Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Drugie tury i nowi wójtowie
Frekwencja w wyborach
Nowi radni w gminie Łańcut
Radni do rady miasta wybrani
home > Start > Aktualności > Czy miasto "stoi" w miejscu?
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2017.12.06 09:35 | aktualizacja: 2017.12.06 09:45

Czy miasto "stoi" w miejscu?

Czy Łańcut jako miasto ma szansę się rozwijać? Czy to co jest to jest jego maksimum? Jakie ma największe problemy? Jakie macie pomysły? Zapraszamy Was do dyskusji.
Czy miasto "stoi" w miejscu?
Czy miasto "stoi" w miejscu?

Jakie macie zdanie o Mieście Łańcucie?

Zapraszamy Was do merytorycznej dyskusji oraz głosowania na komentarze.

Z komentarzy wybierzemy problemy, pytania, które później przedstawimy w rozmowie z włodarzami Miasta Łańcut.

W następnym tygodnu zapytamy Was o Gmine Łańcut.

Red
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Czy miasto "stoi" w miejscu?, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Red dodany
 
Odsłon: 8177
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (70)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
610-9ff
~ paru  W urzędzie Miasta oraz Gminy Łańcut potrzeba zrobić porządek. Taki totalny, trzeba pozbyć się nepotyzmu!
Zmiana pracowników zaczynając od sprzątających po burmistrza i wójta.
W mieście oraz gminie Łańcut nic się nie dzieje. Miasto jest w stanie stagnacji. Inaczej sytuacja wygląda w Białobrzegach tam widać że coś się dzieje.
6 grudnia 2017
+79
-1
2e1-5ac
~ Picard11  1. Cztery obrzydliwe chałupy przy Cetnarskiego, z dwóch z nich śmierdzi zgnilizną że aż trzeba wstrzymywać oddech oraz wieczne twierdzenie że się nie da! Nudne ***** W ramach remontu dolnej części ul. Cetnarskiego można poszerzyć skrzyżowanie, a przede wszystkim dobudować i poszerzyć chodniki!
2. Plac targowy, mini dworzec przy Cetnarskiego od lat nie przynosi chluby miastu, już nawet taka Żołynia i Sokołów MŁp. lepiej sobie z tym radzą.
3. Szybsze decyzje w sprawie budowy łącznika autostradowego z DK
94.
4. Co z terenami po byłej jednostce wojskowej. Podobno był przetarg i jakie są jego wyniki??
5. Program "Kafka" lub podobny dzięki kóremu można pozyskać dofinansowanie do wymiany starego pieca na nowe, bardziej przyjazne dla środowiska.
6. Aplikacja na telefony dzięki której można sprawdzić rozkłady jazdy wszystkich przewoźników na trasie Łańcut-Rzeszów, jak również na terenie całego powiatu (wiem, tu wiele zależy od wspólnego zorganizowania się wszystkich przewoźników).
O wygodnych autobusach niskopodłogowych też nie ma co marzyć, już Ukraina pod tym względem przegoniła Łańcut)!
7. Modernizacja basenów odkrytych na obiekcie MOSIR.
8. Lata mijają, a Mikośka wciąż śmierdzi. Czy to znaczy że już u źródła spod ziemi wypływa ściek??
Teraz pytanie, kto nam to obieca w kampanii wyborczej?? Obecne władze są jedynie od niszczenia pomnika i lenistwa, więc im nie wierzę!!!
6 grudnia 2017
+78
-3
e65-5f3
~ Wiktor  1. Co burmistrz zamierza zrobić odnośnie krytej pływalni pękającej w szwach? Czy kryta pływalnia będzie rozbudowana o kolejną nieckę basenową?
2. Kiepski stan nawierzchni drogi przy byłym browarze. Kiedy się coś poprawi?
3. Czy będzie wybudowane kryte lodowisko?
4. Co z remontem/modernizacją basenów odkrytych?
5. Co z łącznikiem DK94 z autostradą?
6. Co z wiaduktem nad torami zamiast rampy?
7. Komu służą obecnie rządzący, czy PiS'owi i proboszczowi, czy może mieszkańcom miasta?
8. Co z modernizacją Plant? Czy będzie fontanna i scena?
6 grudnia 2017
+64
-6
Ostatnio dodane komentarze
c4b-0d4
~ Maczka  do ~ paula   Podobno to dla dzieci z rodzin zastępczych i ośrodek dla osób niepełnosprawnych został też ogrodzony.
22 stycznia 2018
brak ocen
4fb-08f
~ Iwo   Oczywiście że stoi, zamknięte sklepy o 17 to daje życie, może jakaś galeria na ....
16 grudnia 2017
+3
-0
e29-e18
~ mieszkanka   tragedia dla przyjezdnych z miejscem dla parkowania
14 grudnia 2017
+3
-0
5ce-98f
~ Tomek  do ~ Pita   lepiej niech takie,,coś" jak przeworsku nie powstaje. Bo to jest bubel od początku do końca. remont goni remont. Uczniowie z Przeworska do nas właśnie często przyjeżdżają.
11 grudnia 2017
+1
-5
b3a-801
~ Pita   W Przeworsku jest kryta pływania przy SP nr 1. Ciekawe kiedy w Łańcucie takie coś powstanie?
11 grudnia 2017
+6
-1
b3a-801
~ Pita  do ~ Urmistrz   Popieram, w takim Przeworsku jest kływania przy szkole ale Łańcut to widocznie za duża dziura żeby coś takiego powstało.
