Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Ile za śmieci?
Dominika potrzebuje pomocy
Ponad 90 interwencji strażaków
Studniówka maturzystów z I LO
home > Start > Aktualności > Najważniejsza rozbudowa szpitala
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT ŁAŃCUT
2015.02.19 14:41 | aktualizacja: 2015.02.20 07:50

Najważniejsza rozbudowa szpitala

Ma 36 lat i mieszka w Łańcucie, przez ostatnie 13 lat pracował w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. W marcu obejmie funkcję prezesa CM w Łańcucie.
Najważniejsza rozbudowa szpitala
Najważniejsza rozbudowa szpitala

Wybrany na prezesa łańcuckiego szpitala Łukasz Wais w 2002 r. ukończył studia prawnicze i rozpoczął doktorat na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracyjnego KUL. Następnie ukończył również studia podyplomowe "Zarządzanie podmiotami leczniczymi". Odbył także szereg kursów i szkoleń w większości związanych z problematyką zamówień publicznych, jak również z dziedzinami związanymi z funkcjonowaniem i zarządzaniem podmiotami leczniczymi (gospodarka finansowa, rachunek kosztów, budżetowanie i controling, finansowanie podmiotów leczniczych, przekształcanie SPZOZ).


Przez 13 lat pracował w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie, w tym 8 lat na stanowiskach kierowniczych. Od 2010 roku do chwili obecnej był Zastępcą Dyrektora Szpitala ds. Ekonomiczno-Eksploatacyjnych, gdzie odpowiadał m.in za inwestycje.


Najważniejszym zadaniem dla nowego prezesa będzie rozbudowa Szpitala św. Michała Archanioła w Łańcucie o pawilon diagnostyczno-zabiegowy z blokiem operacyjnym.


Według ostatnich ustaleń władz Spółki inwestycja ta będzie obejmowała następujące oddziały: chirurgiczny, urazowo-ortopedyczny, ginekologiczno-położniczy z blokiem porodowym, neonatologiczny, pediatryczny, intensywnej terapii, a także blok z trzema salami operacyjnymi, w tym jedna przeznaczona do cięć cesarskich wraz z salą wybudzeń, dział diagnostyki obrazowej (pracownie: RTG, TK, MR, mammografia), pracownie endoskopii (kolonoskopii i gastroskopii) oraz izbę przyjęć.


Kliniczny oddział chorób zakaźnych, po przeprowadzeniu kapitalnego remontu, pozostanie w dotychczasowej lokalizacji.

W Łańcucie zmierzy się również z tworzeniem Podkarpackiego Centrum Geriatrii i Opieki Długoterminowej, który obejmie rozbudowę istniejącego budynku zajmowanego przez Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy.

R.Kochman/Red
REKLAMA
Oceń:
6 głosów
Najważniejsza rozbudowa szpitala, 3.6667 out of 5 based on 6 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
R.Kochman/Red dodany
 
