Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Kierowcy przez tunel przejadą w przyszłym roku
16-latek wyrwał się napastnikowi i uciekł
Pożar w Żołyni
"Markowianie" o swoim projekcie
home > Start > Aktualności > Podpisy zebrane
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2018.09.13 15:37 | aktualizacja: 2018.09.13 15:57

Podpisy zebrane

Michał Mac i Rafał Kumek złożyli dziś w Urzędzie Miasta wniosek o organizację referendum lokalnego. Mieszkańcy zebrali 1739 podpisów.
Podpisy zebrane
Podpisy zebrane

W referendum padną trzy pytania:
1. Czy jest Pan/Pani za budową na plantach miejskich fontanny z rzeźbą patrona miasta Michała Archanioła?
2. Czy zdaniem Pana/Pani w Łańcucie powinno powstawać więcej miejsc parkingowych?
3. Czy jest Pan/Pani za stworzeniem przestrzeni przyjaznej pieszym w obrębie rynku Łańcuta (ul. Rynek i ul. Farna)?
Na każde z pytań Mieszkańcy będą mogli odpowiedzieć: "Tak" lub "Nie".


-Referendum lokalne to rzeczywiste narzędzie dialogu z Mieszkańcami, o którym tyle się ostatnio mówi. Są sprawy, w których o zdanie należy zapytać wszystkich. Nie może być dalej tak, że decyzje są odgórnie narzucane, a potrzeby Mieszkańców lekceważone. Obowiązkiem samorządu jest zawsze stawać po stronie ludzi. - mówił Rafał Kumek

-Przede wszystkim serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w akcję zbierania podpisów. To właśnie wsparcie wielu społeczników pozwoliło nam zgromadzić pod ideą referendum tak potężną akceptację. Dziękuję każdemu za złożony podpis. Jestem dumny, że zrealizowaliśmy nakreślony cel i uzyskaliśmy tak szerokie poparcie. Te 60 dni zbierania podpisów to mnóstwo rozmów, spostrzeżeń. Chciałbym, aby w Łańcucie działo się więcej takich pozytywnych rzeczy. - powiedział pełnomocnik inicjatorów referendum Michał Mac

-Wskazanie terminu referendum należy do kompetencji Rady Miasta. Szanujemy to i mamy nadzieję, że Radni tym razem wezmą pod uwagę głos Mieszkańców i wybiorą termin najbardziej dla nas wszystkich dogodny. Pod wnioskiem podpisało się ponad 1700 Mieszkańców naszego Miasta. Takiej siły nikt nie może zlekceważyć. Teraz wszystko w naszych rękach. Niech każdy zadecyduje! - dodaje Rafał Kumek

Wymogiem ważności wniosku o organizację referendum lokalnego było uzyskanie poparcia od co najmniej 10% Mieszkańców Łańcuta, czyli zebranie 1441 podpisów. Teraz złożonym wnioskiem zajmie się Rada Miasta.

Red
REKLAMA
Oceń:
5 głosów
Podpisy zebrane, 5.0000 out of 5 based on 5 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 13731
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (59)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
25b-1a3
~ XXX  Ciekawe jak teraz będą głosować radni z listy hańby, którzy wbrew woli mieszkańców okazali się sprzedawczykami i głosowali za pomnikiem na plantach. Pozwolę sobie ich ponownie wymienić:
ROBERT GRABOWSKI
MAREK NITKIEWICZ
JADWIGA KUŹNIAR
JOLANTA KLUZ - ZAWADZKA
SŁAWOMIR REJMAN
ADAM BIELECKI
WRZESŁAW ŻURAWSKI - największy orędownik pomnika
Mam nadzieje, ze czasy sprzedawczyków się skończyły i mieszkańcy im podziękują. Bo jak nie to Pilawa Krauz razem z tym Panem nikt Hałką i ich radnymi postawia pomnik na plantach, bo tak każe słuszna linia partii.
13 września 2018
+37
-8
d9a-4e1
~ Paździoch  O i odpalili z hejtem urzędnicy Miasta.
Pazdan działacz SLD były szef struktur powiatowych.
Gwizdak i Hałka działacz PO.
I to jest komitet Pazdana.
A Heniu kupił podobno kolejny dom na Lisa Kuli za kilkaset tysięcy złotych, a nie wspomnę o wielu działkach budowlanych.
