Wersja mobilna     +   Dodaj wydarzenie    Dodaj aktualność    Dodaj galerię    Zgłoś temat    Dodaj ogłoszenie    Dodaj ofertę  

Przeczytaj:
Jechał chodnikiem, został ukarany mandatem
Tragiczny wypadek, zmarła jedna osoba
Zderzenie aut przy SP2 w Łańcucie
Nie będzie wody
home > Start > Aktualności > Rozbiórka pomnika na łańcuckich plantach
Rozmiar tekstu:
AAA
ŁAŃCUT
2016.12.21 08:57

Rozbiórka pomnika na łańcuckich plantach

Decyzja o zniknięciu monumentu z łańcuckiego krajobrazu została wcielona w życie.
Rozbiórka pomnika na łańcuckich plantach
Rozbiórka pomnika na łańcuckich plantach

Uchwałę intencyjną, która otwarła drogę prawną do podjęcia dalszych kroków Rada Miasta podjęła w maju tego roku. Wówczas potrzebne były jeszcze pozwolenia konserwatora zabytków oraz Instytutu Pamięci Walk i Męczeństwa. Te Miasto uzyskało.

Pomnik zlokalizowany na łańcuckich plantach wzniesiony został jako symbol Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej i Ludowego Wojska Polskiego w 1969 roku.

Pierwsza modernizacja pomnika miała miejsce w 2010 roku, na jego zwieńczeniu umieszczono wtedy orła w koronie z liczbą 10, nawiązującą do 10 Pułku Strzelców Konnych, a nazwa zmieniła brzmienie na Pomnik Niepodległości. Jednak jak się później okazało rozwiązanie to nie doprowadziło do zgody między mieszkańcami. Pomnik nadal dzielił łańcucką społeczność i był wręcz miejscem, którego się unika przy realizacji uroczystości państwowych i lokalnych wydarzeń.

Póki co, w miejscu pomnika stanąć ma duża świątecznie przystrojona choinka.

Redakcja
REKLAMA
Oceń:
6 głosów
Rozbiórka pomnika na łańcuckich plantach, 5.0000 out of 5 based on 6 ratings
Redakcja dodany
 
Odsłon: 19378
Dodaj zdjęcie

Waszym zdaniem (55)

