Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Nowa Rada Miasta Łańcuta
Tadeusz Pasieczny zdobył najwięcej głosów, II tura w Gminie Łańcut
Nowa Rada Powiatu Łańcuckiego
Kumek, Rupar, Rejman czy Szubart? [SONDA]
home > Start > Aktualności > Nauczyciele i rodzice na sesji
Rozmiar tekstu:
AAA
GMINA ŁAŃCUT
2019.01.29 07:38 | aktualizacja: 2019.01.29 07:56

Nauczyciele i rodzice na sesji

Na wczorajszą sesję rady gminy Łańcut przybyli przedstawiciele rady pedagogicznej oraz rodzice dzieci z Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Głuchowie.
Nauczyciele i rodzice na sesji
Nauczyciele i rodzice na sesji

Stoją murem za Panią Dyrektor

Nauczyciele i radni chcieli dowiedzieć się dlaczego zostało wszczęte postępowanie odwoławcze dyrektor Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Królowej w Głuchowie Marii Buk-Kalinowskiej. Jednak nie uzyskali odpowiedzi na zadawane przez ich pytania. Na miejscu nie był obecny radca prawny, który zajmuje się tą sprawą a wójt i wicewójt nie potrafili odpowiedzieć na zadawane pytania. Mówili, że dokumenty są w posiadaniu kancelarii prawnej.

Kiedy zostały złożone dokumenty

Radni chcieli dowiedzieć się kiedy zostało wszczęte postępowanie odwoławcze, jednak na te pytania również wicewójt i wójt nie chcieli odpowiedzieć. Na miejscu również nie było księgi podawczej. Radni chcieli uzyskać dokumenty jednak na wczorajszej sesji udało się jedynie ustalić, że dokumenty o wydanie opinii z kuratorium trafiły do kuratorium wczoraj oraz, że pełnomocnictwo dla prowadzonej kancelarii jest z datą wczorajszą tj 28.01.2019. Informacje o tym, że dokumenty zostały złożone do kuratorum uzyskała radna Barbara Czechowicz, która zadzwoniła do kuratorium.

Dokumenty obiecali dostarczyć na drugi dzień przewodniczącemu rady Pawłowi Dąbkowi.

Na wywiadówce zostanie sprawa wyjaśniona?

Wójt Jakub Czarnota zaproponował, że spotka się z nauczycielami i rodzicami. Termin jaki został ustalony to środowa wywiadówka w szkole w Głuchowie.

Sesja z dnia 28.01.2019 :

Red
REKLAMA
Oceń:
3 głosy
Nauczyciele i rodzice na sesji, 3.6667 out of 5 based on 3 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 26601

Wideo

Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (108)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
786-bb9
~ Pszczelarz  Wójt włożył głowę do ula, a wice wójt ten ul kopnął
29 stycznia 2019
+104
-12
4d8-15c
~ poranny kawosz  Brawa dla aktora z centrum kultury za wspomnienie Adamowicza, minutę ciszy, teatralne zawieszanie samogłosek i tem podobne próby rozładowania emocji.
To wszystko jednak na nic ponieważ Pani Dyrektor zawiadomiła przewodniczącego o popełnieniu przestępstwa (od 14 minuty nagrania). I to jest gwóźdź programu. Tego już cofnąć się nie da a przewodniczący w te biegi wysyłać powinien zawiadomienie do prokuratury. Żaden z wójtów nie podważył wersji Pani Dyrektor w sprawie szantażu czyli nie ma wątpliwości, że do szantażu doszło.
Skargi, stanowiska i cała reszta to dodatek. Zgłoszenie zmienia wszystko.
29 stycznia 2019
+58
-13
7ca-c9b
~ Grzesiek  Wojcie już Pan wie za co chcesz zwolnić dyrektorke czy dalej Pan szuka haków na nią
J
PS
Jak widzę głupi śmiech Pana i Pana zastępcę to mnie krew zalewa
29 stycznia 2019
+60
-19
Ostatnio dodane komentarze
cad-426
~ muzyk  do ~ Irena   tak jestem dosyć znanym muzykiem. a niestety Pani dyrektor patrzyła zawsze na mnie krzywo bo mam pasję.
5 lutego 2019
+5
-0
bf8-4bf
~ PIOTR   ot co - przestroga jak się kijkiem kogoś po łbie wali trzeba być przygotowanym, że zwrotnie obłuchem będzie zdzielony - a na poważnie Pan Wójt mówi że nie ma zastrzeżeń do pracy edukacyjnej i pedagogicznej pani Dyrektor to pytam po co pismo do kuratorium o odwołanie Pani Dyrektor - to co prawnik a co więcej wynajęta za publiczne pieniądze kancelaria nie wie że kuratorium jest od oceny merytorycznej pedagogicznej a nie od finansów???? refleksja przyszła a za nimi pisma do prokuratury i skarbówki.
WAŻNE - mija kilka miesięcy kuratorium dobrze ocenia dyrektorkę, prokuratura nie znajduje znamion przestępstwa, skarbówka ocenia, że nie ma znamion przestępstwa karno-skarbowego i nakazuje albo i nie zapłatę paru groszy mandatu IIIIIII i Pan wójt wychodzi na sesję i mówi że bardzo się cieszy że służby Państwa i Urzędu Gminy działając w interesie obywateli oczyściły Pani Dyrektor i będzie bardzo zadowolony mogąc dale współpracować z tak dobrymi ludźmi. I jedno ale gÓWienko kiedyś rzucone dalej sobie będzie latać i z tyłu głowy u niejednego pojawi się myśl a może jednak... i Do Władzy - najpierw pomyśl, sprawdź, wykorzystaj odstępne drogi a nade wszystko nie zastraszaj bo sama się możesz kiedyś przestraszyć i można się zacząć jąkać "JA SOBIE NA TO NIE POZWOLĘ"
3 lutego 2019
+3
-4
134-ab0
~ Irena  do ~ muzyk   Bidulka.Jesteś już sławna? To rzeczywiście Cię nie docenili. Trzeba ich wyzwalniać skoro nie poznali się Twym talencie!!!
2 lutego 2019
+4
-6
2f3-32f
~ smutne   Kochani Głuchowianie. Sami sobie takich "samorządowców" wybraliście. Smutne jest to, że młodzi ludzie, wychowani w Wolnej, Niepodległej i Katolickiej Polsce stosują metody czekisty Dzierżyńskiego, czyli szantaż, zastraszanie, donos......
Nie popisała się III RP przez te 30 lat.
2 lutego 2019
+4
-6
7b0-f7d
~ Ale  do ~ oseł   31 sierpnia 2019r.
31 stycznia 2019
+5
-0
201-ac2
~ oseł   wie ktoś kiedy jej się kadencja kończy ?
31 stycznia 2019
+4
-0
920-4f7
~ ZH   Niestety najwyzsze władze w tym Państwie ucza nas że można odwoływać wszystkich według własnego widzimisię i bez podstawy prawnej. Dlatego nie ma sie co dziwić że władza nizszych szczebli mysli ze moze działac podobnie.
