Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Aleksander Cwynar kandyduje na wójta
Chciał sprzedać, a stracił prawie 2 tys zł.
Gmina sprzedaje działkę w Albigowej
Dwóch kandydatów na Wójta Gminy Łańcut
home > Start > Aktualności > Kto zostanie wójtem gminy Łańcut?[SONDA]
Rozmiar tekstu:
AAA
GMINA ŁAŃCUT
2018.10.05 15:04

Kto zostanie wójtem gminy Łańcut?[SONDA]

Dwóch kandydatów w tegorocznych wyborach na wójta gminy Łańcut odpowiada na nasze zapytanie.
Kto zostanie wójtem gminy Łańcut?[SONDA]
Kto zostanie wójtem gminy Łańcut?[SONDA]

SONDA

Na kogo oddasz głos w wyborach na wójta gminy Łańcut

Kandyduję na wójta gminy Łańcut, ponieważ…

Jakub Czarnota: Po 20 latach gmina Łańcut potrzebuje nowych pomysłów oraz pokładów energii. Nasza gmina ma bardzo duży potencjał rozwojowy. Trzeba go tylko odpowiednio wykorzystać. Będąc blisko Rzeszowa, mając dostęp do drogi krajowej, linii kolejowej, dwóch dróg wojewódzkich, w przyszłości także łącznika z autostradą, do tego malownicze tereny możemy być jedną z szybciej rozwijających się gmin wiejskich na Podkarpaciu. Głównym celem radnych wybranych z listy Aktywna Gmina Łańcut, moim oraz wszystkich osób, które będą z nami współpracować jest obudzenie potencjału naszej gminy.

Zbigniew Łoza: Jeszcze pół roku temu mieszkańcy zwracali się do mnie z pytaniem i prośbą o przedłużenie swojej kadencji ze względu na podjęte inwestycje i otrzymane środki. Faktem jest, że zarządzanie ponad 100 mln budżetem i pozyskanymi z zewnątrz funduszami wymaga dużego doświadczenia i umiejętności. Pieniądze publiczne są własnością ludzi, a ich zarządzanie wiąże się z odpowiedzialnością. Od miesięcy, lat zabiegałem o poważne pieniądze dla odciążenia budżetu i większych oszczędności. To wszystko dla zwiększenia możliwości gminy o kolejne inwestycje, wsparcie oświaty, wydarzenia kulturalne i działania profilaktyczne. Priorytetem są dla mnie zawsze przedsięwzięcia związane z budową, przebudową i remontami dróg, zwiększeniem bezpieczeństwa pieszych, budową hal sportowych, żłobków i przestrzeni aktywnego wypoczynku. Są to zadania wymagające dużego zaangażowania i ciężkiej pracy, cech które mnie charakteryzują i definiują powody, dla których zdecydowałem się kandydować. Ja nie boję się ciężkiej pracy. Doskonale Państwo o tym wiecie. Chętnie rozmawiałem z każdym z Was wsłuchując się w Państwa potrzeby i oczekiwania. Może nie udało się spełnić każdej prośby, jednak sprawy mieszkańców nigdy nie były mi obojętne.

Pierwszymi sprawami, którymi zajmę się, gdy zostanę wójtem będzie...

Jakub Czarnota: Zmiana na stanowisku wójta wiąże się z procedurami określonymi przepisami prawa. Musi być zachowana ciągłość pracy urzędu oraz jednostek budżetowych. Funkcję obejmę w połowie listopada, jednym z dokumentów jaki dostanę będzie prowizorium budżetowe na rok 2019. Będę miał za zadanie pokierować administracją, by plany i finansowe zobowiązania "odziedziczone" po poprzednikach zostały zrealizowane. Planuję spotkania z pracownikami szkół, przedszkoli i innych jednostek na temat wzrostu wynagrodzeń najsłabiej zarabiających. Jeśli chcemy, by ludzie należycie pracowali, należy im przywozicie płacić.

Zbigniew Łoza: Będzie to kolejny dzień wytężonej pracy, pilnych i ważnych decyzji. Z pewnością powołam mojego zastępcę.

Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Kto zostanie wójtem gminy Łańcut?[SONDA], 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 29785
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (143)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
bc5-e30
~ mieszkaniec Soniny  Łoza
Priorytetem są dla mnie zawsze przedsięwzięcia związane z ...budową hal sportowych, żłobków
Panie wójcie w Soninie właśnie Pan pokazałeś jak hale sportowe są dla Pana ważne.
Żłobki? Przed 20 lat nie otworzył Pan jednego żłobka w gminie.
Wstydziłby się Pan takie bzdury opowiadać.
5 października 2018
+62
-23
437-4c9
~ Pabi  Panie Czarnota ma Pan szansę na +5 głosów z mojego domu, wystarczy tylko że stwierdzi Pan źe Nowoczesna to najgłupsza partia w historii polskiego parlamentaryzmu, a członkowie tej śmisznej partii to idioci. Co z tego że Pana asystent odszedł z tej partii, samo to że w niej był dużo o nim mówi.
7 października 2018
+38
-7
fe1-795
~ Vleva  Jeśli Pan Czarnota wygra a jestem niemal pewien, że wygra to całe kółko wzajemnej adoracji będzie miało niezły zgrzyt.
15 października 2018
+36
-8
Ostatnio dodane komentarze
572-fec
~ Patataj  do ~ giri   Widocznie nie potrafisz pisać po polsku. Było nie rzucać w szkołę kamieniami :-))
21 października 2018
brak ocen
cdb-383
~ giri   DLaczego sa kasoanw komentarze?
19 października 2018
+1
-0
fc8-948
~ mieszkaniec Gminy  do ~ wwwrrrr   Proszę zauważyć, że kolega o Dolas pierwszy zarzucała mi głupie gadanie, a kretyn albo idiota są to określone terminy medyczne mówiące o ludziach którzy nie mogą czegoś zrozumieć- nic w nich obraźliwego .
19 października 2018
+1
-2
1f9-f3e
~ wwwrrrr  do ~ mieszkaniec Gminy   Kilka komentarzy wyżej - wyzywasz dolasa od kretynów i idiotów. Jak to sie ma do tego co mówisz o kulturze wypowiedzi na forum. W ferworze walki tracisz kontrole nad tym co piszesz. Wyluzuj człowieku troche!!
19 października 2018
+6
-1
1f9-f3e
~ Hyndzel  do ~ mieszkaniec Gminy   A co za osiągnięcia miał jak pracownik w Urzędzie Marszałkowskim???. W jego programie powyżej nie wiele jest napisane co zrobi - prócz podniesienia wynagrodzeń (tani marketingowy chwyt)???
19 października 2018
+8
-4
1f9-f3e
~ Hyndzel  do ~ mieszkaniec Gminy   Handzlówka sama w sobie jest piękna. Zatem: CO DLA WSI ZROBIŁ P CZARNOTA JAKO SOŁTYS???? Tylko konkretnie??
19 października 2018
+8
-5
bc5-e30
~ x   Histeryczna obrona wójta jest zabawna. Pogódźcie się z tym, że po 20 latach czas na zmianę lidera.
Nowy wójt do stołka nie przyspawa się. jeśli się nie sprawdzi to za 5 lat wybierzecie innego. Ale już sam fakt odsunięcia Łozy od władzy teraz oznacza koniec układów w naszej gminie, których geneza sięga czasów PRL . Choćby z tego względu trzeba dać szanse nowemu. Nic więcej...
18 października 2018
+12
-7
bc5-e30
~ x   Największą kompromitacją wójta jest sprawa wiatraków. Choćby za ten numer Łoza i wszyscy radni, którzy popierali ta inwestycję czyli spora cześć KWW Samorząd Gminy Łańcut powinni dostać czerwoną kartkę od wyborców. I chyba tym razem dostaną
18 października 2018
+12
-7
5ce-98f
~ mieszkaniec Gminy  do ~ Merkel   Co dla Handzlówki zrobił Pan Czarnota ??? to proszę przyjąć do wiadomości : drugie miejsce jako sołtys w woj. podkarpackim- Handzlówka zajęła trzecie miejsce jako sołectwo w woj. podkarpackim. Często jestem w Handzlówce i widzę a także rozmawiam z ludźmi . Proszę się tam wybrać zobaczyć i pogadać, może zmieni Pan/ Pani/ zdanie.
18 października 2018
+7
-5
423-671
~ Adameczek   Dla mnie Łoza jest spalony jako wójt, ale jeśli chodzi o rad gminy, to będę głosował na PiS, bo nie mogę patrzeć na tą walkę czarnoty z loza
18 października 2018
+1
-8
1f9-f3e
~ Merkel  do ~ mieszkaniec Gminy   Każdy interpretuje sytuacje po swojemu. Ja nie jestem niczyim adwokatem. Jeśli kogoś to ubodło - to jako jeden z nielicznych tutaj mówię PRZEPRASZAM i kończę tę dyskusję. I tak to niczego nie zmienia - w każdym razie nie idę w zaparte. AMEN !!!!
