Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Nowa Rada Miasta Łańcuta
Tadeusz Pasieczny zdobył najwięcej głosów, II tura w Gminie Łańcut
Nowa Rada Powiatu Łańcuckiego
Kumek, Rupar, Rejman czy Szubart? [SONDA]
home > Start > Aktualności > Zapal światło wolności
Rozmiar tekstu:
AAA
POWIAT ŁAŃCUT
2014.12.13 07:39 | aktualizacja: 2014.12.13 14:07

Zapal światło wolności

IPN apeluje do wszystkich o udział w kampanii społecznej Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności w 33. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez władze PRL. Chcemy, by 13 grudnia, o godz.19:30, w oknach w całej Polsce zapłonęły świece.
Zapal światło wolności
Zapal światło wolności

Akcja stanowić ma nawiązanie do gestu dwóch wybitnych mężów stanu - papieża Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Reagana - którzy w grudniu 1981 roku w ten sposób przypominali o Polsce i Polakach. Ma ona przypomnieć o wspólnych ideałach wolności, demokracji i prawdy niezależnie od czasu i warunków politycznych - napisał Kamiński do samorządowców.

- 13 grudnia, zapalając "Światło Wolności" ponownie oddamy hołd wszystkim ofiarom stanu wojennego - śmiertelnie pobitym w starciach z milicją, internowanym, zwolnionym z pracy, relegowanym z uczelni oraz zmuszonym do emigracji z powodów politycznych. Tego wieczoru także będziemy myślami z tymi, którzy obecnie pragną wolności i walczą o nią - napisał w liście do Prezesa IPN dr. Łukasza Kamińskiego Minister Sławomir Rybicki z kancelarii Prezydenta.

Akcję społeczną IPN honorowym patronatem objął, już po raz trzeci, prezydent Bonisław Komorowski.

Wydarzenia związane z 33. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego przez władze PRL będą organizowane w najbliższych dniach przez IPN w całym kraju, w tym także w Rzeszowie:

Wystawa "Anna Walentynowicz. Legenda »Solidarności« 1929-2010" - 8-30 grudnia 2014 (www.rzeszow.ipn.gov.pl/aktualnosci/2014/rzeszow/wystawa-anna-walentynowicz.-legenda-solidarnosci-19292010-rzeszow,-830-grudnia-2014)

Prelekcja Zenona Fajgera "Stan wojenny " - 12 grudnia 2014 (www.ipn.gov.pl/aktualnosci/2014/rzeszow/prelekcja-zenona-fajgera-stan-wojenny-rzeszow,-12-grudnia-2014)

Wieczornica w związku z 33. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce - 15 grudnia 2014 (www.rzeszow.ipn.gov.pl/aktualnosci/2014/rzeszow/wieczornica-w-zwiazku-z-33.-rocznicy-wprowadzenia-stanu-wojennego-w-polsce-rzeszow,-15-grudnia-2014)

źródło ipn.gov.pl
IPN/red.
REKLAMA
Oceń:
2 głosy
Zapal światło wolności, 4.5000 out of 5 based on 2 ratings
IPN/red. dodany
 
Odsłon: 3532
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (31)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
068-76c
~ Moher.  do ~ :)   Wzajemnie życzę zdrowych i wesołych Świat Bożego Narodzenia.
20 grudnia 2014
+1
-0
51a-196
~ :)  do ~ Moher.   Witam Pana Mohera ;), też jestem niepisaną członkinią tego szlachetnego środowiska. Powoli wychodzi na to, że to właśnie te starsze Panie, noszące te charakterystyczne nakrycia głowy, miały i mają racje.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia
19 grudnia 2014
+1
-0
51a-196
~ :)  do ~ coralic   Witam. Masz rację, nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, czas się przygotować, nie tylko (ogłupieni reklamami) kupując prezenty, ale przede wszystkim duchowo. Jednocześnie pamiętajmy, chowanie głowy w piasek też nie jest dobrą postawą, bo jak to mówią mądrzy ludzie - "tylko głupcy i niewolnicy nie interesują się własnym losem, im jest wszystko jedno".
