Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Kto zostanie wójtem gminy Rakszawa? [SONDA]
Rozmiar tekstu:
AAA
RAKSZAWA
2018.10.09 14:09 | aktualizacja: 2018.10.09 14:24

Kto zostanie wójtem gminy Rakszawa? [SONDA]

Agnieszka Rzepka, Jacek Szubart i Stanisław Wróbel - kandydaci na wójta gminy Rakszawa odpowiadają na nasze zapytania.
Kto zostanie wójtem gminy Rakszawa? [SONDA]
Kto zostanie wójtem gminy Rakszawa? [SONDA]

SONDA

Na kogo oddasz głos w wyborach na wójta gminy RAKSZAWA

Kandyduję na wójta gminy Rakszawa, ponieważ…

Agnieszka Rzepka: Na co dzień spotykam się z problemami i potrzebami naszej gminy i widzę możliwości jej rozwoju. Odbyłam wiele rozmów z mieszkańcami Gminy Rakszawa, moje spojrzenie na trudne sprawy i moja wizja rozwoju gminy stały się im bliskie. Wójt to funkcja, którą sprawuje się dla wszystkich mieszkańców. Podejmując decyzję o kandydowaniu czułam potrzebę dbania o nasze wspólne dobro, o to, żeby nam wszystkim żyło się lepiej. Moje doświadczenie oraz wiedzę zdobytą w pracy zawodowej (dyrektor GOKIC), samorządowej (wiceprzewodnicząca Rady Powiatu) i społecznej (prezes zarządu fundacji) wykorzystam do zarządzania gminą. Jestem człowiekiem czynu i konsekwentnie realizuje cele, które sobie stawiam. Potrafię sprawnie zarządzać zespołem i współpracować z ludźmi. Umiem wysłuchać każdą opinię i wyciągać wnioski z rozmowy.

Jacek Szubart: Jestem do tego przygotowany, od kilku lat prowadzę głęboką analizę możliwości rozwoju Gminy Rakszawa oraz problemów jej mieszkańców. Posiadam duże doświadczenie w pracy samorządowej, aktualnie zajmuje stanowisko Kierownika Referatu Ochrony Środowiska, Gospodarki i Inwestycji, z wykształcenia jestem prawnikiem. Zajmuję się również doradztwem z zakresu planowania przestrzennego, z mojego doświadczenia korzystają takie samorządy jak: Białobrzegi, Czarna, Krasne, Markowa. Uważam, że Gmina Rakszawa zasługuje, by pokierował nią młody, energiczny i doświadczony zawodowo mieszkaniec Rakszawy.

Stanisław Wróbel: Decyzję, o kandydowaniu na stanowisko Wójta Gminy Rakszawa podjąłem, kierując się przekonaniem, iż potrafię sprostać wymaganiom na tym stanowisku. Wymaganiom stawianym przez mieszkańców. Znam problemy mieszkańców, ich oczekiwania, jak też zasady pracy w samorządzie gminnym. Jestem przekonany, że w Naszej Gminie można i trzeba zrobić wiele. Należy tylko chcieć robić i nie bać się wyzwań. Ja takich lęków nie mam. Dosyć już w rozwoju, oddaliły się od nas gminy sąsiednie. Czas najwyższy to zmienić.

Pierwszymi sprawami, którymi zajmę się, gdy zostanę wójtem będzie…

Agnieszka Rzepka: Sprawami, którymi się zajmę w pierwszych miesiącach po objęciu funkcji Wójta będzie zapewne przegląd finansów oraz analiza projektu budżetu na 2019 r. pod kątem prorozwojowym i dokończenie rozpoczętych inwestycji. W tym okresie chcę również poprawić jakość świadczonych usług administracji publicznej i stworzyć Urząd przyjazny oraz partnerski dla mieszkańców. Wspólnie z wszystkimi radnymi wyznaczymy priorytety długofalowe a także podejmiemy działania w celu zjednoczenia podzielonego społeczeństwa gminy.

Jacek Szubart : Zadania: 1)sporządzenie budżetu na 2019 r. obejmującego m.in.: OZE dla mieszkańców, chodnik Rakszawa Potok, boisko przy SP3, sala gimnastyczna przy SP2, budowę oświetleń w msc. Wydrze i Rakszawa Kąty, budowę drogi w msc. Węgliska. 2)reorganizacja pracy Urzędu m.in. wydłużenie czasu pracy w poniedziałki do godziny 17. 3)podjęcie działań m.in. negocjacji z ŁZK Łańcut, mających na celu obniżenie stawki za oczyszczanie ścieków 4)przystąpienie do opracowania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, w celu pozyskania nowych terenów pod zabudowę mieszkaniową, usługową oraz przemysłową.

Stanisław Wróbel: Zlecę przeprowadzenie tzw. bilansu otwarcia, o wynikach którego powiadomię mieszkańców. Zapoznam się z zaawansowaniem realizacji inwestycji, przewidzianych na rok bieżący. Zapoznam się z projektem budżetu Gminy na rok 2019, przygotowanego przez ustępującego wójta. Dokonam analizy struktur organizacyjnych Urzędu Gminy. Odbędę spotkania po wyborcze z mieszkańcami, we wszystkich sołectwach. Wspólnie z nowo wybraną Radą Gminy, ustale harmonogram realizacji głównych inwestycji na terenie Gminy, w najbliższych 3-5 latach.

Red
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Kto zostanie wójtem gminy Rakszawa? [SONDA], 3.7500 out of 5 based on 4 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 20626
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (81)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
b78-293
~ Wyborca w-szoku  do ~ SMOG   Jaki nowy ? Niezwiązany z grupą trzymającą władzę ? To już chyba ewidentna kpina i zaklinanie rzeczywistości !
