Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Tragiczny finał poszukiwań
Grzegorz B. zatrzymany w sprawie zabójstwa
Restauracja McDonald's już otwarta!
Pozamykane drogi i parkingi
home > Start > Aktualności > Usłyszeli zarzut znęcania się nad rodziną
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2023.09.12 11:00 | aktualizacja: 2023.09.12 11:01

Usłyszeli zarzut znęcania się nad rodziną

Łańcuccy policjanci wielokrotnie kierują wnioski do sądu, które poparty przez prokuraturę pozwalają na zastosowanie wobec sprawców przemocy domowej: nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych, dozoru policyjnego czy też tymczasowego aresztowania. Dzięki środkom zapobiegawczym często, już na etapie postępowanie przygotowawczego, udaje się zatrzymać spiralę przemocy, a sprawcy nie czują się bezkarni.
Usłyszeli zarzut znęcania się nad rodziną
Usłyszeli zarzut znęcania się nad rodziną

Zjawisko przemocy domowej jest jednym z podstawowych zagrożeń dla rodziny. Sprawca, wykorzystując przewagę siły, działa przeciwko innym domownikom, naruszając ich prawa i dobra osobiste, powodując cierpienie i szkody. Bardzo często świadkami, a także ofiarami przemocy są dzieci. Aby zapobiec kolejnym aktom przemocy domowej koniczne jest izolowanie sprawców od ich ofiar.

W ubiegły piątek dozorem policyjnym, zakazem zbliżania oraz nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania został objęty 41-letni mieszkaniec gminy Białobrzegi. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad rodziną, za który grozi mu teraz do 5-lat więzienia.

Wczoraj, postanowieniem łańcuckiej prokuratury, takimi środkami zapobiegawczymi został objęty również 39-letni mieszkaniec Łańcuta. Mężczyzna stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej żony. 39-latek usłyszał także zarzut znęcania się nad rodziną.

Pamiętajmy, że aktualnie obowiązujące przepisy prawa pozwalają skutecznie chronić osoby, które dotknięte są przemocą domową. Dzięki stosowaniu środków zapobiegawczych już na etapie postępowanie przygotowawczego udaje się zatrzymać spiralę przemocy, a sprawcy nie czują się bezkarni.

Pamiętajmy również, że pomoc można uzyskać nie tylko od funkcjonariusza policji, ale również w instytucjach i organizacjach udzielających pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie, w tym prowadzących oddziaływania korekcyjno-edukacyjne dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

red.
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Usłyszeli zarzut znęcania się nad rodziną, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
red. dodany
 
Odsłon: 7847
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x