Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Otwarcie tunelu w Łańcucie!
Centrum Sportowo Rekreacyjne otwarte
Rzeka Sawa przekroczyła stan alarmowy
Nowy punkt na mapie męskiego stylu
home > Start > Aktualności > Młodzieżowa Rada Miasta coraz bliżej [SONDA]
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2015.02.26 09:10 | aktualizacja: 2015.03.03 23:02

Młodzieżowa Rada Miasta coraz bliżej [SONDA]

Chcą kształtować postawy prospołeczne, obywatelskie, demokratyczne, patriotyczne i ekologiczne. Uważają, że głos młodzieży w samorządzie jest prawie niesłyszalny, a ich problemy są bagatelizowane. Dlatego dążą do utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta.
Młodzieżowa Rada Miasta coraz bliżej [SONDA]
Młodzieżowa Rada Miasta coraz bliżej [SONDA]

SONDA

Czy w Łańcucie powinna powstać Młodzieżowa Rada Miasta?

Krzysztof Jasiński oraz Robert Antosz od dłuższego czasu pracują nad utworzeniem Młodzieżowej Rady Miasta. Choć sami nie mogą do niej należeć, zauważają problemy młodych ludzi żyjących na terenie Łańcuta. - W mieście brakuje reprezentacji młodzieży w samorządzie, bagatelizuje się ich problemy, młodzi nie mają gdzie spędzać wolnego czasu. Ważnymi problemami, jakie dotykają dzisiejszą młodzież są np. alkohol i demoralizacja - zauważa Krzysztof Jasiński.

Do Młodzieżowej Rady Miasta należeć będą mogli uczniowie łańcuckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w wieku od 13 do 19 lat. Aktualnie, po spotkaniu z dyrektorami i przedstawicielami szkół, trwają konsultacje z młodzieżą. - Młodzi chcą mieć wpływ na tworzenie Rady, chcą, aby ich głos był brany pod uwagę. Są również zainteresowani działalnością Młodzieżowych Rad. Być może zorganizujemy większe spotkanie, na którym dogłębnie zaprezentujemy ten temat - zapowiada Jasiński.

Do głównych zadań Młodzieżowej Rady Miasta należeć miałoby m.in. rozwijanie, wspieranie i upowszechnianie idei samorządności wśród młodzieży, promowanie idei społeczeństwa obywatelskiego, rozpoznawanie i reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji publicznych i pozarządowych, organizowanie imprez, koncertów, festynów czy integracja i współpraca młodych oraz środowisk młodzieżowych na terenie miasta. - Chcielibyśmy, aby władze miasta w końcu dostrzegły potencjał, jaki drzemie w łańcuckiej młodzieży - puentuje Krzysztof Jasiński.

redakcja
REKLAMA
Oceń:
5 głosów
Młodzieżowa Rada Miasta coraz bliżej [SONDA], 4.2000 out of 5 based on 5 ratings
redakcja dodany
 