19 października 2018
+3
-1
0b7-281
~ SMOG   Dotychczasowa Pani Wójt zastała Gminę zadłużoną, a pozostawia po wielu latach w niezłym stanie finansowym. NIEMAL JAK KAZIMIERZ WIELKI. Brawo!!! Czy to sukces czy wielka porażka? Najlepiej porównać do sąsiednich gmin. Cyba nie mamy się czym szczycić niestety. Zostaliśmy w tyle. Finanse w porządku, ale... jak się niewiele robi, nie ma żadnej inicjatywy i pomysłu to niestety tak to wygląda. Nowy, niezwiązany z "grupą trzymającą władzę" ma szansę coś zmienić, może wreszcie coś zrobi.
18 października 2018
+5
-3
0b7-281
~ SMOG   Myślę, że rządy kobiet w naszej gminie powinny być stanowczo przerwane. Pani Rzepka znakomicie spisuje na dotychczasowym stanowisku i trudno będzie ją zastąpić. Więc najlepiej niech tak pozostanie. Pan Szubart, ulubieniec i pilny uczeń Pani Kulowej nie wróży jakichkolwiek zmian w działalności urzędu. Nie daje żadnej nadziei na jakąkolwiek aktywność. Czyli dalej marazm, nicość, wegetacja. I znowu spokój, znowu nic. Może wreszcie potrzebny jest ktoś w portkach i z wąsami?
18 października 2018
+6
-5
b78-293
~ w-szoku   w stosunku do radnego Przybyło
18 października 2018
+3
-2
b78-293
~ w-szoku  do ~ Mieszkaniec Gminy   aż takie pieniądze ?! to radni do powiatu zostali w tyle.
18 października 2018
+5
-1
252-6d9
~ mieszkaniec   sądząc po wykrzyknikach to komuś tu puszczają nerwy ...
17 października 2018
+1
-1
bbe-ee6
~ Mieszkaniec Gminy   A w sejmie zarabiają po KILKASET tysięcy złotych. Taka jest analogia Rady Gminy do Rady Powiatu. Nie porównujmy budżetu gminy do budżetu powiatu.
17 października 2018
+1
-0
9c3-5b3
~ XYZ   Szanowni wyborcy! Szanowny Panie Mieszkaniec Gminy !
Strach pomyśleć ?! No to dobrze. Oświadczenia majątkowe radnych do powiatu za 2017 rok. Jacek Szymon Szubart społecznie pracował za 10 170zl. Agnieszka Rzepka społecznie pracowała za 13 200zl. Zaglądamy dalej?!
17 października 2018
+4
-3
bbe-ee6
~ Mieszkaniec Gminy   Zapomniałem jeszcze o radnym przewodniczącym Panu Przybyle, który zarobił 15 978 zł. Nieźle pojechał, musiał się strasznie oharować.
17 października 2018
+2
-5
bbe-ee6
~ Mieszkaniec Gminy   Szanowni wyborcy, zaglądnijcie sobie do oświadczeń majątkowych radnych za 2017r. a zobaczycie jak "społecznie" pracowali, a szczególnie kandydat na wójta Pan Wróbel, radny Kościółek i radny Waniowski.
Jeżeli Pan Wróbel zarobił 9500 zł to strach pomyśleć ile zechce zarabiać jako wójt.
17 października 2018
+5
-4
d7e-ee0
~ Tubylec   Szanowny "hejterze" o pseudonimach: Mieszkanka, Rak, Jestem stąd!, ja_my_wy_oni czy Ty naprawdę myślisz, że nie widać tego, że to jedna i ta sama osoba? Wszystkie te nazwy ukrywają się pod jednym adresem. Wrzuć na luz. Chyba jesteś obecnym radnym bo jesteś bardzo dobrze zorientowany jaka była frekfencja na sesjach. Pozdrawiam.
17 października 2018
+4
-1
ffc-498
~ PP  do ~ rozsadek   No właśnie porozmawiajmy o konkretach- dlaczego spółka komunalna Energokom jest wykorzystywana do prywatnej kampanii wyborczej komitetu Pana Szubarta. Czy tak ma wyglądać samorząd?
17 października 2018
+6
-0
e1d-163
~ rozsadek  do ~ Tubylec   Panie Tybylec, po wypowiedziach domyślam się kim Pan jest, startuje Pan teraz na randego, zyczę powodzenia, na pewno będzie mial Pan łatwiej, bo niezależnie kto wygra mam taką nadzieje, bedzie miec Pan wójta ktoremu bedzie zalezalo na rozwoju Rakszawy i bedzie chcial wspolpracowac z wszystkimi radnymi, a nie negowac kazdy jeden pomysł. Może porozmawiajmy o pomyslach, ktore chcecie zrealizowac ze swoja kandydatka a nie tylko wywlekamy brudy.
17 października 2018
+1
-1
d7e-ee0
~ Tubylec  do ~ MieszkaniecRakszawy   Nie wiem ile lat mieszka, ale wiem, że na pewno krócej ode mnie.
Patrzę na to przez pryzmat kończącej się kadencji i widzę jedynie, że będąc w obecnej radzie jakoś wiele nie zwojował. Mówi, że sąsiednie gminy nam "odjechały". Dopiero teraz to zauważył? Ile kadencji jest już radnym? Nie można było podjąć wcześniej jakiś kroków prorozwojowych z pozycji rady? Chodzi mi jedynie o brak zaangażowania obecnych radnych jako całości. Skoro mowa o zdjęciach to poco pan Stanisław się tak oplakatował (chyba widziałem jego zdjęcia) skoro jest osobą tak rozpoznawalną i popularną w gminie? Szkoda lasów na tyle plakatów. Gdzie będzie do dzików strzelał?
17 października 2018
+3
-3
bf7-bc9
~ MieszkaniecRakszawy  do ~ Tubylec   Skąd zna potrzeby mieszkańców? A wie Pan/Pani ile lat mieszka w tej Gminie?
Droga pani/drogi panie, czy trzeba oficjalnie wychodzić do mieszkańców, zaopatrzonym w fotografa i kamerzystę? Osobiście sądzę że najlepsze spotkania z wyborcami, to te nieoficjalne, gdzie kandydat powie co mysli i co chce zrobić, a nie mówi tego co ładnie brzmi i co wyborca chcę usłyszeć.
