Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Zespół "Wilki" zagra w Łańcucie
Damian Szubart nowym Burmistrzem
Nowy wicewójt gminy Łańcut
Marcin Kowalczyk wiceburmistrzem
home > Start > Aktualności > Pomnika nie ma, jest spór
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT Czy tak będzie wyglądał?
2017.04.12 10:55 | aktualizacja: 2017.04.12 11:07

Pomnika nie ma, jest spór

Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Pamięci Narodowej postuluje o wybudowanie nowego monumentu na łańcuckich plantach. Na poniedziałkowej komisji przedstawili jego projekt.
Pomnika nie ma, jest spór
Pomnika nie ma, jest spór

SONDA

Czy, gdzie i jaki pomnik w Łańcucie?

Na wspólnym posiedzeniu wszystkich komisji, podczas którego omawiane były koncepcje projektów rewitalizacji rynku i Placu Sobieskiego obecni byli przedstawiciele Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Pamięci Narodowej. Wstępne propozycje na zagospodarowanie tych terenów przedstawiliśmy w artykule: Wstępna koncepcja na rewitalizację rynku i Placu Sobieskiego. Żadna z nich, póki co, nie przewiduje jednak budowy pomnika, ale taka opcja jest możliwa. W listopadzie ubiegłego roku radni wystąpili z inicjatywą uchwałodawczą w sprawie posadowienia Pomnika Pamięci Narodowej na Placu Sobieskiego (więcej o tym w artykule: Pomnik Pamięci Narodowej stanie na Placu Sobieskiego? ).

Ta propozycja nie satysfakcjonuje jednak członków Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Pamięci Narodowej. - Naszą wolą i wielką prośbą jest, aby pomnik Pamięci Narodowej został zlokalizowany na rynku miasta Łańcuta. W przedstawionych koncepcjach naprawdę brakuje miejsca na pomnik. Planowana fontanna może go tylko ubogacić. Prosiłbym bardzo o to, zwłaszcza, że w przyszłym roku będziemy obchodzić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości i dobrze by było, aby ten pomnik Pamięci Narodowej, przy którym współpracowało wiele organizacji kombatanckich, stanął - mówił starosta Adam Krzysztoń występujący w roli członka Komitetu, który w tych słowach wyraził również stanowisko posła Kazimierza Gołojucha.

- To jest sytuacja niedopuszczalna, żeby w koncepcji rewitalizacji rynku i Placu Sobieskiego nie znalazło się miejsce na Pomnik Pamięci Narodowej. […] 10 Pułk Strzelców Konnych, jego 100-letnia historia znana jest na całym świecie. Gdyby nie nasze Koło 10 PSK, nikt by o tym nie wiedział. Musimy mieć gdzieś pomnik, miejsce, pod które będzie można pójść i kwiaty położyć. Mam nadzieję, że Państwo radni podejmą właściwą decyzję, która nie będzie powodowała, że trzeba będzie uruchomić wszystko, co jest w mocy zwykłych ludzi, aby państwo polskie i obywatele państwa polskiego mieli gdzie czcić historię - oponował Wiesław Markowski członek Komitetu.

Przedyskutowana w listopadzie ubiegłego roku propozycja posadowienia pomnika na Placu Sobieskiego zakładała również jego wygląd. Miał to być ten sam monument, który został zdemontowany z terenu obecnego hotelu Sokół, a który na chwilę obecną znajduje się w magazynie inwestora - firmy Bispol. Członkowie Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Pamięci Narodowej na poniedziałkowym posiedzeniu komisji zaproponowali jednak swój projekt. Jego architektem jest radny Wrzesław Żurawski.

Projekt składa się z części centralnej wykonanej z obelisku, na którym miałby stanąć monument zdemontowany z terenu obecnego hotelu Sokół, przedstawiający Orła 10 Pułku Strzelców Konnych, uzupełnionej przez popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego i części kolumnowej - dookoła obelisku stanąć by miała kolumnada 12 filarów. Jak wyjaśnia architekt projektu Wrzesław Żurawski miałaby ona zwiększyć monumentalność tego pomnika, zakreślić jego przestrzeń i być nośnikiem symboli, które nie zostaną umieszczone w części głównej tj. symbolu Polski Walczącej i znaku 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka. Pozostałe kolumny miałyby w przyszłości pomieścić tablice upamiętniające inne ważne wydarzenia.

