Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
home > Start > Aktualności > Echo rządowego konfliktu
Rozmiar tekstu:
AAA
PODKARPACIE
2016.12.20 15:14 | aktualizacja: 2016.12.20 15:16

Echo rządowego konfliktu

Kazimierz Gołojuch (PiS), Maciej Masłowski (Kukiz'15) oraz Adam Szłapka i Rafał Bytnar (Nowoczesna) - posłowie i politycy naszego regionu na gorąco komentują ostatnie wydarzenia w Sejmie.
Echo rządowego konfliktu
Echo rządowego konfliktu

- Nie ma podstaw prawnych, by przeprowadzać jeszcze raz posiedzenie sejmu, czy dokonywać reasumpcji głosowania. Procedowaliśmy zgodnie z prawem. Było kworum, a wszystkie ustawy przyjęte przez Sejm zostały uchwalone zgodnie z Regulaminem i Konstytucją. Ustawa budżetowa została skierowana do Senatu i jeżeli jest dobra wola ze strony opozycji, to będzie debatowała nad tą ustawą w Senacie. Marszałek ma prawo zarządzić ręczne liczenie głosów. Gdy w poprzednich kadencjach dochodziło do takiego liczenia przedstawicielom mediów to nie przeszkadzało - mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Gołojuch, zdaniem którego sytuacja wywołania przez opozycję skrajnej emocji politycznej nie ma nic wspólnego z rzeczywistą kondycją kraju, a tylko wynika z bezradności i frustracji tych, którzy władzę utracili.

Zaistniała sytuacja nie znajduje poparcia również w strukturach klubu Kukiz'15. Ten zdecydowanie odcina się od powstałego konfliktu . - Ostatnie wydarzenia pokazują w jak fatalnej kondycji jest polski parlamentaryzm. Jestem nowym posłem i muszę przyznać, że postawa niektórych polityków bardzo mnie rozczarowała. Miałem nadzieję, że mimo różnic i konfliktów Sejm potrafi przezwyciężyć małostkowość i przynajmniej w sprawach kardynalnych nie działać na szkodę Polski - mówił w rozmowie z nami Maciej Masłowski poseł ugrupowania Kukiz'15 z okręgu rzeszowskiego. Polityk podkreśla znudzenie nieustającymi konfliktami w środowisku politycznym i zdecydowanie krytykuje zaostrzanie konfliktu oraz dążność partii w niego uwikłanych do podziału społeczeństwa: - W warunkach ostrego konfliktu, polaryzacji sceny politycznej, dużych emocji i walk ulicznych, do których dążą obydwie strony, nie trzeba prowadzić żadnej merytorycznej dyskusji. Na bok schodzą dyskusję o reformach, projektach, ustawach czy poprawkach. Na bok, więc schodzi też głos rozsądku jaki reprezentowany jest przez Kukiz '15. Polacy mają już dość walki zwaśnionych klanów partyjnych. Mam nadzieję, że do ludzi dotrze w końcu, że PO, PiS i Nowoczesnej zależy tylko na władzy. Kukiz'15 odcina się od tej prywatnej wojny.

Do rozmów i wypracowania porozumienia zachęca partia Ryszarda Petru. Jednak, jak podkreśla Adam Szłapka sekretarz generalny Nowoczesnej i tymczasowo kierujący podkarpackimi strukturami klubu, aby to nastąpiło partia rządząca musi pozwolić na dalszy udział mediów w pracach Sejmu na dotychczasowych zasadach oraz ponownie przeprowadzić głosowanie nad budżetem.

- Członkowie i sympatycy Nowoczesnej uczestniczą w protestach w całej Polsce, w tym także na Podkarpaciu, np. przed biurem posła Piotrowicza. Nie ma zgody na łamanie prawa oraz ograniczanie roli wolnych mediów - relacjonuje przewodniczący Koła Łańcut Nowoczesna Rafał Bytnar.