Odsłon: 5950
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
b3a-e1a
~ obywatel  do ~ mieszkaniec   Zwracam się z prośba do Administratora strony o zapytanie Pani wice starosty jak wygląda sprawa Powiatowego Zespołu Ognisk Pracy Pozaszkolnej w Łańcucie. Czy prawdą jest, że głosowała za jego likwidacją. Jeśli tak to dlaczego?
23 lutego 2015
+2
-0
bb2-2f8
~ kiedyś się tym trochę interesowałem  do ~ ja się tym nadal interesuję   Popytam moich czerwonych kolegów. Może akurat coś z tego wyjdzie. :) Czerwoni połowę, czarni drugą. I sprawa załatwiona.
Pozdrawiam.
23 lutego 2015
+1
-0
bb2-2f8
~ kiedyś się tym trochę interesowałem  do ~ ja się tym nadal interesuję   Halo!! Nie rozumiesz prostych faktów? CM jest sprywatyzowane. Fakt, właścicielem jest powiat łańcucki. Ale prywatne firmy mają to do siebie że mają zarabiać! Podstawa ekonomii. Więc jeżeli chcą znaleźć inwestora, to trzeba się nastawić na to, że ten prywatny inwestor również będzie chciał na tym zarobić. Chyba że myślisz, że przyjdzie i powie: WOW! Tego właśnie szukałem. Miasta gdzie za 100 mln mogę wybudować szpital, a później każdego roku będę do niego dokładał kolejne 30 mln.
Ja nie kupczę zdrowiem lokalnej społeczności. Sprawa jest prosta: powiatu nie stać na rozbudowę, a prywatny inwestor nie zrobi czegoś dla dobra sprawy! On musi zarobić. Takie czasy. Jak by było inaczej to szpitale nie miały by długów, tylko państwo by w nie pchało kasę do oporu.
A co do założenia banku. Dziękuję za komplement, bardzo mnie doceniasz, nawet troszeczkę przeceniasz. Ale pomyślę nad tym. Jak uda mi się kiedyś bank otworzyć, to myślę że coś wykombinuję wtedy z pomocą dla CM. Ale to raczej (podkreślam raczej bo kto wie jak będzie) nie wcześniej niż przez najbliższe 20 miesięcy.
Tik-tak, tik-tak. :)
23 lutego 2015
+2
-1
406-82a
~ ja się tym nadal interesuję  do ~ kiedyś się tym trochę interesowałem   przestań się tym lepiej interesować, bo "dobro" człowieka przeliczasz na "dobra" tegoż człowieka - szmal. Szpital to nie jest hipermarket do zarabiania kasy, jak chcesz kupczyć ludzkim zdrowiem i życiem, stawiając wyżej zysk niż wygodę i opiekę zdrowotną nad lokalną społecznością, to sobie bank załóż, choćby w Rzeszowie
22 lutego 2015
+2
-1
406-82a
~ ja się tym nadal interesuję  do ~ kiedyś się tym trochę interesowałem   a może byś sie o te 74 mln lepiej zwrócił do komunistów, którzy po 89 r. uwłaszczyli się na majątku Polaków, poprzez m.in. wystawianie tzw. słupów i zakładanie firm polonijnych ? pod rożnymi nickami, ciągle interesujesz się tym, jak opluć Kościół. Resortowy jesteś, czy co ?
22 lutego 2015
+5
-1
79c-a8e
~ Justyna  do ~ kiedyś się tym trochę interesowałem   Jednym słowem K&K to taki łańcucki Ku-Klux-Klan !!!
20 lutego 2015
+3
-2
868-db3
~ kiedyś się tym trochę interesowałem  do ~ bobby   Bardzo Cię proszę abyś nie przypisywał mi czegoś czego nie powiedziałem. CM w Łańcucie jest potrzebne ale nie jest niezastąpione. Pytasz dlaczego tak się uwziąłem na pana Waisa. Nie uwziąłem się na niego. Uwziąłem się na to co tu się dzieje. Nie może(!!!!!) być tak że wszystkie kierownicze stanowiska w mieście są obsadzone przez ludzi posiadających bliskie powiązania z K&K. Może to tylko zbieg okoliczności (chciałbym w to wierzyć) ale na razie wygląda to tylko na to że karty w mieście rozdaje dwóch panów w białych kołnierzykach. Dla tego uważam że pan Wais jest tam tylko i wyłącznie z powodu biegania w pierwszym rzędzie na każdej procesji, a nie z powodu posiadanych kompetencji. Ten człowiek ma 20 miesięcy na to żeby uratować szpital. Powiat mu w tym nie pomoże. Tak, obiecali mu 12 baniek kredytu podżyrować. Ale za 12 baniek to sobie co najwyżej łóżka kupi. A jak powiedział prof. Religa "z samymi łóżkami to możemy co najwyżej bu!@#l otworzyć..."
Jeszcze raz podkreślam: Nie jestem przeciwko CM, nie jestem przeciwko panu Waisowi jako osobie. Jestem przeciwko temu "czarnemu układowi".
CM w Łańcucie jest potrzebne!! Ale świat się nie zawali jeśli je zamknął. A źle się wtedy stanie. Bezrobocie i tak jest wysokie w regionie a zamykanie największego zakładu pracy, tej sytuacji nie poprawi. Pan Wais ma około 22 miesiące. To tyle co nic. Zwłaszcza że przez około 10 lat, kiedy było wiadomo że trzeba działać, nie zrobiono nic. I uważam że nie byłą to wina poprzedniego prezesa, a właściciela CM, który ciągle blokował wszystkie koncepcje poprawy sytuacji. Teraz jest za pięć dwunasta. Nie chcę być złym prorokiem, ale ta sytuacja pana Waisa przerośnie i to na jego plecy spadną baty za pogrążenie CM.
Tak czy inaczej życzę powodzenia, które będzie mu bardzo potrzebne.
Pozdrawiam.
Tik-tak, tik-tak :)
20 lutego 2015
+6
-5
14b-443
~ mieszkaniec   Pani wice Starosta obiecywała w programie wyborczym że będzie ratować szpital ,obiecanki cacanki a głupiemu radość. nie ma jak układ K&K
20 lutego 2015
+5
-1
6ef-9ee
~ obserwator  do ~ amadeusz   Może raczej, nie po drodze mi z Rycerzami Kolumba.
20 lutego 2015
+6
-4
44c-5f3
~ bobby  do ~ kiedyś się tym trochę interesowałem   Nie rozumiem Twojej zajadłości, dlaczego tak bardzo zależy Ci, żeby CM upadło ? Dlaczego tak źle mu życzysz ? Dlaczego ten nowy Prezes jest Ci taką solą w oku? Ten szpital nie jest tu sam dla siebie, jest dla ludzi mieszkających w Łańcucie i okolicach. W interesie wszystkich mieszkańców powiatu jest to, żeby szpital się rozwijał, zatrudniał specjalistów i świadczył usługi na jak najwyższym poziomie, a do tego konieczna jest też rozbudowa.
A twój pomysł ze "wstępną segregacją na jakimś SOR" (notabene, jest to oddział szpitalny, więc jak mógłby funkcjonować bez szpitala ?), jest po prostu genialny. Czy kostnica też na wszelki wypadek miałaby zostać, w razie gdyby wszystkie karetki zrobiły "sru" do Rzeszowa ?
Życzę powodzenia nowemu Prezesowi, bo sukcesy CM będą tylko z korzyścią dla nas wszystkich.
19 lutego 2015
+6
-3
868-db3
~ kiedyś się tym trochę interesowałem  do ~ obywatel   Zrozum. Łańcut bez CM sobie poradzi. Wystarczy jakiś SOR ze wstępną segregacją kilka karetek i szru na Rzeszów. Nie wiem jak za 20 miesięcy poradzi sobie prezes z tłumem ludzi na bruku. To nie moje zmartwienie. Ale fakt. Jak bym potrzebował to pewnie bym krzyczał, że mi się należy. Bo dlaczego nie?
19 lutego 2015
+7
-7
c20-8b3
~ obywatel  do ~ kiedyś się tym trochę interesowałem   ale jak będziesz potrzebował pomocy ze strony szpitala to na pewno będziesz pierwszy i najwięcej krzyczał, że tobie się należy!
19 lutego 2015
+4
-8
868-db3
~ kiedyś się tym trochę interesowałem   Słyszałem dziś w radiu Rzeszów krótki wywiad z panem Waisem. Wynikało z niego że za czasów prezesa Przyśliwskiego pojawiła się szansa na rozbudowę szpitala. Jednak kwota 74 mln zł okazała się za duża dla powiatu. Pan Wais ma jakąś inną koncepcję - z wywiadu wynika że takowa istnieje ale nie wie ile ona będzie kosztowała.
A ja wpadłem na dobrą koncepcję dla nowego prezesa.
Z racji posiadanych przez niego znajomości, sugeruję rozmowę z proboszczami parafii w całym powiecie. Cały powiat łańcucki to blisko 78 tys mieszkańców. Z racji tego że 98% deklaruje się jako świetni katolicy, zostaje nam jakieś 76 tys osób. Na inwestycję prezesa Przyśliwskiego potrzeba 74 bańki. I przechodzimy do sedna: Proboszcz każdej parafii w powiecie robi zrzutkę na rozbudowę CM (74mln zł / 76tys parafian = 973 zł na jednego parafianina). TAAADAAAM!!!!
Panie prezesie, proszę nie dziękować. W razie czego polecam się na przyszłość.
19 lutego 2015
+15
-7
910-71a
~ amadeusz  do ~ obserwator   przecież sam mogłeś startować w konkursie,a teraz zazdrościsz :)
czyli nie chciało się nosić teczki ?:)
19 lutego 2015
+7
-5
e9d-9a8
~ nom  do ~ mil   w 50 % tak
19 lutego 2015
+6
-2
ec3-ff9
~ mil   Czy praca dziennikarzy polega na kopiowaniu cudzych tekstów i zdjęć ze stron urzędów itp.?
19 lutego 2015
+4
-5
6ef-9ee
~ obserwator   Niesamowite,kariera od "pucybuta do milionera", tylko w polskim wydaniu.
19 lutego 2015
+9
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
x