Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
home > Start > Aktualności > Ponad 34 tys. zł dla WOŚP
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2015.01.12 10:12 | aktualizacja: 2015.01.12 10:13

Ponad 34 tys. zł dla WOŚP

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami.
Ponad 34 tys. zł dla WOŚP
Ponad 34 tys. zł dla WOŚP

Wczoraj przez cały dzień wolontariusze WOŚP zbierali datki, które w tym roku przeznaczone mają być na diagnostykę oraz godną opiekę dla osób starszych. W Łańcucie na ten cel udało się zebrać 34 303, 88 zł.

Przy okazji 23. Finału w Miejskim Domu Kultury odbył się koncert, podczas którego wystąpili soliści, zespoły muzyczne i taneczne. Tradycyjnie również przeprowadzono licytację gadżetów WOŚP oraz przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców, z której udało się uzyskać 2 678, 48 zł. - Najwyższą kwotę uzyskaliśmy podczas licytacji rzeźby Eugeniusza Nuckowskiego, która została sprzedana za 600 zł - mówi szef łańcuckiego sztabu WOŚP Aurelia Piekło.

W całej Polsce zebrano ponad 36 mln zł.

redakcja
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Ponad 34 tys. zł dla WOŚP, 4.6667 out of 5 based on 3 ratings
redakcja dodany
 
Odsłon: 6126
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (57)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
89c-b76
~ yoka  Finansowanie Służby Zdrowia powinno zajmować się Państwo, po to płacimy podatki, żeby owe Państwo zapewniało nam opiekę medyczną na godnym poziomie. NFZ marnotrawi miliardy zł rocznie, a z akcji Owsiak, który zbierze 40 milionów (a ile pochłaniają koszy ?) robi się halo na cały świat, na którym zresztą taki geszeft by nie przeszedł, bo tam takich frajerów jak my nie ma. Tylko w 2014 Polska straciła na zakupie Pendolino prawie miliard złotych polskich, bo mogliśmy kupić polskie pociągi w Bydgoszczy albo Nowym Sączu (kupują je Niemcy, Holendrzy),a MILIARD PLN, to prawie dwukrotnie więcej niż Owsiak zebrał przez 23 lata.
12 stycznia 2015
+16
-2
Ostatnio dodane komentarze
2d2-378
~ lct   Z czego zostaje finansowany przystanek Woodstock?
12 grudnia 2015
brak ocen
2d2-378
~ dsdsd   fdsd
12 grudnia 2015
brak ocen
b1e-8fc
~ !  do ~ sra ta ta ta   tvn nalezy do iti, koncernu zalozonego przez waltera i wejcherta na zlecenie urbana i kiszczaka - sprawdz sobie na necie jak nie wierzysz
26 stycznia 2015
+2
-0
6ab-fae
~ abc  do ~ Janek   Czy to Owsiak wykłada prywatne pieniądze na ten sprzęt, czy to pieniądze Polaków, którzy wrzucają mu je do puszek ?
Przy okazji, w 2015 r. NFZ ma dysponować około 66 mld zł, więc 50 mln zł WOŚP rocznie to zaledwie 0,07 proc. pieniędzy funkcjonujących w służbie zdrowia finansowanej ze środków publicznych. Gdy się doda prywatne wydatki pacjentów, ta suma maleje do ok. 0,05 proc. To jest rzeczywista skala akcji WOŚP, drogiej w sensie kosztów jej zorganizowania, w dodatku niebywale uprzywilejowanej medialnie oraz w administracji państwowej i takich instytucjach jak wojsko czy policja, co też kosztuje, tyle że nie Owsiaka. Ale nawet przymykając oko na te koszty i uznając, że ta akcja ma sens, mamy do czynienia z absolutnym marginesem, tyle że bardzo nagłośnionym.
17 stycznia 2015
+4
-1
029-69e
~ fiu fiu  do ~ sru sru   Nazwiska Pań - właścicielek domu oraz miejscowość podane są do publicznej wiadomości. Z łatwością można te informacje odnaleźć. Jak się chce.
17 stycznia 2015
+3
-4
bb5-4fa
~ sra ta ta ta  do ~ sru sru   ale że skąd? z tv trwam ? ....:D
17 stycznia 2015
+1
-2
6bb-ba9
~ Janek   Proponuje tym którym akcja WOŚP nie odpowiada. W przyszłości jeżeli urodzi się wam dziecko lub wnuk,wnuczka i będzie musiało skorzystać ze sprzętu np.do badania przesiewowe słuchu, inkubatoru itp.,a zobaczycie naklejone serce na urządzeniu.
Rezygnujcie! Biegnijcie do Caritasu oni je uleczą za Bóg zapłać.