11 grudnia 2017
+5
-1
0c2-56a
~ polak   tak miasto stoi jak stało a popatrzmy na Białobrzegi i Handzlówka jak się pięknie rozwijają dlatego niema burmistrza ze swoim korytem
10 grudnia 2017
+6
-0
0bc-e07
~ koko   ŁAŃCUT jest miastem turystycznym a turyści co mają do wyboru ZAMEK I NA TYM SIĘ KOŃCZY jest piękny, ale rodziny z dziećmi i młodzież potrzebują rozrywki. Powinien być wybudowany jakiś park rozrywki najlepiej za szarym murem na końcu parku jest tam duży teren i bardzo dobra lokalizacja koło mosiru przyjechało by o wiele więcej turystów . Zamek i mosir miał by z tego korzyści i odwrotnie . Na pewno miasto by na tym zarobiło i było by weselej a w pobliżu niema czegoś takiego
8 grudnia 2017
+9
-0
e00-dd3
~ orion571  do ~ Mucio   Zgadzam się z Tobą co do oceny sytuacji jaka panuje w mieście, ale kawiarnie i bary nie przyciągną turystów. W barze siedzi się wieczorem, a co robić w ciągu dnia? Ile czasu można zwiedzać zamek. Jak ktoś przyjedzie z dziećmi to co im pokarze? Dlatego zaproponowałem historyczny park rozrywki, z drewnianym zamkiem w którym byłyby pokoje noclegowe dla dzieci i młodzieży, która przebywałaby na wycieczkach szkolnych, zielonych szkołach, koloniach, zimowiskach, obozach rycerskich, obozach archeologicznych. Gdzie pokazana była by historia naszego regionu, w przystępny i atrakcyjny sposób dla dzieci i młodzieży. Coś podobnego jak w Bałtowie. Łańcut to nie tylko Potoccy. Ale sądząc po marnych 6 polubieniach, ważniejszy jest trzeci basen i komunikacja miejska.
8 grudnia 2017
+9
-3
c96-fe1
~ Grzegorz   Oddanie do użytku MDK w przyszłym roku nic nie pomożę.co prawda nasi włodarze będą się tym chwalić przed wyborami bo taki jest cel ukończenia tego budynku w przyszłym roku.to samo ul.Kraszewskiego też będzie w ulotkach(ale to nie tylko ich zasluga) przypisywanie nie swoich zasług to praktyka teraźniejszych niektórych radnych .A żeby miasto nie stało w miejscu trzeba: 1.Zmienic radnych i władze oraz zrobić roszady na niektórych stanowiskach w urzędzie(widzimy ,że dziury są w centrum i poza centrum i nikt się tym nie zajmuje i nie widzi albo udaje ,że nie widzi)2 powiększyć strefe i sprowadzić nowych inwestorów z polski lub zagranicy(i nie zatrudniać RPzetów)tylko swoich mieszkańców z powiato i miasta i godziwie ich wynagradzać.3 utworzyć wreszcie w miescie komunikacje miejską(za atrakcyjną opłatą mieszkańcy miasta i okolicy zostawią z swoje auta w graażu)wystarczy 8 mini autobusów niskopodłogowych i kursy żeby odbywały się od pon do niedzieli(są programy unijne komunikacyjne przykładem jest rzeszow)nasi włodarze niestety na to nie wpadli.4 stworzyć warunki do uprawiania sportu i wypoczynku plenerowe siłownie, unowoczesnic stadion, kregielnie,pole golfowe ,unowoczesnic baseny.5wyeksponować wiele zabytków i udostępnć je od pon do niedzieli dla zwiedzających(muzeum gorzelnictwa ,utworzyć muzeum militarne chodzby na terenie byłej jednostki wojskowej to doskonale miejsce do ekspozycji duże go sprzętu co przyniosło by miastu prestiż 6.zagospodarować tereny Bazantarni stworzyć tam wieże widokową.rozbudować nandel stworzyć galerie habdlową z prawdziwego zdarzenia z kinem itp.wprowadzic inwestorów handlowych sklepy wielo powierzchniowe(przykładem jest kolbuszowa np.Ale u nas lobbuje się Asie widamid.Konkurencje wybudować 3 stacje paliw żeby była konkurencyjnośc.rozbudować skrzyżowania cetnarskiego np. o dodatkowy pas do skętu.Wprowadzenie mini rond np. na podzwirzyncu by upłynnić ruch(do tego trzeba rozmow z zarządcami gdzie anszym władzą brak energii .Wiadukt nad torami dzięki opieszałości naszych władz przepadł bezpowrotnie trzba wymyslec nowe rozwiązanie nad tunelem łączącym ul Kasprowicza z ul Dębnik były to taki objazd w przypadku zamknięcia przejazdu kolejowego.gdzie możliwe stworzyć sćiezki rowerowe,ulice zdewastowane pokryć nowymi nakładkami asfaltowymi,stowrzyć nowe przedszkole i żłobek dla dzieci oraz zmniejszyć opłaty(u nas cena jest większa niż w Rzeszowie)9.Stworzyć amfiteatr do koncertów i wielu cyklicznych imprez,zmienić pore roku dni Łańcuta.To są takie główne cele i priorytety ale jest ich więcej o nich Państwo dowiedzą się w innym terminie.
