Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Karambol i pożar lasu
Wypadek w Żołyni
Nie chcą betoniarni
Graffiti Jam w Łańcucie
home > Start > Aktualności > Pielęgniarka z łańcuckiego szpitala: Mam 38 lat pracy, zarabiam 1667 zł
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT ŁAŃCUT
2015.03.27 15:55 | aktualizacja: 2015.03.27 22:27

Pielęgniarka z łańcuckiego szpitala: Mam 38 lat pracy, zarabiam 1667 zł

- Proszę nam dać receptę na przeżycie - mówiły dziś pielęgniarki podczas spotkania ze starostą Adamem Krzysztoniem i prezesem Centrum Medycznego Łukaszem Waisem.
Pielęgniarka z łańcuckiego szpitala: Mam 38 lat pracy, zarabiam 1667 zł
Pielęgniarka z łańcuckiego szpitala: Mam 38 lat pracy, zarabiam 1667 zł

Wzrost wynagrodzenia o 1000 zł, przywrócenie zamrożonej wysługi lat, zwiększenie stawek za dodatkowe doszkalanie personelu, pozytywnie rozpatrywanie wniosków o urlopy szkoleniowe i realna możliwość z ich korzystania, brak sytuacji, w której na oddziale jest tylko 1 pielęgniarka oraz możliwość korzystania z dyżurów medycznych i godzin nadliczbowych w razie potrzeby - to postulaty, które do prezesa Centrum Medycznego skierowały pielęgniarki i położne z łańcuckiego szpitala.

Dzisiaj pielęgniarki spotkały się z prezesem CM i starostą Adamem Krzysztoniem.

- Od 2008 roku w Centrum Medycznym nie było żadnych podwyżek. Jesteśmy po studiach, mamy ukończone kursy. Nasze pobory po 30 latach pracy wynoszą 1680 zł netto - mówiła przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położonych w Centrum Medycznym Maria Nykiel.

- Jeżeli Centrum Medyczne chciałoby spełnić te postulaty, nie mamy co marzyć o inwestycjach. Taka wysokość wynagrodzenia wynika z kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia, na które starostwo nie ma wpływu - wyjaśniał starosta Adam Krzysztoń.

- W latach 80. w tym szpitalu pracowało ponad 500 pielęgniarek, szpital od tamtej pory się nie zmniejszył, a powiększył. W chwili obecnej pielęgniarek jest 260. Młode pielęgniarki odchodzą, starsze powoli się wykruszają. Ja mam 38 lat pracy, zarabiam 1667 zł z wysługą lat. Odliczając wysługę lat, mam 1130zł. To jest poniżające - zaznacza jedna z pielęgniarek i dodaje: - Na niektórych oddziałach jest więcej lekarzy, niż pacjentów i tylko jedna pielęgniarka.

Sfrustrowane pielęgniarki zagroziły strajkiem, a ostatecznie zmianą miejsca zatrudnienia.

- Wcale nie musimy pracować w Łańcucie. W Rzeszowie jest dużo miejsc pracy - stwierdziły.

- Ze względu na wysokość kontraktów z NFZ na 2015 rok oraz zaangażowanie środków własnych na cele inwestycyjne. Podwyżki w takim zakresie na pewno nie są możliwe. Będziemy jednak rozmawiać na ten temat z naszym personelem - zapowiedział prezes CM Łukasz Wais, który z pielęgniarkami i położnymi spotkać ma się w poniedziałek.

redakcja
REKLAMA
Oceń:
16 głosów
Pielęgniarka z łańcuckiego szpitala: Mam 38 lat pracy, zarabiam 1667 zł, 3.9375 out of 5 based on 16 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
redakcja dodany
 
Odsłon: 19269
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (65)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
14b-443
~ ja  ważne, że starosta zarabia 11 tys/mies i podwyżka jeszcze o około 1000 zł !!!!
Ale lepiej likwidować żeby szukać oszczędności..., zwalniać ludzi których pensja = ostatniej podwyżce starosty..
27 marca 2015
+53
-4
14b-443
~ ja  A i pojawia się jeszcze takie pytanie, jak obradują radni to na stołach kawka, herbatka, paluszki itd.., a jak zwykli szarzy ludzie to stoły puste. (TAKI MAŁY drobiazg, ale widoczny, kto lepszy a kto gorszy). Dlaczego tyle lat się nic nie zmienia na najwyższym stołku !?
27 marca 2015
+44
-3
4ab-4ab
~ prawdziwy starosta  Lekarz ma zarabiać tyle ile zarabia. Ale pielęgniarki muszą dostać więcej. Dużo więcej! I to od już. Starostwo ma udziały w spółce więc niech kombinuje, a nie niezliczona ilość urzędasów, pustki w liceach przy tej samej ilości niewiele robiących nauczycieli. A każdy radny po 900 zł netto co miesiąc.
Walczcie drogie Panie, walczcie!!!
27 marca 2015
+42
-5
Ostatnio dodane komentarze
558-f6f
~ megin120  do ~ pacjentka   to po cholere k,ładziesz się paniusiu w łańcucie won do rzeszowa
17 stycznia 2017
brak ocen
ca8-91f
~ Vakos  do ~ sony jak prezydent   Rownaj w górę a nie w dół. To taka dobra rada na przyszłość.
16 sierpnia 2016
+2
-2
425-4e4
~ sony jak prezydent   najbiedniejsze pielęgniarki sa w tym kraju!!!!!!!biedule zafajdane im wieczznie mało, nauczcie się tumanicie angielskiego i wyjazd za granice jak tak źle. nie tylko wy tyle zarabiacie, sa inne profesje za które otrzymuje się jeszcze mniejsze wynagrodzenie i jakoś nikt nie protestuje tylko wiecznie lekarze albo pielęgniarki. Zarabiam mniej od nich a jakoś żyje i nie protestuje.
16 sierpnia 2016
+3
-2
a38-6f2
~ Krzysztof  do ~ Gość   W końcu ktoś kto potrafi myśleć
Panie pielęgniarki podając swoją podstawę, zapominają o stażowym, o dodatkach nocnych i weekendowych, o nadgodzinach, o pożyczkach które im odliczają od wypłaty, o wysokich ubezpieczeniach.
Wiem co piszę bo moja żona jest pielęgniarką.
Ma zaledwie 7 lat stażu, a przynosi do domu około 2500 netto
Panie pielęgniarki nikt wam tych pieniędzy nie żałuje, wiem, że na nie zasługujecie, i jak się da to niech wam podniosą pensje, ale nie piszcie takich bzdur bo źle mi się robi.
Obrażacie mnie i moją Żonę, robiąc z siebie osoby które albo kłamią, albo nie mają pojęcia o matematyce
28 września 2015
+8
-2
a38-6f2
~ Krzysztof  do ~ Darek   1026?! Ciekawe.
Najniższa krajowa to około 1300 na rękę (warto napisać, że pracuje Pani na niepełen etat, lub ma jakąś pożyczkę odliczaną)
a o dodatkach za pracę w weekendy i w nocy to zapominamy?! ;-)
28 września 2015
+1
-2
a38-6f2
~ Krzysztof   Mam takie niedyskretne pytanie. Jaką umowę ma Pani z 38 letnim stażem, jeżeli bez dodatku stażowego dostaje 1130zł netto
Z tego co mi wiadomo to najniższa krajowa to 1750 brutto, co daje 1286,16 netto.
Czasami pisząc bzdury wypadałoby dopisać, że od pensji odliczają Pani jakąś pożyczkę, wysokie ubezpieczenie itp.
28 września 2015
+8
-1
dcc-447
~ onoman   ...a ze stażystów ratowników robią sobie pielęgniarki za 800 zł miesięcznie, zmuszają do pracy na oddziałach, co oczywiście jest nielegalne, bo ratownik nie może wykonywać czynności medycznych poza systemem, ale co stażysta może...
3 września 2015
+8
-2
3c4-9a0
~ kacper   ja pracuję w muzeum i unas od 8 lat była jedna podwyżka 60 zł a zpytajcie pana dyrektora ile wynosi średnia tam pracownik jest niczym
19 maja 2015
+3
-2
517-7ae
~ Czytelnik  do ~ Gość   To jest przykre, że ludzie w tych czasach mają tak niskie zarobki. Pielęgniarka za noce i weekendy dostanie dodatek do wynagrodzenia zasadniczego, które jest jednak wyższe niż najniższa krajowa a inni jakie będą mieć marne emerytury skoro tak mało zarabiają? I jak do tej emerytury mają dożyć z takiej głodowej pensji?
