Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Potrącenie pieszego, 7 kolizji i dwóch pijanych kierowców
Pierwszy taki zabieg w Łańcucie
Zebrano ponad 40 tys złotych
Spłonął samochód
home > Start > Aktualności > Czy znaki zakazu znikną z ul. Jagiellońskiej?
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2014.12.18 16:34 | aktualizacja: 2014.12.19 14:26

Czy znaki zakazu znikną z ul. Jagiellońskiej?

Znaki zakazu postoju, które w ostatnim czasie zostały postawione na ul. Jagiellońskiej, mogą zostać z niej usunięte.
Czy znaki zakazu znikną z ul. Jagiellońskiej?
Czy znaki zakazu znikną z ul. Jagiellońskiej?

W zeszłym tygodniu na ul. Jagiellońskiej stanęły nowe znaki zakazu postoju (informowaliśmy o tym w artykule: Zakaz parkowania na ul. Jagiellońskiej ). Kierowcy często jednak zdają się ich nie zauważać.

- Wiadomo, że to jest ulica przylegająca bezpośrednio do kościoła, gdzie nie ma gdzie parkować. Postawienie tam znaków, może jakiś problem rozwiązuje, ale generuje wiele innych - jeszcze większych i jeszcze trudniejszych. Stanowienie prawa, które jest permanentnie łamane, a tak to w tej chwili wygląda, bo kierowcy nadal tam parkują, raczej nie ma większego sensu - mówił podczas dzisiejszej sesji rady miasta radny Jacek Bartman.

Obecną organizację ruchu miastu narzuciło starostwo.

Organem nadzorującym ruch na terenie gmin miejskich jest starostwo. Każdego roku starosta wraz z naczelnikiem wydziału komunikacji przeprowadza kontrolę dokonując przeglądu oznakowania dróg oraz organizacji ruchu. W 2013 roku Miastu zarzucono brak organizacji na ul. Jagiellońskiej.

Urząd Miasta zlecił opracowanie projektu organizacji ruchu, który pozytywnie zaopiniowany został przez komendę policji, z zastrzeżeniem, żeby na odcinku od ul. Grunwaldzkiej do Dominikańskiej wprowadzić ruch jednokierunkowy. Kierowcy mogliby wówczas parkować pojazdy po lewej stronie.

Ostateczną decyzję wydaje jednak starosta. Starostwo zatwierdziło organizację ruchu, w której nie została ujęta sugestia policji. Pojawił się w niej natomiast nakaz wprowadzenia znaków zakazu postoju.

- Otrzymujemy różne opinie na temat wprowadzenia nowych znaków. W związku z tym, że dociera do nas dużo sygnałów, że decyzje te nie były do końca przemyślane, wystosowaliśmy pismo do starosty o ponowne rozpatrzenie organizacji ruchu na tej ulicy i uwzględnienie pierwotnego projektu - bez znaków zakazu - zaznaczył kierownik Wydziału Gospodarki Miejskiej Janusz Bełz. - Zaczęliśmy się również zastanawiać nad wykorzystaniem pasa zieleni, który znajduje się na ul. Jagiellońskiej po lewej stronie. Gdyby udało nam się uzyskać pozwolenie na utwardzenie tego terenu, zyskalibyśmy ok. 1,5m, co byłoby prawie wystarczające dla umożliwienia samochodom parkowania przy ruchu dwukierunkowym. Myślę, że byłoby to rozwiązanie naszych problemów - kontynuował Bełz.

Zakaz postoju pozostanie jednak na odcinku od ul. Dominikańskiej do wiaduktu.

redakcja
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Czy znaki zakazu znikną z ul. Jagiellońskiej?, 0 out of 5 based on 0 ratings
redakcja dodany
 
