Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Rozbiórka tymczasowego mostu
Miał prawie 3 promile, przyjechał kupić alkohol
Zatrzymano 4 pijanych kierowców
Absurdalnie wysoka oferta na budowę kładki
home > Start > Aktualności > Łącznik krajowej "czwórki" z autostradą w realizacji
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2016.06.06 12:54 | aktualizacja: 2016.06.06 13:08

Łącznik krajowej "czwórki" z autostradą w realizacji

Najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu zostanie ogłoszony przetarg na opracowanie dokumentacji i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację łącznika DK 4 z autostradą A4.
Łącznik krajowej "czwórki" z autostradą w realizacji
Łącznik krajowej "czwórki" z autostradą w realizacji

Początkowe działania wokół tej inwestycji dotyczyć będą kompletowania dokumentacji, która według Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie powinna być opracowana do końca 2018 roku. Dopiero po tych czynnościach zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie robót budowlanych. Na realizację inwestycji najprawdopodobniej zostaną przekazane środki uzyskane z funduszy zewnętrznych, o które PZDW zamierza się ubiegać.

Dla mieszkańców Łańcuta najistotniejsza jest jednak informacja o przebiegu nowego odcinka drogi. - Po kilku miesiącach negocjacji i aktywnej pracy, w końcu udało się uzyskać zapewnienie, że droga ta będzie przebiegać w sposób jak najmniej niewygodny dla miasta, w wariancie, który zaproponowaliśmy wraz z wójtem gminy Łańcut. Niewątpliwie droga ta nie będzie tak uciążliwa dla mieszkańców Łańcuta, jak stałoby się to przy wcześniejszych propozycjach marszałka województwa podkarpackiego - informuje burmistrz Stanisław Gwizdak.

W Programie Funkcjonalno-Użytkowym opracowane zostały dwa warianty: preferowany - zaproponowany przez władze Łańcuta i alternatywny. Ostateczny przebieg zatwierdzi decyzja środowiskowa, jednak do tej pory wszystko wskazuje na wybór opcji zasugerowanej przez Ratusz. Jak zapewnia Ewa Sudoł-Sikora rzecznik Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich: - przebiegi łącznika zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować zajętość terenu oraz ingerencję w istniejącą zabudowę, przy jednoczesnym spełnieniu obowiązujących przepisów szczegółowych.

Warianty przebiegu łącznika

W obydwu wariantach początek łącznika zlokalizowany jest przy istniejącym rondzie autostradowym w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 w miejscowości Wola Mała, natomiast koniec w Łańcucie - na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 4 z ul. Graniczną. Zarówno w wariancie preferowanym jak i alternatywnym trasa łącznika na początkowym odcinku, tj. od ronda autostradowego do drogi powiatowej nr 1521R, przebiega tym samym śladem. Na drodze powiatowej nr 1519R (ul. Kochanowskiego) zaprojektowano rondo jednopasowe.

W wariancie alternatywnym w wyniku budowy ronda konieczne będzie wyburzenie trzech budynków mieszkalnych w obrębie ul. Kochanowskiego. Natomiast wariant zaproponowany przez burmistrza Łańcuta zakłada wyburzenie tylko jednego budynku gospodarczego w sąsiedztwie ul. Kochanowskiego, przy czym uniknięcie rozbiórek pozostałych budynków w pobliżu ronda spowoduje znaczne zbliżenie planowanej drogi do istniejącej zabudowy i konieczność zastosowania rozwiązań ochrony akustycznej.

