Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wkrótce otwarcie tunelu w Łańcucie
Wypadek, 3 ranne osoby
Marzena W. została odnaleziona [Aktualizacja]
Tymczasowa organizacja ruchu
home > Start > Aktualności > Jest kasa na łącznik DK 94 z A4
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2022.07.25 12:47 | aktualizacja: 2022.07.25 17:53

Jest kasa na łącznik DK 94 z A4

Dzis w Łańcucie zostały podpisane umowy na dotacje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na realizację trzech zadań: obwodnic Tyczyna, Łańcuta i Leska, samorząd województwa otrzymał łącznie 148 mln złotych.
Jest kasa na łącznik DK 94 z A4
Jest kasa na łącznik DK 94 z A4

Podpisy pod umowami złożyli: Rafał Weber - sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury a z ramienia samorządu województwa - marszałek Władysław Ortyl oraz członek zarządu Stanisław Kruczek. W wydarzeniu wzięli także udział: wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, poseł RP Kazimierz Gołojuch, radny województwa Mieczysław Tołpa, a także przedstawiciele samorządów, na obszarze których realizowane będą te inwestycje.

-Obwodnice odgrywają kluczową rolę, jeżeli chodzi o sprawność komunikacyjną. Z jednej strony pozwalają kierowcom w sposób niezakłócony, bez korków przejechać dany odcinek drogi, a z drugiej strony dają ogromną ulgę, czystsze powietrze, mniej hałasu i większe bezpieczeństwo drogowe mieszkańcom danej miejscowości, na terenie której budowana jest obwodnica. Dlatego rząd Prawa i Sprawiedliwości przykłada szczególną uwagę do budowy obwodnic - powiedział w Łańcucie wiceminister Rafał Weber

-Wszystkie samochody, które będą się kierować na drogę krajową, nie będą musiały wjeżdżać do centrum Łańcuta. Dzięki tej wschodniej obwodnicy dojadą do drogi krajowej 94, więc ten ruch będzie bardzo płynny i nie będzie powodował korków, które są obecnie - mówił starosta łańcucki, Adam Krzysztoń.

Wschodnia obwodnica Łańcuta

Obwodnica będzie miała 3,4 km długości i będzie fragmentem drogi wojewódzkiej nr 877. Jej początek przewidziano na istniejącym rondzie na skrzyżowaniu autostrady A4 z drogą wojewódzką nr 877 w miejscowości Wola Dalsza, natomiast koniec na skrzyżowaniu (rondzie) drogi krajowej nr 94 z ulicą Graniczną na granicy Łańcuta i Głuchowa.

Początkowo koszty inwestycji zostały oszacowane na 46 mln złotych. Zarząd województwa zabezpieczył na to zadanie 13,9 mln złotych. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na wykonanie robót budowlanych, jednak otrzymane oferty przetargowe znacząco przewyższyły przewidziane na realizację zadania środki finansowe [ 9 ofert na łącznik] . Dodatkowo w ramach projektu pojawiła się konieczność zwiększenia kwot przeznaczonych na wypłatę odszkodowań za nieruchomości nabyte na podstawie decyzji ZRID (Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej).

W związku z tym niezbędne stało się zabezpieczenie na to zadanie dodatkowych środków w wysokości około 29 mln złotych na pokrycie wyższych kosztów robót oraz odszkodowań. Zarząd Województwa Podkarpackiego zdecydował, że przedłoży wniosek z taką rekomendacją na najbliższe posiedzenie Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Zadanie to jest przygotowane dokumentacyjne oraz posiada stosowne uzgodnienia, opinie i decyzje. Inwestycja będzie realizowana w latach 2022 - 2024.

Wysokość dofinansowania z RFRD - 32 550 000,00 zł.

Red
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Jest kasa na łącznik DK 94 z A4, 4.7500 out of 5 based on 4 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 5540
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
G  Jeszcze tylko potrzebne otrzeźwienie naszych decydentów ....
1 Najpierw oddać do użytku łącznik a potem kopać tunel bo inaczej korki będą do Leżajska !!!
2 Połączyć NOWĄ NIE UŻYWANĄ drogę biegnącą od przejazdu kolejowego przy ul. Polnej z Podzwierzyńcem np SSE
3 Trzymać z daleka od projektów blokującą wszystko radną :)
27 lipca 2022
+21
-2
Hunter  Zaraz..jak to? To ta pani radna jest pępkiem świata czy jak? Ona może się nie zgodzić. Ma prawo, ale co to mamy liberum veto czy jak? Gdzie reszta rady? Jeden jej głos przeciwko reszcie rady może sobie w buty wsadzić.
29 lipca 2022
+15
-1
Ostatnio dodane komentarze
kingabu  do andyla   Jak się czegoś nie wie to sie potem wychodzi na idiote. Poczytaj sobie o kładce a potem coś sensownego napisz https://lancut.gada.pl/aktualnosc,6512,0,0,0,Absurdalnie-wysoka-oferta-na-budowe-kladki.html
3 sierpnia 2022
+3
-1
G  do andyla   Po prostu wyobraziłem sobie uciążliwość inwestycyjną dla mieszkańców budowy tunelu z istniejącym łącznikiem i bez niego
1 sierpnia 2022
+2
-1
Hunter  do G   Zaraz..jak to? To ta pani radna jest pępkiem świata czy jak? Ona może się nie zgodzić. Ma prawo, ale co to mamy liberum veto czy jak? Gdzie reszta rady? Jeden jej głos przeciwko reszcie rady może sobie w buty wsadzić.
29 lipca 2022
+15
-1
andyla  do hanan@onet.pl   Nie, no sorry ale kładeczka to nie Ci ze zdjęcia. To nasz kochany Burmistrz, oddajmy mu co burmistrzowskie bo się zapłacze.
27 lipca 2022
+10
-2
andyla  do G   A co do tego tunel, łącznik ma przechodzić nad torami w innym miejscu i dochodzić do ronda przy autostradzie omijając Podzwierzyniec.
27 lipca 2022
+5
-0
G   Jeszcze tylko potrzebne otrzeźwienie naszych decydentów ....
1 Najpierw oddać do użytku łącznik a potem kopać tunel bo inaczej korki będą do Leżajska !!!
2 Połączyć NOWĄ NIE UŻYWANĄ drogę biegnącą od przejazdu kolejowego przy ul. Polnej z Podzwierzyńcem np SSE
3 Trzymać z daleka od projektów blokującą wszystko radną :)
27 lipca 2022
+21
-2
hanan@onet.pl   Super foto chyba wybory tuż tuż. Jeszcze tunel, tunel i wspólne zdjęcie. Kładeczka na Wole Dalszą za 3 miliony i foto, foto
26 lipca 2022
+12
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x