Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Rozbiórka tymczasowego mostu
Miał prawie 3 promile, przyjechał kupić alkohol
Zatrzymano 4 pijanych kierowców
Absurdalnie wysoka oferta na budowę kładki
home > Start > Aktualności > Mieszkańcy Łańcuta chcą szybszej budowy łącznika
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2016.11.30 10:22 | aktualizacja: 2016.11.30 10:39

Mieszkańcy Łańcuta chcą szybszej budowy łącznika

To wiadomo już nie od dziś, ale tym razem, po wielu niespełnionych obietnicach, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Prośbę o podjęcie działań na rzecz przyśpieszenia budowy łącznika pomiędzy autostradą A4 i drogą krajową nr 94 wystosowali do marszałka województwa podkarpackiego przewodniczący łańcuckich osiedli.
Mieszkańcy Łańcuta chcą szybszej budowy łącznika
Mieszkańcy Łańcuta chcą szybszej budowy łącznika

Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i innej, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej z rygorem natychmiastowej wykonalności oraz pełnienie nadzoru autorskiego dla zadania pn.: "Budowa DW 877 - łącznik pomiędzy autostradą A4 i DK 94" został ogłoszony 26 października br. Termin wykonania tychże zadań wyznaczono na 29.06.2018 r. Do tego doliczyć trzeba jeszcze czas realizacji inwestycji.

- Mieszkańcy Łańcuta są bardzo zaniepokojeni i wręcz rozgoryczeni taką perspektywą realizacji budowy łącznika, która oddala się w nieskończoność i staje się mało realna. […] Pan Marszałek powiedział: "wpływają duże środki do Podkarpacia". Oznacza to, że dla Łańcuta nie ma środków finansowych. Jeżeli byłoby inaczej inwestycję wykonano by w systemie "zaprojektuj i wybuduj" - czytamy w piśmie.

Wśród argumentów przemawiających za koniecznością jak najszybszego wybudowania łącznika autorzy podania wymienili: znaczne zwiększenie ruchu pojazdów, który dodatkowo jest blokowany przez przejazdy kolejowe, co prowadzi do zwiększenia wydzielania spalin oraz hałasu w miejscu, w którym zlokalizowane są szkoły, przedszkola, a także budynki mieszkalne; utrudnienie wjazdu do firm usytuowanych w ciągu ul. Podzwierzyniec, a co za tym idzie wykorzystywanie objazdów przez samochody transportowe, co prowadzi do niszczenia nawierzchni nieprzystosowanych do takiego natężenia ruchu ulic oraz utrudnienie dojazdu sił ratowniczych do miasta i powiatu po stronie północnej autostrady, które prowadzi do zmniejszenia bezpieczeństwa mieszkańców na tym obszarze.

Do tychże racji dochodzą jeszcze nie mniej ważne kwestie wpływu zwiększonego ruchu na kształtowanie się stanu akustycznego środowiska. - Średniodobowe natężenie ruchu (SDR) dla drogi 877 na odcinku Łańcut ul. Podzwierzyniec w 2011 r. wynosiło 13 441 pojazdów i jest trzecim wynikiem pod tym względem w województwie, oznacza to, że w ciągu roku trasę tę pokonywało 5 000 000 pojazdów. Tak było w roku 2011, w związku z powyższym powstaje pytanie: jak bardzo zła jest obecna sytuacja - czytamy.

Pod pismem podpisali się: Przewodniczący Zarządu Osiedla "Wschód" Krzysztof Wojnar, Przewodniczący Zarządu Osiedla "Podzwierzyniec-Kąty" Robert Grabowski, Przewodniczący Zarządu Osiedla "Śródmieście" Aleksander Cymerys, Przewodniczący Zarządu Osiedla "Południe" Andrzej Bem i Przewodniczący Zarządu Osiedla "Przedmieście-Grabskie" Grzegorz Kielar.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Mieszkańcy Łańcuta chcą szybszej budowy łącznika, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Chmiel dodany
 