Odsłon: 5552
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (47)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
33e-122
~ (c)   Co się dzieje,że wokół na tej ulicy w kążdą niedzielę panowie policjanci dają przyzwolenie na łąmanie prawa???
Czy lobby panów K&K w sukienkach mają tak potężną moc,że organy stworzone do dyscyplinowania i karania osób stwarzających niebezpieczne sytuacje na drodze nie potrafią nawet upomnieć???
Czy może z ciepłego autka się czterech liter nie chce ruszyć w taki chłodny dzień?
4 stycznia 2015
+1
-2
5f5-fe6
~ kiedyś się tym trochę interesowałem  do ~ mieszkaniec   Oczywiście. Co nie zmienia faktu że całej Jagiellońskiej te przepisy się nie dotyczą. Tylko tych wymienionych miejsc.
29 grudnia 2014
brak ocen
672-35b
~ n2  do ~ mieszkaniec   No i właśnie dlatego Cie to dziwi. Jak przejrzysz to dotrze też do Ciebie czemu w kościele tyle o marginalnych problemach a o piractwie drogowym to dobrze jak na św Krzysztofa.
28 grudnia 2014
+0
-1
672-35b
~ n2  do ~ Jan   Takie cyrki to w ferencogrodzie, w Łańcucie sprawnie raczej robili porządek.
28 grudnia 2014
+1
-0
b72-df4
~ (C)  do ~ Jan   Wcale mnie to nie dziwi,jak widzę z jakim zaangżowaniem panowie policjanci obstawiają kościelne wyprawy na miasto,to jak tu pod kościołem ukarać kogoś można???
23 grudnia 2014
+3
-0
cc5-f51
~ Jan  do ~ (C)   Mam tak samo. Ale podobno czasem nawet po telefonie nie chcą przyjechać.
23 grudnia 2014
+1
-1
b72-df4
~ (C)  do ~ jon   Wybacz...nie potrafię
Myślę,że sami powinni szczególnie w tym okresie,bez żadnych donosów wiedzieć gdzie i co mają robić
23 grudnia 2014
+2
-1
997-4fc
~ jon  do ~ (C)   Trzeba było zadzwonić na policję, w końcu od tego jest.
23 grudnia 2014
+3
-0
b72-df4
~ (C)   SPRÓBUJCIE DZIŚ PRZEJECHAĆ SIĘ TĄ ULICZKĄ TO CO TAM KIEROWCY DZIŚ ROBIĄ TO KPINA Z PRAWA GDZIE JEST POLICJA??? KOMUNO WRÓĆ!!! MILICJA Z PEWNOŚCIĄ BU SOBIE Z TYM PORADZIŁA SKUTECZNIE I CI WSZYSCY BOGOBOJNI NA KOLANACH PEŁZAJĄCY WIERNI I NIEWIERNI PARKOWAĆ BY SIĘ NAUCZYLI
23 grudnia 2014
+2
-4
c11-ff4
~ coralik   Zrobić zakaz wjazdu do Łańcuta. Wjazd tylko dla mieszkańców :-)
23 grudnia 2014
+4
-2
068-76c
~ Moher.  do ~ mieszkaniec   Nie co się porobiło a kto? Dworzec PKS został przekazany w pacht prywatnej firmie, która zamierza tam wznieść dom handlowy typu ASIA, jako bezpośrednia konkurencja działającej obok Biedronki.
Plac wykorzystany będzie jako parking dla klientów. Jest to osobista decyzja "jurydycznego" Burmistrza (nie mylić z tytularnym od przecinania wstęg itp.). Wniosek zaklepała maszynka do głosowania, potocznie zwana Radą Miasta. Należy zauważyć, że organizacja placów, ruchu drogowego oraz lokalnego transportu drogowego należą do ustawowych zadań własnych gminy (miasta). Przez 8 ubiegłych lat nikt tymi sprawami, tak na poważnie, się nie zajął. Wygląda na to, że przez kolejne 4 też się nie zajmie.
22 grudnia 2014
+3
-1
490-6c8
~ mieszkaniec  do ~ mieszkaniec   PISAĆ MANDATY POLICMAJSTRY !!!
Przed momentem przejechałem a właściwie przecisnąłem się obok zaparkowanych w okolicy wiaduktu i krzyżówki aut - myśle sobie - święta spowiedź to jest i tłok. Jednak na parkingu obok było tylko TRZY AUTA tak więc nie jest problemem brak miejsc tylko wygoda i cwaniactwo !
