Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Sławomir Rejman kandydatem na burmistrza
Aleksander Cwynar kandyduje na wójta
Gmina sprzedaje działkę w Albigowej
Dwóch kandydatów na Wójta Gminy Łańcut
home > Start > Aktualności > Kiedy w Łańcucie powstanie monitoring?
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2014.09.19 12:37 | aktualizacja: 2015.03.03 11:40

Kiedy w Łańcucie powstanie monitoring?

O tym i innych problemach miasta rozmawiali radni podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Gospodarki Miejskiej.
Kiedy w Łańcucie powstanie monitoring?
Kiedy w Łańcucie powstanie monitoring?

Uchwałą o zmianach w budżecie na rok 2014 z 31 marca Rada Miasta zagwarantowała przeznaczenie 100 tys. zł na monitoring miejski. Kiedy możemy spodziewać się realizacji zadania?

- Wszyscy chcemy wprowadzić monitoring, wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że jest on potrzebny. Problem tkwi w naturze technicznej. Ogłaszając przetarg musimy wiedzieć, jaki monitoring chcemy zainstalować, o jaki dokładnie sprzęt nam chodzi. W związku z tym konsultowaliśmy się z firmą z Wrocławia, która miała pomóc nam w dokonaniu wyboru. Po ogłoszeniu przetargu, sama jego realizacja nie powinna zająć dużo czasu - tłumaczył kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Janusz Bełz.

Decyzje, które muszą zostać podjęte, dotyczyć będą m.in.: sposobu zasilania kamer, ich parametrów technicznych czy obsługi rejestratora.

Wstępnie zostało wytypowanych 10 miejsc, w których miałyby zostać ustawione kamery, w tym: skrzyżowania ulic: 3 Maja i Piłsudskiego, Paderewskiego i 3 Maja, Kościuszki i Grunwaldzkiej, Kościuszki i Moniuszki, Cetnarskiego - Piłsudskiego, Królowej Elżbiety-Danielewicza, Rzeźnicza-Kowalska, Dominikańska-Rynek, Kościuszki-Rynek, Królowej Elżbiety-Rynek.

- Trzeba wyraźnie zaakcentować, że tego typu monitoring ma charakter prewencyjny i ma on raczej zapobiegać i uświadamiać osobom, które chciałyby łamać prawo, że mogą się spotkać z takim nagraniem. Nie jest to natomiast próba wyłapywania każdego z nas, tego co kto robi - zaznaczył radny Krzysztof Szczepaniak.

Coraz mniej koszy?

Podczas posiedzenia komisji zwrócono również uwagę na problem śmieci na terenie miasta. Zarzut odnośnie zmniejszonej liczby koszy lub ich braku przy niektórych drogach, odparł prezes Łańcuckiego Zakładu Komunalnego. - Nie zdejmujemy koszy, wręcz przeciwnie, coraz więcej koszy jest wieszanych - mówił Andrzej Antosz.

- Dużo koszy powiesiliśmy na ulicach, które nie są w zarządzie burmistrza, czyli na drogach powiatowych i wojewódzkich - potwierdził Janusz Bełz.

Budowa hali sportowej na Podzwierzyńcu

Dokumentacja do przetargu na budowę hali przy Zespole Szkół Nr 1 jest już przygotowana. Prawdopodobnie zostanie on rozstrzygnięty w na początku października.

Na tę inwestycję udało się pozyskać 1,7 mln zł dofinasowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Do użytku hala ma zostać oddana w 2016 roku.

redakcja
REKLAMA
Oceń:
6 głosów
Kiedy w Łańcucie powstanie monitoring?, 5.0000 out of 5 based on 6 ratings
redakcja dodany
 
Odsłon: 5641
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (5)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
78d-853
~ monka  do ~ paola   że co?
24 lutego 2017
brak ocen
6d9-40e
~ paola   mam pytanie czy to będzie monitoring tylko dla policji czy... tak jak jest dostępny w "łańcut gada" też w internecie?
24 lutego 2017
brak ocen
ccf-b5d
~ dzielnicowy z Podzwierzyńca  do ~ Dyzio   Przeczytaj w chwili wolnej swoją wypowiedź i odpisz w kontekście czego się wypowiadasz jakoś tak po chamsku.
21 maja 2015
+4
-0
517-7ae
~ Dyzio   A co z ul.podzwierzyniec? przecież tam jest sama patologia,ćpuny złodzieje. Od zawsze ta część wsi łańcuta to jego zakała.
21 kwietnia 2015
+2
-6
8a4-28d
~ rafal   monitoring jak najbardziej potrzebny, po wyrowaddze policjii na trauguta w przyszłym roku
20 września 2014
+9
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x