Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wkrótce otwarcie tunelu w Łańcucie
Wypadek, 3 ranne osoby
Marzena W. została odnaleziona [Aktualizacja]
Tymczasowa organizacja ruchu
home > Start > Aktualności > Apel o łącznik
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2019.02.05 15:34 | aktualizacja: 2019.02.07 09:36

Apel o łącznik

Radni Rady Miasta Łańcuta wystosowali wczoraj apel w sprawie budowy łącznika autostrady A4 z drogą krajową nr 94. Marszałek w 2018 roku wstrzymał jego budowę.
Apel o łącznik
Apel o łącznik

Jedną z przyczyn wstrzymania budowy łącznika był protest niektórych mieszkańców

-Na spotkaniach były przedstawiane różne koncepcje łącznika. Koncepcja, która w tej chwili jest opracowana to ona najmniej ingerowała ze wszystkich koncepcji w zabudowania[...] W tamtym roku pozwoliłem sobie zwołać wspólne posiedzenie komisji na temat drogi krajowej 94 i łącznika.[...] Powodem zawieszenia postępowania w sprawie łącznika, jak zostało nam podane, był protest mieszkańców. Tym protestem było pismo, przez nie wiem ile osób podpisane ale m.in przez Monikę Roman (radna powiatu). Według mnie to właśnie ten powód marszałek wykorzystał do zawieszenia tego postępowania - mówił na wczorajszej sesji radny Andrzej Barnat

Apel Radnych Miasta Łańcuta o wznowienie budowy łącznika

"Jako reprezentanci Mieszkańców Łańcuta zwracamy się z apelem o wznowienie prac związanych z budową łącznika autostrady A4 z drogą krajową nr 94. Podobnie jak Rada Powiatu Łańcuckiego chcemy wyrazić powszechne społeczne poparcie, z jakim spotyka się idea budowy łącznika.

Obecne skomunikowanie węzła autostradowego "Łańcut" z DK94 odbywa się poprzez pełniące funkcję dróg wewnętrznych Łańcuta ul. : Podzwierzyniec, Sikorskiego i Kościuszki. Brak łącznika skutkuje wzmożonym ruchem na drogach dojazdowych, a nawet blokowaniem zjazdu z autostrady. Ponadto Mieszkańcy osiedla Podzwierzyniec i osiedla Wschód odczuwają konsekwencje ciągłego hałasu i zanieczyszczenia powietrza. Warto zaznaczyć, że w skali roku przejeżdża tymi ulicami ponad 5 mln pojazdów.

Budowa łącznika w znaczny sposób przydałaby się do usprawnienia komunikacji Województwa Podkarpackiego, szczególnie w obrębie powiatów łańcuckiego i przeworskiego. W związku z powyższym Rada Miasta Łańcuta zwraca się z prośbą o wznowienie postępowania administracyjnego prowadzonego przez Wojewodę Podkarpackiego dotyczącego wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. “Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik-Leżajsk-Łańcut-Szklary w m. Łańcut i Wola Dalsza wraz z budową i przebudowa niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych". w ramach zadania pn. "Budowa DW 877 - łącznik pomiędzy autostradą A4 i DK 94"

Podobny apel wystosowała na ostatniej sesji Rada Powiatu.

Adresatami apelu są m.in Minister Inwestycji i Rozwoju, Minister Infrastruktury, Parlamentarzyści RP, Wojewoda Podkarpacki, GDDKiA Oddział w Rzeszowie, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego

Red
REKLAMA
Oceń:
0 głosów
Apel o łącznik, 0 out of 5 based on 0 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 12368
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (44)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
ef8-f6b
~ power  w Łańcucie nie da się: wybudować obwodnicy (tej z prawdziwego zdarzenia), wybudować wiaduktu nad torami, wybudować łącznika do autostrady. Za to dało się: zburzyć browar, zburzyć mleczarnię, zamknąć Polmos, ale i.... zbudować kościół. Tak, to tylko Łańcut, wiem.
5 lutego 2019
+55
-7
172-30f
~ Kierowca lokalny  Nie może jedna radna blokować tak ważnej dla mieszkańców inwestycji opowiadając głupoty jakoby łącznik spowodował zwiększony ruch pojazdów na ulicach Kościuszki,Sikorskiego i Podzwierzyniec Starszym Osobom którzy podpisali się pod jej protestem.Pozdrawiam wszystkie myślące OSOBY.
5 lutego 2019
+48
-5
7d5-194
~ mix  Wszystko wiadomo - radna!!! Podziękujmy jej !!!
5 lutego 2019
+46
-6
Ostatnio dodane komentarze
Maro_m   Łącznik jak najbardziej tak ale w odpowiednim miejscu ale nie pośrodku nowego osiedla. Jakby wam budowali droge pod nosem tez byście protestowali. Dlaczego nie mozecie zrozumiec, i kierowcy i niektorzy radni, ze my mieszkańcy spokojnego i cichego osiedla nie chcemy tak ruchliwej drogi za płotami nowo budowanych domów. Zróbcie dojazd zdala od zabudowań a protestów nie bedzie. A ci co tak jęczą to sami powinni posiedzieć na skrzyzowaniu to by zobaczyli jakie to przyjemne mieć wielki halas przez 24 godziny na dobe za oknem. Nie piszcie wiec takich bzdur.
16 marca 2019
+2
-6
c71-930
~ Mariusz   W pierwszej kolejności wybudować wiadukt lub tunel pod torami, planowana jest strefa na polnej więc najekonomiczniej byłoby wybudować to na przejeździe na Kontach a za zaoszczędzone pieniądze zaprojektować drogę w wzdłuż torów łączącą te dwie strefy i podzwierzyniec.
8 lutego 2019
+8
-8
f15-592
~ mundi   Pani radna dostanie swoje podziękowania podczas następnych wyborów. Jak można być tak zacofanym i wysuwać tak bzdurne argumenty sprzeciwu...rozpacz
8 lutego 2019
+25
-4
f63-54b
~ ja   Nie jeden a dwa łączniki są potrzebne , poza tym omawianym powinien powstać jeszcze łącznik przez Krzemienicę i oba te łączniki powinny utworzyć OBWODNICE PÓŁNOCNĄ ŁAŃCUTA Marnowanie pieniędzy na modernizację drogi lokalnej nazywanej na siłe obwodnicą to dopiero jest głupota !!!
7 lutego 2019
+17
-5
2a0-3fd
~ Mirek   Należy postawić Panią Roman i jej rodzinę na skrzyżowaniu przy Podzwierzyńcu przez cały dzień i niech wdycha zdrowe wyziewy stojących i jadących samochodów osobowych. To samo należy zrobić z Marszałkiem Województwa i jego rodziną. Momentalnie znajdą ochotę do opracowania koncepcji budowy łącznika.
To co się dzieje na linii Trześnik - Autostrada to jest karkołomność. Łańcut będzie lada moment jedynym miastem powiatowym w Polsce z dostępem do autostrady, ale bez wybudowanego łącznika!!! A dziury na drodze są coraz większe. Koszty naprawy spadną na mieszkańców: podrożeje woda, ścieki, śmieci i czynsze. Czekajmy dalej. Może Romanowa coś wymyśli?
7 lutego 2019
+29
-5
cbc-312
~ gość   ksiądz Kocur pewnie by pomógł z tym łącznikiem ale się obraził bo PiS przegrał w Łańcucie :)
7 lutego 2019
+8
-4
48a-f91
~ michal  do ~ lin   tylko idiota mógłby pomyslec o tym aby łącznik puscić miedzy kosina a głuchowem... takim pomysłom mówimy zdecydowanie NIE
7 lutego 2019
+14
-7
f66-7c8
~ kozak  do ~ lin   Masz rację! Po co robić łącznik w tym miejscu skoro kilkanaście kilometrów dalej jest łącznik z autostradą w Przeworsku?!!!