18 października 2018
+2
-2
ad5-6c7
~ ???  do ~ Merkel   i to jest merytoryczne. Jakie to były sytuacje ?
18 października 2018
+0
-1
1f9-f3e
~ Merkel  do ~ mieszkaniec Gminy   Być może atmosfera była niemiła, ale były tam jeszcze dwie sytuacje, z których wynikało że Pan Czarnota nie miał racji m. in dotyczyło to p. Sołtys. Może ktoś nagrywał to wszystko, co tam się działo - wiec wszystko będzie jasne????. Z tego, co wiem to ze Soniny nikt na Wójta nie kandyduje, wiec raczej mieszkańcy nie mieli powodów żeby od tak nie czuć sympatii do Pana Czarnoty. A tak przy okazji, co takiego wielkiego Pan Czarnota zrobił dla Handzlówki będąc sołtysem???? skoro już tak Pan pisze o jego wybitnych zasługach??? Może dla odmiany ktoś powie coś miłego nt tego człowieka??? Może i ja się przekonam do niego???? Proszę tu wszystkim napisać
18 października 2018
+4
-2
ad5-6c7
~ ???  do ~ Merkel   tak, pewnie, sztabowiec. Robię Czarnocie kanapki i zaparzam herbatę w termos. Krawatów nie wybieram bo jestem daltonistą.
.
Ale do rzeczy. Nie pisałem, że kolega groził ale ,że na tym spotkaniu obrażano, grożono i zastraszano. Nie można się zgodzić z twierdzeniem, że jeśli ktoś jest obrażany i zastraszany to robi z siebie ofiarę dla zyskania głosów. Mówiąc w ten sposób przekraczamy granicę przyzwoitości.
18 października 2018
+3
-3
1f9-f3e
~ Merkel  do ~ ???   Ja nie uczestniczyłem w tym zebraniu. Nikogo nie zastraszałem ani nie groziłem. Pan pewnie tez tam nie był - wiec opisujemy relacje świadków. Jak zwykle punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja jestem wobec obu kandydatów obojętny, ale Pan widzę anonimowo - zapewne sztabowiec Pana Czarnoty.
18 października 2018
+4
-2
67e-4e7
~ mieszkaniec Gminy  do ~ do ??? sprostowanie   Jeszcze jedno , nie spotkałem komentarza , aby Pan Czarnota te słowa o zastrzeleniu przypisał do siebie w celu pozyskania głosów. Więc proszę domysły zachować dla siebie
18 października 2018
+4
-3
67e-4e7
~ mieszkaniec Gminy  do ~ do ??? sprostowanie   Ja także popodpieram się relacjami świadków bo na tym zebraniu nie byłem, ale interpretacja tych świadków była bardziej szczegółowa bo twierdzili z całą stanowczością że padły słowa ,że jakby miał pistolet toby Czarnotę zastrzelił więc proszę nie interpretować sobie tego po swojemu. Typowe tłumaczenie "kogoś by zastrzelił " ale pozbawione sensu. Po co miałby takie słowa wypowiadać. Co do karierowiczostwa - Pan Czarnota karierą już zrobił bo być doradcą Marszałka to chyba nie byle co, a jednak poświęcił się pracy w samorządzie jako sołtys z niemałym sukcesem trzeba to przyznać, po to tylko aby po szczeblach dojść wo urzędu Wójta.
18 października 2018
+4
-4
ad5-6c7
~ ???  do ~ do ??? sprostowanie   kilka godzin chamstwa, obrażania i zastraszania wobec kandydata na urząd wójta (który w poprzednich wyborach otrzymał ok 40% głosów) nazywasz zrobieniem z siebie ofiary dla zyskania głosów ?
18 października 2018
+3
-3
1f9-f3e
~ do ??? sprostowanie   Z relacji świadków zebrania wiem, że starszy człowiek powiedział że kogoś by zastrzelił, ale było to lapidarne określenie na to co dzieje się w ogóle w Polsce zwłaszcza w Warszawie i to zostało w trakcie wyjaśnione. Oczywiście Pan Czarnota przypisał to własnej osobie, żeby zrobić z siebie ofiarę i tym samym zyskać głosy. Ale tak niestety nie było. I nie wrzucam obu kandydatów do jednego worka i nikogo nie chciałem i nie chce obrazić. Takie sa po prostu fakty
18 października 2018
+7
-3
ad5-6c7
~ ???  do ~ Merkel   gdyby Czarnota był karierowiczem to zostałbym robić karierę w urzędzie marszałkowskim i potem do stolicy a nie startował na wójta w podłańcuckiej wsi.
Dodatkowo z tego co słyszałem to na spotkaniu wiejskim w Soninie Czarnota był obrażany i zastraszany przez kilka godzin a sam nie obraził nikogo. Więc proszę ludzi Czarnoty i wójta do tego samego wora nie wkładać bo to dwa inne światy.
18 października 2018
+8
-4
1f9-f3e
~ Merkel   Patrząc z boku na ten cały przedwyborczy ambaras (podobnie jak np w Warszawie)- wszyscy nawzajem wylewają na siebie "pomyje" - próbując zdyskredytować kontrkandydata. W wielu przypadkach nie ma kandydatów, na których można z czystym sumieniem oddać swój głos - podobnie jest i u nas (oczywiście to tylko moje zdanie). Pan Łoza - wiele stracił w oczach mieszkańców gminy za wiatraki (realny spadek wartości działek oraz niemożność budowy w obrębie strefy, nie mówiąc o negatywnym oddziaływaniu tychże wiatraków). To wszystko spowoduje że, tereny w strefie wiatraków na długie lata będą martwe i pozbawione możliwości rozbudowy oraz rozwoju. Natomiast Pan Czarnota to człowiek bez kompromisu, typowy populista i karierowicz. Posada Wójta, to tylko chwilowy i kolejny przystanek w jego karierze politycznej. Reasumując: brak sensownego kandydata na Wójta w naszej gminie.
18 października 2018
+4
-5
471-4cd
~ DOBRY   GŁOSUJMY NA NOWE , A BĘDZIEMY MIELI JABŁKA /SPADY /
17 października 2018
+6
-14
580-945
~ lol  do ~ Vleva   Jak wygra to będzie kolejna "dobra zmiana", z jednego kółka na drugie. Nie rozumiem jak tak duża gmina nie potrafi wystawić do wyborów dobrego kontrkandydata.
17 października 2018
+4
-11
ccc-3ac
~ Wysoczanin  do ~ Tomek   Ja też będę głosował na Pana Czarnotę. Podziękuję tym panu Łozie za wiatraki!
17 października 2018
+13
-5
6c3-73b
~ sko-mra   Boj to jest nasz ostatni
Krwawy skończy się trud...
16 października 2018
+10
-3
99f-062
~ ciekawy   Jeżeli Wójt nie straci władzy i towarzystwo , które za nim stoi nie zostanie odesłane tam, gdzie znaleźć się dawno powinno czyli w publiczny niebyt to tu nigdy nie zawita cywilizacja i po prostu zwykła normalność. Oni są jak blok betonu, który wciąga nas w głębinę.
16 października 2018
+15
-8
5ea-df8
~ He - man   Tak, potwierdzam, jakis dziadek powiedział, że gdyby miał broń zastrzeliłby Czarnotę. Sołtys i wójt udali że nie słyszą, niektórzy klakierzy rechotali. Skomra? Do kandydatki z Aktywnej Gminy pracującej w bibliotece gminne argument na poziomie "wójt jest pani pracodawcą a pani kandyduje od Czarnoty, co za nielojalność" (cytuję z pamięci)
16 października 2018
+15
-7
bd0-d51
~ sonina  do ~ obserwator   pani Wójcik juz została ukarana przez obecne władze, nową biblioteką (raczej jej brakiem). widać komu ma służyć wyremontowany budynek.... na sport i książki w nim miejsca nie ma. widać ogólne oburzenie w Soninie, myślę ze będzie ono miało wpływ na szybki koniec tych rządów.
16 października 2018
+11
-6
f9d-9fc
~ Tomek   Wysoka będzie głosowała na Pana Czarnotę, Pan obecny wójt już dosyć nam pomógł, za wiatraki będą Panu wójtowi dziękować pokolenia wysoczan. nie zapomnimy.
15 października 2018
+20
-6
5ce-98f
~ zorro   Na miejscu Pana Jakuba obstawiłbym komisje wyborcze swoimi
obserwatorami. Drużyna Wójta jest mocno zdeterminowana, coś mi tu śmierdzi .....
15 października 2018
+19
-6
bc5-e30
~ x   W Soninie dużo się dziś mówi o wczorajszym "Zebraniu" bo trudno to nazwać Zebraniem
To skandal, że w obecności wójta Łozy, proboszcza, przewodniczącego rady Skomry radnego Krauza i sołtyski Czechowicz zwolennik wójta powiedział na całą salę, że Czarnotę należy zastrzelić . Jeszcze większy skandal, że nikt z ekipy wójta nie zareagował a wielu nawet się śmiało.