Dlaczego nie Plac Sobieskiego? - Priorytetem jest pokazanie czegoś co dla nas w mieście jest najważniejsze i ten rynek jest, jakby nie było, taką "świętą" przestrzenią każdego starego miasta. W kompozycji miasta rynek jest dużo ważniejszy niż Plac Sobieskiego - mówił Wrzesław Żurawski.

Wszyscy radni zgodnie przyznają, że najważniejsze w tej sprawie jest osiągnięcie porozumienia, ale i zaznaczają, że jest to całkiem inna propozycja, niż wcześniej zatwierdzona.

- Myślę, że powinniśmy o tym dyskutować i szukać jakiegoś rozwiązania, a nie uważać, że prawdę ma tylko jeden i że patriotyzmem jest tylko stawianie pomników. Wydaje mi się, że patriotyzm między innymi na tym polega, że potrafimy iść razem nie tylko, jak jest wojna, ale też jak jest spokojnie i można coś wspólnie zrobić. W Łańcucie żyje 18 tys. ludzi i naprawdę te zdania będą różne - mówił radny Jacek Bartman.

Na poniedziałkowej komisji nie zapadły żadne decyzje. Stanowiska zajmowane przez poszczególnych radnych były jednak w znacznej części zgodne z ubiegłorocznymi postanowieniami - pomnik przedstawiający Orła 10 Pułku Strzelców Konnych w pierwotnej formie może stanąć na Placu Sobieskiego.

Społeczny Komitet nie zmienił swojej decyzji i cały czas optuje za posadowieniem pomnika w zaproponowanej formie na plantach.

A jakie jest Wasze zdanie?

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
4 głosy
Pomnika nie ma, jest spór, 4.0000 out of 5 based on 4 ratings
Chmiel dodany
 