29 kwietnia 2015
+4
-0
517-7ae
~ Gość   Czytam te komentarze i zastanawiam się dlaczego pisząc o Centrum Medycznym w Łańcucie pisze się tylko o pielęgniarkach. Przecież tam też są inne grupy zawodowe: sekcja techniczna: malarze, hydraulik, elektrycy, mechanicy...itd..., których wynagrodzenie zasadnicze wynosi ok.1500 zł. brutto; sekretarki i rejestratorki medyczne, których wynagrodzenie zasadnicze wynosi ok.1500 zł. brutto, opiekunki medyczne, których wynagrodzenie zasadnicze wynosi ok. 1200 zł. brutto, panie sprzątające również mają wynagrodzenie zasadnicze ok.1200 zł brutto. Ci wszyscy dostają dodatek do najniższej, bo do ręki czy na konto każdy musi dostać minimalne wynagrodzenie - 1750 brutto, co daje 1286,16 netto. Żadna z pielęgniarek nie ma tak niskiego wynagrodzenia. Przeprasza bardzo, czy oprócz pielęgniarek nikt inny z pracowników nie ma rodziny? Nikt nie płaci rachunków? A może żyje tylko powietrzem? Rejestratorki (w większości), posiadają wyższe wykształcenie, którego większość pielęgniarek nie ma. Sekretarki medyczne podobnie. A opiekunki medyczne? Ukończyły policealne studium po to, żeby jedna na dyżurze 12 godzinnym miała 3 oddziały i na każdym z nich toaletę i karmienie pacjentów, rozdawanie posiłków, mycie naczyń, sprzątanie kuchni. Panie sprzątające również mają po 3 oddziały. Wynagrodzenie zasadnicze powinno być przynajmniej tym wynagrodzeniem minimalnym. To jedyna chyba Placówka, w której są takie głodowe pensje. Ciągłe straszenie tym, że jest 100 chętnych na 1 miejsce. Odwagi drodzy Pracownicy Centrum Medycznego w Łańcucie! Niech w mediach o tym mówią i piszą a Wy walczcie o to, żeby godnie zarabiać!!!
29 kwietnia 2015
+8
-3
5a6-26d
~ agnieszka   Każdy powinien zarobić tyle, aby starczyło mu na godne życie. Szczególnie średni personel medyczny powinien być doceniony, gdyż praca z osobą chorą i cierpiącą do łatwych nie należy. A pani z poradni chirurgicznej faktycznie do najmilszych nie należy. Nie uprzejma, opryskliwa i traktująca pacjentów jak zło konieczne. Ale ma chyba mocne plecy bo już dawno powinna pożegnać się z zawodem.
22 kwietnia 2015
+3
-0
031-969
~ pacjentka  do ~ pacjentka   nie uogulnilam całego szpitala, bo pisałam o chirurgii. Pochwalic mogę panie pielęgniarki z neurologii, bo kobietki naprawdę o pacjentow dbaja. Na tych dwóch oddziałach w Łańcucie lezalam, i wypowiadam się odnośnie nich ale jeżeli ktoś ma inne zdanie - proszę bardzo, napisałam co mysle osobiście i owszem, więcej na chirurgie mam nadzieje nie wroce. Moim skromnym zdaniem tanie z tego oto oddzialu łańcuckiego szpitalu na podwyzke nie zasluguja - bo za co? za plotki, obrabianie tylkow pacjentow i z trudem ruszenie się do pacjenta kiedy jest to ich obowiązkiem? Smieszne
13 kwietnia 2015
+4
-1
558-f6f
~ wesola starsza pani   Właśnie dzisiaj 8 kwietnia 2015 roku, po spotkaniu z władzami Centrum Medycznego dowiedziałam się, że moge być zwolniona w ciągu 10 minut po podań na moje miejsce jest 100. Tak, że drogi aku możesz niedługo zobaczyć 100 nowych pracowników CM w Łańcucie, ale nie będa oni stali w kolejce tylko zostaną przyjęci po znajomości, jest to bardzo realne. Okazało się, że moje 30 letnie doświadczenie i nienaganny staż pracy, brak zwolnień lekarskich oraz pozytywna opinia pacjetów są według moich pracodawców nic nie warte. Pozdrawiam
Ps. Zaproponowano mi 100 zł podwyżki pod koniec 2016 roku "między wierszami", gdy będe siedzieć cicho. (O mój losie co ja zrobie? W spór zbiorowy wejść nie moge. Związek zawodowy mnie nie obroni, a gdy wróce do domu stary współmałżonek wygoni.)