30 stycznia 2019
+4
-4
470-850
~ LASUCH   SPRZYMIERZEŃCY BEDA NAGADYWAĆ NA CZARNOTE GŁUPOTY BO SIĘ WZIĄŁ W KOŃCU ZA TAKICH PRZEKRĘTÓ JAK DYREKTORKA GŁUCHOWSKIEJ SZKOŁY !? BRAWO! ŁOZA I KALINOWSKA TO JEDNA REKA I DLATEGIO WSZYSTKO BYŁO ZAMIATANE POD DYWAN ALE SIE SKONCZYŁO! I TERAZ WSZYSCY NA CZARNOTE BO BRUDY WYCIĄGNAŁ...I BARDZO DOBRZE BO W KONCU SIE SKOŃCZY TEN SYF!!!
30 stycznia 2019
+21
-15
Ten komentarz został oznaczony jako spam
15f-f38
~ Głuchów   A WIEC POWIEM O CO CHODZI NIBY Z"AFERA PIEROGOWA"- NIE O PIEROGI TUTAJ CHODZI...FAKT NIE DA SIE ZROBIC TAKIEJ ILOŚCI W 3 OSOBY. ZATEM CHODZI TU O TO ZE KUCHNIA ZAMAWIALA POSILKI KTÓRE MOZNA ZROBIC : GOLABKI, KROKIETY, KOPYTKA. SZLI NA LATWIZNE A TE RZECZY MOZNA ZROBIC I STAD WZIELA SIE AFERA Z BUDŻETEM!!!
I GADANIE ZE KTOS SIEDZI PO GODZINACH?!?! KLAMSTWO !!! PANI SZEFOWO NIECH PANI PRZESTANIE KLAMAC I LATAC PO MIESCIE W GODZINACH PRACY TYLKO ZA ROBOTE SIE BRAC!!!
A NA ZEBRANIU WIADOMO ZE PRZYJDA SAMI SPRZYMIERZENCY I BĘDĄ BRONIĆ DYREKTORKI...LUDZIE BEDA BALI SIE SPRZECIWIC BO MAJA DZIECI W SZKOLE I BEDA SIE BAC ZE TO NA NIC SIĘ ODBIJE.
ALE POMIMO ZE BEDZIECIE BRONIC TEJ MAFI I TAK WSZYSTKO WYSZLO...W KONCU!!!! UKRÓCIC WYCHODZENIE KUCHAREK O 12(A NIE BEDĄ ŚCIEMNIAĆ ZE SIEDZĄ PO GODZINACH..KŁAMSTWO!!!!)! ZMIENIĆ GODZINY WYDAWANIA POSIŁKÓW W PRZEDSZKOLU, ZMIENIC ZAKRES PRAC PANI INTENDENTKI KTORA TEZ POWIINA POMAGAC A NIE CZYTAC KOLOROWE GAZETY!!!!
30 stycznia 2019
+17
-6
4cc-ac8
~ kozak  do ~ wyluzujcie   Cyt. ".... zarówno ja, jak i grono pedagogiczne i rodzice...." Zaliczasz się do grona pedagogicznego czy do rodziców? Zresztą to mało istotne, skala błędów ortograficznych nie świadczy o Tobie najlepiej!
30 stycznia 2019
+1
-3
546-f57
~ muzyk  do ~ Ania   Popieram ja uczesczajac do tej szkoły nie byłam doceniana ,nawet nikt nie wiedział ze " potrafie tak ładnie śpiewać " bo osoby zarzadzające mieli swoich pupilków i ja do występów nie byłam dopuszczona .Teraz jestem dużo wyżej i dopiero by zrobili oczy jak się wyszkoliłam muzycznie.
30 stycznia 2019
+15
-3
e52-bb1
~ luk  do ~ Mieeeszkaniec   Oczywiście że nie wiem.
Ale wersja pana Wójta jest mało przekonująca.
Po co zastępca wójta był we środę u pani Dyrektor? Na kawie? Czy wysłuchać żalów, że sama coś tam zawaliła i chce zrezygnować.
I Ty w to chcesz wierzyć???
30 stycznia 2019
+16
-5
950-736
~ aaa  do ~ luk   " Jeszcze raz jednoznacznie wskazuję, iż nikt Pani Dyrektor nie zmuszał do rezygnacji ze stanowiska." buahaha w środę nikt nie zmuszał, a w piątek już twierdzili, że rozpoczęli procedurę odwoławczą hah Mogli by już idi*tów z siebie nie robić tym oświadczeniem. Porażka
30 stycznia 2019
+15
-5
052-174
~ sidddjd   P.ŁH człowiek od zadań specjalnych, doświadczenie i metody działania czerpał przez kilkanaście lat z autorytetu p.HP.
30 stycznia 2019
+7
-1
9a4-c31
~ Mieeeszkaniec  do ~ luk   Nie wiesz jak było, mieszkańcy gminy również nie, tutaj jest słowo przeciwko słowu
30 stycznia 2019
+6
-9
954-b62
~ luk   Oświadczenie pana Wójta (oczywiście po konsultacji z radcą prawnym):
http://www.gminalancut.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&submenu=21&menu=21&ref=1&dzialy=21&akcja=artykul&artykul=3024
Już całkiem inna wersja wydarzeń...
Pani Dyrektor chciała sama zrezygnować, by na drugi dzień oświadczyć, że nie rezygnuje ze stanowiska.
Trochę to podejrzane...
30 stycznia 2019
+15
-2
5fa-ff4
~ sss   Przyjmujemy jakieś zakłady ? Obstawiam, że wójt się nie pojawi,a tylko radca prawny ewentualnie wice odczyta od niego jakieś ogólnikowe pismo :)
30 stycznia 2019
+10
-5
316-37e
~ Mieeeszkaniec  do ~ BYŁY wyborca   Tak to prawda, na yt jest bardzo dużo wyświetleń ostatniej sesji, ale skąd wniosek, że Ci oglądali są przeciwni Panu Wójtowi? To, że większość tu komentujących to sympatycy starej władzy..nie oznacza, że całej Gminie się to nie podoba. Nie ma sensu podkręcać takiej nagonki na Nowego Wójta, bo nikt nie zna jeszcze wszystkich faktów, które miejmy nadzieję dziś ujrzą światło dzienne i wtedy będzie można zadecydować po której jest się stronie, pozdrawiam
30 stycznia 2019
+10
-6
ebf-d91
~ pezdioch   Do wszystkich: Kończmy na dziś z komentarzami a poczekajmy do tego sie wydarzy w głuchowie. Mam nadzieje ze ten komenatrz bedzie ostatni pod tym postem. PS. Pochodze z Łańcuta i jestem ciekaw jak się to zakończy w sumie mnustwo ludzi o tym mówi niezwiązanych z gmina lancut i głuchowem
30 stycznia 2019
+10
-0
8b9-2a2
~ mieszkaniec  do ~ Absolwent   Czyli nie są to tylko moje odczucia odnośnie tego w jakim kierunku od lat zmierza szkoła. Nie róbmy ze szkoły kościoła.
Inna sprawą, jest sposób działania Wójta ( przynajmniej z tego co dowiedzieliśmy sie z pisma Pani dyrektor).
Może dzisiaj Wójt pozwoli nam poznać swoją wersje, bo dotychczas jest baaardzo tajemniczy :)
30 stycznia 2019
+6
-1
d54-74a
~ akinom   A wie ktoś coś o nowym zastępcy dyrektora centrum kultury gminy, bo ponoć miało nie być takiego stanowiska?