Cała ekipa wystraszona straty "taboretów" :)
"Dziękujemy" wystarczy niszczenia miasta.....
14 września 2018
+32
-5
82f-f7c
~ ok  No brawo. Grupa Pana Starosty z Vicestarościną (ta grupka co chodziła na rade miasta w sprawie budowy pomnika i dawała 30 tyś z rękawa) wraz z Grupa komitetu obecnego Burmistrza i sekretarza, mają teraz przed wyborami od 1700 mieszkańców Łańcuta "gest kozakiewicza". Wydaje mi się że będzie to tylko sztandarowa "chwała" tego komitetu. W Łańcucie na wybory idzie około 6 tyś. mieszkańców, jeszcze trochę trzeba jeszcze przekonać do siebie. Kto weźmie 3001 tyś głosów ten wygrywa.
13 września 2018
+27
-7
Ostatnio dodane komentarze
0aa-0f3
~ wiekszemiasto   Moim zdaniem w referendum powinno się znaleźć pytania o przyszłość rozwoju miasta.
Pytania:
1. Czy Pani/Pan jest za poszerzeniem granic miasta Łańcuta?
2. Czy Pani/Pan jest za przyłączeniem Głuchowa do miasta Łańcuta?
3. Czy Pani/Pan jest za przyłączeniem części Soniny i Woli Dalszej do miasta Łańcuta?
Naciśnij TAK jak jesteś za poszerzeniem granic miasta. Wiem, że to pytanie już było poruszane przez kandydata na Burmistrza i w dużej cześć jest w projekcie do realizacji.
22 września 2018
+1
-6
241-22f
~ mieszkaniec   Radni za a nawet przeciw
ROBERT GRABOWSKI
MAREK NITKIEWICZ
JADWIGA KUŹNIAR
JOLANTA KLUZ - ZAWADZKA
SŁAWOMIR REJMAN
ADAM BIELECKI
WRZESŁAW ŻURAWSKI
20 września 2018
+5
-2
9e9-6cf
~ Schlany Tyna  do ~ mieszkanka   Pan Kulek to z partii "Bulego"! Tego od złotych sztabek z PSL.
19 września 2018
+8
-9
06f-470
~ noipieknie   Podzielę się plotka którą słyszałem dziś na browarku w mieście, że się dogadali i niby tak ma być Rafał na starostę, Adam na posła czy europarlamentu, Hałka na stołek w starostwie, Basia na dyrektora w szpitalu a Joanna na burmistrza, bo ona załatwi forse z centali. I pozamiatane, aaa henek na szefa oczyszczalni, no i pięknie
18 września 2018
+2
-13
3ee-d29
~ Sąsiad   A odnośnie zebranych podpisów - pytania dla dzieci typu - czy lubisz czekoladę? Sposób zbierania podpisów - chodzenie od domu do domu i wymuszanie podpisów albo błaganie prawie na kolanach - żenada. Tak jak wcześniej ktoś pisał - powinny być ustalone miejsca gdzie wyłożone są listy do podpisów. A żeby było uczciwie to 1-wsze pytanie powinno brzmieć CZY CHCESZ REFERENDUM ?
18 września 2018
+14
-14
3ee-d29
~ Sąsiad   Myślę, że bez względu na to kto wygra to nowy Burmistrz wniesie coś nowego w sposób zarządzania miastem i mam nadzieję, że nie będzie to tylko wymiana na stołkach. Należy też pamiętać, że większą odpowiedzialność za zarządzanie Miastem ma Rada Miasta i na miejscu mieszkańców bardziej skupiłbym się nad wyborem Radnych. Jeżeli wybierzemy osoby, które nie mają własnego zdania, nie mają najmniejszej wizji rozwoju miasta, nie mają elementarnej wiedzy na temat ekonomii to będziemy mieli Radę Miasta, która przegłosuje wszystko co będzie chciał nowy Burmistrz - bez względu na to kto to będzie. A tak prywatnie - stawiam na Pana Hałkę gdyż od lat widzę sposób zarządzania MOSiR-em. Jak dla mnie to Skuteczny fachowiec i niezawodny menadżer. Pozostali kandydaci - żaden nie ma takiego doświadczenia.