Wstyd dla wójta i jego ekipy
15 października 2018
+19
-5
3fd-def
~ obserwator  do ~ ???   Proboszcz próbował uspokoić emocje, co ważne nie opowiedział się za żadnym z kandydatów, a ten dziadek co hasło z pistoletem powiedział to stary sympatyk rządzącej ekipy, nawet na otwarciu dla vipów był wiec musiał się jakoś odwdzięczyć za zaproszenie
15 października 2018
+13
-4
de9-939
~ Prokurenter   Układy i układziki, widocznie ktoś ma dużo za uszami, skoro tak atakuje pana Czarnotę. Gdy wójtem zostanie Czarnota, to mogą wyjść różne nieprzyjemne rzeczy dla obecnie rządzących.
Z tym zastrzeleniem pana Czarnoty jest na to paragraf:
Art. 190 KK stanowi: § 1." Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Już powinno być skierowane podejrzenie popełniania przestępstwa na policję i do prokuratury.
15 października 2018
+17
-8
ad5-6c7
~ ???  do ~ He-Man   Na sali proboszcz, wójt, radni, notable a jakiś człowiek z sali mówi ,że Czarnotę by zastrzelił gdyby miał pistolet ? Czy ja dobrze zrozumiałem ? Nikt nie zareagował ?
15 października 2018
+16
-5
d20-8d3
~ AndrzejSonina   Już słychać trzask pękających doop. Obecna ekipa piastująca jakąkolwiek władzę panicznie boi się nowego, młodego i energicznego wójta.
15 października 2018
+22
-6
8f9-637
~ Mush   Panie Czarnota do boju!
Ma Pan mój głos, jeśli Pan wygra to proszę zrobić porządek z tą całą pyskatą zgrają, która na Pana tak szczuje. Za wiatraki też proszę zrobić czystki na stołkach!
Jakubie w Tobie jedyna nadzieja!
15 października 2018
+21
-8
fe1-795
~ Vleva   Jeśli Pan Czarnota wygra a jestem niemal pewien, że wygra to całe kółko wzajemnej adoracji będzie miało niezły zgrzyt.
15 października 2018
+36
-8
3fd-def
~ obserwator   byłem wczoraj na zebraniu wiejskim w Soninie i było ono ŻENUJĄCE, wójt wypowiadał się raczej ostrożnie ważąc swoje słowa, natomiast jego ,,pieski" (radni i kółko adoracji) poniżej krytyki. pani sołtys, radna, kierowniczka i nie wiadomo kto jeszcze w jednym zaczęła pyskować do mikrofonu tłumacząc się i naskakując na Czarnotę, później głos zabrał radny Ryszard wypowiadając się w podobnym tonie. Po prezentacji jednych i drugich kandydatów głos zabrał przewodniczący, ten z kolei naskoczył na panią Wójcik zarzucając jej że nie należy do obozu wójta bo ten jest jej pracodawcą. Człowieku demokracja ma to do siebie że wolno jej startować z list jakich chce i z poglądami jakimi chce. Ale mistrzostwem świata było powołanie się że uczył biskupa Szala -człowieku ty nawet wtedy do kościoła nie chodziłeś. Jako zwykły szarak i zwykły mieszkaniec stwierdzam że nasza władza w ogóle nie znosi słów krytyki i wytykania błędów.
15 października 2018
+20
-5
c99-abd
~ He-Man   @ wyborca: ataki na Czarnotę w Soninie to jedno (zupełnie absurdalne dodajmy, już pomijam wypowiedzi "gdybym miał pistolet to bym pana zastrzelił"), drugie to odpytywanie z numeru IP przez prowadzącą spotkanie sołtys. Ten absolutny brak odporności na jakąkolwiek krytykę w mojej ocenie świadczy o jej zupełnej nieprzydatności do piastowania urzędów publicznych.
15 października 2018
+17
-5
5ce-98f
~ Rysiek  do ~ Nowe stare   Gówno to kogoś obchodzi , że nie idziesz na głosowanie - rób co chcesz palancie a nie obrażaj obydwu kandydatów, sam jesteś zero
14 października 2018
+5
-7
d4d-52d
~ Nowe stare   Jestem za zmian i w naszej gminie, ale p. Czarnota to ostatnia osoba, na którą zagłosuje. Jego dorobek życiowy to poza medialnym szumem tylko pomoc administracyjna u Kruczka. Fecet już po 30 i to trochę a tu ani w życiu osobistym ani zawodowym niewiele sukcesów. Kampania oparta na portalu LG, gdzie jego psy szczekaja to za mało na bycie wójtem. Sorry ale nie idę na wybory bo nie ma kandydata. Łoża czyli stagnacja i zero zmian albo karierowicz i populista, który nie ma szacunku do innych. Dziękuję nie biorę udziału w przedstawieniu.
14 października 2018
+15
-10
211-3a4
~ wyborca   dzisiejsze zebranie wiejskie w Wysokiej było nasycone atakami na p Czarnotę, wcale się nie dziwię, przecież koryto które dobrze karmiło przez 20 lat całe stado trudno oddać bez walki, ja i wielu moich znajomych z Wysokiej i Soniny będziemy głosować na młodość
14 października 2018
+12
-11
4d1-74d
~ He-Man   Brałem udział w dniu dzisiejszym w zebraniu wiejskim w Soninie i na nim podjąłem decyzję na kogo zamierzam oddać mój głos - na Czarnotę. Prowadzenie zebrania i absurdalne ataki na Czarnotę utwierdziły mnie w przekonaniu, że ta gmina potrzebuje daleko idących zmian.
14 października 2018
+15
-9
afb-b17
~ Rysio   Dziekujemy Panu Wojtowi za piekne wiatraki ,to nic ze sa uciazliwe ,dla najblizej mieszkających.Dzialki budowlane ktore straca na wartosci ,przez ta- smieszna - strefe ochronna,to tez zasluga Pana WOJTA - oby tak dalej----
14 października 2018
+14
-4
be6-a03
~ Xyx  do ~ Mieszkanka gminy 30 lat   Czy gmina się nie rozwija? 8 miejsce w 100 gmin podkarpacia to chyba świetny wynik? Potrzebna jest dyskusja na argumenty a nie populistyczne hasła.
14 października 2018
+8
-4
516-e17
~ M   Dość układom obecnego Ł. i jego popleczników którzy tylko dla siebie,radny S.K do córki budują drogi tak jak u nas sołtys buduje drogi sobie w pole itd. a teraz u Ł. do koryta
14 października 2018
+7
-5
5ce-98f
~ mieszkaniec Gminy   Pomyślałem sobie, że jeżeli Pan Łoza jest człowiekiem honoru powinien się odciąć od takich metod pompowania sondażu. Jeśli tego nie zrobi możemy sobie dośpiewać kto stoi za tym faktem że jednej noc od godz. 2.00 przybyło mu równo 100 głosów. Oczekujemy potępienia takich metod działania. Na pewno Pan Wójt czyta te komentarze i się stosownie wypowie
13 października 2018
+8
-3
bc5-e30
~ x  do ~ Mieszkanka gminy 30 lat   Dobrze prawisz. Ekipa rządząca boi się młodych jak diabeł wody święconej. Jakub mając do dyspozycji administrację i duży budżet w 2-3 lata rozkręci gminę tak jak rozkręcił Handzlówkę.
Sukces gminy będzie dramatem obecnej ekipy bo całkowicie obnaży opinii publicznej w jakim zaścianku żyli przez te lata.
Istnieje też ryzyko, że radni ze starego układu będą torpedować działania nowego wójta, dlatego warto głosować na nowych radnych
13 października 2018
+15
-6
a77-650
~ Mieszkanka gminy 30 lat   Uważam że czas na zmiany dajmy szanse nowemu wójtowi niech się wykaże, zależy nam by nasza gmina nie traciła ale zyskiwala nowych młodych ludzi dzięki ktorym będzie się rozwijać.
Głosujcie na Jakuba dajcie szansę swoim dzieciom j wnukom na lepsze życie
13 października 2018
+12
-5
5ce-98f
~ mieszkaniec Gminy  do ~ dolas   Trudno w każdej rodzinie trafi się parszywa owca
13 października 2018
+4
-3
5ce-98f
~ mieszkaniec Gminy   Też to zauważyłem , podobno istnieje taki programik że można hurtowo dodawać sms-y, może jest i taki że głosy można dawać kilkukrotnie. Ostatni o dotarła do nas ulotka wyborcza Komitetu wójta, ciekawe że radna Pani Małgorzata Magryś kandydatka na ponowną kadencję mieni się sołtysem, a wiadomo że nim nie jest, czyżby pomyłka czy celowe działanie
13 października 2018
+7
-5
bc5-e30
~ x   W nocy z 11 na 12 października Łozie przybyło ponad 100 głosów. O tak sobie. Jak wiadomo w nocy ludzie nie śpią tylko głosują . Ten sam numer zrobiono 4 lata temu, na tym samym portalu a działo się to w nocy z 30.10 na 11.11 2014.