Odsłon: 5519
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (27)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
4b8-21c
~ kacper   PODATKI NIEDAWNO DOSTALEM NAKAZ ZAPLATY PODATKU NA TEN ROK I OKAZUJE SIE ZE JEST ZWROST AŻ O 100 PROCENT
1 marca 2016
brak ocen
b9f-862
~ koleżanka   sprawdzałam wyniki i zagłosowałam na tak i nie dodało dlaczego? koniec głosowania czy co??
3 marca 2015
brak ocen
858-8cb
~ kiedyś się tym trochę interesowałem  do ~ Troll do trolla   No oczywiście że zdaję sobie z tego sprawę. Dla tego napisałem że powinni to sprawdzać do kliku pokoleń wstecz :)
1 marca 2015
brak ocen
029-69e
~ aga  do ~ kiedyś się tym trochę interesowałem   A jest tak dlatego,że pracują tam w większości tzw. "pociotki". Ludzie którym ktoś pracę załatwił, praca na nich czekała, także wychodzą z założenia, że nie muszą się starać. Czują się ważniejsi, nawet jeśli są miernotami intelektualnymi.
28 lutego 2015
+3
-0
f26-463
~ ...  do ~ Młody Łańcut   ... a po czym tak sądzisz?
28 lutego 2015
+2
-0
517-7ae
~ Troll do trolla  do ~ kiedyś się tym trochę interesowałem   Nie chce Cię martwić ale faktyczni władcy tego miasta Pazdan i Kocur nie urodzili się w Łańcucie. Mimo to nie płacz, burmistrz otworzy nową uliczkę albo podrepcze trochę na kopernika z fajnym transparentem o obwodnicy.
28 lutego 2015
+3
-0
517-7ae
~ Młody Łańcut   Przepraszam w moim poprzednim komentarzu zamiast za darmo miało być dobrze.
Za szybko pisałem i wyszło masło maślane :D
28 lutego 2015
brak ocen
517-7ae
~ Młody Łańcut   Można Jasińskiego lubić czy nie ale trzeba młodym ludziom pozwolić dać się wykazać. To chyba dobrze, że ktoś chce pracować społecznie i robi to za darmo?
Mam wrażenia, że Ci co głosuję w sondzie na nie to członkowie Rycerzy Kolumba.
28 lutego 2015
+3
-4
858-8cb
~ kiedyś się tym trochę interesowałem  do ~ pipidówa   Wymarcie tego pokolenia nic tu nie zmieni. Ci, którzy przychodzą na ich miejsce są albo takim samym mentalnym dnem, albo się tego szybko nauczą. Zwróć uwagę na urzędy. Pracuje w nich coraz więcej młodych ludzi, tak w wieku 30-40 lat. Poza małymi wyjątkami większość z tych nowych prezentuje sobą ten sam poziom co te post-PRLowskie panie. Tu może pomóc tylko zmiana myślenia, która jest niemożliwa do osiągnięcia w ciągu jednej wymiany pokoleniowej. Nie chcę źle wróżyć ale może nasze prawnuki doczekają jakiejś zmiany mentalności.
28 lutego 2015
+3
-1
9a6-10b
~ pipidówa  do ~ kiedyś się tym trochę interesowałem   Dokładnie tak jak piszesz, po prostu musi to pokolenie wymrzeć, bo dopóki żyją to nawet jak nie wygra w wyborach to i tak się znajdzie kolega który, go wypcha na inne stanowisko.
28 lutego 2015
+5
-1
858-8cb
~ kiedyś się tym trochę interesowałem  do ~ obywatel   Bardzo dziękuję :)
28 lutego 2015
+1
-0
858-8cb
~ kiedyś się tym trochę interesowałem  do ~ pipidówa   Niestety muszę przyznać Ci rację. Łańcut jest zadupiem ekonomicznym i mentalnym. Ale głównie wynika to z tego, że władzę w tym mieście sprawują ludzie, którzy w rzeczywistości nie mają z nim nic wspólnego. Pochodzą albo z innych regionów Polski, albo co gorsza w okresie PRLu, kiedy to w Łańcucie otwierały się zakłady przemysłowe, zostali ściągnięci tu z lokalnych wiosek do pracy. I teraz te osoby poprzechodziły na upragnione emeryturki i wzięły się za rządzenie! Rządzą albo oni albo ich dzieci. Nie zmienia to faktu że te 30 - 40 lat to za krótki okres aby wyzbyć się słomy z butów. Kto tu sprawuje władzę? Ludzie którzy jeszcze kilka lat temu stali za tokarką w fabryce śrub. Co mądrzejszy zostawał nauczycielem (co też nie dawało mu kompetencji do rządzenia). Mamy w Łańcucie mnóstwo inteligentnej młodzieży, która niestety zostaje w cieniu, rozpychających się widłami wieśniaczków.
Pozdrawiam.
28 lutego 2015
+5
-1
858-8cb
~ kiedyś się tym trochę interesowałem  do ~ wieśniak   A to z tego, że jest to młodzieżowa rada (napiszę to dużymi literami aby ta słoma którą masz pod czaszką miała szansę zapłonąć) MIASTA ŁAŃCUTA!!!! Jak by to była rada jakiejś lokalnej pipidówy to wtedy by sobie wieśniaczki mogły tam należeć! Chcecie coś takiego? To w czym problem? Zróbcie sobie młodzieżową radę gminy. Ani jednego złego słowa wtedy nie powiem. Ale od jakiejkolwiek próby rządzenia w MOIM mieście trzymajcie się z daleka!!