18 września 2018
+7
-18
160-189
~ Mieszkanka  do ~ ZDZICH   Fantazja Ciebie ponosi;) On jest za młody, aby tak go obrzucać błotem. Proszę pamiętać, że w internecie nie ma całkowitej anonimowości.
17 września 2018
+8
-3
b78-293
~ ZDZICH   CO TO JEST-PSL-WEDŁUG WIKIPEDI TO PRZEMALOWANI DAWNI KOMUNISTYCZNI -ZSL-.-ZSL- TO TOWARZYSZE -PZRR-ZBRODNICZEJ ORGANIZACJI KOMUNISTYCZNEJ.RAZEM DZIAŁALI RAZEM KRADLI RAZEM MORDOWALI.ZGADNIJCIE KTO STARTUJE W WYBORACH W ŁAŃCUCIE NA BURMISTRZA Z TEJ ZBRODNICZEJ ORGANIZACJI.KOMU TRZEBA PODPOWIEDZIEĆ?POZDRAWIAM MIESZKAŃCÓW PRZEDMOEŚCIA
17 września 2018
+4
-13
8a6-1df
~ pezdioch   moze jakas debata z kandydatami w nowo wyremontowanym mdk (fracu)
17 września 2018
+3
-4
ef0-9f0
~ J.   Mam nadzieję, że Pan Kumek wygra wybory i w końcu ktoś o zdrowych poglądach dokona zmian w naszym mieście, które od lat stoi w miejscu.
17 września 2018
+18
-17
421-f8f
~ sąsiad  do ~ Wyborca   buhahahahahahah buhhahahah - a mi ktoś mówił że kazdy człowiek ma mózg. A tu kurde taka niespodzianka buhahahhahah
16 września 2018
+5
-4
537-657
~ Empatyczna A  do ~ smutny   Podzielam Twoje zdanie. Bardzo przykre jest to, że w takim małym, katolickim miasteczku w ludziach jest tyle jadu. Taki swoisty dualizm, że ludzie mogą stać obok siebie w kościele, przekazywać znak pokoju i wracają do do domu hejtując siebie nawzajem. To odstrasza od polityki, chodzenia na wybory, takie wzajemne plucie na siebie. A pamiętajmy, że być może "cel uświęca środki" i walka o władze ma swoją specyfikę, tylko za jaką cenę? Podwójne standardy tzw. podwójna moralność prowadzi może do sukcesu, ale jest to droga na skróty i na dłuższą metę to wyczerpuje i nie buduje prawdziwego sukcesu opartego na szacunku społeczności lokalnej. Przy okazji w strefie przyjaznej pieszym może być zachowany ruch samochodowy i parkingi, można wprowadzić ograniczenia prędkości do 30 km/h. W takiej strefie priorytetem jest bezpieczeństwo pieszych i stworzenie przyjaznej wobec nich infrastruktury oraz zwiększenie miejsc zielonych (drzewa, krzewy, kwiaty). Pozdrawiam wszystkich kandydatów i ich sztaby.
16 września 2018
+17
-3
44d-e2f
~ Jarek   tanie obietnice, powiązania każdego kandydata z pewną grupą ludzi i ogólna bierność tej grupy utwierdza mnie żeby ne iść głosować
16 września 2018
+5
-9
637-c82
~ smutny   A moja refleksja jest taka, że za żadne pieniadze nie chciałbym być kandydatem do czegokolwiek w naszym mieście. Obawiam się, że wartościowi ludzie, choćby i chcieli coś tu dobrego zrobić to im się odechciewa jak poczytaja ile pomyj się na innych wylewa.
Jak pięknie byłoby gdyby tak dla odmiany powiedzieć coś dobrego o innym lub chociaż w sposób kulturalny formułować swoje wypowiedzi. Przecież nikt z Państwa zapewne nie chiałby być tak opluwany. Wiadomo mamy wszędzie pełno brudnych kampanii ale co stoi na przeszkodzie i wbrew naszym tradycjom zacząć kulturalna i pozbawioną obrażania innych, dyskusję. Przecież zapewne będą jakieś spotkania z kandydatami, każdy będzie mógł zapytać o wszystko co go interesuje, będzie mógł ocenić każdego kandydata.
Minimum epmati należy się każdemu, każdy jest tylko człowiekiem i każdy ma uczucia...to takie moje przemyslenia po przeczytaniu kilku dyskusjii na Lańcut gada...