Wstyd dla osób robiących wójtowi taką kampanię. Jeśli uważacie, że mieszkańcy gminy to skończeni idioci, którzy uwierzą w ten numer to się grubo mylicie.
Na szczęście 21.10 nie można dorabiać głosów .
12 października 2018
+11
-4
d24-413
~ parszywy faszysta  do ~ Ojkofob   No cóż myślę, że niejaki Ojko... przez te swoje komentarze sam sobie, wystawia niestety nie bardzo pochlebną opinię. Jeśli takich wyborców ma kontrkandydat obecnego wójta no to wszystko jasne. Zostaje tylko "pogratulować" takich wyborców. Mimo wszystko serdecznie pozdrawiam.
12 października 2018
+4
-11
0d7-f40
~ Mateusz Witczuk  do ~ dolas   Nie zaktualizowali strony. Nawet nie wiedziałem, dzięki zgłoszę im, że mają bałagan.
11 października 2018
+6
-7
57c-021
~ dolas   /nowoczesna.org/rada-krajowa/ jak wytłumaczyć to ? Pan Mateusz Witczuk twierdzi że nie jest członkiem partii Nowoczesna a co robi na liście Rady Krajowej wybranym z woj . podlaskiego? (zobacz link) nie rozumiem chyba jestem kretyn albo idiota?
11 października 2018
+8
-8
57c-021
~ dolas  do ~ mieszkaniec Gminy   nareszcie znalazłem rodzinę witaj braciszku
11 października 2018
+6
-1
045-ec3
~ Ojkofob  do ~ Woronicz   I tutaj się mylisz: te kilkaset metrów asfaltu (nie tylko Kosina) można było położyć tam, gdzie rzeczywiście był potrzebny. Te wycięte drzewa miały równiez swój udział w oczyszczaniu powietrza. Twardy ma jakąś fobię jeśli chodzi o drzewa. Ma jeszcze ochotę na lipy koło Kościółka, tylko póki co konserwator się mu postawił.
Odnośnie Kleru to była ironia z mojej strony, ale jeśli Ty tak na poważnie to zapewne nie wiesz, że scenariusz był pisany na podstawie faktów autentycznych. Niestety, ale Kościół w tym kraju sam brnie w to bagno i wcale nie pragnie oczyszczenia. Skoro expresowy święty JP2 tolerował ten stan rzeczy, to trudno nie wrzucać do jednego wora calej grupy.
10 października 2018
+8
-8
5ce-98f
~ mieszkaniec Gminy  do ~ dolas   ten dolas to jakiś idiota albo kretyn
10 października 2018
+7
-6
bbd-cfc
~ Woronicz  do ~ Ojkofob   Zapomniałem jeszcze dodać, że to po jakich drogach będziemy jeździć i jakim powietrzem oddychać nie zależy od Kościoła.
10 października 2018
+8
-4
bbd-cfc
~ Woronicz  do ~ Ojkofob   Jeżeli w oparciu o film FABULARNY kształtujesz swoją opinię o jakiejś grupie czy to społecznej czy zawodowej czy innej to cóż, szkoda słów. Wrzucasz wszystkich księży do jednego wora, i wpisujesz się pięknie w ogólnopolski nurt atakujących już nie tylko księży ale cały Kościół. A co do zakazu wyświetlania filmu Kler w Łańcucie to powinieneś wiedzieć że w tym miasteczku normalnego kina nie ma od wielu ale to wielu lat.
10 października 2018
+8
-6
62a-a48
~ Ojkofob  do ~ Woronicz   Zapomniałem jeszcze dodać:
nie dość, że czarni to jeszcze pedofile i pijaki. A moim ulubionym ostatnio filmem jest Kler. Z niecierpliwoscią czekam na zakaz jego wyświetlania w Łańcucie.
A Czarnocie nie zamierzam pomagać tymi wpisami. Po prostu wyrazam swoja opinię.
Póki jeszcze mogę w tym Ciemnogrodzie.
10 października 2018
+10
-11
cf0-ac1
~ Ojkofob  do ~ Woronicz   Odezwał się obrońca wartości chrześcijańskich i prawicowiec.
Widzisz wszędzie spisek, zdradę, lewactwo i kodziarstwo (nowy neologizm). Wszystko, co nie jest zbieżne z twiomi poglądami.
A tutaj chodzi tylko o to po jakich drogach będziemy jeździc, po jakich chodnikach będziemy chodzic i jakim powietrzem będziemy oddychać itp.
Tylko tyle
10 października 2018
+13
-7
ab1-753
~ odszkodowawczo  do ~ Romek   Na odszkodowanie za wiatraki termin minął. Teoretycznie można by domagać się odszkodowania za zaniechanie gminy czyli brak miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla strefy wokół wiatraków. Trzeba udowodnić jednak, że się poniosło stratę.
10 października 2018
+5
-1
bbd-cfc
~ Woronicz  do ~ Ojkofob   Człowieku, takimi tekstami wójtowi nie zaszkodzisz a Czarnocie nie pomożesz. Wyzywasz kogoś od parszywych faszystów, księża to dla ciebie czarni. A to już wystarczy, każdy wie z kim ma do czynienia. Na odległość czuć lewactwem i kodziarstwem.
10 października 2018
+8
-6
c85-744
~ Vitek  do ~ Ojkofob   Swięta prawda.
10 października 2018
+12
-7
fb9-5ed
~ Ojkofob  do ~ Zatroskany wyborca   Nie ogarniasz tego, parszywy faszysto, że na dojrzałe społeczeństwo składa się min różnorodność poglądów. W twoim świecie nie ma raczej miejsca dla osób o inych przekonaniach - i to nie tylko politycznych.
A tak w ogóle (pisali już to inni) na poziomie samorządu liczą się konkretne działania na rzecz lokalnej społeczności a nie polityka.
A Łoza pokazał, że daleko ma gdzieś społeczność - włazi do tyłka tym, kórzy mogą go poprzeć (zdjęcia z nieudacznikiem Gołujuchem i czarnymi przy kazdej okazji). Twardy mało się nie zes....ra komplementując wójta.
10 października 2018
+16
-10
627-905
~ Zatroskany wyborca   Bardzo rzadko zaglądam na forum. Trochę poczytałem wątki i chcę się podzielić spostrzeżeniami. Nie ukrywam, że mam jasno sprecyzowane poglądy polityczne i są one krótko mówiąc mocno prawicowe. W życiu staram się kierować prawdą i uczciwością. Dlatego zupełnie nie rozumiem jak niektórzy z rozmówców starają się zbagatelizować fakt sympatyzowania jednego z kandydatów z ugrupowaniem mocno skompromitowanym. Przecież dla wszystkich jest chyba jasne, że kandydaci na wójtów kryją się za swoimi komitetami, po to aby się nie narazić wyborcom z lewa jak i z prawa. Ale tak naprawdę to każdy przecież wie kto z jaką partią się utożsamia albo sympatyzuje, a co niektórzy na swoich plakatach mają to jasno napisane. Łatwo więc można odgadnąć kto jest kto albo która partia popiera którego kandydata. Dobrze się zastanówcie na kogo oddać swój bardzo cenny głos. Nie dajcie się oszukać farbowanym lisom, żeby nie okazało się, że nasz głos przysłużył się podłej sprawie.Serdecznie wszystkich pozdrawiam.
9 października 2018
+12
-13
07c-77c
~ dolas  do ~ polas   doklikaj sobie sam i przeproś jak niemasz racji właśnie od tej kadencji jest 5 lat
9 października 2018
+4
-4
07c-77c
~ dolas  do ~ mieszkaniec Gminy   zauważ że dopiero po ponad 30 dniach martw się żeby tobie pypeć na języku nie urusł od głupiego gadania
9 października 2018
+5
-4
5ce-98f
~ mieszkaniec Gminy  do ~ dolas   Jakbyś mówił Dolas prawdę to właśnie pielęgniarki zakończyły strajk. Nie kłam kolego bo Ci nos urośnie jak Pinokiowi
9 października 2018
+5
-3
2fb-1f7
~ Romek  
Szanuje Pana wójta, nie jest zły chłop - ale nie potrafi NAWET załatwić mniejszej śmieciarki żeby obsługiwała dojazdy do działek w których nie zmieści się duża. Nie da się i tyle po temacie. Ty się męcz, nikogo to nie obchodzi. Żenada. Ale tak tu u nas niestety wygląda. Proszę poczytać jak Pan wójt odpisuje mieszkańcom na stronie gminy Łańcut - zadaj pytanie wójtowi.
No i pasuje Panu wójtowi podziękować za wiatraki. Zostałem okradziony w biały dzień. Moja działka stała się bezwartościowa.
Pasowało by złożyć pozew zbiorowy o odszkodowanie.
Pan Czarnota... nie jestem przekonany, ale zagłosowałbym nawet na kulawego psa byle nie na Pana obecnego wójta.
9 października 2018
+12
-8
bbd-cfc
~ Woronicz  do ~ polas   Może jednak ty doklikaj. Kadencja została wydłużona do 5 lat.
