Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Burmistrz będzie ubiegać się o reelekcję
Sławomir Rejman kandydatem na burmistrza
Działki na sprzedaż w Soninie
Barbara Czechowicz kandyduje na stanowisko wójta
home > Start > Aktualności > "Bezpieczny przejazd"
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2022.04.23 08:49 | aktualizacja: 2022.04.23 09:14

"Bezpieczny przejazd"

W piątek łańcuccy policjanci prowadzili działania prewencyjno-kontrolne "Bezpieczny przejazd". Funkcjonariuszy łańcuckiej drogówki spotkać można było w pobliżu strzeżonych i niestrzeżonych przejazdów kolejowych. Głównym celem piątkowych działań było przeciwdziałanie niewłaściwym zachowaniom kierowców przekraczających tory kolejowe.
"Bezpieczny przejazd"
"Bezpieczny przejazd"

Policjanci łańcuckiej drogówki systematycznie prowadzą działania prewencyjno-kontrolne na przejazdach kolejowych, znajdujących się na terenie naszego powiatu. Na bieżąco również weryfikowane są zgłoszenia o nieprawidłowościach w oznakowaniu, czy w działaniu sygnalizatorów oraz zapór przed przejazdem kolejowo-drogowym. Celem tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowych i przeciwdziałanie niewłaściwym zachowaniom kierowców.
To właśnie głównie z winy kierujących pojazdami często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń, które na torowisku mogą zakończyć się tragicznie. Część kierowców nagminnie ignoruje znak STOP, czy też migające czerwone świtało sygnalizatora. Często również dochodzi do sytuacji wjeżdżania na przejazd w czasie opadania rogatek, co skutkuje uszkodzeniem zapory lub utknięciem pojazdu między opuszczonymi rogatkami. Pamiętajmy, że wjeżdżając na przejazd kolejowy mamy obowiązek zachować szczególną ostrożność i upewnić się, że nie zbliża się pojazd szynowy.
Pamiętajmy również o obowiązujących nas zakazach:

  • objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;
  • wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
  • wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;
  • omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.

źródło podkarpacka.policja.gov.pl
Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
"Bezpieczny przejazd", 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 7175
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x