W przypadku Pana Wróbla takie spotkania miały i mają miejsce
To, że ten Pan nie występuje na tle zieleni, pięknie ubrany, nie chwali się wielkimi osiągnięciami i nie nabija piany wyborczej, a tym bardziej nie obiecuję gruszek na wierzbie świadczy tylko o tym, że jest konkretny i zależy mu na działaniu dla mieszkańców, a nie na ładnej pensyjce i ciepłej posadzie.
Widać że nie chce wygrac za wszelką cenę, byle tylko dorwać się stołka, a widać że robi to po to by w końcu móc coś zmienić, bo osobiście wiem, że przy obecnym składzie jest to niemożliwe
Pana Wróbla może nie jakoś dobrze, ale znam i wiem że to konkretny człowiek, a przede wszystkim nie zepsuty, taki który potrafi zobaczyć błędy i ma pomysły na to jak je naprawić i ulepszyć życie mieszkańców
Nie słyszałem faktycznie jak chwali się tym na prawo i lewo, ale rozmawiałem o tym z nim twarzą w twarz, mimo to że nie raz nawet na chodniku
Ładnymi ślowkami i pięknymi zdjęciami może i można wygrać wybory, szczególnie jak rozpędzi się maszynę nienawiści panie "Tubylec", ale jak to świadczy o Kandydacie? Co mówi o Kandydacie?
17 października 2018
+3
-5
50c-59a
~ Tubylec  do ~ Wyborca   W takim razie po co pan Jacek pcha się do urzędu zamiast pilnować kancelarii prawniczej w Rzeszowie? Pan Stanisław to przecież policjant A nie urodzony wójt, dlaczego więc nie zajmie się strzelaniem i wymachiwaniem piłeczką? W świetle tego co piszesz ludzie nie mają szansy na rozwój i realizację na innym gruncie niż zawodowy. Wójtem człowiek musi się urodzić a nie zostać wybranym według Ciebie. Moim zdaniem to, że tak dobrze zarządza ośrodkiem kultury to tylko na plus dla niej. To nie jest zarządzanie firmą jednoosobową tylko sporym zespołem ludzi i całkiem dużymi projektami
17 października 2018
+5
-2
b78-293
~ Wyborca  do ~ mucha   Logiki temu odmówić nie można :)
Doskonale spełnia się w Goku więc powinna się tam dalej realizować.
17 października 2018
+3
-4
50c-59a
~ Tubylec  do ~ mucha   W takim razie pan Jacek do kancelarii bo to przecież prawnik a pan Staszek niech dalej strzela i jeszcze tylko pałkę mu daj bo policjant i niech się tam realizują
17 października 2018
+4
-2
f9d-cc0
~ Janek  do ~ mucha   Z głową pełną zawiści i z głową ogarniętą nienawiścią można mega dużo złego i krzywdy wyrządzić mieszkańcom i Rakszawie. Wiemy jaki komitet wyborczy i jaki kandydat na Wójta preferuje jedynie jątrzenie i pomówienia a brak pracy dla mieszkańców.
17 października 2018
+5
-0
906-210
~ mucha   Zarzadzac Pasjonadą a zarzadzać duża gminą to wielka różnica.Skoro jest dobra w kulturze niech tam się spełnia.Z głową w sztuce tylko można krzywdę zrobić realnemu światowi.
17 października 2018
+7
-4
c21-ca6
~ Marycha Kóla   Biere popcorn :D
17 października 2018
+2
-1
50c-59a
~ Tubylec  do ~ MieszkaniecRakszawy   A skąd niby pan Stanisław tak dobrze zna potrzeby mieszkańców? Ile razy przez te wszystkie lata obecni radni wyszli do mieszkańców i zapytali ich o potrzeby? Nie przypominam sobie takiego zdarzenia. Boją się spotkania z mieszkańcami bo niewiele zrobili. Mają wielkie żale że Pani Agnieszka prowadzi kampanię bezpośrednią i wychodzi do ludzi, a sami co robią? Jak zobaczyli co się dzieje to sami ruszyli w teren, ale komuś potrafią to wytykać. Programy też żywcem zerżnięte od innych kandydatów! Wstyd i dziecinada! Żeby nawet się nie chciało zmienić szyku w odpisanym zdaniu. Tak wygląda praca obecnej rady, byle na łatwiznę. Wziąć dietę za sesję i jakoś to będzie. Ludzie są tak głupi, że i tak nas wybiorą. Takie jest myślenie obecnych radnych. Do Piero jak zobaczyli, że tracą poparcie to przejżeli na oczy. Żenada droga rado. Żenada
17 października 2018
+5
-6
59e-823
~ mieszkaniec  do ~ ja_my_wy_oni   Jak już tak konkretnie piszesz o p. Jacku i p. Agnieszce to napisz coś konkretnego o 3 kandydacie. My wyborcy chętnie się jeszcze czegoś dowiemy.
17 października 2018
+4
-2
ffc-498
~ PP  do ~ ja_my_wy_oni   Ha, ha, ha .... a moje dzieci słyszały i też nagrały, że Panią Agnieszkę zastąpi Pani plastyczka lub Pani bibliotekarka - takie to podsłuchy. A co do pewności to chyba nie jest, bo rozdaje ulotki.
17 października 2018
+2
-4
89a-c02
~ ja_my_wy_oni  do ~ mieszkaniec   Pytasz kto zastąpi Panią Agnieszkę w GOK? Odpowiadam, ta Pani co robi zdjęcia. Już jej to obiecała. Taka jest pewna wygranej. Dzieci mają dobry słuch i w GOK słyszą nie jedną rozmowę, a nawet nagrywają.
16 października 2018
+2
-3
1d4-6d7
~ ja_my_wy_oni  do ~ mieszkaniec   chcesz konkretnie o kandydatach, to masz - Zobacz jak Jacek Szubart buduje oświetlenia w Rakszawie, a jak w Wydrzu. http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/rakszawa/4588.pdf
16 października 2018
+7
-1
896-aef
~ mieszkaniec   On chyba sam nie wierzy że wygra, inaczej nie kandydowałby też na radnego.