Podaj login i hasło:
Login:
Hasło:
Skomentuj na forum:
Zarejestruj się
Jesteś już zarejestrowany na lancut.gada.pl? Zaloguj się
Imie lub nazwa:
Treść komentarza:
Przepisz niebieski tekst z obrazka wyżej:
Na forum istnieje możliwość oceny wypowiedzi, można oddawać głosy pozytywne jak i negatywne.
Najwyżej oceniane komentarze
d7e-ee0
~ sfs  szkoda ze z decyzjami o przebudowie czy oświetleniu dróg tak szybko nie idzie...
21 grudnia 2016
+37
-5
ad1-596
~ USB  No bo wg najnowszej wersji historii, Łańcut wyzwolili żołnierze wyklęci a Armia Czerwona to się chowała po lasach i kury kradła chłopom.
I tak teraz macie mówić i pisać drodzy obywatele Kaczego Grodu. Niech ktoś spróbuje inaczej to dostanie łomot od utrwalaczy nowego porządku ONR
21 grudnia 2016
+54
-27
577-98c
~ gses  Jak choinka zostanie zdemontowana po świętach to stanie tam pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej lub coś podobnego?
NIE! nie jestem z PO, Nowoczesnej itp.
21 grudnia 2016
+44
-18
Ostatnio dodane komentarze
fd0-5ac
~ Windykator   Radny tukan zgłosił projekt""samowysadzenia się w kosmos""ku czci armi czerwonej.
29 grudnia 2016
+1
-0
62c-2a0
~ Obywatel  do ~ ja   Obowiązkiem Rady Miasta jest racjonalne i oszczędne gospodarowanie pieniądzem publicznym. Skoro raz już wydano pieniądze na remont pomnika (co zadaje kłam twierdzeniom, że to był pomnik "komunistyczny', bo od remontu nie był) to obowiązkiem radnych było albo rozliczenie Burmistrza z poprzedniej decyzji (jeśli była błędna) albo teraz nie dawanie zgody na "trwonienie" publicznych pieniędzy. I po drugie jeśli mieszkańcy mają przy każdej takiej "mądrej" decyzji zbierać podpisy to po co nam radni? Może to jest nawet dobra myśl zlikwidować tą radę, będzie taniej. Więc to nie jest dyskusja czy pomnik komunistyczny likwidujemy czy nie, bo od remontu komunistycznego pomnika nie było. Tylko czy rada dobrze gospodaruje publicznymi pieniędzmi.
27 grudnia 2016
+4
-3
b7c-6ae
~ zosia   Panie Pazdan, czy to fakt że kiedyś był Pan przewodniczącymm powiatowego SLD, skłonił do tego aby teraz burząc ten pomnik, odpokutować za swoje komunistyczne grzechy?????
26 grudnia 2016
+3
-2
ac0-47c
~ braun  do ~ !!!   A gdzie ja napisałem o stawianiu komukolwiek pomników? Mój wpis był jedynie odpowiedzią na poprzedni wpis. Zapanowała teraz jakaś głupia maniera podkreślania ilości ofiar wschodniego totalitaryzmu, a o zachodnim cicho sza?
Poprawność polityczna?
24 grudnia 2016
+0
-1
efc-289
~ ja  do ~ Obywatel   Rada Miasta w maju przegłosowała , nie rozbiórkę pomnika, tylko dała zgodę na decyzję Burmistrza, co dalej z pomnikiem. Od maja było dość dużo czasu na inną decyzję , niż rozbiórka, wystarczyło tylko trochę wysiłku, żeby zebrać 200 podpisów mieszkańców, którzy byli przeciw rozbiórce i wtedy Rada Miasta miała by podstawę do przegłosowania inicjatywy obywatelskiej na temat dalszych losów pomnika. Ci, którzy byli za rozbiórką wykazali się większą aktywnością w tej sprawie i skutecznie doprowadzili do rozbiórki. Jak się nie chciało działać w tej sprawie, to nie ma co teraz narzekać.
23 grudnia 2016
+3
-4
7b0-ed1
~ RH+  do ~ lolu   Pomnik Asi wiceburmistrz.
23 grudnia 2016
+15
-9
354-696
~ lin   Przez 26 lat pewni ludzie nie mieli wpływu na władzę w mieście. Po ostatnich wyborach wiceburmistrzem oraz przewodniczącym rady zostały osoby z PiS i się zaczęło burzenie pomników, dyskutowanie gdzie postawić nowy itd, bo jak nas ktoś namaścił to teraz trzeba realizować jego pomysły!
