Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Burmistrz będzie ubiegać się o reelekcję
Sławomir Rejman kandydatem na burmistrza
Działki na sprzedaż w Soninie
Barbara Czechowicz kandyduje na stanowisko wójta
home > Start > Aktualności > "Z perspektywy czasu moje działania były błędne"
Rozmiar tekstu:
AAA
GŁUCHÓW
2019.11.28 14:53 | aktualizacja: 2019.11.28 14:54

"Z perspektywy czasu moje działania były błędne"

Na ostatniej sesji Rady Gminy Łańcut powrócił temat byłej dyrektor Zespołu Szkół w Głuchowie. Oskarżenia jakie były wobec niej kierowane były bezzasadne.
"Z perspektywy czasu moje działania były błędne"
"Z perspektywy czasu moje działania były błędne"

-Jako wójt gminy Łańcut, funkcjonariusz publiczny jestem zmuszony działać w granicach prawa i na podstawie prawa, jeżeli powziąłem informację o pewnym rażącym naruszeniu przepisów. A z taką sytuacją w mojej ocenie i naszych prawników mamy do czynienia w tym konkretnym przypadku. To moim obowiązkiem, a powołuje się tu na art. 304 kodeksu postępowania karnego, było powiadomienie organy ścigania. Gdybym tego nie zrobił to automatycznie, każdy, ktokolwiek mógłby mnie oskarżyć o niedopełnienie obowiązków[...]-Sprawa jest wielowątkowa, będzie w tej sprawie parę osób przesłuchanych pierwszą osobą będa ja jako wójt. Prawdopodobnie również skarbnik Gminy Łańcut w charakterze świadka. Gmina Łańcut w tej sprawie będzie miała status pokrzywdzonego. [...] Pani Maria pozostanie dyrektorem szkoły do czasu jak ta sprawa zostanie wyjaśniona przez prowadzone tą sprawę organy - mówił wójt na styczniowym spotkaniu w Zespole Szkół w Głuchowie

Spór o 6 tysięcy złotych?

Z informacji od dyrektor Marii Buk-Kalinowskiej jakie przedstawiła w styczniu w piśmie do rady gminy Łańcut poinformowano ją o naruszeniu przez dyrektor dyscypliny budżetowej i nie przekazanie kwoty do budżetu gminy. Jest to kwota nieprzekraczająca 6 tysięcy złotych wypracowana przez szkołę z wynajmu sali gimnastycznej. Kwota ta została wypracowana w okresie trzech lat. Dyrektor wyjaśnia na co została przekazana ta kwota i że w żadnym roku nie przekroczyła kwoty, o której mowa w art. 26 ust.1 i 3 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 roku o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych. Powyższą informację potwierdził również brat dyrektor Krzysztof Buk, który z wykształcenia jest prawnikiem i wypowiadał się w obronie swojej siostry na styczniowym spotkaniu

Prokuratura, Sąd i Urząd skarbowy

Prokuratura uznała że skarga jest bezzasadna, po odwołaniu się od decyzji prokuratury, sąd odrzucił skargę i uznał, że jest ona bezpodstawna. Urząd Skarbowy nie widział podstaw do wszczęcia postępowania, podobnie jak kurator oświaty.

“Działania były błędne i przedwczesne, ale nie pozbawione podstaw"

-W styczniu mówiłem, że odstępuje od odwołania Marii Buk-Kalinowskiej ze stanowiska do czasu wyjaśnienia sprawy przez niezależne organy tj prokuraturę oraz sąd. Osobom zainteresowanym należą się wyjaśnienia okoliczności tej sprawy i je otrzymają w najbliższym czasie. Patrząc na sprawę z perspektywy czasu moje działania były błędne i przedwczesne, ale nie pozbawione podstaw. Od września w szkole pracuje nowy dyrektor, warto zaznaczyć że zmiany tam następujące są dobrze oceniane przez rodziców- napisał w dzisiejszej odpowiedzi dla naszej redakcji wójt Jakub Czarnota

Maria Buk-Kalinowska pełniła funkcję dyrektora do 31 sierpnia br. Tj do końca 5 letniego okresu, na który została jej ta funkcja powierzona. W kwietniu nie przystąpiła do konkursu, dlatego już tej funkcji nie pełni.

Sesja z 26.11.2019 roku do oglądnięcia poniżej. Sprawa byłej dyrektor od 8 minuty.

Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
"Z perspektywy czasu moje działania były błędne", 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 22349

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (21)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
tomek345  Jak dla mnie cała ta sprawa to jedna wielka kompromitacja wójta.
Zaczął wojnę którą przegrał a teraz zamiast przeprosić brnie w to wszystko dalej.
28 listopada 2019
+88
-6
kuba.czarny  Panie Jacku, Czy osoba ktora "zwykle dziala pod wplywem chwili i emocji", a nie podejmuje decyzji z rozwaga nadaje sie na wojta? I to ma byc usprawiedliwienie dla osoby publicznej za bledne decyzje?? Mozna sobie bezkarnie czlowieka tak po prostu zniszczyc, bo dziala sie pod wplywem chwili i emocji? Przeciez ruinuje sie komus cale zycie. No, prosze cie, Jacek Hadlaw, nie kompromituj sie!
30 listopada 2019
+42
-2
kuba.czarny  Wojt wypoczety, dopiero co wrócił z Grecji, chyba pani dyrektor SP z Kraczkowej się nim opiekowała. Było też 4 uczniów, ale nimi opiekował się nauczyciel.
A to w ramach programu unijnego takie wyjazdy dla uczniów są robione. Panie wojcie, rachuneczki pokryte?
30 listopada 2019
+41
-6
Ostatnio dodane komentarze
kingabu  do Jacek Hadław   No ale jak ktoś tak samo się nazywa to co :] ?
2 grudnia 2019
+4
-10
Jacek Hadław   Szanowny Panie Wójcie oraz forumowicze.W komentarzach ktoś podszywa się pod moje imię i nazwisko. Oświadczam że nie miałem i nie mam nic wspólnego z tymi komentarzami nawet nie obserwowałem tego tematu. Oświadczam również że zostało podczas tej dyskusji naruszone moje dobre imię oraz zostały skradzione moje dane osobowe. O wpisach tych zostałem poinformowany przez życzliwą mi osobę i za stosowne uważam aby na to zareagować. Sprawa ta jest w trakcie i została zakwalifikowana jako przestępstwo a nie wykroczenie i jest ścigana z urzędu . Chcę jeszcze dodać że masz człowieku tupet aby wstydzić się swojej tożsamości, Nazwać cię tchórzem to łagodne określenie. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za uwagę .Pozdrawiam . Jacek Hadław
2 grudnia 2019
+19
-2
jacek HADLAW  do kuba.czarny   Panie Kuba, celem mojej wypowiedzi było przedstawienie chronologii zdarzeń. Sala była wynajmowana, bez wiedzy gminy(z wypowiedzi z sesji) innemu nauczycielowi, który prowadził odpłatne zajęcia. Ogólną zasadą w Polsce jest, że to gmina ustala stawki i jest stroną. W tym przypadku z racji niskiej kwoty wszystko okazało się zgodne z prawem. Ale uchybienie drobne było, które zostało skorygowane przez szkołę. Znając dopiero te fakty możemy wyciągać wnioski dalej. Czy w tej sytuacji wójt powinien sprawę kierować aż do sądu i odwoływać dyrektora? Raczej nie, powinno się skończyć prośbo o korektę maks naganę. I to tego pewnie on żałuje. Ja też już kończę z wypowiedziami w tej sprawie bo niestety też mam mieć sprawę za swoje zdanie :(.
30 listopada 2019
+2
-12
kuba.czarny   Wojt wypoczety, dopiero co wrócił z Grecji, chyba pani dyrektor SP z Kraczkowej się nim opiekowała. Było też 4 uczniów, ale nimi opiekował się nauczyciel.
A to w ramach programu unijnego takie wyjazdy dla uczniów są robione. Panie wojcie, rachuneczki pokryte?
30 listopada 2019
+41
-6
kuba.czarny  do jacek HADLAW   Panie Jacku, Czy osoba ktora "zwykle dziala pod wplywem chwili i emocji", a nie podejmuje decyzji z rozwaga nadaje sie na wojta? I to ma byc usprawiedliwienie dla osoby publicznej za bledne decyzje?? Mozna sobie bezkarnie czlowieka tak po prostu zniszczyc, bo dziala sie pod wplywem chwili i emocji? Przeciez ruinuje sie komus cale zycie. No, prosze cie, Jacek Hadlaw, nie kompromituj sie!