9 października 2018
+7
-0
5b0-d94
~ Ojkofob  do ~ dolas   Ty Dolas jesteś jak ten Jasiu, któremu wszystko kojarzy się z du...ą.
Gdyby teraz u żłoba było np SLD to Łoza zwąchał by się z nimi. A ty doszukiwał byś się powiązań kontrkandydata z PO/PiS/PSL.
Co ci przeszkadzaja czyjeś sympatie. Póki co nie mamy jeszcze dyktatury ale wszystko na dobrej drodze.
9 października 2018
+15
-6
770-27a
~ polas  do ~ dolas   nie za 5 a za 4 lata. Kolejne wybory samorządowe będą za 4 lata. Doklikaj sobie dla pewności
8 października 2018
+1
-4
bec-ae4
~ dolas   nazywacie mnie trolem i nazywajcie sobie, najlepiej kogoś obrazić jak się z nim nie zgadza za dwa tygodnie będziecie sami decydować kogo wybierzecie i mam nadzieję że bedziecie w mniejszości a jak nie to trudno za pięć lat napiszę z przyjemnością A NIE MÓWIŁEM!!!!!!
8 października 2018
+6
-12
bec-ae4
~ dolas  do ~ Zrogóżna30   mówisz że niewinny to wpisz i sprawdz a potem osadzaj mnie a dlaczego ty się nie podpiszesz
8 października 2018
+4
-10
66d-6e0
~ Zrogóżna30  do ~ dolas   Panie dolas jestes żenujący, chłopak podpisał sie z imienia i nazwiska a ty niemasz odwagi. Atakujesz niewinnego chłopaka. Jeśli jesteś jesteś od wójta a jasno widać że tak właśnie straciliscie kolejne głosy bo już nie macie się widzę czego czepić.
8 października 2018
+12
-6
bc5-e30
~ x   Dolas to zwykły internetowy troll opłacony przez za pieniądze podatników przez układ. Na szczęście mało kogo w terene interesują podłe i kłamliwe wpisy dolasa
WYBORY 21.10 DECYDUJEMY CZY CHCEMY GMINY JAK OBECNIE, W KTÓREJ TO
- za plecami mieszkańców są budowane wiatraki, trupiarnie itp. cuda
- stanowiska bez konkursów dostają zaufani ludzie wójta np. Czechowicz w Soninie
- młodzi i energiczni ludzie uciekają z gminy nie widząc szans na lepsze jutro
- za pieniądze podatników buduje się sale widowiskowe, choć ci chcieli sportowej
A MOŻE ODRZUCIMY TO WSZYTKO I ZAGŁOSUJEMY ZA
- gminą transparentną, w której stanowiska dostaje się za kwalifikacje
-gminą szanującą wolę mieszkańców i konsultującą z nimi strategiczne decyzje
-gminą otwartą na przedsiębiorczość, ludzi aktywnych i kreatywnych
8 października 2018
+16
-9
8d0-e96
~ Mieszkaniec gminy   Widzę, że kilku użytkowników za bardzo jest objętych w sprawie u za dużo się angażują jak na zwykłych gminnych zjadaczy chleba.
8 października 2018
+2
-7
8d0-e96
~ Mieszkaniec Soniny   Precz z komuną.
8 października 2018
+4
-7
363-a4c
~ dolas   Zastanawiam się jak to jest z tym doradzaniem pana Jakuba marszałkowi Kruczkowi który poza nim świata nie widzi jak pan Jakub chce kierować gminą skoro nie mogą razem rozwiazać problemów strajkujących pielęgniarek w Przemyślu, zapomniałem pan Jakub pewno na urlopie teraz na czas kampani wyborczej i nie ma czasu
8 października 2018
+8
-6
363-a4c
~ dolas  do ~ Mateusz Witczuk   witam panie mateuszu
Widzę że stara się pan bagatelizować moją sensację i przejść do pożądku dziennego, musiał pan być bardzo aktywnym członkiem tej parti skoro powierzono panu członkowstwo w zarządzie krajowym nie wnikam dlaczego pan już nie jest jej członkiem choć wybrany pan został niecały rok temu w październiku 2017 a mamy październik 2018 a pisze pan że od dłuższego czasu nie jaest członkiem NOWOCZESNEJ.Co się stało że tak błyskotliwa kariera działacza podlaskich struktur partii legła w gruzach? W tym wypadku możliwości jest kilka ale myslę że decyzję o wystąpieniu? podjął pan w wyniku nagłego spadku poparcia NOWOCZESNEJ i trzeba było się gdzieś przykleić a znakomite miejsce to podkarpacki zaścianek jak to któryś z komentujących napisał. Kawę piję tylko z przyjaciółmi a pan narazie puki co do nich nie należy. A tak przy okazji mój nick nie jest z lasu a zaczerpnięty od imienia bohatera filmu a jakiego to niech sie pan domysli.
8 października 2018
+7
-5
55b-692
~ kuba   Jest za doświadczeniem więc będę głosować na Pana Zbigniewa nie chce żeby gmina Łańcut poszła w ślady gminy Markowej która teraz tonie w długach.
8 października 2018
+9
-9
363-a4c
~ dolas  do ~ Ojkofob   o i odezwała się Nowoczesna.
8 października 2018
+8
-8
289-7e8
~ Ojkofob   Co zrobił Łoza dla wsi Kosina? Wyasfaltował Twardemu kościelny parking. Za państwowe, czyli Wasze pieniadze. Prywatną inwestycję na prywatnym gruncie. Zyskał sobie tym jego poparcie w wyborach.
Dlatego drodzy parafianie: skręcacie sobie nogi na byle jakich chodnikach, jeździcie po dziurach do Markowej. Oglądacie w internecie zdjęcia z kolejnego przecinania wstęg i wyżerki z publiczne pieniądze (vide: otwarcie mostu - inwestycja nie prowadzona przez Gminę) Ale kościółek się świeci
8 października 2018
+10
-11
770-27a
~ ...  do ~ ...   Po odpowiedzi Wójta na pytanie mieszkańca z dnia 13 listopada najbliższa sesja była 23 listopada (nr XXXVI/17) i jak się domyślacie o żłobkach nie było tam słowa. Na następnej sesji też nie było.
I to jest przykład tego jak wygląda partycypacja mieszkańca w zarządzaniu Gminą Łańcut :)
8 października 2018
+8
-5
770-27a
~ ...   Jest i drugie pytanie o żłobek. Tu mieszkaniec poprowadził za rączkę władze i wskazał gdzie żłobek można zrobić oraz skąd pieniądze dostać
"Pytanie zadane dnia 2017-10-19 16:54:57, przez marcin
Panie Wójcie, czas już pomyśleć o żłobku w m. Kraczkowa. Obecnie jest możliwość skorzystać na ten cel ze środków rządowych. A do zagospodarowania czeka I piętro budynku Ośrodka Zdrowia w Kraczkowej, doskonałe miejsce na tego typu placówkę. Wielu rodziców czeka na żłobek w naszej miejscowości.
Odpowiedź udzielona dnia 2017-11-13 07:32:41
Rozważamy różne warianty. Ostatecznie decyzja co do tworzenia żłobka w ramach Programu "Maluch+" zapadnie na najbliższej sesji"
coś się dzieje w tym temacie?
8 października 2018
+6
-4
bbd-cfc
~ Woronicz   Widziałem ulotkę wyborczą wójta i jest tam mowa o żłobkach. No i jak zwykle na ulotkach rzucone hasło żłobki ale co i jak to nie wiadomo. Zresztą w gazetce Czarnoty też jest mowa o żłobkach
8 października 2018
+4
-3
770-27a
~ ...  do ~ ooo   w temacie żłobka się kiedyś interesowałem więc zacytuję odpowiedź Wójta ze strony urzędu gminy w dziale Pytania do Wójta:
"Pytanie zadane dnia 2017-10-04 22:21:27, przez marcin skoczylas
Panie Wójcie! Czy na terenie gminy powstaną w najbliższym czasie nowe żłobki?
Odpowiedź udzielona dnia 2017-10-06 08:28:32
W najbliższym czasie nie jest planowana budowa żłobków. Jest natomiast możliwość przyjęcia dzieci 2,5 letnich do naszych przedszkoli."
Więc nie wybudował i budował nie będzie.
8 października 2018
+9
-5
437-4c9
~ ooo   Złobków ? A ile Pan Wójt wybudował żłobków przez te wszystkie lata?
8 października 2018
+8
-4
322-ec4
~ Wiesman   Witam
Moja sugestia jest następująca
Pan Wójt co miał zrobić już zrobił i 20lat to już trochę za dużo, a czasy królów już się skończyły.
Mi już wystarczy wyremontowanych i zadłużonych Domów Ludowych służącym tylko wąskiemu gronu, czy Ośrodków kultury.
Pan Wójt i szerokie grono zrobiło sobie towarzystwo wzajemnej adoracji, a petent jak coś chce załatwić w Urzędzie Gminy jest traktowany, jak natret o ile zastanie pracownika bo czasami można ich spotkać u fryzjera lub na zakupach.