8 grudnia 2017
+10
-1
06f-5ea
~ Magnes   Gościłem w tym roku znajomych ze Szwajcarii dzieci ich chciały kupić magnesy na lodówkę z zamkiem po spacerze późnym popołudniem po parku to skończyło się tym, że córka musiała im odpiąć z naszej lodówki bo był płacz że odjadą bez pamiątki. To jest obraz "strategii rozwoju turystyki miasta"...
8 grudnia 2017
+14
-0
b4b-9ba
~ Urmistrz   Należy czym prędzej wybudować basen przy którejś szkole.
Pływalnia MOSiRu pęka w szwach i widać, że jest atrakcyjna dla przyjezdnych. Gdyby szkolenie dzieci przenieść na basen szkolny, klienci nastawieni na rekreację jeszcze chętniej odwiedzaliby obiekty MOSiR. Można by wówczas pomyśleć o poszerzeniu oferty wellness & spa na MOSiRze
8 grudnia 2017
+10
-1
3e7-a6c
~ Mucio   Problem jest głównie jeden i rozpoczął się od momentu kiedy miasto odcieło się odrozwoju kosztem fałszywego spokoju. Sluchając niektórych wywiadów m.in. z przedstawicielami władz niezmiernie bawią mnie prechwałki na temat sukcesów miasta w turystyce. Dochody z turystyki to nie bilet za kilka złotych lecz tak naprawdę cała koniunktura taka jak resteuracje, bary, kluby gdzie goście zostawiają pieniądze i togłówne zyski a nie bilecik za kilka złotych. Obecna polityka doprowadziła do tego że przyjezdni mogą jedynie zjeść loda i jechać dalej bo co tu robić. Czy ludzie naprawdę nie rozumieją, żeby zatrzymać przyjezdych i wygenerować większe zyski trzeba rozszerzyć ofertę o miejsca gdzie można miło spędzić czas napić się troszkę alkoholu w godzinach nocnych. Tak naprawdę od 16 w centrum hula tylko wiatr. I jak tu zatrzymać osoby do miłego spędzenia weekendu czym? hotelem 5 gwiazdowym który jest w każdym większym mieście? Problem jest taki że słuchając pewnej grupy mieszkańców w centrum "za głośno" miasto umarło towarzysko i nieprędko się obudzi. Brak kompletnie jakichkolwiek rozrywek, kompletnie. Festiwal muzyczny owszem ale jest to specyficzne święto dla dość wąskiego grona fanów. Nikt nie wmówi mi że organizowanie szumnie zapowiadanej imprezy jak dni miasta z koncertem głównym kończącym się o 20 żeby dać spokój mieszkańcom jest normalne.
8 grudnia 2017
+15
-0
7f2-391
~ tiktak  do ~ Wiktor   szfy to tobie pękają na jajach
7 grudnia 2017
+0
-8
afb-ae1
~ chętny  do orion571   Ja w tej karczmie mógłbym grać żula, tylko piwo żeby podawali gratis ;)
7 grudnia 2017
+5
-2
orion571   Muzeum Ginących Zawodów w byłym Klasztorze Ojców Dominikanów
Poszczególne pokoje przedstawione były by jako warsztaty, kaletnika, szewca, rymarza, bednarza, bartnika, itp.
Ogrody na przestrzeni dziejów.
Ogrody z różnych epok i różnych stron świata z dużym labiryntem.
Historyczny park rozrywki z drewnianym zamkiem, osadą ludzi z neolitu, tarpanem, turem itp. Inscenizacje historyczne, walki rycerzy, karczma Rzym, kolejka górska itp.
7 grudnia 2017
+3
-1
39b-f01
~ michal   I TAK NIC SIĘ NIE ZMIENI, wybory wyborami a znając życie zostanie po staremu.
załóżmy że przyjdzie nowy starosta czy burmistrz, i co? ściągnie swoich i co sie zmieni? ludzie komentujący na forum, nic więcej, narzekac będa Ci którzy pchać się będa do koryta na kolejne wybory. dajcie sobie spokój.miłego wieczorku
7 grudnia 2017
+7
-1
e00-dd3
~ orion571   Moje propozycje na rozwój turystyki w mieście to:
Muzeum Ginących Zawodów w byłym Klasztorze Ojców Dominikanów
Poszczególne pokoje przedstawione były by jako warsztaty, kaletnika, szewca, rymarza, bednarza, tkacza, piekarza, felczera, kowala, kołodzieja, cyrulika, plecionkarza, bartnika, piekarza, żydowski sklep itp. Korytarz przypominał by galicyjską uliczkę a oszklony dziedziniec łańcucki rynek. Były by na nim wozy sprzedawców i ich produkty. Na ścianach były by powiększone zdjęcia rynku lub też rysunki na ich podstawie.
Myślę że ten obiekt byłby chętnie odwiedzany przez wycieczki szkolne.
Ogrody na przestrzeni dziejów.
Ogrody z różnych epok i różnych stron świata z dużym labiryntem gdzie turyści sprawdzaliby swoją orientację w terenie.
Historyczny park rozrywki, a w nim: drewniany zamek z pokojami dla turystów, osada ludzi z neolitu, epoka lodowcowa, mamut, tur, tarpan, walki rycerzy, Diabeł łańcucki, inscenizacje historyczne, oraz na uboczu lunapark z kolejką górską i innymi atrakcjami dla dzieci. Jak ktoś ma wątpliwości to proszę popatrzeć na parkmania.pl ile takich obiektów jest w Polsce. To tak w skrócie. Mam zapisane 3 str A-4, ale jak kopiuję to system nie przyjmuje. Pewnie za dużo tekstu.