Odsłon: 10719
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (58)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
477-647
~ Roman  Tylko i wyłącznie fontanna.
Jakie dziecko będzie chciało spędzić dzień przy pomniku a jakie przy fontannie.
Już to widzę jak rodziny w niedzielne popołudnie idą na lody w rynku a potem pod jakiś tam pomnik.
Jużi tak mamy "Braci Cetnarskich" na placu sobieskiego. Nie zagracajmy centrum miasta masą pomników, czas zrobić coś dla młodzieży.
12 kwietnia 2017
+101
-6
577-463
~ dcx  Co trzeba zrobić w Rynku:
1. Przenieść taxiarzy w inne miejsce tak aby mieli z górki.
2. Znacząco powiększyć planty.
3. Wybudować/zainstalować scenę koncertową.
4. Wybudować fontannę lub nawet dwie fontanny / kurtyny wodne.
5. Ustawić jakieś ogródki piwne, parasolki i ławki.
6. Wprowadzić w scisłym rynku płatne parkowanie poniedziałek - piątek od 8:00 do 17:00.
7. Zainstalować stanowiska do parkowania rowerów.
12 kwietnia 2017
+94
-1
61d-f9a
~ d  no szlag mnie trafi!! Wymyślają z tym pomnikiem, budują, rozwalają, przerabiają. Zamiast wyrzucać pieniądze w błoto WYREMONTUJCIE DZIURAWE DROGI jak np cetnarskiego czy wyszyńskiego!!!!!!!!!
12 kwietnia 2017
+76
-3
Ostatnio dodane komentarze
d02-604
26 kwietnia 2017
+6
-0
d02-604
~ turystaa   Proszę bardzo.
Tutaj mamy przyzwoity i ładny rynek.
https://www.kamery24.org/i24/index.php/test/82-debica-rynek
26 kwietnia 2017
+5
-0
ce2-bd7
~ Andi   Z jakiej racji jakiś zamiejscowy poseł i starosta mają decydować o tym czy będzie pomnik czy nie.Pochodzą z okolicznych wsi i niech w swoich ogrodach stawiają monumenty ,a nie mieszają w głowach pseudo patriotycznymi hasłami rodowitym mieszkańcom miasta.
24 kwietnia 2017
+8
-0
4b9-6a8
~ man   Apel do członków Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Pamięci Narodowej oraz naczelnego projektanta p.Żurawskiego - odczepcie się państwo i od Placu Sobieskiego,i od łańcuckich plant.Umieszczanie jakiegokolwiek pomnika w pobliżu miejskich szaletów to raczej dwuznaczny pomysł,poza tym,na krańcu w/w placu znajduje się już łąweczka braci Cetnarskich.Ta odrobina trawnika i kilka drzew to za dużo w centrum miasta?
Ten sam problem dotyczy plant.Nie każdy,drogi p.Żurawski i p. starosto ma ogród,a taki miejski mini-ogród w Rynku to dodatkowa pomoc dla miejskich płuc,czyli parku.Wycięcie pięknych drzew,krzewów i wybrukowanie tej przestrzeni to beznadziejny plan.Granit,piaskowiec - nie ma znaczenia,jaki kamień zastąpi trawniki.Pustynia w środku rynku ku chwale kogo? Jako wieloletni mieszkaniec Łańcuta,płacący podatki również na państwa diety i pensje wyrażam sprzeciw dla realizacji tej kosztownej i nie trafionej propozycji.
19 kwietnia 2017
+13
-2
cac-0dd
~ Monitor   Wszędzie pomniki jak nie JPII to Kaczyńskich itp.
Robi się nam powoli druga Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna.
Wszędzie tylko pomniki i honorowe oddawanie czci jednym i drugim. Oczywiście z wielką pompą, kwiatami i przemówieniami.
19 kwietnia 2017
+19
-2
16f-67d
~ wwwweee   Jest na forum PROROK!
Który jeszcze w grudniu napisał taki komentarz pod artykułem odnosnie starego pomnika:
"
~ gses do ~ kk Popieram!
Modernizacja, teraz rozbiórka i kolejny nowy pomnik (gniot) za publiczne pieniądze.
