Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Sławomir Rejman kandydatem na burmistrza
Barbara Czechowicz kandyduje na stanowisko wójta
Burmistrz będzie ubiegać się o reelekcję
Dwa wypadki w Soninie
home > Start > Aktualności > Komunikacja miejska w Łańcucie. Potrzebna? [SONDA]
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2015.03.13 15:44 | aktualizacja: 2015.03.13 16:01

Komunikacja miejska w Łańcucie. Potrzebna? [SONDA]

Na terenie z miasta kilkakrotnie podejmowano próby organizacji transportu zbiorowego. Często kończyły się one niepowodzeniem. Czy komunikacja miejska w Łańcucie jest potrzebna i czy w ogóle jest możliwa?
Komunikacja miejska w Łańcucie. Potrzebna? [SONDA]
Komunikacja miejska w Łańcucie. Potrzebna? [SONDA]

SONDA

Czy komunikacja miejska w Łańcucie jest potrzebna?

- Piesza podróż z centrum miasta na dworzec PKP zajmuje ok.30 minut, a co dopiero z dalej położonych osiedli? Co z tego, że pociągi są teraz tańsze, jak do dworca trzeba by dojeżdżać samochodem? - pyta we wiadomości do redakcji portalu Łańcuta GADA pan Marcin.

- Pamiętam, jak kilka lat temu po Łańcucie jeździły busy wożące uczniów do szkół. Na naszym osiedlu były dwa przystanki - wspomina mieszkanka ul. Braci Śniadeckich pani Jadwiga.

Dziś w Łańcucie nie ma komunikacji miejskiej. Łańcucianie coraz częściej skarżą się też na to, że prywatni przewoźnicy nie chcą zatrzymywać się na przystankach w mieście, m.in. na Grabskim czy przy ul. Armii Krajowej. Pismo w tej sprawie do firm transportowych przesłało już starostwo.

Czy zorganizowanie publicznego transportu na terenie Łańcuta jest w ogóle możliwe?

Póki co w Łańcucie nie ma nawet dworca autobusowego. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta z marca ubiegłego roku dotychczasowy dworzec PKS ma zostać zagospodarowany przez firmę WIDAMID Sp. z o.o. Na zbiegu ulic Sikorskiego i Kościuszki powstać ma Centrum Komunikacyjne. Mieszkańcy powiatu łańcuckiego liczą na to, że rozwiąże to problem komunikacji pomiędzy poszczególnymi miejscowościami (kwestię tę poruszaliśmy w artykule: Problem z transportem publicznym )

- Niewiele zmieni to chyba dla mieszkańców Łańcuta, którzy muszą przemieszczać się między odległymi od siebie krańcami miasta - dodaje pan Marcin.

red
REKLAMA
Oceń:
8 głosów
Komunikacja miejska w Łańcucie. Potrzebna? [SONDA], 4.5000 out of 5 based on 8 ratings
red dodany
 
