Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Burmistrz będzie ubiegać się o reelekcję
Sławomir Rejman kandydatem na burmistrza
Działki na sprzedaż w Soninie
Barbara Czechowicz kandyduje na stanowisko wójta
home > Start > Aktualności > Będzie tunel?
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2018.07.26 07:29 | aktualizacja: 2018.07.26 07:30

Będzie tunel?

Koncepcja budowy tunelu pod torami w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 w Łańcucie na liście rezerwowej.
Będzie tunel?
Będzie tunel?

W związku z uruchomieniem projektu pn. "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami - etap III" (Etap III), w grudniu 2017 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwróciły się do zarządców dróg w całej Polsce z propozycją współpracy w zakresie współfinansowania inwestycji drogowych, obejmujących budowę skrzyżowań bezkolizyjnych w zamian za istniejące przejazdy kolejowo-drogowe. Zarządcy dróg zostali poinformowani o możliwości aplikacji do tego projektu oraz o obowiązujących warunkach i zasadach udziału. W celu potwierdzenia swojego akcesu do Etapu III, każdy zarządca drogi powinien potwierdzić, że posiada zabezpieczone środki finansowe na realizację zadania oraz przygotować wstępną koncepcję, określającą rozwiązania techniczne, sposób powiązania z lokalnym układem komunikacyjnym i koszty realizacji inwestycji, a także przedstawić argumentację uzasadniającą realizację danego przedsięwzięcia. Przygotowane przez zarządców drogi koncepcje były przedmiotem analizy wielokryterialnej, której celem była ostateczna kwalifikacja zadań do projektu. Opierając się na dostępnej w ramach Etapu III puli środków unijnych, sporządzono listę podstawową oraz listę rezerwową inicjatyw.

-Koncepcję budowy tunelu pod torami w Łańcucie opracował i złożył w ramach aplikacji do Etapu III Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. Koncepcja ta była analizowana, podobnie jak inne koncepcje zarządców dróg, według określonych kryteriów eksploatacyjnych, technicznych i ekonomicznych. Ponieważ nie uzyskała w analizie wielokryterialnej kwalifikującej liczby punktów, została ujęta na liście rezerwowej inicjatyw - informuje Dorota Szalacha z PKP PLK S.A.