7 grudnia 2017
+6
-0
6b5-e4b
~ Zdzich Traktorzysta  do ~ Wiktor   Ten pkt 7 to nie wiadomo do czego. Nie zapomnij z jakiej opcji wywodzi się P. Burmistrz!
7 grudnia 2017
+4
-1
2c3-f3e
~ co  do ~ as   że co?????
7 grudnia 2017
brak ocen
f5c-f7d
~ fr  do ~ fdsa   Husów to gmina markowa to troche nie temacie
7 grudnia 2017
+3
-1
985-b7c
~ Anty Beton   Dla poszerzenia i uatrakcyjnienia oferty turystycznej nie tylko samego Łańcuta ale i całej okolicy, w tym nowego Muzeum Ulmów należałoby w porozumieniu z zarządem dróg wojewódzkich (IPN też by się dołożył) wybudować trakt rowerowo-pieszy (ale taki nieco szerszy, by mogły poruszać się po nim też elektryczne samochodziki turystyczne i powozy Muzeum-Zamku) w ciągu dróg od ul. 3 Maja (powozownia) aż do Muzeum Ulmów w Markowej. Na terenie boisk szkolnych TMR można zlokalizować wypożyczalnię rowerów i zajezdnię wózków elektrycznych. Wycieczka do Markowej zajęłaby pół dnia poprzez malownicze tereny. Atrakcja turystyczna murowana. Ale trzeba żeby włodarze chcieli chcieć coś zrobić i trochę pomyśleć. Najwyraxniej się zasiedzeli w swoich ciepłych posadkach.
7 grudnia 2017
+11
-2
b6b-8dc
~ Duck   Coś czuję że burmistrz przed odejsciem ze stanowiska przyklepie zezwolenie odnośnie nowego-starego pomnika na plantach.
Będzie mu to zwisało i tak się odwdzięczy mieszkańcom miasta.
Zobaczycie mieszkańcy że obudzicie się z ręką w nocniku dzięki obecnym władzom!
7 grudnia 2017
+16
-2
c75-229
~ fdsa  do ~ Walek   Ja bym chciał stok narciarski, Husów sie do tego nadaje :D
7 grudnia 2017
+16
-1
f5c-f7d
~ as  do ~ as   odpowiedz dada
7 grudnia 2017
+0
-2
f5c-f7d
~ as   te komentarze są jakies inne? dawniej było pod odpowiedzi teraz tak niema
7 grudnia 2017
brak ocen
b14-3e6
~ jam  do ~ paru   Panie/Panów sprzątających zostaw w spokoju. To ciężko pracujące osoby (chyba najwięcej robią w urzędach). Bardzo często za ich ciężką pracę nie usłyszą nawet "głupiego" dziękuję.
7 grudnia 2017
+10
-6
3ee-d29
~ Walek  do ~ Z Łańcuta   Co się czepiasz. Łańcut nie stoi w miejscu tylko zapier... jak pendolino.
1. Wiadukt PKP. - jest Łukawcu
2. Zapory na przejeździe niestrzeżonym PKP. - skoro niestrzeżony to po co zapory???
3. Bażantarnia. - jest
4. Mini komunikacja miejska. - jest i to za darmo (autobus do Auchan)
5. Obniżenie opłat woda, ścieki i odpady komunalne. - zapomniałeś o prądzie i gazie - zacznij oszczędzać bo idą podwyzki
6. Teren rekreacyjny przy stawie browarnym. - jest
7. Wymiana oświetlenia sodowego na metalohalogenkowe przy niektórych ulicach. - będzie led
8. Inteligentna sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach. - - pieniądze wyrzucone w błoto - przypominam, że w tzw. centrum mamy 3 skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Wolałbym żeby w zimie po 18 a w lecie po 20 wyłączać sygnalizację świetlną
9. Monitoring miejski. - jest (4 kamery)
10. Program czystego spalania paliwa stałego. (program jest - o co Ci chodzi?)
11. Utwardzenie i wyrównanie alejek parkowych. (Wit zrobił - ma na to ponad 50 mln)
12. Wycinka starych drzew i nasadzenia młodych. (90% drzew w Łańcucie to zabytki - musimy czekać aż same spadną)
13. Zmiana terminu dni miasta. (w 2018 roku będą w czerwcu)
14. Przywrócenie pomnika żołnierzy. - stoi kilka na cmentarzu
15. Skocznia narciarska :) - no i tutaj zaczyna się prawdziwy problem bo część ludzi chce pole golfowe albo tor F1.
7 grudnia 2017
+20
-12
c02-4d7
~ Kawitacja   Przede wszystkim zrobić porządek w Urzędzie Miasta, poprzez wyrzucenie rozpuszczonych jak dziadowski bicz córeczek i syneczków poprzyjmowanych bez konkursów, których ego i muchy w nosie są nie do opisania. Wystarczy że należy się do osób finansowo wyżej sytuowanych, ma się za kolegę pewnego jegomościa z UM oraz należy do organizacji kościelnej a praca dla księżniczek i księciów jest załatwiona. I niech ludzie będą traktowani równo przez urzędników - vide maszt telekomunikacji przy Kościuszki. Aż samo miasto interweniowało, bo zdaje się mieszka tam kolega kogoś ze świecznika władzy i ma działki. A jak gdzie indziej maszty stawiali to nie było problemu.
