Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Stacja "Circle K" w Łańcucie
Problemy na oddziale psychiatrii
Wypadek na A4, dwie ranne osoby
Wypadki na drogach w powiecie
home > Start > Aktualności > Czy w Łańcucie będzie referendum?
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Łańcut
2018.07.16 15:50 | aktualizacja: 2018.07.16 15:51

Czy w Łańcucie będzie referendum?

Dziś przedstawiciele komitetu złożyli pismo w Urzędzie Miasta i rozpoczynają zbiórkę podpisów.
Czy w Łańcucie będzie referendum?
Czy w Łańcucie będzie referendum?

Na dzisiejszej konferencji prasowej Rafał Kumek i Michał Mac poinformowali o zawiązaniu się komitetu, który chce w Łańcucie przeprowadzenia referendum z inicjatywy mieszkańców.

W referendum byłyby następujące pytania:

1. Czy jest Pan/Pani za budową na plantach miejskich fontanny z rzeźbą patrona miasta Michała Archanioła?

2. Czy zdaniem Pana/Pani w Łańcucie powinno powstawać więcej miejsc parkingowych?

3. Czy jest Pan/Pani za ograniczeniem ruchu pojazdów w obrębie rynku Łańcuta (ul. Rynek i ul. Farna)?

W składzie komitetu znalazło się troje Radnych Miasta: Marta Szubart, Paweł Kuca i Mirosław Rzeszutko, przewodniczący zarządu osiedla "Przedmieście - Grabskie" Grzegorz Kielar, a także: Anna Czajka, Michał Mac, Rafał Kumek i Adam Onyszczuk. W rozmowie z Łańcut GADA pełnomocnik komitetu Michał Mac powiedział:

-W naszym mieście i powiecie zbyt wiele decyzji zapada ponad głowami mieszkańców. Chcemy pokazać, że można przyjąć inny styl zarządzania i angażować mieszkańców w podejmowanie najważniejszych decyzji, a nie z góry narzucać decyzje podjęte w wąskim gronie, tak jak w sprawie pomnika na plantach. Ale żeby coś się zmieniło trzeba podjąć wysiłek, dlatego potrzebna jest odwaga prowadzenia publicznej działalności i przejmowanie odpowiedzialności za przyszłość Łańcuta. Proponujemy kompromisowe rozwiązanie fontanny z rzeźbą patrona miasta Michała Archanioła, poddając pod decyzję mieszkańców również kwestię miejsc parkingowych i przyszłości rynku Łańcuta, nie sugerując, jako organizatorzy żadnego z rozwiązań. W sprawie pomnika na plantach, czekamy na rozstrzygnięcie skargi Grzegorza Kielara do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Do tego czasu budowa pomnika nie ruszy.-

- Twój głos, Twój wybór! Chcemy pokazać, że należy rozmawiać, słuchać ludzi. Burmistrz nie potrafi rozwiązywać sporów o przyszłość Łańcuta. Dlatego chcemy oddać te decyzje mieszkańcom - dodał Rafał Kumek

Do 13 września inicjatorzy referendum mają czas na zebranie podpisów, co najmniej 10% mieszkańców Łańcuta. Po ich zebraniu, komitet opowiada się za przeprowadzeniem referendum lokalnego łącznie z jesiennymi wyborami samorządowymi.

Red
REKLAMA
Oceń:
5 głosów
Czy w Łańcucie będzie referendum?, 5.0000 out of 5 based on 5 ratings
Red dodany
 
