Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Trwa walka o obwodnicę Łańcuta
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2015.01.28 14:43 | aktualizacja: 2015.01.28 19:56

Trwa walka o obwodnicę Łańcuta

Mieszkańcy Łańcuta i okolicznych miejscowości oczekują przebudowy drogi krajowej nr 4. Póki co inwestycja ta znajduje się na liście rezerwowej projektu Krajowego Programu Budowy Dróg na lata 2014-23. Przedstawiciele władz wraz z organizatorami akcji "TAK dla Obwodnicy Łańcuta" spotkali się dzisiaj na konferencji prasowej, podczas której zachęcali do udziału w konsultacjach.
Trwa walka o obwodnicę Łańcuta
Trwa walka o obwodnicę Łańcuta

- Oczekiwanie na rozpoczęcie tej inwestycji trwa już ponad 20 lat. Projekt Krajowego Programu Budowy Dróg 2014-2023 zakłada, że budowa obwodnicy Łańcuta zostanie zrealizowana dopiero wówczas, gdy uwolnią się środki pozostałe po zrealizowaniu zdań z listy podstawowej. W praktyce oznacza to, że budowa może nie rozpocząć się z przeciągu kilku kolejnych lat - podkreślił na dzisiejszej konferencji radny powiatu łańcuckiego Paweł Skoczowski.

Ministerstwo infrastruktury i rozwoju wciąż jednak prowadzi konsultacje w sprawie projektu. Na ostateczny kształt listy zadań mieszkańcy wpłynąć mogą poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza (informowaliśmy o tym w artykule: Czy "czwórka" w końcu będzie bezpieczna?).

- Ludzie chcą obwodnicy. Mamy sygnały, że do ministerstwa wciąż napływają formularze. Zależało nam na tym, żeby połączyć wszystkie środowiska tak, aby pokazać, że możemy działać wspólnie. Apelujemy więc zwłaszcza do użytkowników drogi E40, aby wzięli udział w konsultacjach. Mamy czas do piątku, tj. do 30 stycznia. Później działać będą mogli już tylko samorządowcy - mówił koordynator inicjatywy "TAK dla Obwodnicy Łańcuta" Jakub Janiszewski.

- W najbliższy piątek wybieramy się z panem posłem Kazimierzem Gołojuchem, burmistrzem Stanisławem Gwizdakiem oraz przewodniczącym stowarzyszenia działającego na rzecz przyspieszenia budowy obwodnicy do ministerstwa - zapowiada starosta Adam Krzysztoń.

W piątek w ministerstwie infrastruktury i rozwoju odbędzie się konferencja konsultacyjna dotycząca projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. - Nie zadawala nas to, że obwodnica Łańcuta znajduje sią na liście rezerwowej, chcemy, żeby była na liście podstawowej. Liczymy na to, że ministerstwo, widząc, jak wygląda droga biegnąca przez Łańcut, dostrzeże konieczność jej przebudowy. Nie wyobrażamy sobie, aby ta obwodnica nie powstała - zaznaczył poseł Kazimierz Gołojuch.

Pozwolenie na budowę obwodnicy Łańcuta wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska wydała w 2010 roku. Do tej pory GDDKiA wydała na tą inwestycję ok. 28 mln zł. Przez ten odcinek drogi E40 przejeżdża średnio 32 tys. samochodów na dobę. - To jest droga, która idzie przez środek miasta, dzieli Łańcut na część północną i południową. Przy tej drodze nie ma żadnych chodników, co z jednej strony jest utrudnieniem dla mieszkańców, ale przede wszystkim jest bardzo niebezpieczne - zauważył burmistrz Stanisław Gwizdak

Problem nie dotyczy jednak wyłącznie Łańcuta, ale również okolicznych wsi. - My, jako samorządowcy nie możemy nic zrobić na tej drodze, ponieważ wszystkie nasze wnioski do GDDKiA są blokowane tym, że ruszy budowa obwodnicy. Od 20 lat chcemy zrobić chodnik do Łańcuta, bo mieszkańcy poruszają się bardzo wąskim poboczem. W miejscach, gdzie są 4 pasy, przejście przez jezdnię jest bardzo utrudnione, a my nie możemy tam nawet zbudować kładki - mówił sołtys Głuchowa, radny gminy Łańcut Jan Zuber.

