Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > W stolicy stoczą bój o obwodnicę
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2015.01.30 07:50 | aktualizacja: 2015.01.30 13:10

W stolicy stoczą bój o obwodnicę

W ministerstwie infrastruktury i rozwoju odbywają się dzisiaj konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, na które udali się m.in. samorządowcy z Łańcuta, by walczyć o budowę obwodnicy miasta.
W stolicy stoczą bój o obwodnicę
W stolicy stoczą bój o obwodnicę

Jak zapowiadał starosta Adam Krzysztoń, oprócz niego samego do ministerstwa udać ma się poseł Kazimierz Gołojuch, burmistrz Stanisław Gwizdak oraz przewodniczący stowarzyszenia działającego na rzecz przyspieszenia budowy obwodnicy. Zabiorą ze sobą baner, na którym widnieje hasło: "Domagamy się przebudowy DK4 przez Łańcut" oraz kilka faktów dotyczących tej inwestycji. - Ponieważ na konsultacje na pewno przyjedzie dużo ludzi, zdajemy sobie sprawę z tego, że możemy nie zostać wysłuchani, możemy nie zostać dopuszczeni do głosu. Chcemy przynajmniej w ten sposób pokazać ministerstwu i mediom, jakie są fakty w sprawie obwodnicy miasta Łańcuta - mówił podczas wtorkowej konferencji starosta Adam Krzysztoń.

Na wczorajszej sesji Rady Miasta Łańcuta radni przyjęli apel skierowany do ministerstwa, w którym czytamy m.in., iż rada mając na względzie zdecydowaną poprawę bezpieczeństwa użytkowników drogi krajowej nr 4 wnioskuje o włączenie planowanej rozbudowy na listę zadań inwestycyjnych podstawowych, a także o  doprowadzenie do jak najszybszej jej przebudowy i modernizacji. - Jest to dodatkowy głos, który będzie zawieziony do ministerstwa infrastruktury. Jeżeli ta inwestycja teraz nie znajdzie się na liście podstawowej, to jest bardzo prawdopodobne, że nigdy nie będzie ona zrealizowana - wyjaśniał burmistrz Stanisław Gwizdak.

Zaznaczył on również, że nawet jeżeli uda się przekonać ministerstwo o konieczności wpisania zadania na listę podstawową, nie wiadomo, jak ostatecznie wyglądać będzie przebudowa. - Obecny projekt zakłada inwestycję o wartości 200 mln zł. Z wcześniejszych rozmów z byłą minister transportu Elżbietą Bieńkowską wiemy, że jeżeli ta inwestycja będzie realizowana, to na pewno nie w takim zakresie, jak zakładano. Prawdopodobnie, jeśli znajdzie się ona na liście podstawowej, na sam odcinek miejski zostanie przeznaczone 80-100 mln zł, czyli o połowę mniej. Zatem obwodnica wyglądać będzie całkiem inaczej, niż w projekcie, który dostał pozwolenie na budowę - podkreślił

redakcja
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
W stolicy stoczą bój o obwodnicę, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
redakcja dodany
 
Odsłon: 5057
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
eb0-05d
~ gość   Poseł Rynasiewicz przed wyborami przysięgał przed samorządowcami, że obwodnica z pewnością powstanie. Przez tyle lat nie kiwnął w tej sprawie palcem więc skąd wniosek,że dzisiaj zrobiłby cokolwiek. A gdzie był przez te lata i jest dziś największy przyjaciel władz Gminy Łańcut poseł Jan Bury z PSL. Czy zrobił cokolwiek w sprawie obwodnicy. Przyjmowali go z największymi honorami. W tym roku wybory ,przyjadą znowu i będa nam opowiadać kolejne bajki.A za to ,że nie ma obwodnicy 100% winy ponoszą posłowie PO i PSL z Podkarpacia a nie posłowie i samorządowcy PiS.
5 lutego 2015
+3
-0
4ac-4cb
~ mieszkaniec ciekawy   Może jakaś relacja z tych konsultacji?....
3 lutego 2015
+3
-0
068-76c
~ JCM  do ~ Pottier   Do boju to potrzeba wojowników. Jak na razie widać tylko statystów i to tylko jak jest kamera.
1 lutego 2015
+4
-1
068-76c
~ JCM  do ~ pas drogowy   Zbigniew Rynasiewicz jest posłem PO od kilku kadencji. Zawsze w naszym powiecie uzyskiwał znaczne poparcie. Można powiedzieć, że ma tu licznych fanów. W ostatnich wyborach p. Gwizdak i s-ka wytrwale pracowali na jego sukces wyborczy. W programie wyborczym o obwodnicy padało słów wiele. Od początku kadencji Przewodniczący Sejmowej Komisji Infrastruktury a od 19-06-2013r. V-ce Minister ds infrastruktury drogowej!!! To jemu podlega GDDKiA!!! Niewątpliwie miał i nadal ma wpływ na decyzje bezpośrednio podległej instytucji. Nie trzeba jeździć do stolicy, wystarczy do Grodziska Dolnego, nawet rowerem. Problem w tym, że nie ma kto. "Oni nie chcą chcieć" - rzecze wieszcz i niestety ma rację.
1 lutego 2015
+7
-1
105-a8b
~ pas drogowy   Delegacje wesprze posel Kazimierz ale nie bedziemy wysluchani.. Dopoki rzadzi POPSL nie ma zadnych szans, nasz posel jest zbyt slaby aby mogl cos zmienic. Lezajsk ma posla z PO to i ma obwodnice, o czym rozmawiamy. A poza tym, GDDKiA nie ma kesz a sposob myslenia rej instytucji pozostawia wiele do zyczenia. Pikietowac zawsze mozna paru radnych miasta i powiatu stanie sie bardziej rozpoznawalnych. Podejrzewam, ze nie jest to boj nasz ostatni, Rada Powiatu tez przyjela uchwale w tej sprawie
31 stycznia 2015
+3
-0
695-a65
~ Pottier   Bój to jest nasz ostatni...
30 stycznia 2015
+4
-1
526-446
~ Patriota  
8cb-a35
~ Patriota Pytanie? dlaczego nie da się zrobić RONDA w Łańcucie.Wszędzie stosuje się tego typu rozwiązania bo są najtańsze i najbezpieczniejsze.Za 28 mln mozna było zmodernizować ten odcinek budując przynajmniej dwa ronda.Bardzo dużym utrudnieniem jest skrzyżowanie ulicy Kościuszki z 4.W tym miejscu aż prosi się o RONDO.Co ze zjazdem na basen? głośno było przed wyborami -a czas leci.
30 stycznia 2015
+4
-0
24a-77a
~ Mateusz   Poznacie ich po ich owocach.
30 stycznia 2015
+7
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x