16 września 2018
+17
-3
0f6-6da
~ Ewa  do ~ Mieszkanka   Co takiego nie jest prawdą z tego co napisano tu o panu Kumku?
15 września 2018
+6
-8
240-28e
~ Mieszkaniec   1. Czy jest Pan/Pani za budową na plantach miejskich fontanny z rzeźbą patrona miasta Michała Archanioła?
Pytanie zupełnie źle postawione - jestem za budową fontanny - niekoniecznie z taką figurą..... i jak odpowiedzieć? tak czy nie??? pierwszy raz słyszę w ogóle o takiej fontannie....
2. Czy zdaniem Pana/Pani w Łańcucie powinno powstawać więcej miejsc parkingowych?
Ciekawe kto odpowie, że nie.... kiedy krąży się po mieście za wolnym miejscem po 30 minut.....
3. Czy jest Pan/Pani za stworzeniem przestrzeni przyjaznej pieszym w obrębie rynku Łańcuta (ul. Rynek i ul. Farna)?
Hmmm - to chcę więcej miejsc parkingowych - czy strefę dla pieszych - czytaj zamknięcie Rynku dla pojazdów..... - jedno pytanie kłóci się z drugim.... myślę, że pytania są nie przemyślane i naprawdę szkoda pieniędzy na referendum, które nie ma sensu....
Mam nadzieję, że zapłacą za nie ci, co takie pytania proponują..... z własnej kieszeni!
15 września 2018
+15
-6
aaa-f71
~ kozak  do ~ sprzataczka   Ho, ho, ho! Czyli "wychodzi" 1350 zł na osobę? W niejednej rodzinie chcieli by mieć taki dochód na łebka!
15 września 2018
+5
-5
2f6-552
~ Młoda  do ~ kordian   W przypadku 2 tury słabszy kandydat dogada się z każdym z pozostałych za poparcie i stołek. Pytanie tylko czy ludzie nabiorą się drugi raz.
15 września 2018
+12
-2
c81-c7d
~ kordian   A moim skromnym zdaniem to wybory kandydatów na urząd będą pomiędzy dwoma ugrupowaniami: "Rafałem" a "Asią". Obaj kandydaci już startowali w poprzednich wyborach. Raczej by któryś z kandydatów przeszedł w I turze jest mało prawdopodobne lecz wykonalne, jednak gdy głosy rozbiją się na prawdopodobnie na 5 kandydatów to będzie dogrywka. Wiadomo, że który wprowadzi 8 radnych i więcej w mieście ten ma głos do obsady stołków w mieście. Ciekawy jesteśmy kogo obiorą stołki w mieście - na vice i dyrektorów, zapytamy na spotkaniu, teraz gdy na spotkanie wyborcze przychodzi z 15 osób to porażka. A kto niezdecydowanych przekona do siebie - bo na razie nie widzę jakiś planów i kierunków rozwoju poszczególnych dzielnic miasta. Który komitet ma więcej do zaoferowania niezdecydowanym? Jedno jest pewne - widzimy porażkę nie kandydatów a tutejszego pijaru pisu i dyr hali. A artykuł ten zatytułował bym "Rolnik szuka władzy". Prawda jest, że wśród władzy kandydat ten zawsze będzie kojarzony z PSL i tym garniturem drugim. W przypadku wygranej gdy u władzy i pieniędzy jest Pisuar to nie dostaniemy nic na rozwój, i to jest przygnębiające. Jedynym światłem rozwoju miasta i mieszkańców teraz jest Asia i komitet dla ziemi łańcuckiej. To jest fakt i środowiska inteligenckie miejskie to rozumieją. Przegrana tu pisu oznacza cieniutkie miejsce posła w dalszych wyborach. Kto inteligentny i rozumie sytuacje polityczna będzie za Joanną od projektów.
14 września 2018
+6
-13
160-189
~ Mieszkanka   Wszystkie ataki personalne wobec Rafała Kumka, to kłamstwa bajkopisarzy, którzy boją się utraty władzy. Podszyte lękiem i zawiścią komentarze, świadczą tylko o panice. Rafał Kumek ma siłę przebicia i potrafi dotrzeć do ludzi. Im więcej hałasu, tym w sumie dla niego lepiej.