Odsłon: 9581
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (18)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
659-122
~ dellas  Wystraczyłby jeden autobus w sytlu jak Kolo w Rzeszowie. Kilkanascie punktow objazdu. Wyjazd co godzine.
13 marca 2015
+23
-1
14b-443
~ obiektyw  Jeżeli chcemy być nowoczesnym i cywilizowanym miastem to sprawna komunikacja miejska jest konieczna.
13 marca 2015
+22
-4
Ostatnio dodane komentarze
6b9-98f
~ igregz   Według Mnie Miasto Łańcut jest za małe na stwozenie w nim komunikakacji miejskiej nie ma miejsca na zrobiemie zatok dla autobusow co powodowlo by ze musialy by zatrzymywac sie na uicach a to powodowalo by korki sory ale nie tedy droga :)
16 marca 2018
+2
-0
830-2d6
~ b  do ~ a   To jest taki typ bigosu który miałeś sobie ugotować na uspokojenie.
17 marca 2015
+3
-1
0a9-be6
~ hmm   Również jestem za. Nie mieszkam w mieście, ale dojeżdżam zza Łańcuta do Rzeszowa, a dostać się na PKP, gdzie mam coś około 3km niemal graniczy z cudem.. nie mówię już o innych środkach żeby dojechać do miasta, żeby przesiąść się na autobus do Rzeszowa, bo nie zawsze jest tak, że coś ode mnie akurat jedzie. Tak jak tu wcześniej ktoś napisał, to komunikacja podmiejska powinna być lepiej zorganizowana, szczególnie w godzinach popołudniowych i wczesnowieczornych. Faktycznie, rozwiązanie czegoś podobnego do rzeszowskiego "koła" byłoby super rozwiązaniem. Albo niech już jest te kilka autobusów, żeby rozjeżdżały się we wszystkie strony: Podzwierzyniec-Wola-Dąbrówki, Wysoka-Albigowa, Głuchów-Kosina, Grabskie. Może i są jakieś prywatne, ale one jeżdżą sporadycznie, a po godzinie 15 już prawie ich nie ma. Wystarczy tylko dobra organizacja tego wszystkiego. Jestem pewna, że inwestycja zwróci się szybko i wielu ludziom ułatwi to przejazd do miasta. Jestem jak najbardziej za.
17 marca 2015
+4
-0
14b-443
~ a  do ~ a   a co to jest MKS?
17 marca 2015
+3
-1
186-f3f
~ a   Taaaa juz widze jak burmistrz robi komunikacje miejska:P Jak nawet nie umie chlop zadbac aby MKS kursowal do lancuta;/ Wszystkie miasta ościenne maja mks tylko lancut nie.
17 marca 2015
+4
-3
9d7-c60
~ Piesza   Komunikacja miejska w Łańcucie jest bardzo potrzebna , chociażby ze względu na zakorkowane miasto i brak miejsc postojowych. Sprawnie działający system komunikacji miejskiej w mieście z pewnością by zmniejszył problem miejsc parkingowych.
Wiele osób z pewnością chętnie wsiądzie do komunikacji miejskiej zamiast kręcić się po mieście i szukać miejsca do zaparkowania . Ważną sprawą jest też czas funkcjonowania takiej komunikacji tj, przynajmniej do godz. 21-szej jak również zlokalizowanie przynajmniej jednego przystanku przelotowego w centrum miasta mam na myśli okolice płatnego parkingu w Rynku lub okolice MDK przy ul. Kościuszki żeby zakupów nie taszczyć na ul. Cetnarskiego lub Sikorskiego.
Taki ukłon władzy w stronę mieszkańców byłby mile widziany a nie jakieś tam deptaki lub sceny na ul. Zamkowej.
16 marca 2015
+7
-1
f20-cff
~ wlodek   Ciekawie historię łańcuckiej komunikacji miejskiej przedstawił swego czasu Arkadiusz Bednarczyk w cyklu "Spotkania z historią" w Super Nowościach w artykule pt. "Machamy, może się zatrzyma" z dn 2 września 2014 (o ile dobrze pamiętam) . Ja również pamiętam jeszcze "pomarańczowe MKs-y" szkoda, że nie wytrzymały próby czasu. Może tak ...tramwaje...:)
14 marca 2015
+8
-0
bf4-a9f