28 lutego 2015
+1
-0
89b-3d3
~ sok  do ~ obywatel   również jest tylko za tym że jeśli rada to tylko z młodzieży z łańcuta!
27 lutego 2015
+4
-1
308-890
~ pipidówa  do ~ kiedyś się tym trochę interesowałem   Odnośnie pipidówy to w sumie biorąc pod uwagę sąsiednie gminy to one się bardziej i lepiej rozwijają niż ten cały Łańcut, który tak naprawdę sam w sobie jest największą z tych pipidów.
27 lutego 2015
+7
-1
91f-5b4
~ obywatel  do ~ kiedyś się tym trochę interesowałem   nie zawsze się z Tobą zgadzam, ale w tym przypadku popieram w 100%.
27 lutego 2015
+3
-1
63f-50f
~ wieśniak  do ~ kiedyś się tym trochę interesowałem   co z tego że ktoś ze wsi bedzie należał do tej rady??? to nie wazne kto jest skąd, a ty jesteś wiesniakiem ale mentalnym z tego co widać hahaha
27 lutego 2015
+6
-1
33f-1ee
~ kiedyś się tym trochę interesowałem   Jako naczelny troll tego forum pytam się:
Co do jasnej cho@#$y oznacza stwierdzenie że będą mogli do rady należeć uczniowie łańcuckich szkół? Czy to znaczy że może taki jeden z drugim, który na co dzień mieszka na jakiejś pipidówie 30 km od Łańcuta należeć sobie do tej rady?? Przecież to jakaś paranoja. Wszelkiego rodzaju rady miast powinny się składać tylko i wyłącznie z mieszkańców danych miast. Sorry, ale tu i tak za dużo wsi rządzi!! Trzeba nam kolejnych?? Najlepiej to by można było jeszcze do kilku pokoleń wstecz sprawdzać pochodzenie, bo słomę nie tak łatwo z butów wydrzeć. Ale tego na razie nie wymagajmy. Wystarczy że rządzi jakiś typ z Dębiny i całe urzędy są obsadzone jakimiś wieśniarami, które nawet dobrze mówić nie umieją tylko gwarą lecą. Więcej wsi do rządzenia w Łańcucie nam nie trzeba!!
Moja sonda: pod komentarzem - łapka w dół - jestem ze wsi; łapka w górę z Łańcuta. Sprawdzimy kto to głównie czyta :)
Pozdrawiam.
27 lutego 2015
+7
-8
89b-3d3
~ sok  do ~ teacher   z tego co się dowiedziałem to niema zainteresowania tą radą w szczególności że na nic nie będzie miała wpływu, no ale obietnica wyborcza bedzie spełniona
27 lutego 2015
+2
-1
210-a79
~ xxxx  do ~ michal   bo może burmistrz ma więcej hahahahaha
26 lutego 2015
+1
-0
210-a79
~ teacher   Jestem nauczycielem w jednej z łańcuckich szkół i powiem wam wszystkim że się mylicie. Młodzi są bardzo chętni do wolontariatu i do róznych akcji. Widać to po imprezach szkolnych i po rozmowach z nimi. Bądźmy dobrej mysli, w końcu coś rusza w tym mieście :)
26 lutego 2015
+5
-3
35d-6a0
~ Miałek   Pani Rupar takie Rady udziela jej patron!
26 lutego 2015
+2
-3
daa-a11
~ Nickie   Przedmówcy mają 100% racji, w definicji Młodzieżowej Rady Miasta jest zawarty fragment, który jasno mówi, że jest to organ o charakterze OPINIOTWÓRCZYM. Na co realnie wpłyną? Wszyscy wiemy, jak znikomy % młodzieży chce się udzielać społecznie. A Jasiński.. pięknie opowiada, ale gdzie tu konkrety? "Promowanie", "rozwijanie", "upowszechnianie", "integracja i współpraca" - doprawdy, piękne :)
26 lutego 2015
+6
-2
517-7ae
~ michal  do ~ piul   to prawda. wielkie halo wokół tego tematu, a kto jest bliżej tej sprawy - ten wie że młodzi mają bardzo mało do zaoferowania...
może ktos inny powinien poprowadzić tą słusznę ideę, ale póki co, słabo to wygląda...
26 lutego 2015
+3
-1
d1c-401
~ mkm   ta rada jeśli bedzie to tylko że będzie...w rzeszowie jest no i są...i czasami opiniują nie mają nic do gadania bo to twór tylko opiniotwórczy dużo szumu a i tak pewnie dzisiejsza młodzież z gim i lic. nie bedzie za bardzo zainteresowana
26 lutego 2015
+5
-1
613-834
~ piul   Kto nakręca ten temat? i dlaczego nie pisze o stanie faktycznym. Co zostało zrobione? Bo wg. informacji, które udało mi sie uzyskać to praktycznie nic.
26 lutego 2015
+5
-1
89b-3d3
~ sok   daje max 2 lata na oficlane funkcjonowanie tej rady jeśli powstanie no ale obym się mylił
26 lutego 2015
+6
-2
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x