Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Sobotnie koncerty
Żakinada ulicami miasta
To już V bieg
"Wesoły" bus
home > Start > Aktualności > Startuje przetarg na realizację obwodnicy Łańcuta
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2017.07.12 08:56

Startuje przetarg na realizację obwodnicy Łańcuta

GDDKiA przekazała Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej ogłoszenie o zamówieniu dotyczącym realizacji obwodnicy Łańcuta w ciągu DK94 (dł. 5,8 km). Ogłoszenie przetargu nastąpi niezwłocznie po jego publikacji w Dzienniku Urzędowym UE.
Startuje przetarg na realizację obwodnicy Łańcuta
Startuje przetarg na realizację obwodnicy Łańcuta

Po tym jak Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk podpisał aneks do programu inwestycji ( Zielone światło dla obwodnicy Łańcuta ), rzeszowski Oddział GDDKiA rozpoczął proces przygotowania do realizacji obwodnicy Łańcuta w ciągu DK94. Opracowane zostały materiały przetargowe i program funkcjonalno-użytkowy (PFU), dzięki czemu możliwe stało się rozpoczęcie procedury przetargowej na realizację obwodnicy. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego będzie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "optymalizuj-projektuj-buduj". Przyszły wykonawca zaprojektuje, uzyska wymagane prawem decyzje oraz zmianę zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, a także wybuduje, uzyska decyzję o pozwoleniu na użytkowanie a w konsekwencji odda do użytkowania odcinek drogi krajowej nr 94, będący obwodnicą miasta Łańcuta.

Parametry techniczne przyjęte przez GDDKiA od samego początku zostały podtrzymane i przedstawiają się następująco:

- Klasa drogi - GP (główna ruchu przyspieszonego)

- Prędkość projektowa - 60 km/h

- Kategoria obciążenia ruchem: min. KR5

- Przekrój jezdni:

dwupasowy, z częścią jezdni wyłączoną z ruchu, na której usytuowano barierę energochłonną

uliczny od km 613+767 do km 616+685;

drogowy od km 616+685 do km 619+589;

- Szerokość pasów ruchu: 3,5m

- Chodniki - szer. 2,0m

- Ciągi pieszo - rowerowe - szer. 3,5-4.0m

- Szerokość jezdni dróg dojazdowych - 5,00 - 6,00 m

Ponadto, jak wyjaśnia GDDKiA: - uwzględniając uwarunkowania wynikające ze spadku natężenia ruchu na istniejącej DK 94 po oddaniu do użytkowania autostrady A4 na odcinku Rzeszów - Jarosław przewiduje się pozostawienie przekroju drogi krajowej generalnie jako dwupasowego (po jednym pasie w każdym kierunku), z trwałym rozdzieleniem kierunków jazdy.

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników ruchu, zwłaszcza tych najmniej chronionych czyli pieszych i rowerzystów, zakłada się budowę obustronnych chodników lub ciągów pieszo-rowerowych oraz zatok autobusowych. Przewiduje się także budowę dróg obsługujących przyległy teren celem zapewnienia (zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi) wymaganego ograniczenia stosowania zjazdów na drodze klasy GP. Inwestycja zakłada również budowę skrzyżowań jednopoziomowych w formie rond jednopasowych na przecięciu z DW 877, DW 881, ul. Graniczną (łącznik do autostrady A4). Ponadto zostaną utrzymane skrzyżowania DK94 z ul. Piłsudskiego, ul. Kościuszki, DP 1520 R.

Budowa zakończyć się ma w 2021 r.

GDDKiA Oddział Rzeszów/Red.
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Startuje przetarg na realizację obwodnicy Łańcuta, 4.0000 out of 5 based on 4 ratings
Udostępnij:   Śledzik   Facebook   GG   Twitter   Blip
GDDKiA Oddział Rzeszów/Red. dodany
 
Odsłon: 5485
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (19)

Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
ec3-1a1
~ jajko  juz wiele nt temat tutaj było mówione i pisane. Generalnie kiszka, uważam to za porażkę miasta i jego mieszkańców. Po jednej jezdni, ronda, ch*j nie obwodnica. Ot, wyremontowana droga. Trzeba było więcej protestować, bo w tym czasie dostał kaske Leżajsk, a tam dróżka śliczna! A u nas co dalej?? Aha jakiś pomnik będziem budować... teraz to "trendi" :)
12 lipca 2017
+25
-4
2b6-c2b
~ Mieszkaniec Gen. Maczka  Po jednym pasie w każdą stronę. Totalna porażka. Gołojuch, Krzysztoń,. Gwizdak i kilku innych do wymiany. Potraficie stawiać pomniki a o dobrą drogę nie walczycie. Jeszcze Gołojuch zagłosuje za podniesieniem opłaty paliwowej to będzie jego koniec. Nic nie robi tylko podnosi podatki. Toś my sobie wybrali przedstawiciela sejmie.
12 lipca 2017
+23
-4
d1b-1de
~ Jan  a co z łącznikiem?? ulica Podzwierzyniec praktycznie ciągle stoi!! brud, smrod, hałas, korki!!
12 lipca 2017
+18
-0
Ostatnio dodane komentarze
058-fda
~ aaa   jest jak jest, zrobić i koniec, to jest droga w mieście, żadna obwodnica,
obwodnica to się koło Bimex/BrukBet powinna zaczyna i w Głuchowie kończyć - to by była obwodnica z terenami nowymi pod inwestycje.
A tą drogę zróbcie bo stan jest fatalny a czy będzie miała po 1 pasie czy po 2, ruch i tak jest mały.
14 lipca 2017
+6
-0
5b6-e42
~ bumek  do ~ Obronca   Pas będzie tylko jeden bo na więcej nie ma kasy. Przeca Rydzyk jest w potrzebie i trzeba go poratować. A i czarna bestia coraz bardziej głodna.
Chyba drodzy łancucianie to zrozumiecie - w końcu tłumnie głosowaliście na partię dobrej zmiany.
14 lipca 2017
+5
-2
952-17c
~ wqrw   Jak jeszcze raz napiszecie ze to jest obwodnica powybijam wam okna w domach!
14 lipca 2017
+5
-0
5cb-3a1
~ Obronca   Drogra krajowa i jeden pas ruchu w jednym kierunku. Mam nadzieję, że ktoś z wyżej postawionych urzędników przyglądnie się tej sprawie. Ludzie 21wiek jest! Aut jest więcej nie mniej...
14 lipca 2017
+6
-0
d85-213
~ mieszkaniec gminy/powiatu   Ludzie ale to nie ważne najważniejsze to że na otwarciu włodarze tego miasta dumnie przetną wstęgę. W tym dziwnym mieście, gminie, powiecie nie ważne co myśli i jakie zdanie ma mieszkaniec bo i tak wszytko zostanie zrobione po ich myśli. czyli ich musi być na górze choćby racji nie mieli. A tak na marginesie to słyszałem że obwodnica już dawno by była ale dumni włodarze zabiegali o to żeby tego nie robić.
13 lipca 2017
+3
-0
andyla   Zgadzam się z poprzednikami. Nazywanie tego remontu drogi obwodnicą, to kompletna pomyłka. Wg Słownika Języka Polskiego obwodnica to "droga biegnąca dookoła miasta", a ta dzieli je na pół. Z dotychczas podawanych informacji wynika też, że będzie stanowić spore utrudnienie dla mieszkańcow w ruchu północ-południe, brawo lokalne władze, które od lat wielu "starają" się o obwodnicę.
12 lipca 2017
+7
-1
011-883
~ Marian  do ~ Mieszkaniec Gen. Maczka   Pewnie, że Gołojuch zagłosuje za opłata paliwową bo to pieniacz. Człowiek bez własnego zdania, poczucia wartości i honoru.
12 lipca 2017
+13
-1
3a5-876
~ ort   1. To nie jest obwodnica! Nie rozumiem dlaczego po raz kolejny portal insynuuje, iż Łańcut będzie miał obwodnicę - inwestycja dotyczy przebudowy istniejącej drogi biegnącej praktycznie przez centrum miasta.
2. Zakres inwestycji to porażka PiS (czytaj Gołojucha i Krzysztonia), PO potrafiło wybudować prawdziwą obwodnicę Leżajska (Rynasiewicz) i Jarosławia (Kuleszza).