Może następnym razem wyborcy nie będą głosować na szyldy (w tym wypadku PiS ale również inne PO, PSL, SLD) tylko na ludzi mających własne poglądy. Inaczej pozostanie nam tylko narzekanie i frustracja
23 grudnia 2016
+9
-10
49b-093
~ KrokoBuzz  do ~ lolu   No i ludziska się ustawią w długich kolejkach po śmierdzące mięsko.
23 grudnia 2016
+7
-0
faa-e56
~ lolu   W miejscu starego pomnika postawią jeszcze jedną Asie i będzie OK.
23 grudnia 2016
+13
-2
7b0-ed1
~ RH+  do ~ Maria   a cóż takiego zrobił? podyskutujmy! Nie widzi sie tych którzy faktycznie pracują tylko są w cieniu bo im nie zależy na zaszczytach i odznaczeniach. Dlaczego nie zadziałał zeby lodowisko na mosirze działało? Mróz jest cały czas, a dyrektor twierdzi, że nie ma. Panie Barnat gdzie Pan jest. To są nasze wydane pieniądze!!! Brylować po Przedmieściu to nie wszystko. Pan jest Przewodniczacym calego miasta.
23 grudnia 2016
+11
-8
6fd-56d
~ AMF  do ~ USB   Ślady tego "wyzwalania" do dziś są widoczne wewnątrz zamku. Ciekawe czy Urząd S...synó Bezpieczników wie o czym mowa czy może nadaje gdzieś spod kremla swoje Ultra Sowieckie Brednie?
23 grudnia 2016
+3
-1
6fd-56d
~ AMF  do ~ Piotr   Oczywiście, że to do wyburzenia.
Mylisz pojęcia, a swoją drogą pamiątek po hitlerowcach równie gorąco bronisz?
MDK - kiepska funkcjonalność i potężna energochłonność, ale widać na to już ci nie szkoda.
PS: gdyby ogłosić wyburzenie "na ochotnika" to Łańcut przeżyłby największy w historii najazd turystów.
23 grudnia 2016
+3
-0
6fd-56d
~ AMF  do ~ kolo   Ale obok wiadomego pomnika dobudowano kakaowe oczko.
Łańcucianie mieli by od d... strony?
Toć księża głoszą, że to grzech, wielu się poświęciło zgłębieniu tego tematu więc pewnie mają rację.
23 grudnia 2016
+2
-0
1d8-0aa
~ Mariola   A już rozebrali go? Bo nie byłem na mieście? Fajny był taki duży i gruby, aż żal.
22 grudnia 2016
+7
-3
0dc-409
~ MatkaZośki  do ~ Maria   buahahahaha to i w łańcuckim pisie beda rozłamy i walka o stołki ;], to pewnie kto będzie siedział bliżej i gromowładnego (Kocóra) w kościele to pewnie zasiądzie na tronie
22 grudnia 2016
+10
-6
bb8-9a1
~ Maria  do ~ Piotr   Panie Andrzeju ktoś Pana tutaj wyjątkowo nie lubi. Ale jeżeli by Pan tylko zechciał kandydować, to byłoby wspaniale. Będziemy namawiać. Jeszcze nigdy nie mieliśmy takiego radnego, który by tyle zrobił na naszym Przedmieściu. A byłoby wspaniale mieć u nas takiego Burmistrza.
22 grudnia 2016
+12
-6
d7e-661
~ Piotr   Pazdan z dumą i zadowoleniem obserwował jak prace przy pomniku postępują .Ciekawe czy refleksja przyszła mu na myśl,że to on zapoczątkował marnowanie pieniędzy .Fachowiec wielki od siedmiu boleści!!!!
22 grudnia 2016
+15
-3
d7e-661
~ Piotr   Głupota łańcuckich radnych i władz nie ma granic. Mam nadz, że zostaną rozliczeni w przyszłości za takie marnotrastwo publicznych pieniędzy. Najgorsze jest to, iż krążą po mieście informacje o tym, że w przyszłych wyborach samorządowych ci sami radni chcą kandydować i kandydatem na burmistrza z Pis chce zostać Pan.A.Barnat a stanowisko zastępcy Pani Rupar. Zapowiada się ciekawie jak zostaną wybrani to dług powiększy się znowu i czeka nas wiele inwestycji niepotrzebnych i zbędnych. Mam nadż,że mieszkańcy do tego nie dopuszczą i dadzą szanse innym a nie tym samym osobom co i tak się nie sprawdziły.