14 września 2018
+16
-17
afb-ae1
~ Moher ze ...  do ~ Przemek   Chyba Straż Wiejska ;))
14 września 2018
+4
-1
969-55f
~ Przemek  do ~ mieszkanka   Miało być "Pan Kumek" -autokorekta niestety, ale chyba idzie się domyśleć o kogo chodzi. A swoją drogą co że Strażą Miejską u Pana Kumka. 4 lata temu był za powołaniem, czy teraz też za tak durny pomysłem obstaje?
14 września 2018
+3
-6
bbd-5cb
~ mieszkanka  do ~ sprzataczka   Z całym szacunkiem, ale nie rozumię leżej było Pani zarabiając "nieco ponad tysiąc" niż mając 1350 zł emerytury???
14 września 2018
+6
-5
bbd-5cb
~ mieszkanka  do ~ Przemek   A kto to Pan Kulek ?
14 września 2018
+6
-5
8a6-1df
~ pezdioch  do ~ MGM   jeśli tak to ma mega słaby pr i goscia od kampanii :]
14 września 2018
+5
-2
969-55f
~ Przemek  do ~ Przemek   Przepraszam - Miało być "z Panem Burym".
14 września 2018
+2
-6
969-55f
~ Przemek  do ~ Aldon   A to Pan Kulek nie jest z PSL tak jak to zaznaczyła 4 lata temu na ulotkach w 1 turze? Bo na necie było pełno jego zdjęć z Panem Budyń z różnych spotkań, w tym opłatkowych Podkarpackiego PSLu. Tak więc z tymi układami to ja bym się zastanowił.
Dwa kiedy referendum, bo przed wyborami to raczej już za późno. I jaka jego logika - więcej miejsc parkingowych w mieście a zarazem zamknięcie centrum miasta które stoi tymi miejscami. To co ludzi się z domów powywłaszcza, żeby nowe miejsca się znalazły. Kolejna sprawa - kto zapłaci za referendum. Bo te 1700 mieszkańców to jest dużo (nie zaprzeczam), ale daleko do 50% ludności miasta, a co za tym idzie demokratycznie, mniejszość nie może narzucać swojego zdania większości. Chyba, że coś się zmieniło ;)?
14 września 2018
+8
-11
2b6-c2b
~ MGM   Jakoś nikt tutaj nie wspomina o Pani Joannie Rupar - ponoć tez kandyduje tylko z bezpartyjnego komitetu. Znając ją, widząc jak pracuje i jak poświęca się miastu jestem jej wielkim zwolennikiem, siedzi cicho i pracuje z przeciwieństwie do innych kandydatów.
Jako mieszkaniec osiedla Maczka z całą stanowczością twierdzę, że Pan Rafał Kumek to karierowicz. Jego działalność w spółdzielni to kpina i tyle. Przyszedł wziął fajne pieniądze na wypłatę i tylko skłóca ludzi. Administrator z niego beznadziejny. Jak ma tak rządzić miastem jak spółdzielnia to będzie ruina a nie miasto. Ale i tak jest lepszy od Pilawy - pani od kosmetyków, dla miasta nie zrobiła nic, jej motto to lans i składanie kwiatków. Kandydat Hałka bardzo mało znany - chyba najsłabszy bo nawet pracownicy MOSIR nie chcą na niego głosować. Mówią, że jest kiepskim szefem nie dbającym o swoich pracowników. Dla tej ostatniej 2 to będzie szczytem szczęścia postawienie pomnika na plantach i obrona aktualnego układu.
14 września 2018
+14
-12
506-6e0
~ Aldon   Pilawa=pomnik Kaczyńskiego i straż miejska, Hałka=Pazdan. Kumek jest spoza układu i dlatego jest tak atakowany przez tych wszystkich usadzonych na stołkach. Należy przewietrzyć urząd
14 września 2018
+20
-11
b78-293
~ sprzataczka   proszę państwa jestem byłą sprżataczką ze spółdzielni mieszkaniowej zarabiałam nieco ponad tysiac zł viceprazes wysłał mnie na emyryture chciałam pracować dłużej bo emerytury mam 1350
nie mam za co żyć.Jestem samotna nie mam pieniędzy na lekarstwa
jem suchy chleb z margaryną .Nie ma litości dla biedoty .Bogaty nie zrozumie biednego.
