Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wypadek w Żołyni
Graffiti Jam w Łańcucie
Został uduszony, jego rówieśnik przyznał sie do winy
Groźny wypadek na DK94
home > Start > Aktualności > Odprawa roczna komendy
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2019.02.08 12:06

Odprawa roczna komendy

Wczoraj odbyła się odprawa roczna Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. W podsumowaniu rocznej pracy łańcuckich policjantów wzieli udział: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa, Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek, Prokurator Rejonowy w Łańcucie Marek Jękot oraz kadra kierownicza, funkcjonariusze i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.
Odprawa roczna komendy
Odprawa roczna komendy

Głównym tematem spotkania, które wczoraj odbyło się w sali konferencyjnej łańcuckiej jednostki, było podsumowanie pracy komendy w minionym roku.

Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie insp. Marek Mendoń rozpoczął odprawę witając przybyłych gości oraz policjantów i pracowników cywilnych. Na multimedialnej prezentacji przedstawił ocenę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu za 2018 rok. Korzystając z danych statystycznych omówił roczną pracę łańcuckiej jednostki, w zakresie zwalczania przestępczości, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podejmowanych działań prewencyjnych. Omówił również działania policji podejmowane w celu eliminacji zagrożeń wskazywanych przez mieszkańców naszego powiatu w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na koniec podziękował przedstawicielom łańcuckich samorządów oraz instytucji za wzorową współpracę i współdziałanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w powiecie. Swoje słowa skierował również do policjantek, policjantów i pracowników dziękując za służbę i pracę w 2018 r.

Po nim głos zabrał Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, który pogratulował kierownictwu komendy dobrego funkcjonowania łańcuckiej jednostki w 2018 roku. Zwrócił również uwagę na fakt, że powiat łańcucki jest jednym z bezpieczniejszych powiatów w województwie podkarpackim. Jednocześnie podkreślił rolę samorządów w poprawie infrastruktury drogowej, co bezpośrednio przekłada się również na poprawę poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na koniec podziękował policjantom za pracę na rzecz łańcuckiego społeczeństwa.

Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek zwrócił uwagę na wysokie mierniki dotyczące bezpieczeństwa osiągnięte przez łańcucką jednostkę. Jednocześnie podkreślił pozytywny oddźwięk wśród mieszkańców miasta na zwiększoną ilość policyjnych patroli pieszych. Zwrócił również uwagę na bieżące problemy mieszkańców. Na koniec zapewnił o gotowości pomocy i współpracy Urzędu Miasta na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Łańcuta.

Prokurator Rejonowy w Łańcucie Marek Jękot przeanalizował ubiegły rok pod kątem pracy łańcuckiego sądu i prokuratury podkreślając fakt bardzo dobrej współpracy z łańcucką komendą w zakresie prowadzonych postępowań. Wysoką ocenę pracy łańcuckiej prokuratury i policji wykazała również przeprowadzana w ubiegłym roku wizytacja Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Za wspólną pracę prokurator podziękował łańcuckim policjantom.

Następnie I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa omówił pracę garnizonu podkarpackiego i łańcuckiej jednostki w 2018 r. Przedstawił priorytety, kierunki działań oraz wyzwania stojące przed Policją. Wskazał również nowoczesne narzędzia, takie jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa czy program Dzielnicowy Bliżej Nas, służące poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Na koniec podziękował kadrze kierowniczej oraz policjantkom i policjantom łańcuckiej jednostki za rzetelną i owocną służbę w ubiegłym roku.

Odprawa roczna była również dobrą okazją do wyróżnienia i nagrodzenia trzech funkcjonariuszy Ruchu Drogowego łańcuckiej komendy, którzy podczas wykonywania zadań służbowych wykazali się nie tylko skutecznością oraz pełnym profesjonalizmem, ale także dużą wrażliwością na ludzką krzywdę. Gratulacje oraz podziękowania za rzetelną i ofiarną służbę wyróżnionym policjantów złożył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa oraz Komendant Powiatowy Policji w Łańcucie insp. Marek Mendoń.