8 kwietnia 2015
+8
-3
14b-443
~ ja   jakim to cudem szpital w Leżajsku był w stanie odnowić oddział ginekologiczno-położniczy, a w Łańcucie najlepszym wyjściem jest likwidacja ?!!?!?
Zdjęcia z Leżajska, przed i po.. (stan przed = obecnemu w Łań)
http://www.spzoz-lezajsk.pl/?c=mdTresc-cmPokaz-318
5 kwietnia 2015
+6
-2
34a-17e
~ taki jeden  do ~ pacjentka   też rok temu leżałem na chirurgii, i leżał ze mną na sali pewien typ, do którego pielęgniarki biegały po 20 razy dziennie, bo to go paluszek zabolał, to mu znowu mucha przeleciała koło nosa, albo przeszkadzali ludzie chodzący po korytarzu. Gdyby tak miały obsługiwać każdego, to musiałoby tych pielęgniarek być nie 5 tylko 55. A o prochach przeciwbólowych decyduje lekarz, a nie pielęgniarka, która w takiej sytuacji może najwyżej po rączce podmuchać. Proszę mieć pretensje do "konowałów", a nie "pigół"
1 kwietnia 2015
+7
-2
406-096
~ pacjentka  do ~ pacjentka   na chirurgii Pani leżała ale cały szpital oceniła. Prawdziwy Polski "obiektywizm". Czemu do Rzeszowa nie wybrała???
31 marca 2015
+7
-4
406-096
~ ......  do ~ Załamana pielęgniarka   ilu jest radnych?? tylu ile łapek jest w dół?:)
31 marca 2015
+2
-0
406-096
~ hehehe  do ~ pacjentka   Jaka płaca taka praca :) w rzeszowie dostają pobory jak należy w łańcucie nie :) Pół żartem pół serio. A Pani współczuję oczywiście ale proszę nie uogólniać .
31 marca 2015
+7
-2
5d4-4fd
~ pacjentka   W łańcuckim szpitalu na oddziale chirurgi lezalam dwa razy i panie pielegniarki, po pierwszej operacji na reke w nocy kiedy bol mi ja rozsadzal kilkakrotnie dzwonilam po panie pielegniarki, ktore slyszaly( sama slyszalam dzwiek dzwonka w ich 'pokoiku') to zadna nie raczyla ruszyc swojego tylka tylko slyszalam smiechy i plotki na temat pacjentow i swoich kolezanek. Pani z lozka obok widzac co sie ze mna dzieje poszla do nich zwrocila uwage ze zwijam sie z bolu a nikt nie raczy sie tym zainteresowac. A gdy jedna z pan raczyla zaszczycic mnie swoja obecnoscia to z wielka laska podala lek przeciwbolowy i wrocila do swoich kolezaneczek na dalsze plotki. Jedna wielka zenada i im naleza sie podwyzki?? Zero podejscia do pacjenta, zero zainteresowania. Tak dla porownania - w rzeszowskim wojewodzkim szpitalu pielegniarki same przychodza, pytaja, w nocy co chwile zagladaja ( oddzial neurologii, kazda z pan pielegniarek bardzo milo wspominam) z sercem na dloni. Pielegniarki z powolania, czego nie mozna powiedziec o Łańcucie, na sama mysl o nich cos mi sie dzieje
30 marca 2015
+14
-6
350-9d9
~ ....  do ~ ~Jacek   sorry, wcześniejszy mój komentarz był do kogo innego. Zgadzam się z Tobą, wszyscy narzekamy, a w wyborach wybieramy od 8 lat PO-PSL. Czy to nie ma-so-chi-zm ?!
