Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
16-latek wyrwał się napastnikowi i uciekł
Pożar w Żołyni
"Markowianie" o swoim projekcie
Wpadła w poślizg i dachowała
home > Start > Aktualności > Czy Adam Opałka powinien nadal być przewodniczącym?
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2019.10.02 12:11 | aktualizacja: 2019.10.02 12:15

Czy Adam Opałka powinien nadal być przewodniczącym?

Dziś w Łańcucie odbyła się konferencja przedstawicieli Konfederacji z powiatu łańcuckiego wraz z Grzegorzem Braunem, związanej z sobotnim zachowaniem w centrum miasta Adama Opałki-przewodniczącego Rady Miasta.
Czy Adam Opałka powinien nadal być przewodniczącym?
Czy Adam Opałka powinien nadal być przewodniczącym?

SONDA

Czy Adam Opałka powinien nadal być przewodniczącym Rady Miasta Łańcut?

W poniedziałek sieć obiegł filmik, na którym przewodniczący Rady Miasta Łańcuta oraz kierownik artystyczny Miejskiego Domu Kultury, Adam Opałka, niszczy plakaty wyborcze, a także grozi i dopuszcza się naruszenia nietykalności cielesnej osoby, która nagrywa zajście. [ Przewodniczący niszczy plakaty wyborcze ]

-Musimy naruszyć kilka aspektów, pierwszym z nich jest naruszenie prawa przez przewodniczącego, zrywanie plakatów konfederacji, plakaty zostały powieszone legalnie. Drugim tematem jest to, że Adam Opałka zaatakował osobę postronną, która nagrywała ten incydent. Oczekujemy od odpowiednich służb, że podejmą odpowiednie kroki, które wyciągną konsekwencje od Adama Opałki[...]. Kolejną kwestią jest aspekt polityczny, pan Adam Opałka jest przewodniczącym Rady Miasta, jest to jedno z najbardziej wpływowych stanowisk w mieście Łańcut, liczymy na to, że Rada Miasta, która wybrała go na przewodniczącego zastanowi się czy ta osoba na takim stanowisku powinna zachowywać się kulturalnie- mówił Damian Dąbek z Konfederacji

Grzegorz Braun dodał - Wyjaśniajmy pożałowania godne incydenty, niechaj odpowiedzialni ponoszą konsekwencje prawne i polityczne swoich karygodnych zachowań-

Zwrócono się również aby podobne zachowania nie miały miejsca.

Policja zapoznała się z nagraniem i wszczęła postępowanie

-Zapoznaliśmy się z nagraniem i sami wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające z art. 67 kodeksu wykroczeń- informuje sierż. szt. Wojciech Gruca z KPP w Łańcucie.

Zapraszamy do wzięcia udziału w sondzie

Red
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Czy Adam Opałka powinien nadal być przewodniczącym?, 5.0000 out of 5 based on 4 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 28572