Wszystkiego dobrego z okazji Świat Bożego Narodzenia, oby ta nasz Polska, w nadchodzącym roku, przynajmniej się zbliżyła do 5 Prawd Polaka, które były drogowskazem naszych przodków: 1. Jesteśmy Polakami 2. Wiara Ojców naszych jest wiarą naszych dzieci 3. Polak Polakowi Bratem! 4. Co dzień Polak Narodowi służy 5. Polska Matką naszą - nie wolno mówić o Matce źle !
Pozdrawiam
19 grudnia 2014
+2
-0
068-76c
~ Moher.  do ~ coralic   W życiu doświadczenie jest bardzo ważne ale to nie jest równoznaczne z wiedzą. Na niepoważne dyskusje o niczym szkoda czasu.
19 grudnia 2014
+2
-0
21e-f81
~ coralic  do ~ Moher.   Widzsz podstaw to mi nie brak a jezeli się wypowiadam to na podstawie własnych doświadczeń...więc jezeli się z jakimś moim spojrzeniem nie zgadzasz to chętnie podyskutuję...tylko określ się o co Ci chodzi?
18 grudnia 2014
+0
-1
068-76c
~ Moher.  do ~ coralic   No właśnie! Brak podstawowej wiedzy predysponuje Cię do wypowiadania się w każdym temacie. Wróżę błyskotliwą karierę polityczną. Jak to przewidział G. Orwell 70 lat temu - IGNORANCJA JEST SIŁĄ. I tego się trzymaj. Powodzenia.
18 grudnia 2014
+2
-0
7bf-690
~ coralic  do ~ :)   witaj...
Dajmy spokój księżom:-) jak i wielkiej polityce...
Dobrze się z Tobą dyskutuje i miło będzie spotkać się gdzieś przy okazji innych tematów.
Mam nadzieję,że tematów nam bliższym,lokalnym...które może ozywią dyskusję,która wniesie jakiś poziom na tym portalu,bo nie jest to on jakiś wysokich lotów.
pozdrawiam i gdyby coś to ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŻYCZĘ
18 grudnia 2014
+2
-0
7fb-947
~ :)  do ~ coralic   Witam. Oczywiście, że każdy ksiądz to zwykły człowiek, ze swymi potrzebami, zarówno ciała jak i ducha. Także homoseksualizm wśród księży to zjawisko, które się zdarza, ale jego prawdopodobieństwo jest takie same jak wśród adwokatów, malarzy pokojowych, czy linoskoczków - na 1000 facetów, w każdym środowisku znajdzie się kilku homoseksualistów. Tak samo jest z pedofilią i innymi zboczeniami, zawsze znajdzie się jakiś procent, promil, który odbiega od normy, ale w przypadku księży temat jest najbardziej nośny. To powinno być napiętnowane w tym środowisku i tacy ludzie natychmiast usuwani z szeregów KK. Na klechę można rzucić oskarżenie, ale już w przypadku jakiegoś celebryty, należy mieć dowody, tak to właśnie jest, dwie miary do jednego problemu. Pewnie pamiętasz co mówił Napoleon - bardziej boję się dwóch gazet niż całej armii. Gazetą, telewizorem można z człowieka przyzwoitego zrobić łotra, a z łotra - przyzwoitego. Wracając do Kościoła, to czytałam kiedyś art. jakiegoś Brytyjczyka o lewicowych (o dziwo) poglądach, który stwierdził, że biorąc pod uwagę, że w Kościele jest tyle korupcji, karierowiczostwa i bałaganu, a tek Kościół nadal trwa, to to musi być niechybnie działanie Boga, bo gdyby było inaczej, to nie tylko nie przetrwałby 2000 lat ale nawet 20. Ja też nie ze wszystkim w Kościele się zgadzam, ale jako że Kościół jest strukturą hierarchiczną, to staram się podporządkować, jako ta, które jest na końcu tej hierarchii. Poza tym, Kościół (bo chyba Ci chodzi o Kościół nie Chrześcijaństwo, gdyż to, nie jest organizacją) to Kościół nie jest to ksiądz i budynek, tylko przede wszystkim Bóg i wierni, zaś księża są Jego urzędnikami. A z 'urzędnikami' jak narozrabiali, to za swoje grzechy będą odpowiadać bardziej surowo niż zwykli wierni. Czy urzędnika w urzędzie pytamy jak się prowadzi i z kim sypia ?
