Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Kierowcy przez tunel przejadą w przyszłym roku
16-latek wyrwał się napastnikowi i uciekł
Pożar w Żołyni
"Markowianie" o swoim projekcie
home > Start > Aktualności > Apel o tunel
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2019.03.07 18:26 | aktualizacja: 2019.03.07 18:28

Apel o tunel

Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń i Burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek wystosowali dzis wspólnie pismo do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z prośbą o wsparcie finansowe realizacji zadania inwestycyjnego jakim jest budowa tunelu pod przejazdem kolejowym (linii kolejowej E 30) w Łańcucie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877 Łańcut - Leżajsk.
Apel o tunel
Apel o tunel

W piśmie podkreślono m.in., że brak bezkolizyjnego skrzyżowania z linią kolejową ogranicza plany rozwoju Podkarpackiej Kolej Aglomeracyjnej relacji Rzeszów - Przeworsk. Wzrost natężenia ruchu pociągów i szynobusów szybkiej kolei szynowej spowoduje wydłużenie czasu zamknięcia rampy do około 8 godzin w ciągu doby. Sytuacja ta jeszcze pogłębi i tak już istniejące utrudnienia komunikacyjne na drodze wojewódzkiej nr 877. Wydłużony czas oczekiwania na rampie oraz wzrost natężenia ruchu pojazdów opuszczających węzeł "Łańcut" z autostrady A-4 już powoduje wstrzymanie zjazdu z autostrady.

Treść pisma w galerii

Powiat/Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Apel o tunel, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Powiat/Red dodany
 