30 stycznia 2019
+7
-2
01e-fb1
~ Absolwent  do ~ mieszkaniec   Niestety nie pamiętam kadencji pana Pondla, ale kilka lat temu kończyłem tę szkołę i okres mojej nauki to "epoka" pani Kalinowskiej. Może w szkole nie było źle bo obiady były, w miarę czysto i jakieś remonty były ale nic poza tym. Malutka sala gimnastyczna w porownaniu z innymi w naszej gminie nie dała nam wielkich możliwości rozwoju fizycznego czy odniesienia sukcesu w zawodach. To samo krzywe boisko szkolne w sąsiedztwie rzeki. Również zajęcia dydaktyczne to tylko minimum i nic poza to, co mieliśmy mieć przekazane. Niewielu nauczycieli potrafiło zainteresować przedmiotem, jedynie starsi nauczyciele jak pani polonistka czy pan od informatyki, ktorych najmilej wspominam. Ci młodsi nauczyciele często żalili się uczniom jak im źle i jaki to zawód nauczyciela ciężki, zamiast ten czas poświęcić na realizację programu nauczania. No cóż, życie jest ciężkie i mieli świadomość na co się piszą. Nie wiem jak to wygląda teraz, bo szkołę opuściłem w 2010 roku, ale wtedy to było tak że pani dyrektor musiała postawić na swoim i wszystko musiało być po jej myśli. Nie ważne czy to było słuszne czy niesłuszne. Nie można było dyskutować, negocjować. Pomimo tego była miłą i pomocną osobą, ale czasami mogła stanąć po stronie uczniów. Tak jak ktoś niżej pisał, w szkole było za dużo chodzenia do kościoła i za dużo przedstawienień. Wtedy jako uczeń cieszyłem się z tego, bo przepadały lekcje ale jak podrosłem zrozumiałem, że lepiej ten czas było spędzić na lekcji i nauczyć się czegoś nowego. Rozumiem, msza święta na poczatek, koniec roku szkolnego czy swieto patrona, ale wyjście do kościoła z okazji Trzech Króli czy spowiedzi parafialnej można było sobie oszczędzić. Lekcji było na tyle mało, że spokojnie uczniowie załatwili by to po lekcjach.
30 stycznia 2019
+14
-8
94b-30b
~ akinom  do ~ Damian   Niech wymienia kogo chce, tylko zgodnie z przepisami, a nie szantażem i straszeniem. Myślicle, że to jedyna sytuacja?...
30 stycznia 2019
+15
-3
36f-964
~ akinom  do ~ trr   Ja jeszcze z innej miejscowości naszej gminy i tu też to ludzi obchodzi.
30 stycznia 2019
+12
-2
2ed-ddb
~ Damian  do ~ trr   Kogo ma obchodzić tego obchodzi, większość rodziców chce po prostu dobra swoich dzieci i efektywnej ich edukacji, a czy dyrektorem szkoły będzie ten czy inny to sprawa drugorzędna. Dziś się wszystko wyjaśni i będziemy mądrzejsi. Przynajmniej mi się tak wydaje. A to że decyzja Wójta była taka a nie inną to nie uważam że to jego zachcianki i widzimisię. Ma on prawo kontrolować podlegające gminie instytycje i to robi. W końcu za to bierze pieniądze. Jeśli widzi nieprawidłowości ma prawo je skontrolować, poza tym nigdy nie dowiemy się jak to było podczas wizyty wicewójta bo jedni powiedzą A a drudzy B. Czekajmy na rozwój wydarzeń i wtedy wydajmy osąd
30 stycznia 2019
+14
-5
bb7-c44
~ lixes   Pan wójt Czarnota jeździ na gorących łyżwach po cienkim lodzie!
Panie Wójcie proszę się zachowywaćjak na WÓJTA przystało!
30 stycznia 2019
+18
-6
b20-356
~ trr  do ~ Damian   Rozmawiałem z 2-3 rodzicami stwierdzam, że większość ludzi to nie obchodzi... Ja rozmawiałem z osobą z Kosiny, jedną osobą z soniny, jedną z wysokiej i stwierdzam, że całą gminę to obchodzi.
30 stycznia 2019
+19
-2
d1a-289
~ Damian   byłem przedchwilą zawieść baciara do przedszkola i rozmawiałem z rodzicami i jakoś nie słyszałem słów obrony, większości ludzi to nie obchodzi, chcą po prostu żeby szkoła sie rozwijała
30 stycznia 2019
+10
-13
583-844
~ ja  do ~ Ola   Jako rodzic zgadzam się w 100%,mam identyczne spostrzeżenia.
30 stycznia 2019
+9
-3
df5-999
~ Ola   Szanowni Państwo, nie wiem czy oglądałam inne sesje niż Pani Ania, ale mnie nie dziwi postawa pracowników szkoły i Rodziców. Nie chodzi szanowna Pani o nowego przełożonego - chodzi o styl sprawowania władzy i prowadzenia zmian - a raczej jego brak. Wielokrotnie juz tutaj podnoszono ta kwestię - kłania się czytanie ze zrozumieniem - zmian można dokonywać, ba, należy ! Ale można to zrobić kulturalnie i zgodnie z prawem. Zarzuty jakie pani stawia są po prostu śmieszne. To nie pani dyrektor decyduje o remoncie placu zabaw czy hali sportowej - na takie cele pieniądze daje gmina. Podobnie jest z dodatkowymi godzinami, kółkami zainteresowań itp. Chyba, że uważa pani, że nauczyciele powinni to robić w swoim czasie prywatnym, za darmo - jeśli tak, to rzeczywiście, Pani Dyrektor wykazała się slabością nie zmuszając swoich pracowników do takiej działalności.
W sprawie osiągnięć... Niezmiernie zawsze dziwiło mnie podejście rodziców, którzy nie mogąc wyegzekwować od swoich dzieci podstawowych zasad kultury uważają jednoczeście, że nauczyciel dysponuje jakimiś nadprzyrodzonymi mocami, które sprawią, iż Jasiu nie potrafiący opanować tabliczki mnożenia, może zostać laureatem olimpiady matematycznej. Nie proszę Państwa - nauczyciele takich mocy nie mają, a jednocześnie głuchowskie "dobre" dzieci bez problemu radzą sobie w dobrych liceach i na studiach.
Łatwo jest zza ekranu komputera rozprawiać o rzeczach o których nie ma się pojęcia, a można po prostu przejść się do szkoły, porozmawiać z nauczycielem, dyrektorem i wyjaśnić wszelkie wątpliwości - jak choćby te - kto finansuje remonty pacówek.
30 stycznia 2019
+22
-8
2a4-1ea
~ Alojz  do ~ mieszkaniec   a jak nie będzie to co zrobisz ?
30 stycznia 2019
+0
-2
33e-3f5
~ mieszkaniec  do ~ Ania   Popieram w 100%.
Szkoła ma być w 100% świecka.
Za moich czasów i urzędowania dyrektora Pondla ( do którego ciagle mam niesamowity szacunek) szkoła odnosiła jednak sukcesy. Pamietam ucznów uczestniczących z sukcesami w olimpiadach, pamietam sukcesy sportowe ( tenis stołowy jest tego dobitnym rzykładem). Boisko sportowe oraz stół do tenisa stołowego był ogolnodostepny. Teraz w szkole nic nie wolno.