Wiesz, ktoś mądry powiedział, że: jeżeli Boga nie ma, to wierzący do stracenia nie mają nic, ale jeżeli Bóg jest, to niewierzący do stracenia mają WSZYSTKO...
Rzeczywiście, odchodzimy od tematu "światełka", ale podyskutować zawsze można
Pozdrawiam
18 grudnia 2014
+3
-0
7bf-690
~ coralic  do ~ ;)   Witam.
Pełna zgoda co do tego,że pan nowo wybrany prezydent pięknego Słupska...miałby zdecydowanie trudniej,gdyby nie jego orientacja...
Nie pokusiłbym się o stwierdzenie,że wszystko temu zawdzięcza,bo nie jest to prawdą.
nie ryzykowałbym również jakiejś hipotetycznej oceny prezydentury,która tak naprawdę jeszcze się nie rozpoczęła.
Poczekajmy z ocenami,oceniajmy działania jak słusznie zauważyłaś.
PRACA- tu jest sedno sprawy... Stworzyć sprzyjające warunki do powstawania nowych miejsc pracy,to klucz do sukcesu,tylko tu jest taki problem,że to jest proces...proces długotrwały,który wymaga konsekwencji w działaniu jak również ciągłości... a często jest tak,że przychodzi nowa ekipa rządząca miastem z nowymi pomysłami(często dobrymi)lecz nie realnymi do zrealizowania podczas jednej kadencji...
Tak więc z przyjemnością będę się interesował poczynaniami pana B...wracając do tematu.
Nie chciałem :-)sprowokować tematu dyskusji homoseksualizmu wśród księży:-)ale skoro o tym wspominasz to...
Ksiądz to człowiek jak reszta społeczeństwa,jeżeli urodził się,czy nabył jakieś takowe skłonności już w późniejszym czasie... jego życie i nic mi do tego jeżeli swym postępowaniem nie krzywdzi innych...
Inna sprawa to chrześcijaństwo...nie chodzi o personalne jakieś oceny a o całościową rzetelną ocenę tej instytucji.
Nie bedę ukrywł,nie mam majlepszego zdania o tej organizacji...:-)ale dla równowagi nie mam również o sobie:-)
pozdrawiam...
...obrażalski nie jestem:-)... aby się obraźić potrzebny jest myślę,jakiś powód:-) którego nie dostarczasz...
troszkę poza tematykę artykułu nam się dyskusja wymknęła...raz jeszcze pozdrawiam
18 grudnia 2014
+1
-1
7a1-709
~ ;)  do ~ coralic   Witam. Jeżeli chodzi o tego pana, który jest prezydentem Słupska powiem tak, ten pan, gdyby nie był kim jest, nie zostałby posłem na sejm RP, a gdyby nie został posłem, dziś nie byłby prezydentem Słupska. O jego osiągnięciach Słupczanie będą mogli cokolwiek powiedzieć za jakiś czas, ale nie spodziewam się po nim niczego, poza jakimiś ścieżkami rowerowymi, dodatkowymi klubami i szeroko rozumiana zabawą i ekologią, czyli nic wymiernego dla ludzi tylko ekologiczno-rozrywkowe brednie jakich na kopy w UK i w ogóle zachodniej Europie (byłam kilka lat to widziałam). Miejsc pracy nie przysporzy, miasto zadłuży, a skrytykować go nie będzie można bo - homofobia. Nic nie mam do tych ludzi, ale ich "zamiłowania" powinny być ich prywatna sprawą a nie sprawą publiczną, na której robią kapitał, bo wiadomo, gej jest dyskryminowany, nietolerowany itd. W EU dali im palec, to teraz wzięli całą rękę, a poprawność polityczna zabrania słowa sprzeciwu. Nie potępiam człowieka, potępiam zaś jego czyny, i tyle w temacie. Mam nadzieję, że nie chodziło Ci o sprowokowanie mnie i że następnym Twoim komentarzem nie będzie np. jakiś homoseksualizm wśród księży, o którym gazeta wiadomo jaka, pisze 'trudne tematy, o których należy rozmawiać', bo wtedy byłbyś amatorsko przewidywalny. No, ale oczywiście tylko wyprzedzam fakty ;) nie obrażaj się.