Odsłon: 8920
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (24)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
91c-5a4
~ tes  Ja tam lubię swoim starym dieslem jeździć przez Podzwierzyniec. Często lubię wkręcić go na obroty żeby przeczyścić sadzę z układu wydechowego, potem już tylko autostrada i świeże polne powietrze.
30 listopada 2016
+29
-8
6a2-0f6
~ mieszkaniec  Łacznik to już konieczność, bo jego rolę pełni ulica Głuchowska-wąska na jedno auto, dziurawa ja sito , gdzie auta jadące od strony wschodniej skracaja sobie drogę na Lezajsk, Rzeszów, Jasionkę i dalej. A już o Podziwrzyńcu nie wspominając, to jest całodobowy armagedon, podstrefa ekonomiczna, zakłady pracy, autpstrada...ech...strach wogóle właczać sie do ruchu...
30 listopada 2016
+21
-3
692-1e0
~ mcihal  a gdzie jest Pani RADNA ROMAN?? która za wszelką cenę blokowała POMYSŁ ŁĄCZNIKA?? twierdząc że łącznik w Łancucie wogóle nie jest potrzebny tylko gdzies w polach w Kosinie
30 listopada 2016
+22
-5
Ostatnio dodane komentarze
d9a-4e1
~ Pazdaneria   Wszystko Wam zrobię wszystko Wam obiecam tylko na nas głosujcie - Heniu Pazdan - wasz szyderca
14 grudnia 2016
+4
-0
a97-66d
~ Łacznik  do ~ Łacznik   Polska Grupa Zbrojeniowa podpisała list intencyjny z Autosanem Sanok. Będą produkować kontenery do rakiet Patriot. W Łańcucie zsstój, orliki, uroczystości , rewitalizacja, to nie jest żaden przemysł. Fabryka KOELNER ŁFŚ nie wyprodukuje nawet podkładki dla Sanoka.
4 grudnia 2016
+1
-0
59c-5b7
~ łącznik   łącznik nie zmieni ruchu na ulicy Podzwierzyniec, bo usytuowanie przy niej marketów: Asia, Biedronka, Centrum, Majster i tych mniejszych, strefy, zakładów, dwóch szkół kumulują określony ruch korkowany jeszcze w czasie zamykania przejazdu kolejowego. to dziś, a co będzie po wprowadzeniu opłat autostradowych, modernizacji obwodnicy w takiej, czy innej wersji. w chwili obecnej wszystko co jest robione ma być najtańsze, ale czy będzie funkcjonalne i sprawdzi się za kilka lat?
3 grudnia 2016
+2
-6
a21-d81
~ ddd  do ~ Tomek   Z "hamerykański" kukurydzy GMO wypijesz trochę wódeczki wyprodukowanej z tego i nieodwracalne zmiany w mózgu gwarantowane :P
3 grudnia 2016
+2
-0
db6-003
~ mieszkaniec Łańcuta   Łącznik - a najlepiej dwa są dla miasta niezbędne, dodatkowo budowa łącznika powinna skutkować wprowadzeniem zakazu ruchu pojazdów pow 3,5 tony na ulicach Kościuszki i Sikorskiego , tak aby wyprowadzić ruch ciężkich pojazdów poza miasto.
Natomiast koncepcja obwodnicy w obecnym kształcie ma sens jedynie wtedy gdy powstanie dodatkowy łącznik przez Krzemienicę , który to pozwoli przeprowadzić tranzyt poza miastem. Trzeba pamiętać ,że A4 nie będzie bezpłatna w nieskończoność i ruch tranzytowy przynajmniej w części powróci na starą 4-ke. Wtedy te ronda skutecznie przekonają tranzyt do wybrania innej drogi :)
3 grudnia 2016
+7
-1
ab2-1c0
~ xXx  do ~ Piotr   Nie sygnalizacja - to wlasnie tam potrzebne jest RONDO, a nie na pozal sie boze obwodnicy...
Sek w tym, ze w tym miejscu moze byc spory problem z przebudowa (miejscem) skrzyzowania na rondo - stosunkowo ciasna zabudowa mocno ogranicza pole manewru, a z drugiej storny... wchodzilaby jedynie zmiana "ujscia" Kochanowskiego, przesuniecie w strone MDK, przy okazji likwidacja wszystkich tamtejszych sklepow - zbyt duze koszty, nierealne.
