Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie
Zmarł mężczyzna zarażony koronawirusem [AKTUALIZACJA]
461 osób w kwarantannie w powiecie
Dwa wyzdrowienia, 11 nowych zakażeń
home > Start > Aktualności > Ile za śmieci?
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT
2020.02.18 10:21 | aktualizacja: 2020.02.19 11:05

Ile za śmieci?

Gdzie w powiecie łańcuckim trzeba zapłacić najwięcej za odbiór śmieci? Porównaliśmy ceny w poszczególnych gminach oraz w mieście Łańcut.
Ile za śmieci?
Ile za śmieci?

Miasto Łańcut

Od 1 marca 2020 roku zaczną obowiązywać nowe ceny w Łańcucie. Gdy nieruchomość zamieszkuje od 1 do 5 osób - stawka opłaty wynosi 21,00 zł od jednego mieszkańca miesięcznie, w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje 6 i więcej osób - opłatę wylicza się jak dla 6 osób. Jeśli odpady są odbierane w sposób nieselektywny to kwota wynosi 42 złote od osoby.

Gmina Łańcut

Gdy nieruchomość zamieszkuje od 1 do 4 osób - stawka opłaty wynosi 20,00 zł od jednego mieszkańca miesięcznie, w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje 5 i więcej osób - stawka opłaty wynosi łącznie 98,00 zł miesięcznie.

Jeżeli właściciele nieruchomości nie wypełniają obowiązku segregowania odpadów:

- w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje od 1 do 4 osób - stawka opłaty wynosi 40,00 zł od jednego mieszkańca miesięcznie,

-w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje 5 i więcej osób - stawka opłaty wynosi łącznie 196,00 zł miesięcznie.

Ceny w gminie Łańcut obowiązują od 1 stycznia 2020.

Gmina Białobrzegi

Od 1 stycznia 2020 stawka za odpady komunalne w wysokości 18,00 zł miesięcznie od osoby (odpady segregowane - ustawa nie przewiduje możliwości niesegregowania odpadów przez mieszkańców).

W przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje 5 i więcej osób opłata naliczana jest od 5 osób (dotyczy to też ulgi za kompostownik). W przypadku gdy właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny opłata wynosi 36,00 od mieszkańca.

Ulga z tytułu posiadania kompostownika w Gminie Białobrzegi wynosi 0,20 zł/osoby miesięcznie.

Gmina Czarna

16,00 zł od osoby. Jeżeli właściciel nieruchomości, zagospodarowuje bioodpady w kompostowniku przydomowym przysługuje mu zwolnienie w wysokości 1,00 zł od osoby.

Gmina Markowa

Od 1 stycznia 2020 roku stawka za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi:

- 17 zł miesięcznie od osoby za odpady komunalne zbierane w sposób selektywny;

- w przypadku gdy nieruchomość zamieszkuje więcej niż siedem osób stawkę nalicza się od 7 osób.

Gmina Rakszawa

16,00 zł od osoby za odpady zbierane i odbierane w sposób selektywny, - 40,00 zł od osoby za odpady zbierane i odbierane w sposób nieselektywny

Gmina Żołynia

Do dnia 31 marca br. w Gminie Żołynia obowiązują następujące stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

1. odpady zbierane w sposób selektywny:

- gospodarstwo 1-osobowe - 11,00 zł,

- gospodarstwo 2-osobowe - 22,00 zł,

- gospodarstwo 3-osobowe - 33,00 zł,

- gospodarstwo wieloosobowe (zamieszkiwane przez 4 i więcej osób) - 48,60 zł

2. odpady zbierane w sposób nieselektywny:

- gospodarstwo 1-osobowe - 22,00 zł,

- gospodarstwo 2-osobowe - 44,00 zł,

- gospodarstwo 3-osobowe - 66,00 zł,

- gospodarstwo wieloosobowe (zamieszkiwane przez 4 i więcej osób) - 97,20 zł.