Przecież muszą się obłowić ci którzy modernizowali stary pomnik. Następnie ci którzy rozbiorą obecny pomnik oraz ci którzy zaprojektują, wykonają i POŚWIĘCĄ nowy pomnik.
21 grudnia 2016
+19
-4
"
19 kwietnia 2017
+21
-2
bce-2bd
~ takita   Ja bym proponował zrobić pomnik wielkiego członka idealnie by pasował do tych co podejmują decyzje w naszym mieście.
19 kwietnia 2017
+9
-1
4d8-af9
~ Italliano  do ~ Władzio Ch--ogrom   Ale po co pomnik burmiszcza w środku miasta?
19 kwietnia 2017
+9
-0
27d-761
~ Mieszkanka  do ~ d   albo rozpocznijcie zapowiadaną modernizację MDK
18 kwietnia 2017
+0
-1
835-3f3
~ z   i tak zadecyduje probosz, starosta i PiS, co tam co ludzie chcą, to jest nieważne, a i koniecznie brzoza.
17 kwietnia 2017
+25
-5
bab-71f
~ Poddenerwowana   Fontanna to kolejne pieniądze wyrzucone w błoto kto to będzie opłacał? Zajmijcie się lepiej drogami, chodnikami i oświetleniem dróg!!
17 kwietnia 2017
+11
-17
f5d-7c3
~ Mieszkaniec Łańcuta   Pomnik OK niech będzie ale nie w Rynku i na placu Sobieskiego!
Rynek ma służyć mieszkańcom oraz przyjezdnym, fontanna aż się prosi!
14 kwietnia 2017
+20
-6
265-ca0
~ Zoltan   Czy Wy myślicie że ta fontanna powstanie?
Łańcuckie kółko wzajemnej adroracji w chu*u ma waszą opinię, wybudują pomnik czy Wam się to podoba czy nie.
Wszyscy są tasy pro obywatelscy jak idzie do wyborów a po wyborach mają wszystkich w d**ie.
14 kwietnia 2017
+39
-3
2b6-c2b
~ MGM  do ~ UWAGA MIESZKAŃY ŁAŃCUTA   Proponuję te treści też wysyłać na adres biuro.rady@um-lancut.pl żeby i Radni Rady Miasta dowiedzieli się jakie mamy zdania o tym pomniku. Wysyłając tylko na adres Komitetu baczycie. Krzysztoń razem z Markowski na pewno nie pokażą negatywnych informacji. Bo po co. Dla takiego paskudztwa na plantach WIELKIE NIE. Radni pokażcie, że macie jaja i jesteście z mieszkańcami.
14 kwietnia 2017
+20
-3
e26-a6e
~ UWAGA MIESZKAŃY ŁAŃCUTA  do ~ UWAGA MIESZKAŃY ŁAŃCUTA   http://www.powiat-lancut.com.pl/aktualnosci/komunikat,2138.html
14 kwietnia 2017
+7
-2
61d-f9a
~ d  do ~ Jacek   dojechać do tego "fundamentu" tez jakoś trzeba;) i przepraszam ale czy widziałeś może kiedyś turystów stojących na plantach i podziwiających ten "piękny" pomnik? Jedyne co ludzie tam oglądają, fotografują i zapamiętują to powóz ;) dziękuję za uwagę, do widzenia ;)
14 kwietnia 2017
+12
-3
591-68b
~ UWAGA MIESZKAŃY ŁAŃCUTA   UWAGA Mieszkańcy Łańcuta na ten adres ppn.skbppn@wp.pl wysyłajcie swoje opinie na temat tego pomnika!!! Czyli że jesteście na NIE
na stronie powiatu jest coś takiego czyli to powiat i pisowcy na czele z posłem (chyba z czarnej jest)? chca takie szkaradztwo nam postawić !!! tu ten komunikat http://www.powiat-lancut.com.pl/aktualnosci/komunikat,2138.html!!! Stanowcze NIE dla tego pomnika!!!
13 kwietnia 2017
+23
-5
8dc-9f7
~ PL   Gdy stałem z Panami Radnymi i patrzyłem jak burzą stary pomnik, to oświadczali, że powstanie tu piękna fontanna dla mieszkańców i turystycznego miasta. Mi ten pomysł też się podoba, z rzeźbą czy bez Anioła. Osobiście wzór proponowanego pomnika mi się nie podoba jak również wizerunek Pana co miał wszystko łącznie z polityką za sprzedajną panienkę i często tego słowa używał. Mi twarz tego Pana przypomina o przewrocie majowym i zabiciu 200 Polaków. Jestem za czymś co pozwoli turyście odwiedzającego miasto odpocząć i coś ciekawego zobaczyć, a nam mieszkańcom usiąść z dziećmi i odpocząć. Pozdrawiam kolegów Panów radnych i myślę, że dotrzymają słowa. Bo nowy pomnik na zburzonym pomniku to niesmaczne i nie etyczne dla mnie. A może by się mieszkańców zapytać czy im się to podoba i gdzie widzą miejsce na takie coś, ale bez głowy tego Pana tylko 10 PSK.