1 grudnia 2016
+1
-0
e80-477
~ miszkaniec  do ~ zdzisek traktorzysta   Popieram.
Za komuny już była taka koncepcja :)
1 grudnia 2016
+5
-3
e80-477
~ Mieszkaniec   Ten łącznik niewiele raczej rozwiąże w kwestii ruchu na ul. Podzwierzyniec.
Mieszkam na ul Kochanowskiego i nie zauważyłem większego ruchu od oddania A4 - ruch jest tylko większy rano jak rodzice dowożą dzieci do szkoły :)
Sam dojeżdżam A4 do Rzeszowa i z tego co widzę to są głównie rejestracje RLA i RZ (90%), które to samochody jadą na przez rampę do Centrum. Do tego często zamykane rogatki i mamy wieczne korki :) - potrzebny jest wiadukt nad torami i światła na Kochanowskiego.
Jak by to były samochody z okolic Głuchowa, to więcej ich skręcałoby w Kochanowskiego, a tak nie jest - wystarczy zbadać ruch na Kochanowskiego.
1 grudnia 2016
+6
-4
544-1ef
~ zdzisek traktorzysta   JA WOM POWIEM TRZEBA WYBUDOWAĆ WIADUKT I PUŚCIĆ ŁĄCZNIK WZDŁUŻ TORÓW PRZEZ BAŻANTARNIE POCO 2 WIADUKTY .MOŻE NOWY BURMISTRZ TO ROZWIĄŻE
1 grudnia 2016
+4
-7
d12-862
~ mieszkaniec   Łącznik jest potrzebny!!!
Jednak jeżeli zostanie wykonany w stylu oczyszczalni ( która po modernizacji śmierdzi), obwodnicy z kilkoma rondami i po jednym pasie w danym kierunku, autostrady zapewniającej stały hałas (brak ekranów), dworca PKP, Centrum Komunikacyjnego to można z daleka powiedzieć - ładne. Tylko czy funkcjonalne i przyjazne dla mieszkańców? Trzeba zapytać, czy nie zostanie znów coś zrobione, a nie będzie spełniało zakładanych wymagań. Miasto z P. Burmistrzem bierze w tym udział, tylko później każdy odżegnuje się od tych "sukcesów"
1 grudnia 2016
+1
-1
3cc-44b
~ Tomek  do ~ Łacznik   Nie zapomnisz o Polmosie. To pewne. Wnet będzie tam gorzelnia, produkująca spirytusu z kukurydzy. Więc jeśli jednak zapomnisz o Polmosie, to zapach przypomni ci ze w tym samym miejscu jest śmierdząca gorzelnia. A co ciekawsze, to decyzja środowiskowa już zapadła, oczywiście pozytywnie dla gorzelni.
30 listopada 2016
+5
-1
558-f6f
~ mieszkaniec  do ~ Piotr   już nie przesadzaj. wiem jak wygląda gluchowska i debnik, fatalnie, ale pisanie że w miescie nie remontują ulic tylko za kazdencji poprzedników to kolego mijasz sie z prawdą
30 listopada 2016
+6
-5
a97-66d
~ Łacznik   Spotkanie Grupy Wyszehradzkiej, Deklaracja Karpacka - gala na zamku. Obwodnica Łańcuta - plac nauki jazdy z pięcioma rondami na kilku kilometrach. Tak to z góry wygląda. Miasto z czterema Asiami nie ma szans na jakikolwiek rozwój. Pomału zapominamy o Polmosie i Browarze.
30 listopada 2016
+12
-3
a90-fb0
~ Piotr   Może Pan burmistrz przeczyta i w tym roku poprawi stan nawierzchni końcowego odcinka ulicy głuchowskiej?To obraz nędzy i rozpaczy .W powiecie łańcuckim lepsze drogi ludzie mają do pól .A tutaj wstyd!!!Panie burmistrzu wstyd dla całej rady!!!nędzna ulica głuchowska,łąkowa,dębnik.Pan burmistrz Szczygieł to co roku na każdej ulicy robił dywaniki asfaltowe i dzięki niemu ulice zyskały nawierzchnie asfaltowe.Nie można się doprosić remontu najgorszych odcinków ulic lepiej marnie łatać kilkarotkie w roku a co tam jak to nie moje pieniądze tylko podatników.Ignorowane są tylko prośby mieszkańców.A wystarczy dobrych chęci i przeszkodą nie są pieniądze takie ankladki asfaltowe jak robił Burmistrz poprzedni nie zrujnują budżetu