6 lutego 2019
+6
-14
0e2-aa8
~ asd  do ~ Ja   Wszystkie miasta, które mają już obwodnice i łączniki to mają to załatwione przez swoich... Posłów! Z naszego terenu jest niestety Poseł, którego siła przebicia jest jak widać żadna ale o dziwo poparcie wśród głosujących ma. Jakim cudem nie wiem ale tym właśnie cudem tylko Łańcut nie ma ani obwodnicy,ani łącznika, ani tunelu.
6 lutego 2019
+22
-4
feb-c34
~ Zaq  do ~ lin   Każdy kto choć raz stał w 5 kilometrowym korku od ronda do przejazdu kolejowego..
6 lutego 2019
+4
-2
102-1ee
~ lin   Łącznik usytuowany pomiedzy Głuchowwem i Kosiną to szalony, zupełnie bezsensowny pomysł! Kto jadący do Łańcuta dołoży ok 10-15 km drogi, kiedy możę dojechać ulicą Podzwierzyniec.
6 lutego 2019
+21
-16
045-392
~ Ja   W Łańcucie nic się nie da zrobić.W Przeworsku już łącznik z autostradą mają praktycznie na ukończeniu.
6 lutego 2019
+14
-1
354-0b9
~ mieszkaniec   łącznik powinien powstać tak jak wiadukt, lub tunel, ale w Łańcucie wszystko jest w sferze projektów. Później okazuje się,że żeby było taniej to zrobimy go blisko miasta, domów nie wykupimy (niech okoliczni mieszkańcy żyją na ulicy), sieci energetycznej taż nie można przesunąć z tego samego powodu, ekrany tylko przy rondzie (jw) więc można powiedzieć jest tylko ta różnica, że inni mają problem. Obwodnica na DK 94 to najlepszy przykład sposobu myślenia. Potrzeba trochę szerszego spojrzenia na komunikację Łańcucie
6 lutego 2019
+9
-3
5b2-ae5
~ Emil Kowalski   I jeśli już jest na tapecie kwestia dróg to uważam, że Pan Burmistrz Kumek, który wygląda na rozgarniętego człowieka powinien wystąpić z propozycją zmiany przebiegu Drogi Wojewódzkiej 881. Bo to jednak kuriozum, że droga o takiej kategorii ruchu przebiega przez sam środek miasta. Nowy przebieg DW881 można zaplanować przez ulice: Cetnarskiego, Piłsudskiego i 3Maja (z przystosowaniem 3 maja do ruchu dwustronnego na całym odciunku). Oczywiście można zorganizować przebieg bardziej na około.
6 lutego 2019
+8
-7
c2d-2bc
~ Emil Kowalski  do ~ asd   Starać się o dofinansowanie rządowe (obietnice są) i zrobić drogę powiatową z finansowaniem Łańcuta, Gm. Łańcut no i Starostwa oczywiście. Na pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego to nie ma co liczyć. W tej kadencji kasa będzie szła w mieleckie, kolbuszowskie no i na Przemyśl.
6 lutego 2019
+4
-5
d92-0a7
~ asd  do ~ Emil Kowalski   ponad około milonów :D powiat i miasto a i gmina tego nie udzwigną ale mogliby sie dolozyc przynajmniej po milonie
6 lutego 2019
+8
-4
03b-642
~ kozak  do ~ Stachu   Trza było "dziękować" przy urnie wyborczej a nie teraz żeś się ocknął!
6 lutego 2019
+4
-4
577-c2f
~ oliwkowy kogut  do ~ Wiesvageniarz   debili takich jak ty, ci u nas nie brakuje, oj nie brakuje
6 lutego 2019
+4
-1
ef0-e68
~ Emil Kowalski   Jaki jest koszt budowy tego łącznika? Może niech to zadanie zrealizuje Powiat Łańcucki (przy dofinansowaniu M.Łańcuta) (niech to starostwo w końcu się do czegoś przyda). Na Sejmik nie ma co liczyć. Przez K.Gołojucha Powiat Łańcucki nawet nie ma w sejmiku swojego reprezentanta.
6 lutego 2019
+13
-4
a3e-49b
~ asd  do ~ rety   ktoś nie rozumie słowa inwestor...brawo TY...każda droga niewazne jaka ma inwestora tu łacznik np inwestorem jest urzad marszałkowski
6 lutego 2019
+10
-1
8c0-2dd
~ aaa  do ~ janek   janek, zrozum dziecko, tego nie załatwia się przy flaszce, twoja ukochana komuna minęła
6 lutego 2019
+3
-2
ad9-d8f
~ rety  do ~ p!.ch   inwestorów na realizację drogi publicznej? zmień leki
6 lutego 2019
+1
-5
fb8-d17
