Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Zespół "Wilki" zagra w Łańcucie
Marcin Kowalczyk wiceburmistrzem
Nowy wicewójt gminy Łańcut
Damian Szubart nowym Burmistrzem
home > Start > Aktualności > Do Handzlówki przyjedzie "Naukobus"
Rozmiar tekstu:
AAA
HANDZLÓWKA
2018.05.08 07:14 | aktualizacja: 2018.05.08 07:16

Do Handzlówki przyjedzie "Naukobus"

20 mobilnych stacji badawczych i 3 edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu - w tym składzie Centrum Nauki Kopernik jedzie do małych miejscowości w całej Polsce. Udowadnia, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga.
Do Handzlówki przyjedzie "Naukobus"
Do Handzlówki przyjedzie "Naukobus"

Do udziału w takiej przygodzie zaprasza w tym roku warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Weźmie w niej udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 małych miejscowości w całej Polsce.
10 i 11 maja na zaproszenie sołtysa "Naukobus" pojawi się w Szkole Podstawowej im. ks. Władysława Krakowskiego w Handzlówce.

Nauka inaczej

Jak by to było, gdyby dzieci samodzielnie eksperymentując, mogły dostrzec inną, emocjonującą twarz nauki? Gdyby to nie były zwykłe lekcje biologii, chemii, fizyki czy informatyki, ale pełne niespodzianek samodzielne odkrywanie praw i zasad, które rządzą światem? Taką właśnie możliwość daje "Naukobus", projekt Centrum Nauki Kopernik - 20 stacji badawczych, które przyjeżdżają do szkoły wraz z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik, daje szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę. Edukatorzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają prezentowane zjawiska naukowe. Każda wizyta trwa dwa dni, w czasie których stacje badawcze są rozstawione w szkole, a uczniowie, którym towarzyszą edukatorzy, mogą z nich korzystać przez 6 godzin dziennie.

Moc dobrych doświadczeń
Samodzielne eksperymentowanie pozwala obudzić ciekawość i uczyć się bez wysiłku znanego z lekcji - siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także "Poradnik młodego naukowca" - propozycje doświadczeń, które mogą tam znaleźć i samodzielnie przeprowadzić w domu, pozwalają dłużej cieszyć się kontaktem z nauką w mniej poważnej formie. Jednak wystawa jest ciekawa nie tylko dzieci, ale i dla dorosłych. To dlatego w wybranych godzinach mogą ją bezpłatnie zwiedzać wszyscy chętni. - Przyjazd "Naukobusa" to duże wydarzenie dla naszej miejscowości. Dlatego w czwartek planujemy godziny otwarte dla wszystkich. Od 14:00 do 18:00 każdy mieszkaniec gminy Łańcut będzie mógł odwiedzić stację badawczą. Serdecznie zapraszamy - mówi Jakub Czarnota sołtys Handzlówki i współorganizator wystawy.

Przez całą Polskę

Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi "Nauka dla Ciebie", realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów. Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w dzieciach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań. To dlatego Centrum Nauki Kopernik pomoże także nauczycielom rozbudzać w uczniach zainteresowanie nauką.

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania "Naukobus", które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą "Nauka dla Ciebie".