17 stycznia 2015
+3
-4
d55-79d
~ sru sru  do ~ fiu fiu   Proszę wrzucić link do bardziej wiarygodnego źródła.
17 stycznia 2015
+3
-2
029-69e
17 stycznia 2015
+2
-3
d6a-1e5
~ yoka  do ~ (c)   tak, Zbyszka Hołdysa znam z kilku rzeczy, m.in. z tego jak Kaczyńskiego nazwał ch...m, albo jak o Przystanku Jezus (imprezie towarzyszącej) Wodstockowi mówił, że "na przystanku Owsiaka pojawił się Przystanek Jezus i wszystko spadało na Owsiaka! Mogli się wysadzić i co wtedy?" ...; pamiętam też jak mówił, że marihuana powinna być ogólnie dostępna, a prezerwatywy rozdawane juz w podstawówkach ... fakt pamiętam Hołdysa także z "autobiografii" Perfectu i mam wrażenie, że tylko w dziedzinie muzyki może być autorytetem, a jest autorytetem od wszystkiego, gotowym na każde zawołanie ulic wiertniczej i czerskiej. Pewnie pamiętasz z historii co mówił Stalin, że partia musi pozyskać autorytety do uwierzytelniania jej idei, od tamtych czasów nie zmieniło się nic. Tak jak napisałem, na muzyce chłop się zna, ale wzorem moralnym i analitykiem jest żadnym.
No dobra, ale już dajmy temu spokój, temu Owsiakowi (Hołdysowi też), nasz spór nic nie da, jego zweryfikuje historia a raczej najbliższe lata.
Pozdrawiam i dzięki za pozdrowienia dla mej kobity, przekażę Jej (widziałem pozdrówko dla Niej gdzieś pod innym wątkiem)
14 stycznia 2015
+1
-0
0c4-736
~ (c)  do ~ yoka   Wiesz nie rozumiem czemu wmawiasz mi coś takiego,że nie znam sprawy... KILKAKROTNIE NAPISAŁEM,ŻE TEMAT JEST MI BARDZO BLISKI Z KILKU WZGLĘDÓW.
Nazwiska takie jak Wielguck,Waglewski,Piekarczyk,Lipiński czy Pośpieszalski również...Mogę dla przeciwwagi na szali położyć kilka nazwisk...tylko po co?
Podobała mi się niedawna wypowiedź Zbyszka Hołdysa...którą za pewne znasz skoro się interesujesz tym tematem.
Myślę,że wielu ludzi po tych słowach powinna się zastanowić nad tym co wygadują.
Koniec Tematu.
pozdrawiam
14 stycznia 2015
+1
-1
d6a-1e5
~ yoka  do ~ (c)   spoko. Ja widzisz widzę wiele pięknych rzeczy, albo inaczej - wiedzę mniej złych, bo nie oglądam newsów w telewizorach. Dla mnie dobro i zło, to tak i nie, nie widzę nic po środku. Bo jak ktoś mnie oszukuje w małych sprawach albo "troszeczkę", to skąd wiem, że nie oszuka mnie w sprawach wielkich, nie można jedną ręką dawać, a drugą zabierać, tak samo jak nie można być do połowy w ciąży. Dla mnie facet jest niewiarygodny, a że kupi respirator czy inną gratę, nie znaczy że mam mu ufać. Czy to fair zebrać 40 baniek, 30 wydać na pomoc biednym i chorym, a resztę mówiać kolokwialnie puścić z rodzina i kumplami ? Poszukaj sobie na necie Piotra Wielguckiego, tylko nie w opisie gazety wyb. bo ta robi z niego wariata, oszołoma, i się zastanów, kto ma rację, Owsiak czy Wielgucki (ostatnio wygrał z Owsiakiem sprawę ale media tak to przedstawiły, że mniej uważny obserwator pomyśli odwrotnie). Jak Owsiak jest bez winy to dlaczego się boi powiedzieć wprost - nie doję ludzi co rok na 9 baniek (tak ponoć było w 1014) ?!
Wiesz, ja znam to z dwóch stron i sobie to wyśrodkowałem, a Ty (nie mam tiu o to do Ciebie pretensji) znasz tylko tylko ze strony jednej, więc przeanalizuj także stronę drugą , poszukaj Matka Kurka - Wielgucki a to tylko jeden z wielu, którzy zaczęli w wośp wątpić, ostatnio nawet Kuźniar z TVN, Lipiński z Tiltu, Pikearczyk z TSA, o Prawicy i nawet kilku lewicowcach nie wspominając. PS A tu a propos dawania i jałmużny czyli rzeczy dobrych i pięknych jakie możemy wyrządzić bliźnim: św. Mateusz - Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie. Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
Wydaje mi się że zmierzamy w tym samym kierunku, ale dwiema ścieżkami. Pozdrawiam
14 stycznia 2015
+2
-0
0c4-736
~ (c)  do ~ yoka   ...się rozwinąłeś :-)aż miło poczytać,choć z kilkoma rzeczami się zgodzić nie potrafię...