Odsłon: 16421
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (86)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
d66-a71
~ smoq  kampania na stołek burmistrza oficjalnie rozpoczęta :]
16 lipca 2018
+51
-9
838-01d
~ Krzysztof  Pytania referendalne powinny brzmieć następująco:
1. Czy jest Pan/Pani za budową na Plantach w Łańcucie fontanny?
2. Czy zdaniem Pana/Pani, na obrzeżach centrum Łańcuta powinny powstawać dodatkowe miejsca parkingowe?
3. Czy jest Pan/Pani za stworzeniem przestrzeni przyjaznej pieszym na ul. Rynek i Farnej?
I w ogóle dodałbym pytanie:
Czy jest Pan/Pani za uruchomieniem publicznej komunikacji miejskiej lub dogadaniem się z innymi przewoźnikami, np. MPK w Rzeszowie?
16 lipca 2018
+42
-8
fd6-ef5
~ P  brawo. Niech mieszkańcy decydują
16 lipca 2018
+41
-9
Ostatnio dodane komentarze
3ee-d29
~ gosc   Są już pierwsze wieści z frontu - podpisywanie idzie jak krew z nosa. RK myślał, że zbuduje na tym kapitał wyborczy. Pewnie wydawało mu się, że ludzie nie mają własnego rozumu. Myślę, że jak nie uzbiera tych podpisów to będzie miał jaja i w ogóle nie wystartuje. Niech się Pani Pilawa bije z obecnym Burmistrzem no i Wiceburmistrzową.
1 sierpnia 2018
+2
-1
569-283
~ zMarsa   referendum nic nie rozstrzygnie bo przecież 100 % pełnoletnich mieszkańców Łańcuta nie opowie się jednogłośnie za jednym z rozwiązań. I znów będzie tzw. spór?
25 lipca 2018
+1
-1
ee8-6af
~ zMarsa  do ~ tegorocznywyborca   a kto to jest Michał?
23 lipca 2018
+0
-1
4ec-541
~ Potlach  do ~ Flckr   A kto będzie płacił za wodę z tej fontanny?
-po pierwsze: badania archeologiczne na obszarze rynku, tutaj był ratusz, można się spodziewać ciekawych znalezisk;
-po drugie: wprowadzenie uchwały krajobrazowej, likwidacja szpecących, pstrokatych szyldów widniejących na pięknych, zabytkowych kamienicach; remont fasad kamienic w rynku;
-po trzecie: rezygnacja z kiczowatych pomników; w przestrzeni miasta znajduje się wystarczająco dużo upamiętnień osób zasłużonych; pomniki patriotyczne i religijne nie będą integrować społeczności lokalnej; rynek to przestrzeń dla wszystkich, pomniki patriotyczne i religijne będą onieśmielać zamiast budować przyjazną atmosferę, poza tym, często są kiczem; fontanna corocznie kosztuje; zamiast tego należy ogłosić ogólnopolski konkurs na formę rzeźbiarską, która będzie obiektem o wysokich walorach estetycznych, wyjątkowym, charakterystycznym, integrującym.
A ponadto, proponowane w referendum pytania są niejednoznaczne. Są tak pojemne, że władza, która będzie podejmować działania opierające się na nich może zrobić coś dobrego, albo zrobić gorzej niż jest teraz.
22 lipca 2018
+3
-6
92d-15d
~ Zdecydowanie nie.  do ~ Flckr   I przy okazji utrudnić życie mieszkańcom.
22 lipca 2018
+1
-5
9fe-a81
~ zdziwiony   Pytanie do Radnych podpisanych pod pismem:
ile razy sprawy o które chcą pytać w referendum poruszali na sesjach?
Wydaje się, że pan Kumek, troszkę ich wrabia!
21 lipca 2018
+7
-3
835-3f3
~ gregor  do ~ Pasażer   zakupy rób u sąsiada w swojej wiosce, a do miasta przyjedz na lody
19 lipca 2018
+6
-2
835-3f3
~ ola  do ~ Pasażer   zmień lekarza
przewoźnik ale konny
19 lipca 2018
+4
-1
dcb-e24
~ piotr s.  do ~ aassd   Zapraszam do śledzenia strony na facebook.com "Szybkie i bezpieczne drogi - Łańcut" są tam bieżące informacje o łączniku i o planowanym tunelu pod torami koło Majstra. Tunel powstałby przy okazji modernizacji torów prze PKP PLK - sprawa w toku bo złożono już wniosek o dofinansowanie, pozostaje kwestia pozytywnej oceny wniosku.
19 lipca 2018
+4
-5
60b-b35
~ aassd   1. Wiadukt nad torami
2. Łącznik autostradowy od strony Głuchowa
3. Fontanna na rynku
19 lipca 2018
+10
-4
de4-47f
~ kicha   Łańcut potrzebuje "Świerzej krwi" Ten beton w urzędach trzeba zburzyć! Za kilka lat pozostaną w Łańcucie sami starcy, bo młodzież już wybiera duże miasta gdzie, mają wiele udogodnień.
19 lipca 2018
+15
-1
9fe-a81
~ dsa   A może referendum kto powinien kandydować na burmistrza
18 lipca 2018
+8
-4
278-078
~ Rh+  do ~ poeta   Panie Andrzeju proszę nie przejmować się czerwonymi łapkami! To rozpacz opozycji, bo się pana obawiają. Trzymam kciuki !