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Łańcuckiego podjęto uchwałę intencyjną, w której radni poparli umieszczenie zadania budowy obwodnicy na liście podstawowej Krajowego Programu Budowy Dróg na najbliższe lata.

Formularz konsultacyjny dostępny jest na stronie ministerstwa: www.mir.gov.pl/Transport/Infrastruktura_drogowa/Program_Budowy_Drog_Krajowych/program20142023/Strony/Program_2014_2023.aspx

oraz na fanpage'u inicjatywy "TAK dla Obwodnicy Łańcuta": www.facebook.com/pages/TAK-dla-Obwodnicy-Łańcuta/1403763389921826?fref=ts.

redakcja
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Trwa walka o obwodnicę Łańcuta, 5.0000 out of 5 based on 4 ratings
redakcja dodany
 
Odsłon: 12244
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (32)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
14b-443
~ gość  Stawiam dolary przeciwko orzechom, ze Gołojuch nic nie załatwi. Ten pan jest posłem od 2005 r. i niech powie, co przez 10 lat zrobił dobrego dla Łańcuta
28 stycznia 2015
+29
-6
root  władza ta sama, problemy te same, a Łańcut i okolica wymiera i staje się wioską. Parkingów jak nie ma tak nie ma, firm coraz mniej budynki drogi i obwodnica porażka, szpitala nie ma kto rozbudować, a rodzinny obsiadły urzedy co nie maja pojecia jak pracować, już bym wolał żeby drugi Biedroń przyszedł...
28 stycznia 2015
+25
-4
a4f-440
~ łancucianin  Klasyka gatunku siedmiu "wspaniałych" ...
28 stycznia 2015
+22
-2
Ostatnio dodane komentarze
fd0-5ac
~ Piotr  do ~ lk   Poczekaj jak autostrada będzie płatna.
22 lipca 2016
brak ocen
105-7dc
~ merek j'   a moze by tak pogrzebać w archiwum i pociągnąć do odpowiedzialności osobę która po wygranych wyborach zrezygnowała z kontynuowania prowadzenia spraw związanych budową obwodnicy (bo było to nie na ręke członkom jego partii i nie którym mieszkańcom )a podobno było już zagwarantowane finansowanie z unii i generalnej dyrekcji. Niestety prywata wzięła górę, a dzisiaj część z tych ludzi płacze nad rozlanym mlekiem, które sami wylali.
27 lutego 2015
+2
-1
672-35b
~ AMF   Po co obwodnica w tym kierunku jak powstaje autostrada? To już prędzej jak koniecznie chcą na coś wydać kasę jakieś nowe połączenie w kierunku Rakszawy by się przydało.
Zaś za tekst o chodnikach to burmistrzowi by należało ... w ... !
Nagle taki troskliwy, a o chodniki w mieście nie dba wcale (ciężko znaleźć miasto z gorszymi chodnikami) , bo mu do wygodnego wożenia życi nie są potrzebne.
5 lutego 2015
+2
-3
70f-b39
~ Janusz  do ~ Patriota   Proszę, tutaj w planie uchwalonym w 2012 jest rondo i to jeszcze na tej południowej obwodnicy :-)
http://www.wrota.podkarpackie.pl/res/bip/gminy/um_lancut/gosp_przestrzenna/2013/u159_zal1_mpzp_mosc.pdf
1 lutego 2015
brak ocen
5f7-038
~ przetapiacz   Oddam 5 g złota na sztabkę - za darmo! Może zbiórkę zoorganizuje Urząd Miasta:))
1 lutego 2015
+2
-0
068-76c