Co do wczorajszej komicznej sytuacji to biorę to na siebie,bo to przez moją nieuwagę odpisałem na komentarz...i tak to już dalej się potoczyło...jeżeli rozbawiliśmy tym Twą rodzinę:-) to miło mi,że mieliście darmowy (prawie) kabarecik...
Co do tematyki WOŚP to nie wyczuwam w Tobie złych intencji a jedynie to,że szukasz czegoś co bardziej będzie w zgodzie z tym co tam wewnątrz masz...no i dobrze,przez chwilę... błędnie Cię oceniłem-pomyślałem,że...a zresztą nie jest to ważne...
Nie przekonasz mnie do Swych poglądów,ja Ciebie do moich również...
Ale trafia mnie...ŻE WSZYSTKO CO PIĘKNE I WARTOŚCIOWE W TYM KRAJU TO POTRAFIMY UMOCZYĆ W GÓ.NIE I STWORZYĆ WOKÓŁ TEGO CO NAJMNIEJ DWA WROGIE SOBIE OBOZY... to takie przykre...pozdrawiam Ciebie jak i żonę Twą oraz fiu fiu :-)który mam nadzieję ten mój pogląd umieści w tych 90% mojego poparcia.
14 stycznia 2015
+2
-1
d6a-1e5
~ yoka  do ~ fiu fiu   Panie "Fiu Fiu, posłuchaj, "buahahaha" nie odnosiła się do Ciebie, ani Pana "(c)" personalnie, tylko do Waszej wymiany zdań, w której, będąc po tej samej stronie, zaczęliście się kłócić, to mnie rozbawiło. Jak mnie nie zrozumiałeś, to bardzo mi przykro. Poza tym, jeżeli chodzi o ścisłość, to kto Ci nagadał głupot, że cały świat nam zazdrości Owsiaka? Człowieku, jeżdże od kilku lat do siostry na wyspy brytyjskie, i spotykam tam (siostra ma znajomych praktycznie z całego świata, bo z Nowej Zelandii, Hiszpanii, Francji a nawet Japonii) i Ci ludzie, choć wykształceni, o Polsce wiedzą tyle, że Jan Paweł był naszym rodakiem, mamy dobrą wódkę i leżymy gdzieś na "północy", a o Owsiaki ... to by tego nawet nie wypowiedzieli. Poza tym tam od kupowania sprzętu medycznego, godziwej opieki i w ogóle szeroko rozumianej służby zdrowia jest rząd, który pozyskując pieniądze z podatków, ma je tak rozplanować, żeby ową służbą zdrowia nie musiał zajmować się jakiś geszefciarz. Mam bardzo bliski kontakt z Anglikiem, który ożenił się z Polką i a propos wośp się tylko usmiecha, mówiąc, że Angole tacy naiwni nie są ... W którym miejscu ja stwierdziłem, że nie jestem manipulowany ? każdy z nas jest manipulowany, cały czas, 24 h/ dobę, w sklepie, w szkole, a nawet w kościele, bo ewangelizacja jest także manipulacją, ale jest to manipulacja mająca zbawić człowieka, czyli "dobra manipulacja", niestety jest też zła manipulacja. A ta (rzeczona wośp)wykorzystując naturalne instynkty ludzie (w tym wypadku empatie) po porostu ludzi wykorzystuje, przy okazji z Owsiaka robiąc drugiego po Bogu, bo wiadomo, jak można krytykować faceta, który pomaga dzieciom, jednocześnie ich demoralizując zapraszaniem na woodstock z chlaniem, ćpaniem, qur...wem, sektami hare kriszna i innymi niezbędnymi do rozwoju młodzieży dobrodziejstwami... Tak jak mówiłem koledze "(c)" poczytaj sobie o "regule wzajemności" to może zrozumiesz jak oni nas wszystkich robią w bambuko, to nie są żadne teorie spiskowe, tylko opracowane przez psychologów techniki manipulacji i wpływania na ludzi. Poczytaj sobie o spółce Carpatia, w której Owsiak miał miłą synekurę, z czym, a właściwie z kim, była powiązana ta spółka i wielu wielu innych ciekawostek z cv boskiego Jurka.