Pozdrawiam
17 grudnia 2014
+2
-0
856-f22
~ coralic  do ~ coralic   przepraszam,za błędy...ale edukację zakończyłem dość wcześnie i wszeklkie:-)mądrości czerpię z głębi siebie.
pozdrawiam
17 grudnia 2014
brak ocen
856-f22
~ coralic  do ~ :)   Widzisz... Super jeżeli ma się świadomość tych wszystkich mechanizmów,jak one działają i co mają na celu jak również konsekwencji.
Tak jak wspominasz manipulacja jest,była i pewnie to się nie zmieni,jedynie przyjmie bardziej dopasowaną do czasów formę.
Powiem Ci,że kiedyś ze strachu (czytaj-dałem się wkręcić w łaśnie w tego rodzaju machinę) i pobiegłem zagłosować na PO...szybko tego żałowałem...rozwiązanie widzę w jednomandatowych okręgach wyborczych,lecz to by było nie na rękę opcji rządzącej jak również opozycji,która pewnie szykuje się do objęcia władzy...
więc-zonk :-(
Jedyne co mi przychodzi w tej sytuacji to zadbać jak tylko najlepiej potrafię o swoje cztery litery:-) a tam nirch się dzieje co chce...
Widzisz zaobserwowałem coś pozytywnego ostatnio o czym napiszę...a chodzi mi o prezydenturę tak pięknego miasta jakim jest Słupsk,zapewne wiesz kto obecnie zasiada w fotelu.
Moim zdaniem jest to bardzo sympatyczny,potrafiący wybrnąć z twarzą z trudnych sytuacji człowiek.
Człowiek bardzo pracowity i znający swe obowiązki i kompetencje...człowiek,który nie słyszałem aby kiedykolwiek o kimkolwiek wypowiedział się w jakiś obraźliwy sposób(a trzeba przyznać przyjmujący na siebie nieustannie wylewane pomyje)
Człowiek szczery i potrafiący ciężko pracować,czemu dał wielokrotnie dowody.
Widziałem taką scenę kiedy dziennikarz podchodzi do starszej kobiety i pyta o to czy i na kogo głos oddała...
po odpowiedzi starszej pani...zapytał czy wie,że oddała głos na geja... a srasza pani po krutkim namyśle odpowiedziała,że ona głosowała na prezydenta a nie na kandydata do łóżka... ile w tych słowach mądrości i takiego trzeźwego nie dającego się zwariować myślenia...
płenta do tego... jak dla mnie to oni tam mogą wszyscy być gejami,biskupami czy nawet papieżami...jeżeli będą DOBRYMI LUDZMI TO JESTEM NA TAK:-)
POZDRAWIAM i przepraszam jezeli ktoś poczuje się obrażony czy zaatakowany.
17 grudnia 2014
+1
-2
7a1-709
~ :)  do ~ coralic   Witam. Niestety, zawsze będziemy wciągnięci w jakieś gierki, nawet idąc do sklepu 'rolują' nas, a to ładnym opakowaniem, a to niską ceną, tak było jest i będzie. Starożytny Rzym do manipulowania gawiedzią miał np. kolumnę Hadriana, a dzisiejsze władze mają do tego media, które są beneficjentami tej władzy. Zmieniły się tylko nośniki. Nawet teraz, gdy prowadzimy tę 'rozmowę' to sobą manipulujemy, bo Ty starasz się mnie przekonać do swoich racji, a ja Ciebie do swoich, to też manipulacja. Nawet takie ewangelizowanie jest manipulacją. Ale ewangelizowanie ma na celu zbawienie człowieka, zaś manipulowanie w celu wciągnięcia w jakąś utopijną ideologie, ma zadanie wręcz przeciwne. Jest manipulacja dobra i zła, i każda ma jakiś cel, od nas tylko zależy czy będzie nam to służyć, czy wręcz przeciwnie.(pamiętam ze studiów ;)) W tym co się dzieje obecnie u nas w kraju nic dobrego nie widzę, więc mówię tej władzy, za pewną ministrą - "sorry, na PO już nie głosuję"
Pozdrawiam
17 grudnia 2014
+4
-0
856-f22
~ coralic  do ~ :)   Jak to trafnie napisałaś ,,wybrać odpowiednich ludzi i nie dać się przy tym wyprowadzić w pole" -niesamowicie trudne zadanie...
