Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Ile za śmieci?
Dominika potrzebuje pomocy
Ponad 90 interwencji strażaków
Studniówka maturzystów z I LO
home > Start > Aktualności > Pieniądze wracają do właścicieli
Rozmiar tekstu:
AAA
HUSÓW
2015.02.25 14:01 | aktualizacja: 2015.02.25 14:36

Pieniądze wracają do właścicieli

Pieniądze pojawiały się na koncie i znikały. W sumie brakuje ponad 1,5 mln zł. Bank obiecał wypłaty. Czy wszystkim jednak uda się odzyskać oszczędności?
Pieniądze wracają do właścicieli
Pieniądze wracają do właścicieli

Do prokuratury zgłosiło się już ok. 50 klientów punktu kasowego w Husowie, z ich kont bankowych zniknęło w sumie ok. 1,5 mln zł. Trwające śledztwo wykazało ponadto, że na nazwiska 8 osób zostały zaciągnięte kredyty na ponad 70 tys. zł. Niektóre kredyty są w części spłacone.

Jak się okazuje, w Husowie niektórzy klienci banku z Głogowa Małopolskiego posiadali karty bankomatowe. Ich stan konta się zgadza. Mimo to na ich rozliczeniach pojawiają się nieautoryzowane przez nich wpłaty i wypłaty na tę samą kwotę, niejednokrotnie po kilkaset tysięcy złotych.

Jedynym potwierdzeniem, jakie posiadają mieszkańcy Husowa, którzy dokonywali wpłat w tamtejszym punkcie kasowym, jest "kartka z pieczątką". - Przy wpłacie dostawałem tylko kartkę z kwotą i pieczątką, ale jak się okazuje często te pieniądze nigdy nie wpływały na konto - mówi jeden z pokrzywdzonych. - Poza tym, nie otrzymywałem też żadnych rozliczeń okresowych - dodaje.

Bank zobowiązał się, że pokrzywdzonym pieniądze wypłaci. Póki co jednak, tylko tym, którzy przedstawią pełną dokumentację. - Gdybym wiedział, że coś takiego będzie mieć miejsce, to bym zbierał wszystkie potwierdzenia, a tak to wszystko wyrzucałem - z niezadowoleniem stwierdza mieszkaniec Husowa, z konta którego zginęło kilka tysięcy złotych.

- O zwrot roszczenia pokrzywdzony może się domagać, ale czy je uzyska to zależy od udowodnienia tego faktu przed sądem. W świetle przepisów Kodeksu Cywilnego ciężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie, która z faktu tego wywodzi skutki prawne. Innymi słowy to pokrzywdzony będzie musiał udowodnić swoje racje. Nie ukrywam, że w takim przypadku nie będzie to łatwa sytuacja - zauważa prawnik Sylwia Karp z Kancelarii Prawnej w Łańcucie.

Mimo to pomoc w tej sprawie pokrzywdzonym obiecała prokuratura. Chce powołać grafologa, który rozstrzygnie o ewentualnym braku autentyczności podpisów na dowodach wypłat, które miały zostać sfałszowane. Od odpowiedzialności nie uchyla się również bank, który cały czas współpracuje z prokuraturą i pokrzywdzonymi. Wciąż prowadzone jest śledztwo, które wyjaśnić ma kwestię zniknięcia pieniędzy.

redakcja
REKLAMA
Oceń:
6 głosów
Pieniądze wracają do właścicieli, 3.6667 out of 5 based on 6 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
redakcja dodany
 
Odsłon: 6653
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (3)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
821-c20
~ km   Nigdy w życiu nie wpłaciłbym pieniędzy do tak małego banku w dodatku nie mając nad nimi kontroli na co dzień. Przecież taki "pseudo" bank ma dużo słabsze zabezpieczenia.
19 czerwca 2015
+2
-0
89b-3d3
~ sok   głupota ludzi, żeby tak ufać ale takich histori w polsce mnóstwo każdy sie przejechał na zaufaniu do jakieś osoby no ale tu chodzi o oszczednosci życia
26 lutego 2015
+3
-1
24a-77a
~ mieszkaniec   Ciekawe kto za to odpowiada...?
26 lutego 2015
+1
-0
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
x