30 stycznia 2019
+15
-11
385-610
~ Obserwator   Witam, wiecie może czy nagranie z dzisiejszego spotkania w szkole będzie w późniejszym czasie wrzucone do sieci? Nie jestem pewien czy dam radę zjawić się tam, a chciałbym mieć możliwość obejrzenia tego co się tam będzie działo.
30 stycznia 2019
+14
-0
21a-b82
~ ada  do ~ Ania   Nasza szkoła nie potrzebuje zmiam.Zmian potrzebuje Wójt po to żeby powsadzać swoich kolesiów i żony kolesiów.I nie ma innych powodow tego zamieszania.Liczył że zastraszaniem wszystko załatwi szybko i dyskretnie.No niestety.Czasy stalinowskie dawno się skończyły.Zacytuje tu klasyka'dajcie mi człowieka a znajde na niego paragraf'Józef Stalin.To chyba mentor ideowy tych panow co śmią się tytułować wójtami.
30 stycznia 2019
+18
-13
cd6-66e
~ Mieszkaniec   Panie Wójcie, juz prawie 10 tys wyborców oglądało tą Pańska totalna kompromitacje... Słyszy Pan już z okna gabinetu piszczące koło pewnego budowlanego jednośladu które zbliża się do UG?
30 stycznia 2019
+25
-8
ca4-cb9
~ Sąsiad zza miedzy   Tak czytam te wasze komentarze i stwierdzam jedną rzecz. Prawie nikt (99%) nie rozumie istoty tego problemu. To, że zmiany są potrzebne jest jak najbardziej wskazane i tutaj rację ma Wójt. To, że poszanowanie dotychczasowej pracy każdemu się należy - szczególnie z takim stażem - każdy wie i tutaj rację ma Pani Dyrektor i jej obrońcy. Ale istotą tutaj nie jest to kto ma rację chodzi o sposób działania Wicewójta z tym prawnikiem -działających na zlecenie Wójta. Co to ma być ??? Tutaj Wójt z resztą MŁODYCH WILKÓW strzelił sobie w kolano. Jeżeli były niedociągnięcia zleca się kontrolę i czeka na wynik. Wówczas w zależności od wyniku podejmuje się decyzję. Drugim wyjściem było jednak poczekanie do sierpnia i nie wybranie Pani Dyrektor na kolejną kadencję. Oczywiście jest tutaj drugie dno, bowiem wiosną, na koniec roku szkolnego Dyrektor zawiera umowy na następny rok szkolny i w przypadku gdyby dotychczasowa Dyrektorka podpisywała takie angaże to jej ,,cała świta'' zostałaby na kolejny rok. Tutaj jestem po stronie Wójta ale tylko w przypadku tego, że chciał już. Najgorzej oceniam jednak w tym wszystkim Wicewójta - nawet gdy Wójt polecił mu tak działać to każdy szanujący się zarządca nigdy by tak nie postąpił. Później jeszcze jego teksty na radzie ,,po co Pan tu przyszedł'', odmowa udzielenia odpowiedzi - ŻENADA, która definitywnie dyskwalifikuje go do dalszego pełnienia zajmowanego stanowiska.
30 stycznia 2019
+25
-4
a5a-379
~ Ania   Dlaczego nikt obiektywnie nie uważa, że w ZS Głuchów potrzeba zmian? Ja nie mówię tutaj o tym rzekomym przekręcie, ale po prostu. Szkoła nie jest jakaś specjalnie dobrą czy wybitna. Nasi uczniowie w zawodach sportowych zajmują ostatnie miejsca, nie ma też wśród uczniów żadnego wybitnego muzyka, malarza czy poety. A to głównie świadczy o poziomie szkoły. Pomijając zaplecze techniczne typu nowe ogrzewanie czy remont kuchni, to też nie jest sukces bo to po prostu musi być odnowione bo szkoły mają takie wymogi i na to idą pieniądze z podatków. A co z boiskiem szkolnym, zawalającą się od wielu lat salą gimnastyczną, zardzewiałymi urządzeniami na placu zabaw? Też ciekawi mnie "sakralność" szkoły. Uczniowie przy pierwszym lepszym świecie idą do kościoła, zamiast się uczyć. A to przecież świecka placówka i dzieci nie podchodzą do tego na zasadzie wiary, tylko jak nieraz słyszę od moich "ale dziś było fajnie, poszliśmy do kościoła i nie było lekcji". Kolejnym minusem tej szkoły jest brak konkretnych zajęć pozalekcyjnych. Chciałabym żeby moje dzieci zostały przez szkołę wyuczone angielskiego czy matematyki tak jak powinny, a mimo to ja muszę posyłać ich na korepetycje za które płacę. Zamiast tego szkoła mogłaby zorganizować jakieś zajęcia uzupełniające, ale cóż - po co się wysilać. Najlepsze jest to oburzenie pracowników, dla mnie niezrozumiałe - będą mieć nowego przełożonego i przecież będą pracować tak samo jak dotychczas. Moim zdaniem w ogóle nie powinni się w to angażować, bo to nie ich sprawa. Zaciekawiłam się również wypowiedzią męża dyrektora szkoły. Hmm... ona kompletnie nic nie wnosi do całej tej sprawy, a strasznie wójta prezydentem RP czy ministrem to też nie ma miejscu. A jak oni nie pomogą to gdzie sprawa będzie mieć kontynuację? W Trybunale Praw Człowieka w Strasburu czy w Brukseli? Tak samo pani porównująca zainstniałą sytuację do tej z Rancza... Tylko przypomnę że w serialu za Lucy odpowiedziało się całe społeczeństwo a nie tylko podwładni i podstawieni znajomi podwładnych. No cóż, troszkę długo wyszło a teraz idę z dziećmi do szkoły i może od rodziców dowiem się coś nowego, bo tutaj sami obrońcy i zero rzeczowych opinii
30 stycznia 2019
+20
-22
21c-068
~ Joanna  do ~ teed   Konkretnie - pierogarnię miała teściowa Pani radnej M. z Kraczkowej. Prawdopodobnie już nie ma, bo zbankrutowała. Obecne działania (w zauroczeniu piękną kobietą) Wodza Aktywnej Gminy to taka zemsta.
30 stycznia 2019
+15
-5
8a0-bdc
~ teed  do ~ Janusz   Wszczęta kontrola została w poniedziałek na szybko, a Panowie odwiedzili Panią dyrektor w środę. Po środzie nie były wystosowane żadne dokumenty. Gdyby nie list Pani dyrektor podczas piątkowej sesji, nie wiedzielibyśmy w ogóle od co chodzi.
Rozpatrując i wyrażając opinie w tej sprawie pamiętajcie o kolejności wydarzeń.
30 stycznia 2019
+18
-3
ec6-6da
~ teed  do ~ songokuss   Z pierogami chodzi o to, że koleżanki wójta teściowa ma pierogarnie i szkoły nie chciały od niej brać, to się przyczepił czemu same nie lepią.
30 stycznia 2019
+14
-6
8cd-25b
~ Jerzy  do ~ Ania   Aniu - powinnaś już zmienić męża. Nowy będzie z nowymi pomysłami (w sprawach łóżkowych).Bo na myślenie to już za późno!