Nie mam ochoty się z Tobą spierać, do własnego zdania ma każdy prawo, ale ja sprawę wośp znam z dwóch źródeł (przypomnę że kiedyś sam przez wiele lat im płaciłem)tego oficjalnego, i tego mniej oficjalnego, o którym nawet nie wolno wspomnieć, bo podważenie uczciwości Jurka to (za
Orwellem) MYŚLOZBRODNIA
POZDRAWIAM
14 stycznia 2015
+1
-2
d8b-598
~ fiu fiu  do ~ yoka   Wybacz ale zdanie twojej żony oraz jej typ poczucia humoru nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem. Więc raczej twojej wypowiedzi nie wezmę sobie do serca :DD Nie jestem wielkim fanem p. Owsiaka, znam kilka nieprzyjemnych historii z jego udziałem, zdaję sobie sprawę z tego,że on i cała jego rodzina wzbogacili się dzięki WOŚP. Bronię akcji, która przynosi nam wszystkim wiele korzyści, która propaguje działania charytatywne, promuje kulturę, robi nam Polsce świetną reklamę w świecie, jednoczy Polonię poza granicami.
Gdyby każdy dorobkiewicz/złodziej w naszym kraju zrobił nawet mimochodem część tego co udało się Jurkowi, Polska byłaby w lepszej sytuacji. Oddziały bez sprzętów z Orkiestry to byłaby żenada dla kraju. Ale Owsiak dla wielu jest niewygodny, więc trzeba zniszczyć jego i akcję. A Tobie wydaje się,że tylko ty nie jesteś manipulowany, że ty wiesz jak jest na prawdę (buhahahahahahaha). I przy okazji obrażasz uczestników.
14 stycznia 2015
+2
-1
71a-bd7
~ ja  do ~ yoka   nie, Tobie nie dam ani grosza, kończę temat bo w ping ponga grać nie będę, jest wiele ciekawszych rzeczy do roboty
Na koniec powiem jeszcze, że to smutne, że państwo nie jest w stanie zapewnić porządnego sprzętu w szpitalach z naszych podatków, tylko trzeba się składać na niego dodatkowo... Ale lepiej sobie pensyjki podnosić na wysokich stołkach.
13 stycznia 2015
+2
-1
562-491
~ yoka  do ~ (c)   buhahahahahaha, Panowie "(c)" i "fiu fiu", dawno się tak nie uśmiałem :)))). Miałem tu już nie zaglądać, bo sądziłem, że temat zamknięty, ale coś mnie skusiło i proszę ... Chyba nie macie nic przeciwko, że zaprezentowałem naszą "dyskusje" żonie (pozdrawia Was), która też leżała ze śmiechu na glebie. No, daliście w pióra, gratulacje i dzięki za rozweselenie. Serdecznie (szczerze) Was obu pozdrawiam, i jednocześnie gwarantuje, że w ciągu 1-2 lat, w świetle lawiny napływających faktów (m.in. przez blogera Matke Kurka, który pozwany do sądu mówił że Owsikowi nie odpuści)zdanie o rzeczonej Wośp zmienicie. A tu mały sondaż, i choć w sondaże zbytnio nie wierzę, ten jest znamienny http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/229496-co-tam-owsiak-polacy-najbardziej-ufaja-caritasowi
Jeszcze raz Was obu pozdrawiam, ale się uśmiałem
13 stycznia 2015
+2
-1
33e-122
~ (c)  do ~ fiu fiu   :-) 90% zgodności...to pozostaje te 10% na jakąś konkretną rzeczową dyskusję...co do użytkownika wspomnianego przez Ciebie to wydaje mi się takim mądralińskim,który się troszkę pogubił,bo czasami można się z nim zgodzić,lecz czasem brnie w takie dziwne rejony,że wydaje się jak by było ich dwóch... lecz :-)w sumie to chyba dobry człowiek...tak czy tak:-) dobrze,że tu jest...pozdrawiam.
13 stycznia 2015
+3
-1
029-69e
~ fiu fiu  do ~ (c)   Kurcze kolego... oboje mierzyliśmy w użytkownika yoka i przez pomyłkę wycelowaliśmy w siebie. Oczywiście nie ty obraziłeś a yoka. Z tobą zgadzam się w 100%, no może w 90% ;)
13 stycznia 2015
+2
-2
33e-122
~ (c)  do ~ fiu fiu   no jeżeli ktokolwiek się poczuł obrażony to PRZEPRASZAM nie mam zamiaru nikogo obrażać,lecz ostro będę reagował na kłamstwa i głupotę...
Masz rację,że obecność w kościele nie wyklucza angażowania się w akcję i nie śmiałbym tego krytykować...