30 marca 2015
+2
-0
350-9d9
~ ....  do ~ ~Jacek   aha, nie winny jest system tylko jak zwykle PiS. W całej Polsce, gdzie PiS nie ma żadnej władzy, sypie się wszystko. począwszy od szpitali, małych zakładach pracy, kończąc na stoczniach, cukrowniach, cementowniach czy lasach państwowych, i to nie jest wina kolacji PO-PSL, tylko PiS. Przypomnę Ci, że PiS nie rządzi od 8 lat, a p. Starosta nie p-ie-r-dnie bez zgody z góry. Myślisz po co tu przyjeżdżała pani Kopacz zanim jeszcze była ministrem, czy tam ministerką ? Wyłącz telewizor i zacznij samodzielnie myśleć, bo medialny przekaz a logika, to dwie rózne rzeczy
30 marca 2015
+3
-1
ef7-2be
~ tom   Problemem nie są pielęgniarki, lecz brak konkurencji, bezrobocia wśród lekarzy, przez co wynegocjowali zawyżone kontrakty. Wszyscy wiedzą, że lekarze nie solidaryzują się z pielęgniarkami. Wystarczy zwiększyć ilość uczelni medycznych, kształcić więcej lekarzy i skończy się szantażowanie pracodawców i grubiańskie traktowanie pacjenta. Znajdą się lekarze pracujący za adekwatne do polskich warunków stawki i znajda się pieniądze dla pielęgniarek
30 marca 2015
+10
-1
c88-22a
~ Tadek  do ~ poi   a kto dążył do prywatyzacji szpitala w Łańcucie,jaki był w tym interes , miało być inaczej a wyszło jak zawsze.Panie Włodarzu pokarz że coś możesz obniż pensje sobie i pozostałym ,
29 marca 2015
+11
-1
9bb-9c9
~ ......  do ~ realista   Realista??? to jak to jest że są szpitale nawet w Rzeszowie gdzie pielęgniarki zarabiają o 1000 zł więcej szpital nie ma długów i się rozwija . Sprawdź a nie głupoty wypisujesz "realisto" . No ale: "po co ktoś ma mieć lepiej a nie daj Boże lepiej ode mnie".
29 marca 2015
+10
-3
f95-b9a
~ poi   Pan Krzysztoń chcąc zachować się honorowo powinien obniżyć pensję sobie, wiecestaroście, sekretarzowi i skarbnikowi co najmniej o 50% a pieniądze przeznaczyć na to co niby wyznaje jako członek Solidarności.
A tak nawiasem czy związek nie powinien poważnie rozważyc wykluczenia go ze swoich szeregów?
28 marca 2015
+22
-1
14b-443
~ ja  do ~ gośc   Również uważam, że są pielęgniarki, którym należy się podwyżka, ale nie o 100zł, lecz o conajmniej tysiąc. Ale są takie jak np pani pielęgniarka w poradni chirurgicznej.... taka pani, co to ją wszyscy znają... KOBIETO naucz się uprzejmości, albo na emeryturę.
Na oddziale ginekologicznym... każda z Was powinna dostać 2000 podwyżki, za ciężką pracę i rewelacyjne podejście do pacjentek !!
Na kardiologii, więcej empatii drogie panie...
28 marca 2015
+15
-2
835-3f3
~ xyz  do ~ BB   Zwykle jest odwrotnie. Jaka praca taka płaca...
28 marca 2015
+7
-0
8d1-64a
~ BB  do ~ xyz   Po prostu stosują się do zasady-"jaka płaca, taka praca"
28 marca 2015
+0
-7
625-7f3
~ ola   Zawód pielęgniarki w Polsce nigdy nie był doceniany ani finansowo ani społecznie, dopiero w Anglii córka pracując wie za co pracuje,jaka jest liczba personelu przypadająca na pacjentów, warunki pracy, świadczenia socjalne,komfort psychiczny,spokój, owszem pracuje ciężko, ale każda jej chęć podnoszenia swoich kwalifikacji jest odpowiednio finansowana.Zobaczymy co będzie się działo w Polsce za około 10 lat ,kiedy pielęgniarki które maję teraz ok 50 lat pójdą na emerytury.Nikt z młodych nie będzie chciał w takich warunkach pracować przy starzejącym się społeczeństwie.Ostatnio kiedy przeszłam się po terenie szpitala w Lańcucie zauwzyam jedna zmiane; mnostwo wyremontowanych i odnowionych roznych i rozmaiktych KURNIKOW bo co jest w tych budyneczkach to jeden Bog wie a to przeciez tez kosztowalo.
28 marca 2015
+13
-4
835-3f3
~ xyz  do ~ M   Dużo racji. Ale dlaczego tylko pielęgniarkom? uważam że jest wiele innych grup zawodowych również pokrzywdzonych finansowo. Budżetówka ma chociaż czystą sprawę emerytur, ubezpieczeń itd. A co mają powiedzieć ludzie pracujący za grosze i to jeszcze na czarno u prywaciarzy? No ale jak tu ktoś wcześniej powiedział:"Takich sobie wybraliśmy rządzących i takich mamy"
28 marca 2015
+12
-0
fef-dbe
~ M  do ~ xyz   a kto będzie oceniać, która zasługuje na wyższą pensje, a która nie, może oceni to specjalna komisja POwołana przez ministra? następni urzędnicy ? a może lekarzy też ktoś w ten sposób by oceniał, ni prawdaż ???