30 listopada 2016
+5
-6
a90-fb0
~ Piotr   łącznik jest potrzebny. i trzeba go szybko wybudować.Ulica gluchowska jest rozjeżdzana przez RPzety,którzy nagminnie łamią przepisy i inne samochody.łącznik odciążyłby ulice głuchowską i podzwierzyniec.Ale mieszkańcy ulicy podzwierzyniec niech się nie łudzą ,że ruch się zmniejszy samochody będą jeździć do strefy,także na skrzyżowaniu z ulica Kochanowskiego będzie potrzebna sygnalizacja świetlna. Niech wreszcie władze miasta coś zrobią w tej sprawie i przyśpeiszeniu budowy łącznika .Nie można być biernym w tak ważnych sprawach
30 listopada 2016
+9
-3
a90-fb0
~ Piotr   Proszę nie myśleć,że pismo w sprawie przyśpieszenia budowy łącznika to inicjatywa radnych.Takie stosowne pisma wystosowali mieszkańcy ulicy głuchowskiej w tej sprawie już dużo wcześniej ,Także przechwalanie się radnych tym nie jest na miejscu .Wszystko przewodniczący rady robi po fakcie.Tak samo było wtedy jak miały być domy zbużone to sami mieszkańcy ulicy Kochanowskiego i głuchowskiej wzięli sprawy w swoje ręce i interweniowali gdzie się dalo by łącznik przesunąć. Wtedy żadnego radnego nie było i anwet Burmistrz umywał ręce zasłaniając się niewiedzą
30 listopada 2016
+4
-0
411-f7b
~ lkz   to się teraz na ul. podzwierzyniec jest wynikiem zaniedbań z przed nawt i 20 lat gdzie wtedy powinno się strać o wybudowanie wiaduktu i było by po problemie jakby już wiadukt był
30 listopada 2016
+9
-0
558-f6f
~ mieszkaie2  do ~ mieszkaniec   przeciez chciala łącznik poza miasto bo twierdział ze przez podwierzyniec ruchu nie bedzie
30 listopada 2016
+6
-1
517-7ae
~ gość   Łącznik będziecie mieli tam gdzie czteropasmową obwodnicę Łańcuta czyli w d..e , bo właśnie tam Was ma Karzeł Żoliborski
30 listopada 2016
+14
-7
396-f90
~ mieszkaniec  do ~ mcihal   Pani Roman nie blokowała budowy drogi, popiera ją. Nie chciała tylko żeby wyburzano domy skoro drogę można przesunąć kilkadziesiąt metrów dalej i poprowadzić polami. Akurat jej jako jednej z niewielu zależy na dobru miasta i mieszkańców :)
30 listopada 2016
+8
-15
c2a-796
~ ewa   na podzwierzyńcu teraz jest tragedia, z centrum do ronda autostradowego trzeba poł godziny jechać, wspólczuje mieszkańcom
30 listopada 2016
+13
-2
692-1e0
~ mcihal   a gdzie jest Pani RADNA ROMAN?? która za wszelką cenę blokowała POMYSŁ ŁĄCZNIKA?? twierdząc że łącznik w Łancucie wogóle nie jest potrzebny tylko gdzies w polach w Kosinie
30 listopada 2016
+22
-5
91c-5a4
~ tes   Ja tam lubię swoim starym dieslem jeździć przez Podzwierzyniec. Często lubię wkręcić go na obroty żeby przeczyścić sadzę z układu wydechowego, potem już tylko autostrada i świeże polne powietrze.
30 listopada 2016
+29
-8
6a2-0f6
~ mieszkaniec   Łacznik to już konieczność, bo jego rolę pełni ulica Głuchowska-wąska na jedno auto, dziurawa ja sito , gdzie auta jadące od strony wschodniej skracaja sobie drogę na Lezajsk, Rzeszów, Jasionkę i dalej. A już o Podziwrzyńcu nie wspominając, to jest całodobowy armagedon, podstrefa ekonomiczna, zakłady pracy, autpstrada...ech...strach wogóle właczać sie do ruchu...
30 listopada 2016
+21
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x