...ludzie ubiegającu się o stanowiska,zatracają w sobie ludzkie cechy...a już wybrani robią się głusi,ślepi...
...tak to co napisałaś jest oczywiście faktem,lecz jestem zdania,ze w ten sposób można wyciągać różne dane i się nimi okładać (jak robi to niestety większość)
Prawda jest taka,że każdej ekipie rządzącej po 89r. można przypisać nie tylko coś złego ale również coś co zrobili naprawdę dobrze...Każdej ekipie. Tylko trzeba spojrzeć obiektywnie a to też nie jest łatwe...
Nie dajmy się wciądgać w te gierki... nie twórzmy podziałów miedzy sobą...
pozdrawiam
17 grudnia 2014
+1
-2
7a1-709
~ :)  do ~ coralic   Masz oczywiście racje, że polityka to bagienko, niestety jesteśmy na nią skazani, bo chyba wiesz co to bezkrólewie. Do nas należy wybrać odpowiednich ludzi i nie dać się wyprowadzić w pole. Ludzi rozlicza się po tym co zrobili, natomiast obecnej władzy nie rozlicza się wcale, jednocześnie wszystkim wmawiając jak destrukcyjni byli ich poprzednicy. Gdy zastanowimy się nad tym, która partia, pod jakim premierem i przez jaki okres była u władzy, to wyjdzie nam, że po 1989 r. było następująco
- T. Mazowiecki, H. Suchocka, Jan K. Bielecki, Jerzy Buzek, Donald Tusk 16 lat partie UW, KLD, AWS, PO
- J. Oleksy, W. Cimoszewicz, L. Miller, M. Belka 6,5 roku partia SDRP, SLD
- W. Pawlak 1,5 roku PSL
- J. Olszewski, Marcinkiewicz, J. Kaczyński 2,5 roku PC, PiS
I tu się okazuje, że najbardziej atakowana i rozliczana jest partia, która rządziła najkrócej (oprócz PSL, które jest zawsze przystawką) i tu jest meritum tego, co się w naszym pięknym kraju dzieje.
Pozdrawiam
17 grudnia 2014
+4
-0
21e-f81
~ coralic  do ~ :)   Widzisz,jak pewnie czytałeś(aś) to co gdzieś tam wyżej napisałem to odniosłem się kilka dni tenu do tego wydarzenia... polityka to bagienko.Niezaleznie jaką opcję polityczną reprezentują.
Nie dajmy się tym wciągać w te ich chore manipulacje.pozdrawiam
17 grudnia 2014
+0
-3
191-b7f
16 grudnia 2014
+3
-0
8eb-4ae
~ coralic  do ~ E.W.   Diękuję za odpowiedź...
Mając tą wiedzę pozwól,że w swoim stylu sobie to przeanalizuję...
Po treści wnioskuję,że jesteś nie tylko sympatyczną i nie szukającą sporów osobą ale też dość młodą... nie pamiętając tamytch dni a więc swą wiedzę czerpiesz pewnie jak większość z opowieści rodzinnych jak również mareriałów archiwalnych...
Myślę,że ocena konsekwencji wprowadzeniu stany wojennego to jest temat kontrowersyjny...na pewno to było złe...ale mogło to być też to mniejsze zło,które osłoniło nas przed czymś znacznie gorszym.
Nie chcę tego oceniać,bo nie mam wiedzy ani kompetencji co do tego. Z tego co wiem,ludzie którzy mają pełny dostęp do (pewnie resztki) dokumentów z tego okresu pozostało też mają z oceną problem...więc tu szkoda się wysilać...
Ofiarom tamyuch wydarzeń należy się szacunek i pamięć... Taki marsz,jak również akcja ze świecami w oknach to naprawdę coś cennego... Uważam ten dzień i tę datę za ŚWIĘTO POKOJU I JEDNOŚCI gdzie wszystkie podziały nie powinny byś przeszkodą aby wspólnie np przemaszerować miastami...
Jednak to co tam widziałem... a widziałem tysiące poządnych ludzi... nie ważne 30 czy 100 tyś idących jak mówisz spokojnie...wręcz rodzinnie... i super.
