Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Dominika potrzebuje pomocy
Ile za śmieci?
Modernizacja Pałacu w Julinie
Parkingowy chaos pod przychodnią
home > Start > Aktualności > Ciągle "pod górkę" i zawsze na szczycie
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2017.04.14 12:39 | aktualizacja: 2017.04.14 12:42

Ciągle "pod górkę" i zawsze na szczycie

Wielka motywacja i samozaparcie cechuje zawodników Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Zieloni" Łańcut, którzy na przekór finansowej rzeczywistości i opłakanym warunkom lokalowym sięgają po kolejne sukcesy sportowe.
Ciągle "pod górkę" i zawsze na szczycie
Ciągle "pod górkę" i zawsze na szczycie

Na Mistrzostwa Świata w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym w Killeen-Texas (USA), w wyniku przeprowadzonych w lutym eliminacji, nominowanych zostało 6 zawodników LUKS "Zieloni" Łańcut: Aleksandra Trojnar, Marta Sroczyk, Monika Sroczyk, Andrzej Paszko, Hubert Kłak i Karol Budziwół.

To kolejny już wyjazd na Mistrzostwa Świata. Od 2010 roku na zawodach najwyższej rangi sztangiści z Łańcuta zdobyli 14 medali. Sam klub rozpoczął działalność w 1997 roku - wtedy w Polskim Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego zarejestrowano sekcję sportów siłowych w Łańcucie. Od 2005 roku zawodnicy klubu regularnie startują na mistrzostwach Polski, a od kilku lat również na mistrzostwach świata.

Pomimo licznych sukcesów w Polsce i poza jej granicami zawodnicy nie posiadają odpowiedniego zaplecza do ćwiczeń, a jedyne środki, które otrzymują jako wsparcie z Urzędu Miasta, to niewielkie sumy przyznane z funduszu alkoholowego. W tym roku jest to kwota 8 tys. zł.

Dla porównania, szacowany koszt wyjazdu na tegoroczne mistrzostwa do Killeen w Texasie jednej osoby to 5,5 - 6 tys. zł. Z powodu tak wysokich kosztów i konieczności samodzielnego ich opłacenia z zawodów wycofało się dwoje zawodników.

Mając jednak takie talenty w zespole, chciałoby się, aby startowali oni jak najczęściej. Mistrzostwa Polski i Puchar Polski to średnio 6 wyjazdów w ciągu roku, 2 razy organizowane są eliminacje pod kątem mistrzostw świata, do tego dochodzą również mistrzostwa Europy.

Jak wygląda droga na zawody od strony technicznej i finansowej?

Aby wyjechać na tegoroczne Mistrzostwa do Stanów Zjednoczonych konieczne było uzyskanie wizy - koszt 160 dolarów, czyli 660 zł od osoby, opłacone przez zawodników. Bilet do USA w obie strony, to wydatek rzędu 3600 zł, 316 zł kosztować będzie dojazd do Warszawy dla 5 osób (drugie tyle na bilet powrotny). Do tych wydatków należy doliczyć koszty pobytu, wykupienie jednej doby we wskazanym przez organizatorów hotelu, wynajęcie samochodu i startowe w wysokości 450 zł od osoby.

- Oni jadą bronić medali, bo dwójka jest mistrzami świata z ubiegłego roku i dwójka wicemistrzami. Dlatego zadecydowałem też o tej czwórce, bo oni mają już doświadczenie międzynarodowe i liczę, że nie wrócimy z pustymi rękami, tylko, że powalczą o medale. Na razie rokowania są dobre, ale nie będziemy nic przewidywać przed czasem, bo w sporcie wszystko się może zdarzyć - mówi trener Adam Bielecki, który będzie towarzyszył zawodnikom podczas Mistrzostw w USA.