Może by tak założyć w Gminie rejestr pracy pracowników w końcu za nasze pieniądze te familie siedzą sobie.
Co gmina ma z wiatraków oprócz tego, że szpecą i takie są nieszkodliwe, że do 1500m nie można nic wybudować
Dlaczego dziecko muszę wozić do innego przedszkola i płacić za np. basen, czy wyżywienie.
8 października 2018
+17
-5
437-4c9
~ Pabi   Panie Czarnota ma Pan szansę na +5 głosów z mojego domu, wystarczy tylko że stwierdzi Pan źe Nowoczesna to najgłupsza partia w historii polskiego parlamentaryzmu, a członkowie tej śmisznej partii to idioci. Co z tego że Pana asystent odszedł z tej partii, samo to że w niej był dużo o nim mówi.
7 października 2018
+38
-7
f53-161
~ ona  do ~ ???   Oczywiście że nie przejmie, stworzy własne ...
7 października 2018
+4
-5
5ce-98f
~ mieszkaniec Gminy   Największa głupota powiązać Pana Czarnotę z Nowoczesną, niszczenie banerów i plakatów , chyba ktoś o nie zdrowych zmysłach nie powiąże tego z konkurencją wyborczą. Jaki interes ma zwykły wyborca aby niszczyć czyjś baner . Kit można wciskać ale ludzie nie dadzą się na to nabrać. Ja osobiście nie wstydzę się, że popieram Pana Czarnotę, ale wolę się nie ujawniać aby nie być narażony na szykanowanie i wiele ludzi się tego obawia, ale najważniejsze aby komentarze były prawdziwe i uczciwe, a tego ze strony konkurencji wyborczej brakuje
7 października 2018
+14
-11
ad5-6c7
~ ???  do ~ Spadochroniarz i koniunkturalista   Ja dziwię się ,że Pan Łoza wystartował. Mógł odejść w glorii chwały. Ale rozumiem też nacisk środowiskowy. Takie moje zdanie.
Wygrana Czarnoty w tych wyborach będzie początkiem końca tego co trwa od 1945 roku w gminie. Nie wiem czy okaże się on finalnym owocem tej zmiany ale jeśli się czegoś nie zacznie to tego nie będzie. Tu i teraz naprzeciwko Pana Wójta staje Czarnota Jakub. Nikt inny się nie odważył i tego wyboru należy dokonać, może być tylko lepiej.
7 października 2018
+19
-9
bc5-e30
~ x  do ~ ???   Że nie przejmie układów to mało powiedziane. Ja myślę, że pogoni ich gdzie raki zimują, a dolas to pierwszy wyleci za te kłamstwa :)
Największym atutem Czarnoty (przy wszystkich jego wadach) jest to, że nie jest powiązany rodzinnie i towarzysko z żadnym klanem rodzinnym, koterią i kliką.
Nie jest synem wpływowego urzędnika, szemranego biznesmena czy byłego PZPR-owca
Nie zawdzięcza nim tym wiejskim elitom. Nikt mu roboty nie załzawił, nikt w gminie w niczym mu nie pomógł, raczej był zawsze przez nich zwalczany jak wszyscy młodzi, ambitni i niezależni ludzie w gminie Łańcut.
Oni doskonale wiedzą, że po 21.10 skończy się czas dojenie gminy czyli nas.


7 października 2018
+20
-12
f4a-cde
~ Spadochroniarz i koniunkturalista   Do "bruno". Wiesz, takie mamy społeczeństwo. Przykłady - "afera" z kazaniem proboszczea Kraczkowej. Słuchałem tego kazania, nie widzę w nim nic złego. To świadczy o zbytnim oddziaływaniu kościoła nie na życie etyczno- moralne (czyli tam gdzie jest kościoła miejsce), ale na życie społeczne. Reakcja negatywna na to kazanie świadczy o przewrażliwieniu wiernych i typowej dulszczyźnie. Ksiądz miał rację. Kolejny przykład- jakieś białe szmaty na płocie z dziwnymi hasłami naprzeciwko zakładu pogrzebowego w Kraczkowej. Komedia, parodia a może kręcą kolejne odcinki "Rancza"? Mam wymieniać dalej? Ok. Niszczenie plakatów Czarnoty. Czego jest przejawem? Zdrowego społeczeństwa? Chyba nie. Staram się być obiektywny. Uważam, że Łoza powinien odejść, ale nie uważam, że Czarnota będzie lepszy. Jestem solą tej ziemi;) z dziada pradziada. Ta ziemia pełna jest ludzi zdolnych i mądrych. Jednak oni nie mają koneksji, układów i rodzin w urzędach. Takie podkarpacie znam. Podkarpacie sgraconych szans dla młodych i zdolnych. Za to z folwarczno-klanowo-plemienną strukturą społeczną, z dziedziczonymi stanowiskami w urzędach, z totalną hipokryzją. Czy Czarnota jest lekiem na to? Kiedyś myślałem, że tak. Dziś wydaje mi się, że niewiele może zmienić. Spotka go opór radnych i pracowników UG. Będzie zakładnikem codziennego administrowania.
7 października 2018
+7
-7
ad5-6c7
~ ???   mówi się, że ludzie chętniej wybiorą znane zło niż nieznane dobro. Dlatego ludzie "reżimu" wyszukują sensacje na temat Czarnoty, byle się przykleiło. 4 lata temu wymyślili, że Czarnota jest człowiekiem Palikota. Tym razem jakieś dolasy piszą, że jednak jest człowiekiem Petru. Zwróćcie uwagę co obiecał Pan Wójt w tym krótkim wystąpieniu. Obiecał kontynuację i ciepłą wodę w kranie. A Czarnota jest zagrożeniem, więc trzeba go oblepić błotem żeby się ludzie wystraszyli w ostatniej chwili zagłosować. Oni wiedzą, że Czarnota sobie poradzi. Wiedzą też, że Czarnota nie przejmie układów.
7 października 2018
+11
-9
227-ea7
~ bruno  do ~ Spadochroniarz i koniunkturalista   Widzę że pan jesteś z jakichś wyjątkowo cywilizowanych rejonów Polski, no i antyklerykał, pewnie świeżo po obejrzeniu kleru. Poza tym obrażasz mieszkańców tej gminy.
7 października 2018
+12
-4
f4a-cde
~ Spadochroniarz i koniunkturalista   Nachalność opisuję w kontekście określonych "folwarcznych" stosunków społecznych i specyficznej mentalności. W normalnym społeczeństwie byłby to element standardowej kampanii. Na podkarpaciu, powtórzę to raz jeszcze, nie lubią ludzi mądrych. Czarnota jest człowiekiem ingeligentnym, jednak niektórymi działaniami strzela sobie w kolano, np. oskarżając aluzyjnie "kogoś" z konkurencji o niszczenie banerów. Z całym szacunkiem do osoby Pana Czarnoty jest on jednak konunkturalistą pozbawionym jednego światopoglądu i jednocześnie spadochroniarzem, bo nie potrafi się określić co chce w politycznym "życiu" robić. Spada co raz to tu, to tam. Raz radny powiatowy, raz sołtys, dwa razy kandydat na wójta, jakiś asystent, wcześniej "dziennikarz" ;). Za wiele bytów, za mało treści. Darmowe jabłka, jakaś siłownia, lans swojej osoby, to jednak za mało. Take zdolności są potrzebne w NGOsach a nie w samorządzie. Szkoda, że nie ma trzeciego kandydata. Prawdziwy samorządowiec ma szanse wtedy, gdy społeczeństwo jest obywatelskie. Takiego społeczeńtwa tu brak. Folwarczna struktura społeczna z elementami plemienno- klanowymi polana sosem "tradycyjnego" i wszędobylskiego klerykalizmu oraz typowej dulszczyzny, nigdy nie da potencjału realnych zmian. Jeżeli społeczeństwo obywatelskie ma się opierać na kościele, OSP, kołach gospodyń i zespole disco- polo, to gratuluję!!! A Pan Czarnota zamiast coś realnie zmieniać wpisuje się w przaśną i archaiczną retorykę, która nic nie zmieni. Samorząd nie jest po to by wybudować parę chodników. Samorząd jest po to by budować wspólnotę.