Lecz to co niektórzy panowie w sukienkach wyprawiają aby zakłócić tę akcję to już jest osobny temat... Zwykła podłość to co niekiedy wyrabiają...inaczej tego nazwać się nie można
13 stycznia 2015
+1
-2
029-69e
~ fiu fiu  do ~ (c)   Powody i wiedzę .. łał. A ja uważam,że obraziłeś wielu młodych ludzi (pomińmy osobę J.Owsiaka)którzy bezinteresownie (oczywiście są i tez ci interesowni) angażują się w akcję i równie gorliwie uczęszczają do kościoła (to się JESZCZE nie wyklucza)
13 stycznia 2015
+1
-3
33e-122
~ (c)  do ~ fiu fiu   Oczywiście,że obstaję...ale mam ku temu powody i wiedzę...wiedzę nie z mediów tylko praktyczną
13 stycznia 2015
+1
-3
029-69e
~ fiu fiu  do ~ yoka   To działa również w drugą stronę. Ty równie zaciekle obstajesz przy swoim!!!
13 stycznia 2015
+2
-2
59a-125
~ (c)  do ~ yoka   ekspert od telewizji... skąd Ty czerpiesz wiedzę?
Znów Ci muszę powiedzieć,że nie wiesz o czym piszesz...powtarzasz bzdury zasłyszane... jak plotkara na targu...
BZDURY WYPISUJESZ NA TEMAT NA KTÓRYM SIĘ ZUPEŁNIE NIE ZNASZ
13 stycznia 2015
+2
-4
59a-125
~ (c)  do ~ yoka   Tak się składa,ze jestem weganem...od prawie dziesięciu lat,więc wymyśl coś nowego...lub zapytaj swych wielkich mistrzów ...oni są dobrzy w obrażaniu i wymyślaniu takowych tez.
13 stycznia 2015
+3
-6
562-491
~ yoka  do ~ jurek   nie, jestem muezinem ;)
13 stycznia 2015
+3
-2
59a-125
~ (c)  do ~ yoka   Ok. Masz rację,trzeba się trzymać tematu...
Tak się składa,że ten temat jest mi bliski,gdyż wielokrotnie uczestniczyłem czynnie w tej akcji nie tylko regionalnie na Podkarpaciu ale również w Małopolsce jak również kilkakrotnie w Warszawskim sztabie...poznałem osobiście twórcę tejże wielkiej akcji,która ma na celu wspomóc nie radzące sobie z problemem służby zdrowia nasze państwo,na którym ciąży obowiązek wynikający z zapisu konstytucyjnego.
Akcja...na co niewiele osób zwraca uwagę ma również inne wymiary,mianowicie w pewnym stopniu propaguje kulturę,jak również otwiera ludzi na problemy innych,pozwala dostrzec drugiego człowieka...
Podstawowym celem jednak jest zbiórka funduszy,które jak trafnie zauważasz są nieporównywalnie mniejsze od środków zbieranych przez caritas....co nikogo nie powinno zresztą dziwić z kilku względów...caritas działa cały rok,na akcje tejże instytucji (przykład-2006 bodajże rok kiedy została zorganizowana zbiórka na rodziny ofiar tragedii w Katowicach telewizje publiczna+tvn +polsat wpłaciły po okrągłej sumce z sześcioma zerami)do tego szeroko zakrojona akcja promocyjna... wiesz ile zebrano wtedy pieniążków?
Pewnie nie wiesz,bo to jak zwykle tam wielka tajemnica...ale nie jest tajemnicą ile rodziny ofiar wtedy dostały z tych zebranych środków...
Po ok 5 tyś zł otrzymało ok 70 rodzin czyli jakieś 10% z tego co tylko telewizje wpłaciły... co się z resztą stało spróbuj się dowiedzieć...powodzenia życzę...
Wiem...wiem napiszesz
13 stycznia 2015
+2
-3
562-491
~ yoka  do ~ (c)   uspokój się, jesz za dużo surowego mięsa
13 stycznia 2015
+7
-3
562-491
~ yoka  do ~ (c)   jeden z brzegu przykład, jedna minuta w TV kosztuje około 190 tyś, zł, ile minut, ba godzin, w TV było przeznaczone dla Owsiakowej kompaniji ?
Kończę, bo szkoda z Tobą dyskutować, gdyż jesteś niereformowalny, we wszystkich widzisz nienawiść, głupotę, oszołomstwo, tylko nie widzisz tego u siebie.