28 marca 2015
+7
-6
fef-dbe
~ M  do ~ xyz   to dlaczego rządzący ciagle porównują nas z zachodem? jesteśmy ponoć Europejczykami, ponoć nigdy nie było tak dobrze jak teraz , ale jak chcemy zarabiać tyle co tacy sami ludzie na zachodzie, to w zarobkach porównywać już się nie wolno. musi być zachowana proporcja, manipulatorzy z tvn, gw itp. zarabiają góry kasy, a manipulowani czyli ci, którzy ich słuchają mają ochłapy, bo rzekomo na nic nie ma pieniędzy. z jeden strony mamy cud gospodarczy, a z drugiej biede. i kto tu prawde mówi ?! trzeba zlikwidować ze 200 tyś etatów urzędniczych i zagonić ich do produkcji, bo Polska nic nie produkuje tylko montuje i kupuje, a pielęgniarkom z tego odpalić w formie podatków tyle pieniędzy, żeby nie było podobnych protestów
28 marca 2015
+6
-3
835-3f3
~ xyz  do ~ lola   Byłem niejednokrotnie pacjentem (nie tylko szpitala w Łańcucie) i mówię o ogóle. A Pani chyba nie zrozumiała tego co wyżej napisałem. Jest dużo pielęgniarek, które zasługują na wyższe wynagrodzenia (stosunek do pacjenta, charakter pracy, jej trud) a jest też bardzo duża liczba, ktora na nie nie zasługuje. Proste.
28 marca 2015
+10
-2
d3e-ede
~ NICO  do ~ łómna   Drogie Panie Pielęgniarki!!! ogromny szacun i uznanie dla Was, Waszej ciężkiej pracy.Miałem okazję leżeć w szpitalu i jestem pełen podziwu, ze jeszcze tam pracujecie.Jesteście niedocenione,przeciążone obowiązkami. NIe dziwie się ,że słusznie walczycie o to co Wam się należy! Trzymta i nie dajta
się wyzyskiwać!!!!
28 marca 2015
+11
-6
d3e-ede
~ lola  do ~ gosc   stary, wyświechtany slogan
28 marca 2015
+2
-2
d3e-ede
~ lola  do ~ do xyz   Zapraszamy na jedną noc, żeby Pani z nami popracowała.
28 marca 2015
+5
-7
d3e-ede
~ ttt  do ~ do xyz   tttt
28 marca 2015
brak ocen
23e-4cb
~ KORWIN   Miesiąc temu PISy wybrały Krzysztonia i spółę na następne 5 lat a teraz larum wielkie, że strajk, podwyżki. Trzeba było przed wyborami warunki postawić i jak nie dadzą - nie głosować.
A urzędasy ciepłe posadki, "ważne" decyzje, kawka, herbatka, tu wstęga, tam wiązanka, kolejna msza. I cała ich robota. A ty człowieku tyraj nocami za pensję równą 1,5 diecie radnego.
Strajkujcie i walczcie. Łańcut Was popiera!!!
28 marca 2015
+24
-3
baf-21b
~ do xyz  do ~ xyz   Zgadzam się. Leżałam na neurologii, nie powiem źle nie było. Oddział ładny, lekarze i pielęgniarki mili ale to ze tak ciężko pracują w nocy to bym się nie zgodziła. Czasem aż głupio mi było je budzić w nocy
28 marca 2015
+11
-3
835-3f3
~ xyz  do ~ v   Gadanie. Tu jest Polska. Jak chcesz tak porównywać to na budowie w Anglii zarobisz jako zwykły pracownik parę tysięcy. A na Ukrainie pielęgniarki i wszyscy ludzie zarabiają połowę mniej niż u nas. A tak poza tym to powinno być stopniowanie wynagrodzeń dla pielęgniarek. Jest duża część personelu, który ciężko zasuwa na dyżurach ale jest gro pielęgniarek, które całe noce przesypia i jeszcze ma pretensje, ze jak cos trzeba to musi się obudzić. Po czym idzie wyspana do domu i opowiada jak to cięzko pracuje i jak jej źle. Wynagradzać te, które na to zasługują - to TAK!!! Ale dla "szczekających" i niemiłych dla pacjentów obiboków stanowcze NIE!
28 marca 2015
+11
-3
2ec-f07
~ janek  do ~ Pracownik   popieram , zabrać orzędasom ( starosta, za-ca starosty itd) po 5000 , zobaczycie ile bedzie kasy ,a urząd niech pracyje za 1600,
28 marca 2015
+10
-1
972-e41
~ v  do ~ gośc   lekarze są po tej samej stronie, ale w obronie pielęgniarek nie stają, bo dla nich najważniejsza jest ich własna kieszeń. Głupcy nie wiedzą, że bez pielęgniarek, a przy tych zarobkach personelu medycznego przybywać ich nie będzie, ich obowiązki będą musiały być poszerzone. Nie może być tak, że lekarz zarabia za jeden dyżur tyle co pielęgniarka za cały miesiąc. Wiem, wiem oni się uczyli, ale choćby w USA, lekarz zarabia jeszcze więcej niż w Polsce, ale za studia płaci z własnej kieszeni, a nie z kieszeni podatnika. Pielęgniarki zaś we wspomnianych Stanach zarabiają po 25 $ rocznie, czyli lekko licząc 6,2 tyś zł miesięcznie
28 marca 2015
+10
-5
3e4-f34
~ realista  do ~ pacjetka   To zakładaj NZOZ i zatrudniaj nawet po 10.000 !
28 marca 2015
+7
-7
baf-21b
~ gośc   Nie wiem dlaczego niektórzy tutaj atakują lekarzy. Przecież oni pracują razem i na pewno popierają pielęgniarki. To nie oni są po drugiej stronie sporu, a starostwo, które chce oszczędzać nie tam, gdzie powinno. To urzędnicy siedzą na cieplutkich stołkach, wychodząc o 14 do domu. Wszystkie święta i dni wolne spędzają w domach, nie mają na sobie odpowiedzialności utraty czyjegoś życia bądź zdrowia tak jak mają to pielęgniarki/lekarze. Dlaczego zatem niektórzy atakują personel, a nie tych którzy naprawdę powinni oberwać po głowie.
28 marca 2015
+16
-3
726-7b1
~ ???  do ~ Darek   Ty też pracujesz w szpitalu??
28 marca 2015
+2
-3
726-7b1
~ :)  do ~ gosc   jeśli chodzi o niektórych łańcuckich lekarzy to może i się "uczyli" ale w praktyce wiedzy nie wykorzystują :)
27 marca 2015
+11
-0
726-7b1
~ nauczyciel  do ~ Pracownik   tak się składa że się składam:) na promocje szkoły i część zakupów pomocy naukowych, więc proszę nie uogólniać...A pielęgniarki w 100% popieram. Pozdrawiam
27 marca 2015
+10
-1
726-7b1
~ cytuje bo popieram  do ~ Pracownik   w 2016 to może już być za późno i pewnie będzie pielęgniarek już brakuje i takich niskich zarobków w tym zawodzie to chyba nie ma , zobaczymy kto będzie pracował za pielęgniarki ? starosta ?prezes? kadrowa? czy naczelna ? bo to oni oszczędzają na personelu a sami pensyjki niezłe biorą
27 marca 2015
+11
-6
75f-7e8
~ vs   Marks w "manifeście komunistycznym" pisał, że masy mają być nisko opłacane i wykorzystywane do granic możliwości, żeby nie miały czasu i sił na myślenie. Tzw. III RP powoli zaczyna wcielać w życie postulaty tego niemieckiego zbrodniarza trującego ludzkie umysły. Gdyby ludzie w Niemczech, Holandii czy nawet Grecji, zarabiali 400 (rzeczone 1600 zł) i za paliwo płacili 1,20 €, to na ulicach ww państw trwałaby regularna wojna, która dla tamtejszych rządzących nie skończyłaby sie ciekawie ... A u nas ? "Polacy, nic się nie stało - oglądajta kiepskich i róbta co chceta"
27 marca 2015
+15
-1
75f-7e8
~ vs  do ~ gosc   a ty co, lekarz czy tylko zwykły i-d-i-o-ta? nie musisz odpowiadać
27 marca 2015
+9
-4
d02-2dc
~ (c)  do ~ ~Jacek   Brawo Jacku...to jest problem,że ludzie głosują na tych samych ludzi i oczekują zmian...
Niebawem będziemy mieć wybory...ludzie zastanówcie się czego naprawdę chcecie...