12 lipca 2017
+8
-2
db0-0dc
~ Zenek   Zwykły remont drogi. Obwodnica - bu ha..... ha.... ha ............
12 lipca 2017
+5
-0
14c-6d6
~ Chris  do ~ Zdzisław Wydymał.   Miejmy nadzieję, że chociaż na przejściach betonu nie będzie, albo dadzą mniejszy ;-) Choć znając działania instytucji w tym kraju, to wcale bym się nie zdziwił, gdyby murek jednak był na przejściach ;-)
12 lipca 2017
+2
-1
2b6-c2b
~ Mieszkaniec Gen. Maczka   Po jednym pasie w każdą stronę. Totalna porażka. Gołojuch, Krzysztoń,. Gwizdak i kilku innych do wymiany. Potraficie stawiać pomniki a o dobrą drogę nie walczycie. Jeszcze Gołojuch zagłosuje za podniesieniem opłaty paliwowej to będzie jego koniec. Nic nie robi tylko podnosi podatki. Toś my sobie wybrali przedstawiciela sejmie.
12 lipca 2017
+23
-4
0f2-d4f
~ Zdzisław Wydymał.  do ~ Chris   2 pasy a w środku betonowa ścianka na 80 cm. Ja sobie przeskoczę, ale co zrobi osoba po 50? Będzie się musiała wrócić z połowy ulicy jak to robią kury i inne. Oj będzie się działo.
12 lipca 2017
+8
-0
eb4-fa3
~ jestem z osp ryzykóje rzycie   Zaczyna się kiełbasa wyborcza. Skończy się na tym, że może i ktoś to zaprojektuje ale okaże się, że na realizację nie ma środków. Do 2021 :D.
12 lipca 2017
+10
-1
14c-6d6
~ Chris  do ~ michal   Oczywiście, jak się z buta śmiga to 2 pasy łatwiej przeskoczyć w poprzek niż 4. Szkoda tylko, że zmotoryzowani uczestnicy ruchu w razie wypadku będą musieli stać w korku na jednym pasie - bo środek zabetonowany.
12 lipca 2017
+10
-0
d1b-1de
~ Jan   a co z łącznikiem?? ulica Podzwierzyniec praktycznie ciągle stoi!! brud, smrod, hałas, korki!!
12 lipca 2017
+18
-0
ec3-1a1
~ jajko   juz wiele nt temat tutaj było mówione i pisane. Generalnie kiszka, uważam to za porażkę miasta i jego mieszkańców. Po jednej jezdni, ronda, ch*j nie obwodnica. Ot, wyremontowana droga. Trzeba było więcej protestować, bo w tym czasie dostał kaske Leżajsk, a tam dróżka śliczna! A u nas co dalej?? Aha jakiś pomnik będziem budować... teraz to "trendi" :)
12 lipca 2017
+25
-4
73a-077
~ michal   niech powstanie to jak najszybciej, zadne 4 pasy w Łancucie NIGDY nie powstanie bo mamy autostradę, zapomnijcie, stanowcze NIE dla podzielenia ŁAŃCUTA NA DWIE CZĘŚCI!
12 lipca 2017
+3
-12
8fb-328
~ adas   OBWODNICA- Po jednym pasie ruchu!! Tyle na temat
12 lipca 2017
+13
-0
175-6d2
~ kiero   A ja wam Mówie, Nie doczekamy się
12 lipca 2017
+11
-1
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
REKLAMA

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnie komentarze

 • Nocny wypad nastolatków
 • Pytanie brzmi - kto za to zapłaci ? Pewnie jak zwykle podatnicy. A "młodzież" i ich rodzice nic. Rodzice obu ...
  ~ MSaw godzinę temu
  czytaj dalej
 • Sobotnie koncerty
 • nawalone fotek Brzozy i młodych pipek wpatrzonych w cieniasa... żenada
  ~ heniu 6 godzin temu
  czytaj forum
 • Sobotnie koncerty
 • Zaproście Sławomira na Dni Miasta to i frekwencja będzie
  ~ Lobo 7 godzin temu
  czytaj forum
 • Sobotnie koncerty
 • Wyobrażasz sobie to zestawienie? Muszą mieć kasę na przyjmowanie po znajomości bez konkursów rozpuszczonych i rozwydrzonych księżniczek, na różnego rodzaju ...
  ~ Kawitacja 7 godzin temu
  czytaj dalej
 • Sobotnie koncerty
 • Na następne dni łańcuta proponuje chór kościelny !! żenada i pośmiewisko na cały powiat i nie tylko !
  ~ gringo 7 godzin temu
  czytaj forum
REKLAMA
REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
x