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (17)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
MGM  Oczywiście, że powinien odejść. Najlepiej powinien podać się do dymisji i odejść z honorem. Tylko czy go stać na to. Ciekawe co na to jego mentor Rafał Kumek bo milczy jak tchórz. Wydaje się , że takiego Przewodniczącego jak był w poprzedniej kadencji - Andrzeja Bartmana to Łańcut już nie będzie miał. Jest teraz w Radzie ale chyba go szanowny Burmistrz nie specjalnie lubi. A szkoda bo to spokój i opanowanie. Takich ludzi Łańcut potrzebuje.
2 października 2019
+233
-17
takiktos  Pytam się dlaczego milczy Burmistrz Miasta, dlaczego milczą radni szczególnie z komitetu W Trosce o Łańcut. Wstyd dla takiej Rady jak i dla Burmistrza. Mieliście być "po stronie ludzi" a gdzie jesteście. Umiecie wprowadzać tylko podwyżki i nic więcej, Wasze hasła wyborcze nadają się do kosza. I jeszcze cytat z programu wyborczego Adama Opałki "Szczególnie leży mi na sercu rozwój i propagowanie kultury, sztuki oraz wychowanie dzieci i młodzieży łańcuckiej" No to mamy kulturę i sztukę w formie łańcuckiej. Promocja Miasta Łańcuta genialna.
2 października 2019
+202
-15
Wiktor Max  Ten film to kazus z kodeksów dla studentów prawa - jakie przepisy naruszył Pan z filmu, a jak powinien się zachować w pokazywanej sytuacji. Widzę tu nie jeden jak wskazuje policja naruszony przepis ale też inne. np. 1) w dniu 28 września 2019 r. w miejscowości Łańcut na ul. Kościuszki, woj. podkarpackiego na słupie ogłoszeniowym usunął plakaty ... uniemożliwiając w ten sposób zaznajomienie się z tymi ogłoszeniami, to jest czynu wyczerpującego dyspozycję art. 67 § 1 k.w., 2) w miejscu jw. używał słów nieprzyzwoitych (w obecności nieletniego) , tj. o czyn z art. 141 kw, 3) w miejscu jw. uderzył .... naruszając nietykalność cielesną pokrzywdzonego tj. o czyn z art.217 kodeksu karnego- z oskarżenia prywatnego, 4) w miejscu jw. stosował groźby karalne wobec pokrzywdzonego art. 190 kk - na wniosek pokrzywdzonego, oraz przepisy z kodeksu wyborczego i porządkowe nie wspominając o naruszenie obowiązków wynikających z zajmowanej funkcji jako osoba publiczna powinna stać na staży prawa. Nieznajomość prawa szkodzi.
2 października 2019
+172
-12
Ostatnio dodane komentarze
exclusiv   Cóż , jak zwykle , Burmistrz pieje na forum o swoich sukcesach w sprawach nieistotnych takich jak rozbiórka jakiejś tam rudery , a jak jest jakiś negatyw dotyczący jego ekipy to głowa w piasek i cisza.
Mam nadzieję , że poinformuje społeczeństwo o środkach dyscyplinarnych jakie podjął wobec swoje podwładnego bo chyba podjął bądź podejmie , prawda Panie Burmistrzu ?
27 października 2019
+20
-1
zbynek   P.Opałka powinien dostać jesiennego liścia od nagrywającego ,kultura tego nawet wymagała :)) nie dostał zasłużonej nagrody : szkodaaaaa!!!!!
11 października 2019
+30
-5
takiktos  do takiktos   I jeszcze jedni dla mnie Przewodniczącym rady powinien zostać radny Rejman Sławomir.
9 października 2019
+41
-67
takiktos  do Wiktor Max   Pani Karolina PS na przewodniczącą Rady toż to kompromitacja. Technik dentystyczny ma parcie na fotel. Dobre. Mam nadzieję, ze to jakaś pomyłka. Buta i arogancja tej Pani jest wszechogarniająca. Juz pokazała swoja klasę jak działała w Radzie Rodziców SP 2. Chroń Boże Łańcut przed takimi osobami. Myślę, że Burmistrz ma jeszcze trochę instynktu samozachowawczego i do tego nie dopuści
9 października 2019
+103
-2
Wiktor Max   W rozmowie z radnym usłyszałem, że stało się - to co oczekiwał zainteresowany obywatel miasta - rezygnacja ze stanowiska. A kandydatura PS Karolina - mina radnego bezzcenna. Bez komentarza - sami zobaczycie na sesji.
9 października 2019
+76
-1
MGM  do MGM   Oczywiście chodzi o Andrzeja Barnata - pisałem z pamięci (mała pomyłka). Gdyby jednak Burmistrz z jego komitetem przystali na to żeby Barnat był Przewodniczącym to zyskałby duży szacunek u ludzi. Byłby idealny PR. Ale to chyba mrzonki.