~ JCM  do ~ koko   "Niejaki" Kazimierz Ziobro nie jest posłem z naszego okręgu. Niemniej jednak mamy drugiego posła,reprezentującego jedynie słuszna opcję, z tego okręgu, który w naszym powiecie uzyskał znaczne poparcie. Nawet jego polityczni koledzy, jak p. Gwizdak i s-ka, pracowali wytrwale na jego sukces wyborczy. Jest to Zbigniew Rynasiewicz z Grodziska Dolnego. Od początku kadencji Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury, a od 19 czerwca 2013r. Sekretarz Stanu ds Infrastruktury Drogowej!!! To jemu podlega GDDKiA!!! Wróble ćwierkają, że JE Minister ma związek z decyzją dot. obwodnicy Łańcuta. Co na to powie elektorat PO i fani posła?!!!
31 stycznia 2015
+6
-0
835-3f3
~ klakier   Miło patrzeć i ręce same składają się do oklasków czyżby władza rozpoczęła realizację obietnic wyborczych ? Mieszkańcy czekają z niecierpliwością na konkretne efekty i jeśli trzeba pewnie wspomogą. Widząc jednak twarze uczestniczące w happeningu, trudno oprzeć się wrażeniu, że niektóre z nich zobaczymy już niedługo w trakcie zbliżającej się kampanii wyborczej do sejmu. Ciekawe więc czy te działania zmierzają do faktycznego rozwiązywania problemów naszego miasta i jego mieszkańców, czy to tylko pozory przedwyborcze ?
31 stycznia 2015
+12
-0
201-314
~ Gość  do ~ mieszkaniec   W GDDKiA w Rzeszowie można złożyć wniosek o udostępnienie informacji jawnej ( czy coś takiego) i wtedy udostępnią.
Ogólnie zgodnie z projektem będzie droga rozdzielała Łańcut ekranami i w dodatku po środku pasów będą betony więc można zapomnieć o przejściu w dowolnym miejscu. Nie wiem po co coś takiego w środku miasta ( może taka nowa fosa).
30 stycznia 2015
+4
-0
14b-443
~ grzegorz  do ~ Patriota   Dokładnie.
Niestety ronda tylko w cywilizowanych krajach budują.
29 stycznia 2015
+4
-0
14b-443
~ adm  do ~ Gość   Nikogo nie wywłaszczyli.
29 stycznia 2015
+2
-2
2b0-0d0
~ Gość   Lepiej składajcie wnioski o zwrot wywłaszczonych działek pod budowę tej obwodnicy. Minęło już 10 lat od wywłaszczenia i można żądać zwrotu. Wtedy może im się przypomni i wezmą się do roboty :) a jak nie to najwyżej jeszcze raz wam zabiorą, ale może dadzą lepszą kasę :)
29 stycznia 2015
+6
-0
f16-b1e
~ dd  do ~ lk   Tak może i będzie, dopóki nie zrobią płatnej autostrady....
29 stycznia 2015
+8
-2
7b5-3ea
~ lk   A ja się założę, że jak otwarta zostanie autostrada, to przejmie 90% pojazdów przejeżdżających przez Łańcut. Dokładnie tak jest teraz między Rzeszowem a Krakowem. Wystarczy się przejechać tamtędy , żeby zobaczyć że krajowa 4 jest pusta bo wszyscy jadą autostradą.
29 stycznia 2015
+6
-6
8cb-a35
~ Patriota   Pytanie? dlaczego nie da się zrobić RONDA w Łańcucie.Wszędzie stosuje się tego typu rozwiązania bo są najtańsze i najbezpieczniejsze.Za 28 mln mozna było zmodernizować ten odcinek budując przynajmniej dwa ronda.Bardzo dużym utrudnieniem jest skrzyżowanie ulicy Kościuszki z 4.W tym miejscu aż prosi się o RONDO.Co ze zjazdem na basen? głośno było przed wyborami -a czas leci.
29 stycznia 2015
+9
-2
22e-4f2