16 października 2018
+6
-4
72c-06a
~ MieszkaniecRakszawy   Ludzie! Jeżeli chcecie nareszcie konkretnych zmian, a nie pociotków obecnej wójtowej, to zagłosujcie rozsądnie
Pan Stanisław Wróbel jest jedynym słusznym kandydatem
Kto nada się lepiej niż osoba, która żyje w tej gminie od lat i zna mieszkańców, a szczególnie ich potrzeby!
Glosujcie rozsądnie!
Dość już korupcji
16 października 2018
+10
-6
896-aef
~ mieszkaniec  do ~ wlokniarzpany   niestety lepszych kandydatów na horyzoncie brak...
16 października 2018
+3
-2
c0e-0d3
~ wlokniarzpany   Zadajcie sobie pytanie kto z kandydatów na wójta ma największe doświadczenie samorządowe - czy pani Rzepka, która od lat się zasiedziała w GOKu? Dobrze jej to wychodzi, do czego potrzebuje polityki?
Albo pan Szubart - "spadochroniarz" z Czarnej i bliski krewny obecnej wójt? Myślicie, że nastąpi prawdziwa zmiana w gminie z tym człowiekiem?
16 października 2018
+5
-4
1b3-815
~ z_rakszawy  do ~ mieszkaniec   No dobra a co wójtowi i Rakszawie z takich radnych? To jest nierozerwalna całość, a gdzie z taka radą zajedziemy?
16 października 2018
+2
-1
896-aef
~ mieszkaniec   ja się tak tylko zastanawiam kto zastąpi p. Agnieszkę w GOKiC gdyby została wójtem, bo o taką p. Dyrektor będzie bardzo ciężko...
16 października 2018
+1
-2
0fa-7be
~ Firma   Kobieta na wójta? Tak kobieta która ma j... Oddam głos na Panią agnieszke twardo stąpa po ziemi wie co mówi i to robi.
16 października 2018
+4
-4
896-aef
~ mieszkaniec   panie konkretny - my tu konkretnie ale o kandydatach na wójta a nie radnych, a kto nimi będzie to niech już sobie mieszkańcy Wydrza sami rozstrzygną.
16 października 2018
+3
-3
86a-cdb
~ ja_my_wy_oni   Ale sami "konkretni" tutaj wypisują same konkrety! Jak tak konkretnie to może zajrzycie mieszkańcy Wydrza w dokumenty z sesji ile razy wasz radny Pan Piotr F. był na sesji i swojej komisji w ubiegłym roku? Co? 2 razy był na sesji i 0 na komisji ds. gospodarczych! I dalej staruje z listy Pana Szubarta! Jedyne co załatwił to doskonałe oświetlenie własnej posesji z budżetu gminy! Pan Piersiak jedyne też zabiegał o oddanie drogi obok Leśnictwa, w kierunku Trzebosi Lasom Państwowym. Tam pracuje i pewnie by chcieli postawić szlaban na tej drodze! Też dalej startuje! Przychodził na sesje, podpisywał listy i uciekał bo nie miał czasu. Tylko gdy rozpoczęto obcinać mu dietę znalazł czas zostać do końca!
16 października 2018
+9
-3
f9d-cc0
~ Wyborca  do ~ zapoznany z budżetem   Myślę, że mylisz pojęcia i nie masz rozeznania w funkcjonowaniu gminy. Wójt to organ wykonawczy gminy, który działa za pośrednictwem Urzędu Gminy, zarządza zespołem i odpowiednio nadzorowanie procesy. Wójt nie naprawia sam drogi czy chodnika i nie wylewa sam asfaltu na drogę do tego są odpowiednie służby. Jeśli chodzi o budżet to jest koniec roku i projekt budżetu został przygotowany pod nadzorem obecnie urzędującego Wójta. Nowy Wójt musi najpierw zapoznać się z tym projektem aby wnieść odpowiednie poprawki, które są zgodne z jego priorytetami.
Niestety jeden z kandydatów niewłaściwie odpowiedział na pytanie (pierwsze sprawy którymi się zajmie?) bo populistycznie przedstawił zadania chyba pięcioletnie.
16 października 2018
+6
-0
cd4-a17
~ zapoznany z budżetem   W powyższym artykule tylko jeden z kandydatów potrafił odpowiedzieć na pytanie co zrobi w pierwszej kolejności. Jeden z kandydatów deklaruje (wieloletni radny), że zapozna się z tym czy z tamtym. To do roboty się wybiera wójta czy żeby się zapoznawał. Ze mną niech się zapozna i da mi jakieś dobrze płatne stanowisko.
16 października 2018
+1
-5
73b-5d6
~ aaa  do ~ PP   Kto powiedział, że trzeba zlikwidować wszystkie 5 szkół. Wystarczy dwie. Gmina płaci za przewóz do najbliższych szkół 3-4 km. Edukcja dalej pozostaje "bezpłatna", bo oczywiście ktoś zapomina, że płaci podatki na tę edukację.
Wydaje mi się, że przemawia tutaj głos jakiegoś nauczyciela, bojącego się stracić prace. Nie ma się czego bać, teraz wszędzie brakuje pracowników :)
15 października 2018
+4
-2
d7e-ee0
~ otoja  do ~ PP   Chyba głodnym
15 października 2018
+1
-5
ffc-498
~ PP  do ~ RWA   RWA trochę się pogubiłeś (pogubiłaś ) w swoich wywodach, bo najpierw preferujesz i zachęcasz do likwidacji szkół a następnie piszesz o braku warunków w szkołach dla naszych dzieci. Jednak widzę że przebija z Twojej retoryki neoliberalizm (głoszony przez wiadomego kandydata na wójta) i ten neoliberalizm chciałbyś zastosować do szkół. Niestety muszę Cię rozczarować ponieważ jesteś w mniejszości nie można wprowadzić czystej gospodarki rynkowo-liberalnej do szkoły bo zgodnie z jej założeniami rodzice musieliby płacić za naukę swoich dzieci. Czy tego chce komitet wyborczy i kandydat na wójta szczycący się gospodarką rynkową?