8 października 2019
+114
-7
januszt   Wstyd to odzywać się wogóle na ten temat . A państwo to czynicie .
7 października 2019
+4
-20
januszt   szanowni Państwo najlepiej to oczerniać kogoś. Ja jestem i będę za Adamem Opałką. To ci wypisujecie to są brednie . Zróbcie najpierw coś dobrego dla miasta Łańcuta tak jak Pan Opałka a potem wypowiadajcie się na temat Pana Opałki
7 października 2019
+14
-35
BartK.   I takim to mocnym akcentem ze strony piastującego funkcje społeczne "buraka" rozpoczęła się "40. Łańcucka Jesień Kulturalna" -> 'reż. koszałek'.
PS: egzorcyzmy JAK NAJBARDZIEJ TAK ale pacjent trzeźwy.
4 października 2019
+36
-3
BabaJaga   Cała akcja ustawiona, bo raczej mała szansa, żeby z przypadku nagrać sytuację jak pan przewodniczacy zrywa plakaty. Nie zmienia to faktu, że skutecznie pokazuje prawdziwe oblicze pana przewodniczącego. Jeśli ktoś w małych "opałkach" jest taki agresywny, to do czego się posunie jeśli będzie w prawdziwych opałach.
3 października 2019
+41
-6
hanan@onet.pl   Nocna narada Konfederatów w Twierdzy
3 października 2019
+9
-3
takiktos   Pytam się dlaczego milczy Burmistrz Miasta, dlaczego milczą radni szczególnie z komitetu W Trosce o Łańcut. Wstyd dla takiej Rady jak i dla Burmistrza. Mieliście być "po stronie ludzi" a gdzie jesteście. Umiecie wprowadzać tylko podwyżki i nic więcej, Wasze hasła wyborcze nadają się do kosza. I jeszcze cytat z programu wyborczego Adama Opałki "Szczególnie leży mi na sercu rozwój i propagowanie kultury, sztuki oraz wychowanie dzieci i młodzieży łańcuckiej" No to mamy kulturę i sztukę w formie łańcuckiej. Promocja Miasta Łańcuta genialna.
2 października 2019
+202
-15
Dido   P. Opałka dokonał niebywałej promocji Łańcuta na terenie kraju i wśród Polonii. Niestety jest to promocja mniej więcej taka, jakiej doświadczył kiedyś Białystok dzięki p. Kononowiczowi "żeby nie było niczego". Wygląda na to, że p. Opałka zaczął wprowadzać w czyn zalecenia swego mentora poprzez niszczenie rzeczy, które do niego nie należały. Taki "Łańcucki Kononowicz".
2 października 2019
+58
-5
MGM   Oczywiście, że powinien odejść. Najlepiej powinien podać się do dymisji i odejść z honorem. Tylko czy go stać na to. Ciekawe co na to jego mentor Rafał Kumek bo milczy jak tchórz. Wydaje się , że takiego Przewodniczącego jak był w poprzedniej kadencji - Andrzeja Bartmana to Łańcut już nie będzie miał. Jest teraz w Radzie ale chyba go szanowny Burmistrz nie specjalnie lubi. A szkoda bo to spokój i opanowanie. Takich ludzi Łańcut potrzebuje.
2 października 2019
+233
-17
Wiktor Max   Ten film to kazus z kodeksów dla studentów prawa - jakie przepisy naruszył Pan z filmu, a jak powinien się zachować w pokazywanej sytuacji. Widzę tu nie jeden jak wskazuje policja naruszony przepis ale też inne. np. 1) w dniu 28 września 2019 r. w miejscowości Łańcut na ul. Kościuszki, woj. podkarpackiego na słupie ogłoszeniowym usunął plakaty ... uniemożliwiając w ten sposób zaznajomienie się z tymi ogłoszeniami, to jest czynu wyczerpującego dyspozycję art. 67 § 1 k.w., 2) w miejscu jw. używał słów nieprzyzwoitych (w obecności nieletniego) , tj. o czyn z art. 141 kw, 3) w miejscu jw. uderzył .... naruszając nietykalność cielesną pokrzywdzonego tj. o czyn z art.217 kodeksu karnego- z oskarżenia prywatnego, 4) w miejscu jw. stosował groźby karalne wobec pokrzywdzonego art. 190 kk - na wniosek pokrzywdzonego, oraz przepisy z kodeksu wyborczego i porządkowe nie wspominając o naruszenie obowiązków wynikających z zajmowanej funkcji jako osoba publiczna powinna stać na staży prawa. Nieznajomość prawa szkodzi.
2 października 2019
+172
-12
kingabu   Gdyby miał troche godności to by już sam zrezygnowła i by było po problemie ale chyba nic z tych rzeczy.
2 października 2019
+89
-13
Ane   Nie ten człowiek już pokazał na co g0 stać wstyd.
2 października 2019
+99
-13
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x