22 grudnia 2014
+5
-1
490-6c8
~ mieszkaniec  do ~ Moher.   Nie wiem co się porobiło z dworcem PKS ale to co się wyprawia na "ruskim rynku" to mocna przesada , tam nie ma miejsca dworzec a wyjeżdżające autobusy wprost z za budynku stanową zagrożenie dla ruch drogowego, o kulturze kierowców Guliwerów i innego dziadostwa nie wspomnę Aby wyjechać przez moment zajmują niemal trzy pasy ruch bo inaczej się tam nie da.
Starsi mieszkańcy pamiętają pierwszy dworzec w centrum miasta i dziwi mnie fakt, że ponownie do tego wracamy.
21 grudnia 2014
+4
-1
490-6c8
~ mieszkaniec  do ~ kiedyś się tym trochę interesowałem   Proponuje przestudiowanie kodeksu przed ponownym wyruszeniem na drogi :)
1 zwężenie
2 wiadukt
3 3 skrzyżowania i po 10 m od nich
21 grudnia 2014
+2
-0
490-6c8
~ mieszkaniec  do ~ coralic   Jestem praktykującym katolikiem i dziwi mnie fakt, że księża sami nie walczą z tym procederem, powinni z ambony uczyć wiernych szacunku dla prawa i dla innych bo jak by nie patrzeć to takie parkowanie utrudnia wszystkim życie i jest łamaniem prawa a na dodatek antagonizuje wierzących i tych niewierzących.
21 grudnia 2014
+6
-0
490-6c8
~ mieszkaniec  do ~ Gość   Pomyśl o ludziach mieszkających przy tych ulicach lub w bezpośredniej okolicy, taka zmiana spowoduje, że aby gdzieś dojechać będą musieli krążyć po jednokierunkowych uliczkach tylko dlatego, że komuś nie chce się d..py ruszyć i zaparkować tak jak się należy.
Jedynym sensownym pomysłem jest poszerzenie tej ulicy o pas zieleni - powstanie wtedy kilkanaście miejsc parkingowych i wszyscy będą zadowoleni. Parkującym natomiast pod wiaduktem czy na skrzyżowaniu wlepiał bym maksymalne mandaty przez SIEDEM dni w tygodniu !
Sam fakt postawienia i usunięcia nieszczęsnych znaków ukazuje profesjonalizm i praworządność naszych władz !
21 grudnia 2014
+6
-2
d42-a8d
~ Gość   Jedynym rozsądnym wyjściem jest aby ulica Jagiellońska stała się jednokierunkową. Ilość miejsc parkingowych, przy zachowaniu bezpieczeństwa ruchu, zwiększyłaby zmiana organizacji ruchu również na ulicy Dominikańskiej, która również byłaby jednokierunkowa.
21 grudnia 2014
+3
-1
068-76c
~ Moher.  do ~ mieszkaniec   Dworzec PKS formalnie już nie istnieje, został zbyty w niejasny sposób. Rzeczywisty dworzec dla autobusów dalekobieżnych to przystanek na czwórce koło Lidla, noszący oficjalną nazwę "Os. Maczka". Wizytówka miasta prima sort - prawda! Najciekawsze jest to, że organ odpowiedzialny czyli Starosta nic o tym nie wie, oraz jest przekonany, iż wszystko będzie jak dotychczas. A dotychczas jest tak, że coraz to kolejne wsie pozbawiane są łączności ze stolicą powiatu.
20 grudnia 2014
+3
-0
f48-850
~ kiedyś się tym trochę interesowałem  do ~ coralic   Pier#$%^sz???
Jak się będę nudził to w poniedziałek przejdę się do UM i poproszę o projekt organizacji ruchu dla tej ulicy. Nie wierzę że w tym tempie byli to w stanie wszystko zmienić.
20 grudnia 2014
+5
-0
168-0d3
~ dalszy mieszkaniec  do ~ nana   W koszt utrzymania samochodu trzeba wliczyć parkowanie. Jak mnie nie stać na ubezpieczenie to mam nie płacić?
20 grudnia 2014