-Jesteśmy w trakcie organizowania przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, więc na razie nie wiemy jakie będą obowiązywały nowe stawki.- informuje Magdalena Rogowska z UG w Żołyni

Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Ile za śmieci?, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
Red dodany
 
Odsłon: 13250
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (14)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Wiktor Max  Czy ktoś pamięta kto zapowiadał obniżkę cen? a drożeje dosłownie wszystko. Zastanawia mnie jedno, piszą w gazetach, że za wywóz śmieci wzrosły ceny na wysypiskach o ponad 30 proc. Nie rozumie logiki z 12,50 zł na 21 zł wychodzi ponad 60 %. Dlaczego płacą tyle mieszkańcy miasta więcej. Z wypowiedzi burmistrza na sesji wynika, że mieszkańcy mają pokryć też utrzymanie ŁZK i składowiska śmieci. Jest to nieuczciwe, gdyż skoro składy podniosły ceny o 30% to i w mieście logicznie ceny powinny wzrosnąć o 30%. Oglądając sesje widzę bezradność obecnych władz - brak pomysłów i działań mających poprawić sytuację z gospodarowaniem odpadami. Dla czteroosobowej rodziny jest to wydatek na rok 1008 zł, a jeszcze niedawno był to koszt 432zł. Najchętniej jako mieszkaniec miasta podpisał bym umowę z Gmina Żołynia na wywóz śmieci. Myślę, w rozmowie z sąsiadami, że cała dzielnica by się zgodziła, by nie opłacać drogiego ŁZK. Jeśli ktoś czytał Ojca Chrzestnego to pamięta, że najlepszy 'haracz" czytaj biznes wychodzi na oczyszczaniu miasta. Brak mi wytłumaczenia ze strony dyrektora ŁZK czy z wypowiedzi na sesji burmistrza dlaczego tyle mieszkaniec ma zapłacić, a obok w innych gminach mniej. Wniosek: nie radzi sobie władza miasta z problemami mieszkańców.
18 lutego 2020
+53
-10
123456  I znowu wychodzi na to, że Gmina Łańcut to najgorsze dziadostwo w okolicy. Jakim cudem okoliczne gminy mają znacznie niższe stawki? Firma ta sama (EkoLine), warunki terenowe i położenie podobne. Widocznie Gmina na tym zarabia - z to jest zabronione.
Za poprzedniego wójta były grube wały (np najdroższa kanalizacja w okolicy) a za obecnego nie lepiej, a będzie jeszcze gorzej.
18 lutego 2020
+40
-8
marcel  Do września 2019 roku, w mieście płaciliśmy 9 zł od osoby, czyli w ciągu 6 miesięcy, opłaty za śmieci wzrosły o 130 procent.
I jakoś mam dziwne wrażenie, że to nie jest ich ostatnie słowo.
18 lutego 2020
+33
-1
Ostatnio dodane komentarze
Zdzich Traktorzysta   Gratuluję BezRadnym merytorycznej dyskusji nt zmiany sposobu naliczania opłat za śmiecie. Dyskusja kto produkuje więcej śmieci 5 czy 8 osób nie ma sensu!
27 lutego 2020
+3
-0
cvietek  do bonifacy   Prawdopodobnie płacimy wszyscy również za te sprowadzane zza granicy do naszego kraju. A wysypiska się zapełniają, po czym "cudownie" płoną trując środowisko.
26 lutego 2020
+2
-0
SynBiskupa  do 123456   Wójt najlepiej wygląda na facebooku :P
20 lutego 2020
+9
-1
zyx   A może poprostu gminy maja jeszcze stare umowy podpisane
19 lutego 2020
+2
-6
SynBiskupa  do Rarek   To jest ta DOJNA ZMIANA.
19 lutego 2020
+7
-2
adminek   Wszystko drożeje. Mi tam to jest obojętne, bo mam posadę w urzędzie. Dostanie się trzynastkę i jakieś jeszcze dodatki.
Niech się podwyżkami przejmują emeryci, renciści i cała reszta.
Jak to mówił wieszcz narodowy Zbigniew S.
"Platforma was tak nie ***** jak ***** was PiS."
Oczywiście nie jestem za PiS, PO-KO itp.
Kwota wolna od podatku 3091zł tak samo za PO jak i za PiS.
2 miliardy złotych na propagandę TVPiS zamiast na onkologię.
31 podwyżek podatków i opłat - to są właśnie rządy PiS i tanie państwo!!!
Owieczki i tak zagłosują na PiS i Judę, BO DAJO 500+, Emerytury+ itp.
Kupują wyborców za ich własne pieniądze, a potem się naród dziwi, że wszystko drożeje :P