Szkoły są pewnego rodzaju ośrodkami,które pełnią dla społeczeństwa dodatkowe funkcje ale myślę że zwolennicy bardzo liberalnego komitetu wyborczego tego nie rozumieją bo nie rozumieją społeczeństwa Rakszawy. MIESZKAŃCY RAKSZAWY W DNIU WYBORÓW WEŚCIE POD UWAGĘ ŻE RADNI Z WIADOMEGO LIBERALNEGO KOMITETU WYBORCZEGO CHCĄ LIKWIDOWAĆ SZKOŁY.
14 października 2018
+3
-7
eb4-0ff
~ RWA   monitoruję sobie te wasze przepychanki i z tego co widzę niewygodny komentarz o nierentownych szkołach został usunięty? a który kandydat podejmie to hasło? ŻADEN!!! bo kto chce się postrzelić w kolano i ruszyć puszkę pandory! z tych szkół uczniowie mają najsłabsze wyniki w nauce! przy 3 - 5 osobach w klasie to powinni być sami olimpijczycy lub popatrzcie w drugą stronę może to same tumany? co rodzice, czy nasze dzieci to tumany? odpowiedzcie sami sobie kim jest moje dziecko? macie tak lub nie. czytam protokoły z sesji żeby mieć jakiś pogląd na sprawę wyborów i patrzcie w Protokole Nr VII/29/2016 z XXIX Sesji Rady Gminy Rakszawa z 25 października 2016 r (http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/rakszawa/3729.pdf) Pani Radomska dała odpowiedź: z takich rodziców "tumanów" dzieci dobrych nie będzie! poczytajcie - MA NAS RODZICÓW I NASZE DZIECI ZA TUMANÓW! Ta sama Pani startowała w wyborach do sejmu z listy PiS czyli była za likwidacją gimnazjum, a była tam dyrektorką i jako pierwsza zwiała z miejsca pracy - no kapitan schodzi z pokładu ostatni! TERAZ STARTUJE U NAS NA RADNĄ RAZEM Z PANIĄ RZEPKĄ! TO JAKAŚ KPINA! chodzą obiecują gruszki na wierzbie bo szkoła jest dla nauczycieli, a nie naszych dzieci! ale ŻADEN kandydat tego nie poruszy! lepiej dokładać! u "prywaciarza" nierentowny dział szybko zostałby zamknięty!
14 października 2018
+6
-5
8f0-e4b
~ mieszkaniec   Niestety, większości Rakszawiaków żaden z tych kandydatów jakoś nieszczególnie przypadł do gustu. Popatrzmy na wątek o Żołyni - 140 komentarzy, tam widać żar, a u nas czuję zniechęcenie.
14 października 2018
+3
-2
ffc-498
~ PP   A ja uważam, że jedynym godnym tego stanowiska jest Pan Stanisław Wróbel
13 października 2018
+7
-9
0fa-7be
~ Ja   Pani Agnieszka jedyna osoba godna tego stanowiska wie co robi i robi to z głową
13 października 2018
+6
-8
f9d-cc0
~ Wyborca   Panie Jacku czy to w porządku i czy to moralne wykorzystywać spółkę komunalną "Energokom" do prywatnej kampanii wyborczej?
13 października 2018
+8
-3
71c-bb0
~ Wojt   A może drodzy państwo kandydaci jakaś debata?
12 października 2018
+3
-1
f53-156
~ Waldek   Ale że co? Mam rozumieć że Panu Jackowi Szubartowi grzecznie podziękowano w Gminie Czarna. Po czym przeszedł po zatrudnienie do swojej pociotki Marii Kuli? A ta go od razu na kierownika wzięła? To ładne będą kwiatki w Gm. Rakszawa jak na Wójta on wygra.
12 października 2018
+9
-6
f9d-cc0
~ Wyborca  do ~ znawca   Stanowisko prezentowane przez "Znawca"(zwolennik Pana Jacka Szubarta lub inna grupa wpływu) to wielka zarozumiałość. Wszyscy nic nie wiedzą, na niczym się nie znają jedynie Pan Jacek. To pokazuje stosunek i lekceważenie mieszkańców ze strony tego ugrupowania.
Zarządzając Gminą nie wystarczy tylko wydawać warunki zabudowy i budować z bardzo wątpliwą jakością drogi. Taka jakość wykonania inwestycji jak przedstawiona w poniższych postach to lekceważenie mieszkańców i brak odpowiedzialności. Pytanie- kto odebrał te inwestycje - fuszerki?, gdzie wtedy był Pan Szubart, gdzie jego doświadczenie, dlaczego dopuścił do odbioru?. Takie nieodpowiedzialne postępowanie to są koszty dla Gminy i brak utożsamiania się z Gminą, która płaci za inwestycję.
Jeśli chodzi o odpowiedzi na pytanie lańcut.gada.pl tj. "Pierwszymi sprawami, którymi zajmę się, gdy zostanę wójtem będzie..." to wydaje mi się że Pan Jacek Szubart i jego zwolennik "Znawca" nie doczytali pytania. Pytanie dotyczy PIERWSZYCH spraw którymi kandydat zajmie się po nominacji a nie wszystkich spraw które podaje Pan Jacek. Aby wykonać w pierwszym miesiącu to co on przedstawia to dzień musiałby mieć kilkaset godzin.
Zwolennicy Pana Jacka Szubarta chcą nas zmanipulować abyśmy pisali tylko o Nim, a pomija się dobrego długoletniego radnego i kandydata na wójta Pana Stanisława Wróbla.
