Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Tragiczny pożar, nie żyje jedna osoba
Julek walczy z chorobą
Zatrzymania w sprawie tzw. "mieszkaniówek", gdzie świadczono usługi seksualne
Lód z plandeki spadł na auto osobowe
home > Start > Aktualności > Nauczyciele za strajkiem
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2019.03.29 10:29 | aktualizacja: 2019.03.29 18:52

Nauczyciele za strajkiem

Zapowiadany na 8 kwietnia strajk nauczycieli może odbywać się w placówkach na terenie Łańcuta i powiatu łańcuckiego. Jakie szkoły przystąpią do strajku?
Nauczyciele za strajkiem
Nauczyciele za strajkiem

Ostateczna decyzja po 1 kwietnia

-Z przeprowadzonego referendum strajkowego wynika, że większość pracowników szkoły opowiada się za przeprowadzeniem akcji protestacyjnej w formie strajku. Wszyscy czekają na wyniki rozmów rządu ze związkami zawodowymi, które mają być przeprowadzone 1 kwietnia 2019 roku - informuje nas dyrektor ZST Marek Miezin

W rozmowie z jednym z nauczycieli mówił nam, że mimo zapowiadanego strajku i tak przyjdzie do pracy i będzie prowadził zajęcia “bo chcę aby jego uczniowie tego strajku nie odczuli na własnej skórze"

Na stronie www.niedlachaosuwszkole.pl są zaznaczone placówki w których nauczyciele (ZNP) opowiedzieli się za strajkiem. Jest m.in ZST w Łańcucie, SP nr 1 w Łańcucie, SP nr 2 w Łańcucie, ZS w Kosinie, SP w Kraczkowej, SP w Soninie, I LO w Łańcucie, ZS nr 1 w Łańcucie, ZS nr 2 w Łańcucie, ZS nr 3 w Łańcucie

Red
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Nauczyciele za strajkiem, 2.0000 out of 5 based on 4 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Red dodany
 