22 grudnia 2016
+14
-12
2fc-2a7
~ !!!  do ~ braun   czyli zaraz, za to, że ruscy zabili mniej Polaków niż szkopy, to mamy im pomniki stawiać ? to jest logika raba- niewolnika
22 grudnia 2016
+5
-0
b01-d9a
~ Karol24   Jest pełen podziwu dla głupoty łańcuckich radnych i niestety władz miasta, że doprowadzili do rozbiórki tego pomnika. Jako przedstawiciel młodego pokolenia, wyrażam zaniepokojeniem, że próbuje się zakłamywać historię, usuwać coś co już zostało przerobione i moim zdaniem spełniało oczekiwania mieszkańców. Wiem, wiem nasi Panowie Markowscy (Łańcucka elita) twierdzą inaczej. Proponuję aby postawić im pomnik jako budowniczych spór wśród mieszkańców Łańcuta potęgowanie nienawiści społecznej, i patriotyzm i heroiczną postawę bo chyba nie ma im równych.
22 grudnia 2016
+16
-8
558-f6f
~ Szczodry   Mam nadzieję że koszty rozbiórki tego nieszczęśliwego pomnika nie wpłyną na podniesienie podatków od nieruchomości w roku 2017.Radni w tym temacie jakoś dziwnie milczą!Moim zdaniem jest wiele bardziej pilnych prac do wykonania na terenie miasta Łańcuta
22 grudnia 2016
+13
-2
e63-df8
~ braun  do ~ ...   :) tak, a ilu Polaków zabili Niemcy?
Nie potrafię zrozumieć takiego myślenia.
Jeden i drugi kraj wyrządził nam wiele krzywd. Niestety jeśli przechodzimy na matematykę i okrucieństwo to nasz zachodni sąsiad jest w tym zakresie nie do przebicia.
O czym proponuję nie zapominać
22 grudnia 2016
+2
-4
835-3f3
~ niedouczony  do ~ USB   Chcialbym sie dowiedzieć: kto napadł na Polske 17 wrzesnia 1939 r. i okupował ją do 1989 ???
22 grudnia 2016
+10
-1
c0e-5bc
~ ASZA  do ~ Artii   Oj Arti, Arti ty już sam nie potrafisz myśleć tvn/polsat zrobiły już częściową martwicę w twoim mózgu. Dowal jeszcze Maciarewiczowi i już będziesz cool
22 grudnia 2016
+11
-9
835-3f3
~ mieszkaniec   Pomijam fakt ze pomnik dalej stoi wiec rozbiórka idzie w zawrotnym tempie i zapewne nie zdarza tego zadania wykonać przed postawieniem choinki ;] znikał tylko ptak ;]
21 grudnia 2016
+8
-2
576-11d
~ Aaa   Może Pan burmistrz przeniesie ten pomnik na MDK Podzwierzyniec bo tam ma dużo miejsca? :D Widać że Radni z Łańcuta nie mają co robić! Tak to jest trwonić publiczne pieniądze...-żaaal!
21 grudnia 2016
+13
-4
ef2-692
~ realista  do ~ Piotr   No cóż. Absurd goni absurd. Ale to chyba tendencja ostatniego czasu, nie tylko w Naszym Mieście. Może da się przeczekać? Mam tylko nadzieję, że gdy minie czas świąteczny nie powstanie tam pomnik jedyny słuszny.
21 grudnia 2016
+7
-4
a02-43f
~ mieszkaniec Łańcuta  do ~ Artii   Drogi Arti! Pozwól, że posłużę sie jezykiem KOD-u: aleś głupi!!!
21 grudnia 2016
+12
-13
063-962
~ Justyna  do ~ kk   Dlaczego mieszkańcy nie mieli w tej sprawie nic do powiedzenia? Dlaczego rada która opowiada się za wszystkim co zechce burmistrz decyduje o pomniku, na którego modernizację kilka lat temu dała nasze publiczne pieniądze???? Wstyd!!!
21 grudnia 2016
+9
-1
558-f6f
~ power  do ~ kolo   Trzeba by modela tylko chyba się nie nadajesz... ;-)))
21 grudnia 2016
+8
-0
674-076
~ Artii   To co, teraz będziemy mieli pomnik Kaczyńskiego :))))))
21 grudnia 2016
+15
-15
d8b-ac0