18 lipca 2018
+5
-12
835-3f3
~ Pinokio  do M.Mac   Szkoda tylko, że ani słowem nie napisano, gdzie się można podpisywać za przeprowadzeniem referendum... Taki szum w sumie o nic...
18 lipca 2018
+7
-5
835-3f3
~ Daisy   Niedługo nie będzie dla kogo robić "coś" w Łańcucie, a liczba urzędników, radnych, innych "asystentów" pracy w urzędzie, wciąż będzie rosła..... A za tym i podatki i inne daniny, bo z czegoś trzeba będzie utrzymać to stadko... Oprócz parku i daleko położonego mosiru nie ma w Łańcucie żadnego terenu rekreacji i odpoczynku dla mieszkańców; za to urzędnicy wykorzystują swoje stanowiska, aby wykupywać od starszych babć pola, dzielić je na działki budowlane i sprzedawać z wielokrotnym zyskiem... Czy potrzebujemy fontanny? NIE! Kolejnego parkingu z beznadziejnym dojazdem? NIE! Ograniczyć ruch w centrum można, tylko po co? Żeby mniej oczu widziało jak urzędnicy zastawiają więcej jak 50% miejsc postojowych w centrum? Mniejszy ruch nie sprawi, że ludzie zaczną myśleć o innych a nie tylko o swoim tyłku, który przecież trzeba podwieźć pod same drzwi miejsca tzw. pracy...
18 lipca 2018
+22
-3
e63-df8
~ mieszkaniec  do ~ mieszkaniec spóldzielni   Pan Kumek uaktywnia się wyłącznie przed wyborami. Jakoś wcześniej nie było widać jego zaangazowania w cokolwiek.
18 lipca 2018
+16
-8
9c9-6c2
~ Pasażer   A ja myślę, że na plantach powinny powstać przystanki autobusowe , które powinny służyć wszystkim ponieważ ludzie z okolic zaczynają jeździć do Rzeszowa i Krasnego na zakupy.
Tam wszędzie blisko od autobusu. Młodzież poszła już do szkół w Rzeszowie ponieważ lepszy dojazd.Dokąd zmierza Łańcut? Brak podstawowej komunikacji w mieście, wszystkie pseudo dworce na obrzeżach.
o tych sprawach decydują ci, którzy nie jeżdżą komunikacją zbiorową i mają gdzieś dojeżdżających autobusami.Za chwilę upadną sklepy bo po co mam jechać do Łańcuta i dźwigać zakupy pół kilometra do autobusu skoro w Rzeszowie mam wszystek asortyment w zasięgu przystanków autobusowych i łatwiejszy , częstszy dojazd w obie strony od godz 6 rano do 22 wieczorem.Należałoby się również zastanowić nad tymi przewoźnikami, którzy nielegalnie zawieszają kursy kiedy im pasuje.
18 lipca 2018
+16
-14
ff2-7b6
~ mieszkaniec spóldzielni   Przecież wiadomo, że to wszystko co w referendum by się przydało. takie przelewanie z pustego w próżne, ta ekipa robi dla miasta sporo trudno aby tego nie zauważyć. Pan Kumek jak rozpoczął kampanie wyborczą niech się podeprze konkretnym programem , a jeśli to taki będzie gospodarz dla miasta jakim jest dla spółdzielni mieszkaniowej to niech lepiej zajmie się lepieniem pierogów, a to też wątpliwe czy mu wyjdzie
18 lipca 2018
+15
-9
c85-744
~ Flckr   Fontanna zamiast pomnika! Deptak od ulicy Farnej do ul. Dominikańskiej.
Trzeba uatrakcyjnić Łańcut dla rodzin z dziećmi oraz dla turystów!
18 lipca 2018
+17
-4
21d-636
~ zPodzwierzyńca  do ~ majster   z sikającym malutkim "interesem" zwróconym w stronę przejeżdżających.
18 lipca 2018
+18
-2
6d4-018
~ majster   Proponuję fontannę z rzeźbą Gwizdaka stojącą przy przejeździe kolejowym
18 lipca 2018
+26
-3
fe4-50a
~ aaa   miasto potrzebuje zmian, trzeba wykorzystać potencjał jaki mamy bo mamy, czas na zmiany, pozdrawiam.
17 lipca 2018
+21
-0
1d8-0aa
~ widz   czuję, że znowu będzie wybór między młotem a kowadłem. bo co mogą obiecać ci wymienieni już niżej kandydaci? gwizdaka już znamy, ruparową też, pilawę również, piechowskiego tak samo, najmniej wiadomo o kumku, co by wniósł do 'polityki'. ale tak naprawdę co mogą obiecać? nowe miejsca pracy? jak? gdzie? chyba że w urzędzie utworzą kolejne stanowiska, bo jaki ma wpływ burmistrz w naszym regionie na nowe firmy? a poza tym co jeszcze mogą obiecać? pamiętajcie, jak potężne kredyty pozaciągano, i jakie miliony przez najbliższe 15-20 lat mamy spłacać... to co się da wymyślić przy tak zubożonym budżecie? i żeby się nie okazało, że jednak staszek zostanie, bo podwyżki w urzędach niedawno były... a jeśli ktoś chce zmiany, to MUSI ISĆ NA WYBORY, przez komentowanie w internecie nic się nie zmieni !! tylko żeby jeszcze był ktoś, kogo warto wybrać... zobaczymy...