Odsłon: 15097
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (15)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
G  Mieszkańcy Sikorskiego, Kościuszki, Podzwierzyńca
Blokujmy wspólnie tą inicjatywę ze wszystkich sił !!!!
Jeśli powstanie tunel wszyscy uznają że problem jest rozwiązany i Pani Roman skutecznie nie dopuści do budowy łącznika !!!
Będziemy żyć w spalinach i hałasie.
NAJPIERW ŁĄCZNIK... POTEM OGRANICZENIE DO 3.5 TONY NA SIKORSKIEGO I KOŚCIUSZKI... A WTEDY TUNEL PROSZĘ BARDZO....
8 marca 2019
+47
-7
G  Co za ciasnota umysłowa naszych włodarzy
Powinni walczyć o zmianę przebiegu drogi 877 tak aby omijała nasze piękne i zabytkowe miasto !!!!!!!!!!
Wyprowadzić tranzyt i ciężarówki jak najdalej od centrum a nie ułatwiać im rozjeżdżanie Łańcuta !!!!!!!!1
8 marca 2019
+39
-2
bonifacy  A ja wam mówie jak trzeba zrobić ! mieszkańcy Podzwierzyńca powinni zacząć blokować drogę 877 i tak przez kilka dni lub i dłużej w ramach protestu za brak obwodnicy autostrady czy wiaduktu-tunelu i tak do skutku skoro mamy NIEUDOLNYCH włodziarzy miasta !!! i raz dwa zaczęło by się coś dziać ! bo inaczej będziecie truci spalinami itd... na blokadzie pojawiła by się TV nieudolnych włodziarzy wywalono by na zbity pysk ! Innego wyjścia nie ma !
8 marca 2019
+26
-1
Ostatnio dodane komentarze
7345621   Nowe plany modernizacji obwodnicy Łańcuta
http://www.lancut.gada.pl/rejestracja.html?log=1538&kod=04618
Wiekszość obecnych skrzyżowań zostanie zlikwidowanych. :-(
11 marca 2019
brak ocen
gadowicz   Taka informacja dla zainteresowanych.
Może warto wykorzystać przed wyborczą gorączkę i skorzystać z wiedzy pana posła Gołojucha (który kandyduje do PE) w celu odzyskania pieniędzy zabrany na budowę łącznika.
Jeśli Pan poseł pojedzie do Brukseli to już nie będziemy mieli do kogo się zwrócić o wsparcie budowy łacznika z autostradą.
To jest w chwili obecnej jedyne sensowne rozwiązanie aby uratować Podzwierzyniec przed zakorkowaniem.
11 marca 2019
+1
-1
G  do Miron   Pani Roman po prostu chce odsunąć budowę łącznika jak najdalej od siebie - prywatny interes to jest jedyna motywacja. Miesza w głowach okolicznym mieszkańcom zbierając podpisy, ta pani nie dba o interes ogółu tylko swój własny !
11 marca 2019
+5
-1
Miron   Dobrze, że przynajmniej KTOŚ już wogóle zauważył problem. Obecnie na linii Łańcut ul. Sikorskiego - Dąbrówki nie da się żyć. To jest jednak wielka mordęga, o kosztach leczenia nowotworów, chorób płuc nie liczę!!! Należy dorzucić od września 2 lata budowania obwodnicy Łańcuta i przybędzie setki samochodów w godzinach szczytu.
Należałoby aby któreś stowarzyszenie przygotowała blokadę na Podzwierzyńcu i to w trybie natychmiastowym, koniecznie w obecności z radną Roman i jej rodziny, skoro tak skutecznie blokuje budowę łącznika. Albo przynajmniej niech odpowie jakie ma być rozwiązanie problemów dla mieszkańców Podzwierzyniec, Wola Dalsza, Dąbrówki!
11 marca 2019
+11
-1
G  do andyla   Dokładnie !!!
Zamiast wydawać pieniądze na z góry skazaną na niewydolniść komunikacyjną przebudowę drogi nr 94 zwanej niewiedzieć czemu obwodnicą Łańcuta należało walczyć o wybudowanie DWÓCH łączników do autostrady (blokowanego przez p. Roman do Głuchowa i drugiego przez Krzemienicę ) Łączyły by się one przy autostradzie tworząc w sposób naturalny OBWODNICE ŁAŃCUTA oraz rozwiązały by w 100 procentach problem drogi 877 tak więc 2 pieczenie na jednym ogniu....
...wystarczy tylko z większej odległości spojrzeć na mapę okolicy i troszkę pomyśleć.....
9 marca 2019
+24
-3
andyla   Beznadziejny pomysł, co poprawi przejazd tunelem, to popsują 2 ronda, na których będzie się korkować - zamienił stryjek siekierkę na kijek. A poza tym jak wspomniano już w innych komentarzach, taki nasilony ruch tranzytowy należy wyprowadzać po granice miasta, a nie rozjeżdżać Łańcut. Ale na to nie ma mocnych, najlepszy przykład to remont drogi 94 nazywany szumnie i głupio budową obwodnicy.