Red
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Będzie tunel?, 5.0000 out of 5 based on 3 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 21531
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (21)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
0d7-f40
~ s  Panowie Gwizdak, Krzysztoń, Gołojuch i Łoza do dymisji . Kto jest za wymianą kadr w gminie i mieście Łańcut łapka w górę!
26 lipca 2018
+84
-11
eef-450
~ wolanek  Gdyby tak większość urzędników z urzędu miejskiego mieszkała za torami na północ od przejazdu i codziennie musiałaby, stać w korkach to gwarantuję, że własnym rękoma przekopaliby tunel pod torami. Mamy co mamy, co szkodzi obiecać? Czas na stanowczą zmianę całych ekip w urzędach. Czas skończyć z nepotyzmem raz na zawsze!
26 lipca 2018
+55
-5
e63-df8
~ braun  Pomysł wiaduktu/tunelu nad torami był już w Łańcucie w latach 60 ub. wieku. Nie jest to więc żaden genialny nowy pomysł.
Wtedy jednak nie było takiego ruchu samochodowego i przez wzgląd na koszty odstąpiono od realizacji - a szkoda, bo pewnie wtedy by go wykonano i służyłby do dzisiaj.
26 lipca 2018
+46
-1
Ostatnio dodane komentarze
b39-7b8
~ dobzewomtak   korki to dopiero zobacycie pany
31 lipca 2018
+5
-0
bcf-504
~ AMF   Korki to będą po budowie tunelu/wiaduktu!
Teraz opuszczenie szlabanów zapewnia spokojne włączenie się do ruchu czy lewoskręt, po ich likwidacji będą konieczne kolejne boje o postawienie świateł.
28 lipca 2018
+2
-5
9fe-a81
~ lin  do ~ Stoik   Czy to znaczy, że jezeli było gorzej a jest lepiej to znaczy, że władza dział dobrze?
Porównaj Polskę z 1945 roku i 1989 Twój sposób myślenia każe przyklasnąć ówczesnej władzy i niech dalej rządzi.
Tak powiat i miasto rozwijają się ale znacznie wolniej (szczególnie powiat) od naszego otoczenia. Niestety ale dalsze rządy Krzysztonia to będzie katastrofa (juz jesteśmy jednym z najgorszych powiatów w województwie). Rządy Gwizdaka to nie katastrofa ale stagnacja. Trzeba więc zmian
28 lipca 2018
+6
-0
5b6-420
~ .  do ~ i ja k...a z powiatu   powiało sarkazmem ;)
27 lipca 2018
brak ocen
c2a-796
~ Stoik  do ~ zwolennik Epikureizmu   Drogi zwolenniku Rysia Petru... tffu epikureizmu znaczy się. 1. Most na Czarnej (buduje się), 2. most w Budach Łańcuckich, 2. most w Kosinie, drogi gdzie się człowiek nie obejrzy jakaś nowa droga. Każdy nowy chodnik człowieku jest też jednocześnie ścieżką dla rowerzystów. Zapytaj rowerzystów czy korzystają z powstających w całym powiecie chodników. Jest trasa green velo. Są trasy rowerowe w gminach. Kto chce jechać rowerem z pewnością znajdzie coś dla siebie. Drogi epikureiku samo krytykanctwo dla krytykancwa jest słabe. Weź się do jakieś roboty zrób coś pożytecznego zrealizuj jakaś inwestycję samorządową. To potem pogadamy.
27 lipca 2018
+3
-15
e06-1c7
~ i ja k...a z powiatu   .... ludzie po co nam tunel,drogi,chodniki, priorytetem powinna być ławeczka błaszczaka albo pomnik kaczyńskiego
26 lipca 2018
+15
-8
e06-1c7
~ zwolennik Epikureizmu  do ~ Stoik   .... gdzie Ty człowieku nowe mosty i drogi widzisz. Podniecasz się bo trochę chodników powstało. A co ze ścieżkami dla rowerzystów? Ile ich masz w naszym powiecie? Żenada.
26 lipca 2018
+13
-3
b56-27f
~ Stoik   Platformiersi, PSLowcy, SLDowcy od 10 lat albo i dłużej ujadają na różnych forach internetowych jaki to Gołojuch, Krzysztoń i Gwizdak źle i nic dla miasta i powiatu nie robią. A tymczasem Panowie wygrywają każde kolejne wybory, Łańcut i Powiat powoli acz systematycznie poprawia swoją infrastrukturę, drogi się buduje, chodniki robi, mosty i wiele innych rzeczy. A jak zrobią ten tunel pod wiaduktem to anonimowi krytykanci napiszą, że przecież miał być wiadukt i że inwestycja jest beznadzieja. Przed nami przebudowa Drogi Krajowej 94 przez Powiat Łańcucki. Zachęcam anonimowych krytykantów żeby wyszli oprotestować przebudowę drogi jako niewłaściwą i niepotrzebną. Ludziom to nigdy nie można dogodzić a szczególnie anonimowym krytykantom :P
