Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Z Łańcuta do Portugalii polonezem
Poparzenia twarzy, rąk i nóg. 4 osoby ranne
Ukradł auto, chciał nim wrócić do domu
Ranne rodzeństwo
home > Start > Aktualności > Apel w sprawie wysokich cen za odbiór śmieci
Rozmiar tekstu:
AAA
GMINA ŁAŃCUT
2019.11.25 12:22

Apel w sprawie wysokich cen za odbiór śmieci

Stanowisko gminy Łańcut w sprawie wysokich cen za odbiór odpadów komunalnych. Pismo zostało skierowane do Ministra Klimatu Michała Kurtyki.
Apel w sprawie wysokich cen za odbiór śmieci
Apel w sprawie wysokich cen za odbiór śmieci

Treść Pisma:

W związku z wyborem Pana do pełnienia tak ważnej funkcji, proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje. Zaufanie jakim obdarzył Pana Prezes Rady Ministrów jest dowodem na to, że Pana dotychczasowa praca na rzecz Polski i Polaków daje wymierne owoce.

Panie Ministrze, w ostatnim czasie jesteśmy świadkami gwałtownego wzrostu cen odbioru i zagospodarowania odpadów w wielu gminach co jest następstwem otwieranych przetargów. W naszej Gminie opłata za wywóz śmieci segregowanych w 2018 r. wynosiła 7 zł od mieszkańca, w 2019 r. 12 zł od mieszkańca, a w 2020 r. będzie to ok. 20 zł od mieszkańca. Zgodnie z obowiązującymi przepisami system zbiórki, a następnie zagospodarowania odpadów musi się samofinansować (co jest szczególnie kontrolowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową) co oznacza, że gmina nie może dopłacać do tych usług i koszt ten w całości przerzucany jest na mieszkańców. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż zgodnie z przepisami, samorządy muszą zmniejszać ilość odpadów składowanych na wysypiskach (co jest słuszne i uzasadnione) na rzecz przetwarzanych lub spalanych. Tymczasem spalarnia wybudowana w Rzeszowie PGE - spółka z większościowym pakietem skarbu Państwa, która w swoim kodeksie etyki grupy kapitałowej ma jasno określone "piękne" zasady m.in: Dbamy o dobre relacje z partnerami biznesowymi, Dbamy o dobre relacje ze społecznościami lokalnymi, itd… - działa całkowicie odwrotnie. Ogłoszony przez nich przetarg odwrócony na odbiór odpadów doprowadził do tego, że ceny w naszym regionie są w porównaniu do innych spalarni najwyższe w kraju. Przekłada się to na kwoty w przetargu, a oczywiście zapłaci za to kto? Obywatel, spokojny i uczciwy mieszkaniec Gminy Łańcut, który stara się godziwie zarobić na utrzymanie siebie i swojej rodziny. Obywatel, który ma zaufanie do Państwa i Rządu i nie może zrozumieć dlaczego prowadzona jest tak nieuczciwa i nieuzasadniona polityka cenowa.

Ufam i mam nadzieję, iż nasz apel nie pozostanie bez rozpoznania i poczyni Pan stosowne działania w celu zaprzestania przez spółkę Skarbu Państwa uprawniania "polityki monopolistycznej".

Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Apel w sprawie wysokich cen za odbiór śmieci, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 9649
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Fioletowy  To nieelegancko żeby list personalnie adresowany do ministra, w imieniu gminy podpisywał z upoważnienia zastępca wójta.
26 listopada 2019
+16
-3
vanish  Jacy eleganccy ci dwaj panowie to widzieliśmy w szkole w Głuchowie, przy okazji intryg wobec Dyrektorki
26 listopada 2019
+19
-6
Ostatnio dodane komentarze
Gostek   No i niestety możliwe, że zacznie się wożenie śmieci po lasach
29 listopada 2019
brak ocen
oliwkowy kogut   chcieliście żeby pisiary rządzili no to macie.dojdzie do tego że ***** śmiecie będą towarem luksusowym,a renta baki albo dziadka pójdzie do przykładowego kosza.pisiary najpierw dają a potem odbierają z nawiązką,ciemny ludu
26 listopada 2019
+17
-9
vanish  do Fioletowy   Jacy eleganccy ci dwaj panowie to widzieliśmy w szkole w Głuchowie, przy okazji intryg wobec Dyrektorki
26 listopada 2019
+19
-6
Fioletowy   To nieelegancko żeby list personalnie adresowany do ministra, w imieniu gminy podpisywał z upoważnienia zastępca wójta.
26 listopada 2019
+16
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x