30 stycznia 2019
+8
-9
18f-90e
~ songokuss   Gonzo Z tym straszeniem PREZYDENTEM i ZIOBĄ to poszedł po bandzie. ps. O chu... chodzi z tymi pierogami czy ktoś to może wytłumaczyć
30 stycznia 2019
+7
-7
63f-5de
~ songokuss   o co chodzi za pierogi chcą ją wypier... bo nieogarniam
29 stycznia 2019
+11
-2
544-d86
~ bond   Gratulacje dla pana wójta. Chce pan być w mediach? udało się panu. Pana poprzednik na dobra aferę pracował wszystkie lata żeby praktycznie na końcu rządów wyszły fakty z "wiatrakami". A Pan rozbił bank: takie afery w ciągu kilku pierwszych miesięcy, a to dopiero początek Bardzo dobry start, nadaje się pan do polityki umie pan dobrze kłamać i nie odpowiadać na pytania.
29 stycznia 2019
+20
-6
314-660
~ Janusz  do ~ odpowiedź   Nie miałem okazji być w salach lekcyjnych. Korytarz jednak przypomina mi jednak salę kościelną :)
29 stycznia 2019
+14
-2
be6-70b
~ odpowiedź  do ~ Janusz   Zgadzam się z tobą, że wyniki kontroli będą ważne ale i tak nie wierzę, że pani dyrektor jest winna. Uczęszczałem do szkoły w Głuchowie i mam do ciebie pytanie byłeś kiedyś w kościele w którym na co dzień odbywają się lekcje fizyki, matematyki itp.?
A i jeszcze jedno uważasz, że to przez fototapetę czułeś się jak w kościele? Bo nie wiem czy wiesz ale Adam Małysz raczej księdzem nie jest :). Śp. Agata Mróz też nie była.
29 stycznia 2019
+11
-5
d09-389
~ Janusz  do ~ Alojz   Czy był szantaż tego nie wiemy.
Może to próba odwetu dyrektora na wszczętą kontrolę.
29 stycznia 2019
+11
-7
41c-1b6
~ Alojz  do ~ Janusz   ja zrozumiałem, że broniły ofiary szantażu.
I podczas tej sesji chciano się dowiedzieć co się tej osobie zarzuca.
Prawdopodobnie gdyby te osoby (rodzice, nauczyciele) otrzymały od wice "fakty na twarz" to by przeprosiły i wyszły. Ale żaden fakt się nie pojawił tylko dalsze niejasności.
I to było bardzo, bardzo niefortunne zachowanie ze trony władzy.
29 stycznia 2019
+17
-3
40f-c3c
~ Janusz   Pozwolę sobie napisać jeszcze jeden post.
Ba, ośmielę się nawet zadać pytanie.
Kogo osoby na poniedziałkowej sesji próbowali bronić i kogo będą bronić jutro: nauczycielki, wychowawcy, koleżanki, czy osoby piastującej stanowisko dyrektorskie w głuchowskiej szkole?
Trzeba obiektywnie na to spojrzeć. Można być wyjątkowym nauczycielem, społecznikiem, ale kiepskim dyrektorem.
Poczekajmy na wyniki kontroli, które chętnie poznam.
Spójrzcie proszę co się zmieniło przez 20 lat w szkole. Wg mnie niewiele. Jakoś nie słychać ( ja przynajmniej nie doszukałem się tego na stronie szkoły)o szczególnych osiągnięciach jej uczniów na polu naukowym ani sportowym.
Spójrzcie na plac zabaw dla dzieci - przecież na tych urządzeniach bawili się rodzice dzieci lub ich dziadkowie.
Raz byłem gościem tej szkoły i wchodząc na korytarz zastanawiałem się czy ja jestem w kościele czy w świeckiej instytucji.......

29 stycznia 2019
+17
-16
cb3-595
~ szkoła  do ~ śmieszek   Szkoła w Głuchowie jest jasnowidzem i już wie niby kogo mają zatrudnić. Zamiast uczyć to ploty rozsiewają.... a dziwią się dzieciom.
29 stycznia 2019
+17
-2
b18-c1d
~ kolino   napisze krótko jak ta nasza władza ma na wszystko odpowiedz nie rozmawiają bez swoich adwokatów zapytajcie ile kosztuje utrzymanie takich radców prawnych po co to robią bo wiedzą że będą takie konflikty i nie będą rozmawiać oni nie mają własnego zdania
29 stycznia 2019
+13
-5
a69-834
~ piotr   Panie Wójcie nigdy nie słyszałem takich słów który wypowiedział PAN zastępca w pana Towarzystwie jak taki człowiek może Pana reprezentować był PAN szanującyM sie sołtysem a będzie tytanic
29 stycznia 2019
+19
-4
528-089
~ lol   Może faktycznie nie ma co się jeszcze dziś nakręcać jutro po spotkaniu w szkole będzie na to czas!! Najbardziej mnie ciekawi czy świetnie wykształcony i super znający się na prawie finansowym się pojawi imienia i nazwiska nie wymienię bo RODO!!! Chociaż myślę, że każdy oglądający sesję wie o kogo chodzi :).
29 stycznia 2019
+11
-3
bf6-f29
~ tadzio   WYPOWIEDZ RADNEJ Z kraczkowej JEST poniżająca kto tego człowieka wybrał
29 stycznia 2019
+20
-5
f99-09c
~ pezdioch   Piątek już dwie bramy!!! Transmisja na TVP sport
29 stycznia 2019
+9
-0
f44-93e
~ BYŁY wyborca  do ~ marcin   Kolego pomyśl przez chwilę zanim zadasz takie pytanie... Wiesz, jak mogą się odbijać skoro są zajęci wizytowaniem dyrektorów w gminnych szkołach? :))
29 stycznia 2019
+3
-2
d4c-fa5
~ śmieszek   ciekawi mnie ilu faktycznie nauczycieli broni dyrektorke i ilu ma chrapkę na jej stanowisko hehehe bo na pewno nie jest tak że wszyscy nauczyciele i pracownicy stoją murem za przełożonym i na pewno ktoś z nich liczy na awans. w naszym sklepie zaczynają już padać potencjalne nazwiska. Jeszcze chwila i mieszkańcy będą obstawiać zakłady hehehe
A mówili że Głuchów to nudna wieś a tu sporo się dzieje
29 stycznia 2019
+9
-6
427-9fb
~ BYŁY wyborca   Szanowny Panie Wójcie, jestem przekonany że Pan to czyta.:))
Chciałbym napisać że czas się opamiętac ale niestety ten czas już w tym przypadku minął i juz jest na to za późno. Niech Pan popatrzy na liczbę wyświetleń sesji na YT - niecałe doba i 7,5 tysiąca. Niech Pan przypomni sobie ile osób na Pana zagłosowalo w wyborach... A czyżby to były osoby w tym z samym przedziale wiekowym które to teraz oglądają i które na Pana głosowały? :) w jaka to zmierza stronę, jak się Panu wydaje??
29 stycznia 2019
+23
-6
c2d-5be
~ Rico   PANIE Wójcie to co zaczęło się dziać to wymknęło się z Panu z pąd KONTROLI . JEST to nie wyobrażalne aby Pan POWTARZAŁ SŁOWA PANA zastępcy jak człowiek który nie ma swojego zdania .CZŁOWIEKU opanuj się bo nie to nam obiecywałeś .DOBRAŁEŚ SOBIE ZŁE TOWARZYSTWO KTÓRE CIE WYKORZYSTA liczylismy na CIEBIE
29 stycznia 2019
+22
-3
ea0-22b
~ marcin   Panie Wójcie Panie wice wójcie
jak to jest z tym wstawaniem do pracy rano ??