12 października 2018
+6
-6
Ten komentarz został oznaczony jako spam
d7e-ee0
~ Tubylec  do ~ znawca   Znawco widzę,że rozpracowałeś dokładnie drzewo genealogiczne pani Agnieszki. BRAWO!!! Skoro jesteś taki zdolny to zrób to samo z rodziną pana Jacka, nie będziesz wtedy taki zdziwiony. Nie jest prawdą, że obecna pani wójt przedstawiała pana Jacka jako przyszłego wójta naszej gminy już kilka lat temu? Nie chodzi mi tu o wybielanie pani Agnieszki bo równie dobrym kandydatem jest pan Stanisław. Chodzi mi jedynie o to, że wszyscy krzyczą CHCEMY ZMIANY!!! Jaka to będzie zmiana? To będzie kontynuacja obecnej polityki. Twierdzisz, że wszyscy są zieloni. Człowieku ogarnij się! Zainteresuj się od ilu lat pozostali kandydaci aktywnie działają w samorządach a nie wypisuj takich bredni, a skoro pan Jacek nie jest zielony to pokarz mi choć jedną udaną inwestycję pod kierownictwem pana Jacka. Człowiek nie zna się na tym co robi, i o ile mogę to zrozumieć to nie rozumiem dlaczego nie zaprasza do konsultacji fachowców skoro się nie zna? Tego już nie rozumiem. Dla mnie to poprostu ignorancja i brak szacunku do mieszkańców.
12 października 2018
+7
-5
022-62e
~ znawca   https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/181006#geo_mayor_stat , ile jeszcze się nakładać musisz żeby wyszło na to że P Rzepka jest super. Masz link wyżej na tej stronie pisze miejsce zamieszkania, nie siedziba komitetu nie adres tylko "miejsce zamieszkania" moim skromnym zdniem komitet nie ma miejsca zamieszkania gdyż nie jest osoba....
ale napiszę się na forum kłamstwo może ktoś przeczyta i uwierzy -wiadomo poparcie wzrośnie... To samo z ciocia ja o tym nieslyszalem nigdy, równie dobrze można napisać ze p.Rzepka jest córka towarzyszą Brezniewa, wnuczka Stalina, a jej ojcem chrzestnym jest Kim - ten z Korei;-).... I wtedy można napisać podsumowując info z forum P.Rzepka jest ..... Ludzie nie osmieszajcie się trzymajcie się faktów. A nie za wszelką cenę trzeba coś wymyśleć na konkurencję. szubart nie uciekł z czarnej tylko awansował na kierownika przechodząc do Rakszawa, jako jedyny na Lancut gada odpowiedział konkretnie co będzie jego pierwszą decyzją jak zostanie wójtem, a nie audyt, sprawdzenie, będzie się żyło lepiej, będzie fajnie wszystko poprawiamy itd. itd. piszą tak bo są ZIELONI nie wiedza co do czego, bo nigdy w gminie nie pracowali wiec będą musieli się wszystkiego nauczyć a tymczasem budżet na rok 2019 pasowalo by przyjąć przed końce roku 2018 żeby znów nie uciekał czas na inwestycje
12 października 2018
+6
-6
ffc-498
~ PP  do ~ Tubylec   Zaraz, chwila, chwila .... Podsumowując informacje z forum to Pan Jacek Szubart w nieznanych okolicznościach uciekł z Gminy Czarna (jak pisze "Władek") i został zatrudniony w Gminie Rakszawa przez ciocię Marię K. (jak pisze "Tubylec"). Czy tu nie wystąpił nepotyzm?
Teraz odnosząc się do obaw o kontynuację sytuacji negatywnych w naszej gminie (przedstawionej przez "Stop korupcji", "SK", "Tubylec") to mamy odpowiedź kto jest zagrożeniem kontynuacji tych zjawisk i utrzymaniem grup interesu.
Do tego dodam, że ciocia promowała też osobę Pana Jacka na spotkaniu ugrupowania spod znaku koniczynki.
11 października 2018
+4
-3
425-4e4
~ kc  do ~ Tubylec   Samowole powstały w Rakszawie na Mościnach. Wybudował je p. Adam wraz z firmą Stalk. bez wiedzy i pozwolenia właściciela działki. Skandaliczne jest to że OJCIEC - INWESTOR zrzuca winę na właściciela działki swojego SYNA!!! Co jest nie do pomyślenia. Wstyd i tylko wstyd dla p. Adama widać że pieniądze są ważniejsze od własnego dziecka!!!
11 października 2018
+3
-1
00d-20a
~ Tubylec  do ~ znawca   Znawco Pani Agnieszka doskonale wie gdzie mieszka i nigdy nie ukrywa, że są to Dąbrówki, a adres Rakszawa 222 jest to adres rejestracji komitetu wyborczego. A od doświadczenia czasem ważniejsze są projekcje ja u Pana, którego ciocia Maria K. od kilku lat przedstawia jako przyszłego wójta. Na co komu doświadczenie?
11 października 2018
+4
-5
022-62e
~ znawca   pomyliłem się bo od wczoraj śmieje się z definicji mieszkańca..... czyli ktoś kto nie mieszka w Rakszawie może być jej mieszkańcem...... trochę pokręcone. Swoją drogą to dziwne że kandydat na wójta, czyli osoba, która będzie decydować o losach nas wszystkich nie wie gdzie mieszka lub "mija się z prawdą". Nie interesuje mnie ulotka ale oficjalne dane: strona Państwowej Komisji Wyborczej zakładka wybory samorządowe 2018 - kandydaci i statystyki a tam odnośnik do g. rakszawa. P.Rzepka miejsce ZAMIESZKANIA: RAKSZAWA, a nie jak wiadomo Dąbrówki,dla części mieszkańców może to być istotną informacją. A na ulotce uczciwa...
Szubart ma na ulotce młody i doświadczony 8-10 lat w samorządzie, (w tym ok 5-6 jako kieorwnik) to chyba dużo porównując do stażu pozostałych kandydatów lat 0.
11 października 2018
+5
-5
00d-20a
~ Tubylec  do ~ znawca   A kto to P. Rzepak?