17 lipca 2018
+17
-1
87d-450
~ Zdzich Traktorzysta  do ~ Hejterka Zdzicha   Proponuję Pani założyć okulary i nie używać bezmyślnie "nicków"!
17 lipca 2018
+3
-7
412-334
~ Hejterka Zdzicha  do ~ zdzisio   Panie "zdzisio", "Zdzich Traktorzysta" (czy pod jakimi kolwiek nazwami Pan występuje) obrażanie kogoś tylko z tego powodu, że jest młody i chce działać dla dobra mieszkańców Łańcuta jest złym pomysłem, aby zdobyć głosy wyborców. Nieuk i nierób mówi pan na kogoś kto studiuje?! Nawet nie zna Pan tego chłopaka. Obrażanie i chowanie się pod pseudonimami idzie Panu świetnie. Natomiast jakieś teksty w stylu "oj nie o takim dziecku ojciec marzył" pokazują że nie ma Pan żadnych zahamowań w walce o władzę. Walka walką, ale takie "chwyty" nie przystoją. Tymi wypowiedziami pokazuje Pan wszystkim mieszkańcom Łańcuta, że posunie się Pan do wszystkiego, nawet wykorzystując najbliższych kandydatów.
17 lipca 2018
+15
-3
fd9-7cd
~ Marecki mar   Zbyt mało mamy możliwości wpływania na sprawy w naszym otoczeniu. Referendum to niepowtarzalna okazja, aby to zmienić. Należy pamiętać, aby nie stracić możliwości wypowiedzenia się. Dlaczego inni mają decydować za samych mieszkańców. Jeżeli nie poświęcimy na to odrobiny czasu, będziemy później mogli tylko narzekać.
17 lipca 2018
+8
-2
57d-00c
~ janek   No no poruszył się elektorat. No cóż za 3 miesiące wybory. Odpowiem jako mieszkaniec Łańcuta na pytania Pana Rafała i jego młodego pijara : 1. TAK, 2. TAK, 3. TAK i jeszcze parę razy TAK. To są pytania w stylu - czy woda jest mokra? Chcę zobaczyć i poznać Panie Rafale Pana program wyborczy, co się w nim obiecuje. Jako mieszkaniec Łańcuta jestem za całkowitym ograniczeniem ruchu pojazdów w zabytkowym centrum Łańcuta. Ustawić tam wzorem Rzeszowa parasole i niech młodzież i turyści wypoczywają patrząc na piękną Fonntanne Michała. Interesuje mnie obietnica zwiększenia miejsc pracy w Łańcucie, podniesienie atrakcyjności turystycznej miasta. np. taki Zator ma wesołe miasteczko z rollercoasterem a u nas nawet Diabelskiego Młyna nie ma choć mamy w historii Diabły Łańcuckie. Chce zobaczyć ciekawe propozycję, człowieka który chce coś zrobić dla mieszkańca Łańcuta. a Tu nie ma darmowego nawet Internetu., a sygnał całkiem mizerny. Niech Pan pokaże w programie, że nie zmarnuje Pan mojego głosu. Ciekawy jestem propozycji obietnic innych kandydatów. No i życzę obecnemu by nie musiał się tłumaczyć za przedłużający się remont MDK, nie będzie chyba następnej afery?
17 lipca 2018
+14
-8
659-153
~ z  do ~ zz   Dziękuje że wylałeś swoją mądrość na temat herbu i historii Łańcuta .To może zadam to pytanie inaczej - CZY FONTANNA JEST GODNA TEGO ŻEBY STAŁ NA NIEJ MICHAŁ ARCHANIOŁ Z HERBU ŁAŃCUTA ,SĄ INNE MIEJSCA GDZIE MOŻE BYĆ UMIESZCZANY, A FONTANNA MOŻE BYĆ ZWYKŁĄ FONTANNĄ !!
17 lipca 2018
+7
-5
6e7-c4a
~ łańcucianin   Pomysł referendum uważam za trafiony, bo pewnie inaczej nie dało się już wybić z tępych głów niepotrzebnego mieszkańcom pomnika. Moim zdaniem w pytaniu o fontannę zbyt wcześnie sugeruje się jej formę. Niech mieszkańcy najpierw zagłosują za fontanną a następnie powstanie komisja która, w formie konkursu, rozpatrzy propozycje jej wyglądu.
17 lipca 2018
+17
-2
ce2-abf
~ Przemek   Ja to się tylko zastanawiam kto za to referendum miałby zapłacić- bo w końcu jak wiadomo nie ma nic za darmo. Druga sprawa - ciekaw jestem kto ma spełnić obietnice/pytania referendalne. Bo to, że mieszkańcy będą za tym czy tym, nie oznacza odrazu, że władza to spełni, czego przykładów było już tak wiele w całej Polsce. A o wiadukcie na przejeździe kolejowym to radzę zapomnieć, bo niby jak i gdzie miałby powstać. Znowu ma się ludzi wywłaszczać że swego, w imię czego. A druga sprawa, czy ktoś myśli, że nagle wyruszą Majstra, czy może gorzelnia zniszczą (chodź akurat za tym bym był, bo jak to ruszy to smrodek gwarantowany). Na wiadukt nie ma szans. Natomiast Podzwierzyniec powinien się trochę uspokoić jak wejdą opłaty na A4. Wtedy ludzie powinni powrotem przerzucić się na E4 :).