7 grudnia 2017
+26
-3
c96-427
~ lololo   Czy w końcu ktoś wywali z gminy mister owsiaka i pana starszego, który siedzi nie przeciw niego i nic nie robi, tylko odlicza dni do emerytury ? Oprócz tego żre kanapki i pije siorbatę.
7 grudnia 2017
+18
-9
6b0-adf
~ Z Łańcuta   1. Wiadukt PKP.
2. Zapory na przejeździe niestrzeżonym PKP.
3. Bażantarnia.
4. Mini komunikacja miejska.
5. Obniżenie opłat woda, ścieki i odpady komunalne.
6. Teren rekreacyjny przy stawie browarnym.
7. Wymiana oświetlenia sodowego na metalohalogenkowe przy niektórych ulicach.
8. Inteligentna sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach.
9. Monitoring miejski.
10. Program czystego spalania paliwa stałego.
11. Utwardzenie i wyrównanie alejek parkowych.
12. Wycinka starych drzew i nasadzenia młodych.
13. Zmiana terminu dni miasta.
14. Przywrócenie pomnika żołnierzy.
15. Skocznia narciarska :)
6 grudnia 2017
+21
-2
835-3f3
~ lenka   władze trzeba zmienić - to miasto potrzebuje świeżych umysłów, pomysłów. I likwidacja nepotyzmu - kompetencje, a nie koligacje.
6 grudnia 2017
+22
-2
063-962
~ Anulaa   Przepraszam ze tak politycznie zacznę ale czy tylko Pan K...ek jest.? Nam trzeba młodych ludzi dla rozwoju tego miasta w nich potencjał i siła. Jest inna osoba która nie jest splątana mackami pisu i księży a takze powiazaniami. Ma duzo POMYSŁÓW i chce najlepiej dla miasta. Pan K..ek to przeszłość...
6 grudnia 2017
+14
-3
93e-18b
~ STADION DLA ŁAŃCUTA   Stadion z prawdziwego zdarzenia pilnie potrzebny !!!
6 grudnia 2017
+15
-4
6b9-98f
~ Anty Beton  do ~ Loganimate.pl   Bardzo istotne uwagi - turystom coś trzeba zaproponować więcej niż 2-3 godz. zwiedzania zamku a potem pa pa. Niech będzie atrakcji przynajmniej na 1 weekend zwiedzania.
6 grudnia 2017
+13
-0
a0d-024
~ Sąsiad   To było zaproszenie do merytorycznej dyskusji, a nie zaproszenie do rozpoczęcia kampanii wyborczej Pana Kumka. Łańcut nie stoi w miejscu i widać to po inwestycjach typu: remonty ulic, przedszkoli, MDK, Centrum Komunikacji, budynków i to w większości za pieniądze Unii. Niestety nie da się wszystkiego zrobić w tym samym czasie. Faktem jest, że w działaniach widać brak spójności i tempa ale to kwestia poprawy organizacji pracy.
Oceniając poziom dyskusji na forum to dno dna i populizm. Większość tematów wytykanych włodarzom miasta w ogóle nie leży w ich gestii ( łącznik i obwodnica to GDDKiA, teren po JW to powiat). kilka tematów jest w planowaniu (modernizacja basenów odkrytych, osiedli), a kilka czeka na konkursy unijne (wymiana pieców). Każdy potrafi tylko narzekać, a sam nie robi nic uznając, że jego rolą jest wyłącznie wytykanie błędów. Proszę sprawdzić ilu było chętnych na fotovoltaikę - odpowiadam - większość uznała, że się nie opłaca bo trzeba dopłacić 4 - 6 tys. zł. Nie ważne, że dostaje się 17 tys. od unii. Myślicie, że piece będą za darmo? Przy dotacji 85% realnie wynosi ona ok. 75% - dlaczego? Dotacja jest dochodem więc podatek 19%. Dotacja jest od kwoty netto więc Vat 8% trzeba zapłacić. Przy 10 tys brutto trzeba będzie zapłacić 2200. No ale przecież się nie opłaca.
6 grudnia 2017
+11
-19
6b9-98f
~ Anty Beton   1. Wyprowadzić ruch samochodowy ze ścisłego centrum miasta.
2. Rynek niech będzie rynkiem a nie parkingiem, na którym ktoś robi interes.
3. Plac przy Cetnarskiego niech będzie jednym z głównych placów parkingowych (m.in. dla autobusów turystycznych) - drobny handelek zlokalizować przy centrum komunikacyjnym - niech centrum komunikacyjne bedzie tym do czego zostało stworzone.
Ulice wokół ogrodzenia parkowego niech bedą deptakami z butikami z pamiątkami dla turystów, restauracyjkami, lodziarniami. Niedopuszczalne jest aby turystom, którzy chcą kupić np. lody samochody jeździły po piętach.
Dzięki tym zmianom miasto odzyska turystyczny charakter bo teraz to jest zaścianek drobnego handlu chodnikowego i wszelkiej maści urzędów.
Wystarczy spojrzeć np. na taki Kazimierz Dolny: 3000 mieszkańców, zabytków tam wcale nie ma więcej i nie są piękniejsze ale turystów tabuny - miasto z tego żyje.