11 października 2018
+4
-4
022-62e
~ znawca   zastanawiałem się nad P. Rzepak, P. Szubartem, bo dotychczasowej radzie trzeba podziękować chyba na 2017 R budżet uchwalony w marcu 2017 R. zamiast pod koniec 2016 R jak w normalnej gminie, czyli 3 miesiące na inwestycje w plecy, kwoty na inwestycje za małe przyznaje rada gminy więc potem wychodzą buble. przyznawanie za małych kwot na inwestycje mimo iż wiadomo że np chodnik będzie kosztował wg wyceny 200 tys przyznawany 150 tys potem przetarg okazuje się ze za małą kwota wiec trzeba zwołać sesję rady gminy (nie za darmo-diety dla radnych) i przesunąć z innej inwestycji na która potem braknie więc znowu sesja znowu diety dla radnych i tak się kręci.... oczywiście przed każdą sesją są komisje (jak się prawidłowo domyślacie nie za darmo....)
11 października 2018
+6
-5
00d-20a
~ Tubylec  do ~ SK   Zgadzam się z Tobą w 100%. To jest skandal i należy ukarać tak inwestorów jak i ludzi którzy na to wszystko przymykali oczy. W poprzednim moim poście chciałem tylko zwrócić uwagę, że realizując inwestycje za grube miliony można było przemyśleć projekt żeby zminimalizować niedociągnięcia. W halę sportową zainwestowano około 3 miliony złotych i co? I nic się nie zmieniło, wymiar pozostał ten sam, miejsc siedzących nie ma, woda pod natryskami jest tylko że zimna. Przepraszam coś się jednak zmieniło - nie śmierdzi!!! Przy boiskach sportowych brak zaplecza sanitarnego, i nie mam tu na myśli natrysków ale zwykłe WC. To wstyd żeby w XXI wieku chodzić za potrzebą w krzaki w miejscu jakby nie było publicznym. Ale co tam - jak nie ze swojego to można sobie pozwolić. Ciekawe czy budując swój dom z premedytacją nie zaplanowaliby toalety w domu? WSTYD i HAŃBA!!! A tak prawdę mówiąc to sprecyzuj gdzie te samowole powstały bo naprawdę warto się temu przyglądnąć. Pozdrawiam
11 października 2018
+6
-1
425-4e4
~ SK  do ~ Tubylec   ciekawą sprawą są samowole które powstały w 2015 roku, budowa hali, budynek magazynowy, wiata, mostek, staw... i wszystko to pod nosem gminy, gdyby nie ingerencja okolicznych mieszkańców powstawałoby jeszcze więcej obiektów bez pozwoleń,nie wspominając o planach..... To jest dopiero skandal! by pozwolić na takie bezprawie! i nie ukarać inwestora i pomysłodawcy tych samowoli!
11 października 2018
+5
-1
c41-aeb
~ Karola  do ~ Katarzyna   hmmm... ale w tekście nie pisze, że pani Agnieszka Rzepka mieszka w Rakszawie :)
11 października 2018
+3
-3
d7e-ee0
~ Tubylec   Ktoś napisał,że Jacek Szubart to młody i wykształcony człowiek od wielu lat pracujący w naszej gminie. Coś tu nie gra! Studia prawnicze i długi staż pracy? No to albo młody albo z długim stażem - inaczej się nie da. Ambitny - to na pewno, pełen energii - być może, ale przede wszystkim niekompetentny!!! dlaczego prawnik jest kierownikiem referatu inwestycji?! Przecież wszystkie inwestycje pod jego kierownictwem to jeden wielki bubel, same niedoróbki: Hala przy ZSTG, Sala teatralna, boisko przy ABC, boisko koło 1. Wystarczy czy mam wymieniać dalej? Kto teraz zapłaci za te buble? My! Mieszkańcy Rakszawy. Przecież stać nas na to żeby w nieskończoność poprawiać buble. Jeżeli chcecie aby dalej tak to wyglądało to proszę bardzo głosujcie na prawnika, który zajmuje się budowlanką.
11 października 2018
+8
-6
425-4e4
~ STOP KORUPCJI   Widzę dużo minusikow czyżby pracownicy pod przymusem i skorumpowana rodzinka hejtowali? Prawda boli ......
11 października 2018
+7
-4
796-e54
~ olo  do ~ rakszawianka   kiedys sie mawialo , LASKI BEZ
11 października 2018
+0
-8
31d-f5c
~ mlodosc   Kto by nie został wybrany to na pewno będziemy mieć dobrego wójta w porówaniu z poprzedniczką u której panowała stagnacja, zaścianek i własne gierki. Ale jeśli chodzi o tych kandydatów to p. Rzepka każdy wie działała prężnie w Goku, tylko żeby nie chciałą kontynuować polityki poprzedniczki, p. Wróbel to taki swojski chłop, a p. Szubart jakiś anonim. Jeśli chodzi o programy to żaden kandydat nic nowego nie proponuje, totalne ogólniki. P. Wróbel parę konkretów niby ma realizować program swojego komitetu, którego nikt nie widział. P. Rzepka same ogólniki, zdjęcia ładne no ale coś trzeba zaproponować mieszkańcom, p. Szubart nie bardzo stara się przedstawić swoją osobę. Ogólnie żaden kandydat nic ciekawgo nie prezentuje. Tutaj przydałby się jakiś 30-latek z ciekawymi pomysłami, bo z poprzedniczką wiele lat przespaliśmy. Nikt nie porusza tematu szkół w gminie. Jest 5 szkoł, a na Węgliskach i Wydrzu po parę osób w klasach. To jest totalne marnotrawstwo pieniedzy mieszkanców, ale każdy boi się ruszyć tematu, a my podatnicy dziwimy się, że zabierają nam tyle pieniędzy. Wyboru nie mamy prktycznie, no le powinno być lepiej niż było :)
10 października 2018
+8
-14
425-4e4
~ Stop Korupcji   Problem śmierdzącej sprawy z Moscin jak był tak jest. Czas podziękować obecnym radnym, pani wójt i innym za przymykanie oka na przestępcza działalność KRÓLA Mosnin . Zabawne jest ze można sobie budować obiekty przemysłowe na cudzej działce i nie ponosić za to konsekwencji, brać kredyty i ich niespłacać, kary finansowe mieć w d przecież komornik i tak niewie gdzie płyną tysiące na czyje konto. Tolerować bezczelne zachowanie i dać się znieważać przez całe lata. Pozwalać by firma S bez zezwoleń sobie piaskowala i malowała trując przytym okolicznych mieszkańców tlenkiem niklu. Samowolnie sobie można zrobić Wycinkę drzew, zmieniać granice cudzych działek, zmieniać sobie koryto rzeczki, wykopać sobie staw i byc dalej bezkarnym. Pozwalać by firmy słupy kierowane przez kolejna gwiazdę wielkiego prezesa S. wyrastały jak grzyby po deszczu. Pozwalać na brudzenie drogi przez maszyny firmy s. . Można byłoby wymieniać w nieskończoność co się dzieje na Moscinach....i jak gmina pozwala na to!!!!