17 lipca 2018
+4
-7
2a3-9d5
~ poeta   Andrzej Piechowski na burmistrza.Tylko on może coś zmienić. Dał przykład jak sprawnie rządzi w MDK. Trzymam kciuki.
17 lipca 2018
+8
-33
9dd-68b
~ dd  do ~ prof   Z tego co się orientuje to piknik finansują sponsorzy! za to dni powiatu i Łańcuta (zresztą żałosne) koszt ponad 120 tys. zł. w ramach kampanii wyborczej Burmistrza i Starosty sfinansowałeś Ty ja i każdy mieszkaniec! I jest ok ? Widać że te bzdury Heniu pisze :)
17 lipca 2018
+17
-1
4a4-58e
~ zz  do ~ z   św. Michał jest w herbie Łańcuta, gdybyś nie wiedział i został zatwierdzony jeszcze przed II w.ś. czyli jeszcze twoim ulubionym świętem z lipca 1944 (manifestem PKWN) postępowy antyklerykale. Gdyby w herbie Łańcuta był lenin albo karol markx, to pewnie byłaby propozycja żeby ich umieścić na tej fontannie, ale na szczęście heraldyka nie uznaje tych kanalii
17 lipca 2018
+12
-4
659-153
~ z   Mam pytanie skąd nagle na fontannie ma się pojawić Michał Archanioł, to nie miała być zwykła fontanna, czy dalej kler rządzić będzie w tym mieście , czy to dobra zagrywka żebyście też u nich mieli poparcie
17 lipca 2018
+12
-12
13b-81f
~ Spirytus OMEN   I co ? Pan RK myśli, że zorganizuje referendum i wygra wybory??? Coś się temu Panu pomieszało i zawraca ludziom d... Chciałbym przypomnieć, że ludzie po to wybierają władze, żeby w ich imieniu rządziła. Co to za władza, która boi się podejmować decyzje ze strachu przed opinią mieszkańców. Jeżeli Pan Kumek chce tak rządzić to gratuluję. To po co mamy go wybierać??? Żeby później z każdą ***** organizował referendum i bał się wziąć na siebie odpowiedzialność??? Władza musi mieć jaja i podejmować trudne decyzje. Jak to mówią - jeszcze się taki nie narodził żeby wszystkim dogodził. Bez względu jakie decyzje zapadają opinia jest i będzie zawsze podzielona. Tak więc mieszkańcy Łańcuta nie dajcie się omamić propagandzie Pana Kumka. Dorwie się do władzy, a na stołki wsadzi ludzi ze spółdzielni, których mieszkańcy osiedli mają już serdecznie dość. A wtedy to się dopiero rozpierducha zacznie jak Łańcutem zacznie rządzić Rzeszów. Przestrzegam WAS i nie ważcie się głosować na propagandzistów, którzy wyłażą ze swoich nor co 4 lata. A na temat Pana Maca to się w ogóle nie wypowiadam. Niech najpierw mu mleko spod nosa wykapie wtedy pogadamy.
17 lipca 2018
+17
-19
bd0-d51
~ prof   do M.Mac
Nie oś.gen. Maczka tylko os. Gen. Maczka. Przydałaby się nauka poprawnej polszczyzny.Swoją drogą, czy piknik na osiedlu ma być dla mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej w Łańcucie w związku z jej 60-leciem, czy też początkiem kampanii wyborczej pana Kumka? I z czyich pieniędzy ?
17 lipca 2018
+15
-6
87d-450
~ Zdzich Traktorzysta  do ~ Wojtek Jeger   A czy Wojtek Jeger może być Rafałem Kumkiem? I rączki w dół!
17 lipca 2018
+6
-5
8a6-1df
~ Wojtek Jeger  do ~ Zdzich Traktorzysta   Nie ma to jak trolować pod pseudonimem
17 lipca 2018
+6
-1
87d-450
~ Zdzich Traktorzysta  do M.Mac   Związał się Pan z nieodpowiednimi ludźmi. Pan Kumek polityczny członek PSL (partii "lekkich obyczajów", która w kolejnych wyborach przepadnie z kretesem) jest osobą która nie przemawia już do wyborców. Alternatywa dla obecnych władz - żadna!
17 lipca 2018
+12
-15
b78-293
~ ZDZICH TRAKTORZYSTA   KURDE CO ZA DEMOKRACJA TEN SZCZENIUCH NIERÓB I NIEUK BEDZIE ROBIŁ REFERENDUM OJCIEC GO UTRZYMUJE NIEUKA A ON SIE BIERZE ZA POLITYKĘ.SZKOŁE KOŃCZYĆ . MIESZKAŃCY WYBIORO NOWE WŁADZE JUŻ JESIENIĄ .POZDRAWIAM WSZYSTKICH ZACNYCH MIESZKAŃCÓW ŁAŃCUTA
17 lipca 2018
+6
-20
M.Mac  do ~ maksonss   Rozważaliśmy taką treść pytania, jednak zostałaby ona zakwestionowana przez przeciwnych referendum Radnych, którzy podważyliby je jako sprzeczne z ustawą o referendum lokalnym, gdyż narzucające ograniczony wybór tylko dwóch wariantów (co jeśli ktoś byłby za innym rozwiązaniem?). Dodatkowo uchwała o budowie pomnika w miejscu starego pomnika jest zaskarżona i obecnie czekamy na rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
17 lipca 2018
+6
-2