Czy wy też musicie się odbijać na urządzeniach
29 stycznia 2019
+13
-5
802-a15
~ obserwator  do ~ Janusz   W pełni popieram !! dajcie już spokój i nie nakręcajcie się. Poczekajcie na wyniki z kuratorium!
29 stycznia 2019
+7
-5
377-7db
~ Ania  do ~ mmm do Ania   Z wielką chęcią bym się jutro wypowiedziała i jak będzie możliwość to uczynię to. Obawiam się tylko że zostanę zjedzona przez komitet obrony dyrektora, bo powiem coś nie po ich myśli a moja opinia będzie neutralna. Bo takie przyjęłam stanowisko. Zawsze obie strony mają rację i na pewno rację ma Pan Czarnota jak i pani Kalinowska. Być może dyrektor powinna podać się do dymisji, ale np wójt powinien pozwolić jej zachować etat w szkole itp. Rozwiązań jest wiele, ale z tego co widzę czekają nas zmiany po kilkunastoletnim zastoju i to jest nieuniknione. Oby tylko nowi włodarze szkoły nie zaprzepaścili dziedzictwa dyrektor obecnej kadencji i nawiązali do jej sukcesów.
Natomiast Twoje porównanie macierzyństwa z pracą zawodową jest nie na miejscu ;)
Pozdrawiam i zapraszam jutro do szkoły, możemy się umówić i porozmawiać na ten temat. I jeszcze raz podkreślam, w tym konflikcie jestem póki co neutralna. Myślę że jutro moje stanowisko się zmieni, pytanie tylko która strona mnie przekona
29 stycznia 2019
+11
-6
b17-101
~ kuba  do ~ lol   Chyba czyta te posty bo na ostatniej sesji już się nie bawił ;)
progress
29 stycznia 2019
+13
-5
c4a-7cc
~ STAŚ   Ciekawe Czy ktoś zadzwoni po policje jutro ?
29 stycznia 2019
+18
-2
8ca-99e
~ mmm do Ania   nie rozumiem Twojego myślenia. Czy pracownika z długim stażem należy zwolnić bez względu na to jakim jest pracownikiem, to może Ciebie jako mamę też trzeba by odświeżyć dla dobra dzieci tak jak proponujesz żeby zrobić z kadrą szkoły? Czy Twój szacunek do dyrektorki i nauczycieli to wyraz ze słownika czy słowo, które ma znaczenie? Sama sobie zaprzeczasz. Ciekawa jestem czy jutro wystąpisz i zabierzesz głos. Powodzenia!
29 stycznia 2019
+20
-3
519-3b2
~ Ania   Przez wiele lat byłam związana z tą szkoła. Jako uczennica i obecnie jako matka uczniów tej szkoły. Wydaje mi się że próba zmiany dyrektora i odświeżenia kadry pedagogicznej może być dobrym zabiegiem, z uwagi chociażby na stałe podnoszenie poziomu placówki. Wiemy, że życie jest trudne i naszym dzieciom przyda się jak najwięcej wiedzy. Nie mówię ze obecna kadra nie jest w stanie przekazać tej wiedzy, bo oczywiście jest, ale zawsze może znaleźć się ktoś kto da od siebie jeszcze więcej. Tak samo dyrektor. Przyjdzie ktoś nowy, z nowymi pomysłami i na pewno głuchowska placówka odżyje.
Co do samego zebrania. Podziwiam solidarność nauczycieli i pracowników szkoły, ale ciekawi mnie opinia na ten temat rodziców uczniów tej szkoły. Chociażby in cognito, bo pewnie nikt nie chce podać swoich danych. Co drodzy rodzice sądzicie o tej sprawie? Słusznym jest poprzeć panią dyrektor czy pana Wójta i otworzyć się na zmiany dla dobra naszych pociech? Sama mam dylemat w tej kwestii, ale moim zdaniem trzeba zmian, chociaż szacunek do nauczycieli i pani dyrektor mam. Szkoda tylko, że na jutrzejszym spotkaniu nie będzie pani dyrektor bo chciałabym jej osobiście oraz wielu innych rodziców też, zadać pytania odnośnie tego wszystkiego. Natomiast jestem ciekawa, kto jutro będzie reprezentował dyrektorkę? Ktoś coś wie o tym? Pozdrawiam
29 stycznia 2019
+12
-13
b99-bd7
~ lol   Mnie też ciekawi co wójt jutro powie, czy w końcu się przygotuje czy jednak będzie wolał bawić się telefonem.
29 stycznia 2019
+16
-6
52b-445
~ wil  do ~ Olek   Na L4 idzie się z powodu choroby! To warto wiedzieć. Pytanie co to za choroba jest zupełnie nie na miejscu
29 stycznia 2019
+6
-3
b51-5a6
~ odpowiedź   Teraz na pewno trwa narada co jutro powiedzieć ludziom żeby się już nie czepiali i dali wójtowi wolną rękę...
29 stycznia 2019
+12
-6
22f-0ea
~ odpowiedź   Zgadzam się, że wójt ma prawo to skontrolować pracę pani dyrektor, ale na pewno nie ma prawa wysyłać do niej swoich pracowników w celach wszystkim wiadomych. Co prawda słyszałem tylko list pani dyrektor, wypowiedzi rodziców i nauczycieli. Nie znam sprawy w 100%, ale uważam, że po odpowiedziach wójta i wicewójta na obu sesjach każdy inteligenty człowiek może stwierdzić, że coś jest nie tak. Ich odpowiedzi świadczą o tym, że nie mają co zarzucić pani dyrektor bo przecież gdyby mieli poważne zarzuty na pewno mówili by o nich na sesjach żeby ludzie zobaczyli, że dyrektorka jest winna a jej odwołanie jest słuszne.
29 stycznia 2019
+18
-6
4d6-589
~ obserwator   A Pani Dyrektor jak i szanowne Grono Pedagogiczne z Głuchowa z innymi pracownikami szkoły też nie są w porządku. Nie mając wiedzy odnośnie stopnia awansu zawodowego oraz kwalifikacji konkretnej osoby, oczerniają ją i puszczają w obieg nieprawdziwe bzdury kto ma objąć stanowisko dyrektora w Głuchowie. Ciekaw jestem czy przynajmniej kogoś ze szkoły będzie stać na jedno słowo: PRZEPRASZAMY.
29 stycznia 2019
+12
-7
315-fd6
~ qwerty  do ~ Adam   Zagrywka taktyczna.Łatwiej będzie uzyskać odszkodowanie za zastraszenie.
BTW. Po co ma stawać z wójtem w oko w oko? Przecież wójt pokazał co ma do powiedzenia przez ostatnie dwie sesje, nawet "pisemna" nie napisał;)
29 stycznia 2019
+7
-5
28e-aa6
~ Adam   Mężowi pani dyrektor też pora wybrać się na chorobowe. Dziwna sprawa że pani dyrektor tak nagle się pochorowała po wizycie wicewójta i nie potrafi z honorem stanąć oko w oko na sesji z wójtem tylko pisać pisemka.