PS W psychologi mówi się, że czym człowiek bardziej nabity w butelkę, tym bardziej zaciekle broni tego kto go okpił... zastanów się nad tym
13 stycznia 2015
+4
-4
562-491
~ yoka  do ~ (c)   Wyluzuj z tym Jarkiem i Rydzykiem, czy wszystko, co jest nie po Twojej myśli i jest przeciwne establishmentowi kojarzy Ci się natychmiast z Jarkiem i Rydzykiem ? Czy ja tu piszę coś o Kaczyńskim, albo Rydzyku ? wiem, że takim jak Ty tak zohydzili tych dwóch gości, że czujesz do nich wręcz nienawiść, ale nie schodź z tematu kasy Wośp, przechodząc do ataku na Kaczorów, bo takie sztuczki nie wychodzą już nawet MOnice Olejnik (te techniki znane są zresztą ze sztuki prowadzenia sporów - nie masz argumentu, to zejdź z tematu -tezy, odwracając uwagę od meritum, czymś w rodzaju antytezy), no ale ze mną to nie przejdzie. Caritas, jak słusznie zauważyłeś, ma za uszami (a kto nie ma?) ale za defraudacje kilku milionów, księży postawiono przed sądem, z kleru ich ponoć nie wywalili, bo to nie podlega pod prawo kanoniczne. Zawsze w jakimś środowisku znajdzie się kilku łajdaków, nawet wsród księży, ale ich w Caristas już nie ma, zaś 'filantropi' z róbta co chceta są dalej i zbierają 10 razy mniej niż Caritas, ktory nie ma mediów, reklamy, pomcy służb, transportu z friko itp. udogodnień. Jak masz coś innego, nowego o zbrodniach Caristas , to proszę o linki, tytuły artykułów, autorów, chętnie wszystko przejrzę,no może oprócz "faktów i mitów", urbanownego NIE i konfabulacyjnych, nie udowodnionych pomówień z Gazety Wybuchowej.
13 stycznia 2015
+3
-2
ae5-5e1
~ jurek  do ~ zxc   A Ty ich reprezentujesz?
13 stycznia 2015
+1
-4
59a-125
~ (c)   Plujcie po pięknej akcji...
Niszczcie ludzi,którzy coś robią...
TO TAKIE NASZE NARODOWE BURACTWO Z KAŻDEGO ŚWIĘTA ZROBIĆ GNÓJ Z LUDZI,KTÓRZY CHCĄ COŚ DOBREGO ZROBIĆ...ZMIESZAĆ Z TYMŻE GNOJEM.
ale cóż...mamy demokrację i wolność...która zapewnia nawet takim ludziom to,że mogą się wypowiadać i oceniać... powtarzać jakieś wyczytane wypociny chorych ludzi... ślepcy, głupcy do tegodumni ...wykształceni w jakiś uczelniach o poziomie szkół zawodowych...trzeba mieć mądrość w sobie...nic na siłę nie da się zrobić jak widać...
13 stycznia 2015
+9
-11
59a-125
~ (c)  do ~ yoka   Wiesz dziwię się,że czepiasz się Jurka i wspominasz o organizacji caritas...przecież to co tam się dzieje to jest dopiero temat... jak tak dokładnie śledzisz co te bojówki młodzieżowe Jarka&Rydzyka wyprawiają to i warto się przyjrzeć finansom właśnie caritasu... spróbuj...polecam:-) Duet J&R pewnie jest z Ciebie dumny...Obiektywizmu jak i zwykłego rozumowania to widać na próżno szukać w Tobie...
13 stycznia 2015
+4
-3
59a-125
~ (c)  do ~ yoka   Wiem,wiem,że według Ciebie to pewnie caritas powinien mieć wyłączność na tego typu akcje i byłbyś zadowolony...
Bzdury wypisujesz i pewnie jeszcze w nie wierzysz...jak można powiedzieć-cytuję Ciebie ,,że koszty przerastają zysk"
GOŁYM OKIEM WIDAĆ,ŻE POTRZEBUJESZ PORADY SPECJALISTY
człowieku nie wiesz o czym piszesz... Widzę,że wszyscy się skupiają na Owsiaku i jego rzekomych ciemnych sprawkach,które namiętnie wymyślacie...
Tak się dziwnie składa,że poznałem Jurka jak i jego rodzinę osobiście...uczestniczyłem kilkakrotnie w jego akcji w stolicy. Troszkę znam temat jak również emocjonalne podejście
Jurka do tego typu przekłamań jakie w jego stronę kierują ludzie Twego pokroju i poglądów... (wyłazi z was podłość narodowa i dążenie do podziałów przy czym depczecie i plujecie na wszelkie autorytety) najlepiej jeszcze krzyż weź do ręki i w imię Pana(tego swojego) róbcie to gó...no ślepcy.