Start w zawodach, to również koszty wyposażenia zawodnika: buty 250-400 zł, kostium z logo dopuszczonym do startu na mistrzostwach 300 zł, koszule do startów w sprzęcie 800-1000 zł (plus koszty sprowadzenia z USA, gdzie są produkowane). Aby odebrać medale i stanąć na podium wymagane jest wystąpienie w dresach reprezentacji Polski - takich jednak zawodnicy klubu LUKS "Zieloni" nie posiadają - mamy tylko dresy klubowe, które celowo wykonaliśmy w kolorze czerwonym, aby nawiązywały do barw narodowych - wyjaśnia trener Bielecki.

Zanim jednak starty, konieczne są ćwiczenia. Obecnie w klubie trenuje około 30 osób, zawodników, którzy posiadają licencję PZKFiTS jest 15. Treningi odbywają się w użyczonym przez Starostwo Powiatowe budynku, a większość sprzętów wykonanych jest przez samych ćwiczących. Wyposażenie nowoczesnej siłowni, to koszt rzędu 150 tys. zł, a na to klubu nie stać.

- W tamtym roku duże wsparcie finansowe otrzymaliśmy od Tomaszowa Polesińskiego właściciela firmy Duńczyk z Lublina. Niestety w tym roku dostaliśmy odmowę, ponieważ firma zdecydowała się wesprzeć inną słuszną inicjatywę. Bardzo dużo pomaga nam wójt i Rada Gminy Rakszawa, bo praktycznie sponsorują wyjazdy sióstr Sroczyk - mówi Adam Bielecki: - koszty przewyższają nasze możliwości. Sponsorów poszukujemy przed każdym wyjazdem, a zajmują się tym nawet sami zawodnicy.

Aby pokazać sporty siłowe szerszej publiczności, trener Bielecki chciałby zorganizować jedne z mistrzostw Polski w Łańcucie. Do tego potrzebuje jednak wsparcia lokalnych samorządów.

Mistrzostwa Świata w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym w Killeen-Texas (USA) odbędą się w dniach 16-22.04.2017r.

Szczegółowe informacje o działalności klubu oraz numery kontaktowe dla każdego kto zechce wesprzeć jego działalność i młode talenty dostępne pod adresem: www.luks.zieloni.lancut.org.

Numer konta klubowego, na które można dokonywać wpłat to: PBS Łańcut 48 8642 1142 2014 2409 2999 0001.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Ciągle "pod górkę" i zawsze na szczycie, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Chmiel dodany
 
