Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
19-latek został odnaleziony
Poparzenia twarzy, rąk i nóg. 4 osoby ranne
Ukradł auto, chciał nim wrócić do domu
Tragiczny wypadek, 91-latek wpadł do studni
home > Start > Aktualności > W Handzlówce dziękowali za plony
Rozmiar tekstu:
AAA
HANDZLÓWKA
2017.08.29 15:24

W Handzlówce dziękowali za plony

Liczba rolników od lat maleje, jednak ich praca niezmiennie pozostaje dla nas wszystkich bardzo ważna. Dlatego raz w roku spotykamy się, po to by podziękować za plony wszystkim, którzy podejmują się trudu pracy na roli. W tym roku Dożynki Wiejskie w Handzlówce przypadły na ostatnią niedzielę sierpnia.
W Handzlówce dziękowali za plony
W Handzlówce dziękowali za plony

Chociaż główne obchody zaplanowano na godziny popołudniowe, to za sprawą korowodu dożynkowego objeżdżającego Handzlówkę wzdłuż i wszerz, atmosferę święta można było wyczuć od rana. Dożynki tradycyjnie rozpoczęły się od części dziękczynnej w kościele, gdzie poświęcono wieniec i dziękowano Panu Bogu za plony. Po zakończeniu mszy świętej barwny korowód, uformowany m.in. przez dzieci i młodzież w strojach ludowych, starostów oraz orkiestrę, wyruszył w kierunku Parku Magrysia.

Sygnałem do rozpoczęcia części obrzędowej był hejnał dożynkowy, po którym "obśpiewno" winiec, a starosta i starościna (w tej roli Sławomir Cieszyński i Karolina Pelc) obdzielili chlebem wszystkich obecnych. Część artystyczną poprzedziło wystąpienie wójta gminy Łańcut, a także wręczenie od samorządu sołeckiego pamiątkowych statuetek dla dyrektora Stefana Ruty i prezesa Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Handzlówka Aleksandra Kuźniara za szesnaście lat prowadzenia Niepublicznego Gimnazjum w Handzlówce. Na scenie zaprezentowali się: dzieci z przedszkola, Orkiestra Dęte, Grupa Chiliderek "Atomówki", 12 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska, Dziecięcy Zespół Wokalny "DoReMi", Monika Babiarz, Julia Homenda, Wiktoria Pelc, a gościnnie wystąpiły Jolanta Michna z Wysokiej oraz Kinga Pawełek z Przeworska. Tą część dożynek prowadził Roman Adamski.

Jak zwykle ogromną popularnością cieszyła się loteria fantowa, co nie może dziwić ze względu na cenne nagrody przygotowane przez organizatorów. Najwięksi szczęśliwcy odchodzili z meblami, rowerem czy kuponami na drewno opałowe. Pozostali wygrywali mniejsze nagrody, ale ich wartość zawsze przekraczała koszt zakupu losu. Dożynki zakończyły się wieczorną zabawą, podczas której do tańca przegrywał Zespół "Alis" z Woli Rafałowskiej.

Szczególne słowa uznania należą się głównym organizatorom tj. radzie rodziców, pracownikom i dyrekcji Przedszkola Publicznego, którzy przy wsparciu Centrum Kultury Gminy Łańcut, organizacji społecznych i samorządu sołeckiego, ciężko pracowali by dożynki wiejskie w Handzlówce na długo pozostały w pamięci uczestników tego wydarzenia.

Dochód z dożynek zostanie przeznaczony na doposażenie placu zabaw przy miejscowym przedszkolu, co jest możliwe nie tylko dzięki społecznemu zaangażowaniu wyżej wymienionych podmiotów, ale również hojnemu wsparciu wielu sponsorów.

Red
REKLAMA
Oceń:
1 głos
W Handzlówce dziękowali za plony, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 6917
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (8)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Ostatnio dodane komentarze
835-3f3
~ Daisy  do ~ Tomek   Tylko pamiętaj, że na odbudowę tego dachu (a przy okazji pewnie całkowity remonty) przeznaczone by były nasze, podatników, pieniądze, które mogłyby zostać przeznaczone na inne, bardziej sensowne cele. A w przyszłości mogło by braknąć na odbudowę twojego dachu...
2 września 2017
+1
-0
fd0-5ac
~ Tomek  do ~ waak   Nie naród lecz jego bardzo skromna część, bo to tylko 19 procent narodu..ten dziwny sejm wybrało. Przypominam, bo pewnie zapomniałeś. A jeśli chodzi o zerwane dachy, to wole by zerwało dach na stu sejmach niż na jednej stodole rolnika.
30 sierpnia 2017
+3
-1
f93-d16
~ waak  do ~ Tomek   Żeby Tobie nie zerwało czasem.. nie życz komuś żle, pamiętaj ze tam sa ludzie których to wybrał naród
30 sierpnia 2017
+4
-2
0d7-f40
~ ?  do ~ zsoniny   Bez obaw
W roli sołtysa sprawdza się bardzo dobrze, jako wójt z pewnością też sobie poradzi. Zresztą już teraz pomaga innym wioskom organizując dostawy jabłek itp inicjatywy
29 sierpnia 2017
+6
-3
fd0-5ac
~ Tomek  do ~ w   Rolnik żyje z tego co zdoła zebrać z pola, czy wyhodować i sprzedać. Obecna globalizacja i ekonomia nie pozwala na godne życie rolnika. Ale owszem świętować za to,że ominęły nas burze powinni wszyscy, nie tylko rolnicy..bo burza miast tez nie omija..a swoją drogą..CZASEM FAJNIE BY BYŁO JAKBY Z SEJMU ACH ZERWAŁO.
29 sierpnia 2017
+5
-3
8bd-99d
~ zsoniny   Przyszły Panie Wójcie Jakubie tylko żebyś pamietał też o innych wioskach jak wygrasz za rok wybory :)
29 sierpnia 2017
+6
-2
0d7-f40
~ w  do ~ Tomek   Za udane żniwa też warto dziękować
Patrząc na to co się działo w tym roku w kraju (Dolny Śląsk, Pomorze) możemy być wdzięczni, że powodzie i gwałtowne wiatry nas ominęły
29 sierpnia 2017
+6
-1
fd0-5ac
~ Tomek   Co tu świętować? Chyba tylko to, że Bozia dała piękna pogode na czas żniw, bo satysfakcji z zebranych plonów brak. Ekonomia ma swoje prawa.
29 sierpnia 2017
+3
-4
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x