Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
50-latek wszedł pod pociąg, zginął na miejscu
Rozpoczęto budowę ronda w Dąbrówkach
Zmiany dotyczące basenu w Wysokiej
home > Start > Aktualności > Co z tą oczyszczalnią?
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2016.06.09 13:56 | aktualizacja: 2016.06.09 14:10

Co z tą oczyszczalnią?

Od blisko dwóch tygodni mieszkańcy Podzwierzyńca i okolicznych miejscowości skarżą się na nieprzyjemne i uciążliwe zapachy, które nie pozwalają im normalnie funkcjonować.
Co z tą oczyszczalnią?
Co z tą oczyszczalnią?

- Nie możemy wyjść na pole, nie możemy otworzyć okna, żeby przewietrzyć dom, nie możemy nawet spać, bo całą noc śmierdzi. Śmierdzi na okrągło - mówią mieszkańcy łańcuckiej dzielnicy.

- Były zapachy, wynikały one z jakości napływających do nas ścieków. Różne rzeczy są wylewane do kanalizacji, a intensywność zapachów zależy od ich jakości. Najprawdopodobniej nastąpił napływ jakichś zagnitych ścieków, bądź ich dużej ilości - przyznaje prezes Łańcuckiego Zakładu Komunalnego Andrzej Antosz, zapewniając jednocześnie: - zapachowo powinno być już w porządku.

Niestety, jak informuje jedna z czytelniczek, którą nieprzyjemny zapach obudził w środku nocy, tak nie jest. - Właśnie teraz śmierdzi okrutnie. W swojej naiwności zostawiłam otwarte okno na noc. Zapach jest okropny, zalatuje jakąś chemią, jakby lekami - okropność. Znowu spanie w smrodzie - pisze.

Sprawę szczegółowiej wyjaśnia mistrz oczyszczalni Marek Rajzer, który tłumaczy, że problem nieprzyjemnego zapachu w ostatnim czasie był spowodowany przez kilka czynników, które się na siebie nałożyły: - w okresie ostatnich dwóch tygodni miał miejsce jeden z pierwszych wzrostów temperatury. My jesteśmy oczyszczalnią, która znajduje się w środku, tzn. cały obszar wokół nas jest usłany przepompowniami, które za pomocą zamontowanych w sieci pomp tłoczą do tego obiektu ścieki. W okresie wzrostu temperatury te ścieki powinny spływać do nas systematycznie, na bieżąco, tj. co godzinę. Nie jest tak ponieważ prąd w czasie nocnym jest tańszy i gminy w swojej kalkulacji biznesowej wolą je tłoczyć tym tańszym prądem. Przetrzymane nieczystości najpierw gniją, a później dostają się do nas i właśnie ze względu na ich jakość nie możemy sobie z nimi poradzić. Gdyby one były zdrowe nie byłoby żadnego problemu, bo ta oczyszczalnia jest przygotowana na dużo większe obciążenia, ale nie takie. Takich przepompowni w okolicy jest wiele, ponadto do tego mogą dochodzić ścieki przemysłowe, które też chwilami mogą być niebezpieczne, a których nie jesteśmy w stanie kontrolować.

Zdaniem mistrza oczyszczalni niemożliwym jest też, żeby nieprzyjemne zapachy pochodziły z przyzakładowej suszarni: - Zapach stamtąd jest całkowicie neutralny dla środowiska. Absolutnie suszarnia nie jest jego źródłem. Osad w suszarni jest produktem po fermentacji mezofilowej, nie ma już zapachu. Ten materiał można spokojnie wysypać w doniczce w mieszkaniu, na trawniku - przekonuje i dodaje: - zapraszam wszystkich tych, którzy w to nie wierzą lub mają jakiekolwiek inne pytania. Tutaj może przyjść kto chce. Nie ma żadnego problemu. Nasza brama zamknięta jest wyłącznie ze względów bezpieczeństwa. Wszystko pokażę, wyjaśnię i odpowiem na każde pytanie. Nie mamy nic do ukrycia.