29 stycznia 2019
+14
-20
da1-330
~ qwerty   Władze po prostu zaczęli to od du*y strony, najpierw się załatwia wszystko pod względem prawnym, a na koncu zastrasza nie odwrotnie. Tyle lat mieć możliwość podpatrzenia i tak nie nauczyli się jak wymieniać ludzi na stanowiskach.
29 stycznia 2019
+5
-5
34f-971
~ qwerty  do ~ Xyz   W środę wice wojt zastrasza dyrektorke, w piątek jest afera, twierdzą że już rozpoczęli procedurę odwolawcza, w poniedziałek zostaje założony wniosek do kuratorium, ponadto wojt przedstawia pelnomocnictwo z data poniedziałkowa. Widzisz ta kolejność? Teraz rozumiesz o co jest afera?
29 stycznia 2019
+15
-6
4c5-35f
~ Xyz  do ~ Janusz   Dokładnie. Zostały wykryte zaniedbania i Wójt ma prawo to skontrolować. Nie rozumiem tej całej afery, tak jest wszedzie - czy w państwowych czy w prywatnych zakładach pracy. Chyba, że istnieje jeszcze szereg nieprawidłowości, o których opinia publiczna nie wie. Zachowuję tutaj bezstronność i poczekajmy na rozwój sytuacji. Jednak martwi mnie nie fakt, że pan Wójt nie był przygotowany a nieobecność pani Dyrektor tej szkoły, która powinna sama, w swoim imieniu się wypowiedzieć. Chciałbym poznać jej stanowisko, usłyszeć kilka słów od niej co ma do powiedzenia, a nie usłyszeć odczytywane przez pana Przewodniczącego oficjalne pisma. Drugą sprawą jest fakt, że pani Dyrektor przebywa na zwolnieniu lekarskim. No cóż, nie będę tego komentował...
29 stycznia 2019
+16
-15
bc7-48e
~ Janusz   Ja chyba czegoś nie rozumiem w całej dyskusji.
Czy Pani dyrektor została już odwołana? Jeśli nie, to o co ten cały szum?
Czy nie można skontrolować pracy dyrektora? Poczekajcie na wynik kontroli lub opinie Kuratorium i wtedy zainteresujcie się sprawą. Też przechodzę kontrole przełożonych i nie robię z tego takiej afery.
Nie dajmy ponieść się emocjom !!
29 stycznia 2019
+18
-12
905-3a6
~ Start   Bardzo mnie ciekawi co się jutro wydarzy na spotkaniu w Głuchowie. Ciekawe czy wójt będzie w końcu przygotowany czy nadal nie będzie umiał odpowiedzieć na pytania zadawane przez rodziców i nauczycieli. Po oglądnięciu tych dwóch sesji nie zdziwiłbym się gdyby jutro również tak było. Można powiedzieć, że dzięki panu wójtowi a w szczególności jego zastępcy gmina Łańcut stanie się "sławna" na całe województwo, a może nawet i na całą Polskę.
29 stycznia 2019
+17
-8
Ten komentarz został oznaczony jako spam
3c0-38b
~ waz   Transmisja z spotkania Wójta w Głuchowie w TV Łańcut
29 stycznia 2019
+25
-0
e94-6dc
~ xxy   :D Panie miernota - skoro pan zna doskonale pojecie socjotechniki, a widać to było przecież po kampanii pana i kolegi Michałka Maca, to powinien pan wiedzieć że takie zagrywki są dobre tylko na jeden raz :) od samego początku, od pierwszych kretynskich zagrywek w kampanii, życzę panu szybkiej dymisji ;D
29 stycznia 2019
+13
-8
d6f-62a
~ Edek  do ~ Nomi   ....święta racja z tymi radnymi. Dodatkowo niech klepną swojego wójta w potylice i niech mu wygarną, że tego nie da się obronić w żaden sposób - skoro jedna z radnych chce być neutralna to niech nie opowiada głupot tylko dawać kawę na ławę - dlaczego oskarżona Pasiecznego o zdefraudowanie 400tys zł i dyrektorka która źle zarządzała kwotą 6tys zł (śmiech)
29 stycznia 2019
+17
-4
b2e-6fc
~ Edek  do ~ Nomi   ....święta racja z tymi radnymi. Dodatkowo niech klepną swojego wójta w potylice i niech mu wygarną, że tego nie da się obronić w żaden sposób - skoro jedna z radnych chce być neutralna to niech nie opowiada głupot tylko dawać kawę na ławę - dlaczego oskarżona Pasiecznego o zdefraudowanie 400tys zł i dyrektora która źle zarządzała kwotą 6tys zł (śmiech)
29 stycznia 2019
+12
-3
2c4-ef3
~ prawnik   Nie można nic na Panią Dyrektor powiedzieć publicznie bo Was poda do sąd za oszczerstwa i zniesławienie a ponieważ a przecież o to chodzi żeby zagmatwać sprawy. Mądrzy ludzie trzymają język na wodzy a odpowiednie instytucje niech sprawę wyjaśnią tak żeby nikogo nie krzywdzić. Ludzie chcą bronic pani dyrektor ale jej szkodzą
29 stycznia 2019
+13
-21
35a-dca
~ nauczyciel   "koledzy" nauczyciele jednak za Pania Dyrektor? Czy nie wypadało nie isc?
29 stycznia 2019
+11
-6
27e-2da
~ gość  do ~ Xyz   obiektywnie: na sesji byli rodzice uczniów i pracownicy szkoły :) niech przyjda przeciwnicy Pani dyrektor i sie ujawnia jesli jest cos do powiedzenia .....
kazdy ma prawo uczestmiczyć w sesji
29 stycznia 2019
+28
-3
604-265
~ Ciekawa   Skąd my to znamy : sitea poczuje , krew dorżnąć watahy ...
29 stycznia 2019
+4
-7
dec-137
~ ciekawy   Wójt nie może się cofnąć , bo sitwa "poczuje krew" i będzie po nim. A co do tego, że sitwę trzeba tępić ale trzeba to robić z głową to całkowita racja.
29 stycznia 2019
+13
-17
28b-d4f
~ Xyz   Dlaczego nikt głośno nie powie o winach dyrektorki. Ludzie w Głuchowie wiedzą jaka ona jest i popierają do decyzje wójta. Przecież widać że broni ją tutaj jej klan nauczycielski oraz przyjaciółki sprzątaczki i kucharki. Dlaczego nikt głośno nie powie, że w szkole pracują kuzyni i kuzynki dyrektorki, mąż oraz szwagier, przyjaciółki z czasów młodości oraz rodzina byłego dyrektora tej szkoły. dlaczego dyrektor sama nie zabrała głosu na sesji tylko wysyła swoich podwładnych?
29 stycznia 2019
+22
-31
4fe-aab
~ olban   Panie wójcie proszę się nie poddawać, po to wybraliśmy nowego wójta z poza układu, aby otrząsnął wszystkimi układami w każdej
szkole i wymienił dyrektorów,20 lat bezkrólewia i braku kontroli
zrobiło swoje. Odwagi będzie ciężko.