Ale widziałem i słyszałem masę pomówień i naprawdę obrzydliwie się zachowujących wybrańców naszego narodu...to podłe co choć by pan poseł Brudziński wykrzykiwał i w jaki sposób obrażał ludz,którzy są ofiarami właśnie stanu wojennego. Powiedz czy to nie jest podłość???
Myślę,że nikt używający swego mózgu we właściwy sposób nic złego nie powie na tesiące ludzi... jednak ta mała grupka,która wykrzykiwała i obrażała OFIARY próbowała was wciągnąć w te swoje chore myślenie i wykorzystać aby wzmocnić własną pozycję w bagienku zwanym polityką.
Czy nie widzisz tego?
Pomyśl...ciekawy jestem do jakich wniosków dojdziesz...
pozdrawiam...i raz jeszcze dziękuję,za reprezentowanie naszego miasteczka w tym wydarzeniu.
16 grudnia 2014
+1
-4
fef-dbe
~ E.W.  do ~ coralic   Byłam z dwóch powodów
1. uczczenie ofiar Stanu Wojennego
2. poddanie pod wątpliwość uczciwość ostatnich wyborów
U brata byłam głównie na urodzinach bratanka, a marsz miał być dodatkiem. Było odwrotnie. Bycie na tym marszu, w tak wielkiej wspólnocie ludzi podobnie myślących było czymś niesamowitym. Media tym ludziom, którzy uczestniczyli w tym marszu robią ogromną krzywdę porównując ich z podpalaczami Polski, bo to nieprawda. Było wspaniale, przyjacielsko a nawet rodzinnie.
Również pozdrawiam
15 grudnia 2014
+2
-1
56f-17c
~ coralic  do ~ E.W.   Mam do Ciebie pytanie...skoro byłaś to fajnie,że mogłaś w jakiś pokojowy sposób uczestniczyć tego dnia i reprezentować nasze miasteczko...naprawdę nic mi do tego i nawet mi się to podoba...
Jednak jezeli możesz odpowiedz mi na pytanie uczestniczyłaś w tym zgromadzeniu...jak to traktujesz?
protestowałaś przeciw czemuś?
czy w ten sposób uczciłaś pamięć ofiar?
czy jakiś inny powód tego miałaś?
naprawdę mnie to interesuje i proszę o odpowiedź.
No i muszę przyznać,że media pokazują jedynie to co chcą i potrafią poprzekręcać wiele faktów...tu nie mam wątpliwości jednak uwierz,że mam tego świadomość i rozumiem o co chodzi mediom tak z jednej jak i drugiej strony...
pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
15 grudnia 2014
+1
-5
fef-dbe
~ E.W.  do ~ re   Mój wujek jest właśnie ofiarą emigracji Stanu Wojennego. Mieszka w Australii i choć ułożył sobie życie, mówi że nie ma dnia kiedy nie myśli o Polsce. Ja jestem młoda i tych czasów nie pamiętam, ale wiem, że Stan Wojenny był wielkim złem wyrządzonym Polsce i Polakom.
15 grudnia 2014
+2
-0
fef-dbe
~ E.W.  do ~ coralic   A widzisz nie byłeś tylko widziałeś w TV. Ja byłam u brata w Warszawie i na marsz poszliśmy wraz jego dziećmi i sąsiadem, a to co czytałam i oglądałam później o tym marszu, to aż mi się słabo robiło jak można tak kłamać. Najpierw o ponad połowę zaniżyli liczbę uczestników, a później zrobili z nas nieomal bandytów. Co innego w TV a co innego było w Warszawie w sobotę. Dopiero teraz widzę jak oni nas okłamują.
15 grudnia 2014
+3
-0
029-69e
~ :)  do ~ coralic   Jaki happyand:P
A na poważnie to fajnie chłopaki że jesteście, bo po tym co się działo na tym portalu przez ostanie miesiące już traciłam wiarę w nasze łańcuckie społeczeństwo.Jest nadzieja, no i jest z kim przy piwie pogadać o ojczyźnie:)
14 grudnia 2014
+4
-1
4ae-824
~ coralic  do ~ re   Widzisz :-) co do chrześcijaństwa to pewnie też mamy diametralnie odmienne zdanie...lecz chwali się wyciągniętą dłoń,którą oczywiście z przyjemnością ściskam i gratuluję...a jest czego...