O współpracy w tym zakresie całej opozycji mówi również Adam Szłapka, który stanowczo podkreśla: - Nie ustąpimy i nie zgodzimy się na ograniczenie dostępu mediów do tego, co dzieje się w parlamencie. Polacy mają w konstytucji zagwarantowany dostęp do informacji publicznej, także do tego jak pracują politycy. Na razie wiemy, że od godziny 10 przedstawiciele mediów zostali wpuszczeni do Sejmu. Czekamy na dalsze kroki rządu.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Echo rządowego konfliktu, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Chmiel dodany
 
Odsłon: 6731
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (31)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
835-3f3
~ KOnserwatywnyPOpapraniec  A,co do tej pory funkcjonowało ?
-150 mld zł deficytu w budżecie zabrane z naszych kont w OFE,
- sprzedaż pozostałych strategicznych polskich firm
- wzrost o 300 tys. zatrudnionych w biurokracji?
- wycieki ok. 40-50 mld, zł rocznie do korporacji zachodnich przez nieszczelny system podatkowy?
-wydłżenie kolejek do lekarzy o kilka miesięcy?
- wyjazd ponad 2 mln młodych ludzi za granicę wyedukawanych za nasze podatników pieniądze?
- cynizm, zakłamanie, obłuda, kłamstwo i chamstwo chciwych polityków POprawnych POlitycznie
Jedno dobrze funkcjonowało - to renty i emerytury byłych funkcjonariuszy SB,UB,ZOMO ORMO, PZPR za które "ktoś" płaci.
Niektórzy wola egzystować w bałaganie, a nóż coś z tego bałaganu ze stołu spadnie....
20 grudnia 2016
+24
-5
fd0-5ac
~ sąsiad  A co wy na to jak wam powiem - napiszę :) że w tej całej chucpie to 45 % ubeka, 45 % żyda a te 10 % to zwyczajni zbałamuceni ludzie ( na nasze nieszczęście młodzi :( )!
20 grudnia 2016
+16
-4
Ostatnio dodane komentarze
2fc-2a7
~ !!!   Ludzie chcą spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, chcą pracować, wychowywać dzieci. A protesty grupy, która utraciła władzę i boi się odpowiedzialności za swe wały i geszefty, jest nam co najmniej obojętna http://niezalezna.pl/91135-co-sadza-polacy-o-okupacji-sejmu-nie-trudno-sie-domyslic-sondaz
Z okazji Bożego Narodzenia wszystkiego najlepszego dla wszystkich Łańcucian życzę !!!
22 grudnia 2016
+5
-3
8ed-0c4
~ ciekawy   Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd i nie siać zamętu.
Po pierwsze w rządzie nie ma żadnego konfliktu, po drugie w Sejmie doszło do złamania prawa m.in. przez posłów Nowoczesnej tj. zablokowania mównicy sejmowej, zablokowania fotela marszałka Sejmu i okupacji sali obrad/ chyba, że posłów Nowoczesnej, PSL i PO prawo nie obowiązuje/. Uniemożliwiono w ten sposób prowadzenie obrad Sejmu i wtedy zaczęła się awantura zorganizowana przez KOD czyli zablokowanie Sejmu, rzucanie się pod jadące samochody czy ataki na posłów wychodzących z Sejmu.
22 grudnia 2016
+7
-2
a2b-94e
~ 24latek  do ~ Komendamlo   Pięknie masz sprany mózg
21 grudnia 2016
+4
-4
3ca-bdb
~ Komendamlo  do ~ P   Jak sie ogląda TVN,POLSAT News albo słucha radia na zagranicznych informacjach to za przeproszeniem g**** wiesz.
Pis zrobił już bardzo dużo dobrego. Ciekaw jestem czy chciałbyś chciało by Ci się pracować do 67 roku życia czy niechciałbyś wcześniej pójść na emeruture. To, że obniżyli wiek emerytalny jest bardzo dobry i to, że rodzinom dali 500+ (wiem że nie każda rodzina dostała i nie każda dostanie) jest super podjętą decyzją przez PiS. A ci co pod tym sejmem odp********ą tzw. szopę to chodzi im tylko o to aby sprzedać Polskę i aby ludzie nie mieli z czego żyć. Więcej nie skomentuje bo szkoda szczempić ryja na komuchów.
21 grudnia 2016
+8
-6
577-ab1