10 października 2018
+7
-11
b56-27f
~ Władek   Przepraszam bardzo ale Szubart jest niekompetentny. Wielki mi prawnik a słabo zna się na tym co robi. Czy ktoś się zastanawiał dlaczego w takim popłochu uciekał z pracy w Urzędzie Gminy Czarna? Chyba musi mieć coś za uszami.
10 października 2018
+9
-11
204-f96
~ Tubylec  do ~ Katarzyna   Katarzyno to, że ktoś nocuje poza miejscowością wcale nie znaczy że w niej nie mieszka. Pani Agnieszka urodziła się w Rakszawie, wychowywała się w Rakszawie i całe życie zawodowe poświęciła Rakszawie. Gdybyś chociaż odrobinę się zainteresowała wiedziała byś ile czasu spędza w Rakszawie. Dom jest tam gdzie serce.
10 października 2018
+11
-7
f9d-cc0
~ Wyborca  do ~ Katarzyna   Jak czytam ulotkę wyborczą to widzę że Pani Agnieszka Rzepka pisze: "Jestem wśród Was od urodzenia,całą działalność zawodową związałam z Rakszawą". I to jest prawda, Pani Agnieszka cały czas jest wśród nas, pracuje cały czas w Rakszawie i bardzo mocno rozwinęła działalność GOKIC zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Wykazała się talentem managerskim. Ona cały czas jednoczy mieszkańców Rakszawy. Katarzyno, nie wiem skąd u Ciebie taka zawiść i niezdrowy nacjonalizm.
10 października 2018
+11
-4
98a-369
~ rakszawianka   Ja na wybory nie pójdę...
10 października 2018
+2
-12
59e-823
~ jan  do ~ Jestem stąd!   Jest Pani "bierna w sprawach Gminy" nie wiedząc kim jest J. Szubart. Bo pracuje w niej od kilku lat i nie jest prac. interwencyjnym.Osobiście uważam ę najlepszym kandydatem jest A. Rzepka, popatrzcie na jej dorobek jako dyrektora GOKu. pozdrawiam
10 października 2018
+10
-7
ab3-6cc
~ Jestem z Rakszawy  do ~ PP   Z tego co mi wiadomo to Rada Gminy i Pani Wójt decyduje o sprawach związanych z rozwojem naszej gminy dlatego też Pan Szubart nie mógł decydować o rozwoju i działalności Gminy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest także zmiana radnych, którzy spróbują coś zmienić w naszej miejscowości. Powinna wygrać Pani Rzepka lub Pan Szubart.
10 października 2018
+17
-7
8a6-1df
~ pezdioch   drodzy rakszawianki i rakszawiacy zapominacie ze koło wasze nicku jest obrazek i kod a to swiadczy o tym ze to jeden adres IP czyli to jednai ta sama osoba :P
10 października 2018
+10
-0
89a-c02
~ Jestem stąd!   Od urodzenia mieszkam w Rakszawie, nie jestem bierna w sprawach naszej gminy, jakoś dotąd nie wiedziałam nawet o istnieniu jakiegos P. SZUBARTA, a teraz ktoś mi opowiada, że ma on rządzić moją miejscowością? A gdzie on był dotąd?
10 października 2018
+13
-14
1d6-4b5
~ MB  do ~ mieszkaniec   Tak.Rakszawa potrzebuje Pana Szubarta.
10 października 2018
+8
-13
89a-c02
~ Rak   Stanisław Wróbel świetny kandydat !!!
9 października 2018
+8
-31
ffc-498
~ PP   Jacek Szubart - młody, długo pracujący. Jedno stwierdzenie nie harmonizuje z drugim. Jeśli tak długo pracuje w Gminie to dlaczego nie wprowadzał zmian i nie rozwijał Rakszawy? Dlaczego deklaruje zmiany dopiero teraz?
9 października 2018
+16
-13
89a-c02
~ Mieszkanka   Popieram Stanisława Wróbla, doświadczony wieloletni radny, mieszkaniec Rakszawy, dobrze znający potrzeby naszej miejscowości!
9 października 2018
+7
-35
fc8-096
~ Rakszawianka   Stanisław Wróbel jedyny godny kandydat na to stanowisko Wójta gminy!
9 października 2018
+5
-34
ee8-0f8
~ Katarzyna   Pani Agnieszka uczciwa? To dlaczego podaje że mieszka w Rakszawie? Czyżby dla wyborów zostawiła męża i wyprowadziła się z Dąbrówek? To nie jest wprowadzanie wyborców w błąd?
9 października 2018
+20
-13
0fa-7be
~ Srodkowa   Tylko Pani Agnieszcz uczciwa słowna oraz odpowiedzialna
9 października 2018
+15
-25
00f-bca
~ mieszkaniec   Tylko Jacek Szubart!!! Młody ,bardzo dobrze wykształcony,długo pracujący w Gminie i znający problemy Rakszawy. Młody,ambitny i pełen energii człowiek potrzebny od zaraz w naszej Rakszawie, aby mogła dalej lepiej się rozwijać.
9 października 2018
+17
-18
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x