6 grudnia 2017
+19
-6
278-078
~ Rh+  do ~ fr   z teg co się dowiedziałam to UTW jest jeszcze w MOSiR, bibliotece i sp2, to nie rozumie czego czepiasz się (kobieto) mdek-u?
6 grudnia 2017
+3
-5
278-078
~ Rh+  do ~ fr   z tego co się dowiedziałam to UTW jest jeszcze w MOSiR, bibliotece i sp2 to nie wiem czego czepiacie sie mde-ku?
6 grudnia 2017
+2
-5
278-078
~ Rh+  do ~ Rh+   sorki . miało być hejter! sorki.
6 grudnia 2017
+1
-6
278-078
~ Rh+  do ~ Marek   czy ty człowieku wiesz co piszesz? Jesteś beznadziejnym fejciarzem i nic więcej!Biblioteka porażka.
6 grudnia 2017
+2
-8
f4a-d3a
~ łańcucianin   1. Ścieżki rowerowe
2. Parking w centrum darmowy max 2 godz.
3. Niewielki basen szkolny
4. Przebudowa mostu na Mikośce ul. Cetnarskiego
5. Lewoskręt na MOSiR
6. Przebudowa przejazdu kolejowego - wiadukt
7. Fontanna na plantach
8. Remont basenu otwartego, zjeżdżalnia dla starszych dzieci
9. Rewitalizacja stawu browarnego
10. ŻADNYCH POMNIKÓW!
6 grudnia 2017
+24
-2
a10-c17
~ Grzegorz   Przepraszam za literówki pozdrawiam!!
6 grudnia 2017
+2
-1
492-dcd
~ Kat.b   1. Wiadukt nad torami, już teraz w godzinach szczytu gdy zamkną rampę samochody stoją aż do zjazdu z autostrady. Łącznik niewiele pomoże ponieważ część ludzi wraca z centrum do okolicznych miejscowości i napewno nie pojadą łącznikiem.
2. Szpecące elewacje w Łańcucie centrum należałoby odnowić i ujednolicić reklamy i szyldy.
3. Brak miejsc parkingowych a zwłaszcza przy urzędach przychodniach, gdzie miejsca zajmują na cały dzień osoby pracujące w Łańcucie.
4. Poprawa nawierzchni dróg.
5. Żadnych pomników więcej.
Ale najważniejszy jest WIADUKT!!!
6 grudnia 2017
+24
-3
a10-c17
~ Grzegorz   Witam Mieszkańców !Na pytanie czy miasto stoi w miejscu? jednym tchem można odpowiedzieć ,że tak!!!A mianowicie przez długotrwałą negatywną politykę naszych władz oraz nieprofesjonalizm i bierność samej rady miasta.A dlaczego takie wnioski? nie muszę tłumaczyć, wielu mieszkańców maista o tym wie, Ze radnym i władzy brak energii pomysłów oraz chęci do działania,zamknięci są w podejmowaniu decyzji(nie ma dobrej woli do dialogu z mieszkańcami)Wiele robi się bez konsultacji, Wyrzuca się pieniądze publiczne na nie potrzebne inwestycje jak np. remont i rozbiórkę pomnika(zamiast na cele,które mogą służyć mieszkańcom)brak jest infrastruktury takiej jak plenerowe siłownie,stadion jest w opłakanym stanie obietnice władz na nic się nie zdały.Nasz stadion może się schować przy stadionach w Białobrzegach,Soninie,Pruchniku czy Krzemienicy,Strefa ekonomiczna to jedna wielka kpina nikt nie dopuścił inwestorów z zewnątrz ,którzy chcieli zatrudnić wiele osób wtedy całą strefa zatrudniałaby około 800 osób a nie 150 jest jest teraz.Strefa zostaą wybudowana pod dyktando firmy B....pol gdzie większa częś to tereny owej firmy firma zatrudnia w większości pracowników nie z ansze miasta tylko z powiatu RPZet .A tak nie powinno być takie działania miasto sćiągają na margines. Doprowadzono do likwidacji takie potęgi przemysłowe jak Polmoś,Browar przynoszący zyski,Firmę PKS na dzień dzisiejszy największym pracodawcą w mieście to Centrum medyczne.A gdzie młodzi ,którzy powinni być przyszłością naszej społeczności z braku miejsc do imprez, miesc pracy opuszczają nasze miasto.Festiwal muzyki nie załatwi sprawy.W mieście poza piciem w nocnym sklepie z alkoholem nic się nie dzieje.Nasze miasto to potencjał nie tylko kulturalny ale i przemysłowy niewykorzystany w 100%. Zła infrastruktura,nieudolne rozwiązania z parkowaniem samochodów gdzie w naszym miescie są duże problemy z zaparkowaniem auto.Brak komunikacji miejskiej(nie każdy ma samochód)jak brak jest komunikacji to i wiadome,że każdy nawet bez większej potrzeby samochodem musi dojechać. Nazbierało by się jeszcze więcej przykładów moi poprzednicy w komentarzach już je wymienili. Ja przedstawiłem główne aspekty,tóre trzeba zmienić jak najszybciej w naszym pięknym mieście.A teraz musimy się wstydzić przez Białobrzegami, Żołynią i innymi miejscowościami, które dla naszych władz swiecą przykładem. Dlatego drodzy Państwo czas na zmiany w przyszłym roku. Potrzeba ludzi z energią i pomysłami.A nie analogicznie powtarzające się te same kandydatury.Pozdrawiam!!!!