Według władz oczyszczalni sytuacja ma się unormować w okresie do pięciu dni.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Co z tą oczyszczalnią?, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Chmiel dodany
 
Odsłon: 8377
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (51)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
558-f6f
~ ico   I co wy możecie zrobić malutkie żuczki.Możecie co najwyżej bąka puścić choć nie polecam bo dodatkowy smród.Śmierdziało i zapewne będzie śmierdzieć a co najlepsze truć ludzi w około i nikt na pewno nic z tym nie zrobi.
7 października 2016
brak ocen
a0d-632
~ mieszkaniec   I znowu śmierdzi..... godz 22.58, 22st i wszystkie okna pozamykane!!!!! POWIETRZA!!!!!!!!
21 czerwca 2016
+3
-0
d59-518
~ ***  do ~ Ania   Serio podejrzewa Pani , ze ktos sili sie na klamstwa ? Wiatry wiej w różny sposób, to, że u pani nie czuc , nie znaczy, że tak samo jest z innej strony. Poza tym smrod byl nad ranem, wiec zalezy kto gdzie mial otwarte okna. Czy potrafie to udowodnic ???
NIE !!! Dziękuje i pozdrawiam wszystkich, którym swojskie aromaty pasują, lub się juz do nich przyzwyczaili.
18 czerwca 2016
+2
-0
558-f6f
~ Ania  do ~ ***   Mieszkam koło oczyszczalni i nie było nic czuć
18 czerwca 2016
+1
-1
d59-518
~ ***  do ~ Ajatollah   Dziś w nocy śmierdziało postaremu...
18 czerwca 2016
+2
-1
fe7-f27
~ Ajatollah   Nie dziwię się, że mistrz wygaduje kłamstwa. Jak ostatnio się dowiedziałem od znajomej, osoba która kieruje oczyszczalnią i jednocześnie gada te bzdury o przetrzymywanych ściekach w kanalizacji ma wykształcenie zawodowe i to o zgrozo nie kierunkowe. Czy coś trzeba więcej dodawać?
17 czerwca 2016
+6
-0
fe7-f27
~ Ajatollah  do ~ mistrzuuu13   Nie dziwię się, że wygaduje kłamstwa. Jak ostatnio się dowiedziałem od znajomej, osoba która kieruje oczyszczalnią i jednocześnie gada te bzdury o przetrzymywanych ściekach w kanalizacji ma wykształcenie zawodowe i to o zgrozo nie kierunkowe. Czy coś trzeba więcej dodawać?
17 czerwca 2016
+1
-0
b14-3e6
~ jam  do ~ yyyy   Aż na Smolarzynach czułem. Akurat pracowałem na "świeżym" powietrzu. Dosyć mocny wiatr wiał idealnie ze strony oczyszczalni.
Współczuję ludziom mieszkającym blisko oczyszczalni.
17 czerwca 2016
+1
-0
548-d05
~ yyyy  do ~ jam   Serio z oczyszczali aż na Smolarzyny było czuć? może to coś innego?
16 czerwca 2016
+1
-0
b14-3e6
~ jam  do ~ Ajatollah   Smrodki nie zniknęły... to tylko zmienił się kierunek wiatru :)
Wczoraj śmierdziało na północny-wschód od Łańcuta. Aż w Smolarzynach było czuć :/
16 czerwca 2016
+3
-2
6d4-018
~ lolek  do ~ Ajatollah   do następnej "awarii"....
16 czerwca 2016
+2
-0
411-78b
~ Ajatollah   Sprawa coś ucichła. Smrodki zniknęły, zatem zostaje pytanie i czy ktoś z ŁZK w związku z tym zniknął? Czy zagadnienie rozeszło się niczym za przeproszeniem smród w gaciach? Swoją drogą ciekawe jak długo będzie można spokojnie zostawić otwarte okna.
15 czerwca 2016
+3
-0
69d-91e
~ OD urodzenia w łańcucie   Ot mieszczaństwo się znalazło. Przecież ta dzielnica to pod-zwierzyniec. Tam musi śmierdzieć. Jakoś 20 lat temu placki po krowach na ulicach Wam nie przeszkadzały. Odkąd poznaliście co to skalniaki i azalie to woń Wam się zmieniła.
15 czerwca 2016
+4
-1
69d-91e
~ ordynator  do ~ lekarz   Wracaj do pracy konowale, krowy zdrowe ? To zabieraj się za byki, trzeba przygotować ich do inseminacji.