M.Mac  do Maszyna   Aby referendum się odbyło, musimy zebrać podpisy poparcia co najmniej 10% mieszkańców Łańcuta. Mamy na to czas do 13 września. Jeśli nam się uda, rekomendujemy przeprowadzenie referendum razem z wyborami samorządowymi, które odbędą się na przełomie października i listopada.
17 lipca 2018
+8
-3
M.Mac  do ~ zdzisio   Panie Henryku, dlaczego zmienia Pan nazwę na forum? To jest Pan w końcu "nn" z wczoraj, czy "zdzisiem" z dzisiaj? =D Aha, i nie zamierzam odpowiadać atakiem na wasze ataki. Naprawdę warto spróbować być przyzwoitym, proszę spróbować.
17 lipca 2018
+11
-1
897-b32
~ ciekawy   Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o to aby nie dopuścić do budowy na plantach pomnika.Reszta to tylko aby zdobyć potrzebne podpisy. Beton traktuje sprawę prestiżowo i kombinuje na rozmaite sposoby aby postawić na swoim. To jest taka mała próba sił i zwolennicy budowy pomnika powinni doprowadzić sprawę do końca i pokazać postkomunie kto tu rządzi.
17 lipca 2018
+1
-18
M.Mac  do ~ Picard11   Będzie nas można spotkać w centrum miasta "pod parasolem". Inicjatorzy, a także sympatycy referendum będą prowadzić również akcję zbierania podpisów od drzwi do drzwi. Pojawimy się także na różnego rodzaju wydarzeniach, jak np. niedzielny piknik na oś. gen. Maczka. Każdy, kto chciałby pomóc i zebrać nawet kilka podpisów wśród najbliższej rodziny, będzie mógł to zrobić na udostępnionych dziś na stronie Młodych Łańcut kartach do zbierania podpisów :)
17 lipca 2018
+9
-1
1ef-39f
~ Lbl   Widze że od wczesnych godzin przybywa negatywnych komentarzy czyżby pracownicy z urzędu zostali zmobilizowani do ich pisania? Brawo Panie Rafale tak trzymać pora rozbić ten rodzinno-kolesiowski układ który toczy to miasto od kilkunastu lat. Mamy już dość tego marazmu cały czas te same gęby którę tylko wymieniają sie stołkami (ty mi córkę do urzedu ja tobie ziecia do miejskiej spółki itd) ludzie to widzą nie są ślepi czas na zmiany jesteśmy z Panem
17 lipca 2018
+17
-7
d9a-4e1
~ hym   Patrząc na tę żałosną falę hejtu szerzoną przez Henryka i Staszka to chyba się już pakują. Brawo organizatorzy. Mam nadzieję, że to pierwszy blok tematyczny w referendum. Trzeba będzie podjąć i inne tematy trzeba pytać ludzi to ich miasto, anie kilku kolesi.
17 lipca 2018
+14
-3
6d4-018
~ andi   Przed referendum proponuję zrobić sondę wśród kierowców stojących w korkach na Podzwierzyńcu.
Pewnie fontanną będą zachwyceni, tylko proponuję żeby włodarze miasta osobiście chodzili z ankietą od auta do auta w godzinach szczytu...
17 lipca 2018
+18
-0
6d4-018
~ Lolo   Jestem za przebudową przejazdu kolejowego na podzwierzyńcu, bo to co się tam dzieje w godz. szczytu to jakaś paranoja jest.
Normalnie jak Janki czy Raszyn pod Wawą...jprd
17 lipca 2018
+19
-1
335-7e2
~ Annubis   Kumek najpierw niech się rozliczy z pieniędzy, które doi ze spółdzielni na sztucznie stworzonym stanowisku.
17 lipca 2018
+17
-11
7b9-2ac
~ maksonss   3 x TAK!
Chociaż pierwsze pytanie powinno brzmieć, Czy jest Pan/Pani za budową:
a)fontannny
b)pomnika
- proszę zaznaczyć jedną odpowiedź.
17 lipca 2018
+7
-3
2b6-c2b
~ MGM   Jako mieszkaniec osiedla Maczka z całą stanowczością twierdzę, że jest to tylko i wyłącznie polityka Kumka. Myślałem, że jednak jest trochę mądrzejszy, a tutaj klops. Te pytania są bez najmniejszego sensu. Odpowiedzi się nasuwają same tylko skąd na to brać pieniądze. Może ktoś by to wycenił, wskazał miejsca, gdzie te parkingi mają powstać czy na terenach miejskich czy prywatnych i jeszcze nasuwa się wiele więcej pytań. Tak jest to element kampani wyborczej Kumka. Ale wydaje mi się że błędny. Tylko na kogo zagłosować. Pilawa - Krauz to słup, której chcą się pozbyć z powiatu. Gwizdak już wypalony, olewający wszystko i wszystkich. Zresztą jak mówią w Urzędzie Miasta i Starostwie ta dwójka jest już dogadana co do swego poparcia. To zostaje tylko Ruparowa - chyba jednak z tego kwartetu jest najlepsza. Powoli moje poparcie idzie w kierunku poparcia Ruparowej. Ps. A chciałbym wiedzieć jakie jest stanowisko wszystkich kandydatów co do posadowienia pomnika.
17 lipca 2018
+13
-14
