Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
SPP od czwartku
Nastolatka wróciła do ośrodka
1 zł za 30 minut, 250 złotych za miesiąc
Radni zmienili nazwę osiedla
home > Start > Aktualności > Nowe studnie i druga nitka magistrali wodociągowej
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT ŁAŃCUT
2015.10.08 15:05

Nowe studnie i druga nitka magistrali wodociągowej

Wykonanie dwóch studni, budowa wodociągu pod Wisłokiem i budowa drugiej nitki magistrali w Łańcucie - to najważniejsze inwestycje, których wykonanie Łańcucki Zakład Komunalny planuje w przeciągu najbliższych dwóch lat.
Nowe studnie i druga nitka magistrali wodociągowej
Nowe studnie i druga nitka magistrali wodociągowej

Łańcucki Zakład Komunalny przedstawił plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na najbliższe lata. - Dla nas najważniejszą inwestycją jest przede wszystkim budowa drugiej nitki magistrali wodociągowej. Ona jest aktualnie na etapie projektowania z uzgadnianiem wejścia w teren. Liczymy na to, że uda nam się pozyskać środki zewnętrzne - wyjaśniała podczas ostatniego posiedzenia Komisji Gospodarki Miejskiej wiceburmistrz Joanna Rupar. Druga nitka magistrali przebiegać ma przez ul. Wyszyńskiego, Kraszewskiego i prowadzić w stronę ul. Wandy Rutkiewicz.

Inną z ważnych inwestycji planowanych do realizacji w 2017 roku zadań jest rozbudowa ujęcia wody, która polegać będzie na wykonaniu dwóch nowych studni, co zrekompensować ma malejącą wydajność studni już istniejących, jak również na budowie wodociągu do studni na terenie gminy Czarna. Szacowany koszt tego zadania to ok. 1,2 mln zł.

Trzecia kluczowa kwestia to budowa wodociągu pod Wisłokiem - Aktualnie magistrala przechodzi nad tzw. Starym Wisłoczyskiem. Jest to wiekowa instalacja, która może stwarzać pewne niebezpieczeństwo. Stąd, żeby zrobić przejścia pod dnem Wisłoka, co by w pełni zabezpieczało ją przed wszelkimi zjawiskami atmosferycznymi - podkreślał kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Inwestycji, Nieruchomości i Zamówień Publicznych Janusz Bełz.

Pozostałe inwestycje planowane do realizacji w latach 2015-2017 to budowa odstojnika wód popłucznych na Stacji Uzdatniania Wody, przebudowa i remont sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w obrębie ulic 3 Maja, Zamkowej, Kilińskiego, Podwale, Dominikańskiej, Jagiellońskiej, Dolniańskiej i Kościuszki w ramach Lokalnego Planu Rewitalizacji na lata 2014-2020, remont sieci wodno-kanalizacyjnej na ul. Konopnickiej, remont kanalizacji sanitarnej w części ul. Kraszewskiego czy rozbudowa części mechanicznej oczyszczalni ścieków.

Obecnie w trakcie realizacji są takie inwestycje jak remont sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej na ul. Grunwaldzkiej oraz budowa pompowni wody na ul Kraszewskiego. Zakończono natomiast remont sieci w obrębie ulic Kasprowicza, Składowej, Piekarskiej i Bocznej Kasprowicza.

puch
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Nowe studnie i druga nitka magistrali wodociągowej, 4.0000 out of 5 based on 2 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
puch dodany
 
Odsłon: 5226
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
f94-56d
~ hydraulik   Brawo. Na to właśnie czekałem i gratuluję włodarzom miasta że wreszcie zabrali się za to
9 października 2015
+4
-5
fd3-2d4
~ Zdzichu Wydymał   A Ja planuję w 2016 lub 2017 roku wygrać w Totka 30 mln.
8 października 2015
+9
-1
ce8-df1
~ lct   a stara magistrala będą wymieniać??
8 października 2015
+2
-0
6fc-ece
~ Tomek   Może wody przestanie brakować
8 października 2015
+2
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie komentarze

 • SPP od czwartku
 • Ta strefa to coś pięknego, wczoraj czułam się jak królowa Bona, zero szukania miejsca zaparkowałam pod samymi drzwiami urzedu, fakt ...
  kingabu godzinę temu
  czytaj dalej
 • Każdy może przeciwdziałać globalnemu ociepleniu
 • Wycinajmy więcej drzew a to przecież one pracują dla nas byśmy mieli czym oddychać.Pozdrawiam wszystkich co rozumieją co napisałem.
  Robert 16 godzin temu
  czytaj forum
 • SPP od czwartku
 • Niewłaściwie oznakowane sa parkingi, znaki nic o płatnej strefie nie mówią tylko o parkingu, dziś rano przejechałem się po niektórych ...
  Michael 18 godzin temu
  czytaj dalej
 • Radni zmienili nazwę osiedla
 • Byłem słuchaczem na kilkunastu wizytach i kazań JPII, byłem świadkiem zamknięcia się księgi na pogrzebie JPII. Spałem przed pogrzebem ...
  Abraham Guldberg wczoraj
  czytaj dalej
 • SPP od czwartku
 • Dzwoniłem do MZK i rozmawiałem z pracownikiem. Nic oprócz uchwały rady miasta nie mają do wymuszania myta czyli "pobierania ...
  Wiktor Max wczoraj
  czytaj dalej
REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
x