27 marca 2015
+13
-2
020-812
~ aku  do ~ gosc   Jasne za kasę można wszystko, co nie koniecznie wiąże się z wiedza
27 marca 2015
+5
-4
a30-2a7
~ ~Jacek  do ~ ja   Jak ma się zmienić jak każdy narzeka a w wyborach na tych samych głosuje...
27 marca 2015
+17
-1
3ca-bdb
~ gosc   Trzeba się było uczyć i zostać lekarzem.
27 marca 2015
+7
-17
c47-a24
~ ala   Walczcie Panie! to jest skandal, żeby pielęgniarka zarabiała 1600zł jeszcze biorąc pod uwagę jak zasuwa cały dyżur
27 marca 2015
+15
-6
8fc-45e
~ Załamana pielęgniarka   Uwaga poszukiwana radna Monika Roman. Ona jedna jest w stanie pomóc. Myślę, że skoro była podwyżka diet dla radnych to i jest w stanie załatwić podwyżki dla pielęgniarek.
27 marca 2015
+20
-10
069-280
~ Pracownik   Za kadencji poprzedniego prezesa musieliśmy w szpitalu zgodzić się najpierw na kilka dni bezpłatnego urlopu bo trzeba było ratować szpital, potem, jakieś 4 - 5 lat temu "dobrowolnie" zgodziliśmy się na obniżenie poborów o 100 zł i takie obniżone mamy do dzisiaj. Czy nauczyciele, urzędnicy w starostwie czy choćby policjanci zrzucają się na remonty czy rozbudowę szkół, urzędów czy komendy? My robimy zrzutę w imię czego? Za chwilę pójdę na emeryturę, moja składka na szpital zostanie. Co z tego będę mieć? Głodową emeryturę bo z głodowej pensji.
27 marca 2015
+27
-4
020-812
~ aku   Policja się buduje piękny nowy budynek i jakoś nie słychać żeby im pensje poobcinali !! A nasze centrum jak zawsze robi wszystko kosztem biednego pracownika (personel średni). Ciekaw jestem jaka była by reakcja prezesa i jego 3 aniołów na 260 wypowiedzeń z pracy. Może w końcu zobaczylibyśmy te słynne 100 osób czekające za brama szpitala i proszące o pracę w tej wspaniałej instytucji.
27 marca 2015
+20
-7
14b-443
~ ja  do ~ ja   A i pojawia się jeszcze takie pytanie, jak obradują radni to na stołach kawka, herbatka, paluszki itd.., a jak zwykli szarzy ludzie to stoły puste. (TAKI MAŁY drobiazg, ale widoczny, kto lepszy a kto gorszy). Dlaczego tyle lat się nic nie zmienia na najwyższym stołku !?
27 marca 2015
+44
-3
14b-443
~ ja   ważne, że starosta zarabia 11 tys/mies i podwyżka jeszcze o około 1000 zł !!!!
Ale lepiej likwidować żeby szukać oszczędności..., zwalniać ludzi których pensja = ostatniej podwyżce starosty..
27 marca 2015
+53
-4
f06-805
~ Darek   Jak ja mam żyć za 1026zl? Gdyby nie rodzice.. skończyłbym źle.
27 marca 2015
+8
-3
2d7-8e9
~ pacjetka   podstawa pielegniarki powinna byc 2000 netto na start w całej polsce
27 marca 2015
+18
-3
fd5-5b3
~ kil   Tak władz PiS docenia ludzi pracy - sobie podwyżki co 4 lata, a innym po co, niech się cieszą, że pracują
27 marca 2015
+22
-5
4ab-4ab
~ prawdziwy starosta   Lekarz ma zarabiać tyle ile zarabia. Ale pielęgniarki muszą dostać więcej. Dużo więcej! I to od już. Starostwo ma udziały w spółce więc niech kombinuje, a nie niezliczona ilość urzędasów, pustki w liceach przy tej samej ilości niewiele robiących nauczycieli. A każdy radny po 900 zł netto co miesiąc.
Walczcie drogie Panie, walczcie!!!
27 marca 2015
+42
-5
f3b-b76
~ łómna   a podwyżki dla radnych były...tylko że szpital jest spółką i to chyba niema nic do tego ? no ale to jest skandal jeśli chodzi o zarobki pielegniarek a porównać to od lekarzay, co pewnie za weekendowy dyżur maja tyle co one przez miesiac
27 marca 2015
+17
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Fotowoltaika, montaż i wycena
x