Gdyby chociaż połowa naszego społeczeństwa w podobny sposób myślała i postępowała to jestem pewny,że wiele problemów by przestało istnić.
pozdrawiam
14 grudnia 2014
+2
-4
ca8-2b7
~ re  do ~ coralic   cóż, wróżbitą nie jestem, więc informacje muszę czerpać z jakichś mediów. A robię tak: zaglądam na np. gazeta.pl, tvn24.pl a później na wpolityce.pl, niezależna.pl, następnie, posiłkując się percepcją (w szkole mówili, że mam nie najgorszą), analizuje poszczególne newsy i wyciągam wnioski, jednocześnie starając się odróżnić informację od opinii (a to clou). I tak oto najczęściej dochodzę do konkluzji, że większość z tego co nam serwują w liberalno-lewicowych mediach (choć to się zdarza także i po prawej stronie)to wierutne bzdury mające tylko i wyłącznie zdyskredytować opozycje. Media w każdym, normalnym kraju patrzą władzy (jak by nie była z prawa czy zlewa) na ręce, a nie zwalczaja opozycje. Na pewno jesteś porządny i niegłupi facet, i pewnie przy piwie moglibyśmy gadać godzinami, dlatego co złego to nie ja. I, jako że władzy tylko o to chodzi żebyśmy się spierali (sorry, czasem za ostro ripostuje), wyciągam rękę i po chrześcijańsku mówię - pax między chrześcijany
PS zajrzyj także na drugą stronę piatej władzy, choćby na ww prawicowe portale
Pozdrawiam
14 grudnia 2014
+6
-0
4ae-824
~ coralic  do ~ re   Zupełnie nie rozumiem insynuacji odnośnie ksztautowania się poglądów moich na sprawy nasze polskie... domyślam się,że coś takiego jak samodzielne,niezależne myślenie nie pokrzywione rzadnymi mediami nie mieści się w Twej głowie...
Lecz uwierz,że tak również można...
Widzę,że żądny krwi i rozliczeń jesteś...ok wolno Ci tylko po co?
Mało jeszcze g...a w tym kraju?
Wiadomo jaką ofiarę ponieśliśmy.jak również wiadomo kto nam to zafundował.
Po co grzebać brudnymi łapskami w jeszcze niezagojonych ranach???
Czy nie spokojem i jednością najlepiej można uczcić pamięć ofiar??? Krew Ci potrzebna??? Z tego co czytam to pewnie to by Cię usatysfakcjonowało...ale no cóż wyłazi taka nasza narodowa głupota i duma narodowa.
14 grudnia 2014
+1
-5
ca8-2b7
~ re  do ~ coralic   To co Ci się wydaje, to sprawa Twoja, a lekarza do którego chodzisz. Dla mnie 13 grudnia, to nie świeto pokoju i wolności, tylko pamięci o Zamordowanych w wyniku wprowadzenia stanu wojennego, m.in. w kopalni Wujek, w Lubinie. To także obowiązek zrobienia bilansu strat i krzywd ludzi internowanych, postawionych przed sądami.to przecież były setki tysięcy ludzi, którzy w wyniku masowych czystek stracili pracę, zostali zdegradowani lub pozbawieni szansy na awans tylko dlatego, że byli w Solidarnosci. To także masowa emigracja tzw. politycznych, którzy dostawali bilet w jedną stronę, a często byli to wspaniali naukowcy, literaci - elity, bez prawa do powrotu, to zablokowanie rozwoju kraju, izolacja gospodarcza, sankcje itd. Tym się właśnie różnimy, Ty widzisz wszystko w rózowych okularach około agorowych portali, które zapodają ten sam kit co tvn, a ja widzę to wszstko w mniej optymistycznych barwach. Pesymistą, żeby nie było wątpliwości, nie jestem, jestem, zaś realistą i wg biblijnej maksymy, ludzi/środowisk oceniam "po owocach" a te, serwowane przez pookrągłostołowy establishment, są co najmniej zgniłe. Aha, Radia Maryja nie słucham, choć ostatnio słyszałem, że Maciej Orłoś (choć nie jest moim idolem) i Pazura go słuchają więc może i ja zacznę, to tak żeby Ci zrobić psikusa ;). A Ty co, dalej Agora i ITI, czy także portale axela springera ? to pytanie retoryczne