~ Obywatel   Przy tej okazji chciałbym zadać kilka pytań. Ale zacznijmy od tego że to nie był już pomnik "komunistyczny" tylko "wolnej" Polski bo przecież na pomniku nie było Orła sowieckiego, tylko 10 pułku, to chyba nie była sowiecka jednostka, prawda?
A teraz pytania:
1. Czy radni, którzy wpadli na ten pomysł wpłacą do kasy miasta kwotę ok. 60 000 zł , bo tyle kosztowała przeróbka? Przecież za błędne decyzje trzeba ponosić konsekwencje. Obywatelowi by tego nie podarowano.
2. Po drugie co będziemy mówić teraz młodzieży, dzieciom szkolnym, co powiedzą nauczyciele, dyrektorzy szkół, że przed wyborami chodzili pod ten pomnik, był ok. a teraz (łańcuckie Vipy także chodziły) a teraz ten sam pomnik jest zły, zburzony. Kto ich okłamywał, władza? Przecież jest ta sama!!!
Jest takie przysłowie, ze jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to rozum odbiera, coś ma wrażenia że chyba odebrało ...
21 grudnia 2016
+25
-4
26e-fa0
~ kolo   w Rzeszowie stoi wielki pomnik każdy wie jaki, może tu postawią płeć przeciwną...
21 grudnia 2016
+12
-6
c3e-80c
~ Piotr   Władze miasta nawet nie mają pomysłu co po rozbiórce w tym miejscu ma powstać. Czy tak się planuje inwestycje? chyba nie .Ale u nas w mieście takie rzeczy są na porządku dziennym. Trudno się dziwić trzeba mieć pojęcie o zarządzaniu miastem i inwestycjami .Radę mamy taką,że tylko są po to by wziąć pieniądze za sesje głosują tylko na bezsensowne pomysły. Ciekawe czy tak ochoczo burzyli by ten pomnik jakby przyszło im to finasować z własnych pieniędzy?(na dobrą sprawę tak byłoby najlepiej chcą zburzenia pomnika to niech się zrzuca Burmistrz z zastępcą i całą rada)a nie sięgają do publicznych pieniędzy ,z których można by potrzebniejsze rzeczy sfinansować. To jest Oburzające!!!i nie do pomyślenia!Historia jest historią i nie da się jej wymazać wyburzając nawet setki pomników.Zresztą w Łańcucie jest dużo budynków z tego okresu. Zapytajmy co teraz Władze Łańcuta zechcą zburzyć?może cmentarz żołnierzy radzieckich?może bloki gen maczka to przecież relikt PRLu a może MDK to budynek ,który powstał w czasach komuny to też wypadałoby go zburzyć, skoro tacy chętni są do burzenia nie za swoje pieniądze.!!!
21 grudnia 2016
+14
-5
c3e-80c
~ Piotr   Pan Burmistrz z zastępcą i radą są dumni! wreszcie doczekali się rozbiórki pomnika!(tyle,że dziś od samego rana udało się tylko ściągnąć orła no może sam odleciał bo nie chciał już patrzeć na chore pomysły władz Łańcuta)Szkoda,że władze nie pomyślały o referendum by każdy mieszkaniec miasta mógł podjąć decyzje.Napewno zdanie mieszkańców byłoby takie,że nie rozbieramy pomnika.Ale po co się pytać mieszkańców lepiej uprawiać bezsensowną samowolke.Skandal!!!!nasze publiczne pieniądze są marnowane 2X najpierw się pomnik remontuje(decyzja tego samego burmistrza i w większości tej samej rady)wydaje się nie małe pieniądze a teraz się go burzy i dalej wydaje pieniądze.Są to pieniądze z naszych podatków,gdzie każdy w większości na te pieniądze ciężko pracuje.A teraz co się znimi robi marnuje w skandaliczny sposób!Władzo Łańcuta i rado nie tędy droga.Jest tyle innych potrzzb wmieście dziurawe ulice gdzie ciężko się doprosić solidnych remontów,braki w oświetleniu,obdrapane kamienice,zła komunikacja i wiele innych potrzeb wyższego rzędu ,o które władze miasta powinny w pierwszej kolejności zadbać.Ale nie u nas u nas w miescie tak się nie robi tak nie myśli.Taką mamy pożal się Pnie Boże władze na czele z radnymi.W Mieście gdzie deficyt sięga 9,5 miliona z kredytem by go sfinansować funduje się bezmyślną inwestycje nikomu nie potrzebną. Drodzy mieszkańcy sami widzicie jak władza nas ignoruje i naraża na bezmyślne wydawanie naszych pieniędzy !Pamiętajmy o tym za 2 lata jak będziemy stawać przy urnach wyborczych po co nam taki burmistrz po co nam taka rada pomyślcie!