KPP Łańcut/Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Odprawa roczna komendy, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
KPP Łańcut/Red dodany
 
Odsłon: 7046
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (11)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
dd5-7b0
~ Kuba  Śmiech na sali taka ta policja łańcucka.
Samochody parkowane jak się komu podoba na mieście, zero pieszych patroli.
8 lutego 2019
+39
-6
b81-e80
~ gość  piesze patrole? w łańcucie? Psów - bezpańskich chyba. Z drugiej strony jak mają się pałętać o wkurzać ludzi tekstem w stylu poproszę od pani dowów osobisty, rutynowo legitymujemy to moze i lepiej że nie ich nie ma :)
8 lutego 2019
+28
-4
889-ee4
~ ViS  Policjant nie ma myśleć samodzielnie, policjant ma wykonywać rozkazy. Na co komu pies, który nie słucha poleceń?
Dla tego do policji idą ludzie, którzy chcą szybko iść na emeryturę, ludzie bez ambicji.
8 lutego 2019
+22
-4
Ostatnio dodane komentarze
agaa   Oczywiście, tam gdzie zaczyna się policja to zero logiki. Policja potrafi ukarać tylko starego dziadka lub babkę, bo tam "umiejętnie" doradzi, a dzielnicowych to tylko "poszczuć" tymi bezpańskimi psami,podejrzewam, że te bezpańskie psy są mądrzejsze od policjantów. Jakoś w mojej okolicy nigdy nie widziałam dzielnicowego, chyba że pojawił się, aby kogoś ukarać, za np, złe zaparkowanie (przez starszego mężczyznę) bo akurat w tym miejscu były kamery... mogłabym wyliczać i wyliczać...
23 lutego 2019
+0
-1
adminek   Jak widzę policjanta w mundurze to śmiać mi się chce.
11 lutego 2019
+4
-3
73c-806
~ kolo   Parkowanie. A ja się pytam gdzie komunikacja miejska? Podobno Leżajsk ma zamknąć połączenia, to jak mają dojechać ludzie do pracy, szkoły itp. W Łańcucie powinna być mini komunikacja obsługująca kierunki podzwierzyniec, kąty, obwodnica, centrum.
8 lutego 2019
+14
-2
084-47a
~ Marta   Zwiększona ilość patroli w Łańcucie???? Pracuję w centrum ale jakoś nie zauwazyłam....
8 lutego 2019
+14
-3
9d5-60e
~ Obserwator   Ale lejecie pomyje, ci policjanci ktorzy odebrali gratulacje sie o to nie prosili. Jeden z nich pilotowal do szpitala auto z chrym dzieckiem a kolejni zatrzymali pijanego kierowce ktory zabil rowerzyste i uciekl z miejsca wypadku. Zrobili dobra prace i to wszystko. Cos z wami ludzie nie tak skoro tak hejtujecie.
8 lutego 2019
+6
-10
c85-9c4
~ koko  do ~ Kuba   kolego jakie piesze patrole , jak gamoniom nawet do sklepu delikatesy centrum nie chce sie iść pieszo tylko do (sparka )sie wożą radiowozami po koryto zeby zjeśc to jest już jest żenujące na co idą pieniądze podatników a gamonie się świetnie relaksują w pracy i rece zacieraja jak żula złapią po jednym piwku w społem wypitym oczywiście z rana bo juz wieczoram to za zimno jest na patrole .
8 lutego 2019
+16
-5
8bf-aea
~ gość  do ~ ViS   Hahaha wiesz co wyjąłeś mi to z ust :) dodam do tego tylko że to ludzie nie tyle bez ambicji co kompletnie bez pomysłu na życie i na siebie. Choć z drugiej strony ktoś tą robotę robić musi...
8 lutego 2019
+14
-6
889-ee4
~ ViS  do ~ Gość   Policjant nie ma myśleć samodzielnie, policjant ma wykonywać rozkazy. Na co komu pies, który nie słucha poleceń?
Dla tego do policji idą ludzie, którzy chcą szybko iść na emeryturę, ludzie bez ambicji.
8 lutego 2019
+22
-4
1df-ead
~ Gość   Tam, gdzie zaczyna się policja tam kończy się logika. Jeżeli 13 letni syn wraz z ojcem bierze udział w przestępstwie, a według policji nic się nie dzieje rodzina funkcjonuje prawidłowo, a obecna policja wzoruje się na własnej rodzinie gdzie 14 letnie córki policjantów są w związkach. Przestępstw nie ma poniewaz prokuratura nie skazuje osoby, która okrada, tylko osobę, która nie zabrania kraść.
8 lutego 2019
+15
-4
b81-e80
~ gość   piesze patrole? w łańcucie? Psów - bezpańskich chyba. Z drugiej strony jak mają się pałętać o wkurzać ludzi tekstem w stylu poproszę od pani dowów osobisty, rutynowo legitymujemy to moze i lepiej że nie ich nie ma :)
8 lutego 2019
+28
-4
dd5-7b0
~ Kuba   Śmiech na sali taka ta policja łańcucka.
Samochody parkowane jak się komu podoba na mieście, zero pieszych patroli.
8 lutego 2019
+39
-6
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Fotowoltaika, montaż i wycena
x