6 grudnia 2017
+20
-4
063-962
~ Anullaa   Łańcut stoi w miejscu pora zmienić władzę w mieście bo mam wrażenie że zaspaly na 4 lata jak niedźwiedź na zimę. Może teraz obudzą się przed wyborami. Przykro bo miasto ma duży potencjał. Młodzi nie widzą tu perspektyw co widać po komentarzach.
6 grudnia 2017
+17
-5
e14-b41
~ ola   stworzyć nareszcie miejsc pracy- otworzyć drogę dla firm spoza Łańcuta
6 grudnia 2017
+10
-2
e14-b41
~ ola  do ~ paru   zgadzam się w 100 % -stołki pozajmowane przez pociotki, córki pracowników- w dodatku sama wiocha dominuje.
6 grudnia 2017
+19
-1
835-3f3
~ aaa   wieje ch...em,
6 grudnia 2017
+5
-1
5a3-8fa
~ będzie pomnik  do ~ Wiktor   chodza słuchy, że rada miasta się wycofa ze swojej decyzji i zezwoli na pomnik jednak. SKANDAL! Ulegli staroście i markowskim
6 grudnia 2017
+17
-3
afb-ae1
~ Tubylec   Pan burmistrz obieca wszystko jeszcze jedna kadencja i emeryturka a do szkoły wracać się nie chce PAMIĘTAJMY O TYM przy wyborach.
6 grudnia 2017
+13
-5
afb-ae1
~ robson   Czas zmienić władze i będzie ok i czekamy na zmiany w dobrym kierunki.
6 grudnia 2017
+12
-4
0c2-56a
~ paula   Proszę o informację co będzie na dość sporym terenie jednostki wojskowej na której właśnie powstaje jakaś mega altana, nowiutka siłownia i plac zabaw ? Dopóki nie zaczęły się mega remonty dzieciaki z osiedla Maczka chodziły na boisko grać w piłkę (mimo tragicznej nawierzchni), a teraz można się domyślać, że skoro cały teren został ogrodzony, to mieszkańcy okolicy nie będą mogli korzystać z placu zabaw oraz siłowni ?
Uważam, że takie tereny powinny być przeznaczane dla mieszkańców, a nie dla zamkniętej grupy osób. Proszę o wyjaśnienie...
6 grudnia 2017
+12
-2
c3c-850
~ Sru   Jezeli ktos liczy, ze w tej zpyzialej pisokatolskiej zapadlinie sie cokolwiek zmieni to radze od razu do psychatry podejsc po recepte. Ciemny lud(w ogole), ktory wybiera nam wladze od pewnego czasu ma to z zasady (samo)rozwoju nie lubi, po co sie wysilac, to co ma wystarczy, a nowe to nie wiadomo co i lepiej nie ryzykowac, przeciez i tak do nieba pojdzie a tam zapewne i drogi rowne i kamienice ladne i mikoska fiolkiem pachnie.
6 grudnia 2017
+11
-4
39b-f01
~ Marek  do ~ fr   Wszyscy młodzi zdolni już stamtąd uciekli. Budynek może i będzie fajny, chyba że urządzaniem zajmą się sami mdkowcy to może być gorzej - druga filia na Podzwierzyńcu :/. Może projektowaniem wnętrz zajęli by się jednak fachowcy albo przynajmniej pracownicy biblioteki (tam wnętrza są na miarę naszych czasów). Biblioteka miejska jest chlubą naszego miasta (2. miejsce w województwie), MOSiR mimo braków infrastrukturalnych nadrabia organizacją, inicjatywą i przyjazną atmosferą a MDK to wstyd na całe województwo...
6 grudnia 2017
+27
-4
d2a-a42
~ fr  do ~ Loganimate.pl   Dobry przedstawiciel w zupełności by wystarczył ;)
6 grudnia 2017
+7
-1
ab3-2a4
~ Mad   Stadion i jego zaplecze od 10 lat stoi!!! w Stali trenuje 14 drużyn / ponad 200 osób i mają do przebierania się 2 ogrzewane szatnie z prysznicami, mała salę konferencyjną i barak na zewnątrz.
6 grudnia 2017
+23
-3
21a-6e4
~ flaki   Jedno pytanie, które nurtuje już kilka osób.
Czy burmistrz ma kilka identycznych granatowych garniturów, czy tylko jeden?
6 grudnia 2017
+35
-3
610-9ff
~ paru   W urzędzie Miasta oraz Gminy Łańcut potrzeba zrobić porządek. Taki totalny, trzeba pozbyć się nepotyzmu!
Zmiana pracowników zaczynając od sprzątających po burmistrza i wójta.
W mieście oraz gminie Łańcut nic się nie dzieje. Miasto jest w stanie stagnacji. Inaczej sytuacja wygląda w Białobrzegach tam widać że coś się dzieje.
6 grudnia 2017
+79
-1
e65-5f3
~ Wiktor   1. Co burmistrz zamierza zrobić odnośnie krytej pływalni pękającej w szwach? Czy kryta pływalnia będzie rozbudowana o kolejną nieckę basenową?