~ asd  do ~ obserwator   ale głupi pomysł czyliz tego co prubujesz wytłumaczyc cztery pasy w głuchowie są jak sie skreca na dębine i tam ten łacznik miał by byc?! Serio????? Koszt ogromny prawdopodbnie mnustwo domów do wyburzenia. Moim zdaniem kretyński pomysł
6 lutego 2019
+13
-3
acf-c31
~ rozsądny  do ~ ciekawy   Ogarnij się człowieku! Owczem, ruch się przeniesie, ale chyba o to chodzi żeby wyprowadzić samochody z Podzwierzyńca w miejsce gdzie jest 3 domy ma krzyż. Czy wybudowanie za Głuchowem zmniejszy ruch na łączniku albo będzie mniej uciążliwy dla mieszkańców w sąsiedztwie których będzie przebiegał? No chyba, że chodzi o to żeby był uciążliwy innym a nie tym. Co do szerokości to mogę się zgodzić, że docelowo pewnie przydałoby się 4 pasy, ale nawet 2 załatwią na razie problem. Co to za różnica dla Soniny czy łącznik będzie przed czy za Głuchowem?
6 lutego 2019
+10
-5
a14-9d4
~ ciekawy   Budowanie łącznika w miejscu, w którym jest projektowany to nie jest dobry pomysł. Na łączniku można spodziewać się dużego ruchu. To nie będzie droga, która przejedzie kilka pojazdów.Projektowany łącznik jest dość wąski i niewiele odciąży ul. Podzwierzyniec a spowoduje dużą uciążliwość dla mieszkańców w jego okolicach. Wzrośnie ruch przez Soninę, gdzie droga jest co prawda nowa ale niezbyt szeroka. Pomysł wyprowadzenia łącznika poza Głuchów w kierunku Kosiny jest całkiem słuszny. Wydłuży to czas jego realizacji, ale to inwestycja na dziesiątki lat i warto dobrze zastanowić się nad jej konsekwencjami, nie tylko na dziś.
6 lutego 2019
+6
-21
1a5-be9
~ p!.ch   Czas pokaże, czy burmistrz Kumek wraz z nową "kompetentną" kadrą wykaże swoją skuteczność w realizacjo łącznika? To nasi włodarze powinnie zabiegać o inwestorów i pienądze na realizacje inwestycji!
6 lutego 2019
+6
-5
1e7-e23
~ obserwator   Pani radna na sesji rady powiatu wielokrotnie podkreślała, że nie blokuje budowy łącznika tylko proponuje przeniesienie jego włączenia do drogi krajowej nr 94na odcinku gdzie droga krajowa ma 4 pasy ruchu. ludzie nauczcie się słuchać ze zrozumieniem.
Pani radna ma w tym przypadku 100% racji ponieważ łatwiej będzie włączyć ten łącznik do szerszej drogi.
Jadąc w kierunku Kosiny na terenie Głuchowa można taką lokalizację z powodzeniem znaleźć.W chwili obecnej wciska się
wylot łącznika w teren gęsto zabudowany. Uszczęśliwiając jednych mieszkańców unieszczęśliwia się innych.Pomysłodawcę takiego projektu powinno się pozbawić uprawnień do wykonywania zawodu lub wsadzić do więzienia. Dziwię się tym którzy taki projekt akceptują na tak zabudowanym miejscu i przy tak wąskiej drodze krajowej- jest to kolejny bubel. Może warto przeanalizować ponownie projekt pod KAŻDYM kątem a nie tylko przesunąć bubel z ul. Podzwirzyniec na ul. Kościuszki.
Popieram Panią radną i wnioskuję o wnikliwe przeanalizowanie miejsca włączenia łącznika drogi wojewódzkiej do drogi krajowej. A pan przewodniczący rady osiedla wschód w Łańcucie ma w popieraniu obecnego projektu chyba prywatny interes, o którym wszyscy wiedzą dlatego go broni.
6 lutego 2019
+15
-33
d3e-e49
~ miki  do ~ ,,c,,   To nie przejazd kolejowy jest problemem tylko myślenie ludzi. Zapraszam na ulicę Podzwierzyniec przejść przez ulicę, albo włączyć się do ruchu - napwno zmienisz zdanie
6 lutego 2019
+8
-2
ef8-f6b
~ power   w Łańcucie nie da się: wybudować obwodnicy (tej z prawdziwego zdarzenia), wybudować wiaduktu nad torami, wybudować łącznika do autostrady. Za to dało się: zburzyć browar, zburzyć mleczarnię, zamknąć Polmos, ale i.... zbudować kościół. Tak, to tylko Łańcut, wiem.