+5
-2
21e-f81
~ coralic   Paranoja... panowie K&K zdyscyplinowali swych mistrantów i znaki zniknęły...
20 grudnia 2014
+4
-5
22e-4f2
~ mieszkaniec  do ~ nana   Kto i gdzie napisał, że masz zaparkować bezpłatnie ?
Płatne parkingi właśnie są regulatorem wolnych miejsc parkingowych w centrach miast.
Należy sie z tym pogodzić, że wraz ze wzrastającą liczbą pojazdów ci, którzy przebywają w centrum dłuższy czas np. w pracy muszą swoje auta parkować na obrzeżach albo za to parkowanie słono zapłacic.
w przeciwnym wypadku miasta zostaną zapchane autami tam pracujących i handlujących a ich klienci przeniosą się na obrzeża do HIPERMARKETÓW !
20 grudnia 2014
+8
-1
22e-4f2
~ mieszkaniec   No i znaki wczoraj wieczorem poznikały :(
20 grudnia 2014
+4
-0
490-6c8
~ mieszkaniec   1-Przenieść " ruski rynek" gdzieś poza centrum
2-Przenieść " dziki" dworzec na jego miejsce , czyli na PKS
3- Na tak pozyskanym miejscu utworzyć parking !
Co do nieszczęsnych znaków , to w miejscu gdzie mają pozostać i tak nie wolno parkować bo wynika to wprost z kodeksu drogowego !
19 grudnia 2014
+7
-3
14b-443
~ bob   zlikwidować bezpłatne parkingi w całym tym "turystycznym" mieście
19 grudnia 2014
+8
-4
213-64b
~ pol  do ~ abc   Ponieważ ul. Konopnickiej jest od Grunwaldzkiej, to Jagielońska winna być odwrotnie ale to tylko tak na rozsądek. Sprawę powinni załatwić specjaliście uwzględniając opinie lokalnej społeczności. Może są inne rozwiązania?
19 grudnia 2014
+5
-0
def-d93
~ coralic  do ~ kiedyś się tym trochę interesowałem   Na Ottona znak zakazu postoju znajduję się poniżej budynku dawnego LOK-u a więc jest tam kilka miejsc powyzej aby zgodnie z przepisami i :-)nie utrudniając nikomu życia zaparkować z czego od czasy do czasu udaje mi się skorzystać
A co do komfortowej sytuacji zatrzymywania się pod drzwiami:-) Też tak kiedyś miałem:-)
19 grudnia 2014
+2
-2
14b-443
~ bob   zlikwidować płatne parkingi w całym tym "turystycznym" mieście
19 grudnia 2014
+2
-10
e4e-44a
~ kiedyś się tym trochę interesowałem  do ~ coralic   Tak wrosłem w auto, że muszę parkować pod samymi drzwiami.
A co do Ottona z Pilczy, to nie pamiętam na tą chwilę dokładnie ale tam chyba też są znaki zakazu postoju :)
19 grudnia 2014
+2
-2
def-d93
~ coralic  do ~ coralic   :-) dziś pytanie dziś odpowiedź...
Poszukiwanie zaczynam od mocno zawsze zatłoczonej uliczki Ottona z Pilczy...niestety njadę...dojeżdżam do ul Farnej i tu :-) miła nispodzianka...właśnie widzę jak zwalnie się miejsce... zazwyczaj skręcam na Rejtana,póżniej...na Doliniańskiej zazwyczaj kończę poszukiwania...
A tak na serio to chcąć dotrzeć do sądu...w tym naszym grajdołku jest wszędzie blisko...zatrzymasz się pół km czy nawet km od sądu i co?
Spacerkiem docierasz w 10 minut...chyba nie widzisz w tym problemu:-)
A jezeli z jakiegoś powodu zależy Ci na zaparkowaniu w bliskim sąsiedźtwie...zrób dwa kółka i z pewnością Ci się uda..
pozdrawiam
19 grudnia 2014
+4
-1
700-49c
~ nana  do ~ jarek   Oczywiście, zgadzam się z Tobą :) W takim razie wskaż mi proszę miejsce gdzie mogę zostawić ten samochód, bo wybacz ale codziennie od pon. do sob. pracuje i zdaje sobie sprawę kiedy i gdzie są wolne miejsca. I nigdzie nie napisałam, że koniecznie dojeżdżający muszą zostawiać auto pod kościołem. I myślę, że każdy się ze mną zgodzi, że niestety ale brak jest w naszym mieście miejsc takich aby bezpłatnie postawić samochód.