21 grudnia 2016
+19
-5
544-1ef
~ ...  do ~ USB   kto wymordował 40 tys polskich oficerow - kacapy, kto wywiózł 200 kresowian na sybir i do Kazachstanu - kacapy, kto przez 45 lat komunizmu w Polsce okradał nas i trzymał pod swym śmierdzącym sowieckim buten - SOWIECI. Dzieki za takie wyzwolenie, jak powineła sie szkopom noga to kacapy zaczeli nas wyzwalać a my z deszczu pod rynne
21 grudnia 2016
+14
-4
957-941
~ USB  do ~ Jacek Z.   Kto zajął Łańcut w `39? Szkopy. Kto wyzwolił w `44? Ruscy. Kto napadł Ruskich w`41? Szkopy. Kilka prostych faktówu a ile bicia piany.
21 grudnia 2016
+9
-11
10b-732
~ koli  do ~ gses   ale plewy rozrzuciłeś.
21 grudnia 2016
+4
-4
f89-c39
~ Jacek Z.  do ~ Jacek Z.   zapomniałbym, symptomatyczne w Twej wypowiedzi jest to, że "Żołnierze Wyklęci" (nazwa własna) piszesz z małej litery, a "Armia Czerwona" z dużej... Czyżby przodkowie, w 1944 przyjechali do nas z manifestem PKWN na ruskich czołgach ?
21 grudnia 2016
+18
-4
f89-c39
~ Jacek Z.  do ~ USB   23 sierpnia 1939 został podpisany akt o nieagresji między Hitlerem a Stalinem, zwany potocznie paktem Ribbentrop- Mołotow, dzięki któremu 1 września Hitler, a 17 września Stalin napadli na Polskę i zapoczątkowali II w.ś. Czy według Ciebie, myślący inaczej racjonalisto, mamy dziękować najeźdźcy za to, że nas wyzwolił ?
21 grudnia 2016
+18
-9
205-0e6
~ tw.bolek   iście olimpijskie tempo.czy czasem nie stanie coś tam związane z pisem.to by była katastrofa.trzeba uważnie śledzić.w razie czego rozpocząć nocne czuwania
21 grudnia 2016
+8
-11
558-f6f
~ michal   oczywiscie wszyscy na nie, a ja się cieszę że komunistyczny pomnik raz na zawsze zostanie usunięty
21 grudnia 2016
+18
-12
558-f6f
~ kk  do ~ gses   przepraszam..zapomniałam o poświęceniu..
21 grudnia 2016
+6
-2
577-98c
~ gses   Z powstaniem ul. Rodziny Ulmów też wiąże się ciekawa historia. Zasłyszałem od pewnych osób że działki leżąc przy tej ulicy należą lub należały do jakichś radnych miasta czy coś w tym stylu i dla tego ta ulica musiała powstać a co za tym mogło iść to wzrost cen działek.
Info oczywiście zasłyszane i nie wiem ile w tym prawdy.
21 grudnia 2016
+7
-6
ad1-596
~ USB   No bo wg najnowszej wersji historii, Łańcut wyzwolili żołnierze wyklęci a Armia Czerwona to się chowała po lasach i kury kradła chłopom.
I tak teraz macie mówić i pisać drodzy obywatele Kaczego Grodu. Niech ktoś spróbuje inaczej to dostanie łomot od utrwalaczy nowego porządku ONR
21 grudnia 2016
+54
-27
662-d9e
~ Jacek   Idioci, którzy doszli do władzy na polecenie Księdza Proboszcza usuwają pomnik bo nie mają innych zajęć. Niech lepiej rozwiązują realne problemy a nie z nudów burzą pomniki. Ta sama władza niedawno go modernizowała za potężne pieniądze a teraz wywala kasę na rozbiórkę. Ręce opadają .
21 grudnia 2016
+34
-19
577-98c
~ gses  do ~ kk   Popieram!
Modernizacja, teraz rozbiórka i kolejny nowy pomnik (gniot) za publiczne pieniądze.