14 września 2018
+9
-14
2f6-552
~ Młoda  do ~ koko   Referencie pikołku są problemy w mieście bo wynikają z Waszej opieszałości w mieście i powiecie. Przecinać wstęgi, lansować się na miejskich imprezach i pozować do zdjęć pierwszy lepszy potrafi. Widać referendum zburzy mit o Waszej wszechwiedzy o potrzebach mieszkańców.
14 września 2018
+16
-4
39b-f01
~ Marek  do ~ Wyborca   Szkoda,że nie liczy się z mieszkańcami spółdzielni. My już się na tym Panu poznaliśmy. MŁ nie dajcie się zmanipulować. Szkoda waszej energii i determinacji aby ułatwiać komuś takiemu dojście do władzy.
14 września 2018
+15
-12
8a6-1df
~ pezdioch   Wczoraj wieczorem rozmawiałem ze znajomymi i stwiedziliśmy ze faktycznie te pytania nie mają sensu wcale się nie zdziwie jak zaraz przeczytam ze refernedum jednak nie bedzie :]
14 września 2018
+12
-12
00d-ea9
~ koko   Bzdurne pytania referendalne. Bez referendum wiadomo, że brakuje w mieście miejsc parkingowych, a ograniczanie ich w centrum tylko pogłębi ich brak i stworzy jeszcze większy chaos komunikacyjny. Starsi ludzie muszą dojechać choćby do lekarzy w Hipokratesie, czy też do Kościoła. A fontanna to temat zastępczy.Tematów ważniejszych dla mieszkańców jest zdecydowanie więcej.Referendum Pana Kumka działacza PSL-u, który teraz tak ochoczo krytykuje innych kandydatów z komitetów partyjnych wpisuje się w brudną kampanię wyborczą. Ale niestety takich kandydatów jest dużo więcej, w zależności od koniunktury tacy oni wszyscy apolityczni. Nie mają swoich poglądów, ani sympatii politycznych. Pokażemy ich wszystkich na jakich listach się znajdują.
14 września 2018
+17
-17
448-5dc
~ Wyborca   Rafał Kumek ma najlepsze kompetencje do pełnienia funkcji gospodarza miasta. Tylko on na prawdę liczy się z mieszkańcami. Wykształcony, dynamiczny, doświadczony i otwarty na zmiany oraz dyskusje. Skoro teraz nie będąc burmistrzem robi tyle dobrego dla Łańcuta, to pokaże prawdziwą klasę na tym stanowisku. GŁOSUJEMY NA RAFAŁA !!!
14 września 2018
+18
-24
58b-ede
~ Asd  do ~ Paździoch   Zapytajcie R.K. o jego hektary :)
14 września 2018
+17
-14
2f6-552
~ Młoda  do ~ ZDZICH TRAKTORZYSTA   KRUSZYNO CHYBA MIAŁEŚ DUŻO POPRAWEK PODCZAS STUDIÓW NA PARTYJNEJ UCZELNI, SKORO MYŚLISZ ŻE ROK AKADEMICKI ZACZYNA SIĘ WE WRZEŚNIU. MICHAŁ MA WAKACJE, A TY PRACUJ NA SWOIM CIEPŁYM STOŁKU BO MIASTO BRUDNE I ZAROŚNIĘTE JEST,JAKHEJTEM SIĘ ZAJMUJESZ W CZASIE ROBOTY.
14 września 2018
+15
-6
d9a-4e1
~ Paździoch   O i odpalili z hejtem urzędnicy Miasta.
Pazdan działacz SLD były szef struktur powiatowych.
Gwizdak i Hałka działacz PO.
I to jest komitet Pazdana.
A Heniu kupił podobno kolejny dom na Lisa Kuli za kilkaset tysięcy złotych, a nie wspomnę o wielu działkach budowlanych.
Cała ekipa wystraszona straty "taboretów" :)
"Dziękujemy" wystarczy niszczenia miasta.....
14 września 2018
+32
-5
b78-293
~ ZDZICH TRAKTORZYSTA   jechałem kiedyś przez osiedle MACZKA traktorem urwałem półośke takie paskudne dzióry szczególnie za biedronką.Podobno w spółdzielni rządzi PSL A JA JESTEM ROLNIKIEM Z PRZEDMIEŚCIA.