29 stycznia 2019
+24
-39
822-586
~ leon   oglądając wczorajsze posiedzenie miałem wrażenie ,że kręcą kolejny film Barei, ale cóż taka nasza władza. Nie dziwi mnie również fakt , że nowa władza ma trudności w rządzeniu, przecież przez 20 poprzednich lat w urzędach potworzyły się spółdzielnie rodzinne pracowników, a taki układ rozwalić to trzeba będzie niezłego czarodzieja
29 stycznia 2019
+23
-8
52c-dc2
~ kmita  do ~ Zainteresowany   Ty jestes zatroskany wrazliwością dzieci, aby nie usłyszały czegoś złego o Dyrektorce, ale te same dzieci widziały jak mataczy i kłamie pan wójt na temat dziennika podawczego i wysyłanych pism. Tu widziały jak uczciwy człowiek na urzędzie jest arogancki, kłamie nie odpowiada na bytania i wogóle jest nie przygotowany. A zarzuty dla dyrektorki są w sferze domniemań, a tu widziały konkretną patologie. I o tym pomyśl a nie podlizuj sie wójtom
29 stycznia 2019
+26
-6
7ca-c9b
~ Grzesiek   Wojcie już Pan wie za co chcesz zwolnić dyrektorke czy dalej Pan szuka haków na nią
J
PS
Jak widzę głupi śmiech Pana i Pana zastępcę to mnie krew zalewa
29 stycznia 2019
+60
-19
58b-a0f
~ Nomi   Mam wielką prośbę do pań radnych jak przedstawianie nie mówcie źe jesteście z Kraczkowej
29 stycznia 2019
+22
-6
579-533
~ Olek   Nikt nie odpowiedział na pytanie czemu dyrektorka uciekła na L4, czyżby nagle pogorszył jej sie stan zdrowia albo serduszko boli że stresu?
29 stycznia 2019
+18
-25
786-bb9
~ Pszczelarz   Wójt włożył głowę do ula, a wice wójt ten ul kopnął
29 stycznia 2019
+104
-12
765-79e
~ głos rozsadku  do ~ wyluzujcie   Opinia Kuratorium to jedynie wymóg formalny. Jej treść może być marginalna - z uwagi na zakres kompetencji organu. Ta opinia nie wyjaśni kwestii dyscypliny finansowej czy przekrętów
29 stycznia 2019
+13
-1
431-e12
~ Stanisław   Może za starego wójta był bałagan, a Pan Czarnota teraz sprząta ten bałagan.
Nie wysuwajmy pochopnych wniosków, zmiany w urzędzie są potrzebne tak samo na niektórych stołkach dyrektorskich.
Jeżeli jednak okaże się prawdą że ten pachołek zastępca wójta uprawia wolną amerykankę jak opisała to Pani dyrektor szkoły to już powinien siedzieć pod urzędem i żebrać na chleb!
29 stycznia 2019
+25
-17
003-366
~ Vladzia   Głosowałem na nowego wójta.
Zmiany w gminie mi się podobają, zwłaszcza elektroniczny rejestr wejść i wyjść pracowników. Chociaż i tak będą mieli wy***ane na ten rejestr, bo będą mówili, że idą na miasto służbowo!
Co do odwołania Pani dyrektor, to jeśli faktycznie wice wójt tak zrobił, to powinien zostać sam zwolniony.
Do Wójta Czarnoty, dobrze, że robisz porządki, ale trzeba to robić z głową.
29 stycznia 2019
+31
-9
Ten komentarz został oznaczony jako spam
513-339
~ al  do ~ wyluzujcie   Pisze Pani/Pan słusznie jest tylko jedno ale, czy wójt nie powinien przed wszczęciem procedur dyscyplinarnych posiadać twarde dowody i je przedstawić?
29 stycznia 2019
+23
-2
abd-bcb
~ Głuchów   W tej szkole rządzi klan tej kucharki co zabierala glos, poczawszy od: synowej, siostrzenicy, szwagra, kuzynki meza i siostra synowej z innej gminy...przypadek? Nie sądzę! Pani dyrektor I ta "mafia" dobrze się dogadują.
29 stycznia 2019
+31
-16
913-b93
~ Zainteresowany   Nic nie dzieje się bez powodu. To że rodzice i nauczyciele nie dostali odpowiedzi...a może dlatego że gdyby cała sprawa ujrzała światło dzienne pani dyrektor nie miałaby życia.
Trzeba robić porządek A nie bronić za przekręty.
Dziękuję.
29 stycznia 2019
+16
-18
4d8-15c
~ poranny kawosz   Brawa dla aktora z centrum kultury za wspomnienie Adamowicza, minutę ciszy, teatralne zawieszanie samogłosek i tem podobne próby rozładowania emocji.
To wszystko jednak na nic ponieważ Pani Dyrektor zawiadomiła przewodniczącego o popełnieniu przestępstwa (od 14 minuty nagrania). I to jest gwóźdź programu. Tego już cofnąć się nie da a przewodniczący w te biegi wysyłać powinien zawiadomienie do prokuratury. Żaden z wójtów nie podważył wersji Pani Dyrektor w sprawie szantażu czyli nie ma wątpliwości, że do szantażu doszło.
Skargi, stanowiska i cała reszta to dodatek. Zgłoszenie zmienia wszystko.
29 stycznia 2019
+58
-13
9ee-b13
~ Łukasz   Jak widać panowie wójt i wice wójt bardzo boją się w mediach o tym co się pisze. Dopiero co na faceboku pojawiła się opinia pod postem o wyborze wice wójta na profilu Gminy Łańcut i po chwili została usunięta. Chciałem Panów zapewnić, że są robiony print screeny i wszystkie takie działania będą publikowanie w sieci z podwójną siłą. Nie wygracie w tej sprawie!
29 stycznia 2019
+37
-7
989-90f
~ wyluzujcie   Moim zdaniem Pani Maria Buk- Kalinowska nie zrobiła nic, za co mogłaby zostać odwołana, natomiast zarówno ja, jak i grono pedagogiczne i rodzice tak na prawdę nie wiedzą co do zarzucenia Pani Dyrektor mają włodarze naszej gminy. Nie róbcie sztucznej nagonki na wójta. Jeśli rzeczywiście okaże się że pan wójt nie miał racji, to wtedy można będzie mieć do niego pretensje. A co jeśli okaże się, że Pani Dyrektor popełniła więcej błędów, które według kuratorium są nie dopuszczalne? Wtedy wszyscy, którzy teraz wieszają psy na wójcie powinni go przeprosić. Na koniec jeszcze raz powtórzę (bo już widzę te łapki w dół, że niby bronię wójta). Myślę że PANI DYREKTOR JEST NIEWINNA i jeśli tak jest rzeczywiście, to należą Jej się przeprosiny (chociaż żadne przeprosiny nie wymarzą tego, co się stało). Poczekajmy na opinię kuratorium. Wtedy będziemy mogli wydawać merytoryczne opinie.
29 stycznia 2019
+22
-3
31c-017
~ Pracownik   Pracownicy oświaty najmniej zarabiający dziękują panu za obiecane podwyżki bo nasze zasadnicze wynagrodzenie z dniem
1 stycznia jest niższe więcej niż 150 zł od najniższego wynagrodzenia , ale rozumiem po pańskich decyzjach trzeba płacić dwóm dyrektorom staremu który był niebezpieczny i trzeba go było natychmiast odsunać oraz nowemu . Oczywiscie bez zastępcy dyrektora kultury też sie nie mozemy obejść ijeszcze jedno udało się panu źe Panie kucharki w opini mieszkańców to nieroby
29 stycznia 2019
+28
-9
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x