Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Wkrótce otwarcie tunelu w Łańcucie
Wypadek, 3 ranne osoby
Nastolatka została odnaleziona [Aktualizacja]
Śmiertelny wypadek w Markowej [AKTUALIZACJA]
home > Start > Aktualności > Pomnik: tak, ale na Placu Sobieskiego
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2017.05.11 08:39

Pomnik: tak, ale na Placu Sobieskiego

Radni podtrzymali swoją decyzję z listopada ubiegłego roku i zadecydowali, że Pomnik Pamięci Narodowej zostanie usytuowany na Placu Sobieskiego.
Pomnik: tak, ale na Placu Sobieskiego
Pomnik: tak, ale na Placu Sobieskiego

Wczorajszemu posiedzeniu komisji Budżetu i Finansów, Gospodarki Miejskiej, Spraw Społecznych, oraz Kultury Rady Miasta Łańcuta, podobnie jak wcześniejszym spotkaniom poruszającym zagadnienie posadowienia pomnika, towarzyszyły duże emocje. Swoje stanowiska w tej sprawie pisemnie przedstawiły łańcuckie organizacje i stowarzyszenia. Do urzędu Miasta Łańcuta wpłynęły pisma postulujące umieszczenie pomnika na plantach m.in.: Zarządu Związku Więźniów Politycznych Koło "Orląt" w Łańcucie, Zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Łańcucie, Koła 10 Pułku Strzelców Konnych oraz obecnych na posiedzeniu członków Społecznego Komitetu Odbudowy Pomnika Pamięci Narodowej na Łańcuckich Plantach.

Do władz trafiły również pisma mieszkańców miasta niepochwalające propozycji umieszczenia jakiegokolwiek pomnika na łańcuckim rynku. Wszystkie one zostały odczytane.

Po burzliwej dyskusji przystąpiono do głosowania. Ostatecznie decyzją radnych, 11 głosami "za" i 3 głosami "przeciw", postanowiono, iż Pomnik Pamięci Narodowej będzie stał na Placu Sobieskiego.

Głosowanie oznacza podtrzymanie decyzji podjętej przez Radę w listopadzie ubiegłego roku (więcej w artykule: Pomnik Pamięci Narodowej stanie na Placu Sobieskiego? ), która zakładała również wygląd pomnika. W świetle zeszłorocznych postanowień na Placu Sobieskiego stanąć ma monument, który został zdemontowany z terenu obecnego hotelu Sokół, a który na chwilę obecną znajduje się w magazynie inwestora - firmy Bispol, przedstawiający Orła 10 Pułku Strzelców Konnych.

Chmiel
REKLAMA
Oceń:
1 głos
Pomnik: tak, ale na Placu Sobieskiego, 5.0000 out of 5 based on 1 ratings
Chmiel dodany
 