Odsłon: 7654
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (7)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
216-25d
~ 220 V  Gratuluję wyników i życzę sukcesów, także w pozyskaniu środków dla dalszego rozwoju. Przy okazji mała dygresja, nie wiem czy chodzi o jakieś parytety, ale mam pytanie - gdzie są chłopaki, czy oni już całkiem zniewieścieli ? Dziewczyny (przy okazji pozdrawiam piękne dziewczęta) wyciskają ciężary na ławeczce, a wypacykowane chłoptasie tańczą w jakiś trupach tanecznych, jak jakieś p...ły
14 kwietnia 2017
+17
-1
8e3-13d
~ kawitacja  Bo niestety tak to wygląda. Nie inwestuje się w młodych, bardzo dobrze rokujących, lecz w głupoty wymyślane przez "leśne dziadki" - vide wyburzenie pomnika (potrzebne to było jak drzazga w d...). Czekać jeszcze aż ktoś wyleci z kolejnym idiotycznym pomysłem; dajmy na to plac zabaw dla psów lub innego rodzaju absurd.
14 kwietnia 2017
+12
-0
Ostatnio dodane komentarze
544-1ef
~ stary sportowiec   DOCENIAM PANA PANIE ADAMIE .JEST PAN PROPAGATOREM OD LAT SPORTÓW SIŁOWYCH.W DOBIE GDZIE TRUDNO ZACHĘCIĆ MŁODYCH TO UPRAWIANIA JAKICHKOLWIEK DYSCYPLIN SPORTOWYCH PAN I NIEWIELU PANU PODOBNYCH
PRÓBUJECIE ZMIENIĆ TEN STAN RZECZY.W SZKOŁACH GDZIE ZLIKWIDOWANO
TZW -SKS-Y I ODESZŁA STARA KADRA NAUCZYCIELSKA STAN KULTURY FIZYCZNEJ UCZNIA JEST MIZERNY .WIDAĆ TO NA ZAWODACH SPORTOWYCH MIĘDZY INNYMI NA ZAWODACH L.A.PANA DYSCYPLINA JEST NA TYLE MAŁO POPULARNA ,ŻE NAWET PANA ZWIĄZEK NIE MA PIENIEDZY NA ZAKUP DRESÓW ABY WYSTĄPIĆ NA .... MISTRZOSTWACH ŚWIATA,NIE MÓWIĄC O KOSZTACH.W ŚRODOWISKU SPORTOWYM ŁAŃCUTA SŁYSZĘ ŻARCIKI NA TEMAT WASZEJ NISZOWEJ KONKURECJI,ŻE NASZE ZAWODNICZKI KONKURUJĄ NA ZAWODACH TYLKO MIEDZY SOBĄ.NIECH PAN SIĘ NIE PRZEJMUJE I ROBI SWOJE,A WROGOWIE PANU DALEJ BĘDĄ ZAZROŚCIĆ .ŻYCZĘ PANU WYTRWAŁOŚCI I DALEJ ROBIĆ SWOJE
18 kwietnia 2017
+2
-0
b08-fb0
~ xyz   "Aby odebrać medale i stanąć na podium wymagane jest wystąpienie w dresach reprezentacji Polski - takich jednak zawodnicy klubu LUKS "Zieloni" nie posiadają" - to pokazuje jasno, że ten sport nie interesuje kompletnie nikogo, skoro nawet zawodnicy zdobywający medale w mistrzostwach świata nie dostają dresów reprezentacji.
15 kwietnia 2017
+5
-0
558-f6f
~ michal   Łańcut to nie TYLKO Sokół, proszę wesprzeć tych zdolnych ludzi !!!!
14 kwietnia 2017
+13
-2
8e3-13d
~ kawitacja  do ~ pip   Bo niestety tak to wygląda. Nie inwestuje się w młodych, bardzo dobrze rokujących, lecz w głupoty wymyślane przez "leśne dziadki" - vide wyburzenie pomnika (potrzebne to było jak drzazga w d...). Czekać jeszcze aż ktoś wyleci z kolejnym idiotycznym pomysłem; dajmy na to plac zabaw dla psów lub innego rodzaju absurd.
14 kwietnia 2017
+12
-0
fcd-752
~ inf   Z tego co się orientuję to klub ten otrzymał także dotacje z Urzędu Gminy Rakszawa w wysokości 10 tys. zł. Informacje z stronu ug Rakszawa.
14 kwietnia 2017
+3
-2
517-7ae
~ pip   po co inwestować w młodych i zdolnych ludzi przecież Łańcut nie ma z nich korzysci finansowych lepiej pomnik na plantach zrobić żeby szerokie grono turystów wiedziało z której strony jest północ jak mchem obrosnie :) życzę dalszych sukcesów
14 kwietnia 2017
+11
-1
216-25d
~ 220 V   Gratuluję wyników i życzę sukcesów, także w pozyskaniu środków dla dalszego rozwoju. Przy okazji mała dygresja, nie wiem czy chodzi o jakieś parytety, ale mam pytanie - gdzie są chłopaki, czy oni już całkiem zniewieścieli ? Dziewczyny (przy okazji pozdrawiam piękne dziewczęta) wyciskają ciężary na ławeczce, a wypacykowane chłoptasie tańczą w jakiś trupach tanecznych, jak jakieś p...ły
14 kwietnia 2017
+17
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
x