Na odcinku pomiędzy linią kolejową E30/C-30 Kraków - Medyka oraz drogą krajową nr 4 trasa łącznika w wariancie alternatywnym przebiega po śladzie ul. Granicznej. Wariant zaproponowany przez burmistrza Łańcuta omija zabudowę mieszkalną w rejonie ul. Granicznej i Szenwalda.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Łącznik krajowej "czwórki" z autostradą w realizacji, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Chmiel dodany
 
Odsłon: 12534
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (12)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
b73-a71
~ ~~   ~~
8 czerwca 2016
brak ocen
5d7-60b
~ marcin   tytul "w realizacji" oznacza ze wykonawca podjął prace a tu optymistycznie przetarg będzie w 2019 a oddanie do użytku 2021 rok czyli za 5 lat. mało rzetelne podejście, ale czego wymagać od kogoś komu się nie chciało nawet mapki poglądowej o przebiegu zamieścić, tylko czytelnicy linkują....
7 czerwca 2016
+9
-0
53e-95c
~ czasem w Łańcucie   "Początkowe działania wokół tej inwestycji dotyczyć będą kompletowania dokumentacji, która według Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie powinna być opracowana do końca 2018 roku. Dopiero po tych czynnościach zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie robót budowlanych"
Biuro Projektów opracowuje Program Funkcjonalno - Użytkowy, który jest podstawą do ogłoszenia przetargu w trybie zaprojektuj-wybuduj. Czyżby przedstawiciele PZDW nie mieli pojęcia co zlecili - założenie było takie, że Wykonawca opracuje projekt w oparciu o PFU i wybuduje drogę, więc po zatwierdzeniu PFU można ogłosić przetarg, a nie zlecać opracowanie dokumentacji projektowej.
Omijając ul. Graniczną prawdopodobnie droga przebiega po terenie Głuchowa pod linią wysokiego napięcia, ale o tym już cisza.
7 czerwca 2016
+2
-1
fd0-5ac
~ ja  do ~ michal   Rondo na ulicy Jana Kochanowskiego może być tylko w jednym miejscu - w pobliżu linii energetycznych. Wariant miasta jest pod linią wysokiego napięcia gdzie za bardzo budować nie można a przebudowa trochę kosztuje więc zapewne przebieg alternatywny to odsunięcie się od niej na zachód kosztem trzech domów. Dalszą część trasy to już łatwo sobie wyobrazić patrząc na mapę, bo nie ma tam za dużo możliwości manewrowania. Przy okazji przypominam, że ulica Szenwalda od początku tego roku zmieniła nazwę na Zieloną.
7 czerwca 2016
+5
-0
558-f6f
~ lolek   haha już sie boicie ze Burmistrz sobie przypisuje... to jest Polska własnie,,, zamiast cieszyc się że budują nam drogi to już się martwią kto wstęge będzie przecinał buhahaha
6 czerwca 2016
+1
-3
894-038
~ Justyna   PANIE burmistrzu proszę sobie nie przypisywac cudzych osiagniec
6 czerwca 2016
+0
-5
894-038
~ Skarbek   Urzad dopiero zaczal dzialac po pismach i zRywie medialnym.niech ludzie nie mysla ze to burmistrz
6 czerwca 2016
+5
-0
894-038
~ Justyna   Moi drodzy nie rozumie jednego dlaczego Pan Burmistrz przypisuje sobie zasługi w tej sprawie? Interesuje się ta kwestią od początku i wiem czyja to zasługa. Gdyby Ci ludzie sami nie zaczęli działać ich domy zostały by wyburzone. Wariant nr. 3 jest ok zobaczymy jak będzie z realizacją.
6 czerwca 2016
+6
-1
2a8-e4a
~ kire99   ...no i PODZWIERZYNIEC będzie zapchany przez korki a drogę rozp...dolą jak wcześniej dojazd w TARNOWIE ... paranoja..
6 czerwca 2016
+8
-2
558-f6f
~ michal  do ~ chyba   dzięki, ale czy to pewne ze dokładnie ta trasa została wybrana? bo chyba coś tam jeszcze kombinowali
6 czerwca 2016
+2
-0
558-f6f
~ michal   niestety, łącznik powstanie ZA PÓŻNO, o czym mówię? dowiemy się juz po 20 lipca przy otwarciu zjazdu na Łancut z autostrady.
a mozna poznac dokladny przebieg?
6 czerwca 2016
+9
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x