d4e-556
~ uahaha   Pan Rafał już jedne wybory wygrał i jakoś nie widać aby pracował dla dobra mieszkańców Łańcuta. Co wybory to jakaś nowa niepolityczna inicjatywa tylko kto jeszcze w to wierzy???
17 lipca 2018
+17
-7
ecb-2f9
~ dopek  do Maszyna   najpierw podpisy a potem refernedum...
17 lipca 2018
+2
-4
Maszyna   Gdzie jest informacja jak można wziąć udział w referendum?
17 lipca 2018
+7
-2
b78-293
~ zdzisio   panie mac skończ pan szkołe a nie bierz się za polityke zamiast się uczyć i być dumą ojca to pan gra w gałe i szuka guza.Oj nie o takim dziecku ojciec marzył
17 lipca 2018
+8
-21
66f-f4f
~ zwolennik referendum   Proces związany ze zbieraniem podpisów pod referendum będzie świetnym testem aktywności mieszkańców. Zgłaszajcie propozycje, władza w końcu musi posłuchać swoich mieszkańców. S. Gwizdak już niestety słucha tylko swojej wąskiej grupy współpracowników. Czas na zmiany, na nowych ludzi i nowe pomysły. Michał, Rafał i reszta ekipy: powodzenia !
17 lipca 2018
+13
-7
9c9-14a
~ dariook  do ~ XXX   Pani Joanna jak wygra to zastępcą będzie Pan Stanisław. To samo jak wygra Pani Basia. A jak wygra Pan Stanisław to Pani Joanna będzie zastępca. I tak w koło macieju. Ale jest jeden stały punkt w każdej konfiguracji, człowiek niezłomny i niezatapialny: I Sekretarz Miasta Pan Henryk. Nie ma znaczenia na kogo się z tej paczki zagłosuje bo kompletnie NIC się nie zmieni.
17 lipca 2018
+23
-2
e60-9b6
~ Picard11   Gdzie będą zbierane podpisy? Chętnie byłbym pierwszy na liście :) :)
16 lipca 2018
+17
-3
1ee-7dc
~ do m  do ~ m   Jakoś przy nim nie widziałam znaczka PSL. Ale przy burmistrz PO widziałam, przy jednym wice PiS widziałam i przy "drugim" wice SLD też. To jak to jest? Nikogo nie oburza, że od lat u nas rządzi PO-PiS-SLD? Już pomijając nawet te partie ale co co oni zrobili dla tego miasta? Oprócz ustawienia swoich? Ten Mac czy Kumek byliby gorsi? Wątpię. A nawet podejrzewam że mogłoby być inaczej kto wie czy nie naprawdę lepiej...
16 lipca 2018
+11
-7
6b9-98f
~ P.W.   Brawo Krzysztof - świetnie w sedno ujęte pytania. Są to pomysły (poza fontanną) którymi od dłuższego czasu starałem się zainteresować włodarzy i innych społeczników. Cieszę się że w końcu coś drgnęło.
16 lipca 2018
+4
-5
25b-1a3
~ XXX   Panie Rafale wykorzystuje Pan Michała do swoich politycznych celów. Bardzo się na Panu zawiodłem. Te pytania są irracjonalne. Widzę, że niestety nie nadaje się Pan na Burmistrza bo nie zna realiów miasta chociażby finansowych. Z tych czterech kandydatów to chyba jednak najlepsza jest Ruparowa, bo Pan Kumek to jak widać jest celebryta, Gwizdak chyba najsłabszy, zaś Pilawa to totalna kompromitacja
16 lipca 2018
+22
-9
a07-b0d
~ mm  do ~ m   Artykuł o referendum z inicjatywy paru osób ale najbardziej boli ten Kumek... Czyżby osoby zajmujące ciepłe stołeczki aż tak się go bali? Czy o co tu chodzi?
16 lipca 2018
+12
-6
6b9-98f
~ m   Pan Kumek potrafi skakać ze stołka na stołek. W spółdzielni nosi teczkę za prezesem. Dla mieszkańców to niewiele zrobił. To nie jest rodowity łańcucianin, za jakiego się uważa. Fałszywy PSLowiec. Nie takich ludzi tu potrzeba.
16 lipca 2018
+20
-12
9c9-14a
~ a   Przynajmniej coś nowego i świeżego... Na plus. Dobra inicjatywa. A co z tego wyniknie zobaczymy. Przynajmniej komuś się jeszcze coś chce!
16 lipca 2018
+10
-6
M.Mac  do ~ Nika   Dziękujemy i prosimy o wsparcie! Tylko współpracując będziemy w stanie rozbić ten beton
16 lipca 2018
+11
-9
893-89b
~ senior ehenio   dodałbym dodatkowe 3 pytania: 4. czy jesteś za wybudowaniem wiaduktu na przejeździe kolejowym ? 5. czy jesteś za ujawnieniem statusu szpitala powiatowego i pełnej transparentności tegoż ? i 6. czy za pomysłodawcami referendum nie stoi czasem tzw. polskie stronnictwo ludowe ?
16 lipca 2018
+12
-5
9c9-14a
~ aserty  do ~ Rh+   To może choć raz nie głosuj na PiS lub innych kogo proboszcz wskaże... Głosujesz na ludzi z natury kłamliwych i dziwisz się, że Cie oszukano!
16 lipca 2018
+12
-6
63d-6f8
~ Jacus   Kumek niech dalej nosi teczkę za swoim Vive burmistrzem i ma tym koniec do tego tylko się nadaje .dla spółdzielni poza braniem wysokiem kasy i premii nic nie zrobi
