Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Dwa wypadki na DK94
Spłonął budynek gospodarczy
Wszystkie rodziny obdarowane
Nowy przewodniczący
home > Start > Aktualności > Strajk w szkołach
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2019.04.07 07:32 | aktualizacja: 2019.04.07 09:10

Strajk w szkołach

Komunikaty szkół z Łańcuta i powiatu łańcuckiego, które mogą zacząć od jutra zapowiadany strajk. Zajęcia dla uczniów mogą ulec zmianie lub zostać odwołane.
Strajk w szkołach
Strajk w szkołach

Komunikat

"Zarząd Oddziału ZNP w Łańcucie zwraca się z uprzejmą prośbą [...] o poinformowanie rodziców uczniów, że od dnia 8 kwietnia 2019 r. do odwołania odbędzie się strajk pracowników szkół i że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze od 8 kwietnia 2019 r. do odwołania nie odbędą się. W związku z powyższym wskazane jest aby zasugerować rodzicom by ich dzieci i młodzież w tym dniu nie przychodziły do szkoły " - Podobna informacja pojawiła się na stronach szkół takich jak: SP nr 1 w Łańcucie, SP nr 2 w Łańcucie, SP nr 3 w Łańcucie, SP nr 4 w Łańcucie, ZST w Łańcucie, ZS nr 2 w Łańcucie, ZS nr 3 w Łańcucie, ZS w Wysokiej

Nauczyciele decydują

-Decyzje będą podejmowane na bieżąco, gdyż każdego dnia pracownicy mają prawo określić czy przystępują do strajku czy też nie- komunikat dyrektora ZS nr 3 w Łańcucie Jacka Króla

Forma organizacji zajęć w szkołach może ulec zmianie, zależy to od ilości pracowników, którzy przystąpią do strajku. Wszelkie informacje można śledzić na stronach szkół oraz przez elektroniczny dziennik. Uczniowie, którzy przyjdą do szkoły bedą mieć zapewnioną opiekę nauczycieli.

“Dotychczasowe propozycje rządu nie dają podstaw do odwołania strajku w ramach legalnie toczącego się sporu zbiorowego" czytamy na stronie ZNP z dnia 3 kwietnia.

Jeszcz dziś odbędą się ostatnie negocjacje.

Red
REKLAMA
Oceń:
6 głosów
Strajk w szkołach, 2.5000 out of 5 based on 6 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Red dodany
 