~ Miś  do ~ KOnserwatywnyPOpapraniec  
21 grudnia 2016
+1
-1
577-ab1
~ Miś   Głosownako
21 grudnia 2016
+2
-4
577-ab1
~ Miś  do ~ pp   https://youtu.be/Si0aY2o0eNc
21 grudnia 2016
+1
-1
558-f6f
~ pp  do ~ AZ   hipokryci to pis i zwolennicy, tacy katolicy na pokaz, a nienawiść do każdego... prezes wysyła do diabła...hahaha to jest miłosierdzie.
PiS doprowadzi ten kraj do czasów prlu. Ograniczenie liczby aptek, invitro be, niszczenie standardów opieki okołoporodowej (tak wróćmy do prlu), tabletka "po" na recepte z powrotem, budżet nie wytrzymuje super programu 500plus (dzięki obiecankom pis wygral, bo ludzie polecieli zagłosować za 500plus, teraz widać, że to jednak kosztowny program i co chciało się szukać ratunku w obligacjach..ojej nie wyszło. Fajnie było krzyczeć, że na każde dziecko, jak się potem okazuje nie na każde itd itd. Przegłosowywanie wygodnych dla siebie ustaw - ekspresowo, szkoda tylko, że spraw istotnych dla obywateli się tak szybko nie przepycha, a nawet wcale.
Fajnie jak taki pan Misiewicz nie mając studiów przenosi się na uczelnię jedyną słuszną w tym kraju, do ojca Tadeusza i ciekawe czy będzie chodził na zajęcia, czy tylko wystawią mu dyplom, a ludzie wykształceni bez pleców nie mają pracy.
Kwota wolna od podatku..8tys.. noooo tak tak..
Tak się wiele mówiło o pomocy dla górników...hmmm ostanio pokazano, że górnicy są wściekli.. dlaczego? Pis nie spełnił obietnic?
Dawanie PUBLICZNYCH grubych pieniędzy ojcu Tadeuszowi..
I tak można by wymieniać jeszcze długo...
Życzę wesołych świąt... chociaż należałoby się zastanowić ile polityki będzie na kazaniu na święta i ile rodzin pokłóci się o politykę przy stole.
21 grudnia 2016
+7
-10
d4d-52d
~ :)))))   gratulacje dla tych co głosowali na Gołojucha, bo przecież od samego początku jak tylko został posłem to nic nie zrobił i nic nie zrobi, wystarczy nawet zobaczyć ranking Nowin hehe, ocena posła -2 i zero czegokolwiek, to już powinno dać do myślenia niedowiarkom
pozdrawiam
21 grudnia 2016
+9
-3
f89-c39
~ Jacek Z.  do ~ kozak   a proszę bardzo, masz tu KILKASET przykładów http://markd.pl/afery-po-0-748-i-kadencja-rzadow/
21 grudnia 2016
+3
-1
577-ab1
~ PrawieBabcia  do ~ Dziadzio   Chociaż byłeś, a ile osób żałuje że nie poszło i w sumie niemamy prawa narzekać no ale ..qwa
21 grudnia 2016
+6
-3
3ee-d29
~ Dziadzio   Siedzę i płaczę i przepraszam wszystkich, że głosowałem na PiS, że nie zrobiłem praktycznie nic aby Was ostrzec ograniczając się jedynie do kilku odważnych wypowiedzi wśród rodziny w tym większości dzieci. Teraz pytają się mnie ,,dziadzio coś Ty k... zrobił, żeś takich buraków do władzy wybrał''. Pierwszy raz żałuję, że poszedłem na wybory.
21 grudnia 2016
+7
-11
2a2-832
~ kozak  do ~ AZ   Hmmm! A może jakiś przykład co Tobie PO-PSL "niszczyło i zniszczyło"?
21 grudnia 2016
+0
-8
ac5-5e3
~ re  do ~ gość   a co, ty też się boisz ??? http://niezalezna.pl/91037-gangsterzy-straca-majatki
20 grudnia 2016
+3
-0
906-210
~ asdasdas  do ~ p   Żyjemy w partiokracji. Wódź partii ma największą władzę. To on ustala listy wyborcze i wyznacza ludzi na stanowiska.
20 grudnia 2016
+5
-2
fd0-5ac
~ sąsiad   A co wy na to jak wam powiem - napiszę :) że w tej całej chucpie to 45 % ubeka, 45 % żyda a te 10 % to zwyczajni zbałamuceni ludzie ( na nasze nieszczęście młodzi :( )!
20 grudnia 2016
+16
-4
577-ab1
~ działkowa   Cieszy mnie fakt, że nie tylko cały czas Kazek a tez inne ugrupowania mają swój głos.I tez przepraszam ze głosowałan na gołojucha
20 grudnia 2016
+7
-7
835-3f3
~ KOnserwatywnyPOpapraniec  do ~ P   A,co do tej pory funkcjonowało ?