Odsłon: 10518
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (13)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
adminek  Policjanci, pielęgniarki, nauczyciele itp. pracownicy budżetowi to najwięksi szantażyści w skali kraju!
Dostaną jedni to za chwilę drudzy drą puski, że MAŁO!
Do roboty śmierdzące lenie!
29 marca 2019
+129
-56
Mariola82  Hmmmm adminek. Patrząc na to co napisałeś to śmiem twierdzić że w szkole same pały i zero kultury więc nie lubisz nauczycieli, nie umiesz pewnie jeździć dostajesz mandaty to nie lubisz policji, cegła spadła na głowę a pielęgniarka miała 30 pacjentów i ty byłeś na końcu więc nie lubisz pielęgniarek. A prawda jest taka że to rodzice cię skrzywdzili brakiem wychowania i kultury. Każdy zawód jest ciężki i należy szanować wszystkich pracujących. Popieram wszystkich walczących o godne życie w tym kraju.
29 marca 2019
+51
-16
pauweuł  adminek pewnie siedzi za 500+ i inne socjle zyje jak lord...no ale to nie jego wina to PiS daje takim darmozjadom i najwieksze wymagania mają
29 marca 2019
+29
-14
Ostatnio dodane komentarze
SynBiskupa   Jak się nauczycielom nie podobają, zarobki to zapraszam do marketu na kasę lub tym bardziej na magazyn!
Budżetówka = zawsze MAŁO
1 kwietnia 2019
+19
-15
Nauczyciel73   Powiem krótko. Jestem za tym żeby nauczyciel siedział w szkole od 7 do 15 i miał 26 dni urlopu jak to niektórzy strasznie wypominają. Tylko pamiętajcie wywiadówki wycieczki rady pedagogiczne itd. w tych godzinach reszta to przecież nadgodziny . A wątpię żeby ktoś z narzekających pracował za darmo:). Urlop jak najbardziej 26 dni, tylko jak nauczyciel np weźmie przed wystawieniem ocen bo przecież mógłby, to niech się martwią uczniowie i rodzice bo przecież pracuje się cały rok a nie 2 tyg. przed wystawieniem ocen. Mógłbym tak wymieniać ale i tak do niektórych to nie dotrze. Zazdrość i zawiść to takie nasze narodowe. Myślę że większość tych złych komentarzy to ludzie skrzywdzeni losem i niedowartościowani :)
31 marca 2019
+20
-20
Michał79  do lancuciak554   Najpierw poczytaj ile pracuje nauczyciel i w jakich warunkach a potem się wypowiadaj. Za dużo oglądasz TVP1 i czacha paruje. Pamiętaj że nauczyciel zawsze może pójść na kasę w Lidlu i to żadna hańba tylko pytam czy kasjerka przyjdzie uczyć twoje dzieci. Często są to ludzie z paroma fakultetami. Oczywiście niw wszyscy są mega belframi ale tak jest w każdym zawodzie. Popatrz na siebie i zastanów się czy wszystko zrobiłeś w swoim życiu żeby mieć lepiej i nie pisz bzdur.
31 marca 2019
+22
-16
Michał79  do Janusz Biznesu   Kolego Januszu. Uświadamiam cię iż nauczycieli brakuje w zawodzie szczególnie w dużych miastach, bo nikt nie chce za takie wynagrodzenia pracować a i w dzisiejszych czasach pracować z rozwydrzonymi dziećmi z którymi sami rodzice sobie nie dają rady i cieszą się gdy nie ma ich w domu. Dlaczego nauczyciel i nie tylko ma rezygnować z pracy jeżeli ją bardzo lubi i dzieci i młodzież go szanują i podziwiają. Po-prostu oni chcą lepiej zarabiać jak każdy więc się upominają od rządu bo to ich pracodawca.
31 marca 2019
+19
-10
lancuciak554   policjantom, ratownikom medycznym i pielęgniarką się należy, ale nauczycielom za co? Przeciętny obywatel pracuje na pełnym etacie 40 godzin tygodniowo, a nauczyciel tylko 18 godzin/ pełny etat.
Przeciętny obywatel ma 26 dni urlopu w roku, a nauczyciel ferie, wakacje itp. co daje minimum 60 dni w roku. Powinni im zabrać a nie dawać!! Proponuje wysłać ich na trzy miesiące do prywatnego zakładu pracy, odechce im się strajków i uszanują to co mają! Nie ma to jak na państwowym garnuszku i drzeć z budżetu ile się da..
30 marca 2019
+26
-28
Janusz Biznesu  do Janusz Biznesu   Nie zrozum mnie źle, bo nauczycielom należy się szacunek i może większa wypłata. Ale skoro nie brakuje nauczycieli, tak jak i policjantów to znaczy że odpowiadają im takie warunki pracy jakie są. Brakowało murarzy bo nikt nie chciał za takie pieniądze robić, więc stawki poszły w górę. I takie rozwiązanie bym wołał niż strajki i grymasy na których tracą obywatele a w tym przypadku uczniowie.. Policja dostała to teraz po kolei będą wszyscy strajkować, nie ma jak to w budżetówce, w ZUSie to pewnie by chcieli jeszcze premie od obsłużonego klienta..
30 marca 2019
+15
-14
Janusz Biznesu  do Krzyś88   To prawda, trzeba od dzieciaków wymagać. Ale żeby wymagać trzeba pierw umieć tego nauczyć. Dzieci z youtuba się więcej nauczą niż z lekcji.. lekcje monotonne zamiast zaciekawić to zanudzają. Poza tym nikt Ci nie broni zmienić pracy, dlaczego tego nie zrobisz skoro nie odpowiadają Ci zarobki i urlopy? Bo nigdzie Cię nie zatrudnią? Nie rozumiem oburzenia. Chyba nikt Cię nie zmusza do pracy jako nauczyciel.. Proszę nauczycieli o minusowanie komentarza.
30 marca 2019
+21
-22
Krzyś88  do Janusz Biznesu   Gdybyś Januszu:) znał system pracy nauczycieli to byś się mógł wypowiadać. 18 godz. to pensum przy tablicy reszta którą ogarnia belfer śmiem twierdzić że cię przerasta. Bo nauka to nie siedzenie przy łopacie i czekanie aż się samo wykopie. Co do wolnego z chęcią większość się z tobą zamieni żeby móc decydować o swoim czasie wolnym a nie narzuconym. Poza tym często w ramach wolontariatu organizują zajęcia dla dzieci np. w ferie. Ty pracujesz za darmo. Wątpię. A co do wymagań od dzieci powiedz kto ma to robić jak w dzisiejszych czasach, rodzice zapominają że dzieci też mają obowiązki. No tak przecież rodzice nie mają czasu bo pracują a szkoła to przechowalnia dla niektórych. Na koniec nauczyciel też ma przełożonego dyrektora:) Łatwo jest krytykować anonimowo ciekaw jestem gdyby była rozmowa w 4 oczy czy wystarczyło by ci argumentów na 30s rozmowy z nauczycielem.
30 marca 2019
+30
-15
Janusz Biznesu   Wg mnie prosta spawa. Nie pasuje Ci pensja? To się zwolnij. Na pewno się znajdzie ktoś na Twoje miejsce, a jak nie to wtedy będą musieli podnieść wynagrodzenie. W przypadku nauczycieli: idź do innej pracy 40godz. w tygodniu a nie 18godz. gdzie nie ma ferii, wakacji i to szef od Ciebie wymaga a nie Ty od uczniów i w przeliczeniu na godzinę pracy będziesz zarabiał mniej.
30 marca 2019
+33
-25
pauweuł  do Mariola82   adminek pewnie siedzi za 500+ i inne socjle zyje jak lord...no ale to nie jego wina to PiS daje takim darmozjadom i najwieksze wymagania mają
29 marca 2019
+29
-14
Mariola82   Hmmmm adminek. Patrząc na to co napisałeś to śmiem twierdzić że w szkole same pały i zero kultury więc nie lubisz nauczycieli, nie umiesz pewnie jeździć dostajesz mandaty to nie lubisz policji, cegła spadła na głowę a pielęgniarka miała 30 pacjentów i ty byłeś na końcu więc nie lubisz pielęgniarek. A prawda jest taka że to rodzice cię skrzywdzili brakiem wychowania i kultury. Każdy zawód jest ciężki i należy szanować wszystkich pracujących. Popieram wszystkich walczących o godne życie w tym kraju.
29 marca 2019
+51
-16
Obiektywny Mariusz   Brawo za wspaniałą wypowiedź świadczącą o poziomie intelektualnym (marnym gdybyś nie zrozumiał) adminek. Zapewne jesteś osobą o słabym wykształceniu lub jego całkowitym braku. Posiadasz dzieci które wchodzą Ci na głowę a to wina pewnie nauczycieli bo źle uczą i wychowują. Przypominam że wychowanie i kulturę wynosi się z domu (dla informacji bo możesz tego nie wiedzieć). A tak już w temacie nauczycieli to warto się zastanowić czy ich nie wspierać bo dobra edukacja i nauczyciele to przyszłość wszystkich. Pozdrawiam
29 marca 2019
+36
-51
adminek   Policjanci, pielęgniarki, nauczyciele itp. pracownicy budżetowi to najwięksi szantażyści w skali kraju!
Dostaną jedni to za chwilę drudzy drą puski, że MAŁO!
Do roboty śmierdzące lenie!
29 marca 2019
+129
-56
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
x