Odsłon: 14570
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (18)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Pracownik  Z tego co mi wiadomo każdy przed wyborem studiów był świadomy jakie są zarobki w tej dziedzinie pracy. Nauczyciele zachowują się jakby byli zmuszani do tej pracy a przecież rynek jest otwarty, w czym problem zmienić zawód? Wychodzą z założenia "My mamy wykształcenie wyższe powinniśmy zarabiać więcej jak zwykli robotnicy",również kończyłem studia i na początku więcej jak najniższą krajową nikt nie zaoferuje, niestety nie mam takich przywilejów jak "trzynastki" i tyle wolnego. Doceńcie to co macie a jak nie droga wolna.
7 kwietnia 2019
+100
-39
AnnaS  Wprowadzić 8 godzin pracy - przygotowanie do lekcji w szkole
Urlop 26 dni - jak normalni ludzie
Dodatek za osiągnięcia - czyli są dwie rownorzedne klasy z chemii, jedna uczy się na 5,6, druga 2,3,
To klasa jest głupia czy nauczyciel
Ukrócić przekazywanie koleżankom dzieci na korepetycje - po to jest szkoła, a nie płatne wieczory
7 kwietnia 2019
+78
-21
G  Podwyżki ok ale za wzrost wydajności i skuteczności nauczania !
Wprowadzić trzeba mechanizm ELIMINACJI z zawodu miernot i kombinatorów. Jeśli nie będzie konkurencji w tym zawodzie to będzie dziadostwo. Coraz więcej uczniów jest zmuszona do korepetycji a mam wrażenie, że program nauczania jest uboższy niż 20 lat temu .......
7 kwietnia 2019
+59
-9
Ostatnio dodane komentarze
dydaktyk-202  do lancut1234   A Twoim zdaniem strajkując mieli nałożyć włosiennice?!
Wyjaśnię - WŁOSIENNICA to szata pokutna wykonana z szorstkiej tkaniny z sierści kozy lub wielbłąda
12 kwietnia 2019
+6
-7
dydaktyk-202  do Fioletowy   Moja pociecha w wieku 13 lat ma średnią 5,6. Twoja się cofa w rozwoju? Oj, oj.... Szkoła tylko uczy. Wychowuje rodzic!
12 kwietnia 2019
+4
-5
dydaktyk-202  do toyman   Polecam sprawdzić konekcje i nepoztyzm w służbach mundurowych - jest sie czemu przyjrzeć!!!!
12 kwietnia 2019
+5
-2
dydaktyk-202  do Pracownik   Ci, którzy wybierali zawód policjanta, również znali warunki pracy i płacy i także strajkowali mają niewspółmiernie wyższe wynagrodzenie.
podpowiem dyskretną różnicę: by być policjantem wystarczy wykształcenie średnie i ma go większość funkcjonariuszy. By być nauczycielem, prócz magistra musisz mieć co najmniej jedną podyplomówkę.... Ale strajku policjantów nikt nie komentował. Nawet strajkującym taksówkarzom społeczeństwo odpuszcza, bo cały hejt wylewa się na nauczycieli
12 kwietnia 2019
+5
-10
toyman   Hmmm. Zastanawiam się, czy gdyby oświaty nie toczył rak nadmiaru przywilejów (karta nauczyciela), układów i kolesiostwa (dyrektor-jego świta) - tylko panowały reguły wolnego rynku, na którym utrzymali by się tylko najlepsi, inwestujący stale w swój rozwój - i nie chodzi o "pseudo studia podyplomowe" służące tylko posiadaniu papieru. To czy w takich warunkach nasze dzieci nie byłyby katowane przez pseudo nauczycieli, którzy nie mają do tego ani predyspozycji, ani talentu do tego zawodu-powołania.
Jestem rodzicem dwójki dzieci i w przypadku obu zderzyłem się z rakiem. Moim dzieciom (a tym samym nam) nieudolni pseudo nauczyciele wmawiali ADHD ! Dopiero po awanturze na poziomie dyrektora szkoły uznano, że chyba się zapędzili. Od tego czasu - jedno z dzieci nagle - 180 stopni. Cudowne. Drugie dopiero zaczęło oddychać jak od grupy została odsunięta osoba, która od dawna powinna zajmować się pieleniem grządek.
Każdemu należy się godziwa zapłata, za dobra pracę. Ale w tym przypadku najpierw należy wyciąć raka toczącego to środowisko, a potem zacząć wynagradzać prawdziwych nauczycieli. Z powołaniem, pasją i chęcią.
Sam z racji prowadzenia różnych działań - stale występuję w roli instruktora, szkoleniowca i wykładowcy. Wiem ile energii wymaga przekazanie wiedzy (i jej zdobycie) - ale też wiem, że dobrze przygotowany nauczyciel jest w stanie rozkręcić i zarazić wiedza nauczanych - nie musi się uciekać do rozwiązań siłowych z dziećmi i rodzicami.