15 czerwca 2016
brak ocen
69d-91e
~ Blemi  do ~ mistrzuuu13   Twój login świadczy o niedowartościowaniu. Z psychologicznego punktu masz depresje maniakalną, chcesz być kimś ale nie masz odpowiednich kwalifikacji. Zwalniasz ludzi aczkolwiek nawet smród ich nie zaleci odnoście twoich decyzji.
Najprawdopodobniej miałeś ciężkie dzieciństwo i byłeś bity na podwórku. Stąd się biorą tacy ludzie. Inaczej prościej określany to syndrom małego.
15 czerwca 2016
brak ocen
a38-49d
~ ...   komentujcie na stronie super nowosci , to co piszecie tutaj, oni drążą teamt a jak będziemy wytrwali, to w koncu ktoś nas usłyszy, linka niestety nie podam, bo mi usunieto jako spam, podaje nazwe strony i tytul artykułu: supernowosci24.pl tytuł artykułu : czuś smród bo bakterie nie daja rady...a przy okazji w sobote smierdzialo i dzis nieco slabiej ale jednak w okolicach szkoły...
14 czerwca 2016
brak ocen
6d4-018
~ lolek   MOżeby tak założyć jakiś komitet,pozbierać podpisy i wytoczyć pozew zbiorowy. Ciekawe jest to że smrodzą głównie w nocy, po cichaczu.
13 czerwca 2016
+6
-0
00d-ea9
~ Filu   Mnie tylko irytuje te kłamstwa mówią że nie śmierdzi że śmierdzi tylko jak jest awaria, KŁAMSTWO KŁĄMSTWO I JESZCZE RAZ KŁAMSTWO i dlaczego okłamuje się ludzi prosto w twarz ŚMIERDZI CZAŁY CZAS 365 dni w roku a tylko od wiatru zależy gdzie.
Tak jak już pisałem wcześniej moim zadaniem jest to przez tą suszarki odpadów czyli tą wielką szklarnie to jest logiczne jak suszysz goowwnoo to musi śmierdzieć do póki nie zlikwidują tej suszarni to nic się nie da zarobi i niech przestaną ciągle kłamać bo to jest upokarzające.
Z tego co wiem to odpady z innych oczyszczali wozi się na specjale wysypiska w inych oczyszczalniach dlaczego my musimy je suszyć u siebie pod nosem.
Trzeba się domagać żeby odpady były wywożone tak jak to robią inne oczyszczalnie .
Tylko to rozwiąże ten problem.
Dziękuje
I jeszcze raz w KUPIE SIŁA, musimy mówić głośno i PRWDE bo dość KŁAMSTW i traktowania ludzi jako motłoch tumanów którym można powiedzieć że czarne to białe i na odwrót, STOP KŁAMSTWOM STOP PONIŻANIU.
13 czerwca 2016
+6
-3
6d4-018
~ lolek   niedziela... Wola Mała...wieczorem i w nocy fetor że sie spać nie da przy otwartych oknach. Awaria usunięta ,śmierdzi jak śmierdziało.
Z ciekawości podjechałem pod oczyszczalnię to smród taki przytomność można stracić.
13 czerwca 2016
+2
-1
955-dd9
~ Ajatollah  do ~ mistrzuuu13   Jakoś mi się nie wydaje, żeby ktoś za to tam odpowiedział. A rozejdzie się ta sprawa po kościach i na tym się skończy. Taka w tym kraju tradycja, żeby wszystko zamiatać pod dywan.
12 czerwca 2016
+3
-0
9b3-e62
~ mistrzowa  do ~ mistrzuuu13   Jak się pali to nie znaczy, że się spali
11 czerwca 2016
+5
-2
b8b-bfb
~ mistrzuuu13  do ~ mistrzowa   Nie żadna ściema droga koleżanko tylko sama prawda niestety nierozmawiałem z żadnych panów osobiscie żeby mi się chwalili chodz znam trzech panów osobiście ale wiem to od koleżanki której jeden z panów się pochwalił że pali się stołek pod *****
11 czerwca 2016
+6
-0
9b3-e62
~ mistrzowa  do ~ mistrzuuu13   "nieoficjalnych"? czyli ściema.
11 czerwca 2016
+5
-3
96a-228
~ Ajatollah  do ~ mistrzuuu13   A to jakieś sprawdzone informacje? Czyżby szykowała się jakaś burza w ŁZK? Coś nie wierzę aby to faktycznie była prawda, ale jeżeli tak to się nie dziwię. Ktoś w końcu kiedyś musi za to "beknąć".