19 lutego 2020
+30
-11
Rarek   W ciągu pół roku ponad 100% podwyżki. Dojenie obywatela zaczyna pijawkom wchodzić w krew. Może tak szanowna "władza" przedstawi na co idą te kwoty i dlaczego mieszkaniec miasta ,który często wystawia mniej śmieci ma płacić więcej niż w gminach
19 lutego 2020
+19
-5
123456  do jolab   Opłata uzależniona od ilości śmieci nie jest dobrym rozwiązaniem w tym kraju, w tym społeczeństwie. Wzrosła by ilość śmieci w lasach i na polach.
18 lutego 2020
+16
-2
jolab   Bonifacy zadał dobre pytanie odnośnie płacenia za brak oddanych śmieci. Mam podobnie, płacę a nie zawsze mam kosz do oddania. Czy nie można wprowadzić opłaty od oddanego kosza? Rozumiem, że zapisanie który numer posesji oddał kubeł, jest dodatkowym zajęciem dla panów odbierających, ale jest to chyba fizycznie do zrobienia. Tak by było sprawiedliwie, może ktoś by to rozważył?
18 lutego 2020
+9
-11
marcel   Do września 2019 roku, w mieście płaciliśmy 9 zł od osoby, czyli w ciągu 6 miesięcy, opłaty za śmieci wzrosły o 130 procent.
I jakoś mam dziwne wrażenie, że to nie jest ich ostatnie słowo.
18 lutego 2020
+33
-1
bonifacy   Mafie śmieciowe nic dodać nic ująć, ale to bandyckie państwo na to pozwala ! dlaczego mam płacić co miesiąc za śmieci skoro ich nie mam lub bardzo mało. Robić plakaty z twarzami tych śmieciowych mafiozów i na bilbordy z nimi żeby każdy wiedział i widział kto za to odpowiada !
18 lutego 2020
+14
-3
G   Niestety ale od momentu gdy za gospodarkę odpadami wzięli się urzędnicy mamy nieustające podwyżki opłat.....
Ktoś przecież musi złożyć się na pensję tej rozrastającej się bandy darmozjadów
Ja osobiście tęsknię za czasami kiedy to wywozem nieczystości zajmował się MPGK bez "pomocy" urzędników !
Ciekawe czy ktoś odważy się podać liczbę urzędników w naszym mieście, którzy "dbają" o te nasze śmieci ?
18 lutego 2020
+28
-8
Wiktor Max   Czy ktoś pamięta kto zapowiadał obniżkę cen? a drożeje dosłownie wszystko. Zastanawia mnie jedno, piszą w gazetach, że za wywóz śmieci wzrosły ceny na wysypiskach o ponad 30 proc. Nie rozumie logiki z 12,50 zł na 21 zł wychodzi ponad 60 %. Dlaczego płacą tyle mieszkańcy miasta więcej. Z wypowiedzi burmistrza na sesji wynika, że mieszkańcy mają pokryć też utrzymanie ŁZK i składowiska śmieci. Jest to nieuczciwe, gdyż skoro składy podniosły ceny o 30% to i w mieście logicznie ceny powinny wzrosnąć o 30%. Oglądając sesje widzę bezradność obecnych władz - brak pomysłów i działań mających poprawić sytuację z gospodarowaniem odpadami. Dla czteroosobowej rodziny jest to wydatek na rok 1008 zł, a jeszcze niedawno był to koszt 432zł. Najchętniej jako mieszkaniec miasta podpisał bym umowę z Gmina Żołynia na wywóz śmieci. Myślę, w rozmowie z sąsiadami, że cała dzielnica by się zgodziła, by nie opłacać drogiego ŁZK. Jeśli ktoś czytał Ojca Chrzestnego to pamięta, że najlepszy 'haracz" czytaj biznes wychodzi na oczyszczaniu miasta. Brak mi wytłumaczenia ze strony dyrektora ŁZK czy z wypowiedzi na sesji burmistrza dlaczego tyle mieszkaniec ma zapłacić, a obok w innych gminach mniej. Wniosek: nie radzi sobie władza miasta z problemami mieszkańców.
18 lutego 2020
+53
-10
123456   I znowu wychodzi na to, że Gmina Łańcut to najgorsze dziadostwo w okolicy. Jakim cudem okoliczne gminy mają znacznie niższe stawki? Firma ta sama (EkoLine), warunki terenowe i położenie podobne. Widocznie Gmina na tym zarabia - z to jest zabronione.
Za poprzedniego wójta były grube wały (np najdroższa kanalizacja w okolicy) a za obecnego nie lepiej, a będzie jeszcze gorzej.
18 lutego 2020
+40
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Fotowoltaika, montaż i wycena
x