FONTANNA NA WYSOKOŚCI.LUDZIE NIE MA WAŻNIEJSZYCH PROBLEMÓW W MIEŚCIE JAK FONTANNA.PANIE MAC CO PAN NA DZIEKANCE I PODPISY ZBIERA.GDZIE OJCIEC PASA NIE UŻYWA.POZDRAWIAM MIESZKAŃCÓW PRZEDMIEŚCIAI OKOLIC
14 września 2018
+6
-20
e63-df8
~ braun   Przepraszam R. Kumek ojciec sukcesu? Podobno "autorami" inicjatywy byli "Młodzi Łańcut" z panem Macem - pełnomocnikiem? - dla niewtajemniczonych "Młodzi Łańcut" to taka organizacja społeczna (tak o sobie piszą), która formalnie nie istnieje. Z góry było wiadome, że ktoś się do nich przyklei i na ich nieświadomych młodych plecach będzie promował. Zebrać 1700 podpisów to nie problem, stanowisko wiceprezesa spółdzielni daje duuuuuże możliwości, bo przecież podlegli pracowicy nie odmówią podpisu :), zależności też masa :), a i ulotki sprzątaczki mogą do skrzynek powrzucać, a pan wiceprezes w godzinach pracy spółdzielni kampanię wyborczą poprowadzi. Ludzie zejdźcie na ziemie i przejrzyjcie trochę na oczy!!!
14 września 2018
+19
-24
25b-1a3
~ XXX   Ciekawe jak teraz będą głosować radni z listy hańby, którzy wbrew woli mieszkańców okazali się sprzedawczykami i głosowali za pomnikiem na plantach. Pozwolę sobie ich ponownie wymienić:
ROBERT GRABOWSKI
MAREK NITKIEWICZ
JADWIGA KUŹNIAR
JOLANTA KLUZ - ZAWADZKA
SŁAWOMIR REJMAN
ADAM BIELECKI
WRZESŁAW ŻURAWSKI - największy orędownik pomnika
Mam nadzieje, ze czasy sprzedawczyków się skończyły i mieszkańcy im podziękują. Bo jak nie to Pilawa Krauz razem z tym Panem nikt Hałką i ich radnymi postawia pomnik na plantach, bo tak każe słuszna linia partii.
13 września 2018
+37
-8
62d-ae5
~ bażant   Vox populi!!!! głos ludu.Oto istota referendum.Jednym z ważniejszych elementów dobrego i efektywnego rządzenia miastem jest słuchanie i spełnianie potrzeb mieszkańców.Gratuluje ekipie Pana Kumka za wytrwałość i odwagę.Takiego burmistrza miasta potrzebujemy.!
13 września 2018
+20
-17
db9-0ca
~ bezpartyjny  do ~ mieszkanka   To trzeba było wyłożyć listy w wyznaczonych miejscach i niechby mieszkańcy sami z własnej nieprzymuszonej woli składali podpisy.
Poza tym ciekawy jestem kto zapłaci za referendum??Bo ja nie chcę żeby z moich podatków i z mojej bardzo ciężkiej pracy szły pieniądze na referendum.Mam nadzieję, że koszty pokryją ci którzy to organizują - z własnych pieniędzy.
13 września 2018
+22
-13
bbd-5cb
~ mieszkanka  do ~ bezpartyjny   Jeśli dla Ciebie 1700 podpisów to jest "coś tam" to proszę spróbuj sam i życzę powodzenia
13 września 2018
+20
-10
db9-0ca
~ bezpartyjny   Jak się naciska niektórych mieszkańców do podpisu - to zawsze coś się uzbiera.Więc z czego być tu dumnym????????
13 września 2018
+19
-26
82f-f7c
~ ok   No brawo. Grupa Pana Starosty z Vicestarościną (ta grupka co chodziła na rade miasta w sprawie budowy pomnika i dawała 30 tyś z rękawa) wraz z Grupa komitetu obecnego Burmistrza i sekretarza, mają teraz przed wyborami od 1700 mieszkańców Łańcuta "gest kozakiewicza". Wydaje mi się że będzie to tylko sztandarowa "chwała" tego komitetu. W Łańcucie na wybory idzie około 6 tyś. mieszkańców, jeszcze trochę trzeba jeszcze przekonać do siebie. Kto weźmie 3001 tyś głosów ten wygrywa.