~ Aga  do ~ qse   TAK TAK TAK - w tak małym mieście komunikacja miejska (tylko) po co?? Podmiejska TAK - z niektórych miejscowości po południu i w dni wolne - nie ma się jak dostać do miasta!!!! Wsie odcięte od cywilizacji - to 20 lat temu było lepiej!!! A Rzeszów wysyła swoją komunikację podmiejską już prawie pod Łańcut. Ze wsi położonych całkiem blisko Łańcuta - łatwiej dojechać do Rzeszowa (z pominięciem Łańcuta oczywiście). Powiat całkowicie to ZANIEDBAŁ i nie reagował na czas!! Młodzież i ludzie starsi nie mają samochodów, a rodzice nie zawsze są w stanie wszędzie dowieźć. Padnie w Łańcucie wszystko przez to!! Niewielkie busy kursujące wtedy, kiedy są luki w kursach autobusów rozwiązałyby sprawę - a klientów byłoby sporo!
14 marca 2015
+7
-1
7e0-90d
~ p.s   Komunikacja miejska jest jak najbardziej potrzebna. Połączenia z różnych części miasta do centrum i odwrotnie, albo właśnie takie koło które by jezdzilo dosłownie przez cale miasto. Nie możemy zapominać o Kątach. Ludzie stamtąd całkowicie nie mają jak sie dostać ani do miasta ani na Podzwierzyniec. Sęk tez tkwi w tym jak autobusy będą dopasowane do czasu odjazdów innych busów przewożących np. Do rzeszowa. Potrzeba jest dobrego dopasowania logistycznego. Ponadto sukces łańcuckiego MPK w dużej mierze bedzie zależeć od cen biletow. Jeżeli bedzie to np. Symboliczna złotówka to miastu szybko zwróci się inwestycja i zmiejszy się problem parkingowy.
14 marca 2015
+12
-1
f73-fb0
~ sekretarz czerepach   Komunikacja mi edzy centrum miasta a dworcem PKP jest potrzebna i dostosowana do godzin odjazdów i przyjazdów pociągów. Sam niejednokrotnie widziałem jak podróżni musieli korzystać z usług taksówkarzy.
Kolejnym widmem jest dworzec PKS który w dni wolne i popołudniami wygląda jak wymarły. O ile prościej byłoby zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich autobusów i busów i zapowiadanie ich odjazdów i przyjazdów na specjalnej tablicy świetlnej. Dziś na placu targowym i na Armii Krajowej panuje chaos trudny do ogarnięcia. Dziwię się także, że nikt nie chce zainteresować się uruchomieniem linii autobusowej do Krakowa z Łańcuta. Mamy przecież tylu studentów w mieście uczących się w Krakowie, a zgodnie z wczorajszymi informacjami TVP Rzeszów remont linii kolejowej z Krakowa do Rzeszowa ( Który i tak bije już rekordy Guinessa w długości remontu) ma jeszcze potrwać nawet pięć lat...
14 marca 2015
+12
-1
3df-914
~ ma   połączyć sniadecich z asia na podzwierzyncu i tak zeby robił koło jadac oczywiscie koło PKP
14 marca 2015
+3
-2
eb3-f85
~ lct  do ~ dellas   popieram jeden autobus i by rozwiązał większość problemów. i może nawet nie było problemu z rentownościa albo miasto wychodziło by na zero.
14 marca 2015
+8
-1
eb4-736
~ qse   Czy potrzebna jest komunikacja miejska? Pewnie by się przydała ale bardziej konieczne jest zorganizowanie komunikacji powiatowej
14 marca 2015
+8
-0
15f-a12
~ where   i tak każdy z nas chce podjechać jak najbliżej instytucji do której chce jechać , napewno przydatne rozwiązanie dla osób starszych i trzeba będzie o tym w przyszłosci pomyslec bo miasto łańcut staje sie miastem starych ludzi bez młodych
13 marca 2015
+6
-1
629-7eb
~ Nunu   Wydaje mi się, że rozwiązałoby to w małym stopniu problem z brakiem miejsc parkingowych. Jeśli ktoś mieszka dalej od centrum, nie musiałby w takiej sytuacji jechać samochodem tylko wsiada w taki bus i nie zastawia miasta samochodem.
Ja mieszkam na obrzeżach Łańcuta i dostać się z miasta do domu i odwrotnie (szczególnie w popołudniowych godzinach) nie jest możliwe.
Pomysł fajny, tylko musiałby być zrobiony z głową ! :)
13 marca 2015
+11
-2
659-122
~ dellas   Wystraczyłby jeden autobus w sytlu jak Kolo w Rzeszowie. Kilkanascie punktow objazdu. Wyjazd co godzine.
13 marca 2015
+23
-1
ecf-df3
~ yyy   w tak 'wielkim' mieście moim zdaniem to zbyteczne
13 marca 2015
+5
-18
14b-443
~ obiektyw   Jeżeli chcemy być nowoczesnym i cywilizowanym miastem to sprawna komunikacja miejska jest konieczna.
13 marca 2015
+22
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x