Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Burmistrz będzie ubiegać się o reelekcję
Sławomir Rejman kandydatem na burmistrza
Duże działki na sprzedaż w Głuchowie
Włamanie i przejęcie konta
home > Start > Aktualności > Punkty recepcyjne dla obywateli z Ukrainy
Rozmiar tekstu:
AAA
PODKARPACIE
2022.02.25 06:35 | aktualizacja: 2022.02.25 07:37

Punkty recepcyjne dla obywateli z Ukrainy

Wojewoda podkarpacki poinformowała na konferencji o sposobie organizacji punktów recepcyjnych dla uciekających przed wojną z terenów Ukrainy. Działa także specjalna infolinia dla cudzoziemców wjeżdżających na Podkarpacie: 800 100 990.
Punkty recepcyjne dla obywateli z Ukrainy
Punkty recepcyjne dla obywateli z Ukrainy

Wobec bezprecedensowego i dokonanego z naruszeniem prawa międzynarodowego ataku Rosji na Ukrainę, w porozumieniu z rządem Rzeczypospolitej Polskiej, przygotowaliśmy na terenie województwa podkarpackiego punkty recepcyjne, których zadaniem będzie przyjęcie i obsługa w pierwszym zakresie osób, które zdecydują się opuścić terytorium Ukrainy - mówiła w trakcie konferencji wojewoda Ewa Leniart.
Na terenie województwa podkarpackiego przygotowaliśmy cztery punkty oraz jeden dodatkowy na dworcu w Przemyślu dla obsługi ruchu kolejowego - dodała.
Ta pierwsza pomoc udzielana w punktach będzie dotyczyć wsparcia prawnego, zalegalizowania pobytu, udzielenie pomocy medycznej oraz zabezpieczenia pod względem spożywczym, sanitarnym i humanitarny m - mówiła Ewa Leniart.
Wojewoda podkreśliła, że prace związane utworzeniem oraz dalszym funkcjonowaniem punktów, zaangażowanie zostały służby takie jak Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Państwowa Straż Pożarna, Podkarpacka Policja, Polski Czerwony Krzyż oraz przedstawiciele samorządów.
Wojewoda dodała - że zgodnie z ich przeznaczeniem - punkty będą miały charakter pierwszego przyjęcia uchodźców.

Z punktów recepcyjnych, cudzoziemcy będą trafiać do województw gdzie odbędzie się ich zabezpieczenie pod względem czasowego pobytu. Dla Podkarpacia są to województwa: małopolskie, śląskie, opolskie, dolnośląskie, lubuskie, świętokrzyskie i łódzki e.
Jak podkreśliła Ewa Leniart, wojewodowie z tych regionów są przygotowani i mają ustalone miejsca dla osób, które zwrócą się z prośbą o udzielenie im schronienia na terytorium Rzeczypospolitej.

Wszystkie przejścia na terenie województwa podkarpackiego funkcjonują normalnie - zapewnił komendant Bieszczadzkiego Oddziały Straży Granicznej gen. bryg. Andrzej Popko.

Komendant główny PSP na teren województwa podkarpackiego skierował dodatkowe siły i środki. To m.in. autobusy do dyslokacji uchodźców. Dodatkowe wsparcie stanowią kadeci ze szkoły aspirantów z Krakowa, już obecni w naszym regionie - powiedział komendant wojewódzki PSP nadbrygadier Andrzej Babiec.

Policja zapewni bezpieczeństwo uchodźców, mieszkańców regionu oraz bezpieczeństwo na drogach. Komendant główny Policji skierował na Podkarpacie dodatkowe siły w postaci 270 funkcjonariuszy - zapewnił zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Stanisław Sekuła.

W konferencji uczestniczyli również samorządowcy: starosta jarosławski Stanisław Kłopot oraz wójt gminy Radymno Bogdan Szylar.

źródło uw rzeszow
UW Rzeszów/Red
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Punkty recepcyjne dla obywateli z Ukrainy, 0 out of 5 based on 0 ratings
UW Rzeszów/Red dodany
 
Odsłon: 7783
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (1)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
Pawel   Blitzkrieg
Wszystko przebiega zgodnie z przewidywanym scenariuszem. Atak z trzech stron by związać siły ukraińskie, by nie ruszyły z odsieczą stolicy, przejęcie lotniska blisko Kijowa, desant za kołnierz frontu, szybki atak na Kijów, zmuszenie rządu i prezydenta do ucieczki. Szybka wojna, by było jak najmniej ofiar, by nie podzielić na zawsze Rosjan i Ukraińców i by społeczność międzynarodowa jakoś to przełknęła. Zwracam uwagę na przejęcie przez Rosjan elektrowni w Czernobylu. Była obawa że w sytuacji bez wyjścia ktoś może skazić teren Donbasu, Krymu czy Ługańska, a co gorsza zmontować małe, brudne bomby jądrowe i zaatakować Rosję od wewnątrz.
Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości, czy ten atak został wcześniej uzgodniony w szerszym gronie, czy Władymirowi powierzono rolę Snoke'a, Supreme Leadera ZŁA, to powinien pooglądać kanały informacyjne. Wracamy do utartego schematu "zła Rosja" i "dobry zachód" i to w czasie kiedy do świadomości opinii publicznej coraz szerzej docierała udokumentowana wiedza , że to wszystko to jest Wielka Mistyfikacja. Społeczeństwa zachodu mogłyby zapytać dlaczego ONI nas oszukali, dlaczego stworzyli komunizm, ZSSR i CHRL i nas nimi straszyli , skoro przywódcy tych państw byli agentami naszych służb. Właśnie dlatego drodzy mieszkańcy świata zachodu, żebyście żyli w strachu i pokornie płacili podatki pomnażając bogactwo właścicieli waszych banków centralnych, tylko z nazwy narodowych, na tworzenie technologii jakie elita zawłaszczała, by wykorzystać je przeciwko WAM.
Jest jeszcze jeden ważny powód, otóż w ciągu ostatnich dwóch lat władze Belgii, Holandii, Francji, USA, Kanady bardzo brutalnie traktowały swoich obywateli i ci zaczęli wybudzać się z tego snu, dostrzegać że Macron czy Trudeau niczym się nie różnią od Władymira, a system w jakim żyją w rzeczywistości przypomina ten chiński, czy sowiecki. Potrzeba było zaburzyć tę świadomość, przekierować uwagę mas na zagrożenie jakim jest dla tego świata Putin i Imperialna Rosja. Rosja jest Wielka dlatego że Wielką Rosję stworzył zachód. Ci wszyscy którzy w Rosji na tym zyskali mają ogromny dług wdzięczności wobec elit. Władymir Władymirowicz właśnie część tego długu spłaca, przywraca swoim kumplom z zachodu autorytet i zaufanie społeczne.
25 lutego 2022
+11
-11
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x