Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Będą duże utrudnienia w Łańcucie
Rafał Kumek czy Damian Szubart? [SONDA]
Konferencja w sprawie debaty
"Krótko o moim światopoglądzie"
home > Start > Aktualności > Uwaga na fałszywe wiadomości
Rozmiar tekstu:
AAA
KRAJ
2023.04.04 09:08

Uwaga na fałszywe wiadomości

Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości informują o kolejnej kampanii, w której oszuści podszywają się po CBZC i wysyłają wiadomości e-mail, które mają na celu wyłudzenie naszych poufnych danych. Wiadomość zawiera informację o rzekomym cyberataku na obywateli i wykryciu przez CBZC nielegalnego oprogramowania. Rozwiązaniem tego problemu ma być instalacja programu do wykrywania wirusów. Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje, że nie jest autorem tych wiadomości.
Uwaga na fałszywe wiadomości
Uwaga na fałszywe wiadomości

Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC) informują o kolejnej kampanii, w której oszuści podszywają się po CBZC i wysyłają wiadomości e-mail, które mają na celu wyłudzenie naszych poufnych danych. Wiadomość zawiera informację o rzekomym cyberataku na obywateli i wykryciu przez CBZC nielegalnego oprogramowania. Rozwiązaniem tego problemu ma być instalacja programu do wykrywania wirusów. Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości informuje, że nie jest autorem tych wiadomości.

Internetowi przestępcy wymyślają coraz to nowe sposoby na wyłudzenie naszych poufnych danych i ich nieuprawnione użycie. Właśnie trwa kolejna oszukańcza kampania, w której oszuści, podszywając się pod Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości wysyłają wiadomości e-mail z informacją o rzekomym cyberataku na obywateli i wykryciu nielegalnego oprogramowania.

W mailu znajduje się złośliwy link oraz instrukcja, której wykonanie może spowodować utratę naszych poufnych danych. CBZC informuje, że nie jest autorem tych wiadomości.

Ponadto apelujemy, aby nie klikać w linki przesyłane od nieznanych, niezaufanych źródeł. W tym przypadku przestępcy wykorzystali adres mailowy, zakończony "@cbzc.policja.gov.pl", a więc tak samo, jak prawdziwy adres mailowy CBZC.

Dlatego tak ważna jest wiedza na temat możliwości wykorzystania metody spoofingu, czyli podszycia się pod instytucję lub osobę prywatną oraz fakt, że policjanci nigdy nie załączają do wiadomości żadnych linków, ani nie dystrybuują żadnego oprogramowania do wykrywania wirusów.

Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzać adres, z jakiego przychodzi wiadomość i nie uruchamiać, nie klikać w linki załączone do takich podejrzanych maili.

Red
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Uwaga na fałszywe wiadomości, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 3484
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (0)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Brak wpisów, Twój komentarz może byc pierwszy.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x