Przecież muszą się obłowić ci którzy modernizowali stary pomnik. Następnie ci którzy rozbiorą obecny pomnik oraz ci którzy zaprojektują, wykonają i POŚWIĘCĄ nowy pomnik.
21 grudnia 2016
+19
-4
558-f6f
~ kk  do ~ Trollo   dokładnie tak..!!!
21 grudnia 2016
+3
-6
558-f6f
~ kk   bardzo proszę o odpowiedź obecnej władzy... po co była modernizacja skoro pomnik był nadal zły..? Kasa na modernizację i kasa na rozbiórkę aaa no i zaraz kasa na kolejny pomnik..?
marnotrawienie publicznych pieniędzy !!
21 grudnia 2016
+21
-7
f89-c39
~ Jacek Z.   Symbolika w przestrzeni publicznej gra wielką rolę. Wiedzieli o tym wszyscy współcześni i starożytni, budujący pomniki,łuki triumfalne wielkich czynów, upamiętniających bohaterów, wydarzeń itd. itp. Nie bez kozery Stalin w 1935 nakazał wysadzenie w powietrze Soboru Chrystusa Króla, gdyż wiedział że tylko całkowite odcięcie się od prawosławia, daje siłę komunizmowi. Niektórzy tu piszą, że ten pomnik upamiętnia żołnierzy LWP, i owszem, upamiętnia ich, ale przede wszystkim upamiętnia bojowników za Polskę Ludową - żołnierzy Armii Radzieckiej i komunistyczną partyzantkę, członków kominternu którzy od 1944 dokonywali w Polsce sowietyzacje państwa, a także funkcjonariuszy UB i NKWD. Jak ktoś chce oddawać hołd tym formacjom lub i im one nie przeszkadzają, albo coś z powyższymi formacjami go łączy, albo jest historycznym ignorantem i nie utożsamia się ze swą ojczyzną. Przypomnę tylko, że formacje te miały rozkaz od sowieta przetrącić kręgosłup narodowy, historyczny i moralny Polakom - niszczyć to co polskie.
Niektórzy mówią, że są ważniejsze rzeczy do zrobienia, ale rzeczy wielkie zawsze zaczynają się od małych. Kraj, który oddaje hołdy okupantom, jest co najmniej nierozsądnym.
Też zaznaczę, że nie jestem ani z PO, ani z PiS ani, uchowaj Boże, z KOD, ale nie o to tu chodzi, tu chodzi o prawdę historyczną, która jest fundamentem istnienia narodów
21 grudnia 2016
+26
-8
517-7ae
~ kiedyś wyborca Pazdana   Panie Henryku Pazdan. Kilka lat temu tak dzielnie walczył Pan o obecny kształt pomnika. Dlaczego Pan pozwala na burzenie Pańskiego dzieła? Dlaczego Pan milczy?
21 grudnia 2016
+14
-4
6f4-43a
~ power   Wraz z Ludowym Wojskiem Polskim masa żołnierzy wróciła z zesłania na Syberię. To m.in dla ich upamiętnienia ten pomnik stoi. Teraz ci żołnierze - tułacze w grobach się przywracają.
21 grudnia 2016
+15
-8
577-98c
~ gses   Jak choinka zostanie zdemontowana po świętach to stanie tam pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej lub coś podobnego?
NIE! nie jestem z PO, Nowoczesnej itp.
21 grudnia 2016
+44
-18
d7e-ee0
~ sfs   szkoda ze z decyzjami o przebudowie czy oświetleniu dróg tak szybko nie idzie...
21 grudnia 2016
+37
-5
577-ab1
~ Trollo   To nie pod osłoną nocy? Prezes się wkurzy :P hehe
21 grudnia 2016
+26
-12
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu lancut.gada.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Przy komentarzu niezarejestrowanego użytkownika będzie widoczny jego ZAKODOWANY adres IP. Zaloguj/Zarejestruj się.
REKLAMA

Najpopularniejsze

Ostatnie komentarze

REKLAMA
 
telRedakcja telefon

795 977 761

alarmSkrzynka alarmowa

alert@lancut.gada.pl

emailRedakcja e-mail

redakcja@lancut.gada.pl

Wszelkie prawa zastrzeżone lancut.gada.pl Projekt graficzny CePixel wykonanie eball hosting home.pl
Mapa strony | Zapytania Google
x