~ mieszkaniec ( ktś jeszcze tak się podpisuje)   Swoją drogą wydano już 28 MILIONÓW ( Informacja usłyszana dziś w radiu) - kurcze za to DZIŚ można wybudować jakieś 50 DOMKÓW JEDNORODZINNYCH WRAZ Z MAŁYMI DZIAŁKAMI !!!! Poprawcie mnie jeśli się pomyliłem ?
To jest małe osiedle !!!!, tylko, że ja tej wydanej kasy NIE WIDZĘ - na co można było wydać tyle pieniędzy ????
29 stycznia 2015
+16
-0
22e-4f2
~ mieszkaniec   Pewnie mnie zlinzujecie ...ale
Bardzo się boje, że znakomita część zwolenników tego projektu NIE WIDZIAŁA GO NA OCZY !
Obwodnica w obecnym przebiegu jest poronionym pomysłem, zanim zaczniecie walczyć o ten projekt w obecnym kształcie zapytajcie proszę o to :
1 ile i gdzie będą przejścia dla pieszych
2 czy planowane jest przedzielenie Łańcuta ekranami tak, że przejdziesz tylko w wyznaczonym miejscu ?
3 Ile firm straci możliwość bezpośredniego dojazdu !
4 Co z wjazdem i lewoskrętem na basen ?
5 Gzdie i ile będzie będzie wjazdów do miasta ?
Takie projekty powinny być szeroko konsultowane z mieszkańcami i to nie na podstawie nieczytelnych planów ale MAKIET tak aby każdy mógł ogarnąć co ktoś zaplanował.
Przy 28 milionach JUŻ wydanych taka makieta to mały pikuś.
Generalnie pomysły typu modernizacja dróg , które są oblepione domami i firemkami NIE MA SENSU przykład Łańcut Rzeszów - jeszcze troszkę i będzie na całym odcinku jedna wielka wysepka i 50 km/h. Może lepiej jest inwestować pieniądze w projekty nowe i NIE WYDAWAĆ bez pojęcia pozwoleń na budowę domów i firemek w pasie drogowym !
Może jednak warto pomyśleć o innym przebiegu obwodnicy składającej się z i tak projektowanych łączników do A4 ?
29 stycznia 2015
+19
-2
162-0a9
~ juri  do ~ mieszkaniec   Zapytaj radnego powiatu , niech sie wypowie co zrobil
29 stycznia 2015
+3
-1
14b-443
~ południowiec  do ~ mieszkaniec   Na szczęście przeznaczone pod budownictwo.
28 stycznia 2015
+3
-2
89b-3d3
~ a możę   a moim zdaniem jest to robienie szumu nie wokół inicjatywy jaką jest budowa obwodnicy, bo moim skromny zdaniem ta obwodnica w tych latach i tka nie zostanie zrobiona. Tylko jest to robienie SZUMU tzn sami robą SZUM wokół OSÓB pana Jakuba i Pana Pawła...może przyszłych kandydatów do sejmu?
28 stycznia 2015
+15
-3
19d-525
~ zawiedziony   A może takie sprawy załatwia się inaczej. Ile razy nasze władze były w Rzeszowie czy Warszawie u tych co dzielą pieniądze na inwestycje? Z siedzenia i czekania na ciepłym fotelu w urzędzie nic nie przyjdzie, samo się nie załatwi.
28 stycznia 2015
+15
-0
804-dc6
~ mieszkaniec  do ~ Kowalski   Mieszkańcy chcieli obwodnicy a nie "autostrady" przez środek miasta. A może wiesz co sie stało z działkami pod prawdziwą obwodnicę południową Łańcuta?
28 stycznia 2015
+7
-1
7a5-654
~ mieszkaniec   Gdzie mogę znaleźć plan tej obwodnicy? Czy redakcja może taki plan zdobyć i udostępnić? Jak mam wysyłać poparcie to dobrze byłoby wiedzieć co popieram.
28 stycznia 2015
+9
-0
5cb-ed4
~ co kogo  do ~ (c)   a gdzie jest były Pan Szczy - który załatwił mieszkańców, Browar, Polmos,Vistula, obwodnica Łańcuta i wiele innych tematów ...
