Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Trudne warunki na drogach i chodnikach
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2021.02.11 09:19 | aktualizacja: 2021.02.11 10:44

Trudne warunki na drogach i chodnikach

Opady śniegu, zamiecie i śliska nawierzchnia utrudniają jazdę kierowcom. A pieszym poruszanie się po słabo odśnieżonych chodnikach.
Trudne warunki na drogach i chodnikach
Trudne warunki na drogach i chodnikach

Jezdnie są śliskie, pokrywa je spora warstwa śniegu. W takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Droga hamowania istotnie się wydłuża, łatwo o poślizg i utratę panowania nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie czy wchodzenie w zakręt, w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. Nie zapominajmy o odśnieżeniu samochodu. Pamiętajmy, że wolniej znaczy bezpieczniej.

Szczególnie uważać trzeba w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Ostrożność muszą też wykazywać piesi, bowiem w przypadku nagłego wejścia na jezdnię, kierujący samochodem może nie zdążyć wyhamować.

Intensywne opady śniegu i silny wiatr sprawiają, że warunki na drodze są bardzo trudne. Mogą być niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych.

KWP Rzeszów/Red
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Trudne warunki na drogach i chodnikach, 5.0000 out of 5 based on 2 ratings
KWP Rzeszów/Red dodany
 
Odsłon: 6758
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (4)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
MGM  A w Łańcucie totalny paraliż. Widać, że sytuacja Burmistrza przerosła. Telefonów już nikt nawet nie odbiera (nawet na stronie miasta nje ma podanych telefonów do osób odpowiedzialnych bo po co ktoś ma urzędnikowi zawracać gitarę- tak to wygląda teraz http://lancut.biuletyn.net/?bip=1&cid=866 . W zakładzie Komunalnym wściekłość bo tych kilka osób zajmujących się odśnieżaniem jest wykończonych, nie ma odpowiedniego sprzętu bo nikt o tym wcześniej nie pomyślał. Pytam się tutaj panów Prezesa ŁZK, Pana Burmistrza, Pana przewodniczącego Rady Nadzorczej za co bierzecie pieniądze nasze mieszkańców. Śnieg leży na zwałach na środku skrzyżowań. Wstyd dla miasta. Ale widocznie zakup auta za 150.000 zł jest ważniejszy jak zapewnienie normalnych warunków bytu mieszkańców. Ale się doczekaliśmy. I figę mnie obchodzi czyja jest droga. Płacę podatki do miasta to i mam prawo oczekiwać poważnego traktowania szczególnie przez ludzi tak sowicie opłacanych.
11 lutego 2021
+87
-7
m.lancut@protonmail.com  A miało być tak piękne fontanna w Rynku, niższe opłaty, referenda. A co mamy: coraz wyższe ceny, referendum jakoś okazało się nie tego, miasto nieodśnieżone.
11 lutego 2021
+40
-2
bonifacy  Sól poszła do wędlin i mamy co mamy !
11 lutego 2021
+16
-2
Ostatnio dodane komentarze
cvietekr  do bonifacy   Ściślej "do kiełbasy wyborczej i ogniskowej" dla swojego elektoratu!!! Teraz "róbta co chceta" (najlepiej łopatą do śniegu)- ale tylko na własnym podwórku. Do spraw dotyczących mieszkańców , NIE MIESZAĆ SIĘ . "Władz ma wyłączną rację" (w swoich działaniach i braku działań). Suweren niech płaci podatki " i cicho siedzi na 4 literach" . Widać teraz czyje samochody tarasują przejezdność ul. 3 Maja, gdzie mogliby w najbliższą okolicę przychodni zdrowia dojechać, starsi, schorowani i niedołężni, z problemami z poruszaniem się mieszkańcy miasta i gmin/y. A urzędnicy w tym temacie sami oraz z pomocą swoich "wasali" grają w ping-ponga i piłeczka raz na miasto, raz na powiat. Ludzie się tutaj w ogóle nie liczą. Wytrwałości i odwagi w publicznym przekazie zauważonych wszelkich zaniedbań ze strony urzędów oraz podległych im podmiotów odpowiedzialnych za obecny stan ( zimowy) i w ciągu całego roku.
19 lutego 2021
+4
-1
m.lancut@protonmail.com   A miało być tak piękne fontanna w Rynku, niższe opłaty, referenda. A co mamy: coraz wyższe ceny, referendum jakoś okazało się nie tego, miasto nieodśnieżone.
11 lutego 2021
+40
-2
bonifacy   Sól poszła do wędlin i mamy co mamy !
11 lutego 2021
+16
-2
MGM   A w Łańcucie totalny paraliż. Widać, że sytuacja Burmistrza przerosła. Telefonów już nikt nawet nie odbiera (nawet na stronie miasta nje ma podanych telefonów do osób odpowiedzialnych bo po co ktoś ma urzędnikowi zawracać gitarę- tak to wygląda teraz http://lancut.biuletyn.net/?bip=1&cid=866 . W zakładzie Komunalnym wściekłość bo tych kilka osób zajmujących się odśnieżaniem jest wykończonych, nie ma odpowiedniego sprzętu bo nikt o tym wcześniej nie pomyślał. Pytam się tutaj panów Prezesa ŁZK, Pana Burmistrza, Pana przewodniczącego Rady Nadzorczej za co bierzecie pieniądze nasze mieszkańców. Śnieg leży na zwałach na środku skrzyżowań. Wstyd dla miasta. Ale widocznie zakup auta za 150.000 zł jest ważniejszy jak zapewnienie normalnych warunków bytu mieszkańców. Ale się doczekaliśmy. I figę mnie obchodzi czyja jest droga. Płacę podatki do miasta to i mam prawo oczekiwać poważnego traktowania szczególnie przez ludzi tak sowicie opłacanych.
11 lutego 2021
+87
-7
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x