Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
50-latek wszedł pod pociąg, zginął na miejscu
Rozpoczęto budowę ronda w Dąbrówkach
Zmiany dotyczące basenu w Wysokiej
home > Start > Aktualności > Radni przeciwni opłacie w parku
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2020.02.28 06:48 | aktualizacja: 2020.02.28 08:03

Radni przeciwni opłacie w parku

Rada Miasta Łańcuta zwróciła się do dyrekcji Muzeum-Zamku w Łańcucie aby ta rozważyła zwolnienie mieszkańców Łańcuta z opłat za wstęp do parku wewnętrznego.
Radni przeciwni opłacie w parku
Radni przeciwni opłacie w parku

Od 1 lutego 2020 roku zaczęła obowiązywać opłata za wstęp na tzw. park wewnętrzny, park przyzamkowy. Odpłatność wynika m.in z realizacji projektu dofinansowanego ze środków unijnych przyznanych na rewitalizację parku, zgodnie z którym Muzeum jest zobowiązane do pobierania przychodów. [ Park wewnętrzny płatny od 8:30 do 16:30 ]

Zwolnienie mieszkańców Łańcuta z opłaty

Jak czytamy w piśmie : “Temat ten był przedmiotem obrad połączonych Komisji Rady Miasta Łańcuta w dniu 24 lutego b.r., [...] Liczne wnioski mieszkańców, wyrażających rozczarowanie i niezadowolenie tą decyzją skłoniły nas do ponownego podjęcia sprawy i wystąpieniem z powyższym wnioskiem" Rada argumentuje że: “Zamek w Łańcucie jest częścią tożsamości miejskiej, miejscem bliskim każdemu mieszkańcowi naszego miasta. Wraz z otaczającym parkiem jest ważnym miejscem spędzania czasu, rekreacji i edukacji młodszych i starszych mieszkańców. Jest też szczególnym dobrem kultury, z którego jesteśmy dumni. Nawet niewielka opłata jest w tym kontekście postrzegana jako ograniczenie dostępu dla mieszkańców Zamku, dla wielu osób zaskakujące i niezrozumiałe. [...] dochody wynikające z opłat mieszkańców nie będą stanowić znaczącej kwoty budżetu Muzeum, zatem również rezygnacja z nich nie będzie stanowić istotnego uszczerbku, a decyzja ta będzie pięknym gestem wobec mieszkańców Łańcuta"

Red
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Radni przeciwni opłacie w parku, 4.2500 out of 5 based on 4 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 9770
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (2)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
Qferty  I obiecujemy, że będziemy punktualnie co godzinę pobierań nowe bezpłatne bileciki parkingowe. ;)
29 lutego 2020
+18
-4
Ostatnio dodane komentarze
Qferty  do Wiktor Max   I obiecujemy, że będziemy punktualnie co godzinę pobierań nowe bezpłatne bileciki parkingowe. ;)
29 lutego 2020
+18
-4
Wiktor Max   Mieszkańcy Miasta zwracają się do Rady Miasta Łańcuta, by ta przychyliła się do woli swoich wyborców i obniżyła lub zwolniła z pierwszej godziny opłaty w strefie płatnego parkowania mieszkańców miasta. Proszę o rozważenie wniosków mieszkańców i poparcia Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów o godzinny bezpłatny dostęp zmotoryzowanych mieszkańców miasta do placówek handlowych w centrum miasta. W obecnej sytuacji handel traci i jest nieopłacalny w centrum miasta. Zniesienie pierwszej godziny opłaty będzie pięknym gestem rady i Burmistrza Miasta wobec mieszkańców miasta. Bardzo prosimy o przychylenie się Rady Miasta do wniosku mieszkańców.
28 lutego 2020
+13
-33
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x