14 grudnia 2014
+5
-1
29a-42e
~ coralic  do ~ ten co kiedyś   Po agresywnym i próbującym mnie obraźić tonie wnioskuję,że coś nie tak z Tobą... przeczytaj to co napisałem ze zrozumieniem...nie popieram tego wczorajszego marszu jak i tego z 2006r. tvn nie oglądąm jak również żadnej i nnej tv (transmisje obejrzałem w necie-bez zbędnych komentarzy manipulacyjnych) ale tak się teraz zastanawiam,kiedyś w kolejce do lekarza siedziałem pomiędzy starszymi ludźmi,którzy byli fanami :-)bezdzietnego ojca z totunia... zastanawiam się czy i Tobą on nie steruje...bo jakoś tak bardzo podobny ton i styl prezentujesz...jezeli się mylę a poczułeś się obrażony to przepraszam,ale jakieś takie skojarzenia mi się nasuwają... JESZCZE RAZ POWTARZAM ,ŻE WIDZĘ TEN DZIEŃ JAKO ŚWIĘTO POKOJU I JEDNOŚĆI...data powinna nas wszystkich jednoczyć (a tak nie jest bo opcje polityczne wykorzystują ją do swych partyjnych celów) a to niestety dzieli jak widać... (wiesz co jest przykre? to,że ludzie tacy jak Ty potrafią się emocjonować tym co było w Magdalence prawie trzydzieści lat temu... co tam naprawdę się wydarzyło tego niestety nie jesteśmy jednoznacznie ocenić nie zrobią tego również historycy a tym bardziej panowie politycy) więc zamiast grzebać w historii to może trzeba się wziąć do roboty tu i teraz,bo często ważne sprawy umykają włąśnie przez z tego powodu. Mimo wszystko sympatycznie pozdrawiam:-)
14 grudnia 2014
+2
-5
eaf-1ab
~ ten co kiedyś  do ~ coralic   szkoda że nie pamiętasz "błękitnego marszu" PO z 2006 roku, z "pojednawczymi" hasłami ..., ty hipokryto. Przy okazji proponuję trochę mniej oglądać tvn, bo Jerzy Urban, współtwórca stanu wojennego i ostatnio częsty gość tej rządowej tuby propagandowej, robi z Ciebie wcielenie tzw. "osła Buridana", który stojąc między dwiema kopami siana, zdycha z głodu nie wiedząc, którą zeżreć. Wyłącz tvn - włącz myślenie i nie rób z siebie pożytecznego idioty, który bezmyslnie, słowo w słowo, powtarza to, co mu zapoda, ta obiektywna inaczej stacja. Poczytaj sobie o koncesjonowanej opozycji, o Magdalence88, "night shift 92" i do myślenia zamiast telewizora, zacznij wykorzystywać płat czołowy mózgu
13 grudnia 2014
+6
-2
daf-a03
~ coralic   Piękna akcja,która powinna nas jednoczyć... włąśnie siedzę przed tv i widzę transmisję marszu jaki zorganizował chory brat niżyjącego prezydenta...
prowokacyjne transparenty,hasła oskarżające bez podstaw... to przykre,że ten człowiek próbóje okraść nas ze wszystkich ,,świąt" wykożystuje każdą okazję do tego aby poprawić własną pozycję w tym szambie jakim jest polityka...
zapalmy świece,lub w jakiś inny sposób uczcijmy ten dzień...DZIEŃ,KTÓRY POWINIEN BYĆ ŚWIĘTEM JEDNOŚCI I POKOJU.
13 grudnia 2014
+3
-8
a8c-dcb
~ DHP   ku refleksji przypomnę tylko dwa cytaty: "zabierzcie Polakom historie, a przestaną być narodem" Otto von Bismarck
- i drugi : "Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości"- św. Jan Paweł II
przemyślmy to ...
PS świece oczywiście zapalę, ale na pewno nie na polecenie kancelarii tego pana
13 grudnia 2014
+7
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x