13 kwietnia 2017
+21
-3
c2a-796
~ Normalny Obywatel   Pomnik oczywiście powinien stanąć na nowo zagospodarowanym Placu Sobieskiego, który powinien stać się rynkiem, którego w Łańcucie nie ma. (toalety można przecież w inne miejsce przenieść). Co do samego pomnika bardzo proszę aby obok pilsudskiego znalazły się popiersia także Dmowskiego i Paderewskiego.
13 kwietnia 2017
+7
-16
d4b-dfc
~ Jacek  do ~ d   Pewnie, sprzedać zamek, dzieła sztuki, drewno z parku po wyciętych drzewach, i za uzyskane środki wybudować 4 pasmową jezdnie na Kraszewskiego... Nie tylko gratami żyje człowiek, sfera tożsamości i pamięci, to fundament każdego narodu
13 kwietnia 2017
+5
-10
d4b-dfc
~ Jacek   Też jestem z fontanną multimedialną, ale taką stylową. Ktoś tu wspomniał o umieszczeniu w jej cetrum św. Machała patrona miasta, byłaby to oryginalna i chwytliwa turystycznie opcja, bo te powielane postmodernistyczne instalacje u turystów wywołują już odruchy wymiotne
13 kwietnia 2017
+31
-5
d4b-dfc
~ Jacek  do ~ dcx   a kto miałby partycypować w zyskach choćby z tych ogródków piwnych? pewnie włodarze miasta z jakimś łańcuckim biznesmenem... ?! Bo chyba nie sądzisz, że UM będzie browarem i g... z grilla handlować. Planty należą do mieszańców, zaś włodarze miasta nimi tylko zarządzają, nie mając prawa robić sobie z nich źródeł dodatkowej kasy. Tak samo jak ze szpitalem czy innymi nieruchomościami należącymi do miasta - do nas
13 kwietnia 2017
+4
-26
9fb-f2e
~ qiu   Mieszkańców wolą i wielką prośbą Panie Andrzeju Starosto, jest rewitalizacja i zagospodarowanie zapomnianej, porzuconej i odstraszającej BAŻANTARNI. Nie chcemy pomnika, proszę mieć to na uwadze kandydując w następnych w wyborach.
13 kwietnia 2017
+30
-2
9fb-f2e
~ qiu   po co kolejny pomnik? Miało być kino plenerowe fontanna i ławeczki dzięki czemu ludzie wyjdą z bloków i domów, niech to miasto w końcu żyje i rozwija się dla mieszkańców, pod pomnikiem raczej nie posiedzimy. Społeczny Komitet Odbudowy Pomnika Pamięci Narodowej (WTF!)- to miasto jest mieszkańców, nie Waszą własnością. Jest ławeczka Cetnarskich, tablica na SP3 im. 10PSK, tam można składać kwiaty.
Niepotrzebnym pomnikom mówimy NIE !!!!!!!!!!!!!!!!
13 kwietnia 2017
+45
-3
a3e-c57
~ On  do ~ Roman   Polać mu... dobrze Romuś mówi.
13 kwietnia 2017
+22
-2
544-1ef
~ prawy...  do ~ Stefan   dziadami to my będziemy jak nam dobudują następny sklep nocny z gorzałą i parę następnych komisów i chwilówek, żeby mieć na tę gorzałę. Gdyby zamożność społeczeństw zależała od braku pomników, to Afryka byłaby najbogatszym kontynentem. Jeżeli nie będziesz znał swojej przeszłości i oddawał czci wielkim czynom i wydarzeniom, to będziesz tylko i wyłącznie bezmyślnym konsumentem, dla którego najważniejszymi rzeczami w życiu jest się nażreć i wypróżnić PS żeby nie było, ja włodarzy miasta nie bronię, ale pomniki dla narodu sa jak drogowskazy z przeszłości