5 lutego 2019
+55
-7
5ee-919
~ janek   Apele to są dobre w szkole. Normalnie to "Gospodarz" jedzie do decyzyjnego szefa i siedzi tyle aż załatwi. Czyli co naszej władzy nie chce się pojechać, pogadać i załatwić? Niech napisze redaktor że zainteresowany czyli "Gospodarz" że był u Marszałka czy ministra i to i to załatwił. Chyba że nie ma w tym swego interesu i jemu to leży by coś w temacie miasto robiło. Widzę, że lenistwo a taki apel to nazwał bym spychologią tematu dla mas. To jest masakra, że nie ma chodnika wzdłuż miasta przy e4. a czekajcie dalej jak wprowadzą płatna autostradę - to wtedy może wezmą się za remont.
5 lutego 2019
+13
-8
c80-9a6
~ ,,c,,   Myślę,że problemem nie jest brak łącznika tylko ten nieszczęsny przejazd kolejowy i tu powinniśmy działać by można bezkolizyjnie przejechać na drugą stronę bez konieczności zatrzymywania się.
5 lutego 2019
+10
-16
410-4df
~ Zdzich Traktorzysta   Radna podpisująca ten protest teraz kadzi Panu Kumkowi na Fecebooku że, ho, ho.
https://pl-pl.facebook.com/rkumek/
5 lutego 2019
+15
-2
172-30f
~ Kierowca lokalny  do ~ mix   Nie może jedna radna blokować tak ważnej dla mieszkańców inwestycji opowiadając głupoty jakoby łącznik spowodował zwiększony ruch pojazdów na ulicach Kościuszki,Sikorskiego i Podzwierzyniec Starszym Osobom którzy podpisali się pod jej protestem.Pozdrawiam wszystkie myślące OSOBY.
5 lutego 2019
+48
-5
3f3-6a5
~ Stachu   Podziękujmy pani radnej ,także za to że mamy super zasięg ....
https://lancut.gada.pl/aktualnosc,3283,0,0,0,Precz-z-antena.html
5 lutego 2019
+21
-0
f09-003
~ Gość   a może ktoś się zainteresuje tematem zanim skrytykuje? bo puścić komuś łącznik pod oknem albo zamknąć kilka ulic dojazdowych to byle partacz potrafi. Niech ktoś zrobi porządny projekt i wtedy go przedstawi
5 lutego 2019
+9
-27
7d5-194
~ mix   Wszystko wiadomo - radna!!! Podziękujmy jej !!!
5 lutego 2019
+46
-6
3af-e87
~ pezdioch  do ~ Ozar   Kasa była ale dał gdzie indziej bo tam nikt nie protestował i pewnie dobrze ze tak zrobił
5 lutego 2019
+16
-0
f53-783
~ pezdioch  do ~ BoSs   a i moze tak zrobił zabrał kase i przeworsk bedzie miał łącznik juz chyba kończa jegp budpowe :D wszyscy mają tylko nie łancut, jarosław, przeworsk itp tid tylko tutaj takie lancuckie piekiełko
5 lutego 2019
+20
-0
e21-f44
~ Andrzej   Przecież taki protest mieszkańców, to tylko woda na młyn dla tego co musi na to dać kasę a nie bardzo chce. Skoro mieszkańcy protestują, to kasy nie dajemy i temat zamknięty.
5 lutego 2019
+25
-2
32d-8ca
~ Ozar   Prawdziwą przyczyną wstrzymania prac jest brak U marszałka kasy na tą inwestycję. Reszta to bzdury.
5 lutego 2019
+8
-12
e3b-62a
~ BoSs   Jakim trzeba być chorym człowiekiem, żeby blokować budowę łącznika?
Przecież wiadomo, że jak nie będzie łącznika to ludzie na podzwierzyńcu będą się dusili od spalin, kurzu i hałasu.
Marszałek powinien wydać Nakaz natychmiastowej wykonalności czy coś podobnego tak jak to było z budową obwodnicy Ropczyc!
5 lutego 2019
+34
-5
9ff-e5c
~ xxy   Panie miernota - pan coś chyba miał w swoim programie wyborczym na ten temat?
5 lutego 2019
+7
-6
62e-1c9
~ pezdioch   czyli plota się potwierdziła kilku typków i typiar wstrzymało jedną z najważniejszych inwestycji dla miasta lancuta i powiatu. GRATULACJE!
5 lutego 2019
+23
-5
bef-8f2
~ Wiesvageniarz   Szkoda budować łącznik.
Ja tam lubie moim 3 litrowym dieslem bez katów przygazować na Podzwierzyńcu. Czarna chmura nie jest zła :)
5 lutego 2019
+10
-19
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x