AAA
CHORZÓW
2016.06.08 07:08 | aktualizacja: 2016.06.08 07:09

Mistrzostwa Polski pod dyktando łańcuckich sztangistów

W dniach 4-5.06.2016 roku w Chorzowie w hali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu odbyły się XXV Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi leżąc - Eliminacje do Mistrzostw Europy Seniorów w Islandii.

Łańcut reprezentowało i promowało w zawodach sześciu zawodników z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "ZIELONI" Łańcut, którzy zdobyli łącznie dziewięć medali, siedem złotych i dwa brązowe.

Oto osiągnięte wyniki końcowe reprezentantów Łańcuta:

1. Marta Sroczyk - zdobyła dwa złote medale w grupie wiekowej juniorka do lat 23 i seniorek. Startowała w wadze do 52 kg. Osiągniętym wynikiem 110 kg zajęła również I miejsce w grupie wiekowej juniorek w klasyfikacji open najlepsza zawodniczka turnieju z przelicznika Wilksa (138,16pkt.).

2. Monika Sroczyk - zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 57 kg w grupie wiekowej seniorek. Osiągniętym wynikiem 120.5kg ustanowiła nowy rekord Polski i zwyciężyła w klasyfikacji open najlepsza seniorka turnieju z przelicznika Wilksa (140.02pkt.).

3. Aleksandra Trojnar - zdobyła dwa brązowe medale w grupie wiekowej juniorek do lat 18 i seniorek. Jest najmłodszą ale z dużymi możliwościami zawodniczką naszego klubu.

4. Andrzej Paszko - zdobył dwa złote medale w wadze do 66 kg w kategorii juniorów do lat 23 i w grupie wiekowej seniorów. Osiągniętym wynikiem 191kg ustanowił nowy rekord Polski i zajął drugie miejsce w klasyfikacji open juniorów do lat 23 wynikiem 149.99 pkt. Wilksa.

5. Karol Budziwół - zdobył złoty medal w kategorii juniorów do lat 18 w wadze do 74kg. Zawodnik wycisnął ciężar 135 kg.

6. Hubert Kłak - zdobył złoty medal w wadze do 74kg w grupie wiekowej juniorów do lat 20. Wycisnął ciężar 180 kg. Zdobył również pierwsze miejsce w klasyfikacji open juniorów do lat 20 wynikiem 130.16 pkt. Wilksa.

- Teraz czekamy na decyzję a w zasadzie na nominacje Zarządu Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego w Warszawie. Finał Mistrzostw Europy Seniorów zostanie rozegrany w dniach 18-20.08.2016 roku w Keflaviku-Islandia. Za wspieranie finansowe rozwoju naszej uzdolnionej sportowo młodzież w imieniu Zarządu Klubu bardzo serdecznie dziękuję Panu Staroście Łańcuckiemu Adamowi Krzysztoniowi, Burmistrzowi Miasta Łańcuta Stanisławowi Gwizdakowi i Fundacji Wspierania Rozwoju Lokalnego "LOCUS" z Rakszawy - Adam Bielecki

Adam Bielecki
Oceń:
2 głosy
Mistrzostwa Polski pod dyktando łańcuckich sztangistów, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings