Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wkrótce otwarcie tunelu w Łańcucie
Wypadek, 3 ranne osoby
Marzena W. została odnaleziona [Aktualizacja]
Tymczasowa organizacja ruchu
home > Start > Aktualności > Problemy techniczne w oczyszczalni
Rozmiar tekstu:
AAA
WOLA DALSZA
2016.06.07 08:31 | aktualizacja: 2016.06.07 08:39

Problemy techniczne w oczyszczalni

Zachwiany proces technologiczny oczyszczania ścieków na Woli Dalszej.
Problemy techniczne w oczyszczalni
Problemy techniczne w oczyszczalni

Sygnały o nieprzyjemnych zapachach unoszących się w okolicach oczyszczalni ścieków na Woli Dalszej odbieraliśmy już w poprzednim tygodniu od tamtejszych mieszkańców.

Jak informuje Łańcucki Zakład Komunalny Sp. z o.o. :

Z przyczyn niezależnych od Spółki, został zachwiany proces technologiczny oczyszczania ścieków na Woli Dalszej. Zostały podjęte działania, zmierzające do prawidłowego działania oczyszczania min. likwidacji nieprzyjemnych zapachów, które pojawiły się w ostatnich dniach. Za uciążliwość zapachową przepraszamy mieszkańców Łańcuta i okolic.

Red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Problemy techniczne w oczyszczalni, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Red. dodany
 
Odsłon: 6845
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (23)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
54b-486
~ mieszkaniec  Problem miał być usunięty w tamtym roku ! Ale jak widać śmierdzi dalej ! Tyle milionów kosztowała modernizacja i co ? I ktoś spierd.... robotę, wziął kasę a my musimy wąchać SMRÓD !
7 czerwca 2016
+30
-1
038-cb2
~ ...  Chcę zauważyć, że wielokrotnie tak śmierdziało a oczyszczalnia szła w zaparte, że to nie oni, potem śmierdziało ale nie ogłaszano żadnej usterki, teraz śmierdzi i ogłaszają problem...bo ludzie tracą cierpliwość i już szukają gdzie problem rozwiązać, bo nie sądze aby LZK problem skutecznie zlikwidował...
7 czerwca 2016
+21
-1
Ostatnio dodane komentarze
954-540
~ ....   https://lancut.gada.pl/aktualnosc,2167,0,0,0,Co-z-ta-oczyszczalnia.html poczytajcie, okazuje sie , ze to znowu nie oczyszcalnia :(
9 czerwca 2016
brak ocen
c8f-b18
~ Zdzisław Wydymał  do ~ Ajatollah   Nie są czujni bo są "zachwiani".
9 czerwca 2016
+1
-0
Ten komentarz został oznaczony jako spam
954-540
~ Ja   Całą noc smierdziało jednostajnie, dla urozmaicenia innym aromatem, bardziej zabarwionym chemią, rano jakby kurek zakręcili...ale wymówka jest awaria trwa...tylko ile jeszcze...
9 czerwca 2016
+1
-0
7f0-ff8
~ m   zwów śmierdzi nie ma jak przewietrzyć domu
8 czerwca 2016
+1
-0
693-710
~ pepe   Zauważyłem że za dnia nie śmierdzi! - może dlatego że nie ma mnie na miejscu... Za to co wieczór szczerze obawiam się zostawić uchylone okno na noc. Smród już kilka razy mnie obudził. Nie ma szans przed tym uciec. Zaczyna boleć głowa i nie sposób oddychać. Zresztą nawet przy zamkniętych oknach smród wchodzi do mieszkania. A trzeba zauważyć że jeszcze nie ma upałów... Ma ktoś pomysł gdzie można zgłosić taką sprawę? Chyba jest możliwość załatwienia sprawy raz a dobrze?
8 czerwca 2016
+4
-0
00d-ea9
~ Zaniepokojony WWF  do ~ Filu   Dodatkowo mogę powiedzieć ze w innych oczyszczalniach na terenie kraju proces suszenia odbywa się poza terenem oczyszczalni ze względu a uciążliwość takiegoż procesu.
Suszenie magazynowanie odpadów odbywa się w następujący sposób:
urobek jest transportowany tirem do oddalone wyspecjalizowanej suszarni w sposób ciągły np. co drugi dzień.
Dodatkowo za takim rozwiązaniem przemawia bliskość autostrady możemy wozić urobek gdzie nam dusza zapragnie a nie suszyć na miejscu i zatruwać życie okolicznym mieszańcom.
Należy podkreślić to że tak praktyka jest normą w innych oczyszczalniach, dlaczego więc niema być tak w Łańcucie.
Dziękuję
8 czerwca 2016
+3
-0
00d-ea9
~ Filu   Smród który występuje CO DZIENNIE!!! jest wyczuwalny w różnych rejonach zależne od kierunku wiatru i intensywności operacji świetlnej słońca.
Sam smród jest w sposób ciągły obecny na terenie oczyszczalni 365dni w roku, a tak jak pisałem wcześniej roznosi go wiatr a dokładnie kierunek w którym wieje.
Dlatego może się wydawać niektórym że czasem nie śmierdzi KŁAMSTWO ŚMIERDZI CAŁY CZAS tylko gdzie indziej.
Jako wieloletniego mieszkańca osiedla Podzwieżycnieć oraz baczny jego obserwator stwierdzam jednoznacznie że smród pochodzi z suszarni czyli tej wielkiej szklarni gdzie suszą odpady.
Do póki ta wielka suszarnia nie zniknie to będzie śmierdzieć ZAWSZE.
LOGIKA jak suszysz goowwnno to musi śmierdzieć a oni jeszcze wietrzą tą suszarnie bo zapewne goowwnno nie chce schnąć (problemy natury technologicznej, zaburzenie procesu schnięcia codziennego urobku mieszkańców powitu).
Dlatego aby rozwiązać ten problem trzeba zlokalizować jego przyczyna a przyczyną jest suszarnia.
Dopóki tego nie zrozumieją mieszkańcy okolicy i dadzą się w dalszym ciągu okłamywać przez władze oczyszczali dopóty problem zostanie.
Musimy domagać się LIKWIDACJI tej przeklętej SUSZARNI bez tego problem nie zniknie.
Powiem więcej będzie coraz gorzej.
Pozdrawiam.
PS. W KUPIE siła, znaczy się chyba trzeba wyjść na ulice żeby nas zobaczyli.
8 czerwca 2016
+7
-1
2e5-a02
~ Ja   Śmierdzi na okrągło, może nie w każdym miejscu, bo już w okolicach szkoły nie czuć , natomiast w stronę Białobrzg bez przerwy, wczoraj i dzis ani na moment nie odpuszcza... ciekawe ile tak jeszcze wytrzymamy. Dziś cieplutko i mozna by wyjść na zewnatrz a tu klops...
8 czerwca 2016
+3
-0
e69-e54
~ mieszkaniec   Problemy techniczne - to tylko bajka. Zapachy to działania świadome oczyszczalni. Podobnie było w zeszłym roku
7 czerwca 2016
+7
-1
509-ac4
~ mieszkaniec   Dodam, ze dzisiaj znowu smierdzi!
7 czerwca 2016
+5
-0
07b-b6d
~ Ajatollah  do ~ AMF   Skoro mieć 21 wiek i są czujniki, to czemu załoga obiektu nie reaguje? Czemu analizy nie przeprowadzają na bieżąco? To nie pracuje się tam w systemie zmianowym? Nie mów tylko, że pracują na jak normalny dajmy na to urząd. Bo to już by była czysta kpina.
7 czerwca 2016
+4
-0
67d-911
~ Miesz   Znowu smród nie można nawet się z dziećmi pobawić w ogrodzie skandal. Niech oni coś z tym zrobią!!!!!!!!!!
7 czerwca 2016
+5
-0
038-cb2
~ Ja  do ~ Ajatollah   Spokój był pozorny, było zimno i okna częściej zamknięte ...
7 czerwca 2016
+3
-0
051-df7
~ AMF   Niech ksiądz jeszcze raz pokropi, na pewno pomoże!
PS: Ajatollah - na bieżąco to podstawowe parametry piony sprawdzać czujniki automatyki, mamy 21 a nie 20 wiek.
7 czerwca 2016
+4
-3
97b-5ad
~ Ajatollah   Zapachy są nie do wytrzymania. Dość, że zaczynają się upały, to nawet okna nie można otworzyć spokojnie. Było chwilę spokoju, a teraz powrót do przeszłości. Jest to jednak skandal, że obiekt którego modernizacja kosztowała prawie 40 mln złotych i był otwarty z taką pompą, tak zawodzi (są na tym portalu nawet zdjęcia z tego wydarzenia). To nie przeprowadzają tam analiz na bieżąco, żeby się zorientować iż dzieje się coś złego z technologią? Może zabrakło funduszy na modernizację laboratorium, jeżeli takowe istnieje?
7 czerwca 2016
+7
-0
2c4-184
~ oburzony   Uciążliwość smrodu jest nie do zniesienia, bywały nawet dni w których smród budził nas w nocy. Coś trzeba z tym zrobić, tak nie można żyć!
7 czerwca 2016
+10
-1
038-cb2
~ ...   Chcę zauważyć, że wielokrotnie tak śmierdziało a oczyszczalnia szła w zaparte, że to nie oni, potem śmierdziało ale nie ogłaszano żadnej usterki, teraz śmierdzi i ogłaszają problem...bo ludzie tracą cierpliwość i już szukają gdzie problem rozwiązać, bo nie sądze aby LZK problem skutecznie zlikwidował...
7 czerwca 2016
+21
-1
c73-90b
~ kartoka  
7 czerwca 2016
+4
-5
807-5d8
~ Iw-An   Przepraszają? niedługo mogą wypłacać odszkodowania za uszczerbki na zdrowiu. Śmierdzi codziennie o różnych porach to skandal!!!!
7 czerwca 2016
+11
-2
54b-486
~ mieszkaniec   Problem miał być usunięty w tamtym roku ! Ale jak widać śmierdzi dalej ! Tyle milionów kosztowała modernizacja i co ? I ktoś spierd.... robotę, wziął kasę a my musimy wąchać SMRÓD !
7 czerwca 2016
+30
-1
c73-90b
~ as   Jrbalo nieładnie wczoraj
7 czerwca 2016
+7
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x