Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
16-latek wyrwał się napastnikowi i uciekł
Pożar w Żołyni
"Markowianie" o swoim projekcie
I miejsce na Regionalnym Turnieju Ligi Robotów
home > Start > Aktualności > Jak prowadzić biznes w obliczu ciągłych zmian podatkowych?
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ
2023.11.19 07:11 | aktualizacja: 2023.11.19 07:12

Jak prowadzić biznes w obliczu ciągłych zmian podatkowych?

Zawiłe oraz wciąż zmieniające się przepisy prawa podatkowego nierzadko stanowią prawdziwą zmorę wielu polskich przedsiębiorców. Właśnie z tego powodu wiele osób przyznaje, że nie czuje się pewnie ani komfortowo - nieznajomość zmian w prawie podatkowym wcale nie zwalnia od ich przestrzegania. Nic więc dziwnego, że prowadząc firmę nie czują się ani pewnie, ani komfortowo. Zmienić to może współpraca z dobrym doradcą podatkowym, którego zadaniem jest odciążenie przedsiębiorcy z wielu przykrych obowiązków. Trudno jest bowiem dobrze zadbać o dobrą kondycję swojej firmy bez dostatecznej wiedzy na temat zawiłości prawa podatkowego, które w Polsce zmienia się na tyle często i w wielu miejscach jest tak zawiłe do zinterpretowania, że osoby, które nie posiadają dostatecznej wiedzy w kwestiach prawnych, mogą czuć się niepewne i zagubione. W takim przypadku współpraca z doradcą podatkowym jest w stanie przynieść szereg korzyści; przedsiębiorca może przede wszystkim zyskać pewność, że prowadzi firmę zgodnie z obowiązującymi regulacjami.
Jak prowadzić biznes w obliczu ciągłych zmian podatkowych?
Jak prowadzić biznes w obliczu ciągłych zmian podatkowych?

Jak wygląda wsparcie pełnione przez doradcę podatkowego?

Zakres współpracy z doradcą podatkowym jest w stanie objąć naprawdę wiele usług i tematów. Zależy on przede wszystkim od tego, jak prezentują się indywidualne ustalenie z przedsiębiorcą, a także w jakiej sytuacji znajduje się jego biznes. Kwestia współpracy regulowana jest przez jasno sformułowaną umowę, która sporządzana jest już na samym początku i jasno sformułowana. To właśnie na jej podstawie dokonywana jest wycena usług, za którą zwykle płaci się w sposób abonamentowy, co miesiąc w wyznaczonym terminie. W przypadku braku dokładnie sprecyzowanych oczekiwań, zadaniem doradcy jest propozycja przeprowadzenia audytu i ustalenie, czego dokładnie potrzebuje firma. Audyt wewnętrzny firmy znajduje się w ofercie wielu kancelarii, między innym w  KP Sterling. W zakresie kompetencji przedstawicieli biura podatkowego leży między innymi sporządzanie raportów przedsiębiorstwa, optymalizacja podatkowa, obsługa ksiąg handlowych, spółek z.o.o., a także obsługa kadr i płac. Obecnie popularne zjawisko stanowi outsourcing księgowy, czyli obsługa podatkowa firmy dokonywana przez zewnętrzną kancelarię podatkową. Przedsiębiorcy decydują się na nią z wielu powodów; między innymi by zaoszczędzić na czasie, a także być spokojnym o to, że wszystkie sprawy podatkowe dopięte są na ostatni guzik.

Kiedy opłaca się skorzystać z usług kancelarii podatkowej?

Outsourcing księgowy w dzisiejszych czasach stanowi standardową usługę, na jaką decydują się różne podmioty gospodarcze - począwszy od prywatnych przedsiębiorstw, aż przez osoby samozatrudnione, kończąc na organizacjach pozarządowych. Z usług kancelarii podatkowej warto skorzystać wtedy, gdy:

  • chce się poświęcić czas firmie → z pomocą biura rachunkowego możliwe jest znacznie efektywniejsze spożytkowanie dostępnego czasu,a także praca nad rozwojem działalności (przekłada się to na znacznie lepsze wyniki finansowe);

  • zależy nam na uniknięciu problemów z prawem → nawet niewielkie błędu w prowadzeniu ksiąg rachunkowych mogą mieć poważne konsekwencje prawne oraz finansowe; powierzenie ksiąg wykwalifikowanym księgowym stanowi znakomite zabezpieczenie przed takimi sytuacjami;

  • nie chce się zatrudnić nowego księgowego → zazwyczaj jest tak w dużych przedsiębiorstwach; zlecenie prowadzenia ksiąg zewnętrznej firmie jest znacznie przystępniejsze pod względem finansowym, ponieważ uiszczana jest opłata wyłącznie za wykonaną usługę (przedsiębiorca nie płaci za zatrudnienie pracowników);

  • odczuwa się potrzebę otrzymania fachowego doradztwa → kancelarie podatkowe oferują swoim klientom fachowe doradztwo w zakresie podatków; w gąszczu przepisów bardzo łatwo się pogubić, a jedna rozmowa z osobą doświadczoną potrafi wyklarować naprawdę wiele sytuacji.

Na stronie internetowej https://kpsterling.pl/ można dowiedzieć się więcej na temat sposobu orientacyjnej wyceny usług księgowych. Warto choć raz skorzystać ze specjalistycznych usług doradców podatkowych, by dowiedzieć się więcej na temat sposobu funkcjonowania swojej firmy, a także upewnić się, że przedsiębiorstwo działa w oparciu o aktualne zasady podatkowe.

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Jak prowadzić biznes w obliczu ciągłych zmian podatkowych?, 0 out of 5 based on 0 ratings
Artykuł sponsorowany dodany
 
Odsłon: 1502
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
SynBiskupa   Kto prowadzi w Polsce firmę, ten się w cyrku nie śmieje.
Widać to w Łańcucie przy każdej ulicy "Lokal do wynajęcia"
Smutne jest to że państwo zamiast pomagać, powoli wykańcza małe firmy.
Sam ZUS to już minimum 2000zł miesięcznie.
20 listopada 2023
+2
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x