13 stycznia 2015
+3
-5
89c-b76
~ yoka  do ~ (c)   wiesz co to PRAWDA SELEKTYWNA ? pewnie nie, ale właśnie w jej oparach się poruszasz. A propos Jurka O., poczytaj sobie o "regule wzajemności", może to będzie dla Ciebie dobry trop
Dobrej nocy
12 stycznia 2015
+4
-2
89c-b76
~ yoka  do ~ ja   nie jest grzechem być naiwniakiem, ale jest grzechem nie przyznać się do błędu. też byłem naiwniakiem, bo płaciłem Owsiakowi przez wiele lat, teraz Owsiaka zastąpiłem Caritasem i fundacją Anny Dymnej, czego i Tobie życzę
Pozdrawiam i przepraszam jak się uniosłem, bez urazy
12 stycznia 2015
+8
-1
89c-b76
~ yoka  do ~ ja   powiem inaczej, czy jak przyjdę do Ciebie i poproszę Cię o stówę, bo powiem, że 69 zł wydam na pomoc biednym, 8 zł to koszty operowania pieniądzem, co nam daje 77 zł, czyli zostaje 23 zł i te 23 zł sobie zatrzymam, to dasz mi tę stówę ??? tak wynika z wyliczeń i ustaleń, których nie zakwestionował nawet sąd do którego Owsiak podał blogera niejakiego Matkę Kurka, o którym Owsiak mówi - hejter. Gdy o to zapytał red. Rachoń na konferencji prasowej, to Owsiak kazał go wywalić za bety z sali, a tak z konferencji to nie wywala nawet Łukaszenka i Putin. Jak jest tak przejrzysty, to dlaczego nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie, dlaczego nie pozywa go ponownie do sądu ? zastanów się nad tym i wspomnij wiekopomne słowa - najwyższą formą zaufania jest kontrola
PS"Owsiak przy każdej okazji pomstuje na "hejterów", przy czym nazywa tak osoby, które ośmielają się jego działania krytykować, choćby w najbardziej rzeczowy sposób. To stara metoda, pozwalająca nie podejmować dyskusji."
12 stycznia 2015
+10
-2
33e-122
~ (c)  do ~ yoka   żałosne...widać,że samodzielne myślenie o którym wspominasz jest Ci obce...
12 stycznia 2015
+3
-5
89c-b76
~ yoka  do ~ yoka   errata - Jak ksiądz chodzi z tacą, to mówicie o pazerności 'czarnych' (przypomnę, że ofiara na świątynie jest ujęta już w Starym Testamencie) ale jak facet opluwający Kościół żebrze z puchą pod kościołem, przy okazji sam sobie przy tym nieźle korzystając, to NIE jesteście oburzeni. (z pośpiechu nie napisałem "nie", kwestujących i płacących, przepraszam)
12 stycznia 2015
+6
-0
201-d2a
~ ja  do ~ yoka   No to ci wg Ciebie "naiwniacy" kupowali ten sprzęt, skoro ich tak nazywasz, to hmm nie koszystaj, to raz, a dwa skoro uważasz, że ja nie myślę samodzielnie, to Ty też, skoro koszty przewyższyły zyski hmm to skąd ten sprzęt gdzie tu logika?
uszczknął sobie, no każda fundacja zarabia na kasie którą zbiera, nic nowego
12 stycznia 2015
+3
-7
89c-b76
~ yoka  do ~ JA   przepraszam, a czy ten sprzęt kupił Owsiak za własne pieniądze, czy za pieniądze Polaków, z których sobie przy okazji uszczknął ? sam wpłacałem temu typowi do czasu jak się pare lat temu okazało, że koszty przerastają zyski, a durne gadanie, że mam z tego nie korzystać, ma się tak samo do rzeczywistości jakbym ja Tobie powiedział - nie jeździj A4, bo była wyremontowana z moich podatków. Nie powtarzaj bezmyślnie głupot za telewizorem i obowiązują obecnie na fejsbóku narracją, bo się kompromitujesz. Płacisz Owsiakowi, to płać, ale nie dyskryminuj jednych tylko dlatego, że mu nie wierzą. Jak ksiądz chodzi z tacą, to to mówicie o pazerności 'czarnych' (przypomnę, że ofiara na świątynie jest ujęta już w Starym Testamencie) ale jak facet opluwający Kościół żebrze z puchą pod kościołem, przy okazji sam sobie przy tym nieźle korzystając, to jestescie oburzeni. Trochę symetrii, i samodzielnego myślenia PLEASE
12 stycznia 2015
+10
-3
201-d2a
~ JA  do ~ yoka   jak twoje dziecko/matka/babka/ojciec/dziadek/ty... bedziecie w szpitalu, napisz oświadczenie że ty i twoja rodzina NIE wyraża zgody na korzystanie ze sprzętu WOŚP !!!