12 kwietnia 2017
+10
-33
2c2-a18
~ Chris  do ~ Grzegorz   Na terenie 1 LO od strony Sokoła jest boisko, za nim natomiast bieżnia, nie ma raczej miejsca na pomnik w tej lokalizacji.
12 kwietnia 2017
+7
-6
544-1ef
~ prawy...  do ~ Owl   zjeździłem cała Europę, od Lizbony po Bratysławę, od Dublina po Ateny i co rusz w centrach stolic, wielkich i małych metropolii, ba nawet wiosek, widuję pomniki, czy tam tez rządzi PiS ? z tymi pisowskimi pomnikami to ci nagadał POwiatowy w radiu rynszTOKfm i tak bezmyślnie powtarzasz jak małpa
12 kwietnia 2017
+10
-43
674-a94
~ Grzegorz   Pomnik jest słuszną ideą i trzeba upamiętnić 10PSk.ale nie kosztem plant gdzie przestrzeń powinna być przeznaczona na wypoczynek. Fontanna to dobry pomysł ,ale nie pomnik w tym miejscu. Nie można zagracać przestrzeni i w jednym miejscu zgromadzić fontannę oraz pomniki. Ja uważam,i wiele osób mam nadzieje,że ze mną się zgodzi w tej sprawie, gdyż mam inny pomysł a zarazem propozycje żeby pomnik wybudować(ale nie za publiczne pieniądze) w innym miejscu. Moja propozycja to doskonała lokalizacja obok MDK, tam jest dużo miejsca i przy okazji remontu jaki ma nastąpić wkomponować pomnik odpowiednio go oświetlić miejsce wokół obsadzić zielenią ładnie wybrukować .Druga lokalizacja to przecież nie wykorzystany teren 1 liceum od strony sokoła. w tamtym miejscu z powodzeniem taka budowla mogła by powstać i cieszyć oko mieszkańców oraz przyjezdnych oraz z godnością czcić i upamiętniać to historyczne wydarzenie jakim było powstanie 10 PSk w Łańcucie. Władza Miasta powinna rozpatrzyć takie rozwiązanie ja ze swojej strony tak bym postąpił .Planty mają być wizytówką miejscem odpoczynku i spotkań. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców miasta
12 kwietnia 2017
+21
-7
ddf-0c2
~ pływak amator  do ~ takita   Mam nadzieję że to jest ostatnia kadencja obecnego burmistrza który nawet nie dotrzymał obietnicy w postaci zjazdu do MOSiR-u.
12 kwietnia 2017
+45
-1
cae-0cd
~ g   Powinna byc fontanna multimedialna dzieci mialy by radoche a nie jakies pomniki nikomu nie potrzebne a jak jakis urzednik chce pomnik to niech se ulepi w swoim ogrodku z gliny
12 kwietnia 2017
+34
-7
544-1ef
~ prawyprosty   Nie powiem że nie powinno być nawiązań i oddania czci 10 Pułku Strzelców Konnych, czy tez wielkim obywatelom - bohaterom Łańcuta. Ale moim zdaniem, i nie będę tu oryginalny, w miejsce ubelisku, powinna powstać fontanna. Nie chodzi mi o sikawkę tryskającą w górę wodą, która jest najczęściej zepsuta, ale o z jajem zrobioną fontannę plenerową z zamkniętym obiegiem, której centralnym punktem byłby św. Michał Archanioł (zwolenników partii razem informuję, że to nasz patron, którego mamy w herbie) Oczywiście musiałoby to być dostosowane architektonicznie do otaczających planty kamienic, a na obrzeżach plant mogłyby powstać tablice upamiętniające 10 PSK, Braci Śniadeckich itp. Taka fontanna daje ochłodę w lecie, a gdy są tam wykorzystana odpowiednie rozwiązania hydrauliczne i oświetlenie, vide rzeszowska fontanna multimedialna, to takie widowisko w letni wieczór jest nie lada atrakcja turystyczną, na której można jeszcze zarobić
12 kwietnia 2017
+16
-5
558-f6f