26 lipca 2018
+6
-20
87d-450
~ ROBSON   Ja słyszałem że na naszej rzecze Mikośce ma powstać stocznia oraz port przeładunkowy "Wschód". Dyrdymały jak ze wszystkim w naszym mieście oczywiste jest tylko to że nasze miasto dzięki naszym władzom stacza we wszystkich dziedzinach. A szkoda bo ma potencjał.
26 lipca 2018
+19
-2
9fe-a81
~ klo   Po raz kolejny pokazuje się, że skutecznośćc posła Gołojucha jest zerowa. Oto lista jego dokonań w drogownictwie:
- rezygnacja z obwodnicy Łańcuta!
- ograniczona i proponowana w fatalnym dla miasta zakresie przebudowa drogi krajowej 94 (dawnej 4)
- odłożenie budowy łącznika autostrady z drogą 94.
CZY MOŻNA BYŁO WIĘCEJ SPRAW ZAWALIĆ? PEWNIE TAK ALE WYNIK I TAK JEST PORAŻAJĄCY!
26 lipca 2018
+36
-4
2b6-c2b
~ MGM   Nie będzie ani tunelu ani wiaduktu ani łącznika. I znowu z obietnic kicha. Nic nie robicie Gołojuchu, Krzysztoniu, Pilawo czy Gwizdaku. Jedna wielka szmira i chała. Podzwierzyniec utonie w korkach. A wy będziecie tylko wbijać kolejne łopaty i po raz wtóry otwierać te same inwestycje oraz składać kwiatki byle tylko się pokazać. Wstyd i hańba. Czas Was zmienić i wywalić całą skompromitowana ekipę. Nic nie robicie dla Łańcuta. No może oprócz stawiania pomników.
26 lipca 2018
+39
-1
1f9-f3e
~ Marysia   Włodarze szybko wykonali obwodnicę, teraz chcą zdążyć przed wyborami z tunelem.Brawo! Będę na Was głosował.Może pod koniec następnej kadencji wybudują port rzeczny?
26 lipca 2018
+24
-1
8a6-1df
~ pezdioch  do ~ mieszkaniec   kiełbasa wyborcza?a kogo?
26 lipca 2018
+21
-0
4fa-7af
~ aa   my zawsze jesteśmy na liście rezerwowej, ważne że w Rzeszowie się zbuduje przejazd w Łańcucie można przecież czekać i czekać ale latami.
26 lipca 2018
+27
-0
0d7-f40
~ s   Panowie Gwizdak, Krzysztoń, Gołojuch i Łoza do dymisji . Kto jest za wymianą kadr w gminie i mieście Łańcut łapka w górę!
26 lipca 2018
+84
-11
60a-076
~ mieszkaniec   Ponieważ nie uzyskała w analizie wielokryterialnej kwalifikującej liczby punktów, została ujęta na liście rezerwowej inicjatyw - informuje Dorota Szalacha z PKP PLK S.A. pytanie dlaczego?? Za mały ruch kolejowy? samochodowy? czy nie miał sie kto przyłożyc do projektu. Całe życie mieszkam za tymi torami teorii na temat wiaduktu tunelu nie zlicze. Dziwne ze burmistrz ktory mieszka po sasiedzku nie przyłozyl sie do tematu miałby nie wątpliwie swój wkład w historie miasta. Artykuł to kiełbasa wyborcza
26 lipca 2018
+28
-1
eef-450
~ wolanek   Gdyby tak większość urzędników z urzędu miejskiego mieszkała za torami na północ od przejazdu i codziennie musiałaby, stać w korkach to gwarantuję, że własnym rękoma przekopaliby tunel pod torami. Mamy co mamy, co szkodzi obiecać? Czas na stanowczą zmianę całych ekip w urzędach. Czas skończyć z nepotyzmem raz na zawsze!
26 lipca 2018
+55
-5
e63-df8
~ braun   Pomysł wiaduktu/tunelu nad torami był już w Łańcucie w latach 60 ub. wieku. Nie jest to więc żaden genialny nowy pomysł.
Wtedy jednak nie było takiego ruchu samochodowego i przez wzgląd na koszty odstąpiono od realizacji - a szkoda, bo pewnie wtedy by go wykonano i służyłby do dzisiaj.
26 lipca 2018
+46
-1
8a6-1df
~ pezdioch  do ~ michal   Oby widać ze nasze władze nic nie robią w tym temacie to kolej cos próbuje prawo PKP
26 lipca 2018
+17
-0
db4-4d3
~ michal   będzie tunel? czy będą wybory? dajcie spokój, tylko IDIOTA mógłby w to uwierzyć
26 lipca 2018
+31
-0
afb-ae1
~ power   I gruszki na wierzbie też urosną.
26 lipca 2018
+27
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x