Odsłon: 6900
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (22)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
a1d-5a7
~ Mieszkanka  Brawo radni nie będzie sobie kilku panów pomnika gdzie im się podoba stawiać
11 maja 2017
+43
-5
567-a52
~ kavka  Jak to jest że grupka ludzi terroryzuje miasto z tym pomnikiem?
Zawiązało się takie kółko wzajemnej adroracji i robią co im się żywnie podba.
Jeszcze nasrajcie na tym placu Sobieskiego i będzi ekomplet, będzie cacy.
11 maja 2017
+33
-0
07c-d25
~ mietek  Mądra decyzja radnych z miasta. Stad ruszają marsze do kościołka, a z kościołka pod pomnik, kwiatki, i świętowanie. A dzieciaki na plantach będą się bawić w kolorowej Fontanie,
11 maja 2017
+29
-4
Ostatnio dodane komentarze
841-e25
~ Fefka  do ~ Bodzio   Kible można zlikwidować i po problemie, wybrukować plac zamknąć dla ruchu posadzić drzewa w około i było by ladnie
24 marca 2018
brak ocen
290-0c9
~ Bodzio   Na Placu Sobieskiego są szalety miejskie pomnik powinien być na plantach !
24 marca 2018
brak ocen
cf0-4ba
~ obserwator   Brawo radni!! Jak już jesteście tacy skuteczni to zajmijcie się skrzyżowaniem przy szkole nr 1: wyjeżdżając z ul Mickiewicza w kierunku miasta czyli skręcając w prawo trzeba się bardzo skupiać aby nie wyjechać na przeciwległy pas na Piłsudskiego. Wszystko przez "wystający" chodnik. Wystarczy przyciąć go, tzn zmienić promień łuk i wtedy będzie łatwiej i bezpieczniej skręcać z ul. Mickiewicza do centrum. Nie takie przeróbki się robiła dla trasy GreenVelo więc i tą się chyba uda przforsować. Szanowna Rado! Zróbcie coś z tym
14 maja 2017
+8
-0
611-283
~ Piotr   nastąpiła znowu era stawiania pomników, deja vu :)
widze ze nadal za dużo pieniędzy do trwonienia mają samorządy i to państwo!
12 maja 2017
+7
-4
803-72d
~ Mec  do ~ takita   Nie popieram naszej władzy ale są granice mam nadzieję że burmistrz i rada tym się zajmie bo granice sa
11 maja 2017
+4
-3
0a9-be6
~ gizmo   kiedy wiadukt na przejezdzie kolejowym bo nie idzie dojechać do łańcuta !!!!!!!! a nie jakimis ***** sie zajmują !!!!!!!
11 maja 2017
+13
-2
c0e-96d
~ ko  do ~ kavka   Ale grupa terroryzujących już jest mniejsza bo IPN odkrył, iż jeden z nich był TW
11 maja 2017
+4
-2
c0e-96d
~ ko  do ~ Mieszkaniec Gen. Maczka   Może zmienili zdanie lub ich nie było bo poprzednio głosowanie było jenomyślne
11 maja 2017
+3
-2
2cc-f16
~ viktor  do ~ kavka   W zasadzie to kible już są.
11 maja 2017
+4
-3
544-1ef
~ wilo   dobra decyzja ,brawo radni , jedyne miejsce do zaakceptowania przez mieszkańców
11 maja 2017
+16
-4
94b-e93
~ Rower  do ~ takita   Szykuje się Panie kolego na pozew, są granice
11 maja 2017
+6
-9
33b-597
~ demos kratos   Ratuje nas tylko coś na wzór demokracji ateńskiej - co miesiąc rządzi Łańcutem np. 20 dorosłych mieszkańców, wybranych losowo (na jedną kadencje) niezależnie od wykształcenia, pochodzenia czy statusu społecznego. Myślę, że byłoby to bardziej przejrzyste, sprawiedliwsze a przede wszystkim uczciwsze, bo każdy chciałby się zapisać w jakiś kronikach miejskich, że zrobił co dobrego dla miasta, a nie jak do tej pory dbał tylko o to, żeby utrzymać się przy korycie i dbać o partykularne interesy układu w którym tkwi. Oczywiście to marzenia ściętej głowy, ale pomarzyć można, bo takiej demokracji jaka mamy obecnie, gdzie polityczna poprawność i jakieś parytety, narzucają większości, wolę mniejszości, jej protoplaści nie chcieli by na oczy widzieć
11 maja 2017
+8
-8
bce-2bd
~ takita   Ja się pytam co ta banda debili jeszcze wymyśli. Postawcie jeszcze pomnik wielkiego członka to będzie w sam raz do pary z burmistrzem, czyli będą dwa ch.je.
11 maja 2017
+19
-14
2b6-c2b
~ Mieszkaniec Gen. Maczka   A tych trzech radnych zostało pewnie zastraszonych przez tych nawiedzonych panów. Ciekawy jestem, którzy to radni nie mają przysłowiowych jaj. Może ktoś poda co to za osobniki to im podziękujemy w następnych wyborach.
11 maja 2017
+13
-5
93f-d8d
~ Przemek  do ~ jojo   To jest bardzo proste :) Pomnik Braci Śniadeckich się gdzieś przeniesie, a na jego miejsce wybuduje sie ten pomnik. I w ten sposób ktoś zarobi dwa razy :)
11 maja 2017
+12
-2
d27-165
~ kala   Jednym z orędowników wybudowania pomnika na plantach jest pan Starosta, więc niech postawi sobie pomnik na placu Starostwa i bedzie ogładał sobie go przez okno.
11 maja 2017
+26
-2
93f-d8d
~ Przemek   Jak ci kofani radni tak bardzo chcą pomnika to niech go wybudują za swoje. Miejsce niech też opłacą za swoje. Dlaczego na takie ***** mają dawać mieszkańcy. Nie dość że mamy jedne z najdroższych podatków w Polsce, to jeszcze nasze pieniądze przeznaczane są na głupoty. A na rzeczach poważnych albo się oszczędza albo w ogóle się ich nie buduje/naprawia. Ale polecam podnieść sobie pensie jakąś uchwałą bo jeszcze za mało zarabiają. Ciekaw jestem czy mieszkańcy za rok znowu wybiorą tych pracowitych radnych a potem znowu zacznie się narzekanie
11 maja 2017
+15
-6
567-a52
~ kavka   Jak to jest że grupka ludzi terroryzuje miasto z tym pomnikiem?
Zawiązało się takie kółko wzajemnej adroracji i robią co im się żywnie podba.
Jeszcze nasrajcie na tym placu Sobieskiego i będzi ekomplet, będzie cacy.
11 maja 2017
+33
-0
07c-d25
~ mietek   Mądra decyzja radnych z miasta. Stad ruszają marsze do kościołka, a z kościołka pod pomnik, kwiatki, i świętowanie. A dzieciaki na plantach będą się bawić w kolorowej Fontanie,
11 maja 2017
+29
-4
9fb-f2e
~ jojo   Tak się czepili tego pomnika, jakby to był element obowiązkowy w każdym mieście. Dobrze, że nie na plantach, a ciekawe jak na pl.Sobieskiego. Przed wejściem do WC czy znowu powycinanie drzew i zabrukowanie terenu.
11 maja 2017
+13
-5
da9-d1c
~ aaa   brawo
11 maja 2017
+6
-1
a1d-5a7
~ Mieszkanka   Brawo radni nie będzie sobie kilku panów pomnika gdzie im się podoba stawiać
11 maja 2017
+43
-5
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x