9 marca 2019
+21
-3
Wiktor Max   Bezkolizyjny przejazd przez tory kolejowe jest bardzo potrzebny, jak również usytuowanie przejazdu przy strefie ekonomicznej jest na tym etapie wprost wymagane w mieście które ma się rozwijać lub dalej brnąc w korki, a co za tym idzie wzrost emisji spalin czekających pojazdów w tym rejonie. Łącznik z autostradą to pomysł ciągnący się już od dawna i bardzo potrzebny. Jak wygląda droga krajowa przez miasto turystyczne? to nie będę się wypowiadał i denerwował... jestem zdania ze trzeba jak najszybciej doprowadzić do prac mających poprawić życie nam mieszkańcom. Nie przekonują mnie odezwy, apele czy pisma za pismem tu trzeba jechać i załatwić. I oznajmić mieszkańcom, że załatwiłem to i to. Panie B..u zima się skończyła może by ktoś posprzątał chodniki miasta.
8 marca 2019
+15
-2
Gostek   Ja przypomne bo to smiech na sali normalnie - slowa z przed 7 lat, ze powstanie autostrada ktora rozladuje ruch na podzwierzyncu. Reszty nie bede komentowal bo szkoda czasu.
" Druga sprawa to fakt otwarcia w niedalekiej przyszłości autostrady A4. Naszym zdaniem przejmie ona sporą część ruchu, dzięki czemu korki na Podzwierzyńcu na pewno się zmniejszą. W tej sytuacji kosztowna budowa może okazać niepotrzebna - tłumaczy Adam Homa, zastępca dyrektora PZDW w Rzeszowie."
Calosc tutaj
https://nowiny24.pl/kierowcy-z-lancuta-na-ul-podzwierzyniec-potrzebny-jest-wiadukt/ar/6169897
8 marca 2019
+8
-0
bonifacy   A ja wam mówie jak trzeba zrobić ! mieszkańcy Podzwierzyńca powinni zacząć blokować drogę 877 i tak przez kilka dni lub i dłużej w ramach protestu za brak obwodnicy autostrady czy wiaduktu-tunelu i tak do skutku skoro mamy NIEUDOLNYCH włodziarzy miasta !!! i raz dwa zaczęło by się coś dziać ! bo inaczej będziecie truci spalinami itd... na blokadzie pojawiła by się TV nieudolnych włodziarzy wywalono by na zbity pysk ! Innego wyjścia nie ma !
8 marca 2019
+26
-1
G   Co za ciasnota umysłowa naszych włodarzy
Powinni walczyć o zmianę przebiegu drogi 877 tak aby omijała nasze piękne i zabytkowe miasto !!!!!!!!!!
Wyprowadzić tranzyt i ciężarówki jak najdalej od centrum a nie ułatwiać im rozjeżdżanie Łańcuta !!!!!!!!1
8 marca 2019
+39
-2
adminek   Dodam, że za chwilę zacznie się remont tej niby obwodnicy Łańcuta i dopiero wtedy będą korki. Brak łącznika w połączeniu z remontem DK94 będzie skutkował istnym paraliżem regionu.
Część samochodów osobowych pojedzie wioskami, Sonina-Wysoka-Albigowa-Kraczkowa a samochody ciężarowe będą stały w korkach.
Oczywiście część ciężarówek będzie łamała ograniczenia tonażu i będzie nocami przejeżdżała przez wyżej wymienione wioski. Dzieje się tak już teraz by ominąć bramki viaTOLL?
8 marca 2019
+11
-0
adminek   Dlaczego w Polsce wszystko zawsze zaczyna się robić od du*y strony?
Tunel nie rozwiąże problemu, a nawet na czas budowy go tylko powiększy.
Po pierwsze łącznik z autostradą, a potem niech sobie kopią ten tunel skoro im tyle do szczęścia potrzeba.
8 marca 2019
+12
-1
SynBiskupa  do G   Ten pomysł jest jak najbardziej trafny!
8 marca 2019
+9
-4
SynBiskupa   Żaden tunel nie pomoże!
Tutaj trzeba zrobić łącznik z autostradą, ten od strony Przeworska!
Co prawda np. w Dębicy dało się zrobić tunel (niski, bo niski nie dla wysokich pojazdów), ale tam jest kilka przejazdów pod torami.
Jedyną opcją jest łącznik z A4 i wtedy problem będzie już w jakiś sensowny sposób rozwiązany.
8 marca 2019
+20
-5
G   Mieszkańcy Sikorskiego, Kościuszki, Podzwierzyńca
Blokujmy wspólnie tą inicjatywę ze wszystkich sił !!!!
Jeśli powstanie tunel wszyscy uznają że problem jest rozwiązany i Pani Roman skutecznie nie dopuści do budowy łącznika !!!
Będziemy żyć w spalinach i hałasie.
NAJPIERW ŁĄCZNIK... POTEM OGRANICZENIE DO 3.5 TONY NA SIKORSKIEGO I KOŚCIUSZKI... A WTEDY TUNEL PROSZĘ BARDZO....
8 marca 2019
+47
-7
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x