11 czerwca 2016
+5
-1
5e1-ad4
~ bzenia   Wyobrazcie sobie co bedzie jak wybuduja jeszcze spalarnie odpadow medycznych w Gluchowie.Fetor z dwoch stron!!!
11 czerwca 2016
+4
-0
b8b-bfb
~ mistrzuuu13   Z nieoficjalnych źródeł dowiedziałem się że Prezes i Dyrektor ŁZK są do zwolnienia wraz z dyrektorem oczyszczalni bo inwestycja 40 milionowa okazała się fiaskiem bo nasza oczyszczalnia nie jest gotowa na przyjmowanie ścieków przemysłowych które oddaje Browar z Rakszawy i inne zakłady każda inna wersje które opowiada Pan Marek to kłamstwa
10 czerwca 2016
+8
-1
a9f-08f
~ Parasol  do ~ lekarz   Odchodzisz od meritum problemu. Czepianie się stanu zdrowia drugiej osoby i szydzenie z niej nie jest w porządku. Widzę, a raczej mogę odczytać, że jesteś takim samym homontem jak pewien przypadek zachowania wobec osoby niepełnosprawnej opisany na innym portalu. Jak widać gdy brakuje siły argumentom, pojawia się argument siły, smutne. Zapewne marzyłaby Ci się taka posada, ale za wysokie progi kabotynie.
10 czerwca 2016
+11
-0
5e1-ad4
~ bzenia  do ~ Obserwator   a ja mysle,ze jest to celowe dreczenie mieszkancow Łańcuta
10 czerwca 2016
+2
-8
558-f6f
~ Obserwator   Te komentarze są żenujące... Gdzie szacunek do drugiego człowieka i kultura osobista. Owszem śmierdzi, ale nie sądzę, żeby było to celowe, zwłaszcza, że większość pracowników tej instytucji mieszka pewnie w Łańcucie czy w okolicach...Może trochę więcej wyrozumienia, wszędzie coś może zaszwankować...
PS nie jestem związany z oczyszczalnią, hejterom dziękuję ;)
10 czerwca 2016
+7
-2
d12-862
~ zzz   dziwne że dzieje sie to prawie od momentu uruchomienia oczyszczalni. śmierdziała i śmierdzi tylko z różnym natężeniem i w różnych regionach - zależnie od kierunku wiatru. teraz jest szczególnie uciążliwa. różne tłumaczenia rodzą pytania: czy w Łańcucie są inne ścieki? czy taka instalacja jest również gdzie indziej, czy to prototyp bubel? stara oczyszczalnia nie była tak uciążliwa jak ta za kilkadziesiąt milionów
10 czerwca 2016
+6
-0
548-d05
~ psychiatra  do ~ lekarz   Trochę szacunku lekarzu! To, że coś nie funkcjonuje jak powinno, nie znaczy że można kogoś obrażać, szczególnie że prawdy nie znamy.
10 czerwca 2016
+8
-1
6d4-018
~ lolek   Może jakiś pozew zbiorowy? Zbierać podpisy i papiery od lekarzy...
10 czerwca 2016
+3
-2
e94-4bb
~ lekarz   Pan Antosz to juz ledwie sie porusza i ledwie mysli ludzie czy na caly Łańcut nie ma nikogo kto by pokierował ŁZK??/ Niuech ten człowiek ustapi i idzie sie leczyc. Najbardziej przeraza mnie on a kierownica samochodu strach dla otoczenia. Juz sie pan panie Andrzeju "zasłużył" czas na odpoczynek
10 czerwca 2016
+3
-10
403-a48
~ ,,c,,   Z oczyszczalnią jest...k u p a
dziwię się,że ludzie pozwów nie składają.
9 czerwca 2016
+2
-1
e23-c39
~ boss  do ~ Ajatollah   Pojemności przepompowni są bardzo małe. Przewody tłoczne są źródłem zagniwania ścieku i to właśnie wtedy gdy przepompownia nie pracuje. W mieście sieć jest grawitacyjna i tam następuje przewietrzanie instalacji. W przewodach tłocznych przepompowni jest brak dostępu powietrza.
9 czerwca 2016
brak ocen
ec9-94a
~ Ajatollah   Hm, czyli w zasadzie powinno capić równo w całym mieście, skoro kanalizacja nie jest "przepłukiwana" przez deszcz. A przepompownia to nie działa na zasadzie, że jak pływak osiągnie pewien poziom to pompy startują? Coś mi tu nie pasuje, by nie powiedzieć śmierdzi. Inna sprawa to pojemność tych przepompowni. To jak one muszą być wielkie żeby przez dłuższy okres czasu kisiły się w nich ścieki? Wiem, że instalacje podziemne ale chyba też nie tak pojemne a`la basen na składowej?