19 grudnia 2014
+0
-1
21e-f81
~ coralic  do ~ kiedyś się tym trochę interesowałem   właśnie wyjeżdżam z domu i pracuję w dość bliskiej odległości instytucji przez Ciebie wspomnianej...dam Ci znać gdzie zaparkowałem...
19 grudnia 2014
+1
-1
e4e-44a
~ kiedyś się tym trochę interesowałem  do ~ coralic   Upieranie się ma podstawę właśnie w interpretacji tego przepisu. Widzi, dla ciebie tam zaparkowany samochód utrudnia ruch i stwarza zagrożenie. Dla mnie nie. A tak przy okazji. To gdzie ty w tamtej okolicy widzisz możliwość zaparkowania? Np idziesz do sądu. Gdzie parkujesz?
19 grudnia 2014
brak ocen
21e-f81
~ coralic  do ~ kiedyś się tym trochę interesowałem   Upierać się:-)ludzka rzecz :-)mam nadzieję,że upór nie ma przyczyn :-)wczorajszego wieczoru:-) na który się nie załapałem:-) a tak poważnie...nie próbuję Cię przekonać do zmiany spojrzenia choć znam zapis w kodeksie za ,który mógłbum się schować... Ale to pojawia się nasz narodowy duży problem a mianowicie interpretacja przepisów... większość przepisów i zapisów naszego kraju mają właśnie taką formę,która zezwala na różne manipulacje...a wracając na nasze podwórko... niezależnie czy znaki tam stoją czy nie choć szukam w tym rejonie miejsca,niemal codziennie tamtędy od lat przejeżdżająć...nie zaparkuję :-) pojazdu na pasie ruchu bo coś:-) w środku mi na to nie pozwala.
pozdrawiam.
19 grudnia 2014
+3
-2
1aa-4ac
~ kiedyś się tym trochę interesowałem  do ~ coralic   To nie jest sprzeczne z kodeksem. Będę się przy tym upierał :)
19 grudnia 2014
+3
-1
1aa-4ac
~ kiedyś się tym trochę interesowałem  do ~ coralic   Kurde. Za późno przeczytałem. To nic. Głupich pomysłów naszych włodarzy będzie na pewno więcej więc i okazja się trafi. :O)
19 grudnia 2014
+3
-2
21e-f81
~ coralic  do ~ pol   widzisz problemy naszego miasta są mi znane...sam w tamtym rejonie codziennie parkuję... (nigdy nie zdarzyło się pozostawić pojazdu na uliczce wspomnianej w artykule,gdyż sądzę,że to nie kulturalnie...zastawiania całego pasa ruchu.Niezaleznie czy znaki są czy nie sądzę,że w tym miejscy dopuki to uliczka dwukierunkowa to nie powinno się tam pojazdów pozostawiać,gdyż jest to sprzeczne z kodeksem drogowym. Owszem miejsc parkingowych wiele nie ma,lecz...dla chcącego nic... jakoś zawsze coś tam znajdę w okolicy...myślę,że w wypowiedzi pana radnego problem ma inną przyczynę
18 grudnia 2014
+7
-4
18c-be9
~ abc  do ~ abc   Znaczy nie za każdym razem tylko czasami.
18 grudnia 2014
+1
-0
18c-be9
~ abc   Czy tylko ja przy dodawaniu komentarza muszę dwa razy przepisywać tekst z obrazka, bo za pierwszym razem jest zły?
18 grudnia 2014
+4
-0
18c-be9
~ abc  do ~ pol   Trochę tego nie widzę. W którą stronę jednokierunkowa?
18 grudnia 2014
+3
-1
ce5-f00
~ jarek  do ~ nana   Nie trzeba stawać pod samym kościołem. Można zaparkować trochę dalej i przejść się te kilka minut tak jak lokalni mieszkańcy. Niektórzy myślą że jak już dojeżdżają to chodzić nie mogą i co gorsza należy im się parkowanie w miejscu niedozwolonym.