7 października 2018
+11
-10
bc5-e30
~ x  do ~ mieszkaniec Gminy   Autorami wszystkich wypowiedzi szkalujących Jakuba jest wąska i łatwa do zidentyfikowania grupa osób, która nadal chce traktować gminę Łańcut jak dojną krowę
7 października 2018
+13
-11
5ce-98f
~ mieszkaniec Gminy   dodam jeszcze jedno ktoś określił kampanie Pana Czarnoty jako "nachalną" w czym ten Pan widzi nachalność w wywieszeniu banerów i plakatów , żądaniem debaty na tematy rozwoju Gminy z Panem Łozą- cztery lata temu byłą prowadzona nachalna kampania przez zainteresowanych ludzi , jakiś pan od mebli czy jakaś firma handlująca aluminium wszystko to poszło na karb Pana Czarnoty co mu wtedy zaszkodziło- krzywdząc Pana Czarnotę bo było sprytnie wykorzystane przez komitet Pana Łozy-
7 października 2018
+14
-8
5ce-98f
~ mieszkaniec Gminy   czytam te komentarze i dziwię się ich poziomowi, jeden wypowiada że za młody drugi że sprowadzał warzywa i jabłka za darmo i narażał na straty miejscowych rolników, jakie argumenty są aby ludzi zrazić do Pana Czarnoty - prawie żadne , a popatrzcie jakie negatywy są po stronie dwudziestoletniej kadencji Pana Łozy- jak to mówią po czynach ich poznacie dajmy szanse ludziom nowym, młodym z nowymi pomysłami. Pan Czarnota jak mało kto sprawdził się na stanowisku sołtysa Handzlówki, jako radny Powiatu Łańcuckiego jako pracownik Urzędu Marszałkowskiego
7 października 2018
+12
-8
f4a-cde
~ Spadochroniarz i koniunkturalista   Panie Czarnota. Nie wygrasz Pan tych wyborów choć byłbyś z pewnością lepszym wójtem niż Łoza. Nie wygrasz ich dlatego, że masz nachalną kampanię. A naród tutaj taki chocholi i głupi, że nie lubi tych co mają parcie na szkło, nie lubi mądrych i nowoczwsnych. Ludzie zawsze zagłosują na stary układ, nawet choćby w głębi duszy chcieli zmian. A dleczego? Bo boją się ludzi mądrych, bo nie chcą chdzego sukcesu, bo są mściwi i małostkowi. A Pan Panie Czarnota kreujesz się już na siłę, wszędzie cię pełno. Ludzie tego nie lubią. Panie Czarnota nie żyjesz na Dolnym Śląsku lub w Wielkopolsce, ale na Podkarpaciu pełnym "buraków" z katolicką pieśnią na ustach. Na twoją niekorzyść działa także częsta zmiana opcji politycznych. I tu prostuję poprzedni post- nie byłeś Pan i nie jesteś członkiem PiS ani nie startujesz z ich list, jednak posiadasz poparcie Pana Kruczka, który z PiS kojarzony jest jednoznacznie. Z pewnością byłbyś lepszym wójtem niż Łoza ale podkarpacki grajdoł pokaże ci, że możesz być jedynie sołtysem małej podkadpackiej wsi.
7 października 2018
+6
-15
bc5-e30
~ x  do ~ jasiek   Jak wygra Czarnota to zastępcą na pewno nie będzie Barbara tego mieszkańcy Soniny by nie znieśli
7 października 2018
+3
-7
bc5-e30
~ x  do ~ jasiek   A dlaczego z góry Pan zakłada, że będą zastępcy? W Białobrzegach nie ma zastępcy wójta i nie przeszkadza to w rozwoju gminy
7 października 2018
+5
-1
089-16e
~ jasiek  do ~ Mateusz Witczuk   Panowie kandydaci. Czy możecie podać imiona i nazwiska swoich kandydatów na zastępców ? Bo chyba przed wyborcami nie macie tajemnic ?????
7 października 2018
+5
-3
d6e-3b8
~ Mateusz Witczuk   Nie kryję się pod leśnymi nickami. Wypowiadałem się już na temat mojego członkostwa w nowoczesnej. Byłem w .N. nie jestem już i odszedłem długo przed poznaniem Jakuba Czarnoty.
A Pana Panie "dolas" zapraszam do podpisania się z imienia i nazwiska bo koniec końców i tak nie jesteśmy w Internecie anonimowi. Chce Pan porozmawiać zapraszam na kawę bo ta Pana sensacja nie jest jakimś szczególnym odkryciem bo była już o tym mowa. Nie spamuj Pan forum, obwieścił Pan sensację stulecia i wystarczy. Zaraz się Pan jeszcze pogrążysz zarzucając mi działania typu niszczenie banerów. Nie mój poziom proszę "dolasa". Pozdrawiam.
7 października 2018
+7
-6
5b2-12c
~ Hmm  do ~ dolas   Hmm na bank jesteś jakimś kandydatem na radnego od wójta...a dlaczego tak uważam? Bo wiesz za dużo o sztabie czarnoty. Proste także panie panie kandydacie podpisz się a nie skrywasz się za dolasem
6 października 2018
+5
-5
57c-021
~ dolas  do ~ ???   i jeszcze jedno nie jestem w sztabie żadnego z kandydatów obserwuję i widzę że pan kandydat Czarnota kreuje się na zbawiciela gminy i męczennika obecnych władz a prawda jest taka że bez pomocy wójta i pracowników gminy nie zrobił by wiele no i trzeba jeszcze pamiętać o marszałku Kruczku z którym współpracuje i pomaga w lansie
6 października 2018
+8
-6
57c-021
~ dolas  do ~ ???   powinienem napisać jakby prześledzić to był mój skrót myślowy
6 października 2018
+4
-5
ad5-6c7
~ ???  do ~ dolas   "...piszę grzecznie i nikogo nie obrażam wystarczy prześledzić numer komputera i zaraz wyjdzie kto komu płaci za pisanie komentarzy pod różnymi nickami ale z jednego komputera ..."
z tego wpisu wynika ,że masz możliwość prześledzenia numerów komputera. Dlatego pytam czy portal udostępnia wam w tym "sztabie" wójtowym logi komputerów.
6 października 2018
+10
-2
57c-021
~ dolas  do ~ ???   czy ja napisałem że udostępnia?
6 października 2018
+3
-4
ad5-6c7
~ ???  do ~ dolas   o, zaczyna się zastraszanie oponentów. to lancut.gada.pl udostępnia sztabowi wójta logi dyskutantów na forum ?
to poważne łamanie przepisów RODO, obarczone potężną odpowiedzialnością finansową i karną.
6 października 2018
+4
-4
57c-021
~ dolas  do ~ x   Ktoś za dużo filmów ogląda dla mnie ma znaczenie jakie ma poglądy kandydat i co sobą reprezentuje piszę grzecznie i nikogo nie obrażam wystarczy prześledzić numer komputera i zaraz wyjdzie kto komu płaci za pisanie komentarzy pod różnymi nickami ale z jednego komputera na każde pytanie jest odpowiedz tylko rzeczowa a ja uważam że o związkach ludzi tworzących kampanię wyborcy powinni wiedzieć blokując niewygodne komentarze to manipulowanie ludźmi
6 października 2018
+4
-6
bc5-e30
~ x   Dlaczego Pan Łoza nie miał odwagi i nie zgodził się na debatę jeden na jeden z Jakubem Czarnotą? Czego się bał?
Łatwiej jest opluwać kontrkandydata za pomocą anonimowych trolli zatrudnionych w .... No właśnie , ciekawe gdzie pracują i kim są ci , którzy piszą ...
Szkoda, że nikt nie zada sobie trudu by ustalić kilka faktów, zarówno kandydat na wójta, jak wszyscy kandydaci na radnych , a nawet ten słynny sztabowiec Aktywna Gmina Łańcut nie są członkami partii politycznych
Z pewnością sympatie i poglądy mają, jak każdy z nas. Pytanie co z tego? Czy my wybieramy sejm czy samorząd ? Czy partia polityczna ma znaczenie na poziomie gminy?
A jeśli ma to OK , dwa pytania
a) co w ekipie wójta robi Roman Skomra wieloletni działacz PZPR ?
b) ilu działaczy PZPR, ZSL jest z Łozą i wspiera Łozę?
c) co wójt robił na wspólnych spotkaniach i zjazdach z Janem Burym, na co są zdjęcia świadczące o ich bardzo bliskich relacjach
d) czy Jan Bury ma coś wspólnego z niedoszłymi wiatrakami w Woli Rafałowskiej (kilka artykułów w prasie m.in. Polityka jest o tym)
Panie dolas , jeśli chce się Pan bawić w takie klocki to OK, ale zapewniam Pana, ze ostatecznie Pan pogrążysz Łozę
Bo zapewniam, na każde z tych pytań jest odpowiedź

6 października 2018
+14
-7
bc5-e30
~ x   Czy Jakub Czarnota nie jest doskonałym kandydatem, jak każdy z nas ma pewne wady i jak każdy popełnia błędy to normalne.
Jest mimo wszystko jedyną osobą w gminie mającą odwagę rzucić wyzwanie układowi rządzącemu gminą praktycznie od PRL bo to są jedni i ci sami ludzie, dzieci i wnuki tych samych rodzin, które rządziły wsiami jeszcze w czasach tzw. rad gromadzkich w latach 50 -tych i 60-tych
6 października 2018
+14
-4
57c-021
~ dolas  do ~ w las   a jeszcze jedno czy widział ktoś nieprzychylny komentarz pod profilem kandydata Czarnoty bo Ja nie zwykle widnieje około 2 min i jest kasowany zabiegi socjotechniczne sztabu czy przyszły wójt Czarnota słońce Gminy Łańcut też będzie usuwał niewygodnych interesantów z gabinetu
6 października 2018
+6
-11
57c-021
~ dolas  do ~ w las   dziwne to niszczenie plakatów oskarżenia zawsze padają no konkurencję a plakaty niszczone są w tych samych miejscowościach i 4 lata temu i teraz czy przypadek nie sądzę a szef sztabu ma bardzo duży wpływ na formę kampanii jej treść a może i po wygranych wyborach nie daj Boże cieplutką posadkę w gminie.