30 listopada 2019
+42
-2
kuba.czarny  do nobody   Jak sam się nazwałeś jesteś nikim (nobody).
30 listopada 2019
+11
-0
Fioletowy  do Przyszły wójt   Działania błędne nie muszą być pozbawione podstaw. Instytucje wyeliminowały jedynie podstawy prawne a te przecież nie muszą być jedynymi.
Samo w sobie zdanie w oświadczeniu jest logiczne ale niezgodne z wyobrażeniem większości co w takiej sytuacji powinno się powiedzieć.
30 listopada 2019
+4
-13
Przyszły wójt   Najbardziej "podoba mi się" jednak zdanie z wypowiedzi wójta:
"Działania były błędne i przedwczesne, ale nie pozbawione podstaw."
Jeżeli działania były błędne to raczej musiały być pozbawione podstaw. Nie wiem co dyrektorka zrobi z tą sprawą, bo wójt przegrał już wszędzie gdzie mógł. Tylko niech pamięta, że przez takie działania jego poparcie nie idzie w górę.
29 listopada 2019
+31
-2
Przyszły wójt   Według mnie to wójt powinien zmienić swoją politykę wobec ludzi i doradców również. Czy on nie widzi, że takie działania tylko mu szkodzą?
Posłuchałem listu dyrektorki jeszcze raz i usłyszałem, że najpierw dziękuje nauczycielom, pracownikom i rodzicom. Dla mnie to komu dziękuje to jej osobista sprawa.
29 listopada 2019
+21
-1
nobody   Wg mnie Wójt powinien zmienić doradce :)
Rozwalił mnie list dyrektorki, która w pierwszej kolejności dziękuje księżom :). Przecież ksiądz jest w tym kontekście tylko pracownikiem jak każdy inny nauczyciel.
Przykro mi, że mieszkam w takim miejscu gdzie ksiądz ma nadal najwięcej do powiedzenia :(((((
29 listopada 2019
+10
-28
BabaJaga   Nie mój cyrk nie moje małpy, ale jako bierny obserwator całego zamieszania myślę, że jak się zaczyna wojnę i rzuczanie oskarzeń na forum publicznym, to po porażce należy też publicznie przeprosić (nie w zaciszu gabientu czy przez telefon albo list, ale publicznie).
Na razie widać tylko skruchę i przyznanie się do błędu, ale przeprosin nie ma. A mógłby Pan Wójt przez to odzyskać twarz.
Ciekawe tylko kto był spititus movens tego zamieszania.
29 listopada 2019
+23
-1
jacek HADLAW  do Andrzej D   Witam. Bardzo dobrze, że pan się włączył w dyskusję. Wszędzie pisałem cytuję "Że tego nie wiem" bo nie znam Pana stawek, bo to nie było publicznie udostępnione. A teraz dzięki panu już wiemy, że było to 8 zł za 1 zajęcia od osoby. Dziękuję za informację. Spotkanie nie będzie dla mnie raczej miłe skoro na policji :(.
29 listopada 2019
+4
-21
Andrzej D  do jacek HADLAW   Panie Jacku napisał Pan same kłamstwa i nie zamierzam polemizować z Panem, tylko zgłosiłem już przez Policję sprawę do Sądu. Co do wynajęcia sali to pewnie Pan wie, że wszystkie dokumenty księgowe zarówno moje jak i szkoły były sprawdzane przez Urząd Skarbowy i nie dopatrzył się on żadnych uchybień, po drugie nikomu nie podnajmowałem sali i mam nadzieję że ma Pan jakieś dowody dla Sądu, bo inaczej za te kłamstwa w myśl art. 212 Kodeksu karnego podlega Pan karze, za zniesławienie, pomówienie i mówienie nieprawdy w Internecie. Koszt wynajęcia sali wynosił w ostatnim roku 14 zł.i w dodatku cały mój sprzęt sportowy i nagłośnienie udostępniałem za darmo szkole. Koszt wynajęcia sali gimnastycznej (dużo większej) w tym czasie w I LO w Rzeszowie wynosił 30 zł. Za godzinę zajęć uczestnicy płacili 8 zł, a nie 30 zł więc tu kolejne kłamstwo z którego będzie się Pan musiał wytłumaczyć. To tyle i do szybkiego zobaczenia. Pozdrawiam Andrzej DYRDA
29 listopada 2019
+32
-3
jacek HADLAW  do jacek HADLAW   cytat z artykułu:
"w umowie jako wynajmujący pomieszczenia szkoły powinna być zawsze wskazana właściwa gmina. (...) Dyrektor - ustalając wysokość czynszu- musi stosować stawki ustalone przez organy gminy. "
29 listopada 2019
+3
-22
jacek HADLAW  do robertzb   Wystarczy oglądać wszystkie sesje. Potem google kto z mieszkańców/ nauczycieli przyszedł i się okazuje, że to byli kandydaci Łozy.Na przykład pan nauczyciel Tomasz z Kraczkowej ostro broni dyrektorki a kandydował od Łozy. A to, że dyrektorka wynajmowała nauczycielowi tą sale gimnastyczną to jest również publiczna wiadomość, którą można było usłyszeć na nagraniu spotkania w Głuchowie oraz na facebooku w komentarzach ludzi. Słuchajcie co się mówi a nie jak owieczki wierzycie we wszystko. To taka mała wiejska polityka :). Jak bym miał info od wójta to wiedziałbym ile dokładnie brał nauczyciel za zajęcia 30 zł za miesiąc czy za tydzień? Pytanie otwarte
29 listopada 2019
+5
-41
robertzb  do jacek HADLAW   Autorze tekstu skąd znasz takie szczegóły? czy one czasem nie pochodzą od wójta?
29 listopada 2019
+31
-2
jacek HADLAW   Dziwię się dlaczego nigdzie ta sprawa nie jest dobrze opisana. Nigdzie nie piszą, że Pani dyrektor wynajmowała salę gimnastyczną swojemu koledze z pracy, innemu nauczycielowi (nie informując o tym Gminy bo to gmina jest stroną wynajmu jako os. prawna nie szkoła) za 10 zł za godzinę. Stawka zdecydowanie poniżej tego jakby to chciał zwykły szarak wynająć. Tan nauczyciel znowu wynajmował tą salą innym ludziom, organizując zajęcia za opłatą i niebyły to symboliczne kwoty na pokrycie kosztów. Zajęcia podobno dwa razy w tygodniu dla różnych grup. Nie wiadomo ile na tym zarobił nauczyciel bo tego nigdzie nie podają oraz czy wystawiał rachunki. Prawdopodobnie mógł dorobić minimum 12 tyś rocznie razy 3 lata (tego nie wiadomo) przy śmiesznym koszcie wynajmu 2 tyś. Podobno zbierał po 30 zł od osoby ale czy za miesiąc czy za tydzień - nie wiadomo. Jeżeli nikt nie widzi w tym naginania zasad to jest demoralizacja .. A czego żałuje Czarnota pewnie tego, że jak zwykle działał pod wpływem chwili i emocji i wdał sie w wojnę z bratem sędzią, który ma mega wpływy, z proboszczem oraz byłymi kandydatami do Rady Gminy od Łozy. Przecież ci ludzie co tam przychodzili: Pan Tomasz i inne Panie to startowali od Łozy i potem przychodzili robić zadymę jak wygrał nie ten..
29 listopada 2019
+9
-43
cvietek   Można dostrzec pewne analogie w działaniach (bez żadnego wnikliwego rozeznania tematu w środowisku lokalnym i bez jego udziału) u Pana WG Łańcut wobec (jednej osoby Dyrektor SP w Głuchowie) oraz Pana Burmistrza Łańcuta (wobec mieszkańców m. Łańcut) przy wprowadzeniu SPP na terenie miasta. Tylko u Pana WG chodzi o "6 000 zł" a u Pana BM o "wielkie pieniądze" z HARACZU na mieszkańców dla " poprawy bezp. ruchu w mieście" oraz "możliwości rozwoju turystyki dzięki miejscom parkingowym (płatnym) w centrum miasta"-kosztem kolejnego podatku dla samych łańcucian. Tak będą działały nowo wybrane samorządy na rzecz społeczeństwa, dla którego MAJĄ PRACOWAĆ z korzyścią dla tej "małej ojczyzny".
29 listopada 2019
+31
-8
tomek345   Jak dla mnie cała ta sprawa to jedna wielka kompromitacja wójta.
Zaczął wojnę którą przegrał a teraz zamiast przeprosić brnie w to wszystko dalej.
28 listopada 2019
+88
-6
obywatel GC   moim zdaniem najważniejszą informacją na sesji było podanie informacji o ile wzrosną opłaty za wywóz śmieci/60 %/!!!!!!!
28 listopada 2019
+14
-15
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x