18 grudnia 2014
+9
-2
bb6-4ae
~ pol  do ~ coralic   Twoje pytanie sugeruje, że zupełnie nie orientujesz się w problemach Łańcuta. Ustawienie znaków zakazu postoju w tamtym miejscu generuje problemy z zaparkowaniem samochodu. Rozwiązaniem może być np. ruch jednokierunkowy tak jak jest na bardzo wielu znacznie szerszych ulicach w mieście.
18 grudnia 2014
+6
-4
21e-f81
~ coralic  do ~ kiedyś się tym trochę interesowałem   Powiedz gdzie i kiedy a dołączę do Ciebie:-) jakoś też mi ciężko na trzeźwo idzie załapać o co w tym chodzi:-)
Tak jak napisałeś lobby K&K myslę miało na to wpływ i nasi... ministranci się musieli podporządlować.
18 grudnia 2014
+9
-4
1aa-4ac
~ kiedyś się tym trochę interesowałem  do ~ nana   To próbowałem wytłumaczyć pod informacją o pojawieniu się tych znaków, jednak zostałem zakrzyczany :)
18 grudnia 2014
brak ocen
1aa-4ac
~ kiedyś się tym trochę interesowałem  do ~ coralic   No i wyszło na moje :)
A tak na poważnie to jest to żałosne. Bo albo (przepraszam znowu że kogoś obrażam) ci durnie nie przewidzieli co się będzie działo albo było to działanie lobby Kocur-Kenar. Osobiście to obstawiam to drugie. Bo tłumaczenie w stylu "po co ustawiać znaki skoro ludzie się i tak do nich nie stosują" - jest po prostu przykre.
Od początku byłem przeciwnikiem tych znaków w tamtym miejscu. Jednak jeżeli one teraz zniknął będzie to ewidentna kompromitacja rządzących oraz ukazanie tego kto tu na prawdę rozdaje karty. Niecały miesiąc temu, mieliśmy okazję coś tu zmienić. A tak dalej na kolejne cztery lata zostajemy w tym szambie z proboszczem jako głównym rządzącym.
Panie Burmistrzu, Panie Starosto, Rado Miasta oraz Rado Powiatu. Jest mi po ludzku przykro że się tak kompromitujecie. I to już na samym starcie. Żal patrzeć na wasze działania i strach pomyśleć co będzie dalej. Idę się upić bo na trzeźwo tego nie przełknę. ;)
Dziękuję i pozdrawiam.
18 grudnia 2014
+13
-4
21e-f81
~ coralic   Ciężko w coś takiego uwierzyć...słowa pana radnego... JAKE PROBLEMY GENERUJE USTAWIENIE W TAMYU MIEJSCU ZNAKÓW??? pytam...
pozatym coś nie działa jak należy...to jakaś przedszkolada,znaki się pojawiają i znikają... znaki są czy ich tam nie ma to dopuki jest to dwukierunkowa ulica to przecież nie można pasa ruchu zająć przez zaparkowane pojazdy,które stwarzają tam spore utrudnienia.
Mam tylko nadzieję,że do powrotu do problemu nie przyczynili się ,,sąsiedzi" choć wcale by mnie nie ździwiło,że to po ich interwencji sprawa wróciła.
18 grudnia 2014
+7
-4
806-7df
~ nana   Jasne, jak już stawiane są takie znaki, to warto również znaleźć miejsca, aby te samochody mogły gdzieś zostać zaparkowane. Osoby dojeżdżające do pracy gdzie mają je postawić? Jasne mamy parkingi-ale płatne, a wybaczcie mnie nie stać na pozostawienie auta na taki czas..Owszem, ktoś może zarzucić, że zawsze można wybrać inny środek lokomocji bądź po prostu się przejść, ok zgadzam się osoby mieszkające w pobliżu tak zrobią, ale co z innymi dojeżdzającymi? Chcecie usprawniać ruch, a jednoczesnie zostaje on utrudniony!
18 grudnia 2014
+7
-8
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x