9 czerwca 2016
+5
-0
30a-7bc
~ ...  do ~ boss   Ale nie mówimy o smrodzie w domu, który czasem faktycznie zaciagał przed deszcami...tu mowimy o smrodzie na całej dzielnicy, za oknem ...co mają piony do tego ? ja się nie znam na tych cudach technologicznych, ale marne te cuda jak wwali gorzej niz z szamba !!!
9 czerwca 2016
+1
-0
Ten komentarz został oznaczony jako spam
Ten komentarz został oznaczony jako spam
Ten komentarz został oznaczony jako spam
e23-c39
~ boss   Tak jest na wycieczkę do oczyszczalni można się wybrać. I daje czadu najwięcej właśnie na dopływie ścieków. Wiedzcie o tym że sieć kanalizacyjna w mieście jest rozbudowywana z ogólnospławnej oddziela się bytową i deszczową. Przez co sieć nie jest przepłukiwana przez wody deszczowe. Wody z rynny też nie można wpuścić do kanalizacji. Druga kwestia to podniesione rachunki za wodę i kanał. Zużywamy mniej wody przez co ścieki są w mniej rozcieńczone. Powoduje to zagniwanie ścieków i powstawanie odorów. Dla pociechy powiem że brzydko pachnie również w niektórych miejscach w mieście nie tak jak w okolicach oczyszczalni ale też da się wyczuć. W oczyszczalni jest ujście tego wszystkiego i tam jest cała kumulacja. Przewody tłoczne przepompowni też są źródłem odorów. Sprawdźcie czy macie wentylację pionów wykonaną dobrze.
9 czerwca 2016
+1
-0
ffc-498
~ A to nowość !   To ciekawe , ja słyszałem że z nie wiadomo jakich przyczyn padły bakterie do biologicznej oczyszczalni rozkładające "ścieki " i dlatego tak śmierdzi , dobrze że Ja tego nie czuje ;) wkręcajcie ludzi dalej ...
9 czerwca 2016
brak ocen
6c5-61f
~ Sąsiad   Rozszczelnienia z którymi nie potrafią sobie poradzić, usuwanie skutków a nie przyczyny jest na krótką metę... a oczy, można mydlić w kółko, pod warunkiem, że ktoś chce jeszcze tego słuchać.
9 czerwca 2016
+1
-0
ec9-94a
~ Ajatollah  do ~ m   Powodzenia jeżeli liczysz na jakiekolwiek zmiany. Ręka rękę i tak dalej. Coś mi tu nie pasuje z tym przetrzymywaniem i tańszym prądem - w sumie ciekawa wymówka (tańszy prąd). A ja myślałem, że przepompownie działają na innej zasadzie. Widać nie jestem tak wykształcony jak mistrz oczyszczalni.
9 czerwca 2016
+4
-0
7f0-ff8
~ m   Znów mydlenie oczów. Może czas na zmiany w oczyszczalni albo niech działa tak jak należy.
9 czerwca 2016
+5
-1
c73-90b
~ niet   to jak z kurskim w opolu, ,,plujesz w twarz a on mówi że deszcz pada"
9 czerwca 2016
+5
-2
955-287
~ mieszkanie   Haha. Smierdzi tak samo jak w tamtym roku. Ale wtedy powód był inny, a dziś mówią że to wina "jakości" ścieków. Dobra dobra. W za przeproszeniem chu.a możecie sobie robić małe dzieci. USTERKA z tamtego roku nie została usunięta i śmierdzieć będzie DALEJ.
9 czerwca 2016
+3
-0
954-540
~ Ja   czyli zaczynamy od nowa zabawę...znowu krówki ?
9 czerwca 2016
+2
-0
5d8-b1e
~ olo   Ciekawe że prawie w identycznym czasie niż rok temu smierdzi
9 czerwca 2016
+3
-0
d7e-ee0
~ af   wszyscy winni tylko nie my...
9 czerwca 2016
+4
-0
731-88d
~ Obelix   ile to kosztowało 40 milonów i co roku taka impreze ze smrode? To jaki buble musi być
9 czerwca 2016
+9
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x