-150 mld zł deficytu w budżecie zabrane z naszych kont w OFE,
- sprzedaż pozostałych strategicznych polskich firm
- wzrost o 300 tys. zatrudnionych w biurokracji?
- wycieki ok. 40-50 mld, zł rocznie do korporacji zachodnich przez nieszczelny system podatkowy?
-wydłżenie kolejek do lekarzy o kilka miesięcy?
- wyjazd ponad 2 mln młodych ludzi za granicę wyedukawanych za nasze podatników pieniądze?
- cynizm, zakłamanie, obłuda, kłamstwo i chamstwo chciwych polityków POprawnych POlitycznie
Jedno dobrze funkcjonowało - to renty i emerytury byłych funkcjonariuszy SB,UB,ZOMO ORMO, PZPR za które "ktoś" płaci.
Niektórzy wola egzystować w bałaganie, a nóż coś z tego bałaganu ze stołu spadnie....
20 grudnia 2016
+24
-5
558-f6f
~ p  do ~ fdsff   no i to mu daje władzę nad premierem, ministrami i prezydentem ... niezłe stanowisko
20 grudnia 2016
+5
-6
9aa-342
~ klol   Poseł Gołojuch? to nawet nie jest śmieszne
20 grudnia 2016
+14
-5
544-1ef
~ AZ   Przecież to nie jest żaden kryzys rządowy, tylko hucpa opozycji, której kończą się wpływy i przywileje, więc kwestionuje wyniki wyborów. A że się nie zgadzają, kłócą i nie mają zbieżnych pomysłów, świadczy tylko o tym, ze to jest demokracja. W komunizmie nie było sporów w sejmie, za to więziono i mordowano ludzi. Komitet Obrony Dywidend, Platforma antyObywatelska wraz z Nowoczerską robią aj waj, bo im się koryto skończyło a i niektórym prokurator już w drzwiach stoi, ale to nie znaczy, że My - uczciwi ludzie mamy sie tym martwic.
20 grudnia 2016
+18
-12
544-1ef
~ AZ  do ~ P   hmmm, piszesz, że PiS dopiero chce zniszczyć i tobie to przeszkadza, ale jak PO-PSL niszczyło i zniszczyło przez 8 lat, to ci nie przeszkadzało ?! przeszkadza ci coś co sie dopiero może zdarzyć, ale to co się zdarzyło nie ma dla ciebie znaczenia. To się zacznij martwić też tym, że może(!) kiedyś meteoryt w ziemie uderzy, hiPOkryto
20 grudnia 2016
+16
-5
80e-c19
~ Go  do ~ KończPan   Dobre, aż żal patrzeć, no ale to też moja wina bo na Kazia glos oddałem, wybaczcie moi mili
20 grudnia 2016
+6
-8
558-f6f
~ P  do ~ Komendamlo   nie... są też ludzie myślący logicznie.. pis czepił się już każdej dziedziny życia !!! wszystko co do tej pory funkcjonowało ...pis chce zniszczyć.....
20 grudnia 2016
+14
-13
d7e-ee0
~ fdsff  do ~ p   Jest prezesem pisu :)
20 grudnia 2016
+7
-2
d97-c8e
~ KończPan   Polecam, nasz poseł nawet nie wiedział na co głosuje :) jak wiekszość z pisu polecam filmmik :D i jak kuchcinski wyłącza głosniki ;]
20 grudnia 2016
+12
-8
3ca-bdb
~ Komendamlo   Widze koledzy z KODu...komentują
20 grudnia 2016
+12
-8
835-3f3
~ A.Mickiewicz   I stało się, doczekałem tej pociechy kiedy poezja "pardon" niestety polityka zabłądziła pod strzechy.
20 grudnia 2016
+8
-0
205-0e6
~ cdn   panie gołojuch, wstydu oszczędż.wlazłeś między wrony i kraczesz jak ony
20 grudnia 2016
+11
-4
517-7ae
~ gość   Panie Gołojuch
Czy zamykanie Sejmu dla mediów to nie zamach na wolność słowa?
Czy uchwalanie budżetu byle jak i gdzie bądź to nie kpina z praworządności? Może za rok nową Konstytucję uchwalicie np. w pokoju gościnnym w domu karła żoliborskiego?
Czy rozpędzanie pokojowych demonstracji za pomocą bojówek jak to miało miejsce w Przemyślu to już nie jest prawo pięści ?
20 grudnia 2016
+15
-10
558-f6f
~ p   pytanie do pana posła Kazimierza Gołojucha... kim jest Jarosław Kaczyński... bo nie jest prezydentem, ministrem, premierem..... to dlaczego tak steruje calym pisem ?
i tylko żal policji ..
20 grudnia 2016
+13
-10
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x