16 lipca 2018
+11
-8
838-01d
~ Krzysztof   Pytania referendalne powinny brzmieć następująco:
1. Czy jest Pan/Pani za budową na Plantach w Łańcucie fontanny?
2. Czy zdaniem Pana/Pani, na obrzeżach centrum Łańcuta powinny powstawać dodatkowe miejsca parkingowe?
3. Czy jest Pan/Pani za stworzeniem przestrzeni przyjaznej pieszym na ul. Rynek i Farnej?
I w ogóle dodałbym pytanie:
Czy jest Pan/Pani za uruchomieniem publicznej komunikacji miejskiej lub dogadaniem się z innymi przewoźnikami, np. MPK w Rzeszowie?
16 lipca 2018
+42
-8
e94-397
~ Nika   Nie dajcie się zaszczuć! Ten układ zrobi wszystko, aby przetrwać. Mieszkańcy chcą referendum
16 lipca 2018
+15
-4
M.Mac  do ~ j   Miejsca parkingowe powinny powstawać przede wszystkim na obrzeżach centrum, a ewentualne ograniczenie ruchu nie jest równoznaczne z zabraniem kilkudziesięciu miejsc. Niemniej, jeśli uda nam się zebrać odpowiednią liczbę podpisów, o tym zadecydują wszyscy Mieszkańcy i po to właśnie to referendum :)
16 lipca 2018
+15
-1
73b-133
~ ja   Jakoś dotychczas Kumek nie słucha spółdzielców w mieszkaniówce, gdzie mógłby się wykazać, a o losach miasta chce decydować?
16 lipca 2018
+23
-7
M.Mac  do ~ smoq   Oficjalnie zaświadczam, że nie kandyduję =D A poważnie, to każdą aktywność można dyskredytować, jako kampanię. Wbrew pozorom zbiórka około 1500 podpisów to nie czysta przyjemność, ale realny wysiłek, który podejmuje się z pasji do spraw publicznych i przywiązania do rodzinnego miasta, na którego przyszłość chciałoby się mieć wpływ.
16 lipca 2018
+11
-2
640-483
~ Optymista   Wiele osób narzeka, że nic nie robi się w Łańcucie. Jest bardzo dobra okazja do współdecydowania jak ma wyglądać nasze miasto.
Bardzo dobra decyzja. Może w końcu nadejdą lepsze czasy dla Łańcuta.
16 lipca 2018
+12
-2
96a-67c
~ tegorocznywyborca   Znam Michała i jestem pewien,że może zrobić wiele dobrego dla Łańcuta. Nadzieja jest właśnie w młodych, których Ci starzy nie mogą zastraszyć.
16 lipca 2018
+16
-2
428-06f
~ j   Referendum jest super instytucją ale pytania chyba ułożyły im dzieci z przedszkola. Najpierw jest pytanie o to czy powinno powstawać więcej miejsc parkingowych a następne czy zabrać kilkadziesiąt miejsc wokół rynku. Gdzie tu sens i jakakolwiek logika?
16 lipca 2018
+11
-12
517-7ae
~ nina  do ~ P   super pomysł i incjatywa! Brawo Panie Rafale powodzenia! trzymamy kciuki!
16 lipca 2018
+14
-12
Lucha29   Bardzo dobry pomysł. Niech mieszkańcy wypowiadają się w sprawach
istotnych, najwyższy czas odejść od decyzji podejmowanych w zaciszach gabinetów, przy aromatycznej kawusi i ciasteczku na ko9szt podatnika. A tak na marginesie, co Michał Archanioł ma wspólnego z Łańcutem????
16 lipca 2018
+15
-11
5ce-98f
~ Power   Bez sensu. Po co referendum skoro odpowiedź na pytania jest oczywista? To jakby zadać referendalne pytanie:,,czy chce Pan/Pani być zdrowy/a?"
16 lipca 2018
+8
-14
3f7-64f
~ Johny   To tak wszyscy obecuję że zrobie nie należy nikomu wierzyć możę chce ale i tak nie zrobi bo komuś nie po drodze ,a kto z kandydatem ten po ewentualnej wygranej w scisłym gronie współpracowinków.
16 lipca 2018
+5
-6
39b-f01
~ Marek   Pomnik to idealny temat, przy którym łatwo można wypłynąć. Wystrzegajmy się pozorantów, ludzi którzy uaktywniają się co cztery lata a także dotychczasowej władzy i marionetek proboszcza. Tylko kto nam pozostaje???
16 lipca 2018
+17
-9
278-078
~ Rh+  do ~ P   Za wszelką cenę ten pan chce zająć stołek burmistrza. Już nie wie w jaki sposób to zrobić. Nie wolno nabrać się na to! Już jedna pani nam naobiecywała i co zrobiła?
16 lipca 2018
+26
-17
b78-293
~ nn   wybory za pasem - już niebawem kilkaset nowych obietnic...
16 lipca 2018
+16
-6
d66-a71
~ smoq   kampania na stołek burmistrza oficjalnie rozpoczęta :]
16 lipca 2018
+51
-9
fd6-ef5
~ P   brawo. Niech mieszkańcy decydują
16 lipca 2018
+41
-9
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA
reklama

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

535 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x