6 października 2018
+6
-7
8cc-f17
~ producent produktów rolnych   Gmina Łańcut jest gminą wiejską, tzn zrzesza wsie obok Łańcuta a wieś zajmuje się produkcją rolną. Pan Jakub Czarnota szczyci się tym, że sprowadzał darmowe produkty rolne. Czy zdaje sobie sprawę z tego, że pochodziły one z innych wsi, gmin i województw i przez to niszczy pracę lokalnych rolników, sadowników i ogrodników? Czy wójtem powinien być człowiek, który przez to krzywdzi ludzi pracujących na roli w naszej gminie i niszczy ich pracę?

6 października 2018
+12
-12
4a4-514
~ w las  do ~ dolas   W internecie to znajdziemy dużo na każdy temat bo i zdjęcia Pana Wójta na zjazdach PSL i to w pierwszych rzędach. Znajdziemy też katalog IPN z ,którego wynika ,że nasz przewodniczący rady gminy, prawa ręka wójta był członkiem PZPR od 1965 do jej końca. Z sukcesami na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.
To są realne funkcje i osoby a "szef sztabu" to kto ? Etat ma ? w komisji wyborczej jest zgłoszony ? Czy po prostu kolega był w nowoczesnej więc dla celów brudnej kampanii (plotki, straszenie, zrywanie plakatów) został "szefem sztabu".
6 października 2018
+9
-6
57c-021
~ dolas  do ~ Spadochroniarz i koniunkturalista   dodaj jeszcze związki z Nowoczesną i to chyba bliskie skoro szef sztabu w zarządzie krajowym razem z Ryśkiem zrobił sobie zdjęcie internet skarbnica wiedzy wystarczy w pisać Mateusz Witczuk i pierwsze zdjęcie jakie się pokarze to ON i Ryszard Madera Petru
6 października 2018
+5
-6
57c-021
~ dolas   dla mnie jet ważne jakimi ludźmi otaczają się kandydaci a Jakub szefa sztabu wziął z Zarządu Krajowego Nowoczesnej
6 października 2018
+8
-5
ad5-6c7
~ wincyj   a ja słyszałem, że Czarnota kuniom grzywy plącze i potem wójt je do rana rozplątuje. A wiadomo, że splatać trudniej niż rozplątać i stund wójt taki niewyspany.
6 października 2018
+8
-4
bc5-e30
~ x  do ~ Spadochroniarz i koniunkturalista   Bzdury, świadczące o desperacji w obozie wójta. Atakujcie Czarnotę dalej, tylko pogrszacie swoją sytuację.
Ludzie już kompletnie nie wieżą w obietnice wójta Łozy
6 października 2018
+6
-9
87d-450
~ Spadochroniarz i koniunkturalista   Zagadka. Chronologicznie. Młodzieńcza sympatia do SLD, później LPR i MW, następnie Korwin i UPR, po czym wolta na PO,po drodze Gowin a teraz PiS. W w/w organizacjach i partiach członkostwo lub startowanie z list wyborczych. Kogo charakteryzuje ten życiorys polityczny?
6 października 2018
+14
-6
78f-2a2
~ jak jest  do ~ gość   jako mieszkaniec gminy nie czuję się zarządzany przez pana wójta i nie widzę też profesjonalnego podejścia władzy. Mój radny wiejski profesjonalizmu to ma w sobie tyle co Ferdek kiepski.
6 października 2018
+11
-6
78f-2a2
~ jak jest   Przecież ich jedyny argument to wiek Czarnoty. Od czterech lat straszą Czarnotą i jakoś nic z tych plotek i strachów się nie sprawdziło.
Wójt jest we władzach gminy od 1994 roku. Urodził się wójtem ?
6 października 2018
+13
-8
354-53e
~ Daniel   Już dość korupcji w gminie Łańcut, i wypychania znajomych i rodziny do pracy, Pan Jakub jest wspaniałym kandydatem, niech wreszcie będzie sprawiedliwość i porządek!!!!
6 października 2018
+14
-10
3be-e75
~ sąsiad   Ludzie - opamiętajcie się. No co Wy chcecie od Pana Łozy? Pan Czarnota wójtem ???? buhahahbuhahhahabuhahah
6 października 2018
+10
-13
8a6-1df
~ pezdioch  do ~ ciekawy   W Stalowej Woli 4 lata temu funcje prezydenta miasta objął wtedy 29 letni lucjusz nadbereżny i w stalowej ma pewną kolejna kadencje a jest młodszy od pana czarnoty :] a stalowa wola jest kilka razy większa od samej gminy takze to ze młody raczej atut
6 października 2018
+13
-6
99f-062
~ ciekawy   Znowu pojawiają się argumenty, że jak ktoś jest młody i nie ma dużego doświadczenia to nie nadaje się na wójta. Wiele przykładów pokazuje, że ten argument jest nieprawdziwy. Jest młody i to jest jego plus, nie myśli utartymi schematami, ma chęci , żeby cokolwiek zrobić, nie jest uwikłany w Bóg wie raczy wiedzieć jakie układy . Argumenty można mnożyć. Wielu młodych ludzi, którzy zostawali wybrani na funkcje publiczne doskonale się sprawdziło.
6 października 2018
+14
-9
0a9-be6
~ Stach   Dokładnie!Rozumiem ze młody człowiek ma aspiracje i mierzy wysoko ale bez przesady gmina i podległe jej jednostki to nie jednoosobowa działalność gospodarcza a zarządzanie wymaga doświadczenia życiowego jakni profesjonalnego podejścia.Glosna kampania i ambicje to zdecydowanie za mało.
6 października 2018
+12
-11
a8b-11b
~ gość   Jak ktoś kto nie ma żadnego doświadczenia w kierowaniu ludźmi, swojej własnej rodziny i zielonego pojęcia o zarządzaniu chce poradzić sobie z gminą, która ma 21 tyś mieszkańców i kierować pracownikami ???
6 października 2018
+11
-10
bdf-779
~ kk   Myślałam że będę miała na kogo głosować, ale te wypowiedzi wszystko przekreśliły. Żenada!!! Jeden przechwala się nowymi pomysłami, po czym stwierdza że po pierwsze będzie realizował plany poprzedników. A drugi nie lepszy będzie ciężko pracował, ludzie go prosili o przedłużenie kadencji i nie każdą prośbę spełnił (ciekawe czy chociaż połowę). Wiecie co brak słów. Nie ma na kogo głosować!
5 października 2018
+10
-7
b35-011
~ paln  do ~ crusader   "Nie chcem ale muszem"
5 października 2018
+10
-5
2cc-f16
~ Obywatel   Czyli nic konkretnego. Jeden obiecuje, że się nic nie zmieni, bo jest super. Drugi obiecuje podwyżki dla nauczycieli i urzedników o reszcie na razie nie ma pojęcia.
Gdzie jest coś dla szeregowych mieszkańców gminy?
Gdzie jest coś dla biznesu?
Panowie, jaja sobie robicie?
Owszem, przewietrzenie urzędu po wielu latach wreszcie by się przydało i to daje nadzieję, ale bez konkretnych propozycji ta nadzieja niestety umiera. Nie ma na kogo głosować!
5 października 2018
+10
-6
65b-2fc
~ głosuj rozsądnie   Obydwaj kandydaci mi nie odpowiadają i na kogo głosować ?
5 października 2018
+9
-7
091-64a
~ crusader   "jeszcze pół roku temu mieszkańcy zwracali się do mnie z pytaniem i prośbą o przedłużenie swojej kadencji ze względu na podjęte inwestycje i otrzymane środki".
Padłem. To nie wójt chce być wójtem, to mieszkańcy go proszą.
5 października 2018
+17
-7
437-4c9
~ mieszkaniec Cierpisz   Panie Czarnota, + 1 głos na Pana :)
5 października 2018
+20
-16
bc5-e30
~ mieszkaniec Soniny   Łoza
Priorytetem są dla mnie zawsze przedsięwzięcia związane z ...budową hal sportowych, żłobków
Panie wójcie w Soninie właśnie Pan pokazałeś jak hale sportowe są dla Pana ważne.
Żłobki? Przed 20 lat nie otworzył Pan jednego żłobka w gminie.
Wstydziłby się Pan takie bzdury opowiadać.
5 października 2018
+62
-23
f53-161
~ daniel   ha kandydat Czarnota obiecuje podniesienie zarobków,bo chyba uważa że ludzie zupełnie się nie orientują,w przyszłym roku rząd podnosi podstawe wynagrodzenia....hokus pokus spełniona obietnica????
5 października 2018
+22
-12
e7a-e5f
~ janek   Zbyszek masz pewny głos.
5 października 2018
+24
-21
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x