12 stycznia 2015
+6
-6
fef-dbe
~ zxc  do ~ Siema_ściema   tendencja rosnaca - w dół, b. dobrze
12 stycznia 2015
+4
-2
fef-dbe
~ zxc  do ~ też mama   ale to może były zużyte torebki którymi zaparzał herbate sam naddobroczyńca ???
12 stycznia 2015
+4
-3
fef-dbe
~ zxc  do ~ Jurek   starym tolerancyjnym zwyczajem biskupi na wokandzie. o czym ty bys pisał gdyby ich nie było ?!
12 stycznia 2015
+10
-2
33e-122
~ (c)  do ~ Jurek   :-) przybij piątkę...
12 stycznia 2015
+4
-3
ae5-5e1
~ Jurek   Ja myślę że Pan Jurek Owsiak powinien wzorem "naszych" biskupów żyć skromnie jak bp Głódz osiołkiem jeździć jak ojciec dyrektor, i pić jeno wodę jak bp Głódz, i przykładem być moralności jak bp Petz i i sukienek nie nosić jak bp Gender ....
12 stycznia 2015
+6
-10
029-69e
~ fiu fiu  do ~ serio   Herbata Lipton rzeczywiście średni gadżet, ale jednak oficjalny, przesłany z Fundacji zarówno do łańcuckiego, jak i innych sztabów w całej Polsce. Przeznaczony na licytację a nie do zaparzenia sobie przez Panie z MDK.
12 stycznia 2015
+3
-4
89b-3d3
~ serio  do ~ też mama   serio herbata lipton na licytacji ?? to są jakieś jaja
12 stycznia 2015
+9
-0
14b-443
~ też mama  do ~ Siema_ściema   A ja bym powiedziała, że łańcucki sztab powinien się wstydzić....herbata LIPTON na licytacji... żałosne, zero pomysłów na WOŚP w Łańcucie. I dlatego statystyki zmierzają w kierunku, jaki pokazałeś/aś.
12 stycznia 2015
+6
-4
488-c20
~ (c)  do ~ yoka   Choć nie mam nic przeciw panu Owsiakowi i myślę,że sporo możemy mu zawdzięczać to w pewnym stopniu zgodzę się z Tobą...że państwo niegospodarnie organizuje nam życie... powinny byś personalne konswkwencje takowych działań jak wspomniane przez Ciebie pendolino...ale na razie nie ma co liczyć na jakąkolwiek zmianę... i to jest przykre i żałosne,że nasza władza za swe decyzje nie bierze odpowiedzialności a konsekwencjami jesteśmy obarczani właśnie my...
12 stycznia 2015
+9
-1
488-c20
~ (c)  do ~ Siema_ściema   Wiadomo,że zapewnienie nam godnej opieki lekarskiej i dostęp do wszelkich urządzeń ratujących życie leży w konstytucyjnym obowiązku państwa...
Wiadomo również,że nasze państwo się z tego nie wywiązuje.
Choć czuję sprzeczność w tej akcji to jednak jestem za...nikt nikogo do niczego nie zmusza a akcja to przy okazji zbiórki środków okazja do promocji kultury...
12 stycznia 2015
+6
-4
89c-b76
~ yoka   Finansowanie Służby Zdrowia powinno zajmować się Państwo, po to płacimy podatki, żeby owe Państwo zapewniało nam opiekę medyczną na godnym poziomie. NFZ marnotrawi miliardy zł rocznie, a z akcji Owsiak, który zbierze 40 milionów (a ile pochłaniają koszy ?) robi się halo na cały świat, na którym zresztą taki geszeft by nie przeszedł, bo tam takich frajerów jak my nie ma. Tylko w 2014 Polska straciła na zakupie Pendolino prawie miliard złotych polskich, bo mogliśmy kupić polskie pociągi w Bydgoszczy albo Nowym Sączu (kupują je Niemcy, Holendrzy),a MILIARD PLN, to prawie dwukrotnie więcej niż Owsiak zebrał przez 23 lata.
12 stycznia 2015
+16
-2
89c-b76
~ yoka  do ~ Siema_ściema   zdaje się, że "dawajta i nic nie gadajta" w 2017 da sobie już spokój, bo naiwniaków ubywa
12 stycznia 2015
+8
-7
ad7-58a
~ power   widac,że niie korzystasz z pomocy medycznej. zazdroszczę.
12 stycznia 2015
+3
-6
e46-c32
~ Siema_ściema   Łańcut:
2014 - 50 468,96 zł
2015 - 34 303, 88 zł
...
2016 - 18 138,80 zł
2017 - 1973,72 zł
Jaki z tego morał: Ludzie z czasem mądrzeją :)
12 stycznia 2015
+10
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x