28 stycznia 2015
+8
-1
14b-443
~ koko   A gdzie się podziewa drugi poseł z Łańcuta, niejaki Kazimierz Ziobro. Czy jego nie interesuje rozbudowa? Ale chyba nie, bo jak gminna wieść niesie raczej wspierał blokowanie tej inwestycji.Przysłużyły się też działania władz miasta ciągle z premedytacją zgłaszające uwagi do gotowego już projektu, wiedząc że temat się oddali i dalej właściciele zaprzyjaźnionych firm nie będą mieć utrudnień w ich funkcjonowaniu. Dzisiaj to tylko pozory walki i ciche kibicowanie aby się wszystko oddaliło i uda się wmówić mieszkańcom że ruch przejęła autostrada i w zasadzie nie ma potrzeby aż takiej przebudowy,
28 stycznia 2015
+12
-1
root   władza ta sama, problemy te same, a Łańcut i okolica wymiera i staje się wioską. Parkingów jak nie ma tak nie ma, firm coraz mniej budynki drogi i obwodnica porażka, szpitala nie ma kto rozbudować, a rodzinny obsiadły urzedy co nie maja pojecia jak pracować, już bym wolał żeby drugi Biedroń przyszedł...
28 stycznia 2015
+25
-4
a4f-440
~ łancucianin   Klasyka gatunku siedmiu "wspaniałych" ...
28 stycznia 2015
+22
-2
517-7ae
~ jonasz   dajcie im klocki LEGO... budowanie rozwija wyobraźnię!
28 stycznia 2015
+10
-0
77e-b50
~ Kowalski  do ~ gość   Gołojuch robi tyle ile może wskórać szeregowy Poseł. Chłop lobbuje: składa pisma, interpelacje i chodzi po ministerstwie infrastruktury. Prawda jednak jest taka, że prawdziwą władzę ma ten kto dysponuje konkretnymi pieniędzmi, czyli w tym przypadku Ministerstwo i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Trzeba też pamiętać, że mieszkańcy nie chcieli obwodnicy Łańcuta. Pamiętacie jeszcze o tym mieszkańców, którzy protestowali przeciwko budowie? hmmmmmm??
28 stycznia 2015
+4
-4
635-ab0
~ efh   "Przy tej drodze nie ma żadnych chodników, co z jednej strony jest utrudnieniem dla mieszkańców, ale przede wszystkim jest bardzo niebezpieczne - zauważył burmistrz Stanisław Gwizdak " - No, nareszcie zauważono problem który istnieje od lat.
28 stycznia 2015
+10
-0
11b-fb8
~ (c)   CYTAT MÓWI SAM ZA SIEBIE,,To jest droga, która idzie przez środek miasta, dzieli Łańcut na część północną i południową. Przy tej drodze nie ma żadnych chodników, co z jednej strony jest utrudnieniem dla mieszkańców, ale przede wszystkim jest bardzo niebezpieczne - zauważył burmistrz Stanisław Gwizdak" SPOSTRZEGAWCZE NASZE WŁADZE...
CO TO ZNACZY,ŻE SAMORZĄDOWCY NIC NIE MOGĄ??? KPINA.
Z NIE TAKIMI SPRAWAMI PAN FERENC SOBIE RADZIŁ...JAK? W PROSTY SPOSÓB.
JAK SIĘ NIE CHCE TO SIĘ ZAWSZE ZNAJDZIE WYMÓWKĘ...
A JEŻELI SIĘ CHCE TO ZAWSZE ZNAJDZIE SPOSÓB...
28 stycznia 2015
+14
-1
89b-3d3
~ scept   beje dobze
28 stycznia 2015
+2
-1
14b-443
~ gość   Stawiam dolary przeciwko orzechom, ze Gołojuch nic nie załatwi. Ten pan jest posłem od 2005 r. i niech powie, co przez 10 lat zrobił dobrego dla Łańcuta
28 stycznia 2015
+29
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x