Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Konferencja w sprawie debaty
Tadeusz Pasieczny czy Jakub Czarnota [SONDA]
20-latek rozbił auto o ogrodzenie i uciekł, był pijany
Pomoc dla sierżanta sztabowego z Łańcuta
home > Start > Aktualności > Tata wraz z synem Karolem opowiadają o swoich zmaganiach z codziennością
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2024.03.28 06:35 | aktualizacja: 2024.03.28 06:36

Tata wraz z synem Karolem opowiadają o swoich zmaganiach z codziennością

Leszek Dubiel z Łańcuta, o chorobie syna dowiedział się gdy Karol miał 2 lata. Karol jest już dorosły jednak autyzm nie pozwala mu samodzielnie funkcjonować.
Tata wraz z synem Karolem opowiadają o swoich zmaganiach z codziennością
Tata wraz z synem Karolem opowiadają o swoich zmaganiach z codziennością

"Już po raz trzeci opowiadam swoją historię związaną z moim niepełnosprawnym synem Karolem.

Karol w ubiegłym roku osiągnął pełnoletność. W przypadku osoby zdrowej jest to ważna okoliczność w życiu. Jednak w przypadku syna nie stwarza dla niego nowych perspektyw w życiu. Jedynie przemeblowuje sposób sposób opieki i wychowania syna.W ostatnim czasie musiałem udowadniać na wielu komisjach że jest osobą niepełnosprawną w stopniu takim że potrzebuje od wielu instytucji pomocy. To udowadnianie stwarza wiele upokorzeń i trudności. System orzekania jest bardzo bezduszny. Tak jakby było nie wiadomo że syn od urodzenia i jest niepełnosprawny i w związku z tym potrzebuje wielu specjalistycznej opieki medycznej oraz rehabilitacji. Państwo w swoich założeniach ma do zaproponowania wiele programów pomocowych ale aby móc z nich skorzystać nie jest sprawą łatwą. Ponieważ osoby które miały by taką pomoc świadczyć nie zawsze mają ku temu kwalifikacje i doświadczenie. Z tego powodu nie zawsze można z tych programów korzystać. Udaje się tym tylko nielicznym osobom w których kręgu znajomych się znajdują. Karol ma rehabilitację w szkole i terapię zajęciową. Poza szkołą aby uzyskać pomoc wielospecjalistycznej terapii i rehabilitacji trzeba samemu jej szukać. Narodowy fundusz zdrowia minimalnym stopniu ją oferuje. Wychodzi założenia że takie osoby z dużą niepełnosprawnością nie rokują poprawy. Dodatkowo nie są łatwymi pacjentami nie wykonują poleceń które zleca rehabilitant nie zachowują się sposób należyty są nadpobudliwe i ruchliwe. Reasumując rehabilitacja i opieka medyczna osób dorosłych niepełnosprawnych jest na dużo gorszym poziomie. Rodzić zostanie z tym sam i jedynie jego możliwości finansowe i operatywność sprawiają że dana osoba jest rehabilitowana w sposób odpowiedni do jego potrzeb. Środowisko osób niepełnosprawnych nie jest w stanie w jaki sposób wywrzeć presji na rządzących aby to zmienić ponieważ nie wyobrażam sobie aby takie osoby z dużymi trudnościami zdrowotnymi mogły strajkować pikietować przed różnymi instytucjami rządowymi i państwowymi. Co nam pozostaje jedynie liczyć na swoje siły.

Dlatego po raz kolejny zwracam się do państwa o pomoc w postaci przekazania półtorej procent przy rozliczeniu z urzędem skarbowym. Ewentualnie jeśli ktoś dysponuje środkami pieniężnymi to o wpłatę na konto fundacji. Jest to dla mnie trudna sprawa ponieważ jedynie posiadając środki pieniężne mogę pomóc mojemu synowi w taki sposób aby życie jego było lepsze, syn mój nie potrafi poradzić sobie w kontaktach z innymi osobami on nie rozumie tych osób a one jego. Potrafi każdą napotkaną osobę zaczepić i zbliżyć do niej sposób nie przyjęty jako dopuszczalny w kontaktach z nieznajomymi osobami. To rodzi wiele trudności w przestrzeni publicznej. Nie każdy reaguje w sposób przyjazny i spokojny niektórzy obawiają się syna że może im coś zrobić ponieważ jest osobą wysoką dobrze zbudowaną.

Podaje dane dla tych którzy chcieliby przekazać 1,5 procent przy rozliczeniu z urzędem skarbowym. KRS:0000186434 cel szczegółowy 288/D Karol Dubiel.Jesli chcieliby państwo przekazać gotówke to podaje konto fundacji. nr 89894400030000208820000010 tytuł wpłaty 288/D Karol Dubiel.

Dziękuję państwu za przeczytanie mojej historii związanej z synem Karolem. Opisuje tu sprawy związane z synem Karolem ale wiele spraw i okoliczności nie poruszyłem w tym artykule ponieważ są bardzo osobiste jeśli ktoś chciałby taki lub inny sposób się ze mną skontaktować to proszę przez redakcję Łańcut GADA. Pozdrawiam wszystkich i życzę państwu wszelkiego dobra w życiu osobistym."

Leszek z synem Karolem

Leszek z synem Karolem
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Tata wraz z synem Karolem opowiadają o swoich zmaganiach z codziennością, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Leszek z synem Karolem dodany
 
Odsłon: 5429
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x