Red
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Do Handzlówki przyjedzie "Naukobus", 0 out of 5 based on 0 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 4442
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
f93-d16
~ 123  Brawo dla sołtysa! :D
8 maja 2018
+32
-2
9cb-118
~ pleban  W Łańcucie można co najwyżej zorganizować pokaz alb, komeżek, sutann oraz habitów.
Każde inne pokazwisko uznane będzie za herezję i spalone w urzędzie miejskim na głosowaniu.
8 maja 2018
+31
-3
0d7-f40
~ Marek  W CNK byłem rok temu , wszystkim polecam. Czy jest szansa, by taką wystawę zorganizować w Łańcucie ?
8 maja 2018
+22
-0
Ostatnio dodane komentarze
f09-d9d
~ vickers  do ~ s   Tak trzymać!
9 maja 2018
+6
-0
0d7-f40
~ s  do ~ gamer   Do Handzlówki nie trzeba apelować, praktycznie co drugi tydzień zabawy i dyskoteki w Parku, teraz naukobuus, w niedzielę otwarcie trasy rowerowej, na wakacjach pikniki z darmowymi atrakcjami dla dzieci np. dmuchańce i profesjonalni animatorzy i duzo projektów społecznych angażujacych mieszkańców do pracy na rzecz wsi. Mało?
9 maja 2018
+8
-0
0d7-f40
~ s  do ~ 1.   Aplikowały do kogo .... chyba posła Gołojucha. narazie to tylko sołtysowi z Handzlówki udało się wystawę załatwić
9 maja 2018
+6
-2
6a1-b44
~ breeze   Szkoły w Polsce powinny wprowadzić program "Show and tell"
Dzieci same powinny omawiać swoje zainteresowania przed rówieśnikami.
9 maja 2018
+6
-0
891-02b
~ gamer   Brawo Handzlówka!
Apeluję do sołtysów Handzlówki, Albigowej, Wysokiej i Soniny.
Starajcie się organizować jak najwięcej imprez dla ludzi, dożynki to nie wszystko.
Trzeba rozruszać i integrować mieszkańców poprzez organizowanie pikników/imprez sportowych oraz artystycznych.
9 maja 2018
+9
-0
b37-284
~ 1.   W Gminie Łańcut, oprócz Handzlówki jeszcze kilka większych szkół aplikowało o naukobus i czekają w kolejce. Jeżeli mówimy o "małych miejscowościach", to cytat z zasad aplikowania o naukobus: "W programie mogą wziąć udział szkoły, które znajdują się w miejscowościach liczących poniżej 130 tysięcy mieszkańców".
9 maja 2018
+9
-0
cca-6c1
~ myspy  do ~ lenka   Władze trzeba jak najszybciej wymienić! Wyrwać te chwasty z korzeniami bo tylko szkodzą miastu a pod stołem robią dobrze kosciołowi.
9 maja 2018
+8
-0
39b-f01
~ Marek  do ~ Rh+   Tak to właśnie działa, wynaleźć pretekst że niby się nie da i wciskać ludziom kity. Wiecznie usprawiedliwiać swoją nieudolność bo przecież remont, bo proboszcz krzywo się popatrzy, bo Łańcut za mały albo za duży. Info z ministerialnej strony dot. projektu: "W programie mogą wziąć udział szkoły, które znajdują się w miejscowościach liczących poniżej 130 tysięcy mieszkańców". Raczej się łapiemy ;)
9 maja 2018
+6
-1
278-078
~ Rh+  do ~ pleban   Czytaj ze zrozumieniem tekst cyt."To dzięki niemu dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych edukatorów". Niestety Łańcut nie kwalifikuje się do tego. Nie hejtuj!!!
9 maja 2018
+1
-3
835-3f3
~ lenka   BRAWO!!! i to jest autentycznie coś ciekawego.
łańcut i "władze" mogą brać przykład
8 maja 2018
+9
-2
9cb-118
~ pleban  do ~ Marek   W Łańcucie można co najwyżej zorganizować pokaz alb, komeżek, sutann oraz habitów.
Każde inne pokazwisko uznane będzie za herezję i spalone w urzędzie miejskim na głosowaniu.
8 maja 2018
+31
-3
f93-d16
~ 123   Brawo dla sołtysa! :D
8 maja 2018
+32
-2
0d7-f40
~ Marek   W CNK byłem rok temu , wszystkim polecam. Czy jest szansa, by taką wystawę zorganizować w Łańcucie ?
8 maja 2018
+22
-0
dd7-4cf
~ MGB6   Może coś takiego? http://pan.luzna.pl/
8 maja 2018
+16
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x