~ kk   był zły pomnik, przerobiliście go, żeby był dobry (koszt duuuży), następnie po kilku latach stwierdzacie, że jest znowu zły (przypomnę...przerobiliście go tak,żeby był dobry)... rozbiórka no bo jest zły!!! Koniec wydawania publicznych pieniędzy na rzeczy ZBĘDNE !!! Władze Łańcuta- popatrzcie co się dzieje w Białobrzegach dla mieszkańców, idźcie tam na staż :P..... Apel do mieszkańców- przestańcie wciąż głosować na te same osoby .. (a przede wszystkich chodźcie na wybory..)
NIE dla pomnika !!!
12 kwietnia 2017
+42
-6
558-f6f
~ kk  do ~ Piotrek   piękny i prawdziwy komentarz !!!!!!
12 kwietnia 2017
+43
-2
5db-642
~ mieszkanka   I coś tak koszmarnie brzydkiego miałoby powstać na plantach. Wierzę że Burmistrz i Rada nie ugnie się naciskom garstki pieniaczy i nie pozwoli oszpecić i łańcuckiego rynku. Fontanna multimedialna? tak! zdecydowanie tak!
12 kwietnia 2017
+47
-3
558-f6f
~ Zdzich Kombajnista   Wszystkie te filary przykryć dachem i wyjdzie Akropol II
12 kwietnia 2017
+23
-3
d68-5d2
~ k...   Jak zwykle ten sam projektant, który nie potrafi już nic "świeżego" przedstawić. Zróbcie konkurs na projekt. Aaa, nie sorry, konkurs i tak wygrałby Pan Wrzesław....
12 kwietnia 2017
+37
-3
a2f-f68
~ Stefan   Łańcut był, jest i będzie dziurą zabitą dechami, jeśli będzie miał wciąż u władzy takich dziadów co pomniki chcą budować.
Jedyne co trzyma przy życiu tą dziurę to ZAMEK.
12 kwietnia 2017
+54
-6
13f-610
~ Owl   To już taka przypadłość PiSowska co by pomniki wszędzie stawiać. Zamiast spożytkować pieniądze na korzystniejsze cele to oni będą wydawali je na pomniki. Ale po co liczyć się z pieniędzmi skoro te pieniądze nie należą do nich.
12 kwietnia 2017
+48
-5
177-ebb
~ Chris   Pomniki są dla włodarzy, żeby mieli więcej okazji pokazać się pod nimi z kwiatami, dlatego je tak forsują. Proponowana fontanna, ławeczki czy inne atrakcje są bardziej przyjazne mieszkańcom i odwiedzającym miasto - pospacerować z dziećmi, posiedzieć i miło spędzić czas.
12 kwietnia 2017
+53
-3
728-77a
~ Doktor Grill  do ~ Majonez Rzymski   ja bym wolał pomnik najlepszej babki na świecie - babki ZYTY
12 kwietnia 2017
+1
-2
728-77a
~ Majonez Rzymski  do ~ Władzio Ch--ogrom   Może lepiej wybudować pomnik Mamrota to wtedy "Ranczo" będą u nas kręcić...
12 kwietnia 2017
+10
-2
ec3-1a1
~ Piotrek   do jasnej cholery, niech sobie starosta pomnik buduje u siebie na działce!!!!! K***a w kółko teraz bedą pomniki każdemu budować jak komuchom za PRLu, do jasnej cholery nie macie na co pieniędzy wydawać??? Dziury w jezdniach, szpital niedoinwestowany, MDK straszy, a pomników się Wam zachciewa! Budujcie żywe pomniki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
12 kwietnia 2017
+72
-3
577-463
~ saa  do ~ bolo   W dodatku ktoś za projekt i wykonanie zgarnie ogromną kupę kasy. Już Krytą pływalnię wybudowano co wygląda jak stajnia.
12 kwietnia 2017
+59
-2
577-463
~ dcx   Co trzeba zrobić w Rynku:
1. Przenieść taxiarzy w inne miejsce tak aby mieli z górki.
2. Znacząco powiększyć planty.
3. Wybudować/zainstalować scenę koncertową.
4. Wybudować fontannę lub nawet dwie fontanny / kurtyny wodne.
5. Ustawić jakieś ogródki piwne, parasolki i ławki.
6. Wprowadzić w scisłym rynku płatne parkowanie poniedziałek - piątek od 8:00 do 17:00.