13 września 2018
+27
-7
07b-b09
~ aserty   Tu nie chodzi nawet czy pytania są dobre czy złe. Tu chodzi o to, że ktoś w końcu chce zapytać mieszkańców czego chcą! Niby to normalne z punktu widzenia innych miast ale dla naszego Łańcuta to aż wyżyny. Mam nadzieję, że coś się w tym mieście zmieni na plus bo od paru lat Łańcut blednie.
13 września 2018
+26
-11
c8a-fe8
~ Ciekawy   Kumek choć nie wygląda to prawdziwa czerwono zielona skamielina.
13 września 2018
+11
-25
932-b02
~ maczek   Te pytania to śmiech na sali. Jaka jest alternatywa dla fontanny z aniołem, bo ja nie lubię aniołów? Fontanna jest pod MDK, za zamkiem, jest staw w parku i jakoś nie widzę tłumów piknikowiczów. I nagle na planty wylegną rodziny z koszykami i kocykami. A kto chce pomnika ten jest zły i zacofany i prawdopodobnie jest komunistą. Kto chce mniej miejsc parkingowych? Gratuluję pomysłowości rewelacyjne pytanie. I należałoby powiedzieć, ze strefa przyjazna pieszym to nic innego jak zamknięcie rynku dla samochodów. Miasto zakorkowane, ale i tak przecież już jest. Nie róbcie proszę wała z mieszkańców tego miasta i nie dzielcie ludzi na tych co chcą pomnika i na tych co chcą fontanny, bo to tylko polityczna manipulacja, zresztą całkiem udana, bo co niektórzy dadzą się za to pokroić.
13 września 2018
+20
-23
adc-298
~ Marecki   Super,brygada na miarę nowego burmiastrza i radnych.Popieram.
13 września 2018
+22
-20
554-05f
~ ja   Bez sensu, pytania z buta :/
Czy trzeba robić aż referendum, aby poznać odpowiedz mieszkańców na powyższe pytania? Jak dla mnie robienie tylko zamieszania, niepotrzebnie.
13 września 2018
+25
-19
8a6-1df
~ pezdioch   a rada moze te podpisy wywalić w kosz?
13 września 2018
+13
-7
160-189
~ Mieszkanka   Brawo;) To demokracja na najwyższym poziomie;)Rafał Kumek mnie przekonał;)Tyle osób chce tego referendum, tzn. ludzie chcą zmian;)
13 września 2018
+22
-19
bbd-5cb
~ mieszkanka   To , że aż tylu mieszkańców poparło referendum świadczyo tym , że interesują sie tym co się dzieje w Łańcucie i chcą uczestniczyć w podejmowaniu ważnych dla nas wszystkich decyzji. Brawo Panie Rafale to jest właściwe podejście !!!
13 września 2018
+23
-21
138-8ad
~ łancuczanka   Jeszcze raz geratulacje dla organizatorów. Najważniejsze aby to mieszkańcy decydowali o wyglądzie miasta i mieli szansę aby wyrazić swoje zdanie.
13 września 2018
+24
-16
0e8-4db
~ Filc Guma  do ~ Młoda   Szkoda że członkowie PSL nie wymyślili pytania - czy jesteś za tym aby czasem padał deszcz!
Najlepszym sposobem po 4 latach nicnierobienia jest Referendum!
Może mnie zobaczą.
13 września 2018
+26
-22
fa7-4fc
~ tegorocznywyborca   Brawo!!! Odwaga wyjścia do ludzi zawsze pozytywnie procentuje. Jest nadzieja na pozytywną zmianę :)
13 września 2018
+24
-11
dd6-87c
~ der   Z treści pytań można wnioskować ich, iż autorzy rozważają ograniczenie ruchu pojazdów w rynku i jego zakaz na ulicy Farnej.
Bo jak inaczej można rozumieć pytanie 3 przecież chodnik na Farnej ma szerokość kilku metrów.
13 września 2018
+13
-13
2f6-552
~ Młoda   Gratuluje organizatorom referendum;) To ludzie będą decydować! Tylko Rafał Kumek zadał sobie trud, aby umożliwić mieszkańcom decydowanie o przyszłości naszego miasta. Reszta tylko sztucznie się uśmiecha mówiąc o konsultacjach z mieszkańcami.
13 września 2018
+32
-25
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x