2. Kiepski stan nawierzchni drogi przy byłym browarze. Kiedy się coś poprawi?
3. Czy będzie wybudowane kryte lodowisko?
4. Co z remontem/modernizacją basenów odkrytych?
5. Co z łącznikiem DK94 z autostradą?
6. Co z wiaduktem nad torami zamiast rampy?
7. Komu służą obecnie rządzący, czy PiS'owi i proboszczowi, czy może mieszkańcom miasta?
8. Co z modernizacją Plant? Czy będzie fontanna i scena?
6 grudnia 2017
+64
-6
2e1-5ac
~ Picard11   1. Cztery obrzydliwe chałupy przy Cetnarskiego, z dwóch z nich śmierdzi zgnilizną że aż trzeba wstrzymywać oddech oraz wieczne twierdzenie że się nie da! Nudne ***** W ramach remontu dolnej części ul. Cetnarskiego można poszerzyć skrzyżowanie, a przede wszystkim dobudować i poszerzyć chodniki!
2. Plac targowy, mini dworzec przy Cetnarskiego od lat nie przynosi chluby miastu, już nawet taka Żołynia i Sokołów MŁp. lepiej sobie z tym radzą.
3. Szybsze decyzje w sprawie budowy łącznika autostradowego z DK
94.
4. Co z terenami po byłej jednostce wojskowej. Podobno był przetarg i jakie są jego wyniki??
5. Program "Kafka" lub podobny dzięki kóremu można pozyskać dofinansowanie do wymiany starego pieca na nowe, bardziej przyjazne dla środowiska.
6. Aplikacja na telefony dzięki której można sprawdzić rozkłady jazdy wszystkich przewoźników na trasie Łańcut-Rzeszów, jak również na terenie całego powiatu (wiem, tu wiele zależy od wspólnego zorganizowania się wszystkich przewoźników).
O wygodnych autobusach niskopodłogowych też nie ma co marzyć, już Ukraina pod tym względem przegoniła Łańcut)!
7. Modernizacja basenów odkrytych na obiekcie MOSIR.
8. Lata mijają, a Mikośka wciąż śmierdzi. Czy to znaczy że już u źródła spod ziemi wypływa ściek??
Teraz pytanie, kto nam to obieca w kampanii wyborczej?? Obecne władze są jedynie od niszczenia pomnika i lenistwa, więc im nie wierzę!!!
6 grudnia 2017
+78
-3
dbb-1cc
~ J   Hala dla dzieciaków w SP3. Po trzy klasy w jednej małej sali. W czasach komputerów to często jedyny dla nich ruch. Jak mamy zadbać o następne pokolenia?
6 grudnia 2017
+21
-2
8fb-405
~ Jana  do ~ fr   Jak sie buduje MDK? Remont starego baraku komunistycznego ktory barakiem pozostanie tylko w kolorowy papierek go ubiora a droższy jak budowany od nowa
6 grudnia 2017
+11
-6
8fb-405
~ jana   Łańcut stoi w miejscu? NIE!! Łańcut sie uwstecznił! Pomysły??? Zmiana na stanowiskach burmistrza, starosty, wójta!!! to wszystko. Dla przykładu gmina Białobrzegi
6 grudnia 2017
+30
-3
65a-11d
~ Loganimate.pl   Czy istnieje plan wspierania rozwoju usług, które nie są przywiązane do konkretnego miejsca operowania? W ten sposób małe firmy (np. internetowe) mogłyby mieć klientów z całej Polski (i zza granicy?), a operowałyby w Łańcucie i w ten sposób ściągały do niego pieniądze.
6 grudnia 2017
+3
-2
65a-11d
~ Loganimate.pl   Siłą Łańcut jest jego historyczne dziedzictwo. Jakie są perspektywy jeszcze lepszego wykorzystania tego faktu? Czy są plany takiego skonstruowania wycieczek po okolicy, żeby turyści zostawali na noc? Na przykład: dzień 1.: Zamek, Powozownia, Julin (?), Spa (??), dzień 2.: Muzeum w Markowej, Synagoga, Storczykarnia, coś jeszcze?
Może istnieje plan stworzenia takich ścieżek zwiedzania okolicy w taki sposób, żeby zajęły one przynajmniej dwa dni i umiejętnie przeplatały podróż przez historię z atrakcjami i przyjemnościami bardziej współczesnymi?
6 grudnia 2017
+15
-2
154-23b
~ łańcucianin   Kiepska nawierzchnia w centrum, brak miejsc parkingowych, mało miejsc pracy, brak współpracy z zamkiem (dlaczego nie można stworzyć np. fajnego produktu regionalnego, knajpy oddającej ducha dawnych czasów?), niskie płace itd., itd...
6 grudnia 2017
+23
-1
d2a-a42
~ fr   Zapomniałem zadać pytania:
Ilę pracuje urzedników? Ile osób zostało zatrudnionych od ostatnicu wyborów. Oczywiście wiem że liczba wzrosła:] Ile wydaje sie na penjse w miescie Łańcut. Czy MOSiR Basen ile sie do tego interesu dokłada??
6 grudnia 2017
+19
-1
f5d-5b8
~ No   Niestety ludzie lubią stagnacje. Dla tego koła wzajemnej adoracji jest wszystko pięknie i ładnie
6 grudnia 2017
+19
-2
d2a-a42
~ fr   No wkońcu w jednym miejscu będzie mozna wywalić swoje żale. To mój mam nadzieje pierwszy.
Budynek MDK sie buduje brawo gratki ale dla kogo? Dla UTW? Skoro pomysły ludzie są Ci dami nic sie nie zmieni ;) Kraszewskiego łał drogę zrobili bez dziur.
6 grudnia 2017
+15
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
x