7. Zainstalować stanowiska do parkowania rowerów.
12 kwietnia 2017
+94
-1
2c3-f3e
~ bolo   Kto to projektował? To dzieci w przedszkolu mają dużo lepsze pomysły.
12 kwietnia 2017
+58
-2
728-77a
~ Władzio Ch--ogrom   Potrzebny jest pomnik Wielkiego Qtasa, żeby podkreślić wielowiekowe wspólne więzi Łańcuta z Rzeszowem ;) Można zrobić z niego fontannę i będzie jeszcze efektowniej! :D
12 kwietnia 2017
+34
-1
497-f4b
~ Zbigniew   Zobaczycie, że będzie pomnik pamięci Lecha i Marii Kaczyńskiej oraz osób, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
Na wszystkich czterech ścianach kamienic przy rynku powieszą stacje drogi krzyżowej, żeby było weselej.
12 kwietnia 2017
+48
-10
27f-d25
~ antydziad   FONTANNA i to najlepiej multimedialna. Przyciągnijmy turystów nie tylko do oklepanego zamku.
12 kwietnia 2017
+60
-3
bce-2bd
~ takita   Długo jeszcze ten pseudo burmistrz będzie robił szopki w tym mieście. Niech ktoś się w końcu tym całym cyrkiem zajmie bo miasto upada coraz niżej.
12 kwietnia 2017
+65
-3
c4b-0d4
~ Mieszkanka   Cytuję "musimy mieć gdzieś pomnik" otóż były dwa, żaden się nie uchował. Teraz większość mieszkańców opowie się za brakiem pomnika.A gdzie obiecana fontanna z Michałem Archaniołem?
Co do Komitetu to dlaczego pozwolili nie zabezpieczyć jednego z baraków powojskowych i tam nie przenieść ekspozycji o pułku. Znajduje się tylko malutka tabliczka, której nikt nie pamięta i to na skraju obszaru zabytkowego. Zniszczono mur i konserwator nic nie zrobił, budynki tracą pierwotny charakter bo tylko Przedszkole i Dom Pomocy to zabytki a reszta terenem w obrębie zabytków. Zmarnowano potencjał miejsca bo "nie przy zamku".
12 kwietnia 2017
+46
-4
477-647
~ Roman   Tylko i wyłącznie fontanna.
Jakie dziecko będzie chciało spędzić dzień przy pomniku a jakie przy fontannie.
Już to widzę jak rodziny w niedzielne popołudnie idą na lody w rynku a potem pod jakiś tam pomnik.
Jużi tak mamy "Braci Cetnarskich" na placu sobieskiego. Nie zagracajmy centrum miasta masą pomników, czas zrobić coś dla młodzieży.
12 kwietnia 2017
+101
-6
0e9-f02
~ marek   Poszperałem trochę, nie wiem czy nasi panowie wchodza na tą stronę ale była tu sonda (https://lancut.gada.pl/sonda,43,0,0,wyniki,Co-na-miejsce-pomnika.html), i wygrała fontanna ale widze ze głos ludzi gorszego sortu sie nie liczy...
12 kwietnia 2017
+33
-3
61d-f9a
~ d   no szlag mnie trafi!! Wymyślają z tym pomnikiem, budują, rozwalają, przerabiają. Zamiast wyrzucać pieniądze w błoto WYREMONTUJCIE DZIURAWE DROGI jak np cetnarskiego czy wyszyńskiego!!!!!!!!!
12 kwietnia 2017
+76
-3
850-423
~ Piotr   Nie dla jakiegokolwiek pomnika (propozycja jest ohydna - projektant bezguście) na plantach. Chcemy tam fontannę i ławeczki.
12 kwietnia 2017
+63
-3
6e2-ca0
~ violka   No i zaczyna się "kręcenie lodów".
Na plantach powinna zostać wybudowana fontanna, piękna, duża i nowoczesna (podświetlana).
Fontanna w której możnaby było schłodzić się w upalny dzień.
Proszę brać przykład z Millenium hal lub rynku w Pilźnie.
Pomniki mało kogo interesują, niech sobie stoją ale nie w centrum miasta!
12 kwietnia 2017
+71
-3
0e9-f02
~ marek   co to ....wa za mauzoleum?!
12 kwietnia 2017
+64
-3
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x