Dostaję drgawek jak słyszę od nauczyciela: "to najgorsza klasa". Aż chce się powiedzieć: Jesteś najgorszym nauczycielem jakie miało moje dziecko.
8 kwietnia 2019
+42
-23
lancut1234   Polecam iść zobaczyć jak strajkują naucyciele w SP3 w Łańcucie.
W pokoju nauczycielskim bal... syto zastawione stoły, kanapki, sałatki, kawy, ciasta impreza pełną parą. I oczywiście dniówka leci, bo im mało. Wszystko kosztem niewinnych niczemu dzieci. Piękny przykład.
8 kwietnia 2019
+57
-24
adminek   Wielcy magistrowie, nie jeden znajomy po zawodówce w prywatnym biznesie obraca taką kasą, że niejednemu nauczycielowi się w głowie nie mieść.
8 kwietnia 2019
+18
-10
adminek  do Fioletowy   Odpowiedź jest prosta, komuś zależy, żeby społeczeństwo stało się stadem baranów, ponieważ stadem baranów się łatwiej steruje-rządzi.
8 kwietnia 2019
+28
-7
adminek   PiS nie chce dać podwyżki nauczycielom, bo im się to zwyczajnie nie opłaca. PiS wie, że nauczyciele to nie kretyni i, tak czy owak, na nich nie zagłosują.
PiS woli dać 500+ na rozwój patologii czy emerytom trzynastą emeryturę, bo te głosy najłatwiej kupić!
8 kwietnia 2019
+33
-29
Fioletowy  do kisiel   Każdy może podanie składać ale nie każdy pracę dostanie. Zastanawia mnie czy nauczyciele, którzy mają pracę dzięki "przychylności losu" też strajkują.
7 kwietnia 2019
+29
-6
Fioletowy  do pauweuł   Skoro nasze pociechy cofają się w rozwoju to za co dawać podwyżki ? Jak w pracy nie realizujesz swoich planów to liczysz na podwyżkę ?
7 kwietnia 2019
+35
-11
AnnaS   Wprowadzić 8 godzin pracy - przygotowanie do lekcji w szkole
Urlop 26 dni - jak normalni ludzie
Dodatek za osiągnięcia - czyli są dwie rownorzedne klasy z chemii, jedna uczy się na 5,6, druga 2,3,
To klasa jest głupia czy nauczyciel
Ukrócić przekazywanie koleżankom dzieci na korepetycje - po to jest szkoła, a nie płatne wieczory
7 kwietnia 2019
+78
-21
G   Podwyżki ok ale za wzrost wydajności i skuteczności nauczania !
Wprowadzić trzeba mechanizm ELIMINACJI z zawodu miernot i kombinatorów. Jeśli nie będzie konkurencji w tym zawodzie to będzie dziadostwo. Coraz więcej uczniów jest zmuszona do korepetycji a mam wrażenie, że program nauczania jest uboższy niż 20 lat temu .......
7 kwietnia 2019
+59
-9
Pracownik   Z tego co mi wiadomo każdy przed wyborem studiów był świadomy jakie są zarobki w tej dziedzinie pracy. Nauczyciele zachowują się jakby byli zmuszani do tej pracy a przecież rynek jest otwarty, w czym problem zmienić zawód? Wychodzą z założenia "My mamy wykształcenie wyższe powinniśmy zarabiać więcej jak zwykli robotnicy",również kończyłem studia i na początku więcej jak najniższą krajową nikt nie zaoferuje, niestety nie mam takich przywilejów jak "trzynastki" i tyle wolnego. Doceńcie to co macie a jak nie droga wolna.
7 kwietnia 2019
+100
-39
bred  do kisiel   Nie mam nic przeciwko podwyżce, bo w dzisiejszych realiach gdy w pracy mamy więcej obowiązków, ona się nam należy. Ale z drugiej strony gdy dzień ich pracy nie zmienił się od dekad i jeszcze narzekają to aż mnie trafia. NIE MAM WOLNYCH WAKACJI, FERII. Uropy dziele z żoną na wakacje by zająć się dzieckiem. Jeśli nie wyrobie się z pracą musze zostać za darmo... Czy jesli nauczyciel miał wolne to odrobił to ze mną w inny dzien ? Pamietam że nie rzadko 45 minut nauki byłem w plecy a moi rodzice płacili podatki.
7 kwietnia 2019
+61
-29
pauweuł  do Jerzyk   proponuje poczytać więcej o tym strajku podwyżki to jest tylko jeden z postulatów, ja popieram bo to jaki jest teraz system i jak wyglada nauczanie to jest cofanie się a nie rozwój naszych poiech
7 kwietnia 2019
+44
-17
kisiel   Widać jaki jest szacunek i poważanie dla nauczyciela zaraz będzie fala hejta i mieszania nauczycieli z błotem określanie ich leniami, pasożytami itd. Każdy z was może składać podanie do szkoły i spróbować jak to wygląda w rzeczywistości.
7 kwietnia 2019
+44
-49
Jerzyk   Za mało wam płacą? Budowlanka potrzebuje pracowników.
7 kwietnia 2019
+92
-51
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
x